Resultater for A6 Handelsbanken Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 30.75 | ||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 30.85 | ||||||
3 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 31.86 | ||||||
4 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 32.93 | ||||||
5 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.70 | ||||||
6 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.94 | ||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.40 | ||||||
8 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 35.57 | ||||||
9 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 36.46 | ||||||
10 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 38.02 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | A6 | 30.11 | ||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.23 | ||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.33 | ||||||
4 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.01 | ||||||
5 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.21 | ||||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.44 | ||||||
7 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.64 | ||||||
8 | Ida Jensen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 36.40 | ||||||
9 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 36.56 | ||||||
10 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 37.37 | ||||||
11 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Svømmeklubben København | 38.34 | ||||||
12 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.03 | ||||||
13 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 39.14 | ||||||
14 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 40.46 | ||||||
15 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.69 | ||||||
16 | Stephanie Damgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 42.41 | ||||||
17 | Anne Katrine Kiilgaard | 1999 | Svømmeklubben København | 44.03 | ||||||
- | Louise Winsley | 1998 | A6 | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.76 | ||||||
2 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | ||||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | ||||||
4 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.67 | ||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.84 | ||||||
6 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.01 | ||||||
7 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 41.80 | ||||||
8 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.28 | ||||||
9 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 43.51 | ||||||
10 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 44.30 | ||||||
11 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.94 | ||||||
12 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.63 | ||||||
13 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 46.34 | ||||||
14 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 46.42 | ||||||
15 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 50.64 | ||||||
16 | Mathilde Killgaard | 2001 | Svømmeklubben København | 54.43 | ||||||
17 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 55.29 | ||||||
18 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 55.70 | ||||||
- | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Helena Gradischnig | 2001 | A6 | DSQ | brystben | |||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.97 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 45.38 | ||||||
3 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.10 | ||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 48.44 | ||||||
5 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 48.72 | ||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 49.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Gjerløff | 1995 | 26.01 | |||||||
A6 | ||||||||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | 26.70 | |||||||
A6 | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 27.19 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Jacob Skelsager | 1993 | 27.46 | |||||||
A6 | ||||||||||
5 | Lauge Bruun | 1992 | 28.40 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | William Hagemann | 1994 | 29.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Oliver Hjeresen | 1995 | 33.21 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 28.62 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Danny Corell | 1997 | 29.89 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 29.89 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | 30.00 | |||||||
A6 | ||||||||||
5 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 30.49 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | 30.94 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Patrick Rasmussen | 1997 | 31.57 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 31.63 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 32.81 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Mentz | 1997 | 34.26 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 29.00 | |||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 29.05 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 31.39 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Mads Peter Hansen | 1998 | 31.48 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Frederik Weibel | 1999 | 32.93 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 33.18 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Agerskov | 1998 | 34.08 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Phillip Riis | 1998 | 34.17 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Tobias Andersen | 1998 | 34.80 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Christian Olsen | 1999 | 35.60 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 35.66 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 35.97 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Friland | 1999 | 36.68 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Thor Dardecker | 1999 | 37.04 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Ulrich | 1998 | 37.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Martin Stengelshøj | 1999 | 38.79 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 39.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Mikkel Halby | 1999 | 40.57 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 45.26 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 46.78 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 34.75 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 35.02 | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 35.38 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Johan Joensen | 2000 | 36.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 36.65 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 38.07 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 38.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 38.60 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 39.18 | |||||||
A6 | ||||||||||
10 | Frederik Palmø | 2000 | 42.55 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marcus Munkholm | 2001 | 42.75 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | 42.88 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Sebastian Nordly | 2001 | 44.90 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Daniel Johansen | 2000 | 45.86 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Gustav Stjernholm | 2002 | 46.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | William Kristiansen | 2001 | 48.65 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 49.02 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicklas Andersen | 2001 | 49.74 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 49.83 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
20 | William W. Kofoed | 2001 | 50.89 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 53.24 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Morten Østergaard | 2002 | 54.35 | |||||||
A6 | ||||||||||
23 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 57.36 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 58.85 | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Mikael Jakobsen | 2000 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | DSQ | Asynkrone arme | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
- | Aske Rasmussen | 2003 | DSQ | Arme ej fri af vand | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Jonas Andersen | 2001 | DSQ | vend ryg v 25 m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Markus Julian Lange | 2000 | DSQ | start m crawl | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | 32.88 | 1:07.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 33.07 | 1:07.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 33.08 | 1:09.74 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | 33.88 | 1:10.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karoline Bødker | 1997 | 35.27 | 1:12.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexandra Buhl | 1997 | 35.33 | 1:13.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Nanna Johansen | 1996 | 36.06 | 1:13.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 36.91 | 1:16.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 37.78 | 1:18.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rikke Heinemann | 1997 | 42.60 | 1:26.66 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 43.55 | 1:31.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 32.06 | 1:06.04 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | 34.84 | 1:11.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 35.03 | 1:11.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 34.89 | 1:11.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 36.53 | 1:13.76 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Dahl | 1998 | 36.25 | 1:14.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mathilde Olsen | 1998 | 35.86 | 1:14.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | 36.11 | 1:14.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Nicoline Clement | 1999 | 36.58 | 1:16.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Signe Skousen | 1999 | 38.06 | 1:16.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 37.15 | 1:17.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Nanna Sonne | 1999 | 37.99 | 1:17.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Malene Bang | 1999 | 38.80 | 1:17.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 38.32 | 1:19.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Stine Mathiasen | 1998 | 39.06 | 1:20.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Nicole Kristensen | 1999 | 39.10 | 1:20.82 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Fie Hansen | 1999 | 39.71 | 1:21.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Caroline Strandberg | 1998 | 39.69 | 1:22.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 40.48 | 1:22.34 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 40.96 | 1:22.84 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 40.97 | 1:23.93 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Pernille Jensen | 1998 | 41.20 | 1:24.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Maria Buch | 1999 | 41.76 | 1:25.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 41.67 | 1:25.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 42.83 | 1:26.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 43.31 | 1:28.64 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 1:28.73 | 1:28.73 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Asta Bantz | 1999 | 46.30 | 1:34.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Johannessen | 1999 | 48.46 | 1:39.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Carlotta Naulin | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emilie Høgsberg | 1999 | DSQ | ej glidende bev 75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofia Cathrine Doni | 1999 | DSQ | ej forsat bev v 50m | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 38.42 | 1:17.45 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 36.85 | 1:18.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 38.20 | 1:19.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 38.16 | 1:19.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 39.17 | 1:19.90 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 39.69 | 1:21.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 39.89 | 1:21.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Alberte M Hansen | 2000 | 1:22.04 | 1:22.04 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | My Weitling | 2000 | 39.38 | 1:22.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 40.36 | 1:22.61 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | 41.52 | 1:23.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Josefine Nickelsen | 2001 | 39.70 | 1:24.88 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 41.58 | 1:26.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Aunstrup | 2000 | 43.46 | 1:27.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Frederikke Jensen | 2000 | 1:27.36 | 1:27.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 42.56 | 1:27.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Emma Brogaard | 2001 | 42.78 | 1:28.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Jensen | 2000 | 43.39 | 1:29.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Julie Bojesen | 2001 | 43.81 | 1:29.11 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 43.90 | 1:29.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 43.80 | 1:29.39 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Freja Schmidt | 2001 | 44.62 | 1:31.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Caroline Bengtsson | 2000 | 44.01 | 1:31.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Victoria Bülow | 2001 | 43.35 | 1:31.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Lærke Holm Junge | 2000 | 45.09 | 1:31.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Cecilie Kure | 2000 | 45.33 | 1:32.05 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Line Strandby | 2001 | 44.86 | 1:32.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Alberte Mammen | 2001 | 46.36 | 1:32.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Katja Petersson | 2001 | 45.46 | 1:33.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 45.45 | 1:33.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 45.76 | 1:34.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Victoria Sørensen | 2001 | 47.95 | 1:36.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 47.87 | 1:36.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Ida Sund | 2000 | 44.92 | 1:37.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Mikkeline Mentz | 2001 | 48.85 | 1:38.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 46.75 | 1:38.66 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 50.56 | 1:40.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Ida-Marie Andersen | 2001 | 50.89 | 1:43.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Cecilie Elkjær | 2001 | 48.63 | 1:47.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Julie Ludvig | 2001 | 50.57 | 1:49.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Rebekka Windahl | 2001 | 52.88 | 1:49.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 55.62 | 1:56.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 58.13 | 2:00.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
44 | Emilie Fischer | 2001 | 57.97 | 2:00.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 1:03.74 | 2:10.12 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Julie Brandt | 2001 | DSQ | ej fortsat bevæg 75m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | 46.32 | 1:34.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 46.25 | 1:34.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | 46.32 | 1:35.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 47.64 | 1:37.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | 45.44 | 1:38.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 48.55 | 1:39.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Lea Overgård Olsen | 2002 | 47.14 | 1:41.13 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
8 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | 52.88 | 1:52.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Kira Bakx | 2002 | 55.31 | 1:53.55 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Stengelshøj | 2002 | 54.30 | 1:56.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofia Emilie Austin | 2003 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Pernille Elm Jensen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 25 m | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 29.14 | 1:00.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederik Fisker | 1994 | 29.00 | 1:00.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | 31.34 | 1:05.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Filip Guldberg | 1995 | 33.95 | 1:09.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 33.09 | 1:07.20 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 32.69 | 1:07.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Johan Johnsen | 1997 | 34.04 | 1:09.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 33.41 | 1:09.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Benjamin Kâhler | 1997 | 34.33 | 1:09.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 35.68 | 1:14.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 36.73 | 1:16.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 38.54 | 1:19.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 38.19 | 1:20.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 42.85 | 1:27.16 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 30.77 | 1:03.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 31.96 | 1:05.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | 34.53 | 1:10.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 34.91 | 1:11.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 35.58 | 1:13.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 36.53 | 1:14.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Anders Sørensen | 1999 | 36.27 | 1:15.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | 36.01 | 1:15.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | 1:15.52 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | 35.86 | 1:15.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Niels Ottosen | 1998 | 38.38 | 1:19.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Johansen | 1999 | 39.25 | 1:19.48 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Magnus Vinjebo | 1999 | 38.57 | 1:20.09 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Magnus Loose | 1999 | 41.88 | 1:22.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 41.03 | 1:23.45 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | 41.46 | 1:26.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | 42.10 | 1:27.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 48.17 | 1:36.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 57.12 | 1:53.23 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristoffer Neve | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Daniel Schwartzbach | 1999 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 37.28 | 1:15.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 38.28 | 1:18.44 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 39.96 | 1:22.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Johan Joensen | 2000 | 40.44 | 1:23.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 42.81 | 1:25.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 45.03 | 1:28.43 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 43.89 | 1:29.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 43.05 | 1:29.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 43.51 | 1:30.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 45.11 | 1:31.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 45.57 | 1:33.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Møller | 2000 | 44.12 | 1:33.84 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 44.90 | 1:33.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 46.07 | 1:35.75 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 47.18 | 1:36.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Mortensen | 2001 | 51.03 | 1:45.08 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Frederik Mikkelsen | 2001 | 52.58 | 1:47.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Oliver Lindgren | 2001 | 55.56 | 1:53.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Frederik Otte | 2000 | 55.99 | 1:56.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Aske Rasmussen | 2003 | 57.47 | 1:57.46 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Magnus Baunkjær | 2000 | 1:09.80 | 2:26.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jonathan Larsen | 2002 | DSQ | ingen berør v 75m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Kasper Bonnichsen | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mads Holme Håkonsson | 2001 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Markus Julian Lange | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | DSQ | maven v 25m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Thilleman | 2001 | DSQ | ej fortsat bev v 25m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | DSQ | ej fortsat bev v 50m | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 1:12.12 | 2:32.13 | 4:09.49 | 5:23.03 | ||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 1:24.52 | 2:49.71 | 4:31.40 | 5:48.26 | ||||
