2018-11-16   12:47:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C.Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HCA CUP 2012    Udskriftsdato  02 juni 2012   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2012         
 
 
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub            1:06.63   
Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF            1:08.22   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            1:08.77   
Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.            1:09.22   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub            1:09.98   
Jacob de Lisser  2001  Frem Odense            1:10.20   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub            1:10.45   
Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.            1:10.62   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:11.14   
10  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            1:11.18   
11  Jonas Rohwedder  1998  Haderslev Svømme Klub            1:11.31   
12  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling            1:11.56   
13  Laurits Søborg Jensen  1999  Agfs Svømmeafdeling            1:12.71   
14  Simon Juul Henriksen  2001  Frem Odense            1:12.79   
15  Nicklas Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            1:12.98   
16  Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub            1:13.15   
17  Andreas Aunsholt  1999  Odense Svømme Klub            1:13.34   
18  Mikkel Steffensen  1999  Frederikssund Svømmeklub            1:13.40   
19  Malthe Hartz  1998  Haderslev Svømme Klub            1:13.74   
20  Jonas Nibe Klit  1994  Odense Svømme Klub            1:13.94   
21  Christoffer Møldrup  1998  Brædstrup Svømmeklub            1:15.62   
22  Mathias Sønderby  2000  Triton Vejle            1:15.74   
23  Jens W. S. Andersen  2000  O.S.L.F.            1:16.08   
24  Theis Vibskov Kristensen  1998  Svendborg Svømme Klub            1:16.25   
25  Nicolaj Absalon  1999  Haderslev Svømme Klub            1:17.60   
26  Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub            1:17.91   
27  Lauritz Sylvest Hofmann  1999  Svendborg Svømme Klub            1:18.35   
28  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            1:18.38   
29  Benjamin Mads Andresen  2000  Odense Svømme Klub            1:18.77   
30  Steffen Vesterø Uldal  1999  Haderslev Svømme Klub            1:18.98   
31  Jeppe Kjær  1998  Haderslev Svømme Klub            1:20.46   
32  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:21.13   
33  Jonas Harbo Knudsen  1999  O.S.L.F.            1:21.22   
34  Magnus Lund Munk  1999  Haderslev Svømme Klub            1:23.56   
35  Anders Riege  1997  Haderslev Svømme Klub            1:23.88   
36  Marko Macura  2000  Svømmeklubben Sønderborg            1:24.48   
37  Kristoffer B. Holm  1999  Agfs Svømmeafdeling            1:25.31   
38  Magnus Damkier  1999  O.S.L.F.            1:25.97   
39  Casper Sørensen  2000  Frem Odense            1:26.87   
40  Rasmus Juul Nielsen  1999  O.S.L.F.            1:26.89   
41  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            1:26.98   
42  Kenan Kaya  2001  Odder IGF            1:27.30   
43  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:27.50   
44  Joachim Erlandsen  1998  Erritsø Gymnastik Og IF            1:27.55   
45  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            1:28.42   
46  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling            1:28.53   
47  Anders Norheim  2000  Gentofte Svømme Klub            1:28.68   
48  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:29.65   
49  Thor G. Nedergaard  2002  Odder IGF            1:32.40   
50  Morten Sørensen  2002  Frem Odense            1:33.08   
51  Jonas Fjord Kaldahl  2000  O.S.L.F.            1:36.09   
52  Daniel Gev  2000  Gentofte Svømme Klub            1:37.42   
53  Erik Stendal  2002  Agfs Svømmeafdeling            1:38.02   
54  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            1:38.52   
55  André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            1:39.77   
56  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            1:41.60   
57  Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling            1:44.26   
58  William Møhede Henriksen  1999  Odense Svømme Klub            1:47.71   
59  Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            1:47.73   
60  Elias Haugbøl  2001  Gentofte Svømme Klub            1:48.82   
61  Thor Kræmmer  2002  Gentofte Svømme Klub            1:48.99   
Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  02 juni 2012 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark