2018-08-20   14:58:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 - Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    29.99  1:03.27  1:37.10    2:09.42   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    30.02  1:03.68  1:37.84    2:11.71   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    30.64  1:04.28  1:39.16    2:13.41   
Frida Cedergårdh  1995  Spårvägens Simförening    30.81  1:05.68  1:41.49    2:16.81   
Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    31.78  1:06.86  1:42.98    2:18.36   
Cecilia Wallén  1995  Spårvägens Simförening    31.87  1:06.59  1:43.03    2:18.98   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.92  1:07.89  1:44.04    2:19.05   
Lovisa Malmberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    32.10  1:07.69  1:44.05    2:20.46   
Olivia Nelin  1995  Simklubben Neptun    31.68  1:07.03  1:44.31    2:21.68   
10  Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    32.55  1:08.14  1:45.38    2:21.94   
11  Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap    31.42  1:06.88  1:44.72    2:22.48   
12  Helin Rahim  1995  Spårvägens Simförening    31.76  1:07.89  1:45.65    2:22.62   
13  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    32.59  1:08.93  1:46.31    2:22.97   
14  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    33.28  1:10.60  1:47.88    2:23.73   
15  Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    32.87  1:09.27  1:46.85    2:23.83   
16  Lisa Wiklund  1996  Väsby Simsällskap    32.96  1:10.02  1:48.65    2:27.51   
17  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    34.84  1:13.51  1:52.36    2:28.38   
18  Josefine Norlin  1996  Väsby Simsällskap    32.28  1:10.12  1:49.87    2:28.62   
19  Mathilda Sjödin  1995  Simklubben Ägir    34.44  1:12.52  1:51.82    2:28.91   
20  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    34.36  1:13.11  1:54.50    2:37.49   
21  Maja Stolpe  1996  Väsby Simsällskap    35.79  1:15.24  1:57.82    2:39.53   
22  Amanda Orpana  1995  Stockholmspolisens Sim IF    35.79  1:17.05  1:59.29    2:40.01   
23  Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04    37.67  1:18.40  1:59.98    2:40.81   
24  Claudia Lienert  1996  Stockholmspolisens Sim IF    34.55  1:14.89  1:59.31    2:43.41   
25  Elina Helleberg  1996  Solna Sundbyberg SS 04    46.16  3:13.62      3:13.62   
26  Maria Baza  1995  Solna Sundbyberg SS 04    42.99  3:17.16      3:17.16   
Anna Sandäng  1996  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.37  1:04.02  1:38.09    2:10.58   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    31.43  1:05.83  1:42.51    2:18.90   
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.89  1:05.44  1:42.56    2:19.22   
Charlotte Myers  1997  Stockholmspolisens Sim IF    31.30  1:06.09  1:43.34    2:19.33   
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    32.39  1:08.25  1:44.71    2:20.23   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    32.19  1:08.45  1:45.36    2:21.12   
Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    32.65  1:09.12  1:45.89    2:22.02   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    32.97  1:09.43  1:46.93    2:23.65   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    33.62  1:11.10  1:49.60    2:27.71   
10  Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.07  1:11.93  1:52.02    2:28.16   
11  Matilda Thurfjell  1997  Solna Sundbyberg SS 04    34.05  1:12.23  1:51.57    2:28.69   
12  Emilia Sundberg  1997  Väsby Simsällskap    32.94  1:10.41  1:50.01    2:29.33   
13  Vendela Vicko  1997  Spårvägens Simförening    33.73  1:11.69  1:52.14    2:32.95   
14  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    35.73  1:16.02  1:56.39    2:34.80   
15  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    35.42  1:15.78  1:56.90    2:35.38   
16  Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    34.72  1:15.39  1:56.69    2:37.73   
17  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    35.71  1:16.59  2:00.53    2:42.04   
18  Astrid Olsson  1997  Täby Sim    36.23  1:18.13  2:02.34    2:45.54   
19  Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap    36.59  1:19.50  2:05.65    2:49.79   
20  Linnea Norman  1997  Tyresö Simsällskap    37.21  1:20.06  2:05.96    2:50.08   
21  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    38.66  1:22.73  2:08.70    2:54.07   
22  Sofia Johansson  1997  Täby Sim    40.08  1:26.77  2:15.07    3:00.30   
23  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap    40.32  3:06.85      3:06.85   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.31  1:05.12  1:40.96    2:15.75   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.49  1:05.83  1:41.54    2:16.37   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.99  1:07.60  1:44.06    2:19.23   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    32.57  1:08.73  1:46.34    2:22.11   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    32.02  1:07.68  1:46.54    2:25.73   
Beatrice Vezzoli  1998  Turebergs Simklubb    33.69  1:11.30  1:50.41    2:26.78   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun    33.80  1:11.39  1:49.88    2:27.15   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    33.87  1:12.29  1:51.51    2:28.84   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.12  1:11.88  1:51.02    2:29.84   
10  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.95  1:12.98  1:52.27    2:31.32   
11  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    32.93  1:10.87  1:51.39    2:31.70   
12  Maja Plars  1998  Järfälla Simsällskap    34.69  1:13.30  1:53.15    2:31.84   
13  Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    34.24  1:13.54  1:54.27    2:32.09   
14  Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    33.90  1:12.19  1:53.47    2:35.42   
15  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    35.21  1:15.11  1:55.93    2:35.54   
16  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    34.97  1:15.21  1:57.20    2:39.62   
17  Anna Pantulin  1998  Tyresö Simsällskap    36.27  1:19.33  2:01.54    2:41.20   
18  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    35.97  1:17.61  2:00.92    2:41.34   
19  Åsa Eriksson  1998  Väsby Simsällskap    34.89  1:15.28  1:58.63    2:41.47   
20  Martha Bojg  1998  Simklubben Neptun    36.81  1:18.49  2:01.88    2:42.08   
21  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    34.91  1:17.12  2:00.83    2:43.65   
22  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap    36.98  1:20.94  2:04.59    2:44.76   
23  Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    37.04  1:20.31  2:05.65    2:46.15   
24  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    37.22  1:22.03  2:07.22    2:47.33   
25  Elina Bjällås  1998  Spårvägens Simförening    36.56  1:19.88  2:04.29    2:47.77   
26  Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb    38.61  1:22.79  2:08.56    2:52.01   
27  Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun    38.31  1:23.87  2:10.35    2:55.22   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    32.33  1:08.37  1:45.10    2:20.40   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    32.12  1:08.46  1:45.18    2:20.67   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.19  1:08.39  1:45.32    2:20.80   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    33.09  1:09.94  1:46.78    2:21.13   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.21  1:08.29  1:45.68    2:22.13   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    33.15  1:11.33  1:50.48    2:27.37   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    32.70  1:10.73  1:49.99    2:28.37   
Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    33.79  1:11.28  1:50.51    2:28.43   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    33.55  1:11.48  1:51.20    2:29.44   
10  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    34.92  1:13.48  1:52.75    2:30.61   
11  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.88  1:14.50  1:53.76    2:31.38   
12  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    35.99  1:14.95  1:53.63    2:31.88   
13  Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    34.56  1:13.82  1:54.14    2:32.18   
14  Helena Brandt  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.71  1:14.21  1:53.55    2:32.61   
15  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap    33.83  1:12.59  1:53.06    2:34.90   
16  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    35.25  1:14.93  1:55.68    2:35.17   
17  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap    35.83  1:15.85  1:57.39    2:35.37   
18  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.32  1:16.19  1:57.00    2:36.97   
19  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    34.96  1:16.06  1:58.55    2:37.02   
20  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    36.58  1:17.62  1:59.20    2:39.40   
21  Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap    34.68  2:39.77      2:39.77   
22  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    36.04  1:16.85  1:59.43    2:40.22   
23  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    36.98  1:20.22  2:01.43    2:40.86   
24  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    35.72  1:16.57  2:00.48    2:41.44   
25  Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    35.85  1:17.60  2:00.32    2:41.62   
26  Julia Mikalsen  1999  Täby Sim    35.29  1:16.60  2:00.59    2:42.32   
27  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    36.26  1:17.60  2:00.30    2:42.38   
28  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    37.10  1:19.36  2:02.71    2:44.71   
29  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    37.47  1:20.42  2:04.59    2:45.08   
30  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    37.60  2:45.40      2:45.40   
31  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    37.36  1:20.76  2:05.47    2:45.77   
32  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    36.77  2:47.40      2:47.40   
33  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    36.87  1:20.71  2:04.76    2:47.65   
34  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    37.12  2:47.74      2:47.74   
35  Louise Leijonberg  2000  Simklubben Neptun    37.90  1:21.30  2:06.35    2:48.30   
36  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    36.19  1:19.44  2:04.79    2:48.51   
37  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    38.33  1:23.03  2:07.34    2:48.77   
38  Moa Moreau  1999  Täby Sim    37.71  1:21.64  2:07.58    2:50.50   
39  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    39.57  1:23.15  2:08.46    2:51.25   
40  Karin Thorén  1999  Täby Sim    38.89  1:23.36  2:09.32    2:51.65   
41  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    38.58  1:22.86  2:07.98    2:51.70   
42  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    38.95  1:23.57  2:09.32    2:53.69   
43  Amanda Ewald  1999  Tyresö Simsällskap    39.51  2:54.32      2:54.32   
44  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    38.41  1:22.51  2:09.58    2:54.78   
45  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    38.20  1:23.37  2:09.91    2:55.16   
46  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.81  2:55.32      2:55.32   
47  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    39.28  2:55.65      2:55.65   
48  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    39.15  1:24.63  2:11.88    2:56.18   
49  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    39.59  2:57.67      2:57.67   
50  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    39.17  2:57.85      2:57.85   
51  Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun    39.69  1:24.15  2:12.73    2:58.23   
52  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening    38.75  1:24.04  2:11.80    2:58.46   
53  Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    38.68  1:24.37  2:12.76    2:58.47   
54  Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    41.17  3:00.47      3:00.47   
55  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    40.76  3:01.19      3:01.19   
56  Isabelle Flora  2000  Simklubben Neptun    42.14  1:28.97  2:15.38    3:01.28   
57  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    39.83  1:25.88  2:14.72    3:02.17   
58  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    41.22  3:03.25      3:03.25   
59  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    40.98  3:03.85      3:03.85   
60  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb    40.30  3:05.35      3:05.35   
61  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    41.75  3:07.54      3:07.54   
62  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    41.40  3:09.37      3:09.37   
63  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening    43.29  3:10.25      3:10.25   
64  Victoria Steigård  1999  Simklubben Neptun    40.87  3:10.96      3:10.96   
65  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    44.68  3:11.07      3:11.07   
66  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    43.35  2:25.23      3:13.45   
67  Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    43.84  3:13.63      3:13.63   
68  Fanny Lundgren  1999  Simklubben Neptun    44.15  3:14.71      3:14.71   
69  Annastasia Wrembicki  1999  Simklubben Neptun    41.52  3:14.73      3:14.73   
70  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    42.88  3:17.00      3:17.00   
71  Ellinor Malmberg  1999  Simklubben Neptun    43.26  3:18.05      3:18.05   
72  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    41.26  2:28.29      3:18.60   
73  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    44.61  3:19.07      3:19.07   
74  Alba Åhlander  1999  Simklubben Neptun    46.02  3:19.86      3:19.86   
75  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb    45.80  3:28.03      3:28.03   
76  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    46.98  3:33.56      3:33.56   
77  Stefanie Wrembicki  2001  Simklubben Neptun    47.69  2:47.16      3:46.62   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Thea Wahlström  2000  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner