Resultater for H.C.Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA SWIM CUP 2012 | Udskriftsdato | 03 juni 2012 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2012 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Lemvigh-Müller |
HCA rekord 1.05.07 (2010) |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.13 | 1:06.26 | |||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.43 | 1:07.88 | |||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 31.88 | 1:08.08 | |||||
4 | Christian Blom Jensen | 1994 | Triton Vejle | 31.99 | 1:08.85 | |||||
5 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.01 | 1:09.23 | |||||
6 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.37 | 1:09.74 | |||||
7 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.92 | 1:09.94 | |||||
8 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.58 | 1:10.21 | |||||
9 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.86 | 1:10.22 | |||||
10 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.96 | 1:10.42 | |||||
11 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.54 | 1:10.45 | |||||
12 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.93 | 1:13.03 | |||||
13 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 33.93 | 1:13.28 | |||||
14 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 34.44 | 1:13.37 | |||||
15 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.69 | 1:13.74 | |||||
16 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | 1:14.15 | |||||
17 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.83 | 1:14.20 | |||||
18 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.17 | 1:15.91 | |||||
19 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.84 | 1:16.59 | |||||
20 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 36.18 | 1:16.67 | |||||
21 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.76 | 1:16.94 | |||||
22 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.54 | 1:17.21 | |||||
23 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 35.74 | 1:17.39 | |||||
24 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.40 | 1:17.59 | |||||
25 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.44 | 1:18.02 | |||||
26 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.83 | 1:18.14 | |||||
27 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.71 | 1:18.31 | |||||
28 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 36.94 | 1:18.33 | |||||
29 | Magnus B. Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.45 | 1:18.71 | |||||
30 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:19.02 | |||||
31 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | Frem Odense | 36.46 | 1:19.60 | |||||
32 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.15 | 1:20.30 | |||||
33 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.71 | 1:20.33 | |||||
34 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.07 | 1:20.38 | |||||
35 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.31 | 1:20.94 | |||||
36 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 36.79 | 1:21.57 | |||||
37 | Anders Back Laursen | 1996 | Svømmeklubben Kronjylland | 37.95 | 1:21.72 | |||||
38 | Victor Prange | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.53 | 1:21.75 | |||||
39 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.10 | 1:23.55 | |||||
40 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.85 | 1:23.80 | |||||
41 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.53 | 1:23.95 | |||||
42 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 38.57 | 1:23.98 | |||||
43 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 40.07 | 1:24.31 | |||||
44 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 40.15 | 1:25.07 | |||||
45 | Tobias Helmersen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.74 | 1:26.55 | |||||
46 | Kartikey Nandgave | 1998 | Odense Svømme Klub | 42.62 | 1:27.31 | |||||
47 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.18 | 1:28.40 | |||||
48 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.48 | 1:29.48 | |||||
49 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 42.39 | 1:31.01 | |||||
50 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 43.78 | 1:31.43 | |||||
51 | Gregers Wittenberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.17 | 1:32.65 | |||||
52 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.12 | 1:32.77 | |||||
53 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.66 | 1:33.12 | |||||
54 | Andreas Aunsholt | 1999 | Odense Svømme Klub | 43.95 | 1:33.24 | |||||
55 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.21 | 1:34.25 | |||||
56 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.55 | 1:34.39 | |||||
57 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 44.47 | 1:34.71 | |||||
58 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.77 | 1:34.99 | |||||
59 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 44.27 | 1:35.87 | |||||
60 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 45.77 | 1:36.17 | |||||
61 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 45.41 | 1:36.30 | |||||
62 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 46.71 | 1:36.99 | |||||
63 | Peter Krogh Frausing | 1998 | Odense Svømme Klub | 46.17 | 1:37.01 | |||||
64 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 44.56 | 1:37.25 | |||||
65 | Ali Juma | 1996 | O.S.L.F. | 46.25 | 1:39.31 | |||||
66 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.06 | 1:40.10 | |||||
67 | Jakob Juul | 2000 | Triton Vejle | 47.20 | 1:40.22 | |||||
68 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 47.53 | 1:42.37 | |||||
69 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | Odense Svømme Klub | 49.71 | 1:44.54 | |||||
70 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.46 | 1:44.80 | |||||
71 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.37 | 1:45.17 | |||||
72 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 50.32 | 1:47.68 | |||||
73 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 51.98 | 1:50.95 | |||||
74 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 54.45 | 1:58.10 | |||||
- | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | DSQ | flyspark hele vejen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |