2018-12-16   20:47:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2012

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:05   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 10, 50m SU P-9, 11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Akseli Hakala  2003              44.89   
  Koovee                   
Nooa Lehtoniemi  2003              48.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Marcus Forsel  2003              52.37   
  Kankaanpään Uimarit                   
Eemil Sipola  2003              53.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Matias Sainio  2003              54.35   
  Koovee                   
Joona Kortteinen  2003              56.43   
  Tampereen Uimaseura                   
Roope Ollikainen  2004              56.69   
  Porin Uimaseura                   
Miro Birkstedt  2004              56.83   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Teemu Nurminen  2003              57.82   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Miika Nummela  2003              59.78   
  Koovee                   
11  Akseli Kotti  2004              1:00.43   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Kasper Toivanen  2003              1:01.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Valtteri Jussila  2003              1:01.49   
  Koovee                   
14  Urho Lyytinen  2003              1:03.18   
  Koovee                   
15  Robert Ridal  2003              1:04.17   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
16  Kalle Haavisto  2003              1:07.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Eero Hillo  2003              1:07.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Pavel Pankratov  2004              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Tatu Hapuoja  2003              DSQ   
  Koovee                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 10, 50m SU P-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001              38.52   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Hörkkö  2001              40.46   
  Tampereen Uimaseura                   
Jiri Järvinen  2001              41.81   
  Swimming Jyväskylä                   
Atte Pennanen  2001              41.95   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001              42.71   
  Lahden Uimaseura                   
Arttu Kurttio  2001              43.95   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Elmo Kallio  2001              44.28   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Veijonen  2001              44.37   
  Swimming Jyväskylä                   
Jasu Ovaskainen  2002              44.99   
  Lahden Uimaseura                   
10  Timi Torkkel  2001              45.84   
  Swimming Team Riksu                   
11  Jonas Lillman  2002              46.24   
  Lahden Uimaseura                   
12  Otto Ollila  2002              46.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Atte-Mikael Ahonpää  2001              46.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Petr Pankratov  2002              46.71   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Justus Hilaja  2002              46.78   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
16  Jaakko Reinonen  2001              47.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
17  Aarni Miettinen  2001              48.01   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Eerik Tikkakoski  2001              48.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
19  Sami Peltonen  2001              48.44   
  Tampereen Uimaseura                   
20  Mio Harju  2002              48.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
21  Ilmari Jokinen  2001              48.48   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
22  Juuso Kemppainen  2001              48.76   
  Nokian Pyry                   
23  Aapo Puikkonen  2001              48.77   
  Tampereen Uimaseura                   
24  Ville Aaltonen  2001              49.00   
  Porin Uimaseura                   
25  Juuso Kankkunen  2001              49.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
26  Teemu Ihanamäki  2001              49.76   
  Kankaanpään Uimarit                   
27  Juuso Toivonen  2001              50.48   
  Koovee                   
28  Tuomas Marenk  2001              50.56   
  Koovee                   
29  Jere Broman  2002              50.59   
  Nokian Pyry                   
30  Iiro Lehtimäki  2001              50.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
31  Eetu Laine  2001              50.87   
  Nummelan Kisaajat                   
32  Pieti Raunio  2002              51.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
33  Olli Elo  2002              51.69   
  Swimming Jyväskylä                   
34  Riku Leino  2001              51.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
35  Julius Auvinen  2001              52.25   
  Swimming Jyväskylä                   
36  Kirka Virtanen  2002              52.38   
  Koovee                   
37  Miska Birkstedt  2002              52.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
38  Aaron Fernando de la Rosa  2001              52.94   
  Swimming Jyväskylä                   
39  Ville Kortteinen  2002              53.28   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
40  Kasperi Koskinen  2001              53.71   
  Keuruun Toverit                   
41  Niklas Helenius  2001              54.72   
  Koovee                   
42  Tino Vehkalahti  2001              56.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
43  Johannes Heikkinen  2001              56.51   
  Nummelan Kisaajat                   
43  Toni Nuortama  2001              56.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
45  Niilo Väisänen  2001              57.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
46  Niko Pänttönen  2002              57.46   
  Koovee                   
47  Aleksi Panu  2002              58.59   
  Koovee                   
48  Nicholas Kondratiev  2002              58.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
49  Pyry Anttila  2001              58.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
50  Olli Peura  2001              59.69   
  Koovee                   
51  Julius Nyberg  2002              59.80   
  Jämsänkosken Ilves                   
52  Joonatan Neva  2001              59.83   
  Tampereen Uimaseura                   
53  Eero Ala-Karvia  2001              1:00.65   
  Koovee                   
54  Valtteri Haapamäki  2001              1:00.66   
  Kankaanpään Uimarit                   
55  Samuel Ahopelto  2002              1:00.98   
  Koovee                   
56  Niko Järvinen  2001              1:01.74   
  Nokian Pyry                   
57  Santtu Oksanen  2001              1:02.96   
  Jämsänkosken Ilves                   
58  Aarre Haapala  2002              1:06.59   
  Koovee                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner