Results for Øst Langbane Mesterskaber Grand Prix 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Grand Prix 2 / Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
24 februar 2008 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben TRITON |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Bak |
1991 |
|
744 |
30.48 |
1:03.19 |
1:36.04 |
|
2:08.80 |
|
|
Allerød Svømmeklub SIGM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Frahm |
1983 |
|
719 |
31.59 |
1:04.20 |
1:37.28 |
|
2:10.27 |
|
|
Birkerød Svømmeklub SIG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Gydesen |
1988 |
|
705 |
31.24 |
1:05.02 |
1:38.75 |
|
2:11.11 |
|
|
Allerød Svømmeklub SIGM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Jensen |
1987 |
|
698 |
31.69 |
1:05.68 |
1:38.55 |
|
2:11.57 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 V |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian Weber Larsen |
1990 |
|
657 |
31.96 |
1:06.07 |
1:40.81 |
|
2:14.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikolaj Kirketerp Møller |
1990 |
|
648 |
32.08 |
1:06.32 |
1:40.87 |
|
2:14.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Schiellerup |
1993 |
|
633 |
31.62 |
1:05.28 |
1:40.64 |
|
2:15.87 |
|
|
Birkerød Svømmeklub SIG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Sune Rasmussen |
1990 |
|
602 |
32.16 |
1:07.46 |
1:43.09 |
|
2:18.23 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niklas Buchardt |
1989 |
|
580 |
31.63 |
1:06.97 |
1:43.45 |
|
2:19.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonathan Mills |
1991 |
|
565 |
32.42 |
1:08.89 |
1:45.88 |
|
2:21.12 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ba |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
|
565 |
33.90 |
1:08.96 |
1:45.84 |
|
2:21.18 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Paaske |
1992 |
|
549 |
33.35 |
1:08.95 |
1:45.45 |
|
2:22.48 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil K. Mortensen |
1993 |
|
542 |
34.31 |
1:10.34 |
1:47.00 |
|
2:23.10 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thomas Olsen |
1992 |
|
536 |
34.39 |
1:10.49 |
1:47.87 |
|
2:23.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Jensen |
1990 |
|
526 |
33.73 |
1:10.39 |
1:46.95 |
|
2:24.52 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
|
511 |
32.98 |
1:09.96 |
1:48.19 |
|
2:25.92 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sigurd Greve Dideriksen |
1992 |
|
508 |
33.92 |
1:10.48 |
1:48.91 |
|
2:26.23 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederik Frederiksen |
1992 |
|
502 |
35.64 |
1:12.86 |
1:50.39 |
|
2:26.80 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kasper Holt Petersen |
1991 |
|
500 |
34.65 |
1:11.89 |
1:50.31 |
|
2:27.04 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nikolai Ryberg |
1990 |
|
493 |
34.80 |
1:11.74 |
1:50.44 |
|
2:27.71 |
|
|
Slangerup Svømmeklub A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sebastian Vang |
1991 |
|
480 |
34.09 |
|
1:50.64 |
|
2:29.08 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Patrik Leth Jørgensen |
1992 |
|
473 |
34.15 |
1:13.07 |
1:51.48 |
|
2:29.75 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Casper Holm-Olsen |
1993 |
|
464 |
35.95 |
1:14.41 |
1:54.06 |
|
2:30.71 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Christian Hansen |
1992 |
|
463 |
35.67 |
1:13.78 |
1:53.64 |
|
2:30.84 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Stephan Jensen |
1989 |
|
459 |
34.06 |
1:12.21 |
1:51.40 |
|
2:31.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jens Peter Träff |
1988 |
|
456 |
35.42 |
1:11.98 |
1:52.63 |
|
2:31.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ask T. Nordestgaard |
1992 |
|
454 |
35.80 |
1:14.57 |
1:53.96 |
|
2:31.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Asger Andreasen |
1990 |
|
450 |
34.54 |
1:14.35 |
1:54.00 |
|
2:32.31 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Thomas Skotte |
1988 |
|
437 |
36.39 |
1:13.95 |
1:54.11 |
|
2:33.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|