2018-11-16   12:47:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C.Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 116 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 116 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HCA CUP 2012    Udskriftsdato  02 juni 2012   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2012         
 
 
Løb 116, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jonas Hansen  1996  Herlufsholm Svømmeklub    1:07.39  2:21.05  3:34.54    4:43.86   
Kristian Ranghøj  1995  Randers GF Neptun    1:07.72  2:19.64  3:32.76    4:45.40   
Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    1:09.00  2:22.31  3:35.68    4:46.10   
Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    1:06.20  2:20.00  3:33.67    4:46.36   
Jacob Wecherhausen  1997  Svømmeklubben Sønderborg    1:08.48  2:23.85  3:39.86    4:51.85   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub    1:08.05  2:22.10  3:38.12    4:51.93   
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    1:07.98  2:22.99  3:39.35    4:52.35   
Lasse Christensen  1994  Horsens Svømmeklub    1:10.71  2:26.31  3:41.45    4:54.80   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub    1:08.18  2:24.00  3:41.89    4:57.82   
10  Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub    1:07.98  2:24.20  3:41.99    4:58.59   
11  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    1:13.62  2:28.90  3:44.89    4:59.50   
12  Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    1:11.10  2:28.07  3:45.54    4:59.89   
13  Victor Kjær Eskildsen  1997  Odder IGF    1:10.62  2:28.75  3:47.53    5:02.45   
14  Kristian Ejby  1998  Odense Svømme Klub    1:12.00  2:30.09  3:47.46    5:02.62   
15  Sylvester Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    1:12.46  2:31.12  3:49.52    5:06.11   
16  Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF    1:11.54  2:30.79  3:51.12    5:06.96   
17  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:10.33  2:29.97  3:51.10    5:09.25   
18  Mads Juul  1997  Triton Vejle    1:10.87  2:30.74  3:51.22    5:09.64   
19  Aksel Ruby Larsen  1999  Svømmeklubben Sønderborg    1:12.87  2:32.92  3:53.98    5:12.44   
20  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF    1:14.69  2:35.17  3:56.58    5:15.31   
21  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:16.28  2:37.29  3:58.69    5:16.75   
22  Peter Krogh Frausing  1998  Odense Svømme Klub    1:14.56  2:36.35  3:58.72    5:17.47   
23  Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    1:13.30  2:34.28  3:57.66    5:19.37   
Magnus Larsen  1994  Rønne Svømme Klub              akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  02 juni 2012 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark