2018-08-18   20:18:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 - Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    28.02        1:00.48   
Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    28.41        1:01.73   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.49        1:01.86   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    28.47        1:02.83   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    29.63        1:04.49   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.07        1:04.77   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    29.92        1:04.91   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    29.43        1:05.40   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    30.40        1:05.75   
10  Max Bergh  1996  Väsby Simsällskap    30.38        1:06.03   
11  Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    30.54        1:06.35   
12  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    31.14        1:06.99   
13  Fredrik Berntsson  1994  Södertörns Simsällskap    30.47        1:07.37   
14  Niklas Block  1995  Simklubben Ägir    31.45        1:07.83   
15  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    31.24        1:08.91   
15  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.58        1:08.91   
17  Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    30.93        1:09.18   
18  Gustav Pettersson  1994  Stockholms Kappsimningsklubb    31.37        1:09.55   
19  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap    31.23        1:10.37   
20  Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb    31.92        1:10.65   
21  Henrik Bolle  1996  Järfälla Simsällskap    32.02        1:12.35   
22  Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    31.52        1:13.89   
23  Steve Xia  1996  Åkersberga Simsällskap    42.01        1:34.71   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.89        1:05.03   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    30.66        1:06.64   
Hannes Liljedahl  1997  Simklubben Ägir    31.88        1:07.57   
William Åberg  1997  Täby Sim    31.49        1:09.25   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    32.00        1:10.70   
Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    34.22        1:11.95   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    32.98        1:11.97   
Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    31.17        1:12.05   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    34.20        1:12.68   
10  Oscar Olsson  1997  Järfälla Simsällskap    33.22        1:14.29   
11  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    33.72        1:14.62   
12  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    36.51        1:18.22   
13  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    38.16        1:22.43   
14  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    38.97        1:23.30   
15  Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    39.78        1:24.41   
16  Fredrik Svensson  1997  Simklubben Neptun    39.95        1:26.49   
17  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    41.56        1:29.58   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    29.92        1:04.47   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    29.86        1:05.38   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    30.48        1:06.43   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.60        1:08.12   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    31.82        1:09.25   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    32.37        1:11.00   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    32.78        1:12.11   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.19        1:13.10   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.98        1:13.42   
10  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    33.93        1:13.78   
11  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    34.70        1:17.69   
12  Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    35.76        1:18.45   
13  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    37.52        1:22.32   
14  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.71        1:27.03   
15  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    37.93        1:29.45   
16  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    38.68        1:29.98   
17  Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    39.14        1:30.17   
18  Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb    41.41        1:38.35   
19  Nicklas Xia  1998  Åkersberga Simsällskap    44.70        1:40.05   
Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    32.34        1:10.20   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    36.32        1:17.60   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    35.19        1:17.78   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    36.37        1:19.38   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    36.10        1:20.41   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    36.06        1:21.26   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    37.90        1:21.85   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    38.62        1:22.60   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    40.19        1:25.43   
10  Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    39.86        1:26.17   
11  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    39.79        1:26.46   
12  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    39.19        1:27.65   
13  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    40.64        1:28.17   
14  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    41.89        1:30.54   
15  Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    42.12        1:31.13   
16  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap    40.58        1:31.42   
17  Adam Moummi  1999  Spårvägens Simförening    40.20        1:31.99   
18  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    41.79        1:32.15   
19  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    40.33        1:34.12   
20  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    42.17        1:37.24   
21  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    47.90        1:40.33   
22  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    43.88        1:40.99   
23  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    46.18        1:41.95   
24  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    43.59        1:43.53   
25  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    46.32        1:46.27   
26  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    48.99        1:49.71   
27  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    50.25        1:50.33   
28  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    52.53        1:53.00   
29  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    51.72        1:58.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner