Results for DGI Landsmesterskab 2008
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2008 | Udskriftsdato | 01 marts 2008 | |||
Stævne by | IKAST | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Pedersen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 36.10 | 1:17.41 | |||||
2 | Malthe Emil Hansen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 35.23 | 1:19.51 | |||||
3 | Rasmus Provstgaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 37.36 | 1:22.31 | |||||
4 | Jonas Tinggaard | 1994 | Dgi Nordjylland | 38.17 | 1:22.82 | |||||
5 | Philip Harmuth | 1994 | Dgi Sønderjylland | 37.59 | 1:26.39 | |||||
6 | Kristoffer Tilsted | 1994 | Dgi Fyn | 39.40 | 1:27.38 | |||||
7 | Patrick Bislev | 1994 | Dgi Nordjylland | 40.80 | 1:28.66 | |||||
8 | Christian Thomasen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 39.84 | 1:33.58 | |||||
9 | Niels Mortensen | 1995 | Dgi Østjylland | 42.67 | 1:34.00 | |||||
10 | Aksel Albæk Gläser | 1995 | Dgi Sønderjylland | 41.19 | 1:34.28 | |||||
11 | Christian Larsen | 1995 | Dgi Sydvest | 45.95 | 1:42.10 | |||||
12 | Kaleb Christensen | 1995 | Dgi Midtjylland | 47.38 | 1:42.59 | |||||
13 | Andreas Wieland | 1994 | Dgi Nordjylland | 46.66 | 1:42.72 | |||||
14 | Rasmus Holm Struve | 1994 | Dgi Storstrømmen | 48.06 | 1:46.06 | |||||
15 | Frederik H. Jensen | 1994 | Dgi Storstrømmen | 47.19 | 1:46.37 | |||||
- | Sune Allermann Pedersen | 1994 | Dgi Nordjylland | DSQ | asymetriske armtag | |||||
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Skaaning | 1992 | Dgi Sønderjylland | 28.87 | 1:01.16 | |||||
2 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 29.83 | 1:04.23 | |||||
3 | Søren Larsen | 1993 | Dgi Nordjylland | 31.29 | 1:07.11 | |||||
4 | Joachim Cuculiza | 1993 | Dgi Nordjylland | 32.43 | 1:10.23 | |||||
5 | Tim Kreft | 1992 | Dgi Sønderjylland | 32.93 | 1:15.27 | |||||
6 | Tobias Würtz | 1992 | Dgi Østjylland | 34.87 | 1:15.42 | |||||
7 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 35.04 | 1:15.49 | |||||
8 | Kasper Smit | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 36.66 | 1:18.70 | |||||
9 | Nikolaj K. Madsen | 1993 | Dgi Midtjylland | 36.39 | 1:19.75 | |||||
10 | Sigurd Kehlet | 1993 | Dgi Sydvest | 36.12 | 1:20.09 | |||||
11 | Mathias Bryde Larsen | 1992 | Dgi Storstrømmen | 36.43 | 1:20.15 | |||||
12 | Thorsten Fries | 1993 | Dgi Sønderjylland | 36.83 | 1:20.51 | |||||
13 | Mikkel Elbo | 1992 | Dgi Storstrømmen | 38.18 | 1:21.29 | |||||
14 | Jacob Nedergaard | 1993 | Dgi Nordjylland | 39.90 | 1:21.86 | |||||
15 | Niels Wulff Vissing | 1992 | Dgi Storstrømmen | 37.76 | 1:21.90 | |||||
16 | Anders Helbo | 1992 | Dgi Sydvest | 37.32 | 1:22.31 | |||||
17 | Christian Rasmussen | 1993 | Dgi Sydvest | 36.02 | 1:22.74 | |||||
18 | Mathias Als | 1993 | Dgi Sydøstjylland | 36.99 | 1:23.72 | |||||
19 | Morten Rask Jensen | 1993 | Dgi Nordjylland | 37.93 | 1:24.52 | |||||
20 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Dgi Nordjylland | 39.65 | 1:29.61 | |||||
21 | Anders Thygesen | 1993 | DGI Roskilde Amt | 47.71 | 1:44.67 | |||||
22 | George Work | 1993 | Dgi Nordjylland | 46.46 | 1:44.82 | |||||
- | Anders Larsen | 1993 | Dgi Sydvest | DSQ | opgav efter 75m | |||||
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Dyehauge | 1989 | Dgi Sydøstjylland | 28.93 | 1:03.18 | |||||
2 | Kris Wesselink | 1990 | Dgi Sønderjylland | 29.63 | 1:03.53 | |||||
3 | Jesper Jensen | 1984 | Dgi Storstrømmen | 30.14 | 1:04.59 | |||||
4 | Morten Jessen | 1989 | Dgi Sydvest | 30.34 | 1:04.85 | |||||
5 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Dgi Storstrømmen | 31.03 | 1:05.82 | |||||
6 | Patrick Hansen | 1990 | Dgi Storstrømmen | 30.69 | 1:07.89 | |||||
7 | Christoffer Rozenfelt | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 32.67 | 1:12.29 | |||||
8 | Anders Bjørn Pedersen | 1990 | Dgi Nordvest | 33.72 | 1:12.87 | |||||
9 | Axel Laursen | 1988 | Dgi Nordjylland | 34.27 | 1:14.10 | |||||
10 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | Dgi Nordjylland | 35.77 | 1:15.30 | |||||
11 | Thomas Abildsten | 1990 | Dgi Sydvest | 35.40 | 1:18.58 | |||||
12 | Peter Østergaard | 1991 | Dgi Fyn | 36.76 | 1:21.26 | |||||
13 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Dgi Nordjylland | 37.19 | 1:21.36 | |||||
14 | Andreas Lauridsen | 1990 | Dgi Østjylland | 37.25 | 1:22.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Svømning |