A6 | ||||||||||
3 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 1:20.80 | 2:52.46 | 4:39.12 | 6:00.68 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie-Louise Wibom | 1996 | 35.85 | 1:17.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 37.97 | 1:18.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 38.53 | 1:21.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 39.86 | 1:25.72 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 41.92 | 1:29.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Palmø | 1997 | 42.88 | 1:31.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mette Sannerud | 1997 | 42.83 | 1:32.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emma F. Nystrøm | 1996 | DSQ | flyben inden armtag | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 38.42 | 1:21.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 38.94 | 1:22.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Rebecca Grønlund | 1998 | 39.69 | 1:23.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 40.37 | 1:25.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | 40.33 | 1:25.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | 41.12 | 1:26.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Maja Østergaard | 1998 | 41.72 | 1:28.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Diana Jacobsen | 1998 | 40.50 | 1:28.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Emilie Høgsberg | 1999 | 43.18 | 1:32.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maria Buch | 1999 | 44.61 | 1:34.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Julie Rask | 1999 | 45.81 | 1:35.80 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Pernille Jensen | 1998 | 45.64 | 1:35.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Caroline Johansen | 1999 | 45.69 | 1:36.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Wohlert | 1998 | 45.59 | 1:36.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Olivia Klarskov Vidovic | 1999 | 46.26 | 1:37.45 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
16 | Anne Katrine Kiilgaard | 1999 | 47.44 | 1:39.95 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
17 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 46.97 | 1:40.09 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
18 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 47.18 | 1:41.15 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 48.83 | 1:42.96 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
20 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 48.92 | 1:43.17 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Minella Jespersen | 1999 | 48.98 | 1:43.40 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Asta Bantz | 1999 | 51.04 | 1:49.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 54.92 | 1:59.91 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mira Mass | 2000 | 40.49 | 1:24.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | 41.04 | 1:24.44 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 39.74 | 1:24.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 40.94 | 1:26.52 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Refsgaard | 2000 | 41.81 | 1:27.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 43.34 | 1:31.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 42.78 | 1:31.62 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mette S. Køhler | 2001 | 45.45 | 1:35.10 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Alberte Mammen | 2001 | 46.80 | 1:39.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Olivia Morsing | 2000 | 46.34 | 1:40.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Walbjørn | 2000 | 47.25 | 1:40.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Bengtsson | 2000 | 49.27 | 1:43.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 48.60 | 1:43.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Julie Brandt | 2001 | 49.39 | 1:43.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 48.59 | 1:43.33 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | 48.53 | 1:44.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | 47.45 | 1:44.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Holm Junge | 2000 | 49.97 | 1:44.64 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 49.32 | 1:44.75 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Kamilla Neve | 2000 | 50.62 | 1:45.75 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 50.94 | 1:45.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Line Strandby | 2001 | 50.86 | 1:47.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Camilla Andersen | 2001 | 52.35 | 1:48.64 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Christina Christensen | 2001 | 51.35 | 1:49.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 52.66 | 1:51.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Frederikke Jensen | 2000 | 53.17 | 1:51.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 53.63 | 1:52.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 53.17 | 1:53.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | 55.82 | 1:57.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Julie Ludvig | 2001 | 55.23 | 1:58.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 58.29 | 2:01.79 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | 1:01.75 | 2:05.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 1:01.65 | 2:07.77 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mathilde Killgaard | 2001 | 1:00.20 | 2:07.78 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
35 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | 1:02.84 | 2:10.80 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emilie Fischer | 2001 | 1:04.48 | 2:13.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 1:05.97 | 2:17.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 1:06.64 | 2:23.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Ida Sund | 2000 | DSQ | crawl v start | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 46.20 | 1:36.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 50.42 | 1:45.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Marie Johnbeck | 2002 | 52.77 | 1:53.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 53.83 | 1:54.07 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 55.17 | 1:55.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Laura Janner | 2002 | 57.00 | 1:56.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Line Hansen | 2002 | 55.46 | 1:56.78 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Lærke Knak | 2002 | 56.13 | 1:57.08 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Nicoline Strandberg | 2002 | 57.70 | 2:02.08 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Kira Bakx | 2002 | 58.50 | 2:02.52 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Mammen | 2003 | 57.44 | 2:04.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 1:00.54 | 2:10.43 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Elm Jensen | 2003 | DSQ | flyben v start | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 2012 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 30.14 | 1:04.77 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Jacob Skelsager | 1993 | 33.82 | 1:12.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Filip Guldberg | 1995 | 36.40 | 1:18.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 33.61 | 1:12.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 36.58 | 1:17.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 37.13 | 1:19.14 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Kühn | 1997 | 37.76 | 1:22.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 44.09 | 1:36.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 35.36 | 1:15.04 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 35.63 | 1:16.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 37.02 | 1:17.86 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 38.75 | 1:21.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Thomas Engdal | 1998 | 39.20 | 1:22.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 38.99 | 1:24.05 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 40.37 | 1:26.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Friland | 1999 | 40.75 | 1:26.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Jesper Christensen | 1998 | 43.26 | 1:32.22 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Mikkel Halby | 1999 | 44.08 | 1:34.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 45.09 | 1:35.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Anders Sørensen | 1999 | 43.53 | 1:36.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 52.93 | 1:48.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 52.89 | 1:50.06 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | DSQ | svøm på ryg 75m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | 41.15 | 1:25.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 42.14 | 1:30.20 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 45.95 | 1:35.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mikael Jakobsen | 2000 | 47.04 | 1:39.80 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | 48.79 | 1:43.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 48.81 | 1:44.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mads Møller | 2000 | 48.61 | 1:44.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Daniel Johansen | 2000 | 50.24 | 1:45.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 51.70 | 1:47.97 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | 51.71 | 1:49.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Fuglsang | 2001 | 52.45 | 1:53.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Morten Østergaard | 2002 | 55.21 | 1:54.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | William Kristiansen | 2001 | 54.54 | 1:56.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | William W. Kofoed | 2001 | 56.43 | 1:58.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Oliver Lindgren | 2001 | 55.99 | 1:58.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | August Overgaard | 2002 | 56.33 | 2:00.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Tobias Enghave | 2002 | 57.47 | 2:01.50 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nicklas Andersen | 2001 | 58.18 | 2:01.78 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Breuner | 2002 | 58.23 | 2:02.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 59.99 | 2:05.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 59.25 | 2:05.85 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Morten Kilhof | 2000 | 1:01.92 | 2:09.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Christian Christensen | 2000 | 1:01.61 | 2:12.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Casper Christensen | 2000 | 1:04.72 | 2:19.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Rasmus Østergaard | 2001 | 1:05.82 | 2:24.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Jonathan Larsen | 2002 | 1:08.85 | 2:26.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Magnus Baunkjær | 2000 | 1:13.17 | 2:32.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 1:21.88 | 2:58.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Guldbjørn | 2001 | DSQ | ej samt berør v 50m | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | DSQ | Mange flyben i start | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
- | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 33.68 | 1:11.01 | 1:48.86 | 2:28.71 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 35.06 | 1:14.65 | 1:56.20 | 2:37.76 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 35.58 | 1:16.47 | 2:00.40 | 2:44.55 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 38.04 | 1:22.38 | 2:08.98 | 2:55.35 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Julie Bak | 1997 | 38.29 | 1:27.23 | 2:21.16 | 3:11.26 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 36.20 | 1:17.18 | 2:00.75 | 2:46.20 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederikke Dons | 1998 | 34.64 | 1:16.27 | 2:01.60 | 2:48.14 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 38.19 | 1:21.34 | 2:05.97 | 2:51.03 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | 35.82 | 1:18.88 | 2:05.99 | 2:52.90 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Christensen | 1999 | 38.78 | 1:24.26 | 2:11.98 | 2:57.51 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 42.89 | 1:31.26 | 2:16.70 | 2:59.64 | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Mathilde Olsen | 1998 | 40.50 | 1:26.63 | 2:15.12 | 3:04.46 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Johansen | 1999 | 39.05 | 1:29.51 | 2:18.31 | 3:05.83 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja B. Hansen | 1999 | 39.41 | 1:26.61 | 2:17.07 | 3:08.51 | ||||
A6 | ||||||||||
10 | Ida Jensen | 1998 | 39.16 | 1:28.43 | 2:20.73 | 3:10.62 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Signe Skousen | 1999 | 41.78 | 1:30.95 | 2:22.32 | 3:12.21 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Stephanie Damgaard | 1999 | 41.66 | 1:38.03 | 2:39.22 | 3:41.54 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Bødker | 1997 | 28.33 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Lindgreen | 1995 | 28.72 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Voss | 1997 | 28.79 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | 28.90 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marie-Louise Wibom | 1996 | 29.75 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | 29.96 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 29.98 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 30.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Heinemann | 1997 | 35.74 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Hansen | 1998 | 29.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Fie Hansen | 1999 | 30.82 | |||||||
A6 | ||||||||||
3 | Nicoline Clement | 1999 | 31.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Diana Jacobsen | 1998 | 31.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 32.41 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Stine Mathiasen | 1998 | 32.41 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Sarah Wohlert | 1998 | 32.68 | |||||||
A6 | ||||||||||
8 | Amalie Lange | 1998 | 32.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nicole Kristensen | 1999 | 33.05 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 33.21 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 33.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Stephanie Damgaard | 1999 | 33.52 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sandra Danielsen | 1998 | 33.58 | |||||||
A6 | ||||||||||
14 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 33.69 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Strandberg | 1998 | 33.70 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 33.71 | |||||||
A6 | ||||||||||
17 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 34.00 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 34.01 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 34.14 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
20 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 34.67 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Olivia Klarskov Vidovic | 1999 | 35.39 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
22 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 36.22 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Minella Jespersen | 1999 | 36.30 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 36.69 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Asta Bantz | 1999 | 38.37 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise Winsley | 1998 | 45.39 | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 27.48 | |||||||
A6 | ||||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 30.33 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 31.22 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 31.39 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 32.32 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alberte M Hansen | 2000 | 32.72 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 32.74 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | 32.95 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mai Andersen | 2000 | 33.35 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Line Aunstrup | 2000 | 33.41 | |||||||
A6 | ||||||||||
11 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 33.54 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 33.68 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 33.71 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Nickelsen | 2001 | 33.95 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Olivia Morsing | 2000 | 34.01 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victoria Bülow | 2001 | 34.81 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | 34.83 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederikke Jensen | 2000 | 35.03 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Emma Brogaard | 2001 | 35.36 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Bengtsson | 2000 | 35.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 36.14 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Katja Petersson | 2001 | 36.19 | |||||||
A6 | ||||||||||
23 | Mette S. Køhler | 2001 | 36.55 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Emma Walbjørn | 2000 | 36.60 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine Jensen | 2000 | 37.05 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Lærke Holm Junge | 2000 | 37.05 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Camilla Andersen | 2001 | 37.32 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 37.49 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 37.58 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 37.94 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Ida Sund | 2000 | 38.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Victoria Sørensen | 2001 | 39.54 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Caroline Bonde | 2000 | 39.86 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 39.90 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Cecilie Elkjær | 2001 | 41.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | 41.80 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
37 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | 42.65 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 42.71 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Helena Gradischnig | 2001 | 43.15 | |||||||
A6 | ||||||||||
40 | Alberte Andersen | 2001 | 43.29 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Tine Østergaard | 2000 | 43.33 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | 43.83 | |||||||
A6 | ||||||||||
43 | Rebekka Windahl | 2001 | 45.40 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
44 | Mathilde Killgaard | 2001 | 45.74 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
45 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 45.95 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
46 | Emilie Fischer | 2001 | 46.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
47 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 50.07 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Christina Christensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Lange | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Knak | 2002 | 37.41 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | 37.90 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristhine Andersen | 2002 | 38.17 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Hansen | 2002 | 39.94 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | 41.05 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | 41.85 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 43.37 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Helena Stengelshøj | 2002 | 43.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 49.43 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Strandberg | 2002 | 50.09 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Sofia Emilie Austin | 2003 | 53.36 | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Olivia Mammen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 23.54 | |||||||
A6 | ||||||||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | 24.63 | |||||||
A6 | ||||||||||
3 | Lauge Bruun | 1992 | 25.70 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | 26.55 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 25.80 | |||||||
A6 | ||||||||||
2 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 26.10 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Christensen | 1996 | 26.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | 27.40 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Danny Corell | 1997 | 27.98 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Benjamin Kâhler | 1997 | 28.31 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik Kühn | 1997 | 28.53 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 28.89 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Johan Johnsen | 1997 | 28.97 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 29.25 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Mentz | 1997 | 29.90 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 32.65 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 26.75 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.29 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 27.60 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Johan Müller | 1998 | 27.62 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mads Peter Hansen | 1998 | 28.07 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Oliver H. Andersen | 1999 | 28.10 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 28.90 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Tobias Andersen | 1998 | 29.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Thomas Engdal | 1998 | 29.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 29.89 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | 30.15 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anders Sørensen | 1999 | 30.57 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Christian Olsen | 1999 | 31.40 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 31.41 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Jacob Friland | 1999 | 31.72 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Magnus Loose | 1999 | 31.88 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 31.90 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Thor Dardecker | 1999 | 31.92 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Ulrich | 1998 | 32.31 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jesper Christensen | 1998 | 32.33 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Lukas Gustafson | 1999 | 32.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 37.75 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 39.19 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 40.36 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Stengelshøj | 1999 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofus Brandt Andersen | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Schmidt | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 30.51 | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 31.47 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 31.95 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | 32.51 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Johan Joensen | 2000 | 32.93 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mads Witthøft | 2000 | 33.13 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mads Enghave | 2002 | 33.35 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 33.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Markus Julian Lange | 2000 | 33.75 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Palmø | 2000 | 33.87 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 34.01 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 34.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | 34.69 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Stjernholm | 2002 | 36.19 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 36.27 | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 37.31 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 37.69 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 37.71 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 37.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Daniel Johansen | 2000 | 38.13 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Anders Toft Ruby | 2001 | 38.17 | |||||||
A6 | ||||||||||
22 | Tobias Enghave | 2002 | 38.49 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emil Mortensen | 2001 | 38.87 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Tobias Sundwall | 2001 | 39.71 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Otte | 2000 | 40.50 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 40.60 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Morten Østergaard | 2002 | 41.19 | |||||||
A6 | ||||||||||
28 | Aske Rasmussen | 2003 | 41.68 | |||||||
A6 | ||||||||||
29 | Morten Kilhof | 2000 | 42.08 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Christian Christensen | 2000 | 42.30 | |||||||
A6 | ||||||||||
31 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 42.77 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Frederik Mikkelsen | 2001 | 42.86 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Malte Pavon Olesen | 2000 | 42.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 43.15 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
34 | Tobias Fuglsang | 2001 | 43.15 | |||||||
A6 | ||||||||||
36 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 43.32 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
37 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 44.37 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
38 | Casper Christensen | 2000 | 46.39 | |||||||
A6 | ||||||||||
39 | Rasmus Østergaard | 2001 | 47.16 | |||||||
A6 | ||||||||||
40 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | 48.06 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
41 | Jonathan Larsen | 2002 | 48.36 | |||||||
A6 | ||||||||||
42 | August Overgaard | 2002 | 49.00 | |||||||
A6 | ||||||||||
43 | Lucas Holst Rasmussen | 2003 | 52.67 | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Jakob Baktoft | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 30.04 | 1:02.45 | 1:35.21 | 2:07.39 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 30.53 | 1:03.58 | 1:37.76 | 2:11.81 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 31.74 | 1:05.74 | 1:41.20 | 2:17.13 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | 31.86 | 1:06.99 | 1:42.82 | 2:17.79 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karoline Bødker | 1997 | 32.06 | 1:08.15 | 1:45.96 | 2:22.69 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 32.65 | 1:09.15 | 1:46.75 | 2:23.80 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | 30.18 | 1:03.21 | 1:36.99 | 2:11.29 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Amalie Mortensen | 1998 | 31.05 | 1:04.75 | 1:39.51 | 2:15.07 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 31.80 | 1:06.60 | 1:42.05 | 2:16.19 | ||||
A6 | ||||||||||
4 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 31.70 | 1:06.26 | 1:41.31 | 2:16.65 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 32.07 | 1:07.69 | 1:44.00 | 2:18.80 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Maja Østergaard | 1998 | 32.78 | 1:08.14 | 1:43.95 | 2:19.16 | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 32.14 | 1:08.39 | 1:44.99 | 2:19.98 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Nanna Drewsen | 1998 | 32.31 | 1:08.28 | 1:44.76 | 2:20.40 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 32.76 | 1:08.28 | 1:45.21 | 2:21.91 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Laura Dahl | 1998 | 32.75 | 1:09.72 | 1:46.91 | 2:22.96 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Delphine Møller | 1999 | 33.43 | 1:09.45 | 1:46.82 | 2:23.50 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 33.51 | 1:09.99 | 1:47.96 | 2:23.58 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nicoline Clement | 1999 | 33.75 | 1:11.11 | 1:50.27 | 2:28.51 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Julie Rask | 1999 | 34.18 | 1:11.33 | 1:51.07 | 2:29.00 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 35.49 | 1:14.27 | 1:53.45 | 2:31.12 | ||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nanna Sonne | 1999 | 35.00 | 1:13.36 | 1:52.88 | 2:31.16 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Laura Christensen | 1999 | 2:31.36 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Stine Mathiasen | 1998 | 34.75 | 1:14.53 | 1:53.99 | 2:32.03 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 35.26 | 1:14.63 | 1:54.28 | 2:32.29 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 35.48 | 1:15.32 | 1:56.28 | 2:34.24 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Nicole Kristensen | 1999 | 36.41 | 1:15.15 | 1:55.76 | 2:35.20 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Sofie Strandby | 1999 | 2:35.72 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 36.93 | 1:18.11 | 2:00.97 | 2:39.68 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Caroline Strandberg | 1998 | 2:45.24 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 37.49 | 1:21.48 | 2:07.22 | 2:48.56 | ||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
26 | Olivia Klarskov Vidovic | 1999 | 2:49.51 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
27 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 39.15 | 1:23.15 | 2:08.65 | 2:52.24 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
28 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 38.04 | 1:23.47 | 2:11.16 | 2:55.32 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Johannessen | 1999 | 40.98 | 1:27.85 | 2:15.83 | 3:01.66 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Katrine Kiilgaard | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
- | Carlotta Naulin | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Høgsberg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 31.69 | 1:06.68 | 1:41.74 | 2:15.45 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | 34.99 | 1:11.21 | 1:47.44 | 2:22.17 | ||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 33.70 | 1:10.78 | 1:47.82 | 2:25.81 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Natasja Kepp | 2000 | 35.48 | 1:14.80 | 1:54.63 | 2:32.63 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Alberte M Hansen | 2000 | 35.33 | 1:14.53 | 1:54.94 | 2:32.77 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 35.69 | 1:14.24 | 1:54.38 | 2:34.60 | ||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 35.81 | 1:16.06 | 1:56.45 | 2:35.42 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 2:35.48 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 2:35.51 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 2:35.57 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | My Weitling | 2000 | 35.96 | 1:16.42 | 1:57.71 | 2:37.65 | ||||
A6 | ||||||||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | 36.06 | 1:16.58 | 1:57.61 | 2:37.67 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 37.97 | 1:19.51 | 2:01.83 | 2:40.32 | ||||
A6 | ||||||||||
14 | Josefine Nickelsen | 2001 | 2:43.20 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 38.46 | 1:21.82 | 2:03.20 | 2:44.77 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 38.37 | 1:21.53 | 2:04.63 | 2:45.22 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Line Refsgaard | 2000 | 38.77 | 1:22.46 | 2:05.89 | 2:47.96 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Emilie Larsen | 2001 | 38.17 | 1:21.84 | 2:05.88 | 2:47.97 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 36.79 | 1:20.11 | 2:04.90 | 2:48.76 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Brogaard | 2001 | 37.72 | 1:22.53 | 2:08.41 | 2:49.47 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 39.58 | 1:23.04 | 2:07.99 | 2:50.78 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 39.77 | 1:24.14 | 2:08.59 | 2:50.84 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Frederikke Jensen | 2000 | 39.15 | 1:23.50 | 2:08.30 | 2:51.14 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Victoria Bülow | 2001 | 37.27 | 1:21.94 | 2:07.38 | 2:51.86 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Kamilla Neve | 2000 | 39.83 | 1:25.22 | 2:11.91 | 2:55.95 | ||||
A6 | ||||||||||
26 | Alberte Mammen | 2001 | 40.11 | 1:25.26 | 2:11.41 | 2:57.55 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Mikkeline Mentz | 2001 | 41.29 | 1:28.72 | 2:16.58 | 2:58.75 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Julie Bojesen | 2001 | 39.81 | 1:25.90 | 2:13.71 | 3:00.11 | ||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 39.01 | 1:24.14 | 2:12.25 | 3:00.68 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Freja Schmidt | 2001 | 41.48 | 1:27.85 | 2:14.68 | 3:01.59 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 40.10 | 1:27.69 | 2:16.48 | 3:03.29 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Julie Brandt | 2001 | 41.56 | 1:29.73 | 2:18.66 | 3:04.95 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 43.40 | 1:32.48 | 2:21.80 | 3:11.98 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 42.35 | 1:33.09 | 2:25.66 | 3:18.16 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 42.26 | 1:27.04 | 2:13.82 | 2:57.54 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | 40.46 | 1:28.04 | 2:16.50 | 2:59.72 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 40.48 | 1:28.58 | 2:17.42 | 3:02.10 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 43.49 | 1:36.43 | 2:32.27 | 3:25.40 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 46.07 | 1:40.79 | 2:36.29 | 3:30.73 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 26.93 | 54.68 | 1:22.56 | 1:50.80 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Jacob Skelsager | 1993 | 27.50 | 57.21 | 1:58.84 | 1:58.84 | ||||
A6 | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 27.72 | 58.80 | 1:29.84 | 1:58.91 | ||||
A6 | ||||||||||
4 | Tobias Gjerløff | 1995 | 27.43 | 58.35 | 1:29.50 | 2:00.60 | ||||
A6 | ||||||||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | 28.78 | 1:00.09 | 1:30.71 | 2:00.76 | ||||
A6 | ||||||||||
6 | William Hagemann | 1994 | 28.60 | 59.30 | 1:30.80 | 2:01.19 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Filip Guldberg | 1995 | 30.40 | 1:04.17 | 1:39.08 | 2:13.09 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 28.25 | 59.87 | 1:31.36 | 2:02.03 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | 28.84 | 1:00.57 | 1:32.49 | 2:04.31 | ||||
A6 | ||||||||||
3 | Emil Christensen | 1996 | 29.53 | 1:01.99 | 1:35.62 | 2:08.80 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 31.04 | 1:05.37 | 1:40.56 | 2:13.02 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Benjamin Kâhler | 1997 | 30.94 | 1:05.65 | 1:40.33 | 2:13.25 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | 31.23 | 1:05.65 | 1:40.75 | 2:13.88 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 30.86 | 1:05.30 | 1:40.60 | 2:16.20 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 32.37 | 1:09.51 | 1:47.51 | 2:24.05 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 33.04 | 1:11.48 | 1:51.27 | 2:29.88 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Lucas A. Jakobsen | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 29.50 | 1:01.63 | 1:33.94 | 2:05.96 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 31.14 | 1:05.75 | 1:39.57 | 2:11.71 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 1998 | 30.68 | 1:04.88 | 1:39.58 | 2:11.89 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 30.29 | 1:03.94 | 1:38.78 | 2:13.71 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Frederik Weibel | 1999 | 32.41 | 1:09.49 | 1:46.87 | 2:22.14 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Agerskov | 1998 | 32.23 | 1:09.51 | 1:48.38 | 2:24.10 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Johansen | 1999 | 33.19 | 1:09.93 | 1:46.97 | 2:24.68 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Jakob Schmidt | 1999 | 33.49 | 1:11.09 | 1:50.55 | 2:28.49 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 35.30 | 1:13.43 | 1:53.27 | 2:29.92 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christian Olsen | 1999 | 32.78 | 1:12.25 | 1:54.27 | 2:31.64 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Magnus Vinjebo | 1999 | 33.37 | 1:12.07 | 1:52.54 | 2:31.93 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Lukas Gustafson | 1999 | 36.01 | 1:15.92 | 1:55.03 | 2:33.97 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 36.07 | 1:17.20 | 1:57.84 | 2:37.28 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | 35.80 | 1:15.93 | 1:57.05 | 2:39.11 | ||||
A6 | ||||||||||
15 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 36.24 | 1:17.70 | 1:59.60 | 2:41.49 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 42.54 | 1:33.40 | 3:10.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 45.04 | 1:35.64 | 2:26.27 | 3:13.51 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 32.24 | 1:07.95 | 1:44.73 | 2:20.66 | ||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 32.96 | 1:10.53 | 1:48.46 | 2:25.00 | ||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Witthøft | 2000 | 35.86 | 1:14.91 | 1:52.69 | 2:30.82 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 34.84 | 1:14.20 | 1:55.31 | 2:35.22 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Viktor Kielstrup | 2000 | 34.55 | 1:13.76 | 1:54.95 | 2:35.33 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Markus Julian Lange | 2000 | 35.81 | 1:16.78 | 1:58.86 | 2:38.69 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Møller | 2000 | 37.21 | 1:19.78 | 2:03.38 | 2:44.53 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 36.25 | 1:19.61 | 2:04.03 | 2:45.84 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 40.38 | 1:22.65 | 2:06.07 | 2:45.98 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikael Jakobsen | 2000 | 37.12 | 1:19.55 | 2:03.92 | 2:47.45 | ||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 1:19.02 | 2:04.05 | 2:47.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | 38.34 | 1:23.55 | 2:06.61 | 2:51.32 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Tobias Sundwall | 2001 | 42.55 | 1:31.25 | 2:22.25 | 3:10.95 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicklas Andersen | 2001 | 44.69 | 1:34.06 | 2:24.60 | 3:12.73 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 45.13 | 1:38.31 | 2:33.92 | 3:25.45 | ||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
16 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 48.36 | 1:41.18 | 2:37.87 | 3:30.94 | ||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | 30.74 | 1:07.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 31.32 | 1:07.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 32.50 | 1:10.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 32.82 | 1:12.00 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Rikke Voss | 1997 | 33.08 | 1:13.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 35.69 | 1:15.10 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 34.30 | 1:15.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Palmø | 1997 | 35.52 | 1:16.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 35.85 | 1:17.13 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Julie Bak | 1997 | 35.99 | 1:17.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 36.75 | 1:18.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 40.70 | 1:23.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Rikke Heinemann | 1997 | 41.89 | 1:32.90 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mortensen | 1998 | 33.65 | 1:10.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Rebecca Grønlund | 1998 | 34.23 | 1:15.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Malene Bang | 1999 | 35.77 | 1:15.59 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | 34.31 | 1:16.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | 35.73 | 1:16.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | 36.22 | 1:18.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 37.93 | 1:19.48 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 35.70 | 1:19.48 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | 36.35 | 1:20.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Diana Jacobsen | 1998 | 37.37 | 1:20.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mathilde Olsen | 1998 | 36.97 | 1:20.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nanna Sonne | 1999 | 37.75 | 1:22.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Ida Jensen | 1998 | 38.46 | 1:23.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Pernille Jensen | 1998 | 38.55 | 1:23.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Freja B. Hansen | 1999 | 38.77 | 1:24.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Sandra Danielsen | 1998 | 39.28 | 1:24.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Maria Buch | 1999 | 38.63 | 1:25.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 40.00 | 1:25.80 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Johansen | 1999 | 40.99 | 1:26.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 40.96 | 1:26.56 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
21 | Amalie Lange | 1998 | 39.31 | 1:26.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 37.26 | 1:27.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 39.30 | 1:27.82 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 40.11 | 1:28.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 41.54 | 1:30.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Olivia Klarskov Vidovic | 1999 | 43.23 | 1:31.46 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
27 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 42.26 | 1:32.43 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 42.44 | 1:32.44 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
29 | Minella Jespersen | 1999 | 44.48 | 1:36.03 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Vibe Raaby Laursen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 32.73 | 1:10.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 37.29 | 1:17.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 36.73 | 1:20.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 35.39 | 1:22.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 38.88 | 1:22.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 36.80 | 1:23.89 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 39.43 | 1:24.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mette S. Køhler | 2001 | 41.32 | 1:28.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mai Andersen | 2000 | 41.35 | 1:28.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Olivia Morsing | 2000 | 42.64 | 1:29.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 41.64 | 1:31.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mikkeline Mentz | 2001 | 44.27 | 1:32.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Cecilie Kure | 2000 | 45.44 | 1:32.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Katrine Jensen | 2000 | 43.18 | 1:33.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 46.06 | 1:33.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Frederikke Jensen | 2000 | 42.85 | 1:33.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Alberte Mammen | 2001 | 46.67 | 1:34.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Freja Schmidt | 2001 | 44.28 | 1:35.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 45.69 | 1:36.34 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Emma Walbjørn | 2000 | 48.15 | 1:36.85 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Sund | 2000 | 43.21 | 1:37.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Laura Lange | 2001 | 45.09 | 1:39.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 45.78 | 1:39.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Camilla Andersen | 2001 | 51.88 | 1:40.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
25 | Alberte Andersen | 2001 | 50.54 | 1:43.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 47.77 | 1:45.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Julie Ludvig | 2001 | 51.10 | 1:45.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Silke Mehr | 2000 | 53.48 | 1:47.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 50.65 | 1:47.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | 53.14 | 1:49.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Caroline Bonde | 2000 | 53.60 | 1:51.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | 52.94 | 1:51.26 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rebekka Windahl | 2001 | 55.44 | 1:57.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 1:07.09 | 2:08.34 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | DNF | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Cecilie Elkjær | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida-Marie Andersen | 2001 | DSQ | ej fortsat bev v 50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 44.36 | 1:35.68 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Lærke Knak | 2002 | 45.23 | 1:36.25 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 45.67 | 1:37.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Janner | 2002 | 46.32 | 1:39.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | 46.14 | 1:42.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 52.35 | 1:49.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Line Hansen | 2002 | 52.86 | 1:51.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Helena Stengelshøj | 2002 | 55.06 | 1:54.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marie Johnbeck | 2002 | 55.08 | 1:55.44 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Kira Bakx | 2002 | 55.42 | 1:55.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 1:00.35 | 2:05.55 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicoline Strandberg | 2002 | 1:02.11 | 2:07.78 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | DSQ | en hånd i vend v 75m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 28.59 | 1:00.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | 28.65 | 1:02.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Oliver Hjeresen | 1995 | 32.36 | 1:08.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 30.84 | 1:04.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 31.71 | 1:09.08 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Patrick Rasmussen | 1997 | 32.82 | 1:10.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | 33.60 | 1:11.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Mentz | 1997 | 35.18 | 1:15.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Johnsen | 1997 | 32.41 | 1:16.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Patrick Kroman Hansen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 31.64 | 1:09.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 33.81 | 1:09.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 34.09 | 1:10.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | 33.50 | 1:11.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 33.52 | 1:11.45 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 34.30 | 1:15.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | 34.33 | 1:15.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Philip Agerskov | 1998 | 35.59 | 1:17.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 36.91 | 1:17.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | 34.84 | 1:18.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | 35.90 | 1:19.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 36.46 | 1:19.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Magnus Loose | 1999 | 38.67 | 1:20.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Jacob Friland | 1999 | 38.52 | 1:20.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Mikkel Halby | 1999 | 38.45 | 1:21.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mikkel Ulrich | 1998 | 37.39 | 1:21.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Thor Dardecker | 1999 | 36.69 | 1:21.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Stengelshøj | 1999 | 38.60 | 1:22.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Magnus Vinjebo | 1999 | 37.42 | 1:23.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 39.28 | 1:24.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 46.41 | 1:38.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristoffer Neve | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 35.30 | 1:18.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 36.73 | 1:21.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | 37.62 | 1:23.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 38.03 | 1:23.66 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 40.27 | 1:24.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mads Enghave | 2002 | 41.27 | 1:27.38 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 40.89 | 1:28.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Frederik Palmø | 2000 | 43.88 | 1:28.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 42.29 | 1:31.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | 43.99 | 1:31.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 40.76 | 1:32.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 44.21 | 1:32.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 45.77 | 1:33.24 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | 40.81 | 1:33.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Bojesen | 2002 | 42.41 | 1:34.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Daniel Johansen | 2000 | 44.31 | 1:34.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 46.67 | 1:38.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Anders Toft Ruby | 2001 | 49.39 | 1:41.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | William Kristiansen | 2001 | 48.34 | 1:42.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rasmus Thilleman | 2001 | 46.96 | 1:43.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Nicklas Andersen | 2001 | 50.42 | 1:45.05 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 49.35 | 1:45.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tobias Enghave | 2002 | 52.79 | 1:46.19 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 51.17 | 1:46.70 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
25 | Jakob Baktoft | 2000 | 51.35 | 1:47.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Malte Pavon Olesen | 2000 | 50.37 | 1:48.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Otte | 2000 | 55.14 | 1:49.13 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emil Mortensen | 2001 | 52.71 | 1:49.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 50.32 | 1:50.30 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | August Overgaard | 2002 | 53.69 | 1:53.59 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Adrian Roed Schønning | 2000 | DSQ | ryg afsl på mv | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | DSQ | asynkrone arme v25m | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
- | Gustav Stjernholm | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Morten Kilhof | 2000 | DSQ | asynkrone arme i fly | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Oliver Breuner | 2002 | DSQ | sv på mv v 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Nordly | 2001 | DSQ | afsl ryg på mv v 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Tobias Sundwall | 2001 | DSQ | asynkrone arme v st | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Piger | 0 | 2:04.44 | |||||||
A6 | ||||||||||
Isabel Mass | 1998 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 34.39 | 1:04.76 | |||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 29.82 | 1:34.58 | |||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 29.86 | 2:04.44 | |||||||
2 | A6 Piger 2 | 0 | 2:04.75 | |||||||
A6 | ||||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Malene Bang | 1999 | 36.64 | 1:08.03 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.96 | 1:36.99 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 27.76 | 2:04.75 | |||||||
3 | Hils Piger 1 | 2000 | 2:17.40 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Johansen | 1999 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 37.77 | 1:15.93 | |||||||
Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 31.70 | 1:47.63 | |||||||
Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 29.77 | 2:17.40 | |||||||
4 | Mammut 1 Kalundborg | 0 | 2:17.71 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 37.00 | 1:14.38 | |||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | 34.63 | 1:49.01 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.70 | 2:17.71 | |||||||
5 | Hvidovre Piger | 1900 | 2:18.94 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 40.04 | 1:14.52 | |||||||
Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | 34.47 | 1:48.99 | |||||||
Frederikke Dons | 1998 | 29.95 | 2:18.94 | |||||||
6 | 1 Gti Piger | 0 | 2:24.93 | |||||||
GTI | ||||||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 39.45 | 1:19.73 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 33.76 | 1:53.49 | |||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 31.44 | 2:24.93 | |||||||
7 | 2 Gti Piger | 0 | 2:38.69 | |||||||
GTI | ||||||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 44.86 | 1:23.67 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 41.52 | 2:05.19 | |||||||
Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 33.50 | 2:38.69 | |||||||
8 | Værløse Damer 1 | 0 | 2:46.32 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Signe Salto Deleuran | 2001 | 46.03 | 46.03 | |||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 45.40 | 1:31.43 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 41.11 | 2:12.54 | |||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 33.78 | 2:46.32 | |||||||
9 | Fsk Devilgirls 1 | 1998 | 2:46.81 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Minella Jespersen | 1999 | 51.10 | 1:33.71 | |||||||
Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 39.98 | 2:13.69 | |||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 33.12 | 2:46.81 | |||||||
10 | Skk Piger | 2001 | 2:47.78 | |||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
Lea Overgård Olsen | 2002 | 45.87 | 45.87 | |||||||
Olivia Klarskov Vidovic | 1999 | 48.07 | 1:33.94 | |||||||
Sofia Cathrine Doni | 1999 | 39.62 | 2:13.56 | |||||||
Anne Katrine Kiilgaard | 1999 | 34.22 | 2:47.78 | |||||||
11 | Fsk Devilgirls 2 | 1999 | 3:48.23 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Kromann Hansen | 2000 | 51.86 | 51.86 | |||||||
Anna Louise Elmgreen | 2001 | 1:01.86 | 1:53.72 | |||||||
Kira Bakx | 2002 | 1:54.51 | 3:48.23 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 3:48.23 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Drenge | 0 | 1:44.88 | |||||||
A6 | ||||||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 30.56 | 56.37 | |||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 24.99 | 1:21.36 | |||||||
Frederik Fisker | 1994 | 23.52 | 1:44.88 | |||||||
2 | A6 Drenge 2 | 0 | 1:54.36 | |||||||
A6 | ||||||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 33.25 | 1:01.91 | |||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 26.71 | 1:28.62 | |||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 25.74 | 1:54.36 | |||||||
3 | Mammut 1 Kalundborg | 0 | 1:56.71 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 31.27 | 1:01.24 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 30.17 | 1:31.41 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.30 | 1:56.71 | |||||||
4 | Mammut 2 Kalundborg | 0 | 2:09.13 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Filip Guldberg | 1995 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 35.76 | 1:09.77 | |||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 31.36 | 1:41.13 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 28.00 | 2:09.13 | |||||||
5 | Hils Drenge 1 | 1999 | 2:13.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Mentz | 1997 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Thomas Engdal | 1998 | 38.10 | 1:12.86 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 33.69 | 1:46.55 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.07 | 2:13.62 | |||||||
6 | Hvidovre Drenge B | 1997 | 2:27.28 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Viktor Kielstrup | 2000 | 42.58 | 1:22.73 | |||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 31.73 | 1:54.46 | |||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 32.82 | 2:27.28 | |||||||
7 | 1 Gti Drenge | 0 | 2:35.56 | |||||||
GTI | ||||||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 48.98 | 1:26.41 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 36.56 | 2:02.97 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 32.59 | 2:35.56 | |||||||
8 | Fsk Devilboys 1 | 1996 | 2:37.37 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 52.05 | 1:35.16 | |||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 29.23 | 2:04.39 | |||||||
Patrick Kroman Hansen | 1997 | 32.98 | 2:37.37 | |||||||
9 | 2 Gti Drenge | 0 | 3:04.23 | |||||||
GTI | ||||||||||
Alexander Guldbjørn | 2001 | 45.37 | 45.37 | |||||||
Mikael Jakobsen | 2000 | 46.21 | 1:31.58 | |||||||
Kristoffer R. Kranker | 2002 | 55.78 | 2:27.36 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 36.87 | 3:04.23 | |||||||
- | A6 Drenge 3 | 0 | 2:46.57 | EXTRA | ||||||
A6 | ||||||||||
Philip Bruhn | 2000 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Rasmus Gjerløff | 2001 | 48.40 | 1:30.78 | |||||||
Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | 42.53 | 2:13.31 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 33.26 | 2:46.57 | |||||||
- | Værløse Herrer 1 | 0 | DSQ | crawl i start | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Markus Julian Lange | 2000 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Der er heatbegrænsning på 2 heat, hvorfor de første 12 svømmere skal svømme og de |
resterende er reserver. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 594 | 1:05.51 | 2:14.83 | 3:26.72 | 4:39.51 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 559 | 1:06.28 | 2:17.79 | 3:31.02 | 4:45.24 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 531 | 1:07.77 | 2:21.20 | 3:35.11 | 4:50.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 491 | 1:10.35 | 2:26.16 | 3:42.31 | 4:57.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 460 | 1:09.86 | 2:27.41 | 3:46.02 | 5:04.43 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 401 | 1:14.24 | 2:35.60 | 3:57.44 | 5:18.48 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Der er heatbegrænsning på 2 heat, hvorfor de første 12 svømmere skal svømme og de |
resterende er reserver. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 513 | 1:09.14 | 2:24.17 | 3:40.42 | 4:53.50 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | 504 | 1:09.67 | 2:23.98 | 3:39.92 | 4:55.12 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 451 | 1:09.24 | 2:24.13 | 3:47.89 | 5:06.41 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 426 | 1:14.20 | 2:34.42 | 3:54.28 | 5:12.31 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ida Jensen | 1998 | 404 | 1:13.90 | 2:35.33 | 3:56.72 | 5:17.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Der er heatbegrænsning på 2 heat, hvorfor de første 12 svømmere skal svømme og de |
resterende er reserver. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 512 | 1:08.85 | 2:22.96 | 3:38.69 | 4:53.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 09:36 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Der er heatbegrænsning på 2 heat, hvorfor de første 12 svømmere skal svømme og de |
resterende er reserver. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Filip Guldberg | 1995 | 443 | 1:04.47 | 2:15.54 | 3:27.43 | 4:39.11 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Der er heatbegrænsning på 2 heat, hvorfor de første 12 svømmere skal svømme og de |
resterende er reserver. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 449 | 1:05.40 | 2:16.03 | 3:27.35 | 4:37.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | 394 | 1:06.62 | 2:19.75 | 3:34.78 | 4:50.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Der er heatbegrænsning på 2 heat, hvorfor de første 12 svømmere skal svømme og de |
resterende er reserver. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 505 | 1:03.21 | 2:11.30 | 3:19.69 | 4:27.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 1998 | 446 | 1:05.03 | 2:16.27 | 3:28.52 | 4:38.50 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 420 | 1:08.76 | 2:23.29 | 3:34.75 | 4:44.08 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | 366 | 1:09.71 | 2:26.22 | 3:41.75 | 4:57.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 345 | 1:09.75 | 2:27.48 | 3:45.83 | 5:03.26 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Ulrich | 1998 | 287 | 1:15.00 | 2:37.36 | 4:00.86 | 5:22.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Der er heatbegrænsning på 2 heat, hvorfor de første 12 svømmere skal svømme og de |
resterende er reserver. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 228 | 1:22.62 | 2:53.85 | 4:23.06 | 5:48.53 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | 205 | 1:24.84 | 2:57.06 | 4:28.81 | 6:01.10 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 09:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 542 | 31.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 509 | 32.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 494 | 32.50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Rikke Voss | 1997 | 466 | 33.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | 445 | 33.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Bødker | 1997 | 427 | 34.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 350 | 36.46 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 349 | 36.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 338 | 36.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie Carmel | 1997 | 261 | 40.22 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 198 | 44.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Rikke Heinemann | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 591 | 30.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | 470 | 33.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | 444 | 33.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 440 | 33.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Karen Gjerløff | 1998 | 435 | 33.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | 399 | 34.92 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederikke Dons | 1998 | 385 | 35.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Laura Weinreich | 1998 | 376 | 35.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 371 | 35.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Laura Dahl | 1998 | 353 | 36.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Malene Bang | 1999 | 351 | 36.44 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 347 | 36.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Katrine B. Hansen | 1999 | 345 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Nicole Kristensen | 1999 | 327 | 37.30 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Caroline Strandberg | 1998 | 323 | 37.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 320 | 37.56 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Lange | 1998 | 311 | 37.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Stine Mathiasen | 1998 | 308 | 38.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Caroline Johansen | 1999 | 296 | 38.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Buch | 1999 | 276 | 39.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 271 | 39.72 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 265 | 39.99 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 198 | 44.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Asta Bantz | 1999 | 192 | 44.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine Johannessen | 1999 | 179 | 45.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 173 | 46.14 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Julie Nielsen | 1999 | 167 | 46.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Louise Winsley | 1998 | 90 | 57.37 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Carlotta Naulin | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | DSQ | ej fort bev v/25 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 385 | 35.32 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 351 | 36.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 330 | 37.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | 305 | 38.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Josefine Nickelsen | 2001 | 291 | 38.77 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 277 | 39.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 273 | 39.61 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 269 | 39.83 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 260 | 40.28 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 248 | 40.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Katrine Jensen | 2000 | 244 | 41.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 240 | 41.35 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Emma Brogaard | 2001 | 233 | 41.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Schmidt | 2001 | 225 | 42.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 223 | 42.36 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 217 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Camilla Andersen | 2001 | 213 | 43.02 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Bengtsson | 2000 | 210 | 43.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 205 | 43.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 200 | 43.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Line Strandby | 2001 | 199 | 44.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Lærke Holm Junge | 2000 | 199 | 44.04 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Cecilie Elkjær | 2001 | 195 | 44.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ida Sund | 2000 | 191 | 44.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 187 | 44.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 184 | 45.20 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Victoria Sørensen | 2001 | 178 | 45.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Mikkeline Mentz | 2001 | 176 | 45.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Julie Ludvig | 2001 | 170 | 46.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Laura Lange | 2001 | 166 | 46.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | 142 | 49.22 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
32 | Helena Gradischnig | 2001 | 136 | 49.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Emilie Nyegaard | 2001 | 135 | 50.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Rebekka Windahl | 2001 | 132 | 50.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Tine Østergaard | 2000 | 114 | 53.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emilie Fischer | 2001 | 108 | 54.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 107 | 54.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 90 | 57.37 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida-Marie Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | 210 | 43.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 184 | 45.21 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Line Hansen | 2002 | 176 | 45.86 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 164 | 46.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Helena Stengelshøj | 2002 | 138 | 49.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kira Bakx | 2002 | 123 | 51.61 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nynne Nørlem | 2002 | 122 | 51.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Michelle Jensen | 2002 | 93 | 56.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mathilde Nielsen | 2003 | 90 | 57.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 83 | 58.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mie Mørkedal | 2003 | 60 | 1:05.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lea Andersen | 2003 | 51 | 1:09.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofia Emilie Austin | 2003 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Anna Haugsted Pihl | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Larsen Silke | 2003 | DSQ | Afslut på maven | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | DSQ | ej fort bev v/25 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Pernille Elm Jensen | 2003 | DSQ | ej fort bev v/25 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 523 | 28.07 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederik Fisker | 1994 | 520 | 28.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 457 | 29.35 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | 403 | 30.60 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Skelsager | 1996 | 432 | 29.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 369 | 31.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 358 | 31.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Johnsen | 1997 | 351 | 32.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Benjamin Kâhler | 1997 | 335 | 32.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Danny Corell | 1997 | 317 | 33.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mads Ottosen | 1997 | 304 | 33.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Mentz | 1997 | 295 | 33.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Patrick Rasmussen | 1997 | 287 | 34.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 268 | 35.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 263 | 35.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 445 | 29.61 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 377 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | 326 | 32.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 304 | 33.64 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Thomas Engdal | 1998 | 302 | 33.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lukas Gustafson | 1999 | 285 | 34.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | 269 | 35.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Phillip Riis | 1998 | 268 | 35.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 263 | 35.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 215 | 37.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Martin Stengelshøj | 1999 | 211 | 37.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christian Olsen | 1999 | 207 | 38.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | 169 | 40.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 114 | 46.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 104 | 48.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 237 | 36.52 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | 214 | 37.78 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 207 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Philip Bruhn | 2000 | 200 | 38.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Johan Joensen | 2000 | 197 | 38.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Markus Julian Lange | 2000 | 180 | 40.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | 173 | 40.59 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 166 | 41.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 166 | 41.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Mads Møller | 2000 | 161 | 41.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Daniel Johansen | 2000 | 158 | 41.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Marcus Munkholm | 2001 | 158 | 41.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 155 | 42.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 144 | 43.10 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 142 | 43.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 136 | 43.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 130 | 44.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Andersen | 2001 | 130 | 44.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicklas Jensen | 2000 | 104 | 48.12 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Tobias Fuglsang | 2001 | 99 | 48.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Malte Pavon Olesen | 2000 | 96 | 49.30 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederik Mikkelsen | 2001 | 94 | 49.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 91 | 50.32 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Frederik Otte | 2000 | 88 | 50.81 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
25 | Magnus Vejgaard | 2000 | 85 | 51.45 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 85 | 51.50 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 84 | 51.68 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christian Christensen | 2000 | 83 | 51.79 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
29 | August Overgaard | 2002 | 78 | 52.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Oliver Breuner | 2000 | 78 | 52.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Theodor Palmø | 2002 | 72 | 54.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Silas Bøjsen | 2002 | 66 | 55.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 66 | 56.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mads Emil Hansen | 2001 | 64 | 56.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Sebastian Bonde | 2002 | 51 | 1:01.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Kjaer Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Holst Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Mads Toft | 2001 | DSQ | ej fort bev v/25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Sundwall | 2001 | DSQ | ej fort bev v/25 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 481 | 38.47 | 1:21.92 | 2:06.45 | 2:51.75 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Bolette Thomsen | 1997 | 424 | 39.12 | 1:25.20 | 2:12.65 | 2:59.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Julie Bak | 1997 | 423 | 40.21 | 1:25.70 | 2:13.08 | 2:59.25 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Josefine Palmø | 1997 | 331 | 43.35 | 1:33.08 | 2:23.72 | 3:14.58 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grønlund | 1998 | 449 | 40.80 | 1:25.56 | 2:10.60 | 2:55.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 425 | 40.14 | 1:25.71 | 2:12.19 | 2:58.95 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Sofie Strandby | 1999 | 415 | 40.57 | 1:26.06 | 2:12.78 | 3:00.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 378 | 42.15 | 1:29.69 | 2:18.22 | 3:06.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Diana Jacobsen | 1998 | 345 | 43.97 | 1:34.19 | 2:23.31 | 3:11.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | 334 | 43.44 | 1:32.72 | 2:23.15 | 3:13.91 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Stine Mathiasen | 1998 | 318 | 44.97 | 1:35.73 | 2:26.64 | 3:17.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Sarah Wohlert | 1998 | 284 | 47.00 | 1:38.98 | 2:32.85 | 3:24.68 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 266 | 47.83 | 1:42.16 | 2:36.28 | 3:29.26 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 189 | 53.33 | 1:54.38 | 2:54.20 | 3:54.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 419 | 41.23 | 1:27.10 | 2:13.09 | 2:59.77 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Line Refsgaard | 2000 | 373 | 42.46 | 1:30.36 | 2:18.93 | 3:07.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 312 | 44.36 | 1:34.73 | 2:26.87 | 3:18.48 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Aunstrup | 2000 | 263 | 47.69 | 1:41.32 | 2:35.22 | 3:29.91 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Alberte Mammen | 2001 | 248 | 47.84 | 1:42.82 | 2:39.10 | 3:34.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 247 | 48.80 | 1:44.04 | 2:40.32 | 3:34.55 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Silke Mehr | 2000 | 231 | 48.95 | 1:45.40 | 2:42.67 | 3:39.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Julie Brandt | 2001 | 223 | 50.95 | 1:47.05 | 2:45.66 | 3:41.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Cecilie Kure | 2000 | 223 | 50.11 | 1:47.74 | 2:45.29 | 3:42.05 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | 222 | 49.92 | 1:46.00 | 2:43.10 | 3:42.25 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 219 | 52.41 | 1:49.70 | 2:47.92 | 3:43.41 | |||
A6 | ||||||||||
12 | Alberte Andersen | 2001 | 218 | 51.92 | 1:49.36 | 2:47.80 | 3:43.46 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederikke Jensen | 2000 | 216 | 51.79 | 1:49.06 | 2:47.13 | 3:44.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Kamilla Neve | 2000 | 213 | 51.13 | 1:48.91 | 2:47.98 | 3:45.30 | |||
A6 | ||||||||||
15 | Olivia Morsing | 2000 | 210 | 48.09 | 1:45.46 | 2:47.17 | 3:46.43 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 192 | 53.01 | 1:52.49 | 2:53.69 | 3:53.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Katja Petersson | 2001 | 188 | 51.49 | 1:51.39 | 2:53.30 | 3:54.83 | |||
A6 | ||||||||||
18 | Christina Christensen | 2001 | 185 | 53.63 | 1:53.76 | 2:54.31 | 3:56.32 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 184 | 52.94 | 1:54.56 | 2:55.86 | 3:56.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | 173 | 55.15 | 1:56.24 | 2:58.24 | 4:01.30 | |||
A6 | ||||||||||
21 | Emilie Nyegaard | 2001 | 151 | 58.02 | 2:02.47 | 3:07.22 | 4:12.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emma Walbjørn | 2000 | DSQ | stå på bunden v 150m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mai Andersen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 307 | 46.58 | 1:37.10 | 2:29.23 | 3:19.41 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 215 | 50.58 | 1:48.57 | 2:46.38 | 3:44.78 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 196 | 53.03 | 1:52.42 | 2:52.52 | 3:51.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 187 | 55.49 | 1:55.51 | 2:57.00 | 3:55.32 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 167 | 55.94 | 1:58.68 | 3:02.84 | 4:04.43 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marie Johnbeck | 2002 | 158 | 55.86 | 1:59.48 | 3:05.93 | 4:08.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Kristhine Andersen | 2002 | 153 | 57.41 | 2:03.10 | 3:07.88 | 4:11.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 149 | 56.23 | 2:01.54 | 3:07.23 | 4:13.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 112 | 1:04.31 | 2:14.84 | 3:25.67 | 4:38.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Filip Guldberg | 1995 | 352 | 37.63 | 1:21.13 | 2:06.38 | 2:50.84 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 428 | 33.31 | 1:14.01 | 1:56.46 | 2:40.08 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 342 | 36.86 | 1:19.46 | 2:05.61 | 2:52.49 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 217 | 42.72 | 1:35.56 | 2:29.05 | 3:20.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 196 | 44.97 | 1:36.73 | 2:31.55 | 3:27.91 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 381 | 36.54 | 1:18.26 | 2:01.77 | 2:46.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 361 | 37.90 | 1:21.07 | 2:05.26 | 2:49.51 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 324 | 39.63 | 1:25.16 | 2:10.43 | 2:55.69 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Emil Johansen | 1999 | 316 | 40.13 | 1:25.04 | 2:10.55 | 2:57.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 265 | 41.30 | 1:29.28 | 2:18.69 | 3:07.90 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jacob Friland | 1999 | 236 | 42.43 | 1:30.58 | 2:24.02 | 3:15.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Magnus Loose | 1999 | 230 | 44.33 | 1:33.90 | 2:26.62 | 3:17.04 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Jesper Christensen | 1998 | 229 | 43.96 | 1:34.61 | 2:26.00 | 3:17.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Magnus Vinjebo | 1999 | 172 | 47.83 | 1:42.43 | 2:40.06 | 3:37.17 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 149 | 55.21 | 1:55.62 | 2:53.24 | 3:47.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 115 | 54.66 | 1:58.89 | 3:04.10 | 4:08.43 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | 292 | 41.32 | 1:28.89 | 2:15.56 | 3:01.93 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Viktor Kielstrup | 2000 | 226 | 43.92 | 1:34.13 | 2:25.47 | 3:17.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 218 | 47.89 | 1:40.07 | 2:30.49 | 3:20.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Frederik Palmø | 2000 | 203 | 47.19 | 1:39.77 | 2:33.37 | 3:25.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 194 | 47.04 | 1:39.52 | 2:31.08 | 3:28.60 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Daniel Johansen | 2000 | 169 | 50.16 | 1:46.96 | 2:42.94 | 3:38.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mads Enghave | 2002 | 149 | 51.84 | 1:51.76 | 2:52.06 | 3:47.54 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Morten Østergaard | 2002 | 116 | 57.22 | 2:02.34 | 3:05.77 | 4:07.34 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Anders Toft Ruby | 2001 | 115 | 53.77 | 1:59.81 | 3:04.89 | 4:08.46 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Oliver Lindgren | 2001 | 110 | 56.61 | 2:01.10 | 3:08.38 | 4:11.90 | |||
A6 | ||||||||||
11 | August Overgaard | 2002 | 107 | 58.62 | 2:04.49 | 3:10.59 | 4:14.24 | |||
A6 | ||||||||||
12 | Tobias Enghave | 2002 | 102 | 57.22 | 2:04.45 | 3:12.47 | 4:18.26 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicklas Andersen | 2001 | 102 | 1:00.71 | 2:07.46 | 3:13.72 | 4:18.59 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Morten Kilhof | 2000 | 99 | 1:01.30 | 2:06.88 | 3:13.46 | 4:20.65 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 83 | 1:03.90 | 2:14.62 | 3:25.52 | 4:37.05 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 33 | 1:19.98 | 3:00.78 | 4:47.79 | 6:15.86 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | 555 | 31.38 | 1:06.99 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 506 | 32.62 | 1:09.07 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 427 | 34.13 | 1:13.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 383 | 34.89 | 1:15.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 359 | 36.12 | 1:17.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | 344 | 36.52 | 1:18.56 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 319 | 36.47 | 1:20.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bolette Thomsen | 1997 | 319 | 36.63 | 1:20.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 315 | 37.44 | 1:20.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 240 | 39.78 | 1:28.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Loop | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 430 | 33.77 | 1:12.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 410 | 35.20 | 1:14.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 385 | 35.15 | 1:15.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nicoline Clement | 1999 | 358 | 36.58 | 1:17.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 345 | 36.29 | 1:18.46 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 322 | 37.28 | 1:20.33 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Christensen | 1999 | 317 | 37.75 | 1:20.71 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Johansen | 1999 | 295 | 39.59 | 1:22.65 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 293 | 38.52 | 1:22.84 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Freja B. Hansen | 1999 | 283 | 37.83 | 1:23.89 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Sandra Danielsen | 1998 | 242 | 39.81 | 1:28.36 | |||||
A6 | ||||||||||
12 | Maria Buch | 1999 | 231 | 41.34 | 1:29.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 223 | 41.41 | 1:30.78 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 190 | 42.00 | 1:35.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 151 | 47.15 | 1:43.39 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 488 | 32.81 | 1:09.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | 419 | 34.47 | 1:13.57 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mira Mass | 2000 | 376 | 35.71 | 1:16.28 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 294 | 37.67 | 1:22.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 270 | 39.11 | 1:25.19 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | 231 | 40.85 | 1:29.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 228 | 40.52 | 1:30.07 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Emilie Larsen | 2001 | 215 | 40.98 | 1:31.95 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 196 | 43.31 | 1:34.85 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 180 | 46.86 | 1:37.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 137 | 46.04 | 1:46.75 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 121 | 51.89 | 1:51.30 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kira Bakx | 2002 | 72 | 1:01.92 | 2:12.41 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 636 | 26.80 | 56.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | 629 | 26.71 | 56.57 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Jonathan Weitling | 1993 | 588 | 26.91 | 57.87 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 554 | 27.63 | 59.02 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 539 | 27.75 | 59.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Pittioni | 1995 | 479 | 28.17 | 1:01.95 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Lauge Bruun | 1992 | 442 | 29.02 | 1:03.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 392 | 30.50 | 1:06.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Danny Corell | 1997 | 374 | 30.56 | 1:07.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 366 | 30.61 | 1:07.77 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Kühn | 1997 | 317 | 31.11 | 1:11.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mads Johnbeck | 1997 | 276 | 32.69 | 1:14.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 1998 | 332 | 31.61 | 1:10.03 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 291 | 33.89 | 1:13.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | 270 | 35.23 | 1:15.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 245 | 36.40 | 1:17.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 235 | 35.73 | 1:18.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Thor Dardecker | 1999 | 231 | 36.71 | 1:18.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Sørensen | 1999 | 225 | 36.51 | 1:19.69 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Christian Olsen | 1999 | 202 | 37.27 | 1:22.60 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Mikkel Ulrich | 1998 | 195 | 37.76 | 1:23.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anders Sørensen | 1999 | 177 | 38.03 | 1:26.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 144 | 40.93 | 1:32.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 99 | 47.61 | 1:44.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Daniel Schwartzbach | 1999 | DSQ | Async arme | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 274 | 34.99 | 1:14.66 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 272 | 34.90 | 1:14.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 235 | 36.50 | 1:18.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 178 | 38.90 | 1:26.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Markus Julian Lange | 2000 | 174 | 38.24 | 1:26.86 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 146 | 42.62 | 1:32.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Sebastian Nordly | 2001 | 93 | 49.94 | 1:47.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emil Kjaer Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Rendlev | 2001 | DSQ | Async arme | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 532 | 34.57 | 1:11.92 | 1:50.67 | 2:28.36 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Alexandra Buhl | 1997 | 483 | 36.02 | 1:14.85 | 1:53.67 | 2:33.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Karoline Bødker | 1997 | 427 | 37.83 | 1:18.95 | 2:00.91 | 2:39.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Rikke Heinemann | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 608 | 32.96 | 1:08.76 | 1:45.83 | 2:21.86 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Nanna Drewsen | 1998 | 515 | 35.57 | 1:13.34 | 1:51.83 | 2:29.98 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 510 | 35.83 | 1:14.74 | 1:53.38 | 2:30.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | 462 | 36.53 | 1:15.97 | 1:56.50 | 2:35.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Dahl | 1998 | 441 | 37.04 | 1:16.48 | 1:57.42 | 2:37.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mathilde Olsen | 1998 | 438 | 36.81 | 1:17.25 | 1:57.44 | 2:38.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Signe Skousen | 1999 | 374 | 40.05 | 1:21.79 | 2:04.13 | 2:46.87 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 351 | 39.63 | 1:22.66 | 2:06.24 | 2:50.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Nicole Kristensen | 1999 | 330 | 40.76 | 1:25.35 | 2:11.11 | 2:53.96 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Ida Jensen | 1998 | 321 | 41.13 | 1:25.94 | 2:10.76 | 2:55.61 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Strandberg | 1998 | 305 | 41.33 | 1:26.76 | 2:14.38 | 2:58.59 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 299 | 41.39 | 1:27.05 | 2:14.58 | 2:59.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 291 | 42.90 | 1:27.66 | 2:15.48 | 3:01.33 | |||
A6 | ||||||||||
14 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 236 | 46.84 | 1:37.63 | 2:29.28 | 3:14.61 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 192 | 49.15 | 1:40.97 | 2:36.60 | 3:28.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Katrine Johannessen | 1999 | 189 | 1:45.06 | 2:39.02 | 3:29.60 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | My Weitling | 2000 | 366 | 39.48 | 1:22.79 | 2:06.21 | 2:48.04 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 365 | 40.56 | 1:23.28 | 2:06.45 | 2:48.17 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 353 | 41.12 | 1:24.45 | 2:07.71 | 2:50.00 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 350 | 38.50 | 1:21.74 | 2:05.93 | 2:50.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 339 | 40.78 | 1:25.49 | 2:09.12 | 2:52.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 329 | 41.53 | 1:25.93 | 2:10.96 | 2:54.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Natasha Worm Magnus | 2000 | 311 | 41.89 | 1:26.70 | 2:12.40 | 2:57.42 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Josefine Nickelsen | 2001 | 296 | 3:00.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 295 | 40.82 | 1:27.15 | 2:15.29 | 3:00.53 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Katrine Jensen | 2000 | 288 | 43.37 | 1:29.61 | 2:16.35 | 3:01.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mette S. Køhler | 2001 | 282 | 43.18 | 1:29.63 | 2:17.91 | 3:03.21 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Line Refsgaard | 2000 | 281 | 43.52 | 1:30.95 | 2:17.80 | 3:03.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mai Andersen | 2000 | 280 | 42.81 | 1:30.02 | 2:16.57 | 3:03.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | 278 | 43.29 | 1:30.94 | 2:18.10 | 3:04.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Julie Bojesen | 2001 | 274 | 44.53 | 1:31.78 | 2:19.27 | 3:05.10 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Monica Kristiansen | 2001 | 263 | 43.36 | 1:31.38 | 2:20.04 | 3:07.51 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 262 | 43.68 | 1:31.59 | 2:20.56 | 3:07.76 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 261 | 43.79 | 1:31.65 | 2:20.12 | 3:08.08 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Strandby | 2001 | 258 | 45.24 | 1:34.50 | 2:22.71 | 3:08.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 256 | 44.62 | 1:32.76 | 2:22.58 | 3:09.27 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Freja Schmidt | 2001 | 248 | 46.91 | 1:35.34 | 2:23.89 | 3:11.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Nicoline Fejer | 2001 | 237 | 45.88 | 1:35.96 | 2:26.31 | 3:14.17 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Alberte Mammen | 2001 | 234 | 47.22 | 1:35.52 | 2:26.16 | 3:15.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 222 | 45.76 | 1:36.46 | 2:29.17 | 3:18.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 217 | 47.30 | 1:38.15 | 2:30.12 | 3:19.94 | |||
A6 | ||||||||||
26 | Mikkeline Mentz | 2001 | 202 | 49.43 | 1:42.89 | 2:35.70 | 3:24.90 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Camilla Andersen | 2001 | 197 | 50.49 | 1:44.90 | 2:38.21 | 3:26.66 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
28 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 196 | 49.51 | 1:41.71 | 2:35.86 | 3:26.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Cecilie Elkjær | 2001 | 183 | 48.87 | 1:45.87 | 2:39.08 | 3:31.83 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Laura Lange | 2001 | 161 | 51.70 | 1:47.81 | 2:45.69 | 3:41.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 149 | 53.54 | 1:52.47 | 2:51.97 | 3:46.86 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Rebekka Windahl | 2001 | 147 | 54.27 | 1:52.43 | 2:50.97 | 3:47.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Brogaard | 2001 | DSQ | Ej fort bev. | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 237 | 44.93 | 1:35.64 | 2:26.80 | 3:14.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lærke Knak | 2002 | 201 | 49.38 | 1:42.35 | 2:34.57 | 3:25.07 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kristhine Andersen | 2002 | 188 | 47.95 | 1:42.83 | 2:38.29 | 3:29.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 186 | 50.81 | 1:45.38 | 2:39.11 | 3:30.60 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 429 | 33.70 | 1:09.48 | 1:45.23 | 2:20.65 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Benjamin Kâhler | 1997 | 382 | 33.89 | 1:10.78 | 1:48.66 | 2:26.29 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 349 | 36.95 | 1:14.89 | 1:53.09 | 2:30.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Johnsen | 1997 | 348 | 34.22 | 1:11.83 | 1:51.43 | 2:30.87 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 477 | 31.67 | 1:06.52 | 1:42.10 | 2:15.78 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Tobias Andersen | 1998 | 306 | 37.34 | 1:17.59 | 1:58.40 | 2:37.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 301 | 37.02 | 1:17.98 | 1:59.43 | 2:38.31 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 300 | 37.27 | 1:18.16 | 1:59.58 | 2:38.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 295 | 37.32 | 1:17.81 | 1:59.17 | 2:39.45 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lukas Gustafson | 1999 | 282 | 37.43 | 1:19.14 | 2:00.97 | 2:41.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Anders Sørensen | 1999 | 255 | 38.87 | 1:21.10 | 2:05.44 | 2:47.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 246 | 40.88 | 1:23.83 | 2:06.75 | 2:49.33 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Jesper Christensen | 1998 | 217 | 40.73 | 1:25.85 | 2:12.37 | 2:56.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | 168 | 44.09 | 1:32.42 | 2:23.06 | 3:12.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik B. F. Andersen | 1999 | DSQ | ej fort. bev v/75m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | DSQ | ej fort. bev 150m | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 293 | 37.88 | 1:17.43 | 1:59.49 | 2:39.82 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 256 | 39.68 | 1:22.41 | 2:05.16 | 2:47.12 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | 231 | 40.22 | 1:23.45 | 2:07.88 | 2:52.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Philip Bruhn | 2000 | 219 | 41.44 | 1:26.06 | 2:11.51 | 2:56.07 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 211 | 42.00 | 1:27.36 | 2:14.13 | 2:58.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 191 | 40.91 | 1:28.01 | 2:16.67 | 3:04.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 179 | 45.05 | 1:33.50 | 2:22.58 | 3:08.35 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 163 | 45.71 | 1:35.72 | 2:26.60 | 3:14.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 163 | 47.99 | 1:38.81 | 2:26.98 | 3:14.43 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | 162 | 47.33 | 1:38.09 | 2:26.68 | 3:14.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Enghave | 2002 | 155 | 45.65 | 1:36.00 | 2:29.33 | 3:17.60 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Daniel Johansen | 2000 | 153 | 48.55 | 1:39.40 | 2:30.12 | 3:18.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 143 | 46.94 | 1:38.03 | 2:31.11 | 3:22.77 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 139 | 1:39.18 | 2:33.95 | 3:24.66 | ||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tobias Enghave | 2002 | 122 | 52.77 | 1:46.77 | 2:41.75 | 3:33.99 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Morten Kilhof | 2000 | 120 | 52.80 | 1:47.59 | 3:35.13 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Johan Theis Møller | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Casper Christensen | 2000 | DNF | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 615 | 29.10 | 59.98 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 587 | 28.97 | 1:00.93 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Mette Jensen | 1997 | 523 | 30.58 | 1:03.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Karoline Bødker | 1997 | 520 | 30.79 | 1:03.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nanna Johansen | 1996 | 503 | 31.11 | 1:04.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Sofie Witthøft | 1997 | 488 | 30.84 | 1:04.79 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 478 | 31.19 | 1:05.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 468 | 31.35 | 1:05.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Viereck | 1997 | 460 | 31.93 | 1:06.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Josefine Palmø | 1997 | 450 | 32.33 | 1:06.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Lindgreen | 1995 | 419 | 28.36 | 1:08.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bolette Thomsen | 1997 | 397 | 32.97 | 1:09.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 371 | 34.01 | 1:10.99 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Carmel | 1997 | 302 | 35.51 | 1:15.99 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Heinemann | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Freja Loop | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | 609 | 29.13 | 1:00.17 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | 507 | 31.15 | 1:03.97 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | 504 | 30.62 | 1:04.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | 493 | 31.26 | 1:04.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 492 | 30.63 | 1:04.60 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | 474 | 31.61 | 1:05.40 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Malene Bang | 1999 | 461 | 32.51 | 1:06.03 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 443 | 33.08 | 1:06.91 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Fie Hansen | 1999 | 424 | 32.61 | 1:07.89 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Nicoline Clement | 1999 | 421 | 32.47 | 1:08.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Diana Jacobsen | 1998 | 408 | 32.88 | 1:08.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Laura Weinreich | 1998 | 387 | 33.64 | 1:09.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 378 | 34.29 | 1:10.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sarah Wohlert | 1998 | 373 | 34.38 | 1:10.85 | |||||
A6 | ||||||||||
15 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 367 | 34.35 | 1:11.27 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stine Mathiasen | 1998 | 366 | 34.47 | 1:11.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 363 | 34.97 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 362 | 34.70 | 1:11.60 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicole Kristensen | 1999 | 346 | 35.08 | 1:12.67 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Stephanie Damgaard | 1999 | 343 | 33.70 | 1:12.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Amalie Lange | 1998 | 329 | 34.50 | 1:13.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 323 | 35.61 | 1:14.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Strandberg | 1998 | 315 | 35.52 | 1:14.93 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Freja B. Hansen | 1999 | 315 | 35.37 | 1:14.94 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 313 | 35.63 | 1:15.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 276 | 38.15 | 1:18.33 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Minella Jespersen | 1999 | 276 | 37.06 | 1:18.37 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 273 | 36.99 | 1:18.61 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Nielsen | 1999 | 236 | 38.24 | 1:22.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 236 | 37.52 | 1:22.59 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Asta Bantz | 1999 | 225 | 40.36 | 1:23.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 210 | 40.13 | 1:25.82 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 162 | 44.52 | 1:33.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Louise Winsley | 1998 | 127 | 47.07 | 1:41.52 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Delphine Møller | 1999 | 32.95 | 1:08.30 | EXTRA | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 592 | 28.99 | 1:00.75 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 433 | 31.80 | 1:07.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 374 | 33.88 | 1:10.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | 374 | 33.95 | 1:10.83 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 373 | 34.01 | 1:10.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 369 | 34.71 | 1:11.15 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | My Weitling | 2000 | 365 | 1:11.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 364 | 34.19 | 1:11.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 341 | 35.62 | 1:13.01 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 340 | 1:13.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 332 | 35.61 | 1:13.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | 327 | 35.86 | 1:14.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Josefine Nickelsen | 2001 | 323 | 35.54 | 1:14.37 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 312 | 36.04 | 1:15.22 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Kure | 2000 | 298 | 36.17 | 1:16.35 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 297 | 37.14 | 1:16.46 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Victoria Bülow | 2001 | 295 | 35.91 | 1:16.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 282 | 37.77 | 1:17.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Olivia Morsing | 2000 | 279 | 35.71 | 1:18.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederikke Jensen | 2000 | 269 | 37.62 | 1:19.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Mette S. Køhler | 2001 | 262 | 38.10 | 1:19.68 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Katja Petersson | 2001 | 253 | 37.60 | 1:20.66 | |||||
A6 | ||||||||||
23 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | 250 | 38.03 | 1:20.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Brogaard | 2001 | 246 | 38.67 | 1:21.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alberte Mammen | 2001 | 244 | 38.99 | 1:21.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 239 | 38.16 | 1:22.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Kamilla Neve | 2000 | 239 | 39.11 | 1:22.20 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Caroline Bengtsson | 2000 | 234 | 40.08 | 1:22.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Katrine Jensen | 2000 | 234 | 38.42 | 1:22.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Julie Brandt | 2001 | 224 | 40.43 | 1:23.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Ida Sund | 2000 | 219 | 39.78 | 1:24.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Lærke Holm Junge | 2000 | 216 | 40.08 | 1:25.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
33 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 216 | 39.28 | 1:25.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 211 | 39.86 | 1:25.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Emma Walbjørn | 2000 | 208 | 40.47 | 1:26.05 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 190 | 41.77 | 1:28.71 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Victoria Sørensen | 2001 | 187 | 42.15 | 1:29.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Ida-Marie Andersen | 2001 | 184 | 41.12 | 1:29.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Laura Lange | 2001 | 181 | 43.69 | 1:30.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Julie Ludvig | 2001 | 177 | 41.58 | 1:30.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | 173 | 43.18 | 1:31.47 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
42 | Caroline Bonde | 2000 | 164 | 43.99 | 1:33.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
43 | Emilie Nyegaard | 2001 | 159 | 44.34 | 1:34.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
44 | Christina Christensen | 2001 | 148 | 45.77 | 1:36.35 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
45 | Silke Mehr | 2000 | 145 | 46.66 | 1:37.11 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
46 | Cecilie Elkjær | 2001 | 140 | 44.94 | 1:38.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
47 | Rebekka Windahl | 2001 | 135 | 46.73 | 1:39.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
48 | Ida Andersen Buxbom | 2001 | 135 | 44.12 | 1:39.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
49 | Alberte Andersen | 2001 | 134 | 46.81 | 1:39.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
50 | Emilie Fischer | 2001 | 128 | 47.10 | 1:41.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
51 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 118 | 47.72 | 1:44.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
52 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 90 | 53.48 | 1:53.90 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 245 | 39.37 | 1:21.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | 236 | 40.01 | 1:22.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 210 | 38.97 | 1:25.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Line Hansen | 2002 | 198 | 41.12 | 1:27.52 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 185 | 42.58 | 1:29.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Levisen | 2002 | 145 | 46.14 | 1:37.16 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 119 | 49.94 | 1:43.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 104 | 49.73 | 1:48.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Helena Stengelshøj | 2002 | 102 | 47.45 | 1:49.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Michelle Jensen | 2002 | 96 | 52.25 | 1:51.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 92 | 53.39 | 1:53.07 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Nielsen | 2003 | 88 | 52.86 | 1:54.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Larsen Silke | 2003 | 83 | 52.51 | 1:56.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 80 | 55.83 | 1:58.21 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
15 | Lea Andersen | 2003 | 77 | 52.81 | 1:59.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 69 | 58.24 | 2:04.25 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Mie Mørkedal | 2003 | 57 | 58.81 | 2:12.87 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Rikke Skovly Petersen | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sofia Emilie Austin | 2003 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Nynne Nørlem | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 676 | 24.66 | 51.20 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 531 | 26.48 | 55.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | 530 | 26.48 | 55.52 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Filip Guldberg | 1995 | 398 | 29.28 | 1:01.08 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Jonathan Weitling | 1993 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 538 | 26.18 | 55.25 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 496 | 27.26 | 56.79 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Christensen | 1996 | 477 | 27.38 | 57.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 422 | 29.23 | 59.91 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | 408 | 29.19 | 1:00.60 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 406 | 29.18 | 1:00.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Benjamin Kâhler | 1997 | 398 | 29.49 | 1:01.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lars Emil Villa | 1997 | 382 | 29.08 | 1:01.92 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Kühn | 1997 | 381 | 29.29 | 1:01.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 369 | 30.18 | 1:02.63 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 366 | 29.39 | 1:02.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Oliver Jacobsen | 1997 | 363 | 29.28 | 1:02.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 335 | 30.44 | 1:04.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Oliver Mentz | 1997 | 322 | 31.94 | 1:05.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 238 | 34.24 | 1:12.47 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 488 | 27.87 | 57.07 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 484 | 27.66 | 57.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 443 | 28.79 | 58.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 424 | 29.14 | 59.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 421 | 29.08 | 59.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 416 | 29.35 | 1:00.22 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 379 | 29.55 | 1:02.11 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Niels Ottosen | 1998 | 353 | 30.52 | 1:03.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thomas Engdal | 1998 | 347 | 30.51 | 1:03.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Philip Agerskov | 1998 | 341 | 31.09 | 1:04.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | 331 | 31.74 | 1:04.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Frederik Weibel | 1999 | 324 | 31.80 | 1:05.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Olsen | 1999 | 317 | 31.64 | 1:05.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 286 | 32.69 | 1:08.19 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | 284 | 32.93 | 1:08.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Anders Sørensen | 1999 | 274 | 32.79 | 1:09.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Martin Stengelshøj | 1999 | 274 | 32.58 | 1:09.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thor Dardecker | 1999 | 272 | 33.06 | 1:09.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Daniel Sørensen | 1999 | 272 | 33.57 | 1:09.39 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Magnus Loose | 1999 | 267 | 33.13 | 1:09.79 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Lukas Gustafson | 1999 | 247 | 34.16 | 1:11.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Jacob Friland | 1999 | 240 | 33.91 | 1:12.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 230 | 36.09 | 1:13.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 229 | 35.53 | 1:13.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | 228 | 35.15 | 1:13.59 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 211 | 33.61 | 1:15.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 158 | 41.45 | 1:23.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 137 | 44.02 | 1:27.15 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 307 | 31.85 | 1:06.62 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Viktor Kielstrup | 2000 | 256 | 34.01 | 1:10.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 250 | 33.83 | 1:11.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Philip Bruhn | 2000 | 234 | 34.14 | 1:12.88 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 232 | 35.59 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 231 | 33.90 | 1:13.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Markus Julian Lange | 2000 | 226 | 35.91 | 1:13.83 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 225 | 34.88 | 1:13.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Frederik Palmø | 2000 | 224 | 36.04 | 1:14.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 215 | 35.53 | 1:14.98 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Mads Møller | 2000 | 196 | 36.12 | 1:17.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Marcus Munkholm | 2001 | 192 | 37.34 | 1:17.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Alexander Rendlev | 2001 | 190 | 38.37 | 1:18.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 184 | 38.81 | 1:18.97 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 170 | 37.67 | 1:21.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 163 | 39.39 | 1:22.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 152 | 41.19 | 1:24.21 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 146 | 39.65 | 1:25.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Mads Toft | 2001 | 138 | 40.34 | 1:26.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rasmus Thilleman | 2001 | 136 | 40.51 | 1:27.47 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Theodor Palmø | 2002 | 133 | 41.29 | 1:27.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 128 | 43.68 | 1:29.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sebastian Nordly | 2001 | 125 | 41.41 | 1:29.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Morten Kilhof | 2000 | 119 | 44.19 | 1:31.41 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Morten Østergaard | 2002 | 117 | 42.79 | 1:31.77 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Oliver Breuner | 2000 | 116 | 42.66 | 1:32.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Frederik Otte | 2000 | 114 | 43.38 | 1:32.77 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicklas Andersen | 2001 | 113 | 44.55 | 1:32.92 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 112 | 42.59 | 1:33.11 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 106 | 44.17 | 1:34.93 | |||||
A6 | ||||||||||
31 | Tobias Sundwall | 2001 | 106 | 43.88 | 1:35.00 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Malte Pavon Olesen | 2000 | 105 | 43.62 | 1:35.22 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mads Emil Hansen | 2001 | 104 | 43.96 | 1:35.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Christian Christensen | 2000 | 103 | 44.56 | 1:35.72 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nicklas Jensen | 2000 | 102 | 44.14 | 1:36.28 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
36 | Magnus Vejgaard | 2000 | 99 | 45.41 | 1:37.04 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Frederik Mikkelsen | 2001 | 94 | 45.41 | 1:38.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 84 | 46.09 | 1:42.53 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
39 | Casper Christensen | 2000 | 72 | 50.54 | 1:48.00 | |||||
A6 | ||||||||||
40 | Sebastian Bonde | 2002 | 70 | 48.07 | 1:48.87 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Selvig Wenger | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 562 | 34.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Marie-Louise Wibom | 1996 | 527 | 35.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 498 | 36.34 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 481 | 36.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bolette Thomsen | 1997 | 443 | 37.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 420 | 38.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Jensen | 1997 | 389 | 39.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julie Bak | 1997 | 379 | 39.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mortensen | 1998 | 570 | 34.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 505 | 36.16 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | 463 | 37.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | 391 | 39.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | 388 | 39.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Diana Jacobsen | 1998 | 371 | 40.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Signe Skousen | 1999 | 345 | 41.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Strandby | 1999 | 333 | 41.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | 294 | 43.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maria Buch | 1999 | 288 | 43.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mathilde Olsen | 1998 | 265 | 44.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ida Jensen | 1998 | 250 | 45.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 244 | 46.10 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Lange | 1998 | 221 | 47.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 217 | 47.95 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Asta Bantz | 1999 | 201 | 49.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Minella Jespersen | 1999 | 197 | 49.51 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 164 | 52.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Nielsen | 1999 | 154 | 53.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 362 | 40.41 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Refsgaard | 2000 | 339 | 41.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Emma Walbjørn | 2000 | 263 | 44.94 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | 254 | 45.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Olivia Morsing | 2000 | 244 | 46.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 239 | 46.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkeline Mentz | 2001 | 228 | 47.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julie Brandt | 2001 | 223 | 47.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Caroline Bengtsson | 2000 | 220 | 47.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Line Strandby | 2001 | 213 | 48.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Helena Gradischnig | 2001 | 203 | 49.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Lærke Holm Junge | 2000 | 201 | 49.17 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | 186 | 50.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Andersen | 2001 | 182 | 50.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mai Andersen | 2000 | 177 | 51.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 176 | 51.41 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | 155 | 53.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Emilie Nyegaard | 2001 | 147 | 54.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Julie Ludvig | 2001 | 139 | 55.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ida Sund | 2000 | 129 | 57.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Ida Andersen Buxbom | 2001 | 123 | 57.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 115 | 59.23 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | 113 | 59.62 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 101 | 1:01.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Emilie Fischer | 2001 | 90 | 1:04.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Cecilie Kure | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Caroline Bonde | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Fejer | 2001 | DSQ | async arme v 20m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 208 | 48.62 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 200 | 49.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 169 | 52.05 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 164 | 52.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Marie Johnbeck | 2002 | 161 | 52.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Kristhine Andersen | 2002 | 156 | 53.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kira Bakx | 2002 | 147 | 54.63 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 135 | 56.20 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Knak | 2002 | 132 | 56.54 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Line Hansen | 2002 | 131 | 56.69 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 128 | 57.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 106 | 1:00.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Nynne Nørlem | 2002 | 99 | 1:02.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lea Andersen | 2003 | 46 | 1:20.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Rikke Skovly Petersen | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mathilde Nielsen | 2003 | DSQ | crawlben v start | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Michelle Jensen | 2002 | DSQ | en hånd i vending | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mie Mørkedal | 2003 | DSQ | async arme v start | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 614 | 29.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederik Fisker | 1994 | 539 | 31.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | 417 | 33.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 488 | 32.07 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Oliver Mentz | 1997 | 295 | 37.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 296 | 37.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Jacob Friland | 1999 | 228 | 41.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | 226 | 41.46 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Stengelshøj | 1999 | 204 | 42.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel Ulrich | 1998 | 194 | 43.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 183 | 44.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Thor Dardecker | 1999 | 156 | 46.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 128 | 50.10 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 115 | 51.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 95 | 55.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Frederik B. F. Andersen | 1999 | 44 | 1:11.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 188 | 44.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Frederik Palmø | 2000 | 172 | 45.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Møller | 2000 | 167 | 45.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Daniel Johansen | 2000 | 148 | 47.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | 145 | 48.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Fuglsang | 2001 | 122 | 50.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 120 | 51.24 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Lindgren | 2001 | 119 | 51.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Anders Toft Ruby | 2001 | 115 | 51.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 107 | 53.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | August Overgaard | 2002 | 105 | 53.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Tobias Sundwall | 2001 | 104 | 53.71 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Otte | 2000 | 98 | 54.85 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tobias Enghave | 2002 | 95 | 55.31 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Thilleman | 2001 | 94 | 55.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Nicklas Andersen | 2001 | 83 | 57.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Theodor Palmø | 2002 | 82 | 58.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nicklas Jensen | 2000 | 64 | 1:03.17 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Mads Toft | 2001 | 62 | 1:03.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Magnus Vejgaard | 2000 | 55 | 1:06.34 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Emil Hansen | 2001 | 52 | 1:07.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 44 | 1:11.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sebastian Bonde | 2002 | 43 | 1:12.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 32 | 1:19.53 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Holst Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Morten Østergaard | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 627 | 30.22 | 1:07.47 | 1:52.55 | 2:25.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Julie Lunau | 1995 | 623 | 32.07 | 1:08.82 | 1:53.40 | 2:25.86 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 546 | 32.97 | 1:12.78 | 1:56.32 | 2:32.42 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Voss | 1997 | 445 | 33.06 | 1:13.79 | 2:05.63 | 2:43.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Josefine Palmø | 1997 | 410 | 35.87 | 1:18.89 | 2:08.87 | 2:47.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 400 | 35.33 | 1:19.56 | 2:07.31 | 2:49.06 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 341 | 38.68 | 1:26.11 | 2:18.60 | 2:58.28 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 532 | 33.11 | 1:11.89 | 1:59.01 | 2:33.78 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Rebecca Grønlund | 1998 | 501 | 34.27 | 1:14.18 | 1:59.89 | 2:36.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | 497 | 35.01 | 1:16.16 | 2:00.59 | 2:37.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 493 | 34.57 | 1:16.67 | 2:01.62 | 2:37.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | 454 | 33.28 | 1:14.82 | 2:05.74 | 2:42.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 428 | 36.54 | 1:17.34 | 2:07.78 | 2:45.33 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 406 | 36.88 | 1:18.00 | 2:09.18 | 2:48.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Fie Hansen | 1999 | 388 | 38.17 | 1:21.97 | 2:13.14 | 2:50.84 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 387 | 35.38 | 1:18.99 | 2:12.90 | 2:50.97 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Caroline Johansen | 1999 | 371 | 37.17 | 1:23.45 | 2:14.92 | 2:53.47 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Strandby | 1999 | 365 | 40.51 | 1:25.50 | 2:13.72 | 2:54.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 334 | 40.83 | 1:30.13 | 2:20.66 | 2:59.51 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Sandra Danielsen | 1998 | 321 | 40.83 | 1:26.25 | 2:19.93 | 3:01.89 | |||
A6 | ||||||||||
14 | Stephanie Damgaard | 1999 | 311 | 40.45 | 1:28.45 | 2:22.22 | 3:03.83 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 293 | 39.42 | 1:28.14 | 2:25.98 | 3:07.65 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 271 | 43.55 | 1:32.48 | 2:29.94 | 3:12.55 | |||
A6 | ||||||||||
17 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 269 | 38.83 | 1:27.15 | 2:26.97 | 3:13.12 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 242 | 41.66 | 1:31.86 | 2:33.27 | 3:20.06 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Johannessen | 1999 | 219 | 44.63 | 1:37.92 | 2:40.65 | 3:26.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 184 | 49.80 | 1:47.14 | 2:49.67 | 3:39.16 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Carlotta Naulin | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 522 | 34.65 | 1:12.12 | 1:58.65 | 2:34.79 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 492 | 32.96 | 1:12.64 | 2:00.25 | 2:37.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 465 | 35.48 | 1:18.05 | 2:04.18 | 2:40.88 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 451 | 35.94 | 1:18.17 | 2:05.69 | 2:42.49 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Alberte M Hansen | 2000 | 377 | 38.15 | 1:22.39 | 2:14.84 | 2:52.50 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 352 | 39.92 | 1:23.83 | 2:15.25 | 2:56.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 346 | 39.88 | 1:25.09 | 2:17.75 | 2:57.40 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 339 | 37.89 | 1:21.76 | 2:19.65 | 2:58.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 330 | 41.59 | 1:28.56 | 2:21.31 | 3:00.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 329 | 39.76 | 1:24.34 | 2:19.52 | 3:00.40 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 327 | 42.83 | 1:27.99 | 2:19.40 | 3:00.85 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 306 | 44.64 | 1:30.14 | 2:25.11 | 3:04.97 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 305 | 39.86 | 1:28.07 | 2:23.64 | 3:05.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mette S. Køhler | 2001 | 304 | 44.01 | 1:32.78 | 2:24.03 | 3:05.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Line Aunstrup | 2000 | 295 | 42.22 | 1:29.67 | 2:23.91 | 3:07.13 | |||
A6 | ||||||||||
16 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 289 | 45.23 | 1:33.10 | 2:29.37 | 3:08.38 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Natasha Worm Magnus | 2000 | 286 | 46.84 | 1:30.96 | 2:26.45 | 3:09.09 | |||
A6 | ||||||||||
18 | Emilie Larsen | 2001 | 262 | 42.03 | 1:29.14 | 2:29.82 | 3:14.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Frederikke Jensen | 2000 | 261 | 47.55 | 1:36.09 | 2:33.61 | 3:14.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 256 | 46.55 | 1:33.29 | 2:33.59 | 3:16.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 248 | 46.93 | 1:32.28 | 2:35.65 | 3:18.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Freja Schmidt | 2001 | 245 | 46.76 | 1:36.79 | 2:34.87 | 3:19.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 228 | 46.94 | 1:39.15 | 2:36.67 | 3:23.91 | |||
A6 | ||||||||||
24 | Line Strandby | 2001 | 225 | 49.53 | 1:37.21 | 2:37.43 | 3:24.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Julie Bojesen | 2001 | 221 | 46.17 | 1:35.93 | 2:39.36 | 3:26.04 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicoline Fejer | 2001 | 213 | 53.15 | 1:42.61 | 2:42.56 | 3:28.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Katrine Jensen | 2000 | 210 | 50.68 | 1:39.76 | 2:42.24 | 3:29.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Camilla Andersen | 2001 | 205 | 53.35 | 1:47.61 | 2:47.43 | 3:31.27 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
29 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 205 | 47.92 | 1:40.81 | 2:44.97 | 3:31.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 152 | 51.87 | 1:54.71 | 3:03.19 | 3:53.65 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Caroline Bonde | 2000 | 146 | 56.60 | 1:53.73 | 3:01.75 | 3:56.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 281 | 43.43 | 1:33.82 | 2:25.37 | 3:10.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 228 | 49.31 | 1:39.47 | 2:41.20 | 3:23.84 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 207 | 51.07 | 1:42.38 | 2:44.15 | 3:30.47 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 207 | 50.91 | 1:43.69 | 2:44.79 | 3:30.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Lærke Knak | 2002 | 193 | 51.75 | 1:47.85 | 2:49.47 | 3:35.59 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofia Levisen | 2002 | 173 | 52.30 | 1:45.43 | 2:52.00 | 3:43.51 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Stengelshøj | 2002 | DSQ | ingen berøring v75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Matilde Weibel | 2002 | DSQ | async arme i fly | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 599 | 28.55 | 1:02.79 | 1:39.43 | 2:10.59 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | 486 | 27.80 | 1:03.38 | 1:45.14 | 2:20.03 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Skelsager | 1996 | 442 | 32.31 | 1:07.80 | 1:52.72 | 2:24.54 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 398 | 30.83 | 1:07.81 | 1:55.20 | 2:29.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | 392 | 32.78 | 1:13.63 | 1:56.94 | 2:30.37 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 380 | 31.31 | 1:11.06 | 1:57.47 | 2:31.98 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | 380 | 32.27 | 1:13.26 | 1:58.48 | 2:32.00 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 348 | 32.70 | 1:16.21 | 1:59.20 | 2:36.55 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Patrick Rasmussen | 1997 | 342 | 32.15 | 1:12.38 | 1:59.56 | 2:37.44 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 304 | 33.70 | 1:18.21 | 2:05.16 | 2:43.76 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johan Johnsen | 1997 | 294 | 32.06 | 1:10.87 | 2:07.49 | 2:45.62 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 281 | 36.20 | 1:17.85 | 2:10.91 | 2:48.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 221 | 39.32 | 1:25.52 | 2:19.99 | 3:02.14 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 465 | 30.54 | 1:04.86 | 1:47.34 | 2:22.13 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 452 | 30.42 | 1:05.94 | 1:51.02 | 2:23.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 445 | 30.67 | 1:08.53 | 1:51.58 | 2:24.22 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Emil Toft | 1998 | 393 | 33.98 | 1:14.26 | 1:57.74 | 2:30.24 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 386 | 32.53 | 1:13.48 | 1:56.43 | 2:31.15 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Oliver H. Andersen | 1999 | 375 | 33.77 | 1:12.74 | 1:57.74 | 2:32.62 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Thomas Engdal | 1998 | 362 | 32.92 | 1:12.24 | 1:58.36 | 2:34.51 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 311 | 34.63 | 1:15.30 | 2:05.51 | 2:42.50 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Andersen | 1998 | 301 | 36.13 | 1:18.49 | 2:09.53 | 2:44.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emil Johansen | 1999 | 292 | 36.85 | 1:19.42 | 2:07.34 | 2:45.96 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | 288 | 35.63 | 1:17.20 | 2:08.30 | 2:46.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Philip Agerskov | 1998 | 283 | 35.69 | 1:19.21 | 2:10.74 | 2:47.67 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Loose | 1999 | 266 | 38.25 | 1:22.83 | 2:11.89 | 2:51.06 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 243 | 38.16 | 1:22.13 | 2:15.05 | 2:56.45 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 229 | 37.32 | 1:23.85 | 2:21.35 | 3:00.04 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 228 | 43.89 | 1:28.63 | 2:23.81 | 3:00.31 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 298 | 36.07 | 1:19.14 | 2:08.01 | 2:44.76 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 296 | 35.07 | 1:17.10 | 2:07.42 | 2:45.17 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 275 | 36.63 | 1:21.09 | 2:12.37 | 2:49.18 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | 253 | 38.85 | 1:25.21 | 2:14.08 | 2:54.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | 234 | 42.56 | 1:23.42 | 2:18.64 | 2:58.68 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 232 | 38.02 | 1:23.23 | 2:20.19 | 2:59.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Johan Joensen | 2000 | 225 | 38.14 | 1:22.59 | 2:20.82 | 3:00.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Viktor Kielstrup | 2000 | 223 | 38.37 | 1:28.78 | 2:20.55 | 3:01.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Philip Bruhn | 2000 | 199 | 44.98 | 1:31.46 | 2:28.88 | 3:08.49 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 189 | 42.58 | 1:33.29 | 2:30.23 | 3:11.94 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 177 | 40.61 | 1:28.31 | 2:30.40 | 3:15.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mads Enghave | 2002 | 174 | 45.32 | 1:34.90 | 2:36.37 | 3:17.36 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 147 | 47.57 | 1:39.58 | 2:43.67 | 3:28.65 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 123 | 52.58 | 1:47.64 | 2:53.41 | 3:41.57 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer D. Petersen | 2001 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Theis Møller | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | DSQ | Crawlben u fly | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Gjerløff | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Piger | 0 | 558 | 1:53.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 27.77 | 56.09 | |||||||
Maja Østergaard | 1998 | 29.54 | 1:25.63 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 27.63 | 1:53.26 | |||||||
2 | A6 Piger 2 | 0 | 535 | 1:54.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 27.52 | 55.30 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 28.70 | 1:24.00 | |||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 30.84 | 1:54.84 | |||||||
3 | Mammut 1 Kalundborg | 0 | 474 | 1:59.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 29.71 | 58.08 | |||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 32.65 | 1:30.73 | |||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 28.87 | 1:59.60 | |||||||
4 | Hils Piger 1 | 2000 | 461 | 2:00.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 28.43 | 28.43 | |||||||
Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 32.12 | 1:00.55 | |||||||
Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 29.88 | 1:30.43 | |||||||
Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 30.25 | 2:00.68 | |||||||
5 | Hvidovre Piger B | 1997 | 404 | 2:06.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Dons | 1998 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 31.35 | 1:01.60 | |||||||
Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | 31.50 | 1:33.10 | |||||||
Stephanie Damgaard | 1999 | 33.06 | 2:06.16 | |||||||
6 | 1 Gti Piger | 0 | 358 | 2:11.38 | ||||||
GTI | ||||||||||
Eva Olsen | 2000 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 31.25 | 1:02.67 | |||||||
Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 33.45 | 1:36.12 | |||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 35.26 | 2:11.38 | |||||||
7 | Fsk Devilgirls 1 | 1998 | 288 | 2:21.22 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Minella Jespersen | 1999 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 35.77 | 1:12.20 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 34.87 | 1:47.07 | |||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 34.15 | 2:21.22 | |||||||
8 | 2 Gti Piger | 0 | 279 | 2:22.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 36.23 | 1:10.49 | |||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 35.76 | 1:46.25 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 36.52 | 2:22.77 | |||||||
9 | Værløse Damer 1 | 0 | 247 | 2:28.72 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 33.44 | 1:10.92 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 37.75 | 1:48.67 | |||||||
Signe Salto Deleuran | 2001 | 40.05 | 2:28.72 | |||||||
10 | Fsk Devilgirls 2 | 1999 | 109 | 3:15.12 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Kira Bakx | 2002 | 44.45 | 44.45 | |||||||
Camilla Kromann Hansen | 2000 | 44.17 | 1:28.62 | |||||||
Anna Louise Elmgreen | 2001 | 56.07 | 2:24.69 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 50.43 | 3:15.12 | |||||||
- | A6 Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Drenge | 0 | 540 | 1:39.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
Frederik Fisker | 1994 | 24.05 | 24.05 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 24.23 | 48.28 | |||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 24.89 | 1:13.17 | |||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 26.04 | 1:39.21 | |||||||
2 | Mammut 1 Kalundborg | 0 | 502 | 1:41.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 24.91 | 24.91 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.29 | 50.20 | |||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 26.67 | 1:16.87 | |||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 24.79 | 1:41.66 | |||||||
3 | A6 Drenge 2 | 0 | 406 | 1:49.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
Sebastian Langhorn | 1998 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 30.64 | 58.12 | |||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 26.61 | 1:24.73 | |||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 24.39 | 1:49.12 | |||||||
4 | Mammut 2 Kalundborg | 0 | 368 | 1:52.74 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Filip Guldberg | 1995 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 28.17 | 56.79 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 27.68 | 1:24.47 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 28.27 | 1:52.74 | |||||||
5 | Hils Drenge 1 | 1999 | 336 | 1:56.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Engdal | 1998 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Frederik Weibel | 1999 | 29.10 | 58.77 | |||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 29.90 | 1:28.67 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.55 | 1:56.22 | |||||||
6 | Hvidovre Drenge B | 1997 | 290 | 2:02.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 32.56 | 1:01.25 | |||||||
Viktor Kielstrup | 2000 | 33.16 | 1:34.41 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 27.61 | 2:02.02 | |||||||
7 | Kaptajn Anders | 0 | 246 | 2:08.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Anders Sørensen | 1999 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 33.38 | 1:03.76 | |||||||
Jesper Christensen | 1998 | 33.27 | 1:37.03 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 31.91 | 2:08.94 | |||||||
8 | 1 Gti Drenge | 0 | 239 | 2:10.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 32.62 | 1:03.82 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 31.74 | 1:35.56 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 34.59 | 2:10.15 | |||||||
9 | A6 Drenge 3 | 0 | 203 | 2:17.43 | ||||||
A6 | ||||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | 33.58 | 1:10.50 | |||||||
Rasmus Gjerløff | 2001 | 33.84 | 1:44.34 | |||||||
Philip Bruhn | 2000 | 33.09 | 2:17.43 | |||||||
10 | Fsk Devilboys 1 | 1996 | 199 | 2:18.26 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 40.56 | 1:07.25 | |||||||
Patrick Kroman Hansen | 1997 | 34.47 | 1:41.72 | |||||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 36.54 | 2:18.26 | |||||||
11 | 2 Gti Drenge | 0 | 124 | 2:41.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
Alexander Guldbjørn | 2001 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 39.27 | 1:19.29 | |||||||
Kristoffer R. Kranker | 2002 | 42.69 | 2:01.98 | |||||||
Tobias Enghave | 2002 | 39.86 | 2:41.84 | |||||||
12 | Værløse Herrer 1 | 0 | 112 | 2:47.53 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Markus Julian Lange | 2000 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 42.49 | 1:16.26 | |||||||
Malte Pavon Olesen | 2000 | 45.87 | 2:02.13 | |||||||
Magnus Vejgaard | 2000 | 45.40 | 2:47.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 17:23 |