Resultat för Aarhus Bymesterskaber 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Bymesterskaber 2012 | Udskriftsdato | 01 september 2012 | |||
Stævne by | Haslehallen | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Foreningen til afholdelse af bymesterskaber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 september 2012 |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
- | Naya Høgholt Sejr | 2003 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 292 | 2:47.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | 205 | 3:08.52 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 187 | 3:14.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 187 | 3:14.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 175 | 3:18.87 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Astrid W. Larsen | 2001 | 151 | 3:28.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Mathilde Mølby | 2001 | 148 | 3:30.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 115 | 3:48.51 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Victoria Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 432 | 2:27.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 394 | 2:31.59 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 349 | 2:37.85 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 337 | 2:39.75 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | 291 | 2:47.67 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Asta Hermansen | 1999 | 288 | 2:48.43 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 267 | 2:52.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Liv Cramer | 2000 | 259 | 2:54.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Julie Hansen | 1999 | 256 | 2:55.09 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
10 | Helena Heerulff | 1999 | 237 | 2:59.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sidse Borch Mogensen | 2000 | 216 | 3:05.29 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kamma Meldgaard Bruun | 2000 | 212 | 3:06.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Anna Kirstine Jeppesen | 2000 | 212 | 3:06.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Maria Kate Bøjstrup | 2000 | 181 | 3:16.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Mathilde Laursen | 2000 | 148 | 3:30.38 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Christine Rom Hansen | 2000 | 147 | 3:30.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 146 | 3:30.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 142 | 3:33.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | DSQ | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Una Møller | 1998 | 515 | 2:18.68 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Fiona Bracken | 1998 | 485 | 2:21.47 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 482 | 2:21.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 477 | 2:22.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 379 | 2:33.66 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 373 | 2:34.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 345 | 2:38.54 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Ida Madsen | 1998 | 326 | 2:41.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Emma F. Sørensen | 1998 | 298 | 2:46.44 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 277 | 2:50.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 414 | 2:29.16 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Katja Timmermann | 1996 | 380 | 2:33.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Anette Mulvad Veng | 1996 | 278 | 2:50.33 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 270 | 2:51.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.17 | Udskriftsdato | 01 september 2012 |
Licens til IHF Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:42 |