Resultater for Aarhus Bymesterskaber 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Bymesterskaber 2012 | Udskriftsdato | 02 september 2012 | |||
Stævne by | Haslehallen | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Foreningen til afholdelse af bymesterskaber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 september 2012 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Aida Nezam | 2003 | 108 | 53.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 268 | 39.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | 230 | 41.94 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Julie Nykvist | 2001 | 185 | 45.10 | OD 2 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alberte Kaltoft | 2001 | 184 | 45.21 | OD 2 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Matilde Bodilsen | 2001 | 184 | 45.21 | OD 1 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Line Gertz | 2001 | 177 | 45.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 168 | 46.60 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 151 | 48.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 142 | 49.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Mathilde Mølby | 2001 | 140 | 49.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 120 | 52.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 116 | 52.65 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 67 | 1:03.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Sara Klit | 2002 | 60 | 1:05.80 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Line Klit | 2002 | 59 | 1:05.94 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 54 | 1:07.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Caroline Madsen | 2002 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Frederikke Kronborg | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DSQ | 2 armtag v. 25m | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Freja Small | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev.v.25m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 366 | 35.93 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 277 | 39.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 250 | 40.78 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 242 | 41.26 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | 220 | 42.60 | OD 1 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Liv Cramer | 2000 | 220 | 42.60 | OD 2 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Asta Hermansen | 1999 | 217 | 42.79 | OD 2 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Julie Hansen | 1999 | 213 | 43.00 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
9 | Helena Heerulff | 1999 | 212 | 43.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathilde Christensen | 1999 | 172 | 46.19 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
11 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 140 | 49.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 137 | 49.86 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mathilde Laursen | 2000 | 89 | 57.58 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Maria Kate Bøjstrup | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Signe Tramm | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Christine Rom Hansen | 2000 | DSQ | Svøm på mav før vend | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Ester Ansbjerg | 2000 | DSQ | Afslut på maven | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fiona Bracken | 1998 | 421 | 34.30 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 367 | 35.90 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 359 | 36.15 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 354 | 36.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Una Møller | 1998 | 297 | 38.52 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Sofie Kielsholm Jacobsen | 1997 | 217 | 42.79 | OD 1 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | 185 | 45.10 | OD 1 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Christina Schlott Køpke | 1997 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nawras Aqidi | 1998 | DNS | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 569 | 31.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 509 | 32.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Maria Nielsen | 1996 | 447 | 33.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anette Mulvad Veng | 1996 | 296 | 38.58 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Katja Timmermann | 1996 | 262 | 40.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Christina Mejlgaard | 1994 | 222 | 42.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 219 | 42.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.17 | Udskriftsdato | 02 september 2012 |
Licens til IHF Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:57 |