Results for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 54 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danmarks Mesterskaber (L) | Udskriftsdato | 13 juli 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 juli 2012 |
Løb 54, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.26 | 1:16.73 | |||||
2 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.62 | 1:17.42 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.86 | 1:18.44 | |||||
4 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.59 | 1:18.53 | |||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.86 | 1:18.60 | |||||
6 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.10 | 1:18.66 | |||||
7 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 37.07 | 1:18.77 | |||||
8 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.25 | 1:19.38 | |||||
9 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 37.41 | 1:19.54 | |||||
10 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.37 | 1:20.61 | |||||
10 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.75 | 1:20.61 | |||||
12 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.28 | 1:20.80 | |||||
13 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.39 | 1:21.02 | |||||
14 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 38.11 | 1:21.19 | |||||
15 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.32 | 1:22.24 | |||||
16 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.20 | 1:22.35 | |||||
17 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 38.80 | 1:22.53 | |||||
18 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.67 | 1:22.65 | |||||
19 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.32 | 1:22.82 | |||||
20 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.30 | 1:22.94 | |||||
21 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.40 | 1:23.16 | |||||
22 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:23.17 | |||||
23 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.07 | 1:23.49 | |||||
24 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 38.73 | 1:23.50 | |||||
25 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.42 | 1:23.74 | |||||
26 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 39.64 | 1:23.89 | |||||
27 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.46 | 1:23.94 | |||||
28 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 40.43 | 1:24.70 | |||||
29 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.14 | 1:24.91 | |||||
30 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.59 | 1:25.08 | |||||
31 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 41.13 | 1:25.13 | |||||
32 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.23 | 1:25.14 | |||||
33 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 40.13 | 1:25.17 | |||||
34 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 40.41 | 1:25.37 | |||||
35 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.52 | 1:25.65 | |||||
36 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 39.74 | 1:25.92 | |||||
37 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.01 | 1:26.11 | |||||
38 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 40.60 | 1:26.15 | |||||
39 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.26 | 1:26.31 | |||||
40 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.38 | 1:26.38 | |||||
41 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.75 | 1:26.69 | |||||
42 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 39.89 | 1:26.74 | |||||
43 | Katrine Hvid | 1998 | GI-40 Hermes | 41.57 | 1:27.28 | |||||
44 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 41.99 | 1:27.51 | |||||
45 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 42.16 | 1:28.28 | |||||
46 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.24 | 1:28.29 | |||||
47 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 41.24 | 1:28.33 | |||||
48 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.01 | 1:28.49 | |||||
49 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.64 | 1:28.75 | |||||
50 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 42.99 | 1:29.78 | |||||
51 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.10 | 1:31.71 | |||||
52 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 45.42 | 1:37.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.16 | Udskriftsdato | 13 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:24 |