2018-11-21   13:18:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit 2012

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:11   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m VU T-7, 9, Loppukilpailut 8 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004              38.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Saana Yritys  2003              39.04   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Juulia Käräjämies  2003              39.95   
  Nummelan Kisaajat                   
Eveliina Koivula  2003              41.75   
  Tampereen Uimaseura                   
Taiga Yritys  2003              41.88   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Senni Mattila  2003              42.09   
  Porin Uimaseura                   
Sylvia Kuusisto  2003              42.21   
  Aurajoen Uinti                   
Sofia Martinkauppi  2003              43.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emmi Oja  2003              47.88   
  Koovee                   
10  Vilma Rantala  2003              50.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Henni Mustila  2004              50.38   
  Koovee                   
12  Cinja Åvist  2003              51.31   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
13  Aada Hakala  2004              52.04   
  Koovee                   
14  Lotta Isola  2003              53.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Tessa Kirjonen  2003              53.48   
  Kankaanpään Uimarit                   
16  Lotta Kujala  2003              55.38   
  Koovee                   
17  Anni-Maria Laakso  2003              55.69   
  Jämsänkosken Ilves                   
18  Senni Oksanen  2004              58.16   
  Jämsänkosken Ilves                   
19  Viivi Köppä  2003              59.58   
  Koovee                   
20  Anna Vesanto  2003              1:05.10   
  Koovee                   
Aada Rouhiainen  2003              DNS   
  Koovee                   
Emmi Manninen  2004              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Nanna Tynkkynen  2003              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:11 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 2, 50m VU P-8, 10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004              40.84   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Akseli Kotti  2004              49.10   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Miro Birkstedt  2004              53.97   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Roope Ollikainen  2004              55.07   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m VU P-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Justus Hilaja  2002              36.57   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Otto Ollila  2002              36.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Wäinö Koskinen  2002              37.55   
  Tampereen Uimaseura                   
Petr Pankratov  2002              37.60   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Matias Sainio  2003              38.53   
  Koovee                   
Tatu Hapuoja  2003              38.53   
  Koovee                   
Akseli Hakala  2003              38.80   
  Koovee                   
Jonas Lillman  2002              38.95   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              39.85   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sampo Soininen  2002              40.35   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Mio Harju  2002              41.23   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Pieti Raunio  2002              41.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Tuukka Pekkanen  2002              41.93   
  Keuruun Toverit                   
14  Marcus Forsel  2003              42.03   
  Kankaanpään Uimarit                   
15  Jere Broman  2002              42.89   
  Nokian Pyry                   
16  Nooa Lehtoniemi  2003              43.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Olli Elo  2002              45.48   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Miska Birkstedt  2002              46.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
19  Nicholas Kondratiev  2002              47.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
20  Eemil Sipola  2003              47.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
21  Aarne Liukkonen  2002              48.32   
  Koovee                   
22  Miika Nummela  2003              49.18   
  Koovee                   
23  Robert Ridal  2003              51.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
24  Samuel Ahopelto  2002              51.70   
  Koovee                   
25  Kalle Haavisto  2003              52.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
26  Eemil Karuveha  2003              53.36   
  Tampereen Uimaseura                   
27  Urho Lyytinen  2003              53.71   
  Koovee                   
28  Julius Nyberg  2002              55.47   
  Jämsänkosken Ilves                   
29  Niko Pänttönen  2002              56.20   
  Koovee                   
29  Valtteri Jussila  2003              56.20   
  Koovee                   
31  Kasper Toivanen  2003              57.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
32  Eero Hillo  2003              1:00.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Teemu Nurminen  2003              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Kolu  2001      35.36        1:14.23   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Minea Bogdanoff  2001      35.39        1:14.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Camilla Tyven  2001      35.12        1:14.71   
  Nokian Pyry                   
                     
Mila Manner  2001      35.68        1:15.54   
  Nokian Pyry                   
                     
Sanni Lampi  2001      36.77        1:15.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Suvi Kurth  2001      36.80        1:16.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Netta Nyberg  2001      37.53        1:17.56   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Alisa Airaksinen  2001      38.13        1:18.95   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Saara Sojolin  2001      38.64        1:20.19   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Heta Känkänen  2001      37.92        1:20.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Kaisa Hakkarainen  2001      39.50        1:21.67   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Anna Rantanen  2001      39.69        1:22.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Saana Liikonen  2001      39.27        1:23.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Julia Koivisto  2002      38.95        1:24.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Nanette Wessman  2001      39.50        1:24.27   
  Porin Pyrintö                   
                     
16  Auroora Tanninen  2001      41.34        1:24.95   
  Porin Pyrintö                   
                     
17  Ida Nordquist  2001      40.47        1:24.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Suvianna Havia  2001      40.64        1:25.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Annika Lepistö  2001      41.10        1:25.56   
  Porin Uimaseura                   
                     
20  Laura Laitila  2001      41.71        1:25.83   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Kastehelmi Sinisalo  2001      40.41        1:26.02   
  Koovee                   
                     
22  Lotta Rantakare  2001      41.06        1:27.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Anniina Murto  2001      40.42        1:27.11   
  Friitalan Yritys                   
                     
24  Hulda Niinistö  2001      40.93        1:27.94   
  Salon Uimarit                   
                     
25  Nea Reunanen  2001      41.61        1:28.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
26  Jessica Kujanpää  2002      41.93        1:29.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Katariina Rautiainen  2002      41.66        1:29.92   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Linnea Urvikko  2002      42.43        1:29.92   
  Koovee                   
                     
29  Peppi Palokangas  2002      43.43        1:29.97   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Julia Ikonen  2001      41.63        1:29.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Ellamari Lehtimäki  2001      41.72        1:30.44   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
32  Meri Pohjola  2001      45.23        1:31.37   
  Salon Uimarit                   
                     
33  Milja Vuorenmaa  2001      44.21        1:31.55   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Charlotte Ingberg  2002      42.01        1:31.76   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
35  Josefiina Kause  2002      43.07        1:32.53   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
36  Emma von Dickoff  2002      44.66        1:32.81   
  Koovee                   
                     
37  Sanna Peltonen  2002      44.29        1:32.91   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
38  Soile Auvinen  2002      44.57        1:33.60   
  Koovee                   
                     
39  Viivi Puolakka  2002      1:34.36        1:34.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
40  Lotta Linnea Partanen  2001      1:35.63        1:35.63   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
41  Olga Koskinen  2002      44.87        1:36.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
42  Ella Uusitalo  2003      44.76        1:37.19   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
43  Veera Järvinen  2001      48.99        1:37.37   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
44  Eedla Ketoja  2001      45.82        1:37.65   
  Koovee                   
                     
45  Enna Leinonen  2001      44.73        1:37.97   
  Koovee                   
                     
46  Emmi Uotila  2002      47.44        1:38.47   
  Nokian Pyry                   
                     
46  Maria Yritys  2002      46.56        1:38.47   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
48  Sara Pasanen  2001      47.01        1:38.52   
  Koovee                   
                     
49  Iida Nurminen  2001      43.90        1:38.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
50  Melissa Talvio  2001      45.52        1:38.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
51  Veera-Aliina Valtonen  2002      46.07        1:39.78   
  Koovee                   
                     
52  Vivi Valo  2002      46.29        1:40.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
53  Kamilla Karppinen  2001      48.62        1:40.60   
  Koovee                   
                     
54  Anni Matikainen  2001      47.83        1:41.27   
  Nokian Pyry                   
                     
55  Veera Paukku  2001      47.03        1:42.59   
  Nokian Pyry                   
                     
56  Emmi Tamminiemi  2002      50.09        1:42.95   
  Koovee                   
                     
57  Elina Palojärvi  2002      48.90        1:43.05   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
58  Lotta Salonen  2001      1:44.77        1:44.77   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
59  Viivi Merisalo  2002      48.89        1:45.09   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
60  Säde Kotiniitty  2001      1:45.16        1:45.16   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
61  Pauliina Piirainen  2002      51.41        1:46.25   
  Koovee                   
                     
62  Cecilia Johansson  2002      49.56        1:47.48   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
63  Jenni Nurminen  2001      49.19        1:47.59   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
64  Enni Lahtinen  2002      1:48.77        1:48.77   
  Koovee                   
                     
65  Ada Aaltonen  2002      51.00        1:51.21   
  Koovee                   
                     
66  Viivi Nieminen  2002      51.05        1:52.73   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
67  Viivi Ikonen  2001      52.21        1:53.60   
  Nokian Pyry                   
                     
68  Johanna Finnberg  2003      52.14        1:56.59   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
69  Emilia Majuri  2001      54.83        1:58.91   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
70  Kaisa Huttunen  2002      54.44        1:59.11   
  Koovee                   
                     
71  Sofia Ilveskoski  2002      1:03.92        2:01.93   
  Koovee                   
                     
72  Jessica Maakanen  2002      1:18.67        2:03.04   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
73  Jessica Hakala  2001      56.31        2:04.45   
  Koovee                   
                     
74  Kamilla Kutvonen  2002      59.96        2:08.14   
  Koovee                   
                     
Helmi Hara  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Jasmiina Tuomiranta  2001              DSQ   
  Koovee                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Venla Pesu  2002              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999      32.18        1:06.41   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Suvi Huhtanen  1999      31.64        1:06.64   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jenni Lampi  2000      32.22        1:07.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ella Saarikko  2000      32.39        1:07.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Selma Soininen  1999      32.99        1:07.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sonja Pentti  1999      32.67        1:08.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Henna Syrjälä  1999      32.86        1:08.51   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Sini Tuominen  2000      33.10        1:08.89   
  Koovee                   
                     
Emma Pärnänen  1999      33.33        1:09.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Nelli Uusitalo  1999      32.91        1:09.35   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
11  Elviira Tanninen  1999      34.16        1:09.78   
  Porin Pyrintö                   
                     
12  Johanna Suova  1999      33.68        1:10.13   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Kristiina Merenluoto  2000      34.51        1:10.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Inka Aaltonen  1999      34.13        1:10.75   
  Koovee                   
                     
15  Susanna Ellonen  1999      34.25        1:11.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Inka Suominen  1999      34.49        1:11.74   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Vilma Roman  2000      34.78        1:12.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Noora Poutanen  1999      34.68        1:12.54   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
19  Ida Konkka  2000      34.20        1:12.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Veera Siltanen  1999      34.65        1:12.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Nelli Toivonen  2000      34.92        1:13.05   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
22  Pinja Remes  1999      34.44        1:13.12   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
23  Henna Turunen  1999      34.40        1:13.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Emmiina Rautiainen  2000      35.34        1:13.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Meea Kivi  1999      35.06        1:13.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Janina Ollikainen  2000      35.80        1:14.20   
  Porin Uimaseura                   
                     
27  Elina Karinkanta  2000      35.98        1:14.29   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
28  Sini Keinänen  1999      35.12        1:14.30   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
29  Pauliina Siekkinen  1999      35.64        1:14.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Laura Haapanen  1999      35.34        1:14.58   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
31  Kristiina Haapala  2000      36.16        1:15.00   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
32  Aino Räike  1999      36.00        1:15.21   
  Salon Uimarit                   
                     
33  Iiris Miettinen  1999      37.25        1:15.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Helene Helo  1999      36.37        1:15.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Noora Kukkonen  1999      35.67        1:15.42   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
36  Henni Känkänen  1999      36.42        1:15.82   
  Porin Uimaseura                   
                     
37  Suvi Jalonen  1999      37.01        1:15.91   
  Porin Uimaseura                   
                     
38  Roosa Mäkinen  1999      35.78        1:16.18   
  Koovee                   
                     
39  Emmi Kilpinen  2000      36.81        1:16.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
40  Heta Koivuluoma  1999      38.34        1:16.83   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
41  Nea Tainio  1999      36.70        1:17.08   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
42  Lotta-Maria Ollila  2000      36.35        1:17.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
43  Aino Hämäläinen  2000      37.03        1:17.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
44  Selina Paavola  1999      37.71        1:17.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
45  Aino Jussila  2000      36.62        1:18.40   
  Koovee                   
                     
46  Weiran Li  1999      39.28        1:18.44   
  Koovee                   
                     
47  Joanna Kekkonen  2000      37.77        1:18.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
48  Essi Laine  2000      36.91        1:18.54   
  Nokian Pyry                   
                     
48  Pinja Pihlajamäki  2000      38.30        1:18.54   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
50  Julia Sottinen  2000      37.55        1:18.95   
  Porin Uimaseura                   
                     
51  Saana Isola  1999      37.89        1:19.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
52  Milja Mettinen  2000      39.13        1:20.33   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
53  Siiri Järvinen  2000      38.90        1:20.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
54  Tinka Markkinen  2000      38.00        1:20.49   
  Nokian Pyry                   
                     
55  Kerttu Virtanen  2000      38.58        1:21.13   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
56  Tessa Helenius  2000      38.44        1:21.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
57  Essi Kankkunen  2000      36.61        1:21.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
58  Sinja Alanko  2000      38.67        1:21.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
59  Fanni Pirhonen  2000      39.59        1:21.71   
  Koovee                   
                     
60  Armi Auvinen  2000      39.17        1:22.31   
  Koovee                   
                     
60  Heini Käkönen  2000      38.16        1:22.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
62  Kaisa Raappana  2000      39.75        1:22.32   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
63  Veera Kiramo  1999      39.00        1:22.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
64  Annika Lampinen  1999      37.92        1:22.66   
  Nokian Pyry                   
                     
65  Mai Multimäki  2000      38.40        1:23.13   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
66  Jane Priimägi  2000      39.42        1:23.21   
  Aurajoen Uinti                   
                     
67  Veera Leinonen  2000      38.56        1:23.34   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
68  Saaga Parkatti  1999      38.73        1:23.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
69  Tytti Kuusela  2000      39.46        1:23.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
70  Netta Vesanen  2000      39.39        1:24.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
71  Maria Jokinen  2000      38.18        1:24.17   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
72  Laura Jokiranta  2000      41.06        1:24.34   
  Porin Pyrintö                   
                     
73  Essi Pitkäranta  2000      39.34        1:24.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
74  Jasmin Rosnell  2000      41.18        1:24.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
75  Carola Haapaniemi  2000      40.32        1:24.59   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
76  Veera Santasalo  1999      39.43        1:25.17   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
77  Sofia Hermans  2000      41.55        1:25.91   
  Koovee                   
                     
78  Heta Mustila  2000      40.50        1:26.82   
  Koovee                   
                     
79  Lotta-Sofia Jokiniemi  1999      41.07        1:26.89   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
80  Vilma Keto  1999      42.40        1:28.36   
  Porin Pyrintö                   
                     
81  Julia Kinnunen  2000      41.70        1:29.29   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
82  Tiia Peltonen  2000      42.58        1:29.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
83  Wilhelmina Leppähaara  2000      42.16        1:29.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
84  Ilse Harjunpää  2000      42.81        1:29.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
85  Elina Haranen  1999      42.09        1:30.25   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
86  Emmi Hirvonen  2000      42.00        1:30.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
87  Ulla Ylinen  2000      45.84        1:32.49   
  Koovee                   
                     
88  Elise Harjunpää  2000      45.42        1:33.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
89  Laura Polvi  2000      45.61        1:35.14   
  Porin Pyrintö                   
                     
90  Siiri Nurmi  2000      43.54        1:35.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
91  Susanna Vepsä  2000      45.32        1:35.61   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
92  Janette Myllymäki  2000      45.89        1:44.01   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
93  Marissa Cavallotti  2000      48.72        1:46.72   
  Koovee                   
                     
Essi Kujala  1999              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Pauliina Kulman  2000              DSQ   
  Koovee                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Pellinen  1997      31.56        1:03.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tea Österlund  1998      32.37        1:06.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Selina Virkkunen  1997      32.42        1:06.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emma Männikkö  1998      32.07        1:06.96   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Mona Kunnas  1998      32.51        1:07.25   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Erika Lahtinen  1998      32.65        1:07.44   
  Koovee                   
                     
Milla Kulmala  1998      32.00        1:07.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Minja Mielonen  1997      32.70        1:07.51   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Katariina Linha  1997      32.49        1:07.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Laura Mattila  1998      32.23        1:08.30   
  Koovee                   
                     
11  Salla Puhtimäki  1998      32.69        1:08.51   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
12  Ella Rantamäki  1998      32.86        1:09.26   
  Porin Pyrintö                   
                     
13  Roosa Hyypiä  1997      33.16        1:09.32   
  Koovee                   
                     
14  Alisa Niemelä  1997      33.47        1:09.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Aleksandra Ockenström  1998      33.65        1:09.92   
  Salon Uimarit                   
                     
16  Marianna Koskimaa  1998      33.42        1:09.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
17  Lumikki Lehtilä  1998      33.91        1:10.12   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
18  Ida Tahvanainen  1997      33.68        1:10.27   
  Koovee                   
                     
18  Iida-Maria Rantanen  1998      34.24        1:10.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Ninni Luoma  1998      33.22        1:10.38   
  Koovee                   
                     
21  Ida Vuorela  1997      33.69        1:10.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
22  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998      33.39        1:10.59   
  Koovee                   
                     
23  Lyydia Tuominen  1998      34.47        1:10.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
24  Emilia Potkonen  1998      35.07        1:11.41   
  Koovee                   
                     
25  Vilma Koskinen  1998      33.72        1:11.42   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
26  Pinja Vekka  1997      34.85        1:12.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
27  Anni Heininen  1998      34.32        1:12.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
28  Linnea Niemelä  1997      34.69        1:12.37   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
29  Ella Nieminen  1998      34.67        1:12.86   
  Koovee                   
                     
30  Kati Kemppi  1997      34.72        1:12.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Matilda Järvinen  1997      33.50        1:12.89   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
32  Lotta Hakamäki  1997      34.40        1:12.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Elli Kivelä  1998      35.27        1:13.17   
  Porin Pyrintö                   
                     
34  Noora Toivonen  1998      35.22        1:13.45   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
35  Niina Malmivaara  1998      34.33        1:13.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
36  Emma Isomäki  1998      34.89        1:13.68   
  Porin Uimaseura                   
                     
37  Katariina Kunnari  1997      35.23        1:14.47   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
38  Emma Hällfors  1998      36.17        1:14.62   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
39  Johanna Peuhkuri  1997      35.02        1:15.13   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
40  Roosa Aaltonen  1998      35.28        1:15.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
41  Iina Aro  1998      36.00        1:16.70   
  Nokian Pyry                   
                     
42  Ella Varis  1998      36.16        1:17.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
43  Veera Hepojoki  1998      38.26        1:17.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
44  Sara Kiho  1997      36.60        1:17.51   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
45  Sonja Polvi  1998      37.16        1:17.79   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
46  Sanna Kuivanen  1998      37.50        1:18.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
47  Noora Lahti  1998      37.32        1:18.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
48  Juuli Koskinen  1998      37.43        1:19.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
49  Annika Vieraankivi  1997      37.88        1:19.93   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
50  Eveliina Uusitalo  1998      38.61        1:20.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
51  Jenna Rautio  1998      40.08        1:22.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
52  Venla Heman  1998      39.51        1:23.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
53  Neana Wessman  1997      38.73        1:23.08   
  Porin Pyrintö                   
                     
54  Emilia Pohjola  1998      40.22        1:25.89   
  Salon Uimarit                   
                     
55  Kirsi Rodima  1998      41.24        1:26.67   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
56  Terhi Soukka  1998      40.01        1:27.82   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
57  Iida Kulman  1998      41.17        1:28.04   
  Koovee                   
                     
Marianne Killström  1998              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:46 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:20   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Walentin Koskinen  2000      33.60        1:08.97   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jami Heinilä  2000      33.36        1:09.24   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Kasimir Kirjonen  2000      34.16        1:10.41   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Väinö Koponen  2001      34.19        1:11.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Firas El-Idi  2001      35.17        1:12.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000      35.49        1:15.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mikael Lähde  2000      35.93        1:15.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Leevi Lehti  2000      35.56        1:15.36   
  Porin Uimaseura                   
                     
Taneli Juutinen  2000      35.71        1:15.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
10  Leevi Luhtanen  2000      36.79        1:16.81   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Lauri Törmä  2000      36.58        1:17.20   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
12  Vilho Laukkarinen  2000      37.05        1:17.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Roope Aro  2000      37.04        1:17.38   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Juho Alajääskö  2000      37.22        1:17.69   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Jaakko Kuusisto  2000      37.06        1:18.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Olli Rautaporras  2000      37.61        1:18.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Timi Pernanen  2001      36.67        1:18.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Santeri Lönnqvist  2000      36.11        1:18.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Niklas Konttinen  2001      37.69        1:19.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Harry Zimmermann  2001      38.08        1:19.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Atte Pennanen  2001      37.84        1:20.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Saku Romo  2000      37.43        1:20.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Elmo Kallio  2001      37.57        1:21.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Teemu Viitanen  2000      38.87        1:21.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
25  Miko Järviö  2000      39.58        1:21.46   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
26  Sampo Kärkkäinen  2000      38.47        1:21.52   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Lauri Elomaa  2000      37.37        1:21.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Patrick Mustajärvi  2000      37.89        1:21.88   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
29  Perttu Somero  2001      39.48        1:21.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Kalle Hepojoki  2000      38.57        1:22.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Tatu Korhonen  2000      37.79        1:22.36   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
32  Oskari Neuvonen  2000      39.32        1:22.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Wäinö Koskinen  2002      42.01        1:24.29   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Walid Chouili  2001      40.20        1:24.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Miika Kuosmanen  2000      40.71        1:24.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Niklas Uitto  2000      38.38        1:24.76   
  Koovee                   
                     
37  Aapo Puikkonen  2001      40.05        1:24.89   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
38  Atte-Mikael Ahonpää  2001      40.93        1:25.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
39  Roope Liuska  2000      40.69        1:25.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Anton Rezin  2000      39.21        1:25.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
41  Tommy Iivanainen  2000      40.94        1:25.51   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
42  Kalle Kiviniemi  2000      41.87        1:26.27   
  Nokian Pyry                   
                     
43  Ville Aaltonen  2001      40.48        1:26.45   
  Porin Uimaseura                   
                     
44  Aarni Miettinen  2001      41.47        1:26.52   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
45  Teemu Ihanamäki  2001      42.47        1:27.29   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
46  Jasper Jokinen  2000      43.06        1:27.62   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
47  Joona Tikka  2000      42.21        1:27.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Sami Peltonen  2001      40.88        1:27.81   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
49  Pirkka Perkola  2001      41.36        1:28.02   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
50  Kasperi Koskinen  2001      42.54        1:28.63   
  Keuruun Toverit                   
                     
51  Eetu Pekkanen  2000      41.18        1:28.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Veeti Salenius  2000      43.01        1:29.06   
  Keuruun Toverit                   
                     
53  Olli Huhtanen  2000      43.65        1:29.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
54  Joonas Leppä  2000      43.20        1:29.58   
  Keuruun Toverit                   
                     
55  Aare Kiviranta  2000      42.87        1:29.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
56  Veeti Joenranta  2001      42.43        1:29.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
57  Eerik Tikkakoski  2001      42.13        1:30.27   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
58  Waltteri Tiitola  2000      44.16        1:31.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
59  Onni Kuronen  2000      43.09        1:31.76   
  Nokian Pyry                   
                     
60  Juuso Kankkunen  2001      45.67        1:31.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Oskari Nopanen  2000      44.10        1:34.19   
  Koovee                   
                     
62  Aleksi Veckman  2001      44.26        1:34.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
63  Tuomas Marenk  2001      42.32        1:34.61   
  Koovee                   
                     
64  Mikael Piirainen  2000      43.98        1:35.14   
  Koovee                   
                     
65  Aaron Fernando de la Rosa  2001      45.09        1:36.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
66  Niklas Pilviö  2000      44.33        1:36.59   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
67  Eetu Laine  2001      44.65        1:36.71   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
68  Juuso Kemppainen  2001      47.53        1:39.43   
  Nokian Pyry                   
                     
69  Mikko Pasanen  2001      49.47        1:41.73   
  Keuruun Toverit                   
                     
70  Niko Järvinen  2001      46.96        1:42.25   
  Nokian Pyry                   
                     
71  Miska Birkstedt  2002      47.59        1:43.94   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
72  Markus Hagström  2000      48.61        1:44.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
73  Tino Vehkalahti  2001      48.69        1:44.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
74  Saku Kovanen  2001      49.91        1:44.90   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
75  Toni Nuortama  2001      48.45        1:45.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
76  Santtu Oksanen  2001      51.48        1:48.29   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
77  Topias Soini  2002      51.55        1:49.24   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
78  Olli Peura  2001      48.00        1:49.56   
  Koovee                   
                     
79  Niilo Väisänen  2001      52.58        1:51.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
80  Daniel Maximov  2000      51.81        1:51.77   
  Koovee                   
                     
81  Aleksi Panu  2002      51.46        1:52.18   
  Koovee                   
                     
82  Niklas Helenius  2001      52.78        1:54.58   
  Koovee                   
                     
83  Aarre Haapala  2002      54.36        1:54.80   
  Koovee                   
                     
84  Niko Pänttönen  2002      57.36        2:00.77   
  Koovee                   
                     
Pyry Anttila  2001              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Iiro Kuusela  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Iiro Lehtimäki  2001              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Kirka Virtanen  2002              DSQ   
  Koovee                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Reunanen  1998      29.73        1:01.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Leevi Kinnunen  1998      29.73        1:01.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Deny Belaic  1998      30.11        1:03.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Sami Orenius  1998      29.94        1:04.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Valtteri Väisänen  1999      30.65        1:04.26   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999      32.18        1:05.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jami Kuosmanen  1998      32.33        1:05.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eemeli Jussila  1998      31.28        1:05.91   
  Koovee                   
                     
Elias Kuusisto  1999      32.01        1:05.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Juha Hyvärinen  1998      31.77        1:07.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
11  Tuukka Hörkkö  1998      32.88        1:07.23   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Jere Honkamäki  1998      33.56        1:09.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Rami Rissanen  1999      33.52        1:10.37   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
14  Otto Kallama  1999      33.18        1:10.91   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
15  Kim Tiainen  1998      34.56        1:10.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Matias Manninen  1998      34.24        1:11.55   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
17  Lauri Tapio  1998      33.66        1:11.86   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
18  Matias Auvinen  1998      35.34        1:12.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Jaakko Kokko  1999      34.57        1:12.39   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Aapo Eerola  1999      34.34        1:12.64   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
21  Oskar Nordquist  1999      35.36        1:12.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Veeti Koskinen  1999      34.30        1:13.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Atte Somero  1999      34.31        1:14.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Atte Kulmala  1998      35.99        1:14.08   
  Koovee                   
                     
25  Eemil Laine  1998      35.04        1:14.31   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Ivan Mazanikov  1999      35.46        1:14.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Eetu Nyman  1999      35.58        1:14.71   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
28  Werner Heräjärvi  1999      34.86        1:14.87   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
29  Joonatan Jokiniemi  1998      35.33        1:14.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
30  Onni Tamminiemi  1999      36.35        1:15.10   
  Koovee                   
                     
31  Juho Luukkonen  1999      34.99        1:15.19   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
32  Jesse Nieminen  1998      36.69        1:15.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
33  Jussi Jalava  1999      35.58        1:15.43   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Joonas Hilaja  1999      35.33        1:15.44   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
35  Jaakko Siipola  1999      35.11        1:15.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Oskari Lindroos  1998      36.22        1:15.72   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Matti Koskinen  1998      36.41        1:16.44   
  Koovee                   
                     
38  Iiro Seppä  1999      37.31        1:16.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Valtteri Wikstedt  1999      37.52        1:17.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Henri Nurmi  1998      35.86        1:17.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
41  Sakari Valaja  1999      35.92        1:17.99   
  Koovee                   
                     
42  Ville Sivén  1998      37.89        1:18.54   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
43  Aleksi Villanen  1999      35.96        1:18.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
44  Sampsa Oksanen  1999      37.85        1:18.92   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
45  Erik Verbitski  1999      37.80        1:19.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
46  Joel Koskinen  1998      36.81        1:19.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
47  Mikko Seilonen  1998      38.08        1:19.33   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
48  Tatu Paasikallio  1999      38.34        1:20.54   
  Nokian Pyry                   
                     
49  Alex Antela  1999      37.39        1:20.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
50  Arttu Kiho  1999      37.84        1:20.89   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
51  Mikael Lehtonen  1998      38.50        1:21.63   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
52  Patrik Suslov  1999      38.73        1:21.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Santeri Siurola  1999      37.59        1:21.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
54  Vili Perälä  1999      38.08        1:21.69   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
55  Kevin Lokkila  1999      38.15        1:21.70   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
56  Raul Heinikangas  1998      39.71        1:21.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
57  Samu Rintalahti  1999      40.51        1:23.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
58  Leo Rytövuori  1999      39.97        1:24.12   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
59  Olli Puhtimäki  1999      41.88        1:27.13   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
60  Lauri Ytti  1999      41.86        1:28.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Valtteri Kutvonen  1999      42.46        1:30.27   
  Koovee                   
                     
62  Ville Perälä  1999      42.49        1:30.64   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
63  Tino Kuokkanen  1999      43.17        1:31.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
64  Aleksi Pykäläinen  1999      43.10        1:32.43   
  Nokian Pyry                   
                     
65  Lauri Löyttyniemi  1999      43.31        1:32.53   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
66  Pyry Sirola  1999      44.32        1:34.05   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
67  Aleksi Mattila  1999      46.10        1:37.84   
  Koovee                   
                     
68  Ville Isoranta  1999      50.95        1:51.83   
  Koovee                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Tolvanen  1996      28.36        58.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Rasmus Varjoranta  1997      28.75        1:00.48   
  Koovee                   
                     
Pyry Lindberg  1996      29.87        1:01.30   
  Koovee                   
                     
Christian Mielonen  1996      31.21        1:02.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Oskari Mäkinen  1997      29.95        1:02.70   
  Koovee                   
                     
Arto Auri  1997      30.19        1:03.21   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jarl-Otto Siikasmaa  1996      30.59        1:03.60   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jimmy Nyberg  1996      29.95        1:03.80   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Patrik von Bagh  1996      30.29        1:03.85   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Daniel Zimmermann  1997      30.71        1:04.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Mikko Suova  1997      30.72        1:04.41   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Juuso Seppä  1997      30.56        1:04.94   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Jere Turunen  1997      30.89        1:05.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Juho Salminen  1997      30.58        1:05.36   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Mika Katajisto  1997      31.87        1:05.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Jussi Kause  1997      32.12        1:06.38   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
17  Pauli Kukkonen  1997      33.15        1:07.40   
  Koovee                   
                     
18  Väinö Haapamäki  1996      31.21        1:07.47   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
19  Elias Hurskainen  1997      33.04        1:08.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Artturi Kaarlenkaski  1997      32.93        1:09.43   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
21  Rafael Stenman  1997      33.56        1:09.70   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Esa Niemi  1996      33.51        1:09.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
23  Vitali Razumov  1997      32.60        1:10.59   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
24  Matti Lampi  1997      33.96        1:11.13   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Tom Lokkila  1997      34.94        1:13.61   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
26  Joakim Hulkkonen  1997      34.18        1:13.76   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Arttu Leppäkynnäs  1997      37.14        1:17.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:20 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 5, 50m RU T-8, 10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004              52.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Emmi Manninen  2004              58.89   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Aada Hakala  2004              1:07.80   
  Koovee                   
Senni Oksanen  2004              1:10.03   
  Jämsänkosken Ilves                   
 
Laji 5, 50m RU T-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Nyman  2002              45.12   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Mia Pentti  2002              45.12   
  Swimming Jyväskylä                   
Juulia Käräjämies  2003              46.53   
  Nummelan Kisaajat                   
Julie Wiik  2002              50.33   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emmi Uotila  2002              50.91   
  Nokian Pyry                   
Venla Salminen  2002              52.46   
  Someron Esa                   
Roosa Rantala  2002              52.91   
  Porin Pyrintö                   
Olga Koskinen  2002              53.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Katariina Rautiainen  2002              53.15   
  Tampereen Uimaseura                   
10  Josefiina Kause  2002              54.22   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
11  Sanna Peltonen  2002              54.73   
  Tampereen Uimaseura                   
12  Cecilia Johansson  2002              55.02   
  Nummelan Kisaajat                   
13  Saana Yritys  2003              55.33   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
14  Ella Bruneau  2002              56.21   
  Lahden Uimaseura                   
15  Jemilia Haapakoski  2002              57.31   
  Lahden Uimaseura                   
16  Enni Lahtinen  2002              57.50   
  Koovee                   
17  Juulia Mäkinen  2002              57.74   
  Koovee                   
18  Sofia Martinkauppi  2003              57.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
19  Senni Mattila  2003              58.49   
  Porin Uimaseura                   
20  Sofia Ilveskoski  2002              59.16   
  Koovee                   
21  Emmi Tamminiemi  2002              59.60   
  Koovee                   
22  Linnea Urvikko  2002              1:01.38   
  Koovee                   
23  Taiga Yritys  2003              1:02.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
24  Elina Palojärvi  2002              1:02.68   
  Tampereen Uimaseura                   
25  Maria Yritys  2002              1:02.74   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
26  Charlotte Ingberg  2002              1:03.32   
  Nummelan Kisaajat                   
27  Ada Aaltonen  2002              1:03.52   
  Koovee                   
28  Anni-Maria Laakso  2003              1:04.10   
  Jämsänkosken Ilves                   
29  Kamilla Kutvonen  2002              1:04.57   
  Koovee                   
30  Cinja Åvist  2003              1:04.62   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
31  Soile Auvinen  2002              1:04.95   
  Koovee                   
31  Vilma Rantala  2003              1:04.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
33  Lotta Isola  2003              1:05.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
34  Veera-Aliina Valtonen  2002              1:06.20   
  Koovee                   
35  Emmi Oja  2003              1:08.99   
  Koovee                   
36  Ella Uusitalo  2003              1:09.58   
  Jämsänkosken Jyry                   
37  Viivi Nieminen  2002              1:10.80   
  Tampereen Uimaseura                   
38  Anna Vesanto  2003              1:13.43   
  Koovee                   
Sylvia Kuusisto  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:03   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 6, 50m RU P-9, 11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Ollikainen  2004              55.97   
  Porin Uimaseura                   
Nooa Lehtoniemi  2003              56.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Kortteinen  2003              57.28   
  Tampereen Uimaseura                   
Pavel Pankratov  2004              57.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Akseli Hakala  2003              57.47   
  Koovee                   
Matias Sainio  2003              59.58   
  Koovee                   
Eemil Karuveha  2003              1:00.83   
  Tampereen Uimaseura                   
Eero Hillo  2003              1:07.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eemil Sipola  2003              1:07.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Kasper Toivanen  2003              1:08.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Kalle Haavisto  2003              1:19.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
 
Laji 6, 50m RU P-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Leino  2001              47.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Tatu Hörkkö  2001              47.39   
  Tampereen Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002              50.41   
  Lahden Uimaseura                   
Jaakko Reinonen  2001              51.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Timi Torkkel  2001              51.11   
  Swimming Team Riksu                   
Justus Hilaja  2002              51.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Aleksi Helminen  2001              52.06   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Elo  2002              53.24   
  Swimming Jyväskylä                   
Nicholas Kondratiev  2002              53.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Aarni Miettinen  2001              53.59   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Jasu Ovaskainen  2002              53.62   
  Lahden Uimaseura                   
12  Otto Ollila  2002              53.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Frans Bärlund  2001              53.76   
  Koovee                   
14  Kirka Virtanen  2002              53.93   
  Koovee                   
15  Sami Peltonen  2001              54.07   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Eero Ala-Karvia  2001              54.73   
  Koovee                   
17  Petr Pankratov  2002              54.74   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Julius Auvinen  2001              55.72   
  Swimming Jyväskylä                   
19  Arttu Kurttio  2001              56.28   
  Kemin Työväen Uimarit                   
20  Ville Aaltonen  2001              56.30   
  Porin Uimaseura                   
21  Jere Broman  2002              56.65   
  Nokian Pyry                   
22  Pyry Anttila  2001              56.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
23  Juuso Toivonen  2001              57.00   
  Koovee                   
24  Pirkka Perkola  2001              57.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
25  Aarre Haapala  2002              58.40   
  Koovee                   
26  Pieti Raunio  2002              58.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Johannes Heikkinen  2001              59.19   
  Nummelan Kisaajat                   
28  Teemu Ihanamäki  2001              59.20   
  Kankaanpään Uimarit                   
29  Niklas Helenius  2001              59.44   
  Koovee                   
30  Joonatan Neva  2001              1:00.12   
  Tampereen Uimaseura                   
31  Tuomas Marenk  2001              1:00.29   
  Koovee                   
32  Mio Harju  2002              1:00.38   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
33  Jesper Toivanen  2001              1:00.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
34  Aleksi Veckman  2001              1:00.71   
  Swimming Jyväskylä                   
35  Iiro Kuusela  2001              1:01.70   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
36  Eetu Laine  2001              1:02.51   
  Nummelan Kisaajat                   
37  Topias Soini  2002              1:03.40   
  Tampereen Uimaseura                   
38  Valtteri Haapamäki  2001              1:03.83   
  Kankaanpään Uimarit                   
39  Mikko Pasanen  2001              1:05.44   
  Keuruun Toverit                   
40  Niko Järvinen  2001              1:05.77   
  Nokian Pyry                   
41  Toni Nuortama  2001              1:08.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
42  Aleksi Panu  2002              1:09.47   
  Koovee                   
43  Tino Vehkalahti  2001              1:11.62   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
44  Julius Nyberg  2002              1:12.15   
  Jämsänkosken Ilves                   
Aarne Liukkonen  2002              DSQ   
  Koovee                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Iiro Lehtimäki  2001              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Juuso Kemppainen  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Niilo Väisänen  2001              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Olli Peura  2001              DSQ   
  Koovee                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:03 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:53   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 7, 100m RU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Rantakokko  2001      43.06        1:28.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Helena Paavola  2001      45.96        1:37.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Alisa Airaksinen  2001      47.65        1:38.11   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Saara Sojolin  2001      45.53        1:38.68   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Heta Känkänen  2001      47.83        1:40.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
Noora Kolu  2001      47.42        1:40.89   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Auroora Tanninen  2001      48.96        1:41.45   
  Porin Pyrintö                   
                     
Saara Svahn  2001      49.19        1:42.20   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Pinja Penttilä  2001      48.88        1:43.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Noora Leppänen  2001      51.10        1:44.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Anniina Murto  2001      49.45        1:44.97   
  Friitalan Yritys                   
                     
12  Lotta Rantakare  2001      50.08        1:45.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Kaisa Hakkarainen  2001      51.35        1:46.57   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Milja Rantala  2001      52.16        1:46.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
15  Iida Räike  2001      51.31        1:46.86   
  Salon Uimarit                   
                     
16  Annika Lepistö  2001      50.30        1:46.96   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Anna Rantanen  2001      51.51        1:47.02   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
18  Riina Koskinen  2001      51.77        1:50.02   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Anni Aro  2001      51.99        1:50.49   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Nanette Wessman  2001      53.41        1:52.52   
  Porin Pyrintö                   
                     
21  Enna Leinonen  2001      53.02        1:52.99   
  Koovee                   
                     
22  Senni Ovaskainen  2001      53.39        1:53.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Veera Järvinen  2001      54.84        1:53.21   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
24  Jasmiina Tuomiranta  2001      52.76        1:53.63   
  Koovee                   
                     
25  Sanni Kanervo  2001      53.70        1:53.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
26  Sanni Kilponen  2001      55.06        1:54.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
27  Eedla Ketoja  2001      54.15        1:54.52   
  Koovee                   
                     
28  Vivian Heräjärvi  2001      54.44        1:55.44   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
29  Suvianna Havia  2001      56.47        1:55.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Anni Matikainen  2001      57.38        1:55.84   
  Nokian Pyry                   
                     
31  Hulda Niinistö  2001      57.27        1:56.08   
  Salon Uimarit                   
                     
32  Viivi Jokiniemi  2001      55.89        1:57.79   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
33  Laura Laitila  2001      57.79        2:00.45   
  Nokian Pyry                   
                     
34  Veera Paukku  2001      59.17        2:02.02   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Kamilla Karppinen  2001      1:04.00        2:07.74   
  Koovee                   
                     
36  Jessica Hakala  2001      1:02.71        2:08.76   
  Koovee                   
                     
37  Sara Pasanen  2001      1:00.46        2:08.93   
  Koovee                   
                     
38  Kaisa Siukonen  2001      1:04.32        2:09.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
39  Emma Latva  2001      1:00.83        2:09.34   
  Koovee                   
                     
40  Lotta Linnea Partanen  2001      1:01.83        2:14.69   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
41  Viivi Ikonen  2001      1:05.02        2:15.75   
  Nokian Pyry                   
                     
42  Emilia Majuri  2001      1:11.22        2:32.53   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Iida Vesanto  2001              DSQ   
  Koovee                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 7, 100m RU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Saari  2000      39.82        1:24.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999      41.34        1:27.23   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Elviira Tanninen  1999      43.20        1:27.45   
  Porin Pyrintö                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000      42.28        1:28.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henni Känkänen  1999      42.23        1:29.74   
  Porin Uimaseura                   
                     
Iiris Miettinen  1999      44.38        1:30.37   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Emilia Leppänen  1999      43.97        1:31.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emma Pärnänen  1999      43.86        1:31.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kristiina Haapala  2000      43.13        1:31.66   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Noora Poutanen  1999      42.35        1:31.85   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
11  Johanna Suova  1999      43.26        1:32.02   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Elina Karinkanta  2000      42.65        1:32.08   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Sonja Pentti  1999      44.16        1:32.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Jenni Lampi  2000      44.10        1:33.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Henna Syrjälä  1999      45.12        1:33.90   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
16  Enni Määttä  1999      45.94        1:34.58   
  Koovee                   
                     
17  Henna Suhonen  2000      44.96        1:34.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Janina Ollikainen  2000      44.83        1:34.76   
  Porin Uimaseura                   
                     
19  Hanna Rautiainen  1999      46.48        1:35.60   
  Koovee                   
                     
20  Sinja Alanko  2000      45.49        1:36.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Rita Valkama  1999      46.65        1:36.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
22  Emmi Rantamäki  2000      45.12        1:37.30   
  Porin Pyrintö                   
                     
23  Julia Sottinen  2000      46.40        1:37.43   
  Porin Uimaseura                   
                     
24  Essi Laine  2000      46.21        1:37.49   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Heta Koivuluoma  1999      46.76        1:38.02   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
26  Annika Lampinen  1999      45.64        1:38.23   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Weiran Li  1999      46.75        1:38.27   
  Koovee                   
                     
28  Nea Tainio  1999      47.82        1:38.55   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
29  Fanny Grönvall  2000      46.74        1:38.86   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
30  Jasmin Rosnell  2000      47.67        1:38.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Inka Aaltonen  1999      47.43        1:38.95   
  Koovee                   
                     
32  Ida Konkka  2000      45.43        1:39.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Nea-Lotta Lehtonen  1999      48.82        1:39.46   
  Koovee                   
                     
34  Sara Kurth  2000      47.65        1:40.01   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Susanna Ellonen  1999      47.30        1:40.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
36  Essi Pitkäranta  2000      47.97        1:40.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu