2018-09-20   10:53:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C.Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HCA SWIM CUP 2012    Udskriftsdato  01 juni 2012   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  20:18   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2012         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Arene 
HCA-cup rekord 0.24.24 (2009) 
Johan Sveistrup 89 - Delta Swim 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Bak Hansen  1995  A6            24.47   
Frederik Fisker  1994  A6            24.93   
Jonathan Weitling  1993  A6            25.27   
Kristian Weber Larsen  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.34   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club            25.37   
Magnus Yde  1996  Aalborg Svømmeklub            25.38   
Morten Andersen  1994  Odense Svømme Klub            25.39   
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg            25.50   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub            25.55   
10  Lasse Schrøder Jakobsen  1993  Aalborg Svømmeklub            25.59   
11  Alexander Duus Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub            25.66   
12  Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.70   
13  Victor Tolstrup  1996  Delta Svøm            25.72   
14  Patrick Højbøge  1992  Herlufsholm Svømmeklub            25.81   
15  Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub            25.82   
16  Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.95   
17  Søren Larsen  1993  Aalborg Svømmeklub            25.97   
18  Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            26.03   
19  Bo Volf Brøchner  1996  Agfs Svømmeafdeling            26.04   
20  Emil Klingberg  1987  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.17   
20  Gustav Bækgaard  1997  Herlufsholm Svømmeklub            26.17   
22  Christian Tang Christiansen  1994  Kolbotn IL            26.21   
23  Jens Bach  1997  Aalborg Svømmeklub            26.23   
24  Patrik Leth Jørgensen  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.27   
25  Jacob Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub            26.28   
26  Mads Larsen  1994  Aalborg Svømmeklub            26.31   
27  Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            26.33   
27  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Triton Vejle            26.33   
29  Dennis Skov Gravsen  1991  Holstebro Svømme Club            26.36   
30  Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev Svømme Klub            26.38   
31  Sebastian Merrildgaard  1995  A6            26.42   
32  Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            26.47   
32  Tobias Helmersen  1995  Skovbakken Svømmeafdeling            26.47   
34  Kasper Fiil Frandsen  1994  Agfs Svømmeafdeling            26.48   
34  Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub            26.48   
34  Tobias Dahl Vind  1994  Kolding SK            26.48   
37  Asger Richard Hansen  1996  Haderslev Svømme Klub            26.54   
38  Andreas Sandbirk  1995  Vordingborg Svømme Klub            26.56   
39  Daniel Ydegaard  1996  Haderslev Svømme Klub            26.70   
40  Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            26.71   
41  Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.93   
42  Nicolai Løvenstein  1997  Herlufsholm Svømmeklub            26.96   
43  Anton Ruby Larsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg            27.08   
44  Emil Jensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg            27.14   
45  Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub            27.18   
46  Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            27.19   
47  Tore Hansen  1992  Herlufsholm Svømmeklub            27.20   
48  Jannik Skov  1997  Aalborg Svømmeklub            27.25   
49  Thomas Schultz Nielsen  1996  Ringe Svømme Klub            27.26   
50  Mark Kjær  1996  Svendborg Svømme Klub            27.32   
51  Jesper Andersen  1995  Vordingborg Svømme Klub            27.36   
52  Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.39   
53  Kristoffer Weber Larsen  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.49   
54  Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            27.55   
55  Lasse Christensen  1994  Horsens Svømmeklub            27.57   
56  Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub            27.59   
57  Mikkel Vølund  1997  Brædstrup Svømmeklub            27.60   
58  Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.72   
59  Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF            27.74   
60  Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            28.12   
61  Jonas Sørensen  1995  Svømmeklubben Neptun            28.30   
62  Martin Lindblad  1999  Silkeborg Svømmeklub            28.49   
63  Kasper G Mikkelsen  1998  Frem Odense            28.53   
64  Alexander Ohrt  1997  Kolding SK            28.55   
65  Mads Andersen  1995  Vordingborg Svømme Klub            28.79   
66  Oliver Chodkiewcz  1996  Frem Odense            28.83   
67  Oliver Danielsen  1996  Kolding SK            28.87   
68  Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub            28.88   
69  Mikkel Hvidholm  1998  Delta Svøm            28.89   
70  Jonatan Balladone  1997  Agfs Svømmeafdeling            28.90   
71  Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub            28.93   
72  Frederik Lundgaard  1999  Frederikssund Svømmeklub            29.00   
73  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            29.06   
74  Jacob Wecherhausen  1997  Svømmeklubben Sønderborg            29.16   
75  Malthe Bøg  1998  Odense Svømme Klub            29.19   
76  Rasmus K. Hyldgaard  1993  Triton Vejle            29.20   
77  Christian H. Mikkelsen  1995  Silkeborg Svømmeklub            29.21   
78  Patrick Rasmussen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            29.29   
79  Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub            29.30   
80  Thomas Christiansen  1999  Haderslev Svømme Klub            29.38   
81  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub            29.42   
82  Mads Juul  1997  Triton Vejle            29.47   
83  Emil Rimer  1998  Svømmeklubben Sønderborg            29.62   
84  Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            29.67   
85  August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            29.73   
86  Victor Prange  1997  Skovbakken Svømmeafdeling            29.79   
87  Rune Holm Skovby  1998  Haderslev Svømme Klub            29.80   
88  Nicolai Bøving  1996  Svendborg Svømme Klub            29.84   
89  Daniel Starup Falck  1999  Frederikssund Svømmeklub            29.87   
90  Oliver Rosendal  1997  Frederikssund Svømmeklub            29.91   
91  Mikkel Bruhn Rasmussen  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            30.17   
92  Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF            30.24   
93  Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            30.27   
94  Victor Kjær Eskildsen  1997  Odder IGF            30.30   
95  Kristian Ejby  1998  Odense Svømme Klub            30.33   
96  Anton Løbner  1997  Lyseng IF            30.46   
97  Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            30.54   
98  Kartikey Nandgave  1998  Odense Svømme Klub            30.58   
99  Frederik Rasmussen  1997  Erritsø Gymnastik Og IF            30.61   
100  Victor Larsen  1998  Frederikssund Svømmeklub            30.62   
101  Aksel Ruby Larsen  1999  Svømmeklubben Sønderborg            30.64   
102  Marco Kirketerp  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.73   
103  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.75   
104  Gregers Wittenberg  1995  Erritsø Gymnastik Og IF            30.79   
105  Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub            30.86   
106  Jacob Harboe  1998  Svømmeklubben Neptun            30.92   
107  Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            31.03   
108  Jakob Knoblauch  1999  Svendborg Svømme Klub            31.15   
109  Andreas Hansen  2000  Triton Vejle            31.38   
110  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            31.39   
111  Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            31.49   
111  Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub            31.49   
113  Alexander Jensen  1999  Odder IGF            31.57   
114  Kaare Fisker Larsen  1998  O.S.L.F.            31.58   
115  Jonas Rohwedder  1998  Haderslev Svømme Klub            31.62   
116  Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub            31.78   
117  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.            31.84   
118  Jakob Juul  2000  Triton Vejle            32.00   
119  André Ballerini  1999  Frederikssund Svømmeklub            32.05   
120  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF            32.12   
121  Malthe Hartz  1998  Haderslev Svømme Klub            32.22   
122  Jacob de Lisser  2001  Frem Odense            32.23   
123  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF            32.25   
124  Ali Juma  1996  O.S.L.F.            32.26   
125  Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub            32.29   
126  Jacob L. Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            32.39   
127  Søren Bisgaard  1998  Delta Svøm            32.44   
128  Christoffer Vagn Lorenzen  1999  Svømmeklubben Sønderborg            32.61   
129  Peter Krogh Frausing  1998  Odense Svømme Klub            32.62   
130  Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.            33.19   
131  Simon Juul Henriksen  2001  Frem Odense            33.40   
132  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            33.59   
132  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling            33.59   
134  Steffen Vesterø Uldal  1999  Haderslev Svømme Klub            33.70   
135  Theis Vibskov Kristensen  1998  Svendborg Svømme Klub            33.82   
136  Mikkel Steffensen  1999  Frederikssund Svømmeklub            34.01   
137  Jonas Nibe Klit  1994  Odense Svømme Klub            34.09   
138  Jens W. S. Andersen  2000  O.S.L.F.            34.14   
139  Nicolaj Absalon  1999  Haderslev Svømme Klub            34.24   
140  Lasse Skovning Schmidt  1998  Odense Svømme Klub            34.47   
141  Mathias Sønderby  2000  Triton Vejle            34.72   
142  Andreas Aunsholt  1999  Odense Svømme Klub            34.91   
143  Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub            35.37   
144  Jeppe Kjær  1998  Haderslev Svømme Klub            35.70   
145  Benjamin Mads Andresen  2000  Odense Svømme Klub            35.71   
146  Marko Macura  2000  Svømmeklubben Sønderborg            36.51   
147  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            36.56   
148  Magnus Lund Munk  1999  Haderslev Svømme Klub            37.37   
149  Rasmus Juul Nielsen  1999  O.S.L.F.            37.70   
150  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            37.95   
151  Kenan Kaya  2001  Odder IGF            38.15   
152  Anders Riege  1997  Haderslev Svømme Klub            38.31   
153  Joachim Erlandsen  1998  Erritsø Gymnastik Og IF            38.65   
154  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            38.84   
155  Jonas Harbo Knudsen  1999  O.S.L.F.            39.08   
156  Casper Sørensen  2000  Frem Odense            39.21   
157  Morten Sørensen  2002  Frem Odense            39.50   
158  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling            39.55   
159  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            40.02   
160  Thor G. Nedergaard  2002  Odder IGF            40.25   
161  Aleksander Engstrøm  2000  Frem Odense            40.58   
162  Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg            40.75   
163  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            40.95   
164  Anders Norheim  2000  Gentofte Svømme Klub            40.96   
165  Daniel Gev  2000  Gentofte Svømme Klub            41.10   
166  Jonas Fjord Kaldahl  2000  O.S.L.F.            41.62   
167  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            41.65   
168  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            42.65   
169  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            43.01   
170  André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            43.18   
171  Erik Stendal  2002  Agfs Svømmeafdeling            44.51   
172  Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling            44.73   
173  William Møhede Henriksen  1999  Odense Svømme Klub            45.26   
174  Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            46.44   
175  Elias Haugbøl  2001  Gentofte Svømme Klub            46.67   
176  Thor Kræmmer  2002  Gentofte Svømme Klub            51.29   
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Benjamin Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub            DNS   
Jesper Gemke  1993  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Johannes Kjærgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Lucas Arumugam  2000  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Magnus Johansen  1996  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Sarangan Kannahtas  1996  Holstebro Svømme Club            DNS   
Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Mads Mai  1989  Svømmeklubben Kronjylland            DSQ  tyvstart 
Rune Jensen  1997  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  01 juni 2012 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark