2018-09-22   03:29:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2012

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:20   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Walentin Koskinen  2000      33.60        1:08.97   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jami Heinilä  2000      33.36        1:09.24   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Kasimir Kirjonen  2000      34.16        1:10.41   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Väinö Koponen  2001      34.19        1:11.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Firas El-Idi  2001      35.17        1:12.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000      35.49        1:15.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mikael Lähde  2000      35.93        1:15.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Leevi Lehti  2000      35.56        1:15.36   
  Porin Uimaseura                   
                     
Taneli Juutinen  2000      35.71        1:15.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
10  Leevi Luhtanen  2000      36.79        1:16.81   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Lauri Törmä  2000      36.58        1:17.20   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
12  Vilho Laukkarinen  2000      37.05        1:17.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Roope Aro  2000      37.04        1:17.38   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Juho Alajääskö  2000      37.22        1:17.69   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Jaakko Kuusisto  2000      37.06        1:18.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Olli Rautaporras  2000      37.61        1:18.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Timi Pernanen  2001      36.67        1:18.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Santeri Lönnqvist  2000      36.11        1:18.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Niklas Konttinen  2001      37.69        1:19.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Harry Zimmermann  2001      38.08        1:19.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Atte Pennanen  2001      37.84        1:20.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Saku Romo  2000      37.43        1:20.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Elmo Kallio  2001      37.57        1:21.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Teemu Viitanen  2000      38.87        1:21.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
25  Miko Järviö  2000      39.58        1:21.46   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
26  Sampo Kärkkäinen  2000      38.47        1:21.52   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Lauri Elomaa  2000      37.37        1:21.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Patrick Mustajärvi  2000      37.89        1:21.88   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
29  Perttu Somero  2001      39.48        1:21.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Kalle Hepojoki  2000      38.57        1:22.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Tatu Korhonen  2000      37.79        1:22.36   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
32  Oskari Neuvonen  2000      39.32        1:22.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Wäinö Koskinen  2002      42.01        1:24.29   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Walid Chouili  2001      40.20        1:24.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Miika Kuosmanen  2000      40.71        1:24.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Niklas Uitto  2000      38.38        1:24.76   
  Koovee                   
                     
37  Aapo Puikkonen  2001      40.05        1:24.89   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
38  Atte-Mikael Ahonpää  2001      40.93        1:25.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
39  Roope Liuska  2000      40.69        1:25.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Anton Rezin  2000      39.21        1:25.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
41  Tommy Iivanainen  2000      40.94        1:25.51   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
42  Kalle Kiviniemi  2000      41.87        1:26.27   
  Nokian Pyry                   
                     
43  Ville Aaltonen  2001      40.48        1:26.45   
  Porin Uimaseura                   
                     
44  Aarni Miettinen  2001      41.47        1:26.52   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
45  Teemu Ihanamäki  2001      42.47        1:27.29   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
46  Jasper Jokinen  2000      43.06        1:27.62   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
47  Joona Tikka  2000      42.21        1:27.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Sami Peltonen  2001      40.88        1:27.81   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
49  Pirkka Perkola  2001      41.36        1:28.02   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
50  Kasperi Koskinen  2001      42.54        1:28.63   
  Keuruun Toverit                   
                     
51  Eetu Pekkanen  2000      41.18        1:28.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Veeti Salenius  2000      43.01        1:29.06   
  Keuruun Toverit                   
                     
53  Olli Huhtanen  2000      43.65        1:29.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
54  Joonas Leppä  2000      43.20        1:29.58   
  Keuruun Toverit                   
                     
55  Aare Kiviranta  2000      42.87        1:29.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
56  Veeti Joenranta  2001      42.43        1:29.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
57  Eerik Tikkakoski  2001      42.13        1:30.27   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
58  Waltteri Tiitola  2000      44.16        1:31.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
59  Onni Kuronen  2000      43.09        1:31.76   
  Nokian Pyry                   
                     
60  Juuso Kankkunen  2001      45.67        1:31.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Oskari Nopanen  2000      44.10        1:34.19   
  Koovee                   
                     
62  Aleksi Veckman  2001      44.26        1:34.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
63  Tuomas Marenk  2001      42.32        1:34.61   
  Koovee                   
                     
64  Mikael Piirainen  2000      43.98        1:35.14   
  Koovee                   
                     
65  Aaron Fernando de la Rosa  2001      45.09        1:36.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
66  Niklas Pilviö  2000      44.33        1:36.59   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
67  Eetu Laine  2001      44.65        1:36.71   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
68  Juuso Kemppainen  2001      47.53        1:39.43   
  Nokian Pyry                   
                     
69  Mikko Pasanen  2001      49.47        1:41.73   
  Keuruun Toverit                   
                     
70  Niko Järvinen  2001      46.96        1:42.25   
  Nokian Pyry                   
                     
71  Miska Birkstedt  2002      47.59        1:43.94   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
72  Markus Hagström  2000      48.61        1:44.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
73  Tino Vehkalahti  2001      48.69        1:44.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
74  Saku Kovanen  2001      49.91        1:44.90   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
75  Toni Nuortama  2001      48.45        1:45.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
76  Santtu Oksanen  2001      51.48        1:48.29   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
77  Topias Soini  2002      51.55        1:49.24   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
78  Olli Peura  2001      48.00        1:49.56   
  Koovee                   
                     
79  Niilo Väisänen  2001      52.58        1:51.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
80  Daniel Maximov  2000      51.81        1:51.77   
  Koovee                   
                     
81  Aleksi Panu  2002      51.46        1:52.18   
  Koovee                   
                     
82  Niklas Helenius  2001      52.78        1:54.58   
  Koovee                   
                     
83  Aarre Haapala  2002      54.36        1:54.80   
  Koovee                   
                     
84  Niko Pänttönen  2002      57.36        2:00.77   
  Koovee                   
                     
Pyry Anttila  2001              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Iiro Kuusela  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Iiro Lehtimäki  2001              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Kirka Virtanen  2002              DSQ   
  Koovee                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Reunanen  1998      29.73        1:01.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Leevi Kinnunen  1998      29.73        1:01.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Deny Belaic  1998      30.11        1:03.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Sami Orenius  1998      29.94        1:04.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Valtteri Väisänen  1999      30.65        1:04.26   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999      32.18        1:05.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jami Kuosmanen  1998      32.33        1:05.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eemeli Jussila  1998      31.28        1:05.91   
  Koovee                   
                     
Elias Kuusisto  1999      32.01        1:05.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Juha Hyvärinen  1998      31.77        1:07.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
11  Tuukka Hörkkö  1998      32.88        1:07.23   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Jere Honkamäki  1998      33.56        1:09.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Rami Rissanen  1999      33.52        1:10.37   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
14  Otto Kallama  1999      33.18        1:10.91   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
15  Kim Tiainen  1998      34.56        1:10.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Matias Manninen  1998      34.24        1:11.55   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
17  Lauri Tapio  1998      33.66        1:11.86   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
18  Matias Auvinen  1998      35.34        1:12.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Jaakko Kokko  1999      34.57        1:12.39   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Aapo Eerola  1999      34.34        1:12.64   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
21  Oskar Nordquist  1999      35.36        1:12.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Veeti Koskinen  1999      34.30        1:13.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Atte Somero  1999      34.31        1:14.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Atte Kulmala  1998      35.99        1:14.08   
  Koovee                   
                     
25  Eemil Laine  1998      35.04        1:14.31   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Ivan Mazanikov  1999      35.46        1:14.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Eetu Nyman  1999      35.58        1:14.71   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
28  Werner Heräjärvi  1999      34.86        1:14.87   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
29  Joonatan Jokiniemi  1998      35.33        1:14.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
30  Onni Tamminiemi  1999      36.35        1:15.10   
  Koovee                   
                     
31  Juho Luukkonen  1999      34.99        1:15.19   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
32  Jesse Nieminen  1998      36.69        1:15.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
33  Jussi Jalava  1999      35.58        1:15.43   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Joonas Hilaja  1999      35.33        1:15.44   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
35  Jaakko Siipola  1999      35.11        1:15.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Oskari Lindroos  1998      36.22        1:15.72   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Matti Koskinen  1998      36.41        1:16.44   
  Koovee                   
                     
38  Iiro Seppä  1999      37.31        1:16.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Valtteri Wikstedt  1999      37.52        1:17.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Henri Nurmi  1998      35.86        1:17.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
41  Sakari Valaja  1999      35.92        1:17.99   
  Koovee                   
                     
42  Ville Sivén  1998      37.89        1:18.54   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
43  Aleksi Villanen  1999      35.96        1:18.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
44  Sampsa Oksanen  1999      37.85        1:18.92   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
45  Erik Verbitski  1999      37.80        1:19.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
46  Joel Koskinen  1998      36.81        1:19.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
47  Mikko Seilonen  1998      38.08        1:19.33   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
48  Tatu Paasikallio  1999      38.34        1:20.54   
  Nokian Pyry                   
                     
49  Alex Antela  1999      37.39        1:20.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
50  Arttu Kiho  1999      37.84        1:20.89   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
51  Mikael Lehtonen  1998      38.50        1:21.63   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
52  Patrik Suslov  1999      38.73        1:21.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Santeri Siurola  1999      37.59        1:21.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
54  Vili Perälä  1999      38.08        1:21.69   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
55  Kevin Lokkila  1999      38.15        1:21.70   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
56  Raul Heinikangas  1998      39.71        1:21.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
57  Samu Rintalahti  1999      40.51        1:23.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
58  Leo Rytövuori  1999      39.97        1:24.12   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
59  Olli Puhtimäki  1999      41.88        1:27.13   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
60  Lauri Ytti  1999      41.86        1:28.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Valtteri Kutvonen  1999      42.46        1:30.27   
  Koovee                   
                     
62  Ville Perälä  1999      42.49        1:30.64   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
63  Tino Kuokkanen  1999      43.17        1:31.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
64  Aleksi Pykäläinen  1999      43.10        1:32.43   
  Nokian Pyry                   
                     
65  Lauri Löyttyniemi  1999      43.31        1:32.53   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
66  Pyry Sirola  1999      44.32        1:34.05   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
67  Aleksi Mattila  1999      46.10        1:37.84   
  Koovee                   
                     
68  Ville Isoranta  1999      50.95        1:51.83   
  Koovee                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Tolvanen  1996      28.36        58.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Rasmus Varjoranta  1997      28.75        1:00.48   
  Koovee                   
                     
Pyry Lindberg  1996      29.87        1:01.30   
  Koovee                   
                     
Christian Mielonen  1996      31.21        1:02.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Oskari Mäkinen  1997      29.95        1:02.70   
  Koovee                   
                     
Arto Auri  1997      30.19        1:03.21   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jarl-Otto Siikasmaa  1996      30.59        1:03.60   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jimmy Nyberg  1996      29.95        1:03.80   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Patrik von Bagh  1996      30.29        1:03.85   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Daniel Zimmermann  1997      30.71        1:04.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Mikko Suova  1997      30.72        1:04.41   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Juuso Seppä  1997      30.56        1:04.94   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Jere Turunen  1997      30.89        1:05.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Juho Salminen  1997      30.58        1:05.36   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Mika Katajisto  1997      31.87        1:05.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Jussi Kause  1997      32.12        1:06.38   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
17  Pauli Kukkonen  1997      33.15        1:07.40   
  Koovee                   
                     
18  Väinö Haapamäki  1996      31.21        1:07.47   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
19  Elias Hurskainen  1997      33.04        1:08.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Artturi Kaarlenkaski  1997      32.93        1:09.43   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
21  Rafael Stenman  1997      33.56        1:09.70   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Esa Niemi  1996      33.51        1:09.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
23  Vitali Razumov  1997      32.60        1:10.59   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
24  Matti Lampi  1997      33.96        1:11.13   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Tom Lokkila  1997      34.94        1:13.61   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
26  Joakim Hulkkonen  1997      34.18        1:13.76   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Arttu Leppäkynnäs  1997      37.14        1:17.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner