Resultat för LH-Games 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag EM
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2012 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juli 2012 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Andersson | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 34.39 | 1:10.46 | |||||
2 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 35.81 | 1:14.06 | |||||
3 | Marte Fjellet | 1995 | Poseidon | 35.89 | 1:14.86 | |||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.70 | 1:15.55 | |||||
5 | Jenny Tärnhuvud | 1994 | Simklubben Lödde | 36.54 | 1:15.66 | |||||
6 | Nadia Taman | 1994 | Höganäs Simsällskap | 36.76 | 1:16.29 | |||||
7 | Jenny Karlsson | 1995 | Växjö Simsällskap | 38.91 | 1:19.50 | |||||
8 | Ingrid Hystad | 1992 | Solid, IL | 37.75 | 1:19.81 | |||||
9 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 39.55 | 1:20.45 | |||||
10 | Amanda Åström | 1994 | S71 | 39.47 | 1:20.50 | |||||
11 | Emma Asplund | 1994 | Falu Simsällskap | 39.99 | 1:21.77 | |||||
12 | Charlotte Lie Mathisen | 1995 | Vestkantsvømmerne | 39.59 | 1:22.06 | |||||
13 | Julijanne Finmark | 1994 | Poseidon | 39.46 | 1:24.56 | |||||
14 | Julia Rosberg | 1995 | Simklubben Lödde | 41.20 | 1:24.74 | |||||
15 | Hanna Lepperöd | 1995 | Larvik Svømmeklubb | 41.52 | 1:25.07 | |||||
16 | Agnes Pap | 1995 | Ljungby Simsällskap | 41.42 | 1:28.18 | |||||
17 | Marika Holmefalk | 1995 | Växjö Simsällskap | 44.70 | 1:32.14 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.19 | 1:07.89 | |||||
2 | Sara Linné | 1997 | Landskrona Simsällskap | 35.36 | 1:11.46 | |||||
3 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 35.53 | 1:11.73 | |||||
4 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 35.61 | 1:13.30 | |||||
5 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 36.69 | 1:14.49 | |||||
6 | Thea Söreng | 1997 | Vestkantsvømmerne | 36.33 | 1:15.60 | |||||
7 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.63 | 1:17.24 | |||||
8 | Marie Malvik | 1997 | Poseidon | 37.55 | 1:17.45 | |||||
9 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 36.75 | 1:17.51 | |||||
10 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.11 | 1:18.16 | |||||
11 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 38.06 | 1:18.24 | |||||
12 | Tilda Lindgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.45 | 1:18.57 | |||||
13 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.88 | 1:19.45 | |||||
14 | Lise S. Eiane | 1997 | Randaberg IL | 38.17 | 1:19.66 | |||||
15 | Julia Falk-Saunders | 1996 | Simklubben Triton | 38.05 | 1:20.12 | |||||
16 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.42 | 1:20.47 | |||||
17 | Alexandra Viksten | 1996 | Växjö Simsällskap | 39.07 | 1:20.81 | |||||
18 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 38.67 | 1:21.67 | |||||
19 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.60 | 1:21.86 | |||||
20 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 40.33 | 1:21.97 | |||||
21 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 40.25 | 1:23.03 | |||||
22 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.18 | 1:23.17 | |||||
23 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.40 | 1:23.18 | |||||
24 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 39.82 | 1:23.73 | |||||
25 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 41.12 | 1:24.60 | |||||
26 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 41.03 | 1:24.76 | |||||
27 | Elin Walther | 1997 | Simklubben Lödde | 41.33 | 1:24.79 | |||||
28 | Lotta Persson | 1997 | Falu Simsällskap | 42.64 | 1:26.70 | |||||
29 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.31 | 1:32.88 | |||||
30 | Josefine Lehmann | 1996 | Klippans Simsällskap | 47.70 | 1:38.88 | |||||
- | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 35.87 | 1:13.78 | |||||
2 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 36.11 | 1:14.10 | |||||
3 | Katrine Solberg | 1998 | Larvik Svømmeklubb | 35.72 | 1:14.35 | |||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | Poseidon | 36.67 | 1:14.87 | |||||
5 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.78 | 1:14.93 | |||||
6 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 36.83 | 1:15.41 | |||||
7 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 37.44 | 1:16.04 | |||||
8 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.27 | 1:16.15 | |||||
9 | Elin Zetterberg | 1998 | Falu Simsällskap | 37.36 | 1:16.80 | |||||
10 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 37.40 | 1:17.79 | |||||
11 | Benedikte Överland | 1999 | Vestkantsvømmerne | 37.43 | 1:18.13 | |||||
12 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.08 | 1:18.66 | |||||
13 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 37.21 | 1:18.83 | |||||
14 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.42 | 1:19.58 | |||||
15 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.43 | 1:19.74 | |||||
16 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 38.96 | 1:19.94 | |||||
17 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 39.65 | 1:20.37 | |||||
18 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 38.70 | 1:20.56 | |||||
19 | Martine Busk | 1998 | Poseidon | 39.98 | 1:20.94 | |||||
20 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.38 | 1:20.96 | |||||
21 | Ida Enehov | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 39.24 | 1:21.03 | |||||
22 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.52 | 1:21.91 | |||||
23 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 40.10 | 1:22.38 | |||||
24 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 40.17 | 1:22.73 | |||||
25 | Veronica Cobo-Lone | 1999 | Vestkantsvømmerne | 40.34 | 1:23.15 | |||||
26 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 40.89 | 1:23.46 | |||||
27 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 40.54 | 1:23.47 | |||||
28 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.69 | 1:23.53 | |||||
29 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.23 | 1:23.81 | |||||
30 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 41.24 | 1:24.60 | |||||
31 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 40.01 | 1:24.99 | |||||
32 | Mikaela Göltl | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.94 | 1:25.42 | |||||
33 | Viktoria Lamberth | 1999 | Simklubben Triton | 41.14 | 1:25.46 | |||||
34 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 41.03 | 1:25.84 | |||||
35 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.36 | 1:25.96 | |||||
36 | Maria Tolkacheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.28 | 1:27.13 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.07 | 1:15.83 | |||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 38.02 | 1:16.98 | |||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 36.94 | 1:17.25 | |||||
4 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.58 | 1:18.06 | |||||
5 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 38.60 | 1:19.81 | |||||
6 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.02 | 1:19.95 | |||||
7 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 39.41 | 1:22.26 | |||||
8 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.72 | 1:23.31 | |||||
9 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.63 | 1:23.73 | |||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 40.98 | 1:24.14 | |||||
11 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.93 | 1:24.82 | |||||
12 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.87 | 1:24.89 | |||||
13 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.70 | 1:25.46 | |||||
14 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.61 | 1:26.93 | |||||
15 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.47 | 1:27.15 | |||||
16 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 42.07 | 1:27.55 | |||||
17 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.67 | 1:27.75 | |||||
18 | Kaja Söreng | 2000 | Vestkantsvømmerne | 43.04 | 1:29.98 | |||||
19 | Eline Nygaard | 2000 | Vestkantsvømmerne | 43.58 | 1:30.01 | |||||
20 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.12 | 1:30.37 | |||||
21 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 43.38 | 1:30.75 | |||||
22 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 43.81 | 1:30.98 | |||||
23 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 44.05 | 1:31.18 | |||||
24 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.54 | 1:31.79 | |||||
25 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 45.08 | 1:32.24 | |||||
26 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.09 | 1:32.64 | |||||
27 | Emilia Frederiksen | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 45.43 | 1:32.77 | |||||
27 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 44.87 | 1:32.77 | |||||
29 | Maja Engström | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.20 | 1:32.80 | |||||
30 | Charlotte Larmark | 2000 | Landskrona Simsällskap | 44.98 | 1:34.79 | |||||
31 | Helene Victoria Rosså | 2001 | Sola Svømmeklubb | 47.86 | 1:37.24 | |||||
32 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 48.24 | 1:39.85 | |||||
33 | Kinga Szczesniak | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 50.80 | 1:48.42 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 42.64 | 1:27.52 | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 44.46 | 1:30.48 | |||||
3 | Alice Holmdahl | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 43.39 | 1:31.20 | |||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 45.89 | 1:32.84 | |||||
5 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 45.72 | 1:36.37 | |||||
6 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.98 | 1:37.18 | |||||
7 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.40 | 1:40.06 | |||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 48.72 | 1:40.70 | |||||
9 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 50.11 | 1:43.19 | |||||
10 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 49.72 | 1:43.56 | |||||
11 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 50.91 | 1:45.18 | |||||
12 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 51.55 | 1:45.41 | |||||
13 | Ida Clair | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.61 | 1:47.14 | |||||
14 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 53.21 | 1:47.95 | |||||
15 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 54.41 | 1:48.56 | |||||
16 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg-Falkenberg Sim | 54.90 | 1:51.83 | |||||
17 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.95 | 1:53.02 | |||||
18 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 55.87 | 1:53.04 | |||||
19 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 54.94 | 1:54.06 | |||||
20 | Nanna Sandgren | 2003 | Varberg-Falkenberg Sim | 53.58 | 1:54.30 | |||||
21 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 59.25 | 1:54.89 | |||||
22 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.15 | 1:55.47 | |||||
23 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 57.22 | 1:56.78 | |||||
24 | Matilda Bengtsson | 2002 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.55 | 2:00.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 06 juli 2012 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |