Resultater for UGP3 - Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 30.44 | 1:08.41 | 1:50.52 | 2:23.86 | |||
2 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.53 | 1:13.31 | 1:55.83 | 2:31.95 | |||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.04 | 1:11.28 | 1:58.97 | 2:33.75 | |||
4 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.50 | 1:12.36 | 1:57.62 | 2:33.85 | |||
5 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 32.86 | 1:13.73 | 1:58.15 | 2:35.90 | |||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.58 | 1:14.36 | 1:59.79 | 2:37.17 | |||
7 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.82 | 1:15.72 | 2:04.85 | 2:41.85 | |||
8 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 34.13 | 1:18.39 | 2:03.65 | 2:42.91 | |||
9 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.67 | 1:18.85 | 2:09.12 | 2:48.51 | |||
10 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.17 | 1:21.39 | 2:12.21 | 2:49.01 | |||
11 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 34.96 | 1:20.90 | 2:11.52 | 2:54.34 | |||
12 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.14 | 1:24.33 | 2:13.39 | 2:54.49 | |||
13 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.80 | 1:21.75 | 2:14.74 | 2:56.33 | |||
14 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.87 | 1:35.31 | 2:32.11 | 3:14.02 | |||
15 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.46 | 1:47.79 | 2:57.25 | 3:47.36 | |||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.94 | 1:08.10 | 1:53.39 | 2:28.51 | |||
2 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.56 | 1:13.26 | 1:59.52 | 2:33.83 | |||
3 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.66 | 1:15.23 | 2:00.62 | 2:35.79 | |||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.18 | 1:14.86 | 2:01.55 | 2:37.84 | |||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.50 | 1:15.45 | 2:02.06 | 2:37.86 | |||
6 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.36 | 1:16.03 | 2:02.75 | 2:38.65 | |||
7 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.44 | 1:19.81 | 2:05.77 | 2:43.37 | |||
8 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.68 | 1:17.68 | 2:06.35 | 2:45.72 | |||
9 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.40 | 1:17.72 | 2:08.45 | 2:46.57 | |||
10 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.47 | 1:20.47 | 2:08.32 | 2:46.70 | |||
11 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.96 | 1:21.01 | 2:09.37 | 2:47.29 | |||
12 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.57 | 1:20.91 | 2:11.20 | 2:47.31 | |||
13 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.98 | 1:19.82 | 2:10.70 | 2:49.80 | |||
14 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.69 | 1:25.09 | 2:19.17 | 2:57.03 | |||
15 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.72 | 1:25.32 | 2:19.24 | 2:59.59 | |||
16 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:27.09 | 2:20.70 | 3:02.63 | |||
17 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.73 | 1:30.95 | 2:23.98 | 3:10.14 | |||
18 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 41.33 | 1:30.62 | 2:26.96 | 3:10.93 | |||
19 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.47 | 1:35.97 | 2:29.65 | 3:14.77 | |||
20 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.31 | 1:35.84 | 2:36.64 | 3:23.97 | |||
- | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.78 | 1:14.82 | 2:02.25 | 2:36.71 | |||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.60 | 1:17.70 | 2:06.38 | 2:41.37 | |||
3 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.23 | 1:18.58 | 2:07.23 | 2:44.71 | |||
4 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.94 | 1:16.01 | 2:07.13 | 2:45.38 | |||
5 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.76 | 1:19.31 | 2:10.95 | 2:48.83 | |||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.25 | 1:23.59 | 2:10.92 | 2:49.36 | |||
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.83 | 1:21.04 | 2:08.13 | 2:49.54 | |||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.36 | 1:19.73 | 2:10.50 | 2:51.25 | |||
9 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.33 | 1:21.46 | 2:13.57 | 2:51.31 | |||
10 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 35.67 | 1:19.81 | 2:12.85 | 2:53.51 | |||
11 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.48 | 1:21.28 | 2:16.20 | 2:53.57 | |||
12 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.34 | 1:22.30 | 2:14.29 | 2:53.60 | |||
13 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.26 | 1:22.74 | 2:15.73 | 2:55.40 | |||
14 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 37.08 | 1:22.47 | 2:16.09 | 2:55.65 | |||
15 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.12 | 1:23.36 | 2:18.66 | 2:56.85 | |||
16 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.20 | 1:24.33 | 2:17.18 | 2:58.38 | |||
17 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.25 | 1:25.82 | 2:21.29 | 3:02.74 | |||
18 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.32 | 1:30.41 | 2:21.38 | 3:03.19 | |||
19 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.95 | 1:27.80 | 2:24.49 | 3:08.26 | |||
20 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.63 | 1:28.82 | 2:27.37 | 3:09.89 | |||
21 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.73 | 1:30.64 | 2:27.97 | 3:11.11 | |||
22 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.75 | 1:36.58 | 2:30.16 | 3:16.71 | |||
23 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 44.33 | 1:38.22 | 2:35.91 | 3:19.28 | |||
24 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.09 | 1:34.72 | 2:37.11 | 3:23.85 | |||
- | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.61 | 1:15.08 | 2:00.40 | 2:35.78 | |||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.68 | 1:14.83 | 2:04.73 | 2:40.33 | |||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.77 | 1:18.87 | 2:05.50 | 2:41.19 | |||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.46 | 1:16.86 | 2:09.75 | 2:43.27 | |||
5 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.27 | 1:20.39 | 2:10.16 | 2:48.27 | |||
6 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 36.96 | 1:21.17 | 2:15.21 | 2:53.18 | |||
7 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 37.65 | 1:22.95 | 2:15.47 | 2:53.34 | |||
8 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.31 | 1:20.91 | 2:12.28 | 2:53.44 | |||
9 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.15 | 1:20.91 | 2:14.50 | 2:54.18 | |||
10 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.70 | 1:23.95 | 2:15.43 | 2:55.93 | |||
11 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.28 | 1:23.45 | 2:16.92 | 2:56.52 | |||
12 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.57 | 1:25.34 | 2:19.20 | 2:56.54 | |||
13 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.51 | 1:22.15 | 2:15.86 | 2:57.69 | |||
14 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.78 | 1:25.10 | 2:19.85 | 2:58.15 | |||
14 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.84 | 1:22.91 | 2:19.54 | 2:58.15 | |||
16 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.42 | 1:25.44 | 2:20.12 | 2:58.83 | |||
17 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.48 | 1:29.36 | 2:21.38 | 2:59.12 | |||
18 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.25 | 1:24.88 | 2:18.47 | 2:59.52 | |||
18 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.09 | 1:26.19 | 2:22.03 | 2:59.52 | |||
20 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.94 | 1:30.47 | 2:18.01 | 3:01.76 | |||
21 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.25 | 1:25.11 | 2:19.02 | 3:03.63 | |||
22 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.40 | 1:27.10 | 2:24.03 | 3:04.16 | |||
23 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.45 | 1:29.81 | 2:26.24 | 3:04.39 | |||
24 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.32 | 1:31.23 | 2:26.96 | 3:04.58 | |||
25 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.34 | 1:30.38 | 2:23.44 | 3:05.88 | |||
26 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 40.98 | 1:29.29 | 2:25.00 | 3:06.99 | |||
27 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 40.01 | 1:27.87 | 2:26.06 | 3:07.77 | |||
28 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.83 | 1:28.11 | 2:25.34 | 3:07.85 | |||
29 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.93 | 1:30.78 | 2:25.20 | 3:08.00 | |||
30 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.34 | 1:31.01 | 2:25.39 | 3:08.24 | |||
31 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 44.25 | 1:36.06 | 2:27.99 | 3:08.78 | |||
32 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 40.05 | 1:31.37 | 2:29.63 | 3:10.54 | |||
33 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 38.87 | 1:27.23 | 2:32.42 | 3:11.15 | |||
34 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.92 | 1:32.20 | 2:27.55 | 3:11.18 | |||
35 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.56 | 1:32.50 | 2:27.59 | 3:11.40 | |||
36 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.74 | 1:31.54 | 2:27.21 | 3:12.59 | |||
37 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 46.11 | 1:36.80 | 2:31.37 | 3:13.70 | |||
38 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.07 | 1:35.97 | 2:32.28 | 3:13.95 | |||
39 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.21 | 1:30.76 | 2:29.00 | 3:14.47 | |||
40 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.70 | 1:33.29 | 2:32.91 | 3:14.49 | |||
41 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.75 | 1:31.16 | 2:29.28 | 3:15.04 | |||
42 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 43.31 | 1:34.41 | 2:29.24 | 3:15.12 | |||
43 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.31 | 1:30.67 | 2:32.41 | 3:15.23 | |||
44 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.83 | 1:39.40 | 2:35.59 | 3:16.64 | |||
45 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.07 | 1:38.18 | 2:34.28 | 3:16.72 | |||
46 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.66 | 1:33.96 | 2:37.94 | 3:17.04 | |||
47 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.09 | 1:37.23 | 2:35.13 | 3:17.65 | |||
48 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.39 | 1:38.69 | 2:37.17 | 3:18.61 | |||
49 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 50.68 | 1:43.61 | 2:39.57 | 3:20.00 | |||
50 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.41 | 1:35.41 | 2:38.89 | 3:20.03 | |||
51 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.83 | 1:36.77 | 2:31.87 | 3:20.77 | |||
52 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 43.40 | 1:38.05 | 2:41.66 | 3:25.51 | |||
53 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 50.00 | 1:39.70 | 2:42.13 | 3:25.82 | |||
54 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.93 | 1:39.02 | 2:40.85 | 3:26.11 | |||
55 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 43.78 | 1:40.75 | 2:39.11 | 3:26.52 | |||
56 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 46.60 | 1:37.12 | 2:40.78 | 3:27.15 | |||
57 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.71 | 1:41.68 | 2:41.37 | 3:28.40 | |||
58 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 50.95 | 1:44.48 | 2:44.36 | 3:28.61 | |||
59 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 52.23 | 1:44.58 | 2:44.61 | 3:28.99 | |||
60 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 51.53 | 1:45.80 | 2:45.43 | 3:30.02 | |||
61 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 48.98 | 1:44.74 | 2:45.61 | 3:30.61 | |||
62 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.59 | 1:44.70 | 2:43.29 | 3:31.22 | |||
63 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 53.64 | 1:48.74 | 2:48.61 | 3:32.12 | |||
64 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 51.97 | 1:47.79 | 2:49.25 | 3:33.33 | |||
65 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.84 | 1:49.33 | 2:47.01 | 3:34.05 | |||
66 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.53 | 1:43.15 | 2:45.58 | 3:35.88 | |||
67 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 49.03 | 1:50.48 | 2:52.64 | 3:39.86 | |||
68 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 51.18 | 1:46.39 | 2:56.21 | 3:45.92 | |||
69 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 49.28 | 1:49.53 | 2:55.56 | 3:48.50 | |||
70 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.42 | 1:47.27 | 2:56.70 | 3:49.71 | |||
71 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 53.35 | 1:55.93 | 2:58.19 | 3:50.49 | |||
72 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 56.77 | 2:00.39 | 3:05.86 | 3:53.17 | |||
- | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ella-Maja Byström | 1999 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:06 |