Resultater for H.C.Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 123 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HCA CUP 2012 | Udskriftsdato | 03 juni 2012 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2012 |
Løb 123, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Haunst Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.60 | 1:09.29 | |||||
2 | Caroline Fischer Larsen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.87 | 1:10.80 | |||||
3 | Sarah Brejnholt | 1996 | Kronjylland Svømmeklub | 33.88 | 1:12.05 | |||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.06 | 1:12.70 | |||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.02 | 1:13.55 | |||||
6 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 36.59 | 1:13.64 | |||||
7 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.87 | 1:13.73 | |||||
8 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 36.11 | 1:13.86 | |||||
9 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.74 | 1:13.98 | |||||
10 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.24 | 1:14.33 | |||||
11 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.05 | 1:14.37 | |||||
12 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.01 | 1:14.86 | |||||
13 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.53 | 1:14.99 | |||||
13 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | IHF Svømning | 35.13 | 1:14.99 | |||||
15 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.62 | 1:15.09 | |||||
16 | Line J. V. Hededal | 2001 | Triton Vejle | 35.23 | 1:15.22 | |||||
17 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.99 | 1:15.60 | |||||
18 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.45 | 1:15.82 | |||||
19 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 35.59 | 1:15.84 | |||||
20 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 37.05 | 1:16.56 | |||||
21 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 36.88 | 1:17.37 | |||||
22 | Kirstine Orland | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 36.13 | 1:17.40 | |||||
23 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 37.40 | 1:17.56 | |||||
24 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.52 | 1:17.71 | |||||
24 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.43 | 1:17.71 | |||||
26 | Julie Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 37.15 | 1:17.97 | |||||
27 | Christina Christensen | 2000 | Triton Vejle | 38.15 | 1:18.51 | |||||
28 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 37.50 | 1:18.86 | |||||
29 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.02 | 1:18.92 | |||||
30 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Triton Vejle | 37.69 | 1:19.00 | |||||
31 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 37.65 | 1:19.16 | |||||
32 | Christine Skouboe | 1997 | Kronjylland Svømmeklub | 36.14 | 1:19.52 | |||||
33 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 37.89 | 1:19.73 | |||||
34 | Amalie W. Olsen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 38.08 | 1:20.12 | |||||
35 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 37.06 | 1:20.23 | |||||
36 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 37.77 | 1:20.25 | |||||
37 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.05 | 1:20.36 | |||||
38 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 38.42 | 1:21.08 | |||||
39 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.59 | 1:21.48 | |||||
40 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.65 | 1:21.65 | |||||
41 | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 38.17 | 1:21.71 | |||||
42 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.96 | 1:21.97 | |||||
43 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.58 | 1:22.19 | |||||
44 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 39.23 | 1:22.50 | |||||
45 | Amalie E. Sterlie | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 39.45 | 1:22.62 | |||||
46 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 39.59 | 1:23.15 | |||||
47 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 39.27 | 1:23.39 | |||||
48 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 40.51 | 1:23.63 | |||||
49 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.82 | 1:23.69 | |||||
50 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 37.66 | 1:23.79 | |||||
51 | Caroline Ege Hansen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 40.75 | 1:24.01 | |||||
52 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 40.50 | 1:24.07 | |||||
53 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.49 | 1:24.41 | |||||
54 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.76 | 1:24.62 | |||||
55 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 40.10 | 1:24.75 | |||||
56 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.04 | 1:25.15 | |||||
57 | Emily Dahl Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.65 | 1:25.50 | |||||
58 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 41.15 | 1:25.98 | |||||
59 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 41.16 | 1:26.74 | |||||
60 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.80 | 1:27.04 | |||||
61 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.09 | 1:27.07 | |||||
62 | Anne Sofie Kjeldsen | 1998 | O.S.L.F. | 40.82 | 1:27.42 | |||||
63 | Maria S. Johansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.63 | 1:27.61 | |||||
64 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.85 | 1:27.90 | |||||
65 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 42.31 | 1:28.19 | |||||
66 | Liv Cramer | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 43.29 | 1:29.11 | |||||
67 | Julie Nykvist | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 44.05 | 1:29.56 | |||||
68 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 43.21 | 1:31.23 | |||||
69 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.38 | 1:31.56 | |||||
70 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 43.30 | 1:31.57 | |||||
71 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.08 | 1:32.24 | |||||
72 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 44.32 | 1:32.40 | |||||
73 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 43.96 | 1:32.46 | |||||
74 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.71 | 1:32.70 | |||||
75 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.77 | 1:32.75 | |||||
76 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 45.18 | 1:34.34 | |||||
77 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.87 | 1:34.75 | |||||
78 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.55 | 1:34.84 | |||||
79 | Alberte Kaltoft | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 44.02 | 1:35.07 | |||||
80 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 44.78 | 1:37.34 | |||||
81 | Nanna Nielsen | 2000 | Odense Svømme Klub | 45.90 | 1:37.60 | |||||
82 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 47.27 | 1:39.41 | |||||
83 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.20 | 1:42.51 | |||||
84 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.40 | 1:42.58 | |||||
85 | Louise Dam-Henriksen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.20 | 1:44.78 | |||||
86 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.09 | 1:47.40 | |||||
87 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.95 | 1:50.10 | |||||
88 | Benedikte Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 57.14 | 2:05.49 | |||||
- | Emma L.m. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Louise Runge | 1997 | Triton Vejle | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |