2018-11-21   21:25:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2012

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:26   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Hakkarainen  2000      39.29        1:19.80   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Eetu Honkonen  2000      40.17        1:24.95   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Joona Korhonen  2000      41.00        1:25.16   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Lauri Elomaa  2000      41.60        1:26.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Joona Lehtonen  2001      41.64        1:26.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Santeri Lönnqvist  2000      42.93        1:28.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Arttu Heikkinen  2000      43.06        1:28.88   
  Koovee                   
                     
Kasimir Kirjonen  2000      42.03        1:29.08   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Lauri Törmä  2000      43.59        1:29.20   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
10  Tatu Korhonen  2000      43.63        1:31.77   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Juho Alajääskö  2000      46.10        1:31.98   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Timi Pernanen  2001      45.08        1:32.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Niklas Konttinen  2001      45.41        1:32.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Taneli Juutinen  2000      44.23        1:33.40   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
15  Jaakko Kuusisto  2000      44.58        1:33.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Miika Kuosmanen  2000      46.69        1:34.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Roope Aro  2000      46.92        1:35.12   
  Nokian Pyry                   
                     
18  Veeti Raivio  2000      49.15        1:36.17   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
19  Roope Liuska  2000      48.33        1:36.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Vilho Laukkarinen  2000      46.06        1:37.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Jasper Jokinen  2000      49.02        1:38.03   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
22  Pirkka Perkola  2001      46.41        1:38.75   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
23  Joona Tikka  2000      49.04        1:39.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Waltteri Tiitola  2000      49.42        1:39.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Samuli Halme  2000      49.46        1:39.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Miko Järviö  2000      50.33        1:41.84   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
27  Mikael Piirainen  2000      49.11        1:41.96   
  Koovee                   
                     
28  Niko Tikka  2000      49.47        1:42.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Anton Rezin  2000      48.45        1:44.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Aare Kiviranta  2000      51.91        1:45.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Niklas Pilviö  2000      50.64        1:46.86   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
32  Olli Huhtanen  2000      54.21        1:47.72   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
33  Kalle Kiviniemi  2000      50.44        1:48.76   
  Nokian Pyry                   
                     
34  Onni Kuronen  2000      54.50        1:50.51   
  Nokian Pyry                   
                     
Daniel Maximov  2000              DSQ   
  Koovee                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Reunanen  1998      34.04        1:09.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Leevi Kinnunen  1998      35.95        1:15.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elias Kuusisto  1999      38.01        1:16.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Werneri Koskinen  1998      37.66        1:17.07   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Eemeli Jussila  1998      39.12        1:19.60   
  Koovee                   
                     
Jami Kuosmanen  1998      39.70        1:19.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mikael Karuveha  1999      39.32        1:20.81   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Juha Hyvärinen  1998      39.37        1:21.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Jere Honkamäki  1998      41.37        1:21.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Valtteri Väisänen  1999      40.30        1:22.58   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
11  Tuukka Hörkkö  1998      41.56        1:23.28   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Santeri Mettälä  1999      41.34        1:23.63   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
13  Matti Koskinen  1998      42.19        1:24.76   
  Koovee                   
                     
14  Jaakko Siipola  1999      41.95        1:25.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Santeri Kaasinen  1999      40.76        1:25.60   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
16  Jaakko Liedevaara  1999      43.17        1:25.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Väinö Kilpeläinen  1999      41.04        1:25.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
18  Ivan Mazanikov  1999      42.01        1:27.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Otto Kallama  1999      41.63        1:27.58   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
20  Atte Kulmala  1998      43.64        1:27.70   
  Koovee                   
                     
21  Jussi Jalava  1999      42.90        1:28.66   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
22  Iiro Seppä  1999      43.68        1:29.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Joonas Hilaja  1999      43.11        1:29.32   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
24  Akseli Sipola  1999      43.11        1:29.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Juho Tavast  1999      45.11        1:30.32   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
26  Joonatan Jokiniemi  1998      43.00        1:30.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
27  Lauri Tapio  1998      45.27        1:31.02   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
28  Tuomas Vainio  1998      43.52        1:31.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Arttu Kiho  1999      45.31        1:31.50   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
30  Henri Nurmi  1998      45.07        1:31.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
31  Olli Huuskonen  1999      43.73        1:32.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Sampsa Oksanen  1999      45.36        1:33.45   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
33  Matias Manninen  1998      45.01        1:33.53   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
34  Leo Rytövuori  1999      49.07        1:33.71   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
35  Joel Koskinen  1998      45.99        1:33.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
36  Pyry Nurmilo  1999      1:34.79        1:34.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
37  Miika Pänttönen  1999      46.08        1:36.96   
  Koovee                   
                     
38  Mikael Lehtonen  1998      47.48        1:37.41   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
39  Oskari Valkonen  1999      48.09        1:37.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
40  Mikko Seilonen  1998      47.57        1:37.67   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
41  Vili Perälä  1999      48.87        1:38.96   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
42  Eemil Laine  1998      49.29        1:39.28   
  Nokian Pyry                   
                     
43  Ville Perälä  1999      51.99        1:42.21   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
44  Aleksi Villanen  1999      49.37        1:42.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
45  Lauri Ytti  1999      50.62        1:44.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
46  Lauri Löyttyniemi  1999      53.23        1:45.64   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
47  Valtteri Kutvonen  1999      56.43        1:49.03   
  Koovee                   
                     
48  Pyry Sirola  1999      53.73        1:49.23   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
49  Aleksi Mattila  1999      1:01.80        2:05.20   
  Koovee                   
                     
Ville Isoranta  1999              DSQ   
  Koovee                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Ville Sivén  1998              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jimmy Nyberg  1996      33.52        1:08.65   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Patrik von Bagh  1996      33.74        1:10.60   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Juuso Seppä  1997      35.15        1:12.37   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Oskari Mäkinen  1997      35.39        1:13.37   
  Koovee                   
                     
Jussi Kause  1997      35.48        1:13.79   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Rasmus Varjoranta  1997      34.81        1:14.24   
  Koovee                   
                     
Mikko Suova  1997      37.15        1:15.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997      36.83        1:15.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997      37.97        1:16.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jarl-Otto Siikasmaa  1996      36.44        1:16.70   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Christian Mielonen  1996      39.34        1:20.36   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Vitali Razumov  1997      39.98        1:21.31   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
13  Pyry Lindberg  1996      40.15        1:22.12   
  Koovee                   
                     
14  Matti Lampi  1997      39.66        1:23.85   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Väinö Haapamäki  1996      39.74        1:23.96   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
16  Mika Katajisto  1997      40.73        1:24.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Tom Lokkila  1997      41.61        1:25.09   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
18  Artturi Kaarlenkaski  1997      42.44        1:25.65   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
19  Yonas Bouhlal  1997      43.63        1:27.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Juho Salminen  1997      42.37        1:27.69   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
21  Rafael Stenman  1997      43.18        1:29.28   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Joakim Hulkkonen  1997      44.33        1:32.37   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
23  Arttu Leppäkynnäs  1997      48.87        1:35.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Santeri Pesonen  1997      46.81        1:38.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner