2018-06-21   20:12:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C.Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HCA SWIM CUP 2012    Udskriftsdato  01 juni 2012   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2012         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Indledende 
Sponsor: Merrild 
HCA-cup rekord 2.07.22 (2011) 
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    27.21  1:00.41  1:37.22    2:09.66   
Lasse Pittioni  1995  A6    29.59  1:06.23  1:45.61    2:16.10   
Morten Bak Hansen  1995  A6    29.27  1:03.88  1:46.49    2:16.11   
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    28.20  1:05.52  1:45.14    2:16.64   
Karim Møller  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.99  1:03.33  1:45.17    2:16.90   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    29.60  1:06.83  1:45.24    2:17.22   
Morten Andersen  1994  Odense Svømme Klub    28.62  1:05.24  1:46.46    2:17.51   
Kristian Weber Larsen  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.07  1:06.73  1:48.25    2:17.86   
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    28.87  1:04.92  1:47.06    2:18.08   
10  Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club    30.01  1:04.73  1:47.52    2:18.78   
11  Marc Bach Nielsen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.85  1:05.97  1:48.90    2:19.81   
12  Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.38  1:06.13  1:48.82    2:20.35   
13  Alexander Duus Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub    28.42  1:05.16  1:47.48    2:20.67   
14  Michael Grønlund Larsen  1993  Aalborg Svømmeklub    28.47  1:06.35  1:50.08    2:21.01   
15  Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    29.70  1:06.70  1:49.53    2:21.31   
16  Kasper Fiil Frandsen  1994  Agfs Svømmeafdeling    29.36  1:05.25  1:48.49    2:21.40   
17  Andreas Levin Pedersen  1995  Silkeborg Svømmeklub    30.51  1:07.67  1:47.66    2:22.20   
18  Janus Meinert  1995  Aalborg Svømmeklub    29.73  1:08.27  1:47.49    2:22.52   
19  Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.26  1:08.44  1:49.31    2:22.97   
20  Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub    28.12  1:07.88  1:48.04    2:23.11   
21  Alexander Højen Månsson  1994  Nyborg Svømmeklub    29.13  1:06.89  1:50.91    2:24.00   
22  Magnus Yde  1996  Aalborg Svømmeklub    29.28  1:07.09  1:50.41    2:24.23   
23  Bo Volf Brøchner  1996  Agfs Svømmeafdeling    29.62  1:08.47  1:52.66    2:24.52   
24  Frederik V-Nielsen  1995  Aalborg Svømmeklub    29.24  1:06.87  1:50.69    2:24.79   
25  Christian Blom Jensen  1994  Triton Vejle    31.36  1:11.53  1:50.92    2:25.30   
26  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Triton Vejle    28.86  1:06.16  1:52.18    2:26.29   
27  Daniel F. Haraldson  1994  Haderslev Svømme Klub    30.21  1:11.12  1:54.12    2:26.37   
28  Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.15  1:07.26  1:51.33    2:26.66   
29  Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    31.08  1:09.06  1:53.80    2:27.62   
30  Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.50  1:05.17  1:52.72    2:27.82   
31  Nicolai Løvenstein  1997  Herlufsholm Svømmeklub    31.15  1:09.26  1:54.12    2:28.69   
32  Magnus Høvsgaard  1997  Odense Svømme Klub    32.86  1:10.81  1:54.34    2:29.28   
33  Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    31.77  1:09.93  1:54.62    2:29.94   
34  Emil Jensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg    30.03  1:11.90  1:56.23    2:30.13   
35  Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF    32.17  1:11.59  1:58.22    2:31.32   
36  Malthe Bøg  1998  Odense Svømme Klub    31.34  1:11.53  1:55.25    2:31.39   
37  Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling    34.17  1:12.47  1:57.03    2:32.51   
38  Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub    30.01  1:12.02  1:58.19    2:32.65   
39  Lasse Christensen  1994  Horsens Svømmeklub    32.41  1:14.09  1:59.32    2:32.99   
40  Christian Gravgaard  1997  Kolding SK    33.17  1:14.61  1:56.95    2:33.14   
41  Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    32.60  1:11.91  1:59.15    2:33.29   
42  Oliver Degn  1996  Odder IGF    32.13  1:10.83  1:59.20    2:33.39   
43  Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF    30.16  1:08.85  1:59.34    2:33.44   
44  Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub    33.58  1:12.31  1:59.05    2:33.91   
45  Nikolaj Borup  1997  Erritsø Gymnastik Og IF    30.08  1:11.01  1:55.99    2:34.14   
46  Christian Bro Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    31.63  1:12.73  1:58.75    2:34.41   
47  Jannik Skov  1997  Aalborg Svømmeklub    33.54  1:14.40  1:59.16    2:34.42   
48  Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    34.95  1:14.84  2:04.19    2:37.02   
49  Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF    30.46  1:11.00  2:01.64    2:37.13   
50  Frederik Lundgaard  1999  Frederikssund Svømmeklub    33.79  1:15.95  2:03.99    2:37.18   
51  Thomas Schultz Nielsen  1996  Ringe Svømme Klub    30.32  1:09.11  2:02.26    2:37.22   
52  Magnus B. Wichmann  1997  Agfs Svømmeafdeling    35.34  1:17.38  2:01.20    2:37.62   
53  Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub    29.79  1:09.04  2:03.94    2:37.69   
54  Mikkel Vølund  1997  Brædstrup Svømmeklub    32.23  1:16.25  2:05.74    2:38.78   
54  Toke Cramer  1998  Agfs Svømmeafdeling    34.32  1:17.83  2:02.64    2:38.78   
56  Christian H. Mikkelsen  1995  Silkeborg Svømmeklub    33.39  1:16.86  2:02.50    2:39.11   
56  Victor Larsen  1998  Frederikssund Svømmeklub    33.56  1:14.74  2:02.84    2:39.11   
58  Johannes Kjærgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling    32.67  1:15.02  2:04.19    2:40.13   
59  Rasmus K. Hyldgaard  1993  Triton Vejle    32.74  1:17.80  2:03.91    2:40.20   
60  Lukas Larsen  1996  Haderslev Svømme Klub    34.49  1:14.39  2:03.72    2:40.32   
61  Tore Hansen  1992  Herlufsholm Svømmeklub    31.48  1:14.06  2:03.63    2:40.41   
62  Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    34.17  1:15.32  2:04.75    2:40.88   
63  Kristian Ejby  1998  Odense Svømme Klub    34.31  1:17.14  2:05.33    2:40.92   
64  Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    34.42  1:16.72  2:06.18    2:41.66   
65  Rune Holm Skovby  1998  Haderslev Svømme Klub    33.70  1:19.34  2:10.50    2:45.01   
66  Aksel Ruby Larsen  1999  Svømmeklubben Sønderborg    33.34  1:16.12  2:09.17    2:45.24   
67  Jacob Harboe  1998  Svømmeklubben Neptun    34.24  1:16.05  2:08.30    2:45.46   
68  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub    37.30  1:18.88  2:08.85    2:45.79   
69  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub    38.38  1:19.76  2:07.52    2:45.94   
70  Alexander Jensen  1999  Odder IGF    35.38  1:18.00  2:07.10    2:46.70   
71  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    37.25  1:22.59  2:11.49    2:47.27   
72  Morten Frederiksen  1998  Horsens Svømmeklub    39.40  1:22.95  2:09.51    2:48.41   
73  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling    38.13  1:23.85  2:12.88    2:49.19   
74  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF    36.94  1:22.47  2:13.28    2:51.27   
75  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    37.63  1:23.92  2:14.91    2:52.65   
Kristoffer Weber Larsen  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
André Ballerini  1999  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  ej samt. berø. v bry 
Anton Ruby Larsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  svøm på maven v ryg 
Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  crawl arm v start 
Steffen Møller Jürgensen  1996  Odder IGF            DSQ  ej forts.bevæg. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  01 juni 2012 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark