Results for IKM-aluekilpailut 2012 Etelä-Suomi
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 3
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | IKM aluekilpailu Etelä-Suomi | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 kesäkuu 2012 |
Laji 17, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 431 | 30.72 | 1:05.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Henrik Häkkinen | 1998 | 306 | 34.10 | 1:13.94 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Kevin Andersson | 1998 | 251 | 36.88 | 1:18.97 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Miko Lepistö | 1998 | 244 | 36.58 | 1:19.70 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Tristan Forslund | 1998 | 234 | 36.75 | 1:20.85 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Arttu Mäki | 1998 | 222 | 38.69 | 1:22.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Robert Jalonen | 1998 | 213 | 37.37 | 1:23.48 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Rasmus Virta | 1998 | 200 | 38.20 | 1:25.13 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Frans Antila | 1998 | 149 | 42.64 | 1:33.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oiva Lahtinen | 1997 | 535 | 28.55 | 1:01.38 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Henrik Rinkinen | 1997 | 510 | 29.11 | 1:02.34 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Henri Kämäräinen | 1997 | 433 | 29.71 | 1:05.84 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Pontus Kaisti | 1997 | 426 | 30.23 | 1:06.22 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Toni Meriläinen | 1997 | 408 | 30.75 | 1:07.16 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Kevin Kroon | 1997 | 391 | 31.27 | 1:08.13 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Arni Siline | 1997 | 391 | 32.05 | 1:08.16 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 254 | 36.21 | 1:18.64 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Linus Dunderberg | 1997 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Heinonen | 1996 | 522 | 28.94 | 1:01.89 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Santeri Rantanen | 1996 | 456 | 29.89 | 1:04.75 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Arttu Vänttinen | 1996 | 451 | 28.54 | 1:04.96 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 437 | 30.57 | 1:05.65 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Jere Pyötsiä | 1996 | 412 | 30.85 | 1:06.95 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Samuli Jeskanen | 1996 | 402 | 31.19 | 1:07.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Aleksi Salmi | 1996 | 361 | 32.20 | 1:09.96 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Markus Silvola | 1996 | 278 | 34.81 | 1:16.33 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Juho Päivinen | 1996 | 239 | 34.48 | 1:20.26 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Mikko Kivenne | 1996 | 203 | 37.88 | 1:24.81 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Mikko Saukkomaa | 1996 | 176 | 39.04 | 1:28.88 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Christian Rikkinen | 1996 | DNF | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:01 |