2018-12-16   18:37:36
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C.Andersen Swim Cup

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag

Resultat LÝb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  HCA SWIM CUP 2012    Udskriftsdato  01 juni 2012   
  Stśvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  20:18   
  ArrangÝr  STO         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 juni 2012         
 
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Sponsor: Arene 
HCA-cup rekord 0.24.24 (2009) 
Johan Sveistrup 89 - Delta Swim 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Morten Bak Hansen  1995  A6            24.47   
Frederik Fisker  1994  A6            24.93   
Jonathan Weitling  1993  A6            25.27   
Kristian Weber Larsen  1990  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            25.34   
Kasper Schultz  1995  Holstebro SvÝmme Club            25.37   
Magnus Yde  1996  Aalborg SvÝmmeklub            25.38   
Morten Andersen  1994  Odense SvÝmme Klub            25.39   
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg            25.50   
Lars Merl  1993  KÝge SvÝmmeklub            25.55   
10  Lasse SchrÝder Jakobsen  1993  Aalborg SvÝmmeklub            25.59   
11  Alexander Duus Jensen  1995  Vordingborg SvÝmme Klub            25.66   
12  Rasmus Hšrstedt  1994  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            25.70   
13  Victor Tolstrup  1996  Delta SvÝm            25.72   
14  Patrick HÝjbÝge  1992  Herlufsholm SvÝmmeklub            25.81   
15  Rasmus Koch  1992  Haderslev SvÝmme Klub            25.82   
16  Marcus KrÝyer Svendsen  1997  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            25.95   
17  SÝren Larsen  1993  Aalborg SvÝmmeklub            25.97   
18  Christian Warm  1992  KÝge SvÝmmeklub            26.03   
19  Bo Volf BrÝchner  1996  Agfs SvÝmmeafdeling            26.04   
20  Emil Klingberg  1987  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            26.17   
20  Gustav Bśkgaard  1997  Herlufsholm SvÝmmeklub            26.17   
22  Christian Tang Christiansen  1994  Kolbotn IL            26.21   
23  Jens Bach  1997  Aalborg SvÝmmeklub            26.23   
24  Patrik Leth JÝrgensen  1992  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            26.27   
25  Jacob Jensen  1995  Vordingborg SvÝmme Klub            26.28   
26  Mads Larsen  1994  Aalborg SvÝmmeklub            26.31   
27  Anders Paaske  1995  KÝge SvÝmmeklub            26.33   
27  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Triton Vejle            26.33   
29  Dennis Skov Gravsen  1991  Holstebro SvÝmme Club            26.36   
30  Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev SvÝmme Klub            26.38   
31  Sebastian Merrildgaard  1995  A6            26.42   
32  Frederik F. Nielsen  1994  ErritsÝ Gymnastik Og IF            26.47   
32  Tobias Helmersen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling            26.47   
34  Kasper Fiil Frandsen  1994  Agfs SvÝmmeafdeling            26.48   
34  Nicolas Blanch  1997  Aalborg SvÝmmeklub            26.48   
34  Tobias Dahl Vind  1994  Kolding SK            26.48   
37  Asger Richard Hansen  1996  Haderslev SvÝmme Klub            26.54   
38  Andreas Sandbirk  1995  Vordingborg SvÝmme Klub            26.56   
39  Daniel Ydegaard  1996  Haderslev SvÝmme Klub            26.70   
40  Alexander Gilberg  1995  Silkeborg SvÝmmeklub            26.71   
41  Frederik K. Mortensen  1995  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            26.93   
42  Nicolai LÝvenstein  1997  Herlufsholm SvÝmmeklub            26.96   
43  Anton Ruby Larsen  1996  SvÝmmeklubben SÝnderborg            27.08   
44  Emil Jensen  1994  SvÝmmeklubben SÝnderborg            27.14   
45  Magnus Christensen  1995  KÝge SvÝmmeklub            27.18   
46  Ralf Dalby  1995  Silkeborg SvÝmmeklub            27.19   
47  Tore Hansen  1992  Herlufsholm SvÝmmeklub            27.20   
48  Jannik Skov  1997  Aalborg SvÝmmeklub            27.25   
49  Thomas Schultz Nielsen  1996  Ringe SvÝmme Klub            27.26   
50  Mark Kjśr  1996  Svendborg SvÝmme Klub            27.32   
51  Jesper Andersen  1995  Vordingborg SvÝmme Klub            27.36   
52  Rasmus Hasemann  1996  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            27.39   
53  Kristoffer Weber Larsen  1993  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            27.49   
54  Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            27.55   
55  Lasse Christensen  1994  Horsens SvÝmmeklub            27.57   
56  Mikkel GrÝnbo  1996  Silkeborg SvÝmmeklub            27.59   
57  Mikkel VÝlund  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub            27.60   
58  Emil Andersen  1992  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            27.72   
59  Jonas B. JÝrgensen  1998  Lyseng IF            27.74   
60  Nikolaj J. JÝrgensen  1998  Aalborg SvÝmmeklub            28.12   
61  Jonas SÝrensen  1995  SvÝmmeklubben Neptun            28.30   
62  Martin Lindblad  1999  Silkeborg SvÝmmeklub            28.49   
63  Kasper G Mikkelsen  1998  Frem Odense            28.53   
64  Alexander Ohrt  1997  Kolding SK            28.55   
65  Mads Andersen  1995  Vordingborg SvÝmme Klub            28.79   
66  Oliver Chodkiewcz  1996  Frem Odense            28.83   
67  Oliver Danielsen  1996  Kolding SK            28.87   
68  Oliver Broholm  1999  Ringe SvÝmme Klub            28.88   
69  Mikkel Hvidholm  1998  Delta SvÝm            28.89   
70  Jonatan Balladone  1997  Agfs SvÝmmeafdeling            28.90   
71  Anton Holten Lambert  1997  Nyborg SvÝmmeklub            28.93   
72  Frederik Lundgaard  1999  Frederikssund SvÝmmeklub            29.00   
73  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg SvÝmmeklub            29.06   
74  Jacob Wecherhausen  1997  SvÝmmeklubben SÝnderborg            29.16   
75  Malthe BÝg  1998  Odense SvÝmme Klub            29.19   
76  Rasmus K. Hyldgaard  1993  Triton Vejle            29.20   
77  Christian H. Mikkelsen  1995  Silkeborg SvÝmmeklub            29.21   
78  Patrick Rasmussen  1997  Herlufsholm SvÝmmeklub            29.29   
79  Lauritz Bech  1998  Ringe SvÝmme Klub            29.30   
80  Thomas Christiansen  1999  Haderslev SvÝmme Klub            29.38   
81  Martin GrÝnning  1997  Silkeborg SvÝmmeklub            29.42   
82  Mads Juul  1997  Triton Vejle            29.47   
83  Emil Rimer  1998  SvÝmmeklubben SÝnderborg            29.62   
84  Kasper Laursen  1998  Holstebro SvÝmme Club            29.67   
85  August Korsgaard  1999  Ringe SvÝmme Klub            29.73   
86  Victor Prange  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling            29.79   
87  Rune Holm Skovby  1998  Haderslev SvÝmme Klub            29.80   
88  Nicolai BÝving  1996  Svendborg SvÝmme Klub            29.84   
89  Daniel Starup Falck  1999  Frederikssund SvÝmmeklub            29.87   
90  Oliver Rosendal  1997  Frederikssund SvÝmmeklub            29.91   
91  Mikkel Bruhn Rasmussen  1996  ErritsÝ Gymnastik Og IF            30.17   
92  Oskar JÝrgensen  1998  Odder IGF            30.24   
93  Christian Rasmussen  1998  Holstebro SvÝmme Club            30.27   
94  Victor Kjśr Eskildsen  1997  Odder IGF            30.30   
95  Kristian Ejby  1998  Odense SvÝmme Klub            30.33   
96  Anton LÝbner  1997  Lyseng IF            30.46   
97  Gustav Yde  2000  SvÝmmeklubben S 68            30.54   
98  Kartikey Nandgave  1998  Odense SvÝmme Klub            30.58   
99  Frederik Rasmussen  1997  ErritsÝ Gymnastik Og IF            30.61   
100  Victor Larsen  1998  Frederikssund SvÝmmeklub            30.62   
101  Aksel Ruby Larsen  1999  SvÝmmeklubben SÝnderborg            30.64   
102  Marco Kirketerp  1995  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            30.73   
103  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            30.75   
104  Gregers Wittenberg  1995  ErritsÝ Gymnastik Og IF            30.79   
105  Frederik Larsen  1998  Ringe SvÝmme Klub            30.86   
106  Jacob Harboe  1998  SvÝmmeklubben Neptun            30.92   
107  Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            31.03   
108  Jakob Knoblauch  1999  Svendborg SvÝmme Klub            31.15   
109  Andreas Hansen  2000  Triton Vejle            31.38   
110  Filip Bśkgaard  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            31.39   
111  Rasmus D. Jensen  1998  Brśdstrup SvÝmmeklub            31.49   
111  Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense SvÝmme Klub            31.49   
113  Alexander Jensen  1999  Odder IGF            31.57   
114  Kaare Fisker Larsen  1998  O.S.L.F.            31.58   
115  Jonas Rohwedder  1998  Haderslev SvÝmme Klub            31.62   
116  Mads LŁnell Bruhn  1998  Herlufsholm SvÝmmeklub            31.78   
117  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.            31.84   
118  Jakob Juul  2000  Triton Vejle            32.00   
119  Andrť Ballerini  1999  Frederikssund SvÝmmeklub            32.05   
120  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF            32.12   
121  Malthe Hartz  1998  Haderslev SvÝmme Klub            32.22   
122  Jacob de Lisser  2001  Frem Odense            32.23   
123  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF            32.25   
124  Ali Juma  1996  O.S.L.F.            32.26   
125  Frederik Oxenvad  1999  Haderslev SvÝmme Klub            32.29   
126  Jacob L. Hansen  1998  Brśdstrup SvÝmmeklub            32.39   
127  SÝren Bisgaard  1998  Delta SvÝm            32.44   
128  Christoffer Vagn Lorenzen  1999  SvÝmmeklubben SÝnderborg            32.61   
129  Peter Krogh Frausing  1998  Odense SvÝmme Klub            32.62   
130  Mads SÝrensen  2000  O.S.L.F.            33.19   
131  Simon Juul Henriksen  2001  Frem Odense            33.40   
132  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg SvÝmme Klub            33.59   
132  Jonas HÝrslev SÝrensen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            33.59   
134  Steffen VesterÝ Uldal  1999  Haderslev SvÝmme Klub            33.70   
135  Theis Vibskov Kristensen  1998  Svendborg SvÝmme Klub            33.82   
136  Mikkel Steffensen  1999  Frederikssund SvÝmmeklub            34.01   
137  Jonas Nibe Klit  1994  Odense SvÝmme Klub            34.09   
138  Jens W. S. Andersen  2000  O.S.L.F.            34.14   
139  Nicolaj Absalon  1999  Haderslev SvÝmme Klub            34.24   
140  Lasse Skovning Schmidt  1998  Odense SvÝmme Klub            34.47   
141  Mathias SÝnderby  2000  Triton Vejle            34.72   
142  Andreas Aunsholt  1999  Odense SvÝmme Klub            34.91   
143  Malthe Burgaard  2000  Odense SvÝmme Klub            35.37   
144  Jeppe Kjśr  1998  Haderslev SvÝmme Klub            35.70   
145  Benjamin Mads Andresen  2000  Odense SvÝmme Klub            35.71   
146  Marko Macura  2000  SvÝmmeklubben SÝnderborg            36.51   
147  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            36.56   
148  Magnus Lund Munk  1999  Haderslev SvÝmme Klub            37.37   
149  Rasmus Juul Nielsen  1999  O.S.L.F.            37.70   
150  Marcus Dessau  2002  Gentofte SvÝmme Klub            37.95   
151  Kenan Kaya  2001  Odder IGF            38.15   
152  Anders Riege  1997  Haderslev SvÝmme Klub            38.31   
153  Joachim Erlandsen  1998  ErritsÝ Gymnastik Og IF            38.65   
154  Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            38.84   
155  Jonas Harbo Knudsen  1999  O.S.L.F.            39.08   
156  Casper SÝrensen  2000  Frem Odense            39.21   
157  Morten SÝrensen  2002  Frem Odense            39.50   
158  Christian Ottosen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            39.55   
159  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund SvÝmmeklub            40.02   
160  Thor G. Nedergaard  2002  Odder IGF            40.25   
161  Aleksander EngstrÝm  2000  Frem Odense            40.58   
162  Simon Perzynski  2002  SvÝmmeklubben SÝnderborg            40.75   
163  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte SvÝmme Klub            40.95   
164  Anders Norheim  2000  Gentofte SvÝmme Klub            40.96   
165  Daniel Gev  2000  Gentofte SvÝmme Klub            41.10   
166  Jonas Fjord Kaldahl  2000  O.S.L.F.            41.62   
167  Carl-Emil LÝnborg  2002  Gentofte SvÝmme Klub            41.65   
168  Christoffer Weiss  2001  Gentofte SvÝmme Klub            42.65   
169  August Becktor  2001  Gentofte SvÝmme Klub            43.01   
170  Andrť Iversen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg            43.18   
171  Erik Stendal  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            44.51   
172  Magnus Gertz  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            44.73   
173  William MÝhede Henriksen  1999  Odense SvÝmme Klub            45.26   
174  Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte SvÝmme Klub            46.44   
175  Elias HaugbÝl  2001  Gentofte SvÝmme Klub            46.67   
176  Thor Krśmmer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            51.29   
Anton Bromer  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            DNS   
Benjamin Jensen  1994  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg SvÝmme Klub            DNS   
Jesper Gemke  1993  Agfs SvÝmmeafdeling            DNS   
Johannes Kjśrgaard  1998  Agfs SvÝmmeafdeling            DNS   
Lucas Arumugam  2000  ErritsÝ Gymnastik Og IF            DNS   
Magnus Johansen  1996  Herlufsholm SvÝmmeklub            DNS   
Sarangan Kannahtas  1996  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Christian SkinhÝj  2001  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  tyvstart 
Mads Mai  1989  SvÝmmeklubben Kronjylland            DSQ  tyvstart 
Rune Jensen  1997  Ringe SvÝmme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  01 juni 2012 
Licens til Odense SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark