2018-10-16   07:54:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C.Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HCA SWIM CUP 2012    Udskriftsdato  01 juni 2012   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2012         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Særslev Auto 
HCA-cup rekord 0.33.00 (2009) 
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Liljedahl  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.68   
Nina Højris Jørgensen  1992  Lyseng IF            33.98   
Josephina Bartela  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.27   
Line H. Vestergaard  1996  Silkeborg Svømmeklub            34.35   
Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.71   
Ghita Kobbelgaard  1995  Aalborg Svømmeklub            35.38   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            35.43   
Louise G. Riget  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.51   
Anna Puggard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.54   
10  Natasja Simonsen  1995  O.S.L.F.            35.61   
11  Matilde Schrøder  1996  Ringe Svømme Klub            35.97   
12  Louise Frederiksen  1995  Horsens Svømmeklub            36.09   
13  Olivia Larsen  1995  Lyseng IF            36.68   
14  Pernille H. Gravgaard  1997  Triton Vejle            36.69   
15  Simone Friis  1991  IHF Svømning            36.77   
16  Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro Svømme Club            36.85   
17  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  Agfs Svømmeafdeling            36.88   
18  Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            37.04   
19  Julie Sundahl Jakobsen  1995  Aalborg Svømmeklub            37.78   
20  Sandra Guldborg  1998  Kolding SK            37.92   
21  Alberte Sara Cornelius  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.95   
22  Sophie Lund Møller  1998  Odense Svømme Klub            38.02   
23  Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub            38.14   
24  Rebecca Winther  1996  Gentofte Svømme Klub            38.19   
25  Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            38.46   
26  Anna Brandenburg Jensen  1999  Skovbakken Svømmeafdeling            38.69   
27  Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            38.97   
28  Camilla Madsen  1997  Holstebro Svømme Club            39.20   
29  Mathilde Hallgren  1997  Herlufsholm Svømmeklub            39.35   
30  Anne Hjortsøe Petersen  1999  Holstebro Svømme Club            39.62   
31  Kathrine Gohr  1997  Triton Vejle            39.67   
32  Helle Dohn  1998  Holstebro Svømme Club            39.99   
33  Freja Andersen  1998  Herlufsholm Svømmeklub            40.02   
34  Sidse Thorup  1999  Odense Svømme Klub            40.29   
35  Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            40.37   
36  Anna Deleuran  1995  Herlufsholm Svømmeklub            40.42   
36  Lisa Schøn  1999  Aalborg Svømmeklub            40.42   
38  Johanne Carr  1999  Nyborg Svømmeklub            40.91   
38  Karoline Lehmann  1999  Aalborg Svømmeklub            40.91   
40  Josephine Frede Bundgaard  1997  Lyseng IF            41.47   
41  Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            41.95   
42  Therese E. Christensen  1999  Svømmeklubben Sønderborg            42.12   
43  Johanne Laursen  1999  Holstebro Svømme Club            42.72   
44  Mette Dyrhauge Winther  1998  Skanderborg Svømmeklub            42.91   
45  Emilie Andresen Ravn  1998  Svømmeklubben Sønderborg            43.03   
46  Julia Hvalsøe  1995  Haderslev Svømme Klub            43.08   
47  Mikala Mai Halbirk  1998  Triton Vejle            43.23   
48  Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense            43.42   
49  Clara Holst  1999  Skanderborg Svømmeklub            43.62   
50  Sarah Dahlquist  1995  Aalborg Svømmeklub            43.66   
51  Natasja Brusen Nielsen  1998  Holstebro Svømme Club            43.75   
52  Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub            43.76   
53  Ida Schmidt  1997  Nyborg Svømmeklub            43.99   
54  Caroline Haurist Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub            44.55   
54  Kathrine Christiansen  1994  Haderslev Svømme Klub            44.55   
56  Camilla Linne  1997  Svømmeklubben Sønderborg            44.57   
56  Pernille Maj Thorup  1999  Triton Vejle            44.57   
58  Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            44.62   
59  Christina Christensen  2000  Triton Vejle            44.66   
60  Trine Rasmussen  1999  Svømmeklubben Neptun            44.67   
61  Line Bremer Mortensen  2000  Odense Svømme Klub            44.71   
62  Frederikke Nielsen  1998  Svømmeklubben Neptun            44.74   
63  Stine Knudsen  1999  Kolding SK            44.80   
64  Line Møller Bossen  1998  Svømmeklubben Sønderborg            44.81   
65  Freja Hyldgaard  1998  Triton Vejle            44.87   
66  Lea Vestergaard-Lund  1998  Odense Svømme Klub            45.00   
67  Sille Raahede Nielsen  1998  Delta Svøm            45.18   
68  Klara Eggers  1997  Odense Svømme Klub            45.25   
69  Kirstine M. Pedersen  1999  Delta Svøm            45.53   
70  Helene Bernhøft Jensen  1998  Vordingborg Svømme Klub            45.59   
71  Christina F. Eriksen  1999  Frederikssund Svømmeklub            46.17   
72  Christine Nielsen  2001  Odense Svømme Klub            46.22   
72  Frida Frydendal  1999  Svendborg Svømme Klub            46.22   
74  Amalie Fisker Sørensen  1997  Odense Svømme Klub            46.38   
75  Natasja Hansen  1998  Vordingborg Svømme Klub            46.96   
76  Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            47.62   
77  Julie Kristoffersen  2000  Frem Odense            47.64   
78  Siv Cecilie L. Jørgensen  1999  Vordingborg Svømme Klub            48.03   
79  Frederikke Olsen  2000  O.S.L.F.            48.34   
80  Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub            48.52   
81  Cecilie Baraviec  2000  Odense Svømme Klub            48.66   
82  Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            48.86   
83  Mette Bruun-Petersen  2001  Odense Svømme Klub            49.20   
84  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            49.25   
85  Amalie W. Olsen  2001  Vordingborg Svømme Klub            49.77   
86  Anne Sofie Jørgensen  1998  Erritsø Gymnastik Og IF            49.79   
87  Karoline Munch Hansen  2000  Svendborg Svømme Klub            49.88   
88  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg            50.05   
89  Sif Floor  2000  Odense Svømme Klub            50.35   
90  Caroline Ege Hansen  1997  Vordingborg Svømme Klub            50.56   
91  Sarah Emilie Praëm  2001  O.S.L.F.            50.60   
92  Signe Juul Grønning  2001  Odense Svømme Klub            50.79   
93  Luna Ladefoged  2000  Odder IGF            51.04   
94  Esther Flø  2001  Skanderborg Svømmeklub            51.23   
95  Nikoline Bøgebjerg  1998  Erritsø Gymnastik Og IF            51.33   
96  Alberte Kaltoft  2001  Agfs Svømmeafdeling            51.91   
97  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            52.09   
98  Anne Hazell Brink  1999  O.S.L.F.            52.31   
99  Christine Rasmussen  2001  Haderslev Svømme Klub            52.78   
100  Silja Ösp Logadottir  2001  O.S.L.F.            52.83   
101  Nanna Nielsen  2000  Odense Svømme Klub            53.88   
102  Asta Lindenborg  1996  Odense Svømme Klub            53.96   
103  Anne Rytter  2000  Svømmeklubben Neptun            54.33   
104  Vivian Sun Liang  2002  Gentofte Svømme Klub            54.78   
105  Juliane Eggers  2000  Odense Svømme Klub            54.95   
106  Astrid Bruun Fejfer  2001  Gentofte Svømme Klub            55.07   
107  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            55.63   
108  Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub            57.26   
109  Louise Dam-Henriksen  2001  Gentofte Svømme Klub            57.86   
110  Frederikke Honore  2001  O.S.L.F.            1:01.09   
111  Helena Avlaja Eriksen  2001  Odense Svømme Klub            1:01.39   
112  Mia Luckow Larsen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:02.62   
113  Anna Kathrine Skjøth  2001  O.S.L.F.            1:04.31   
114  Lærke Bladtkramer  2001  Haderslev Svømme Klub            1:04.85   
Christina Blaaberg  1998  Triton Vejle            DNS   
Amalie E. Sterlie  2000  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Elisabeth Sabro Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  crawltag i bryst 
Louise Skovgaard Jensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  Db armtag under vand 
Naja Skaarup Jensen  1996  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  asynkrone ben 
Sidsel Agger  1997  Odense Svømme Klub            DSQ  db flyspark 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  01 juni 2012 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark