Resultater for H.C.Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 113 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HCA CUP 2012 | Udskriftsdato | 02 juni 2012 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2012 |
Løb 113, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Haunst Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:56.28 | 1:34.69 | |||||
2 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 44.87 | 1:37.59 | |||||
3 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 47.79 | 1:38.84 | |||||
4 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 47.69 | 1:39.74 | |||||
5 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 47.45 | 1:41.22 | |||||
6 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 48.75 | 1:42.75 | |||||
7 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 48.40 | 1:44.23 | |||||
8 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 49.47 | 1:45.67 | |||||
9 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.51 | 1:47.03 | |||||
10 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 50.83 | 1:47.51 | |||||
11 | Anne Sofie Kjeldsen | 1998 | O.S.L.F. | 51.76 | 1:47.77 | |||||
12 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 51.03 | 1:48.48 | |||||
13 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 50.57 | 1:49.40 | |||||
14 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 51.02 | 1:49.54 | |||||
15 | Caroline Ege Hansen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 51.97 | 1:50.68 | |||||
16 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 52.54 | 1:50.71 | |||||
17 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.41 | 1:51.83 | |||||
18 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 53.47 | 1:52.20 | |||||
19 | Nanna Nielsen | 2000 | Odense Svømme Klub | 54.89 | 1:52.52 | |||||
20 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 52.50 | 1:53.54 | |||||
21 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.59 | 1:53.82 | |||||
22 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 54.19 | 1:54.06 | |||||
23 | Juliane Eggers | 2000 | Odense Svømme Klub | 55.42 | 1:55.00 | |||||
24 | Alberte Kaltoft | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:09.16 | 1:56.28 | |||||
25 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 55.58 | 1:56.43 | |||||
26 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 55.09 | 1:59.05 | |||||
27 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 56.09 | 1:59.06 | |||||
28 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:01.07 | 2:07.53 | |||||
29 | Julie Nykvist | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.69 | 2:09.16 | |||||
30 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 1:04.32 | 2:17.76 | |||||
31 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 1:05.67 | 2:18.33 | |||||
- | Emma L.m. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | akut syg | ||||||
- | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | 1hå.v.afsutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 02 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |