Results for Øst Langbane Mesterskaber Grand Prix 2
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag formiddag
Resultat Løb 35 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 24 februar 2008 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben TRITON |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Refn | 1993 | 31.28 | 1:05.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Olivia Burmester | 1993 | 31.24 | 1:07.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marianne Vinsand | 1995 | 32.06 | 1:08.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 32.71 | 1:09.57 | ||||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
5 | Sine Hemmingsen | 1992 | 32.48 | 1:10.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Grønlund | 1993 | 33.26 | 1:10.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Axelsen | 1992 | 32.49 | 1:10.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Emilie Ormstrup | 1993 | 33.41 | 1:10.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Katja Løje | 1993 | 32.83 | 1:11.50 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Emilie Hahne | 1993 | 33.73 | 1:12.06 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
11 | Line Jensen | 1993 | 34.06 | 1:12.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emilie Egesborg | 1992 | 35.70 | 1:12.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Stine Garne Larsen | 1992 | 33.52 | 1:13.01 | ||||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
14 | Emma Aabroe | 1994 | 33.32 | 1:13.15 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Line Fyrstenborg | 1992 | 34.74 | 1:13.25 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
16 | Pernille Juel | 1994 | 33.95 | 1:13.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Alberte Kryger Sander | 1994 | 34.40 | 1:13.57 | ||||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
18 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 35.24 | 1:13.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Signe Westh | 1993 | 34.93 | 1:14.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Nina Cawley | 1994 | 34.21 | 1:14.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 34.35 | 1:15.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Wikstrøm | 1993 | 34.09 | 1:15.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marianne Duijm | 1993 | 35.15 | 1:15.22 | ||||||
Jyllinge Gundsømagle IF | ||||||||||
24 | Mette Klint Axelsen | 1994 | 34.88 | 1:15.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Christiansen | 1992 | 36.03 | 1:15.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marina Heller Hansen | 1994 | 35.11 | 1:15.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
27 | Louise Hedelund | 1992 | 35.30 | 1:15.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
27 | Cecilie Bentsen | 1993 | 34.57 | 1:15.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
29 | Julie Damberg | 1992 | 35.45 | 1:16.20 | ||||||
Greve Svømmeklub GTI | ||||||||||
30 | Birka Månsson | 1992 | 35.85 | 1:16.84 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
31 | Katrine Petersen | 1994 | 36.14 | 1:17.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 38.39 | 1:19.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
33 | Clara Mathiesen | 1992 | 36.10 | 1:19.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 37.14 | 1:20.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |