Resultater for DGI Landsmesterskab 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler 10 år og yngre |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vestsjælland Drenge Gr.9 | 1998 | Dgi Vestsjælland | 3:14.32 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 51.50 | 1:35.57 | |||||||
Oliver H Andersen | 1999 | 46.30 | 2:21.87 | |||||||
Oskar Faye | 1999 | 52.45 | 3:14.32 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | :-) Wes Gr. 8 | 1996 | Dgi Sydvest | 2:42.92 | ||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Malte Ruben Kjær | 1996 | 44.38 | 1:27.91 | |||||||
Kasper Nielsen | 1996 | 40.65 | 2:08.56 | |||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 34.36 | 2:42.92 | |||||||
2 | Dgi Sønderjylland Gr8 Dre | 1996 | Dgi Sønderjylland | 2:52.42 | ||||||
Casper Sandager Hansen | 1996 | 43.96 | 43.96 | |||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 48.85 | 1:32.81 | |||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 43.92 | 2:16.73 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 35.69 | 2:52.42 | |||||||
3 | Nordjylland 1 Drenge | 1997 | Dgi Nordjylland | 2:55.34 | ||||||
Frederik Hansen | 1996 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Daniel Laustsen | 1997 | 56.52 | 1:41.62 | |||||||
Peter Højberg | 1996 | 41.48 | 2:23.10 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 32.24 | 2:55.34 | |||||||
4 | Vestsjælland Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Vestsjælland | 2:59.28 | ||||||
Mathias Katz Sørensen | 1997 | 47.33 | 47.33 | |||||||
Anders Villits | 1996 | 53.56 | 1:40.89 | |||||||
Jens Glahn | 1996 | 44.10 | 2:24.99 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 34.29 | 2:59.28 | |||||||
5 | Grindsteds Blå Stue | 1996 | Dgi Sydvest | 3:05.35 | ||||||
Matias Sejersen | 1996 | 47.25 | 47.25 | |||||||
Mads Lykke Jensen | 1996 | 51.64 | 1:38.89 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 47.47 | 2:26.36 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 38.99 | 3:05.35 | |||||||
6 | Hg Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Storstrømmen | 3:08.72 | ||||||
Mark Gundorf Heinrichsen | 1998 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Marco Brander | 1996 | 1:00.18 | 1:48.14 | |||||||
Magnus Johansen | 1996 | 42.25 | 2:30.39 | |||||||
André Larsen | 1996 | 38.33 | 3:08.72 | |||||||
7 | Dgi Midtjylland | 1997 | Dgi Midtjylland | 3:10.72 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 46.18 | 46.18 | |||||||
0 | 52.54 | 1:38.72 | ||||||||
Hg Piger Gr 7-1 | 1994 | 53.07 | 2:31.79 | |||||||
Lukas Eriksen | 1997 | 38.93 | 3:10.72 | |||||||
8 | Dgi Fyn Drenge Gr. 8 | 1996 | Dgi Fyn | 3:16.88 | ||||||
Alexander R. Schleimann | 1996 | 46.19 | 46.19 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 49.57 | 1:35.76 | |||||||
Frederik Eriksen | 1997 | 1:03.81 | 2:39.57 | |||||||
Nicolaj Nielsen | 1996 | 37.31 | 3:16.88 | |||||||
9 | Nordjylland 2 Drenge | 1997 | Dgi Nordjylland | 3:18.98 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 46.64 | 46.64 | |||||||
0 | 49.74 | 1:36.38 | ||||||||
Maja Jensen | 1997 | 53.41 | 2:29.79 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 49.19 | 3:18.98 | |||||||
10 | Dgi Østjylland Mix 1 | 1997 | Dgi Østjylland | 3:22.39 | ||||||
Niklas Henriksen | 1997 | 53.67 | 53.67 | |||||||
Ingo Eriksen | 1996 | 53.63 | 1:47.30 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 52.43 | 2:39.73 | |||||||
Jonas Rasmussen | 1997 | 42.66 | 3:22.39 | |||||||
11 | Dgi Østjylland Mix 2 | 1997 | Dgi Østjylland | 3:29.59 | ||||||
Sofie Thomsen | 1996 | 55.50 | 55.50 | |||||||
Stine Maul Sørensen | 1997 | 1:01.75 | 1:57.25 | |||||||
Philip Færch | 1996 | 49.09 | 2:46.34 | |||||||
Niels Pallesen | 1998 | 43.25 | 3:29.59 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |