Tulokset H.C.Andersen Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA SWIM CUP 2012 | Udskriftsdato | 01 juni 2012 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2012 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Kjeldsen |
HCA-cup rekord 0.29.25 |
Kristian Quitinen 83 - VI39-VAT |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.08 | ||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.13 | ||||||
3 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 30.19 | ||||||
4 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 30.30 | ||||||
5 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.69 | ||||||
6 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.89 | ||||||
7 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.20 | ||||||
8 | Christian Blom Jensen | 1994 | Triton Vejle | 31.47 | ||||||
9 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
10 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 31.69 | ||||||
11 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.21 | ||||||
12 | Frederik Fisker | 1994 | A6 | 32.38 | ||||||
13 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.41 | ||||||
14 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.79 | ||||||
15 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.97 | ||||||
16 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.05 | ||||||
17 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.08 | ||||||
18 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.50 | ||||||
19 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | ||||||
20 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 33.80 | ||||||
21 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.85 | ||||||
22 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.09 | ||||||
23 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 34.53 | ||||||
24 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.61 | ||||||
25 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.70 | ||||||
26 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.88 | ||||||
27 | Anders Back Laursen | 1996 | Svømmeklubben Kronjylland | 35.53 | ||||||
28 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 35.61 | ||||||
29 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | Frem Odense | 35.83 | ||||||
30 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.87 | ||||||
31 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 36.02 | ||||||
32 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.06 | ||||||
33 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 36.89 | ||||||
34 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 37.33 | ||||||
35 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 37.47 | ||||||
36 | Tobias Helmersen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.54 | ||||||
37 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.73 | ||||||
38 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 37.87 | ||||||
39 | Victor Prange | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.90 | ||||||
40 | Kartikey Nandgave | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.77 | ||||||
41 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.98 | ||||||
42 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.33 | ||||||
43 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.42 | ||||||
44 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.46 | ||||||
45 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | Triton Vejle | 39.48 | ||||||
46 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Triton Vejle | 39.68 | ||||||
47 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 39.81 | ||||||
48 | Mads Juul | 1997 | Triton Vejle | 40.70 | ||||||
49 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.99 | ||||||
50 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 41.10 | ||||||
51 | Gregers Wittenberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.33 | ||||||
52 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.05 | ||||||
53 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 42.23 | ||||||
54 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 42.26 | ||||||
55 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 42.48 | ||||||
56 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.64 | ||||||
57 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 43.35 | ||||||
58 | Peter Krogh Frausing | 1998 | Odense Svømme Klub | 43.87 | ||||||
59 | Joachim Malchow-Møller | 1998 | Frem Odense | 43.98 | ||||||
60 | Ali Juma | 1996 | O.S.L.F. | 44.74 | ||||||
61 | Andreas Aunsholt | 1999 | Odense Svømme Klub | 44.76 | ||||||
62 | Oliver Rosendal | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 44.81 | ||||||
63 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 44.88 | ||||||
64 | Jens W. S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 45.11 | ||||||
64 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 45.11 | ||||||
66 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 45.38 | ||||||
67 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 45.66 | ||||||
68 | Andreas Hansen | 2000 | Triton Vejle | 46.05 | ||||||
69 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 46.14 | ||||||
70 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 46.29 | ||||||
71 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 46.85 | ||||||
72 | Marko Macura | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.48 | ||||||
73 | Mathias Sønderby | 2000 | Triton Vejle | 47.74 | ||||||
74 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 48.24 | ||||||
75 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | Odense Svømme Klub | 48.65 | ||||||
76 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.66 | ||||||
77 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 49.07 | ||||||
78 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 49.48 | ||||||
79 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.79 | ||||||
80 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.81 | ||||||
81 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 50.08 | ||||||
82 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 50.43 | ||||||
83 | Jonas Harbo Knudsen | 1999 | O.S.L.F. | 50.69 | ||||||
84 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.29 | ||||||
85 | Elias Haugbøl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 54.36 | ||||||
86 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 54.57 | ||||||
87 | Rasmus Juul Nielsen | 1999 | O.S.L.F. | 55.52 | ||||||
88 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 57.23 | ||||||
89 | William Møhede Henriksen | 1999 | Odense Svømme Klub | 58.73 | ||||||
90 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 59.05 | ||||||
91 | Jonas Fjord Kaldahl | 2000 | O.S.L.F. | 1:00.17 | ||||||
92 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.75 | ||||||
- | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | OD Akut syg | ||||||
- | Jonathan Weitling | 1993 | A6 | DSQ | 2 flyspark v start | |||||
- | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | DSQ | 2 flyspark v start | |||||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | DSQ | db armta. u. vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 01 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |