Resultater for H.C.Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA SWIM CUP 2012 | Udskriftsdato | 03 juni 2012 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2012 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Kjeldsen |
HCA rekord 2.36.12 (2009) |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.54 | 1:19.10 | 2:01.43 | 2:43.80 | |||
2 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.91 | 1:20.51 | 2:03.88 | 2:45.11 | |||
3 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.05 | 1:21.11 | 2:03.75 | 2:46.64 | |||
4 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 36.98 | 1:19.53 | 2:03.97 | 2:48.61 | |||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.48 | 1:23.00 | 2:06.77 | 2:50.61 | |||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.71 | 1:22.91 | 2:07.31 | 2:50.77 | |||
7 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.40 | 1:22.16 | 2:05.99 | 2:50.88 | |||
8 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.42 | 1:24.07 | 2:09.12 | 2:53.51 | |||
9 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.67 | 1:23.02 | 2:08.43 | 2:53.68 | |||
10 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 40.96 | 1:24.03 | 2:10.15 | 2:53.73 | |||
11 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Triton Vejle | 39.84 | 1:23.86 | 2:09.27 | 2:54.98 | |||
12 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 39.68 | 1:24.69 | 2:10.73 | 2:56.08 | |||
13 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.49 | 1:26.18 | 2:11.50 | 2:56.37 | |||
14 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 41.36 | 1:26.56 | 2:12.12 | 2:56.93 | |||
15 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 39.80 | 1:25.31 | 2:11.43 | 2:57.57 | |||
16 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 41.62 | 1:27.97 | 2:13.70 | 2:58.02 | |||
17 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 41.75 | 1:27.10 | 2:13.08 | 2:58.28 | |||
18 | Marie Eske | 1999 | Svømmeklubben Neptun | 41.40 | 1:27.38 | 2:14.31 | 3:01.10 | |||
19 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.99 | 1:27.47 | 2:14.75 | 3:01.71 | |||
20 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.11 | 1:28.53 | 2:15.26 | 3:02.59 | |||
21 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.41 | 1:28.68 | 2:16.40 | 3:03.54 | |||
22 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.55 | 1:27.35 | 2:16.13 | 3:04.19 | |||
23 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.76 | 1:29.15 | 2:17.66 | 3:05.52 | |||
24 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.65 | 1:30.09 | 2:18.15 | 3:05.73 | |||
25 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.39 | 1:30.77 | 2:18.71 | 3:05.75 | |||
26 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 42.96 | 1:30.76 | 2:18.87 | 3:05.93 | |||
27 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 43.07 | 1:30.62 | 2:19.41 | 3:06.43 | |||
28 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.18 | 1:29.57 | 2:18.05 | 3:06.99 | |||
29 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 42.29 | 1:30.98 | 2:19.79 | 3:08.54 | |||
30 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.33 | 1:29.72 | 2:18.94 | 3:09.09 | |||
31 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 42.19 | 1:30.73 | 2:20.07 | 3:09.55 | |||
32 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.45 | 1:32.34 | 2:21.27 | 3:09.63 | |||
33 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 43.40 | 1:32.17 | 2:21.57 | 3:10.01 | |||
34 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.28 | 1:31.70 | 2:21.51 | 3:10.35 | |||
35 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 42.92 | 1:31.50 | 2:21.19 | 3:10.70 | |||
36 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 43.39 | 1:32.02 | 2:21.68 | 3:10.90 | |||
37 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 42.87 | 1:31.62 | 2:21.88 | 3:11.08 | |||
38 | Nete Panduro | 1995 | Triton Vejle | 43.66 | 1:31.95 | 2:22.84 | 3:12.20 | |||
39 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 45.24 | 1:34.63 | 2:24.06 | 3:12.40 | |||
40 | Sarah Brejnholt | 1996 | Svømmeklubben Kronjylland | 43.18 | 1:32.12 | 2:23.83 | 3:13.94 | |||
41 | Martha Andersen | 1999 | Triton Vejle | 46.32 | 1:35.12 | 2:25.56 | 3:14.39 | |||
42 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 45.50 | 1:35.02 | 2:25.75 | 3:14.81 | |||
43 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 44.74 | 1:35.43 | 2:26.37 | 3:15.18 | |||
44 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 45.47 | 1:35.38 | 2:25.27 | 3:15.20 | |||
45 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 45.63 | 1:36.25 | 2:27.47 | 3:16.13 | |||
46 | Christina Christensen | 2000 | Triton Vejle | 45.79 | 1:37.45 | 2:27.45 | 3:16.47 | |||
47 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 44.93 | 1:35.18 | 2:25.92 | 3:17.00 | |||
48 | Frederikke B Christensen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 45.70 | 1:37.06 | 2:28.08 | 3:21.23 | |||
49 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.87 | 1:36.83 | 2:29.11 | 3:21.54 | |||
50 | Freja Hyldgaard | 1998 | Triton Vejle | 47.01 | 1:38.89 | 2:31.01 | 3:22.64 | |||
51 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 46.32 | 1:38.26 | 2:30.35 | 3:22.86 | |||
52 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 47.21 | 1:37.74 | 2:30.82 | 3:23.90 | |||
53 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 45.59 | 1:38.58 | 2:33.47 | 3:24.05 | |||
54 | Line J. V. Hededal | 2001 | Triton Vejle | 47.70 | 1:40.11 | 2:33.07 | 3:25.27 | |||
55 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.97 | 1:39.40 | 2:32.37 | 3:25.50 | |||
56 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 47.63 | 1:41.90 | 2:34.69 | 3:25.76 | |||
57 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.26 | 1:42.91 | 2:35.45 | 3:28.22 | |||
58 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 48.82 | 1:42.81 | 2:35.78 | 3:28.97 | |||
59 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | Odense Svømme Klub | 47.21 | 1:40.51 | 2:35.01 | 3:29.60 | |||
60 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 47.44 | 1:40.49 | 2:35.75 | 3:29.63 | |||
61 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 50.76 | 1:45.32 | 2:39.47 | 3:33.87 | |||
62 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | IHF Svømning | 47.70 | 1:43.07 | 2:38.81 | 3:34.71 | |||
63 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 49.07 | 1:43.10 | 2:40.50 | 3:35.45 | |||
- | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | DSQ | sv.på.ryg100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |