Resultater for DGI Landsmesterskab 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Dgi Storstrømmen | 29.79 | 1:01.06 | |||||
2 | Emilia Staugaard | 1994 | Dgi Sønderjylland | 31.41 | 1:04.57 | |||||
3 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.50 | 1:05.88 | |||||
4 | Charlotte Jensen | 1994 | Dgi Nordjylland | 31.87 | 1:07.26 | |||||
5 | Amalie Sundstrup | 1994 | Dgi Sønderjylland | 32.43 | 1:07.34 | |||||
6 | Luna Demmers | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.41 | 1:08.22 | |||||
7 | Ann Østgergaard Nielsen | 1994 | Dgi Nordjylland | 33.12 | 1:08.36 | |||||
8 | Katrine Christiansen | 1994 | Dgi Nordjylland | 32.60 | 1:08.77 | |||||
9 | Elisabeth Kann | 1994 | Dgi Storstrømmen | 33.59 | 1:08.81 | |||||
10 | Mette Rasmussen | 1994 | Dgi Sydvest | 33.07 | 1:10.67 | |||||
11 | Sigrid Nielsen | 1994 | Dgi Fyn | 35.97 | 1:11.73 | |||||
12 | Pia Nicolaisen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 34.30 | 1:11.93 | |||||
13 | Louise Harder | 1995 | Dgi Sønderjylland | 35.24 | 1:12.80 | |||||
14 | Nana Sandal | 1994 | Dgi Østjylland | 34.62 | 1:13.90 | |||||
15 | Louise Hansen | 1994 | Dgi Østjylland | 36.51 | 1:14.27 | |||||
16 | Pernille Pedersen | 1994 | Dgi Østjylland | 35.96 | 1:14.70 | |||||
17 | Ida Lampe | 1994 | Dgi Østjylland | 36.56 | 1:14.74 | |||||
18 | Signe Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | 36.72 | 1:16.85 | |||||
19 | Nathja Larsen | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 37.60 | 1:16.98 | |||||
20 | Sophie Pagh | 1995 | Dgi Sydvest | 37.24 | 1:17.50 | |||||
21 | Louise Uglebjerg | 1994 | Dgi Vestsjælland | 37.37 | 1:18.07 | |||||
22 | Stine Olsen | 1995 | Dgi Fyn | 37.44 | 1:18.08 | |||||
23 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Dgi Fyn | 37.17 | 1:18.50 | |||||
24 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 37.34 | 1:18.75 | |||||
25 | Camilla Andersen | 1994 | Dgi Vestsjælland | 38.45 | 1:18.88 | |||||
26 | Maya Gjøtterup Dybbro | 1994 | Dgi Sønderjylland | 38.48 | 1:19.66 | |||||
27 | Thea S. Pedersen | 1994 | Dgi Fyn | 37.84 | 1:20.14 | |||||
28 | Stine Kiss | 1994 | Dgi Fyn | 39.26 | 1:20.35 | |||||
29 | Lea Holm | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 37.74 | 1:20.50 | |||||
30 | Nadja Christiansen | 1995 | Dgi Sydvest | 39.17 | 1:21.51 | |||||
31 | Rikke Baltzer Knudsen | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 39.40 | 1:21.58 | |||||
32 | Mette Behrendtz | 1995 | Dgi Sønderjylland | 39.32 | 1:21.82 | |||||
33 | Louise Nyvang | 1994 | Dgi Sydøstjylland | 38.21 | 1:23.14 | |||||
34 | Trine Munkholm | 1995 | DGI Roskilde Amt | 38.91 | 1:23.26 | |||||
35 | Malene Andersen | 1995 | Dgi Sønderjylland | 39.46 | 1:23.35 | |||||
36 | Magdalena Galazka | 1995 | Dgi Sydvest | 41.28 | 1:25.15 | |||||
37 | Sofie Grønlund | 1995 | Dgi Sydvest | 40.36 | 1:25.78 | |||||
38 | Amalie Thomsen | 1994 | Dgi Østjylland | 40.48 | 1:26.04 | |||||
39 | Nanna Fallesen | 1995 | Dgi Midtjylland | 43.11 | 1:28.77 | |||||
40 | Marie Lauridsen | 1995 | Dgi Sydvest | 44.45 | 1:28.86 | |||||
41 | Heidi Nissen | 1994 | Dgi Østjylland | 43.53 | 1:30.17 | |||||
42 | Anne Bülow | 1995 | Dgi Østjylland | 41.80 | 1:31.48 | |||||
43 | Liv Beudeker | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 43.86 | 1:32.07 | |||||
44 | Rikke von Barm | 1994 | DGI Roskilde Amt | 43.92 | 1:32.21 | |||||
45 | Cecilie Sørensen | 1994 | DGI Roskilde Amt | 44.30 | 1:32.24 | |||||
46 | Line Jacobsen | 1994 | Dgi Østjylland | 44.19 | 1:32.70 | |||||
47 | Helene Siggard | 1995 | Dgi Midtjylland | 46.00 | 1:33.55 | |||||
48 | Emilie Rønn | 1994 | Dgi Østjylland | 43.59 | 1:36.34 | |||||
49 | Sanne Damgård | 1994 | Dgi Nordvest | 48.15 | 1:44.08 | |||||
50 | Krestine Larsen | 1994 | Dgi Østjylland | 50.55 | 1:50.29 | |||||
51 | Hanna Steenberg | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 50.93 | 1:53.94 | |||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henriette Espensen | 1993 | Dgi Fyn | 32.63 | 1:05.10 | |||||
2 | Louise Møller | 1992 | Dgi Sønderjylland | 31.45 | 1:05.47 | |||||
3 | Stine Eriksen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 32.64 | 1:06.57 | |||||
4 | Nanna Phil | 1993 | Dgi Sydvest | 33.36 | 1:07.30 | |||||
5 | Line Hansen | 1993 | Dgi Nordjylland | 33.33 | 1:07.83 | |||||
6 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Dgi Midtjylland | 33.62 | 1:08.88 | |||||
7 | Julie Brøggler | 1993 | Dgi Storstrømmen | 33.01 | 1:09.19 | |||||
8 | Ninna Myllerup | 1992 | Dgi Midtjylland | 33.62 | 1:09.51 | |||||
9 | Cecilie Hougaard | 1993 | Dgi Storstrømmen | 34.24 | 1:10.80 | |||||
10 | Pernille Dahl | 1992 | Dgi Vestsjælland | 34.38 | 1:11.08 | |||||
11 | Line Amann | 1993 | Dgi Østjylland | 34.59 | 1:11.21 | |||||
12 | Stinna Pedersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 34.28 | 1:11.49 | |||||
13 | Charlotte Metzsch | 1993 | Dgi Fyn | 34.57 | 1:11.63 | |||||
14 | Celina Rohdin | 1993 | Dgi Fyn | 34.21 | 1:11.89 | |||||
15 | Ann Kirstine D. Jensen | 1992 | Dgi Fyn | 34.57 | 1:11.95 | |||||
16 | Louise Lundin | 1992 | Dgi Sønderjylland | 34.85 | 1:12.53 | |||||
17 | Anne Bundgaard | 1993 | Dgi Midtjylland | 35.73 | 1:12.73 | |||||
18 | Astrid Glavind | 1992 | Dgi Nordjylland | 34.70 | 1:13.21 | |||||
19 | Betül Ôzkaya | 1993 | Dgi Midtjylland | 33.96 | 1:13.41 | |||||
20 | Mette Bindzus | 1993 | Dgi Fyn | 35.84 | 1:13.48 | |||||
21 | Sabina Larsen | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 35.92 | 1:13.65 | |||||
22 | Christina Lund | 1993 | Dgi Østjylland | 36.59 | 1:14.19 | |||||
23 | Sidsel Kragelund | 1993 | Dgi Sønderjylland | 36.18 | 1:14.28 | |||||
23 | Ea Galsgaard Sylvander | 1992 | Dgi Storstrømmen | 34.43 | 1:14.28 | |||||
25 | Sophia Fitros | 1992 | Dgi Østjylland | 36.44 | 1:15.03 | |||||
26 | Malene Kæmpe | 1992 | Dgi Østjylland | 36.89 | 1:15.50 | |||||
27 | Simone Larsen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 37.32 | 1:16.40 | |||||
28 | Rikke Bartholomæussen | 1993 | Dgi Nordjylland | 37.26 | 1:16.48 | |||||
29 | Camilla Rosenkjær Blach | 1992 | Dgi Nordjylland | 37.63 | 1:16.80 | |||||
30 | Line Sørensen | 1992 | Dgi Nordjylland | 37.45 | 1:18.32 | |||||
31 | Nina Toft Kjer | 1992 | Dgi Sønderjylland | 37.37 | 1:18.35 | |||||
32 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Dgi Sydvest | 37.40 | 1:19.98 | |||||
33 | Nathalie Jensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 38.18 | 1:20.09 | |||||
34 | Mille Jensen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 39.04 | 1:20.74 | |||||
35 | Stine Sletskov | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 39.44 | 1:20.86 | |||||
36 | Sofie Holde | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 39.16 | 1:21.57 | |||||
37 | Kamilla Svendsen | 1992 | Dgi Østjylland | 37.02 | 1:22.03 | |||||
38 | Trine Appe | 1993 | Dgi Fyn | 38.73 | 1:22.30 | |||||
39 | Nanna Petersen | 1993 | Dgi Vestsjælland | 39.60 | 1:22.66 | |||||
40 | Christina Knudsen | 1993 | Dgi Sydvest | 38.93 | 1:23.02 | |||||
41 | Mathilde Hermansen | 1992 | Dgi Sydøstjylland | 41.01 | 1:25.79 | |||||
42 | Jannie Abildtrup | 1993 | Dgi Sydvest | 46.31 | 1:37.07 | |||||
43 | Kathrine Vahlberg | 1993 | Dgi Sydvest | 49.12 | 1:41.81 | |||||
- | Sine Jakobsen | 1992 | Dgi Nordjylland | DSQ | opgav | |||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kit Ballegaard | 1988 | Dgi Storstrømmen | 30.78 | 1:05.24 | |||||
2 | Tenna Olin | 1991 | Dgi Vestsjælland | 31.85 | 1:06.10 | |||||
3 | Michelle Svane Halkjær | 1989 | Dgi Nordjylland | 32.59 | 1:06.76 | |||||
4 | Camilla Rasmussen | 1991 | Dgi Sydvest | 32.15 | 1:07.74 | |||||
5 | Anna Birkbak | 1990 | Dgi Fyn | 32.86 | 1:08.67 | |||||
6 | Mette Jørgensen | 1991 | Dgi Storstrømmen | 34.08 | 1:11.01 | |||||
7 | Camilla Bundgaard | 1990 | Dgi Midtjylland | 34.56 | 1:12.01 | |||||
8 | Marie Yvonne Rasmussen | 1990 | Dgi Fyn | 36.02 | 1:13.11 | |||||
9 | Heidi Hollænder | 1991 | Dgi Sydvest | 35.68 | 1:13.29 | |||||
10 | Karoline Noer | 1991 | Dgi Sønderjylland | 37.10 | 1:15.66 | |||||
11 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Dgi Sydøstjylland | 36.69 | 1:15.73 | |||||
12 | Louise Østergaard | 1991 | Dgi Sydvest | 37.99 | 1:17.78 | |||||
13 | Dea Carstensen | 1991 | Dgi Sønderjylland | 36.80 | 1:17.91 | |||||
14 | Jannie Fogtmann | 1990 | Dgi Sønderjylland | 38.38 | 1:19.92 | |||||
15 | Therese Blom | 1991 | DGI Storkøbenhavn | 39.53 | 1:25.18 | |||||
16 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Dgi Sydvest | 41.04 | 1:26.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |