2018-10-23   23:19:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Cup    Udskriftsdato  16 juni 2012   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  West Swim Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2012         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Krammer Knudsen  2003  West Swim Esbjerg    50.72        1:49.79   
Rasmus Ditlefsen  2004  West Swim Esbjerg    57.67        2:04.55   
Malthe Toustrup  2003  Svømmeklubben Tempo            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Sørensen  2002  Frem Odense    40.96        1:30.52   
William Ohrt  2002  Kolding SK    47.97        1:41.76   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense    48.00        1:41.94   
Morten Kaul  2002  West Swim Esbjerg    1:43.66        1:43.66   
Casper Brinch  2002  Svømmeklubben Tempo    52.55        1:46.73   
Alexander Poulsen  2002  Swim Team Esbjerg    52.23        1:46.82   
Eskild Wollesen  2002  Svømmeklubben Tempo    51.50        1:52.42   
Jonas Riis  2002  West Swim Esbjerg    55.05        2:01.97   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob de Lisser  2001  Frem Odense    34.18        1:09.32   
Jakob Grene  2001  West Swim Esbjerg    36.23        1:16.71   
Martin H. Abel  2001  West Swim Esbjerg    39.73        1:21.38   
Oliver Kjærgaard  2001  West Swim Esbjerg    45.98        1:38.28   
Anders Eenberg  2001  Swim Team Esbjerg    47.26        1:40.76   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK    34.70        1:11.98   
Jakob Mose  2000  Swim Team Esbjerg    36.78        1:16.07   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    37.97        1:17.37   
Morten Vahr Rudebeck  2000  Delta Svøm    39.54        1:20.61   
Oliver Frøsig  2000  Swim Team Esbjerg    39.54        1:21.61   
Andreas H. Paulsen  2000  West Swim Esbjerg    39.93        1:23.07   
Oliver Christensen  2000  West Swim Esbjerg    41.57        1:25.85   
Aleksander Engstrøm  2000  Frem Odense    40.51        1:27.81   
Malthe Sielermann  2000  Kolding SK    45.83        1:34.47   
10  Magnus Lundgaard  2000  Swim Team Esbjerg    47.36        1:35.64   
11  Simon Glibstrup Thomsen  2000  Kolding SK    1:47.21        1:47.21   
Casper Sørensen  2000  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Sandberg Andersen  1998  West Swim Esbjerg    34.12        1:09.73   
Mads Bylow Nikolajsen  1998  Kolding SK    34.34        1:11.53   
Tobias Fosgau  1998  West Swim Esbjerg    38.20        1:21.10   
Nicklas Frandsen  1998  Kolding SK    39.32        1:22.00   
Thor Erik Andreasen  1998  West Swim Esbjerg    40.08        1:24.61   
Esben Kay  1999  Svømmeklubben Tempo    42.77        1:27.26   
Jonas Harboesgaard  1999  Kolding SK    42.07        1:28.12   
Mathias Jensen  1998  West Swim Esbjerg    43.53        1:29.97   
Marcus Møgelmose-Andersen  1998  West Swim Esbjerg    43.04        1:31.12   
10  Rasmus M. Carlsen  1999  West Swim Esbjerg    46.84        1:35.82   
11  Emil Henriksen  1999  Kolding SK    48.56        1:39.20   
Jakob Sørensen  1998  West Swim Esbjerg            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Juhl Schmidt  1997  Swim Team Esbjerg    28.78        59.47   
Anders Bjørn Fries  1996  West Swim Esbjerg    31.56        1:05.21   
Frederik Hildebrand  1996  Delta Svøm    32.94        1:08.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  16 juni 2012 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  13:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark