Results for Øst Langbane Mesterskaber Grand Prix 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag formiddag
Resultat Løb 36 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 24 februar 2008 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben TRITON |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 27.50 | 58.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | 27.88 | 1:00.65 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Marcus Bak | 1991 | 28.41 | 1:01.15 | ||||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 29.09 | 1:01.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | 29.20 | 1:02.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Jonas Westergaard | 1990 | 29.58 | 1:02.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 28.78 | 1:02.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Kristoffer Codam | 1990 | 29.45 | 1:02.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Ortmann | 1991 | 28.92 | 1:02.84 | ||||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
10 | Mads Jensen | 1991 | 29.72 | 1:03.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Piet Løje | 1991 | 30.19 | 1:03.99 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 30.73 | 1:04.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Teiz Mølgaard | 1992 | 28.86 | 1:05.09 | ||||||
Greve Svømmeklub GTI | ||||||||||
14 | Jonathan Binner Becktor | 1992 | 30.56 | 1:05.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Simon Westh | 1990 | 29.96 | 1:05.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Martin Madsen | 1990 | 31.36 | 1:05.71 | ||||||
Greve Svømmeklub GTI | ||||||||||
17 | Jonas Christensen | 1992 | 29.99 | 1:05.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Julian Kristner Læbel | 1992 | 30.75 | 1:06.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Andreas Schiellerup | 1993 | 30.86 | 1:06.51 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
20 | Anders Rasmussen | 1990 | 31.36 | 1:06.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
21 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 31.46 | 1:07.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
22 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 31.09 | 1:08.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Nikolai Ryberg | 1990 | 32.22 | 1:08.36 | ||||||
Slangerup Svømmeklub A6 | ||||||||||
24 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 31.31 | 1:08.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |