Resultater for Øst Langbane Mesterskaber Grand Prix 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 29 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 24 februar 2008 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben TRITON |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 34.94 | 1:11.78 | 1:50.09 | 2:26.07 | ||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 35.15 | 1:11.53 | 1:49.73 | 2:27.37 | ||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Yasmin Saud | 1994 | 34.56 | 1:11.04 | 1:49.37 | 2:27.65 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Pernille Mouritzen | 1993 | 35.53 | 1:13.89 | 1:53.72 | 2:33.02 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 36.01 | 1:14.87 | 1:54.64 | 2:33.54 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mette Pedersen | 1993 | 36.02 | 1:15.05 | 1:54.45 | 2:33.88 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Maika Larsson | 1993 | 35.95 | 1:15.64 | 1:55.09 | 2:34.68 | ||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Marina Heller Hansen | 1994 | 36.53 | 1:16.31 | 1:55.59 | 2:34.95 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Sarah Lorentzen | 1992 | 36.40 | 1:15.53 | 1:55.55 | 2:35.07 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Laura Brink Pedersen | 1992 | 37.02 | 1:16.67 | 1:56.00 | 2:35.31 | ||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Julie Christiansen | 1993 | 36.41 | 1:15.69 | 1:55.58 | 2:35.88 | ||||
Greve Svømmeklub GTI | ||||||||||
12 | Monique Johansen | 1994 | 38.15 | 1:17.70 | 1:57.34 | 2:36.00 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | 38.21 | 1:15.53 | 1:56.50 | 2:36.24 | ||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Grønlund | 1993 | 37.08 | 1:16.91 | 1:57.41 | 2:37.50 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katja Løje | 1993 | 37.26 | 1:17.33 | 1:58.24 | 2:38.16 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Ida Marie Vedel | 1994 | 38.03 | 1:18.28 | 1:58.74 | 2:38.30 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Eskildsen | 1995 | 38.72 | 1:18.72 | 2:00.00 | 2:39.21 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 37.45 | 1:17.42 | 1:59.19 | 2:39.81 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 37.77 | 1:19.38 | 2:00.10 | 2:41.18 | ||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
20 | Olivia Burmester | 1993 | 37.63 | 1:19.96 | 2:01.51 | 2:41.52 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Isabel Brylow | 1994 | 38.11 | 1:18.68 | 2:00.69 | 2:41.80 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Laura Tvermoes | 1993 | 37.62 | 1:18.57 | 2:00.34 | 2:41.84 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cathrine Kallestrup | 1993 | 38.90 | 1:20.04 | 2:00.90 | 2:42.13 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Clara Mathiesen | 1992 | 37.87 | 1:17.90 | 2:00.03 | 2:42.25 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Emilie Zachariasen | 1994 | 38.14 | 1:19.07 | 2:01.80 | 2:42.84 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 39.18 | 1:20.17 | 2:02.76 | 2:43.18 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sandra Semberlund | 1994 | 38.60 | 1:19.20 | 2:01.82 | 2:43.19 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alberte Kryger Sander | 1994 | 38.75 | 1:20.44 | 2:01.80 | 2:43.58 | ||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
29 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 39.32 | 1:20.74 | 2:03.88 | 2:44.12 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Line Jensen | 1993 | 39.59 | 1:21.07 | 2:04.07 | 2:44.55 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Malene Johansson | 1992 | 39.01 | 1:20.35 | 2:02.79 | 2:44.78 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Wikstrøm | 1993 | 38.58 | 1:37.63 | 2:03.66 | 2:45.87 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Klara Strand Olesen | 1995 | 38.73 | 1:20.29 | 2:03.95 | 2:46.29 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Emily Ellekær | 1994 | 39.56 | 1:21.83 | 2:05.55 | 2:46.89 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lea Rueløkke | 1992 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Juhl | 1994 | Akut syg | |||||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |