Resultater for DGI Landsmesterskab 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Dgi Storstrømmen | 45.01 | ||||||
2 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | Dgi Sydvest | 46.94 | ||||||
3 | Ida Petersen | 1998 | Dgi Storstrømmen | 48.65 | ||||||
4 | Sille Andersen | 1998 | Dgi Vestsjælland | 53.21 | ||||||
5 | Diana Jacobsen | 1998 | DGI Roskilde Amt | 1:00.39 | ||||||
6 | Frauke Sorgenstrup | 1998 | Dgi Sydvest | 1:04.50 | ||||||
7 | Stinne Sørensen | 1999 | Dgi Midtjylland | 1:07.05 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | Dgi Fyn | 38.12 | ||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Dgi Midtjylland | 40.58 | ||||||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 42.83 | ||||||
4 | Katrine Larsen | 1997 | Dgi Sydvest | 43.02 | ||||||
5 | Stine Flibo | 1997 | Dgi Storstrømmen | 43.47 | ||||||
6 | Sarah Brejnholt | 1996 | Dgi Østjylland | 43.79 | ||||||
7 | Nanna Kristensen | 1996 | Dgi Sydvest | 44.29 | ||||||
8 | Anne Uglehøj Andersen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 44.59 | ||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Dgi Nordjylland | 44.78 | ||||||
10 | Lærke Rasmussen | 1997 | Dgi Storstrømmen | 44.91 | ||||||
11 | Celine Drivholm | 1996 | Dgi Nordjylland | 45.40 | ||||||
12 | Josephine Sørensen | 1996 | Dgi Sydvest | 45.78 | ||||||
13 | Kristina Ipsen | 1996 | Dgi Nordjylland | 46.26 | ||||||
14 | Sofie Withøft | 1997 | Dgi Vestsjælland | 46.32 | ||||||
15 | Mia Louise Møller | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 46.37 | ||||||
16 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | Dgi Sydvest | 47.58 | ||||||
17 | Maja Jensen | 1997 | Dgi Nordjylland | 47.64 | ||||||
18 | Janette Ackermann | 1996 | Dgi Sønderjylland | 47.75 | ||||||
19 | Camilla Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 48.00 | ||||||
20 | Camilla Kingo | 1996 | Dgi Fyn | 48.47 | ||||||
21 | Cassandra Rasmussen | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 49.30 | ||||||
22 | Maria Nielsen | 1996 | Dgi Sydøstjylland | 49.57 | ||||||
23 | Mia Egholm Andersen | 1996 | Dgi Sydvest | 49.63 | ||||||
24 | Rikke Juulsgaard | 1996 | Dgi Midtjylland | 50.05 | ||||||
25 | Signe Ø Nielsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 50.40 | ||||||
26 | Michelle Scheers | 1996 | Dgi Fyn | 50.59 | ||||||
27 | Katrine Lauritsen | 1997 | Dgi Midtjylland | 50.88 | ||||||
28 | Natasja Larsen | 1996 | Dgi Vestsjælland | 50.99 | ||||||
29 | Cathrine Dahlgaard | 1996 | Dgi Sydvest | 51.01 | ||||||
30 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 51.63 | ||||||
31 | Katrine Rasmussen | 1997 | Dgi Østjylland | 52.94 | ||||||
32 | Kristina Luns Pedersen | 1997 | Dgi Østjylland | 53.03 | ||||||
33 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Dgi Nordjylland | 54.31 | ||||||
34 | Nanna Pedersen | 1996 | Dgi Midtjylland | 54.42 | ||||||
35 | Louise Bach | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 54.75 | ||||||
36 | Kathrine Gade | 1996 | Dgi Midtjylland | 54.85 | ||||||
37 | Jessica G Pedersen | 1996 | Dgi Fyn | 55.31 | ||||||
38 | Johanne Kølbæk | 1996 | Dgi Midtjylland | 58.67 | ||||||
39 | Pauline Møller Hansen | 1997 | Dgi Østjylland | 1:00.60 | ||||||
40 | Anja Bruun Simonsen | 1996 | Dgi Fyn | 1:02.44 | ||||||
41 | Ida Lange | 1997 | Dgi Fyn | 1:03.65 | ||||||
- | Rebecca Sørensen | 1997 | Dgi Nordjylland | DSQ | crawl tag på mave 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |