Tulokset Kvarken Games 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 1, 200m SU T13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 39.99 | 1:24.57 | 2:08.10 | 2:49.48 | |||
2 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 39.63 | 1:24.38 | 2:08.57 | 2:52.04 | |||
3 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 40.88 | 1:26.02 | 2:11.19 | 2:54.95 | |||
4 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.53 | 1:26.98 | 2:12.49 | 2:55.16 | |||
5 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 42.54 | 1:27.67 | 2:12.71 | 2:55.80 | |||
6 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 40.78 | 1:26.24 | 2:12.09 | 2:55.98 | |||
7 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.95 | 1:25.51 | 2:12.88 | 2:57.64 | |||
8 | Sanniina Korpi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.53 | 2:15.70 | 2:59.54 | ||||
9 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 44.95 | 1:31.70 | 2:18.28 | 3:01.26 | |||
10 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.79 | 2:17.55 | 3:02.13 | ||||
11 | Milja Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 41.58 | 1:27.66 | 3:02.23 | 3:02.23 | |||
12 | Nea Tainio | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 44.13 | 1:31.35 | 2:19.92 | 3:05.61 | |||
13 | Katariina Jyrälä | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 44.93 | 1:33.83 | 2:22.56 | 3:06.47 | |||
14 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 44.97 | 1:33.65 | 2:22.77 | 3:07.08 | |||
15 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 45.21 | 1:34.39 | 2:23.10 | 3:09.54 | |||
16 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 44.84 | 1:33.51 | 3:11.52 | ||||
17 | Kia Pollari | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.81 | 1:31.66 | 3:11.56 | ||||
18 | Marie Fjellström | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.59 | 2:29.34 | 3:15.96 | 3:15.96 | |||
19 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 46.86 | 1:38.04 | 2:28.39 | 3:18.11 | |||
20 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 48.52 | 2:31.07 | 3:18.68 | ||||
21 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 46.84 | 1:37.65 | 2:31.30 | 3:22.22 | |||
22 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 47.53 | 1:39.36 | 3:27.05 | ||||
23 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 50.33 | 1:43.68 | 3:27.96 | ||||
24 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.20 | 1:44.05 | 2:42.08 | 3:37.61 | |||
25 | Sofia Ervasti | 2001 | Oulun Lohet | 54.70 | 1:55.01 | 2:54.70 | 3:50.27 | |||
- | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 1, 200m SU T13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.22 | 1:10.68 | 1:50.53 | 2:30.27 | |||
2 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 35.76 | 1:15.34 | 1:55.22 | 2:33.99 | |||
3 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 36.70 | 1:16.88 | 1:58.31 | 2:37.81 | |||
4 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 37.74 | 1:19.24 | 2:42.94 | ||||
5 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 37.69 | 1:18.83 | 2:01.31 | 2:43.08 | |||
6 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 38.10 | 1:20.25 | 2:02.60 | 2:43.36 | |||
7 | Janina Viitanen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.94 | 1:19.83 | 2:02.05 | 2:43.85 | |||
8 | Salla Jokio | 1998 | Vieskan Uimarit | 38.32 | 1:19.67 | 2:02.76 | 2:45.71 | |||
9 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 38.39 | 1:20.95 | 2:05.27 | 2:48.12 | |||
10 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 40.63 | 1:24.71 | 2:08.33 | 2:49.59 | |||
11 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 38.76 | 1:22.13 | 2:06.55 | 2:50.11 | |||
12 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 40.79 | 1:24.57 | 2:10.43 | 2:54.87 | |||
13 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 39.65 | 1:24.50 | 2:11.10 | 2:55.90 | |||
14 | Salla Vuoti | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.35 | 1:24.81 | 2:10.92 | 2:56.02 | |||
15 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 41.16 | 1:26.09 | 2:11.93 | 2:56.26 | |||
16 | Roosa Ojanen | 1998 | Kauhajoen Karhu | 41.65 | 1:27.14 | 2:13.13 | 2:56.30 | |||
17 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 41.19 | 1:27.50 | 2:59.89 | 2:59.89 | |||
18 | Jenna Ranki | 1997 | Someron Esa | 41.17 | 1:27.17 | 2:14.21 | 3:00.22 | |||
19 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 43.14 | 1:30.16 | 2:17.11 | 3:03.12 | |||
20 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | Kemin Uimaseura | 44.14 | 2:19.04 | 3:06.12 | ||||
21 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 45.13 | 3:15.20 | |||||
22 | Sonja Polvi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 46.49 | 2:32.96 | 3:20.14 | ||||
23 | Niina Malmivaara | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 46.94 | 1:38.95 | 3:24.61 | 3:24.61 | |||
24 | Roosa-Maria Ojanperä | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 50.31 | 2:36.03 | 3:27.26 | ||||
- | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 1, 200m SU T13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 40.41 | 1:24.02 | 2:07.18 | 2:48.07 | |||
2 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | Simmis Grani | 41.64 | 1:25.31 | 2:10.40 | 2:51.79 | |||
3 | Ida Tienhaara | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.46 | 1:26.16 | 2:11.98 | 2:55.92 | |||
4 | Paju Tuuri | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 41.43 | 1:26.78 | 2:58.85 | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:42 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 2, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.23 | 1:14.65 | 1:55.06 | 2:34.51 | |||
2 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 38.51 | 1:21.33 | 2:04.77 | 2:48.50 | |||
3 | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | 40.81 | 1:23.16 | 2:07.01 | 2:49.56 | |||
4 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 40.85 | 1:24.45 | 2:08.13 | 2:50.43 | |||
5 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.72 | 1:22.79 | 2:08.98 | 2:52.42 | |||
6 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 40.74 | 1:26.17 | 2:11.92 | 2:54.85 | |||
7 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.71 | 1:24.74 | 2:11.48 | 2:58.47 | |||
8 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 44.63 | 1:35.03 | 2:25.21 | 3:14.22 | |||
9 | Veikko Romppainen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 44.88 | 1:34.39 | 2:25.10 | 3:14.29 | |||
10 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 47.97 | 1:40.82 | 2:34.20 | 3:21.64 | |||
11 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.47 | 1:42.47 | 2:36.18 | 3:28.22 | |||
12 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.26 | 1:44.73 | 2:39.77 | 3:34.26 | |||
13 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 51.08 | 1:47.95 | 2:45.02 | 3:41.50 | |||
- | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 36.21 | 1:15.42 | 1:56.82 | 2:37.77 | |||
2 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.01 | 1:16.68 | 1:59.50 | 2:40.36 | |||
3 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.81 | 1:22.24 | 2:05.77 | 2:47.17 | |||
4 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.59 | 1:23.71 | 2:09.12 | 2:52.80 | |||
5 | Jonas Solvin | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 40.81 | 1:26.20 | 2:11.89 | 2:56.57 | |||
Laji 2, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 34.09 | 1:11.75 | 1:50.40 | 2:27.72 | |||
2 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.23 | 1:15.82 | 1:56.58 | 2:36.16 | |||
3 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.17 | 1:19.32 | 2:02.17 | 2:44.31 | |||
4 | Ville Keskikuru | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.66 | 1:23.96 | 2:10.34 | 2:56.46 | |||
5 | Sami Aho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.63 | 1:28.87 | 2:22.27 | 3:11.33 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:42 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:50 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 3, 50m PU T11, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Susanna Palojärvi | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 38.19 | ||||||
2 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.02 | ||||||
3 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.24 | ||||||
4 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 39.63 | ||||||
5 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 40.25 | ||||||
6 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 41.14 | ||||||
7 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.13 | ||||||
8 | Kaisa Hakkarainen | 2001 | Nokian Pyry | 42.18 | ||||||
9 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 42.40 | ||||||
10 | Daniela Korolainen | 2001 | Cetus | 42.45 | ||||||
11 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 42.90 | ||||||
12 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 43.15 | ||||||
13 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 43.47 | ||||||
14 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.56 | ||||||
15 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 43.82 | ||||||
16 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 43.92 | ||||||
17 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 44.79 | ||||||
18 | Kristiina Mikkola | 2002 | Cetus | 46.73 | ||||||
19 | Lotta Auvinen | 2001 | Cetus | 47.50 | ||||||
20 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 47.68 | ||||||
21 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 47.76 | ||||||
22 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 49.14 | ||||||
23 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 49.85 | ||||||
24 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 50.09 | ||||||
25 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 50.10 | ||||||
26 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 52.13 | ||||||
27 | Mari Hatunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.41 | ||||||
28 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 53.20 | ||||||
29 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 53.49 | ||||||
30 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 56.00 | ||||||
31 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 56.99 | ||||||
32 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 1:00.36 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:50 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:14 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 4, 50m PU P12, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 34.76 | ||||||
2 | Lauri Törmä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 36.00 | ||||||
3 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.38 | ||||||
4 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 36.52 | ||||||
5 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.71 | ||||||
6 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 39.41 | ||||||
7 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.03 | ||||||
8 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 40.76 | ||||||
9 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 41.00 | ||||||
10 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.11 | ||||||
11 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 41.29 | ||||||
12 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 41.35 | ||||||
13 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 41.76 | ||||||
14 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.77 | ||||||
15 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 43.40 | ||||||
16 | Paavo Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 43.57 | ||||||
17 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 43.91 | ||||||
18 | Samuli Laitila | 2001 | Haapajärven Kiilat | 44.11 | ||||||
19 | Arttu Kurttio | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 44.20 | ||||||
20 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 44.70 | ||||||
21 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 44.98 | ||||||
22 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit | 45.11 | ||||||
23 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.62 | ||||||
24 | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 47.05 | ||||||
25 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.12 | ||||||
26 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 47.82 | ||||||
27 | Eemeli Vehkakoski | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.88 | ||||||
28 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 49.27 | ||||||
29 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 49.94 | ||||||
30 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 50.14 | ||||||
31 | Henrik Martola | 2000 | Cetus | 51.09 | ||||||
32 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 53.26 | ||||||
33 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 53.34 | ||||||
34 | Juho Ruuskanen | 2001 | Cetus | 54.25 | ||||||
35 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 54.27 | ||||||
36 | Juuso Kemppainen | 2001 | Nokian Pyry | 54.80 | ||||||
37 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.06 | ||||||
38 | Aleksi Länkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 55.08 | ||||||
39 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 55.35 | ||||||
40 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.30 | ||||||
41 | Valtteri Laaninen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.60 | ||||||
- | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:14 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:21 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 5, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 29.06 | ||||||
2 | Ida Villa | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.86 | ||||||
3 | Heidi Savioja | 1988 | Ilmajoen Kisailijat | 30.14 | ||||||
4 | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 31.38 | ||||||
5 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 31.40 | ||||||
6 | Jonna Tattari | 1994 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 31.61 | ||||||
7 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 31.69 | ||||||
8 | Eliisa Uusitalo | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.25 | ||||||
9 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uinti 1906 | 32.79 | ||||||
10 | Terhi Saarenpää | 1994 | Lapuan Virkiä | 32.80 | ||||||
11 | Olivia Jokinen | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 33.04 | ||||||
12 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 33.06 | ||||||
13 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 33.22 | ||||||
14 | Peppi Pohjalainen | 1997 | Simmis Grani | 33.27 | ||||||
15 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 33.79 | ||||||
16 | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.57 | ||||||
17 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 34.59 | ||||||
18 | Sanna Miesmaa | 1995 | Oulun Lohet | 34.73 | ||||||
19 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 34.95 | ||||||
20 | Nea Mäkelä | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 35.12 | ||||||
21 | Anni Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 35.45 | ||||||
22 | Katja Sneck | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.58 | ||||||
22 | Lottamari Virtanen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 35.58 | ||||||
24 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.65 | ||||||
25 | Janina Hakala | 1997 | Kauhajoen Karhu | 35.66 | ||||||
26 | Önne-liisa Kunman | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 35.81 | ||||||
27 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 35.93 | ||||||
28 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 36.00 | ||||||
29 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.20 | ||||||
30 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 36.53 | ||||||
31 | Heidi Huhdanmäki | 1996 | Porin Pyrintö | 36.81 | ||||||
32 | Satu Siekkinen | 1994 | Porin Pyrintö | 36.89 | ||||||
33 | Heidi Forma | 1993 | Porin Pyrintö | 37.21 | ||||||
34 | Kianella Vainio | 1998 | Porin Pyrintö | 37.78 | ||||||
35 | Sofia Haglund | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.21 | ||||||
36 | Iida Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 38.84 | ||||||
37 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 39.30 | ||||||
38 | Andrea Villbacka | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 39.60 | ||||||
39 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.76 | ||||||
40 | Ella Tyni | 1997 | Kempeleen Pyrintö | 40.03 | ||||||
41 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 40.17 | ||||||
42 | Petra Äkkinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.25 | ||||||
43 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 40.26 | ||||||
44 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.39 | ||||||
45 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.43 | ||||||
46 | Sanni Siika-Aho | 1999 | Oulun Lohet | 41.17 | ||||||
47 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.18 | ||||||
48 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.41 | ||||||
49 | Ella Soukkala | 1998 | Alavuden Urheilijat | 41.54 | ||||||
50 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 41.84 | ||||||
51 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 42.04 | ||||||
52 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 42.58 | ||||||
53 | Julia Mäntyharju | 1995 | Seinäjoen Uimarit | 42.93 | ||||||
54 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 43.35 | ||||||
55 | Annika Forma | 1994 | Porin Pyrintö | 43.46 | ||||||
56 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 43.80 | ||||||
57 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.31 | ||||||
58 | Anmari Porkka | 1998 | Cetus | 44.77 | ||||||
59 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.57 | ||||||
60 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 45.95 | ||||||
61 | Roosa-Maria Ojanperä | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 46.32 | ||||||
62 | Marianna Porkka | 2000 | Cetus | 48.96 | ||||||
63 | Tiia Laiho | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.41 | ||||||
64 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.49 | ||||||
65 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.72 | ||||||
66 | Piia Jolanki | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:02.06 | ||||||
- | Martta Rautiainen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Milla Maijala | 1997 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Petra Thodin | 1968 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:21 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:22 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 6, 50m Pu Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 26.22 | ||||||
2 | Teemu Ahtiainen | 1994 | Vantaan Vesikot | 27.31 | ||||||
3 | Viktor Mänty | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.58 | ||||||
4 | Adam Vik | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 27.89 | ||||||
5 | Johannes Lindroos | 1996 | Someron Esa | 28.16 | ||||||
6 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.74 | ||||||
7 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 29.45 | ||||||
8 | Eetu Soini | 1996 | Someron Esa | 29.49 | ||||||
9 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.52 | ||||||
10 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 29.90 | ||||||
11 | Tony Kirjonen | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 29.93 | ||||||
12 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.02 | ||||||
13 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 30.07 | ||||||
14 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 30.21 | ||||||
15 | Mikko Hämäläinen | 1966 | Seinäjoen Uimarit | 31.09 | ||||||
16 | Teemu Peteri | 1993 | Oulun Lohet | 31.18 | ||||||
17 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 31.25 | ||||||
18 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 31.27 | ||||||
19 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 31.52 | ||||||
20 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 31.79 | ||||||
21 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 32.00 | ||||||
22 | Matti Ala-Hynnilä | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.50 | ||||||
23 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 32.74 | ||||||
24 | Robin Thodin | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 32.97 | ||||||
25 | André Backlund | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 33.28 | ||||||
26 | Jonas Solvin | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 33.53 | ||||||
27 | Samuli Porspakka | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.73 | ||||||
28 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.89 | ||||||
28 | Karri Lahtinen | 1997 | Someron Esa | 33.89 | ||||||
30 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.24 | ||||||
31 | Vincent Hellman | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.39 | ||||||
32 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 36.10 | ||||||
33 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 36.25 | ||||||
34 | Joonas Huhtakangas | 1999 | Oulun Lohet | 36.47 | ||||||
35 | Timo Mäki | 1995 | Simmis Grani | 36.62 | ||||||
36 | Janne Känsäkangas | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.73 | ||||||
37 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 36.81 | ||||||
38 | Lauri Tapio | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 37.15 | ||||||
39 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 37.20 | ||||||
40 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 38.94 | ||||||
41 | Arttu Mäki | 1998 | Cetus | 39.50 | ||||||
42 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.05 | ||||||
43 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.28 | ||||||
44 | Jimi Panula | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.34 | ||||||
45 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 48.87 | ||||||
46 | Niko Kojonen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.42 | ||||||
- | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:22 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:30 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Sanni Kramsu | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.26 | 2:40.44 | 4:02.97 | 5:22.05 | |||
2 | Kristiina Haapala | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 1:17.90 | 2:44.66 | 4:13.17 | 5:35.22 | |||
3 | Katariina Jyrälä | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:21.17 | 2:48.38 | 4:16.57 | 5:38.01 | |||
4 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 1:18.22 | 2:45.85 | 4:14.52 | 5:38.91 | |||
5 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:20.83 | 2:48.25 | 4:16.98 | 5:39.23 | |||
6 | Henna Haipus | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 1:21.65 | 2:50.12 | 4:18.03 | 5:45.39 | |||
7 | Ellen Rinta-Jaskari | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 1:22.22 | 2:53.86 | 4:28.14 | 5:52.46 | |||
8 | Siiri Pesälä | 2000 | Kemin Uimaseura | 1:23.37 | 2:55.40 | 4:27.50 | 5:53.42 | |||
9 | Noora Siltari | 2000 | Kemin Uimaseura | 1:22.82 | 2:54.06 | 4:28.02 | 5:54.86 | |||
10 | Riikka Lahtinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:21.51 | 2:53.27 | 4:27.28 | 5:55.37 | |||
11 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | Tornion Uimaseura | 1:24.04 | 2:54.79 | 4:28.33 | 5:56.29 | |||
12 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:24.57 | 2:57.32 | 4:30.99 | 5:57.76 | |||
13 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 1:27.85 | 3:02.71 | 4:38.65 | 6:08.02 | |||
14 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:24.97 | 2:59.03 | 4:34.77 | 6:08.36 | |||
15 | Julia Latva-Pirilä | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.22 | 3:02.46 | 4:39.52 | 6:09.27 | |||
16 | Jemina Colley | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:27.96 | 3:06.06 | 4:45.13 | 6:20.15 | |||
17 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 1:30.06 | 3:11.76 | 4:55.02 | 6:26.41 | |||
18 | Veera Leinonen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 1:30.31 | 3:11.92 | 4:53.02 | 6:30.91 | |||
19 | Pauliina Haarala | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.78 | 3:09.35 | 4:52.64 | 6:32.35 | |||
20 | Kristiina Mikkola | 2002 | Cetus | 1:37.58 | 3:20.50 | 5:03.91 | 6:41.88 | |||
21 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:40.23 | 3:30.37 | 5:19.05 | 7:01.00 | |||
22 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 1:30.91 | 3:20.36 | 5:12.82 | 7:01.19 | |||
23 | Olga Heikkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:35.12 | 3:26.32 | 5:22.88 | 7:18.90 | |||
24 | Piia Jolanki | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:47.71 | 3:44.99 | 5:41.23 | 7:26.55 | |||
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 1:06.70 | 2:22.62 | 3:37.78 | 4:50.72 | |||
2 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.99 | 2:30.39 | 3:49.62 | 5:05.80 | |||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.54 | 2:33.32 | 3:52.14 | 5:06.38 | |||
4 | Aino Ettilä | 1997 | Simmis Grani | 1:11.65 | 2:29.97 | 3:49.14 | 5:07.16 | |||
5 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.82 | 2:30.42 | 3:49.76 | 5:07.38 | |||
6 | Tytti Karjalainen | 1998 | Oulun Lohet | 1:12.19 | 2:32.16 | 3:52.55 | 5:09.35 | |||
7 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:12.26 | 2:31.44 | 3:51.69 | 5:10.48 | |||
8 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:15.94 | 2:38.42 | 4:00.36 | 5:20.07 | |||
9 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.84 | 2:37.38 | 4:00.95 | 5:21.35 | |||
10 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.54 | 2:37.82 | 4:01.67 | 5:22.60 | |||
11 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.74 | 2:40.74 | 4:03.84 | 5:23.71 | |||
12 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 1:16.08 | 2:39.92 | 4:04.93 | 5:25.10 | |||
13 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:18.11 | 2:43.05 | 4:06.69 | 5:27.06 | |||
14 | Salla Vuoti | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:18.74 | 2:43.37 | 4:08.02 | 5:29.79 | |||
15 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:18.01 | 2:42.93 | 4:09.09 | 5:32.06 | |||
16 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 1:17.78 | 2:43.98 | 4:10.67 | 5:33.88 | |||
17 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.33 | 2:43.64 | 4:11.56 | 5:36.97 | |||
18 | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | 1:19.42 | 2:45.84 | 4:13.48 | 5:38.27 | |||
19 | Isabelle Yuliwas | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.80 | 2:47.77 | 4:17.96 | 5:44.27 | |||
20 | Eevi Tyni | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 1:21.34 | 2:48.99 | 4:18.47 | 5:46.61 | |||
21 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:21.28 | 2:52.25 | 4:23.66 | 5:47.47 | |||
22 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:24.53 | 2:55.06 | 4:26.00 | 5:53.56 | |||
23 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 1:26.33 | 2:59.05 | 4:31.57 | 6:02.67 | |||
24 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 1:18.63 | 2:53.90 | 4:32.09 | 6:08.75 | |||
25 | Saga Räsänen | 1998 | Cetus | 1:28.92 | 3:03.82 | 4:38.84 | 6:11.29 | |||
26 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 1:27.99 | 3:05.17 | 4:42.43 | 6:15.82 | |||
27 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 1:29.09 | 3:08.36 | 4:48.61 | 6:23.87 | |||
28 | Veera Santasalo | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 1:29.88 | 3:11.23 | 4:55.07 | 6:34.89 | |||
- | Katariina Hautala | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Merja Miesmaa | 1994 | Oulun Lohet | 1:11.02 | 2:29.06 | 3:48.81 | 5:06.11 | |||
2 | Oona Tankka | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.63 | 2:29.62 | 3:50.68 | 5:09.24 | |||
3 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 1:13.92 | 2:33.90 | 3:53.71 | 5:10.05 | |||
4 | Sanna Miesmaa | 1995 | Oulun Lohet | 1:11.33 | 2:32.15 | 3:53.48 | 5:13.86 | |||
5 | Anni Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 1:12.26 | 2:32.88 | 3:55.18 | 5:15.22 | |||
6 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:17.27 | 2:41.58 | 4:06.30 | 5:28.73 | |||
7 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:15.98 | 2:41.36 | 4:07.38 | 5:29.33 | |||
8 | Petra Thodin | 1968 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 1:16.55 | 2:44.06 | 4:12.14 | 5:37.22 | |||
9 | Roosa Miettunen | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 1:20.60 | 2:48.80 | 4:18.95 | 5:46.57 | |||
10 | Elisa Lähdesmäki | 1988 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.21 | 3:00.41 | 4:33.78 | 6:04.13 | |||
11 | Anette Seilonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 1:25.56 | 2:58.57 | 4:32.37 | 6:04.78 | |||
12 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 1:25.02 | 3:00.38 | 4:37.08 | 6:11.76 | |||
13 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 1:31.96 | 3:15.28 | 5:02.73 | 6:40.29 | |||
14 | Julia Mäntyharju | 1995 | Seinäjoen Uimarit | 1:29.98 | 3:14.40 | 4:59.07 | 6:45.83 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:30 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 16:08 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 1:11.20 | 2:31.11 | 3:47.99 | 5:02.06 | |||
2 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 1:13.72 | 2:34.95 | 3:57.14 | 5:14.58 | |||
3 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 1:14.51 | 2:36.73 | 3:59.41 | 5:19.25 | |||
4 | Jonas Meissner | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.12 | 2:36.84 | 4:01.90 | 5:24.57 | |||
5 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.91 | 2:42.40 | 4:06.57 | 5:29.12 | |||
6 | Tuomas Uusitalo | 1999 | Simmis Grani | 1:19.94 | 2:46.63 | 4:13.58 | 5:35.97 | |||
7 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 1:18.21 | 2:47.03 | 4:14.77 | 5:41.29 | |||
8 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | Simmis Grani | 1:21.14 | 2:51.60 | 4:22.28 | 5:48.31 | |||
9 | Teemu Puro | 1999 | Kemin Uimaseura | 1:21.04 | 2:50.80 | 4:22.80 | 5:53.98 | |||
10 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 1:24.23 | 2:59.81 | 4:36.11 | 6:01.92 | |||
11 | Veikko Romppainen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.74 | 2:58.54 | 4:33.14 | 6:02.41 | |||
12 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.62 | 2:58.86 | 4:34.47 | 6:02.97 | |||
13 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:25.40 | 2:58.84 | 4:31.67 | 6:04.29 | |||
14 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 1:26.26 | 3:00.52 | 4:35.51 | 6:04.93 | |||
15 | Arttu Kiho | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 1:27.65 | 3:05.32 | 4:43.77 | 6:20.49 | |||
16 | Jasper Aksila | 2000 | Kemin Uimaseura | 1:26.65 | 3:03.90 | 4:43.83 | 6:20.62 | |||
17 | Aleksi Villanen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 1:27.81 | 3:05.30 | 4:44.98 | 6:21.90 | |||
18 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:30.33 | 3:08.67 | 4:47.19 | 6:23.51 | |||
19 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:32.43 | 3:13.01 | 4:54.35 | 6:28.79 | |||
20 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:31.33 | 3:13.90 | 5:00.57 | 6:44.28 | |||
21 | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:33.64 | 3:19.00 | 5:07.96 | 6:56.21 | |||
22 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:34.65 | 3:22.12 | 5:12.20 | 6:57.93 | |||
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 1:05.99 | 2:18.20 | 3:30.02 | 4:38.54 | |||
2 | Aleksi Ekström | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.09 | 2:21.79 | 3:36.85 | 4:46.61 | |||
2 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.27 | 2:22.48 | 3:36.51 | 4:46.61 | |||
4 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:08.77 | 2:22.27 | 3:37.17 | 4:47.61 | |||
5 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 1:12.00 | 2:30.74 | 3:49.60 | 5:03.26 | |||
6 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 1:09.62 | 2:29.60 | 3:51.90 | 5:10.97 | |||
7 | Joonas Kartau | 1998 | Simmis Grani | 1:12.47 | 2:33.72 | 3:55.00 | 5:11.30 | |||
8 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:12.72 | 2:33.67 | 3:55.64 | 5:12.36 | |||
9 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:16.75 | 2:39.11 | 4:02.57 | 5:23.58 | |||
10 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 1:15.58 | 2:40.20 | 4:05.62 | 5:26.24 | |||
11 | Jonas Solvin | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 1:13.96 | 2:39.90 | 4:08.74 | 5:31.53 | |||
12 | Matias Manninen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 1:18.03 | 2:46.06 | 4:14.79 | 5:35.59 | |||
13 | Nikholas Peart | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.85 | 2:43.00 | 4:13.21 | 5:35.87 | |||
14 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 1:15.05 | 2:42.21 | 4:12.90 | 5:42.65 | |||
15 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.97 | 2:43.98 | 4:15.83 | 5:43.95 | |||
16 | Miika Peteri | 1997 | Oulun Lohet | 1:18.29 | 2:52.15 | 5:57.00 | ||||
17 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.80 | 2:53.18 | 4:28.30 | 5:57.33 | |||
18 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 1:32.69 | 3:12.87 | 4:53.57 | 6:27.54 | |||
- | Johannes Lindroos | 1996 | Someron Esa | DNF | ||||||
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Vantaan Vesikot | 1:01.93 | 2:05.74 | 3:08.90 | 4:11.09 | |||
2 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.88 | 2:07.27 | 3:14.19 | 4:20.47 | |||
3 | Mikko Karttunen | 1994 | Vantaan Vesikot | 1:03.96 | 2:12.56 | 3:23.00 | 4:31.90 | |||
4 | Joni Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 1:13.30 | 2:33.09 | 3:54.67 | 5:14.63 | |||
5 | Robin Thodin | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 1:07.60 | 2:29.03 | 3:53.83 | 5:14.84 | |||
- | Mikko Laitila | 1990 | Ilmajoen Kisailijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 16:08 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 16:54 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 46.71 | 1:38.27 | |||||
2 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 46.99 | 1:39.69 | |||||
3 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 48.90 | 1:40.64 | |||||
4 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 50.92 | 1:43.39 | |||||
5 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 50.02 | 1:43.45 | |||||
6 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 49.68 | 1:43.53 | |||||
7 | Kaisa Hakkarainen | 2001 | Nokian Pyry | 51.76 | 1:45.23 | |||||
8 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 51.11 | 1:46.05 | |||||
9 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 53.84 | 1:49.33 | |||||
10 | Susanna Palojärvi | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 52.59 | 1:50.13 | |||||
11 | Lotta Auvinen | 2001 | Cetus | 53.37 | 1:50.18 | |||||
12 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 54.96 | 1:50.26 | |||||
13 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 54.59 | 1:50.34 | |||||
14 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 53.44 | 1:50.45 | |||||
15 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.46 | 1:52.02 | |||||
16 | Mari Hatunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.89 | 1:52.66 | |||||
17 | Venla Ojanperä | 2001 | Seinäjoen Uimarit | 54.36 | 1:54.01 | |||||
18 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 55.74 | 1:54.73 | |||||
19 | Taru Poutiainen | 2001 | Oulun Lohet | 56.51 | 1:58.63 | |||||
20 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 57.17 | 1:59.71 | |||||
21 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 59.38 | 1:59.89 | |||||
22 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.63 | 2:13.70 | |||||
23 | Viivi Ikonen | 2001 | Nokian Pyry | 1:06.26 | 2:14.56 | |||||
24 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.47 | 2:22.80 | |||||
- | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | DNS | ||||||
- | Daniela Korolainen | 2001 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 40.18 | 1:22.25 | |||||
2 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.56 | 1:30.23 | |||||
3 | Henni Känkänen | 1999 | Porin Uimaseura | 43.65 | 1:30.56 | |||||
4 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.52 | 1:31.33 | |||||
5 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 44.68 | 1:33.20 | |||||
6 | Elina Pulkkinen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 44.17 | 1:33.41 | |||||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 44.98 | 1:34.06 | |||||
8 | Silja Saarela | 1999 | Oulun Lohet | 44.79 | 1:34.51 | |||||
9 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.98 | 1:34.78 | |||||
10 | Ella Auvinen | 1999 | Cetus | 45.63 | 1:34.87 | |||||
11 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 46.68 | 1:35.68 | |||||
12 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 46.83 | 1:36.40 | |||||
13 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 46.03 | 1:37.25 | |||||
14 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 46.99 | 1:37.38 | |||||
15 | Nea Tainio | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 46.14 | 1:38.28 | |||||
16 | Sanniina Korpi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.94 | 1:38.68 | |||||
17 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 48.76 | 1:38.70 | |||||
18 | Jessika Lehtonen | 1999 | Cetus | 48.28 | 1:39.28 | |||||
18 | Laura Lähteenmäki | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.47 | 1:39.28 | |||||
20 | Iida Jokelainen | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | 48.13 | 1:40.22 | |||||
21 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 49.69 | 1:41.15 | |||||
22 | Sini Keinänen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 48.22 | 1:41.45 | |||||
23 | Emma Lahti | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.79 | 1:42.41 | |||||
24 | Ella Takalo | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 47.39 | 1:42.56 | |||||
25 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 49.68 | 1:42.71 | |||||
26 | Anni Paakkari | 1999 | Oulun Lohet | 49.97 | 1:43.29 | |||||
27 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 49.23 | 1:43.97 | |||||
28 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.88 | 1:45.02 | |||||
29 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.44 | 1:45.53 | |||||
30 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 50.91 | 1:45.90 | |||||
31 | Rikkonen Selina | 2000 | Kemin Uimaseura | 50.26 | 1:46.32 | |||||
32 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 50.07 | 1:46.41 | |||||
33 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 51.74 | 1:46.62 | |||||
34 | Olga Heikkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 51.28 | 1:47.45 | |||||
35 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 51.29 | 1:47.59 | |||||
36 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 51.13 | 1:48.00 | |||||
37 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 51.93 | 1:48.57 | |||||
38 | Veera Santasalo | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 54.74 | 1:49.58 | |||||
39 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.03 | 1:49.90 | |||||
40 | Marie Fjellström | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.14 | 1:49.95 | |||||
41 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 52.57 | 1:50.47 | |||||
42 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 53.99 | 1:50.81 | |||||
43 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 53.65 | 1:51.42 | |||||
44 | Tiia Laiho | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.53 | 1:52.44 | |||||
45 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 54.99 | 1:53.99 | |||||
46 | Silja Kanto | 2000 | Kemin Uimaseura | 54.31 | 1:54.03 | |||||
47 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 56.42 | 1:55.73 | |||||
48 | Emmi Hirvonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 55.71 | 1:56.19 | |||||
49 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.73 | 2:04.23 | |||||
50 | Marianna Porkka | 2000 | Cetus | 1:03.80 | 2:11.45 | |||||
- | Ellen Rinta-Jaskari | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 35.52 | 1:14.79 | |||||
2 | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 37.76 | 1:19.13 | |||||
3 | Nea Mäkelä | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 40.00 | 1:23.95 | |||||
4 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 41.08 | 1:26.39 | |||||
5 | Salla Jokio | 1998 | Vieskan Uimarit | 40.93 | 1:27.77 | |||||
6 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | Kemin Uimaseura | 42.43 | 1:27.89 | |||||
7 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 42.73 | 1:28.06 | |||||
8 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 43.57 | 1:29.09 | |||||
9 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.71 | 1:30.49 | |||||
10 | Jenna Hahtola | 1997 | Seinäjoen Uimarit | 42.59 | 1:31.60 | |||||
11 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 42.63 | 1:31.64 | |||||
12 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 42.57 | 1:32.10 | |||||
13 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 44.65 | 1:32.89 | |||||
14 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 45.11 | 1:33.42 | |||||
15 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.92 | 1:33.93 | |||||
16 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.28 | 1:34.04 | |||||
17 | Iida Laukka | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 43.73 | 1:34.09 | |||||
18 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 43.67 | 1:34.53 | |||||
19 | Anni Keisala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.55 | 1:35.52 | |||||
20 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 46.76 | 1:36.79 | |||||
21 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 46.87 | 1:42.07 | |||||
22 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.90 | 1:43.95 | |||||
23 | Sara Kiho | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 49.31 | 1:44.35 | |||||
24 | Niina Malmivaara | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 49.11 | 1:44.63 | |||||
25 | Salla-Sofia Sorri | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.47 | 1:44.92 | |||||
26 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 50.72 | 1:45.98 | |||||
27 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 51.03 | 1:46.80 | |||||
28 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | Swimming Jyväskylä | 52.47 | 1:48.06 | |||||
29 | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.48 | 1:48.54 | |||||
30 | Roosa-Maria Ojanperä | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 54.08 | 1:49.42 | |||||
31 | Anniina Kaappola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 54.58 | 1:52.45 | |||||
- | Ella Tyni | 1997 | Kempeleen Pyrintö | DNF | ||||||
- | Jenna Ranki | 1997 | Someron Esa | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emilia Uusitalo | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.49 | 1:16.54 | |||||
2 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 36.85 | 1:18.55 | |||||
3 | Eliisa Uusitalo | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.96 | 1:21.00 | |||||
4 | Sarah Karjalainen | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.37 | 1:22.50 | |||||
5 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 40.42 | 1:24.40 | |||||
6 | Katja Sneck | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.17 | 1:26.29 | |||||
7 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 40.78 | 1:26.92 | |||||
8 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.44 | 1:28.37 | |||||
9 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 43.12 | 1:30.46 | |||||
10 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.34 | 1:31.85 | |||||
11 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 44.09 | 1:35.38 | |||||
12 | Terhi Saarenpää | 1994 | Lapuan Virkiä | 46.46 | 1:36.62 | |||||
13 | Iida Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 46.13 | 1:39.09 | |||||
14 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 55.30 | 1:58.72 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 16:54 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:11 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.15 | 1:27.64 | |||||
2 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 42.99 | 1:29.49 | |||||
3 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 46.08 | 1:34.20 | |||||
4 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 44.08 | 1:34.40 | |||||
5 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.07 | 1:35.51 | |||||
6 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 46.17 | 1:36.48 | |||||
7 | Lauri Törmä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 47.94 | 1:37.78 | |||||
8 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 48.54 | 1:40.15 | |||||
9 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.23 | 1:41.19 | |||||
10 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 49.38 | 1:43.27 | |||||
11 | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 50.79 | 1:44.10 | |||||
12 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 51.27 | 1:46.19 | |||||
13 | Kalle Tankka | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.28 | 1:47.78 | |||||
14 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 51.65 | 1:48.54 | |||||
15 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.12 | 1:49.04 | |||||
16 | Paavo Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 52.44 | 1:52.74 | |||||
17 | Samuli Laitila | 2001 | Haapajärven Kiilat | 53.49 | 1:54.65 | |||||
18 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.42 | 1:54.72 | |||||
19 | Aleksi Länkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 55.00 | 1:55.58 | |||||
20 | Henrik Martola | 2000 | Cetus | 55.79 | 1:56.92 | |||||
21 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 56.17 | 1:57.99 | |||||
22 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 57.66 | 2:00.04 | |||||
23 | Eemeli Vehkakoski | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.44 | 2:01.59 | |||||
24 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.65 | 2:09.66 | |||||
25 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.89 | 2:12.07 | |||||
- | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 37.18 | 1:18.32 | |||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 38.48 | 1:19.59 | |||||
3 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 41.43 | 1:26.81 | |||||
4 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 43.06 | 1:27.99 | |||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 42.23 | 1:28.61 | |||||
6 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 42.39 | 1:29.70 | |||||
7 | Zacharias Moliis | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.00 | 1:31.53 | |||||
8 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.84 | 1:33.57 | |||||
9 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 44.96 | 1:33.61 | |||||
10 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 44.90 | 1:34.69 | |||||
11 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.79 | 1:35.05 | |||||
12 | Valtteri Lausala | 1999 | Simmis Grani | 45.07 | 1:38.04 | |||||
13 | Joonas Huhtakangas | 1999 | Oulun Lohet | 46.21 | 1:38.78 | |||||
14 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.86 | 1:40.85 | |||||
15 | Niko Somila | 1999 | Simmis Grani | 46.58 | 1:40.87 | |||||
16 | Mikko Seilonen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 49.31 | 1:41.28 | |||||
17 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 49.17 | 1:41.36 | |||||
18 | Lauri Kuuskoski | 1999 | Simmis Grani | 47.86 | 1:41.92 | |||||
19 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.44 | 1:41.95 | |||||
20 | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 49.35 | 1:44.09 | |||||
21 | Alex Piispanen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.75 | 1:44.82 | |||||
22 | Matias Manninen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 48.65 | 1:45.40 | |||||
23 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 51.70 | 1:46.21 | |||||
24 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 50.38 | 1:46.54 | |||||
25 | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 54.47 | 1:49.73 | |||||
26 | Arttu Kiho | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 52.25 | 1:51.03 | |||||
27 | Niko Kojonen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.63 | 1:52.54 | |||||
28 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 55.99 | 1:57.33 | |||||
29 | Axel Österholm | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.93 | 2:29.16 | |||||
- | Anton Helin | 1999 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Joonatan Jokiniemi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 34.87 | 1:12.39 | |||||
2 | Jakob Nordman | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 33.52 | 1:12.45 | |||||
3 | Adam Vik | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 33.76 | 1:14.11 | |||||
4 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 35.57 | 1:17.91 | |||||
5 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 38.51 | 1:20.15 | |||||
6 | Tony Kirjonen | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 39.28 | 1:22.19 | |||||
7 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 39.41 | 1:22.83 | |||||
8 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.99 | 1:24.53 | |||||
9 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.42 | 1:25.49 | |||||
10 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.73 | 1:26.76 | |||||
11 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 41.17 | 1:29.80 | |||||
12 | Karri Lahtinen | 1997 | Someron Esa | 43.48 | 1:29.91 | |||||
13 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 42.00 | 1:30.20 | |||||
14 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.37 | 1:30.35 | |||||
15 | Jonas Solvin | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 44.25 | 1:34.94 | |||||
16 | Janne Känsäkangas | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.06 | 1:37.31 | |||||
17 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.81 | 1:44.28 | |||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Atte Sahla | 1993 | Vantaan Vesikot | 33.28 | 1:10.13 | |||||
2 | Jaakko Oksala | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.53 | 1:15.27 | |||||
3 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.01 | 1:17.09 | |||||
4 | Vincent Hellman | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.44 | 1:25.80 | |||||
5 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 40.81 | 1:27.29 | |||||
6 | Timo Mäki | 1995 | Simmis Grani | 41.88 | 1:30.43 | |||||
7 | Ville Keskikuru | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.48 | 1:31.20 | |||||
8 | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.62 | 1:41.43 | |||||
- | Sami Aho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:11 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 11, 50m SU T10, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 43.13 | ||||||
2 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.81 | ||||||
3 | Kristiina Mikkola | 2002 | Cetus | 48.05 | ||||||
4 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 48.62 | ||||||
5 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 49.96 | ||||||
6 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 50.19 | ||||||
7 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 51.16 | ||||||
8 | Emma Lähteenmäki | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.35 | ||||||
9 | Meri Pikkala | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.38 | ||||||
10 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.71 | ||||||
11 | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.40 | ||||||
12 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.29 | ||||||
13 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit | 1:18.11 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:45 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:44 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 12, 50m SU P11, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.34 | ||||||
2 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.69 | ||||||
3 | Samuli Laitila | 2001 | Haapajärven Kiilat | 42.93 | ||||||
4 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 43.64 | ||||||
5 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 43.80 | ||||||
6 | Juho Nordlund | 2002 | Kemin Uimaseura | 44.02 | ||||||
7 | Arttu Kurttio | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 44.14 | ||||||
8 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 44.18 | ||||||
9 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 44.43 | ||||||
10 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 44.53 | ||||||
11 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit | 46.42 | ||||||
12 | Juho Ruuskanen | 2001 | Cetus | 46.59 | ||||||
13 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 47.40 | ||||||
14 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 47.64 | ||||||
15 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 47.79 | ||||||
16 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 47.80 | ||||||
17 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 47.90 | ||||||
18 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 47.99 | ||||||
19 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.22 | ||||||
20 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.44 | ||||||
21 | Valtteri Laaninen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 49.79 | ||||||
22 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 50.32 | ||||||
23 | Toivo Haikonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.34 | ||||||
24 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.96 | ||||||
25 | Juuso Kemppainen | 2001 | Nokian Pyry | 51.68 | ||||||
26 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 54.84 | ||||||
27 | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.97 | ||||||
28 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.81 | ||||||
29 | Kalle Tankka | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.19 | ||||||
30 | Onni Haikonen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.35 | ||||||
31 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.13 | ||||||
32 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.34 | ||||||
33 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 59.80 | ||||||
34 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.84 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:44 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:42 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 13, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Heidi Savioja | 1988 | Ilmajoen Kisailijat | 33.70 | ||||||
2 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 33.75 | ||||||
3 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 35.49 | ||||||
4 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uinti 1906 | 35.98 | ||||||
5 | Emmi Hannila | 1996 | Lapuan Virkiä | 36.76 | ||||||
6 | Paju Tuuri | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 36.95 | ||||||
7 | Jonna Tattari | 1994 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 37.15 | ||||||
8 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 37.61 | ||||||
9 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 38.13 | ||||||
10 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 38.21 | ||||||
11 | Oona Tankka | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.36 | ||||||
12 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 38.61 | ||||||
13 | Önne-liisa Kunman | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 39.30 | ||||||
14 | Kianella Vainio | 1998 | Porin Pyrintö | 39.79 | ||||||
15 | Sonja Polvi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 40.60 | ||||||
16 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 40.73 | ||||||
17 | Ella Soukkala | 1998 | Alavuden Urheilijat | 40.77 | ||||||
18 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 41.11 | ||||||
19 | Roosa Miettunen | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 41.25 | ||||||
20 | Heidi Huhdanmäki | 1996 | Porin Pyrintö | 41.55 | ||||||
21 | Laura Saha | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.66 | ||||||
22 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 41.90 | ||||||
23 | Sanni Siika-Aho | 1999 | Oulun Lohet | 42.27 | ||||||
24 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 42.34 | ||||||
25 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 42.37 | ||||||
26 | Titta Pesälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 43.20 | ||||||
27 | Niina Malmivaara | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 43.24 | ||||||
28 | Anniina Kaappola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 43.37 | ||||||
28 | Martta Rautiainen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 43.37 | ||||||
30 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 43.74 | ||||||
31 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 44.01 | ||||||
32 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 44.57 | ||||||
33 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 44.68 | ||||||
34 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 44.78 | ||||||
35 | Roosa-Maria Ojanperä | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 45.39 | ||||||
36 | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.24 | ||||||
37 | Annika Forma | 1994 | Porin Pyrintö | 46.57 | ||||||
38 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 47.04 | ||||||
39 | Jemina Colley | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 47.57 | ||||||
40 | Milla Maijala | 1997 | Alavuden Urheilijat | 47.76 | ||||||
41 | Emmi Hirvonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 48.23 | ||||||
42 | Sofia Ervasti | 2001 | Oulun Lohet | 49.58 | ||||||
43 | Venla Ojanperä | 2001 | Seinäjoen Uimarit | 49.93 | ||||||
44 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 53.88 | ||||||
45 | Piia Jolanki | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 55.23 | ||||||
46 | Julia Hietala | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.90 | ||||||
47 | Viivi Ikonen | 2001 | Nokian Pyry | 58.34 | ||||||
- | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNS | ||||||
- | Katariina Hautala | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Salla Vuoti | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:42 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 14, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 29.77 | ||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | Simmis Grani | 31.15 | ||||||
3 | Eetu Soini | 1996 | Someron Esa | 31.64 | ||||||
4 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.66 | ||||||
5 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.21 | ||||||
6 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 35.67 | ||||||
7 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 35.73 | ||||||
8 | André Backlund | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 35.93 | ||||||
9 | Samuli Porspakka | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.18 | ||||||
10 | Joonas Kartau | 1998 | Simmis Grani | 38.28 | ||||||
11 | Miika Peteri | 1997 | Oulun Lohet | 38.56 | ||||||
12 | Jonas Meissner | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 41.58 | ||||||
13 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 42.92 | ||||||
14 | Mikko Laitila | 1990 | Ilmajoen Kisailijat | 44.58 | ||||||
15 | Mikko Seilonen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 45.06 | ||||||
16 | Paavo Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 48.73 | ||||||
17 | Axel Österholm | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.84 | ||||||
18 | Eemeli Vehkakoski | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.35 | ||||||
- | Niko Kojonen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:19 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Katariina Jyrälä | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.02 | 1:25.92 | |||||
2 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | Tornion Uimaseura | 40.48 | 1:26.75 | |||||
3 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 41.51 | 1:28.44 | |||||
4 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 42.16 | 1:30.56 | |||||
5 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 42.85 | 1:31.30 | |||||
6 | Riikka Lahtinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 43.46 | 1:32.40 | |||||
7 | Petra Äkkinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.18 | 1:33.66 | |||||
8 | Kristiina Haapala | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 41.00 | 1:34.86 | |||||
9 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 44.32 | 1:35.50 | |||||
10 | Veera Leinonen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 41.30 | 1:36.66 | |||||
11 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 49.86 | 1:51.25 | |||||
12 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 50.53 | 1:52.61 | |||||
13 | Emmi Hirvonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 51.40 | 1:53.84 | |||||
14 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 57.96 | 1:56.77 | |||||
15 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 53.12 | 1:59.57 | |||||
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.59 | 1:08.99 | |||||
2 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 34.44 | 1:16.17 | |||||
3 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.18 | 1:19.90 | |||||
4 | Olivia Jokinen | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 36.66 | 1:22.29 | |||||
5 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 37.59 | 1:23.32 | |||||
6 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 39.30 | 1:23.72 | |||||
7 | Salla Jokio | 1998 | Vieskan Uimarit | 37.84 | 1:24.35 | |||||
8 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 38.49 | 1:24.88 | |||||
9 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 39.48 | 1:25.01 | |||||
10 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 41.93 | 1:25.61 | |||||
11 | Önne-liisa Kunman | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 38.62 | 1:25.81 | |||||
12 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 40.74 | 1:25.87 | |||||
13 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | Kemin Uimaseura | 41.61 | 1:27.66 | |||||
14 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 42.03 | 1:29.58 | |||||
15 | Eevi Tyni | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 43.65 | 1:30.60 | |||||
16 | Elina Pulkkinen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 42.05 | 1:31.23 | |||||
17 | Saga Räsänen | 1998 | Cetus | 43.19 | 1:32.50 | |||||
18 | Silja Saarela | 1999 | Oulun Lohet | 44.97 | 1:34.64 | |||||
19 | Iida Laukka | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 43.91 | 1:35.09 | |||||
20 | Veera Santasalo | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 46.75 | 1:40.58 | |||||
21 | Sonja Polvi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 46.54 | 1:41.41 | |||||
22 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 44.82 | 1:45.03 | |||||
23 | Anmari Porkka | 1998 | Cetus | 46.98 | 1:45.74 | |||||
24 | Emma Lahti | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 52.11 | 1:50.15 | |||||
25 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.69 | 1:53.77 | |||||
- | Anni Keisala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNF | ||||||
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 31.32 | 1:06.71 | |||||
2 | Ida Villa | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.04 | 1:07.10 | |||||
3 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.82 | 1:07.62 | |||||
4 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 32.84 | 1:09.48 | |||||
5 | Terhi Saarenpää | 1994 | Lapuan Virkiä | 33.92 | 1:14.04 | |||||
6 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 32.36 | 1:15.12 | |||||
7 | Jonna Tattari | 1994 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.49 | 1:17.27 | |||||
8 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 36.91 | 1:19.62 | |||||
9 | Ida Tienhaara | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.78 | 1:19.81 | |||||
10 | Lottamari Virtanen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 37.39 | 1:20.52 | |||||
11 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 35.92 | 1:20.65 | |||||
12 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 36.72 | 1:21.43 | |||||
13 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | Simmis Grani | 39.03 | 1:21.46 | |||||
14 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 38.67 | 1:21.58 | |||||
15 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 36.62 | 1:23.09 | |||||
16 | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.50 | 1:23.96 | |||||
17 | Satu Siekkinen | 1994 | Porin Pyrintö | 39.15 | 1:25.51 | |||||
18 | Heidi Forma | 1993 | Porin Pyrintö | 37.76 | 1:27.37 | |||||
19 | Janina Hakala | 1997 | Kauhajoen Karhu | 41.28 | 1:29.27 | |||||
20 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 43.91 | 1:34.25 | |||||
21 | Sara Kiho | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 41.82 | 1:34.44 | |||||
22 | Anette Seilonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 46.53 | 1:44.80 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:19 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:29 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 35.67 | 1:18.24 | |||||
2 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 36.55 | 1:19.01 | |||||
3 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.99 | 1:21.49 | |||||
4 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.96 | 1:26.60 | |||||
5 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 40.48 | 1:27.14 | |||||
6 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 41.23 | 1:27.17 | |||||
7 | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 44.47 | 1:30.71 | |||||
8 | Lauri Törmä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 41.54 | 1:31.15 | |||||
9 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 43.52 | 1:38.90 | |||||
10 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.08 | 1:41.21 | |||||
- | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.62 | 1:05.82 | |||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 31.89 | 1:07.94 | |||||
3 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.06 | 1:09.08 | |||||
4 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 32.23 | 1:09.63 | |||||
5 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.82 | 1:13.71 | |||||
6 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 33.64 | 1:15.80 | |||||
7 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 34.65 | 1:17.37 | |||||
8 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 37.54 | 1:25.26 | |||||
9 | Arttu Mäki | 1998 | Cetus | 40.93 | 1:26.46 | |||||
10 | Janne Känsäkangas | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.44 | 1:28.37 | |||||
11 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 45.80 | 1:41.62 | |||||
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Viktor Mänty | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.78 | 1:01.93 | |||||
2 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 27.95 | 1:02.78 | |||||
3 | Miko Kinnunen | 1992 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.46 | 1:03.27 | |||||
4 | Teemu Ahtiainen | 1994 | Vantaan Vesikot | 28.91 | 1:04.11 | |||||
5 | Adam Vik | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 28.91 | 1:04.22 | |||||
6 | Mikko Karttunen | 1994 | Vantaan Vesikot | 29.83 | 1:04.57 | |||||
7 | Johannes Lindroos | 1996 | Someron Esa | 31.29 | 1:07.01 | |||||
8 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 33.69 | 1:13.28 | |||||
9 | Teemu Peteri | 1993 | Oulun Lohet | 33.26 | 1:15.18 | |||||
10 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 34.68 | 1:18.10 | |||||
11 | Robin Thodin | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 35.04 | 1:20.21 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:29 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 19:33 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 42.54 | 1:31.76 | 2:27.53 | 3:06.98 | |||
2 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.28 | 1:31.68 | 2:26.16 | 3:09.21 | |||
3 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 41.38 | 1:30.36 | 2:29.56 | 3:10.68 | |||
4 | Henna Haipus | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 43.36 | 1:33.24 | 2:29.25 | 3:11.66 | |||
5 | Susanna Palojärvi | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.99 | 1:33.35 | 2:34.53 | 3:15.06 | |||
6 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 44.70 | 1:34.76 | 2:37.07 | 3:15.24 | |||
7 | Kaisa Hakkarainen | 2001 | Nokian Pyry | 45.77 | 1:38.00 | 2:33.30 | 3:15.79 | |||
8 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 51.97 | 1:40.97 | 2:34.41 | 3:18.84 | |||
9 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 45.56 | 1:39.11 | 2:40.99 | 3:20.97 | |||
10 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 49.93 | 1:41.94 | 2:38.56 | 3:20.99 | |||
11 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 48.31 | 1:39.08 | 2:37.19 | 3:23.87 | |||
12 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 45.08 | 1:38.36 | 2:42.80 | 3:24.05 | |||
13 | Lotta Auvinen | 2001 | Cetus | 49.72 | 1:43.11 | 2:41.65 | 3:25.50 | |||
14 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 48.99 | 1:44.04 | 2:41.63 | 3:25.57 | |||
15 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.61 | 1:42.86 | 2:41.18 | 3:29.54 | |||
16 | Kristiina Mikkola | 2002 | Cetus | 50.45 | 1:45.02 | 2:44.41 | 3:29.99 | |||
17 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.86 | 1:40.53 | 2:41.97 | 3:31.03 | |||
18 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 50.04 | 1:42.43 | 2:43.71 | 3:31.14 | |||
19 | Daniela Korolainen | 2001 | Cetus | 46.54 | 1:46.45 | 2:41.32 | 3:31.69 | |||
20 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 50.88 | 1:48.39 | 2:50.74 | 3:37.86 | |||
21 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 52.08 | 1:50.62 | 2:51.60 | 3:38.57 | |||
22 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 53.73 | 1:53.93 | 2:58.37 | 3:53.77 | |||
23 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 54.62 | 1:54.17 | 3:03.40 | 3:55.60 | |||
24 | Mari Hatunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.46 | 1:55.88 | 2:57.62 | 3:56.57 | |||
25 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 57.64 | 2:00.68 | 3:06.45 | 3:57.12 | |||
26 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 56.98 | 1:58.17 | 3:05.59 | 4:00.32 | |||
27 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 59.74 | 2:01.53 | 3:05.62 | 4:01.65 | |||
28 | Taru Poutiainen | 2001 | Oulun Lohet | 58.49 | 2:04.10 | 3:10.82 | 4:04.83 | |||
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 36.32 | 1:20.32 | 2:05.56 | 2:41.73 | |||
2 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 35.82 | 1:20.54 | 2:10.71 | 2:49.51 | |||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 38.50 | 1:22.22 | 2:14.54 | 2:51.95 | |||
4 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.37 | 1:26.83 | 2:17.94 | 2:56.46 | |||
5 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 39.66 | 1:25.97 | 2:19.99 | 2:58.12 | |||
6 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 41.89 | 1:25.80 | 2:19.44 | 2:59.70 | |||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 41.67 | 1:28.81 | 2:21.53 | 3:02.61 | |||
8 | Milja Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 40.14 | 1:25.77 | 2:23.51 | 3:02.67 | |||
9 | Kristiina Haapala | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 40.61 | 1:27.25 | 2:22.57 | 3:02.93 | |||
10 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.04 | 1:32.32 | 2:24.69 | 3:03.85 | |||
11 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.37 | 1:31.53 | 2:23.37 | 3:04.91 | |||
12 | Elina Pulkkinen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 42.76 | 1:33.33 | 2:25.07 | 3:06.90 | |||
13 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.64 | 1:28.91 | 2:26.44 | 3:08.97 | |||
14 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 45.86 | 1:39.57 | 2:32.25 | 3:12.59 | |||
15 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 45.49 | 1:38.40 | 2:30.54 | 3:12.96 | |||
16 | Ella Auvinen | 1999 | Cetus | 42.68 | 1:35.83 | 2:30.31 | 3:13.22 | |||
17 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 44.75 | 1:33.94 | 2:32.57 | 3:13.60 | |||
18 | Sini Keinänen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 41.16 | 1:32.58 | 2:29.65 | 3:14.22 | |||
19 | Sanni Kramsu | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 46.81 | 1:33.74 | 2:35.78 | 3:14.53 | |||
20 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 45.47 | 1:36.37 | 2:35.63 | 3:14.63 | |||
21 | Sanni Siika-Aho | 1999 | Oulun Lohet | 46.14 | 1:38.24 | 2:35.09 | 3:15.22 | |||
22 | Kia Pollari | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.12 | 1:38.88 | 2:32.97 | 3:15.55 | |||
23 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 47.63 | 1:41.84 | 2:32.93 | 3:16.41 | |||
24 | Noora Siltari | 2000 | Kemin Uimaseura | 47.77 | 1:40.19 | 2:36.14 | 3:16.49 | |||
25 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 44.79 | 1:35.22 | 2:37.19 | 3:17.62 | |||
26 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.56 | 1:35.91 | 2:38.32 | 3:17.79 | |||
27 | Jessika Lehtonen | 1999 | Cetus | 48.73 | 1:38.19 | 2:32.75 | 3:18.38 | |||
28 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 51.52 | 1:42.28 | 2:37.69 | 3:19.54 | |||
29 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 45.78 | 1:36.52 | 2:37.46 | 3:20.50 | |||
30 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 43.23 | 1:34.41 | 2:36.32 | 3:20.74 | |||
31 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 50.91 | 1:45.06 | 2:38.88 | 3:21.33 | |||
32 | Sofia Haglund | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.71 | 1:35.54 | 2:34.81 | 3:21.41 | |||
33 | Siiri Pesälä | 2000 | Kemin Uimaseura | 47.24 | 1:37.92 | 2:39.73 | 3:21.71 | |||
34 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.32 | 1:39.82 | 2:39.51 | 3:22.28 | |||
35 | Ella Takalo | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 48.57 | 1:41.69 | 2:37.96 | 3:22.49 | |||
36 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 46.53 | 1:38.22 | 2:40.37 | 3:22.61 | |||
37 | Marie Fjellström | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.82 | 1:43.20 | 2:43.40 | 3:26.17 | |||
38 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 49.53 | 1:42.88 | 2:42.43 | 3:27.61 | |||
39 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 49.92 | 1:41.30 | 2:43.10 | 3:27.78 | |||
40 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 46.24 | 1:45.63 | 2:45.10 | 3:30.69 | |||
41 | Laura Lähteenmäki | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.12 | 1:45.56 | 2:42.84 | 3:32.38 | |||
42 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.16 | 1:47.91 | 2:48.05 | 3:36.54 | |||
43 | Rikkonen Selina | 2000 | Kemin Uimaseura | 50.59 | 1:50.79 | 2:46.29 | 3:36.65 | |||
44 | Tiia Laiho | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.78 | 1:50.36 | 2:51.93 | 3:39.41 | |||
45 | Silja Kanto | 2000 | Kemin Uimaseura | 51.77 | 1:52.95 | 2:55.70 | 3:43.95 | |||
46 | Olga Heikkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 55.22 | 1:53.40 | 2:54.23 | 3:46.28 | |||
47 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.42 | 1:51.56 | 2:56.56 | 3:46.33 | |||
48 | Jemina Colley | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 57.96 | 1:56.09 | 3:04.14 | 3:47.98 | |||
- | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Marianna Porkka | 2000 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 35.04 | 1:19.20 | 2:02.11 | 2:38.80 | |||
2 | Janina Viitanen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.01 | 1:15.42 | 2:06.23 | 2:41.07 | |||
3 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 37.01 | 1:22.00 | 2:09.04 | 2:45.96 | |||
4 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 35.20 | 1:19.74 | 2:11.60 | 2:49.71 | |||
5 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 37.68 | 1:23.14 | 2:15.60 | 2:53.23 | |||
6 | Aino Ettilä | 1997 | Simmis Grani | 37.03 | 1:27.25 | 2:19.32 | 2:56.80 | |||
7 | Isabelle Yuliwas | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.26 | 1:33.88 | 2:23.17 | 3:01.88 | |||
8 | Iida Laukka | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 42.45 | 1:34.79 | 2:27.22 | 3:08.51 | |||
9 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 46.19 | 1:36.61 | 2:28.04 | 3:11.20 | |||
10 | Sara Kiho | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 43.17 | 1:33.86 | 2:32.94 | 3:15.72 | |||
11 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 45.30 | 1:38.35 | 2:35.38 | 3:17.88 | |||
12 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 45.73 | 1:35.90 | 2:36.07 | 3:17.96 | |||
13 | Andrea Villbacka | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 40.73 | 1:35.23 | 2:34.78 | 3:19.35 | |||
14 | Titta Pesälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 49.54 | 1:40.28 | 2:38.88 | 3:22.99 | |||
15 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 47.34 | 1:40.38 | 2:42.57 | 3:25.46 | |||
- | Ella Tyni | 1997 | Kempeleen Pyrintö | DNF | ||||||
- | Jenna Hahtola | 1997 | Seinäjoen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Martta Rautiainen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 17, 200m SKU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Emilia Uusitalo | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.87 | 1:11.31 | 1:54.01 | 2:27.68 | |||
2 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 34.95 | 1:20.25 | 2:05.23 | 2:44.87 | |||
3 | Sanna Miesmaa | 1995 | Oulun Lohet | 35.71 | 1:22.84 | 2:13.63 | 2:50.52 | |||
4 | Anni Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 37.17 | 1:24.60 | 2:15.13 | 2:52.60 | |||
5 | Katja Sneck | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.34 | 1:25.34 | 2:14.32 | 2:54.19 | |||
6 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 38.71 | 1:26.42 | 2:15.19 | 2:54.26 | |||
7 | Sarah Karjalainen | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.18 | 1:27.57 | 2:15.55 | 2:57.32 | |||
8 | Merja Miesmaa | 1994 | Oulun Lohet | 37.47 | 1:22.35 | 2:20.91 | 2:57.61 | |||
9 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.46 | 1:26.83 | 2:20.66 | 2:59.27 | |||
10 | Iida Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 40.24 | 1:30.06 | 2:24.35 | 3:03.72 | |||
11 | Anette Seilonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 48.41 | 1:39.60 | 2:36.33 | 3:18.60 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 19:33 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:02 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:20.36 | 2:10.80 | 2:48.28 | ||||
2 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 38.89 | 1:23.70 | 2:14.42 | 2:54.75 | |||
3 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 39.59 | 1:28.27 | 2:16.47 | 2:55.21 | |||
4 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 41.66 | 1:27.65 | 2:19.89 | 2:57.32 | |||
5 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.14 | 1:28.48 | 2:23.74 | 3:02.23 | |||
6 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 38.91 | 1:29.75 | 2:22.88 | 3:04.37 | |||
7 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 43.10 | 1:31.70 | 2:30.29 | 3:09.12 | |||
8 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 45.64 | 1:36.03 | 2:33.67 | 3:12.87 | |||
9 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 44.28 | 1:35.39 | 2:30.44 | 3:13.21 | |||
10 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.74 | 1:34.61 | 2:32.58 | 3:13.46 | |||
11 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 42.34 | 1:34.31 | 2:34.33 | 3:13.88 | |||
12 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 43.79 | 1:36.41 | 2:31.20 | 3:14.38 | |||
13 | Veikko Romppainen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 43.85 | 1:32.85 | 2:32.19 | 3:18.19 | |||
14 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | Simmis Grani | 49.48 | 1:38.15 | 2:38.36 | 3:19.13 | |||
15 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.69 | 1:40.02 | 2:36.62 | 3:21.74 | |||
16 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.35 | 1:38.02 | 2:40.09 | 3:26.17 | |||
17 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 51.32 | 1:43.70 | 2:44.51 | 3:28.80 | |||
18 | Jasper Aksila | 2000 | Kemin Uimaseura | 49.32 | 1:42.71 | 2:45.74 | 3:32.29 | |||
19 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 49.32 | 1:40.12 | 2:45.86 | 3:32.63 | |||
20 | Juho Nordlund | 2002 | Kemin Uimaseura | 53.85 | 1:47.32 | 2:47.83 | 3:32.73 | |||
21 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 51.27 | 1:47.83 | 2:46.50 | 3:32.95 | |||
22 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.64 | 1:50.05 | 2:49.48 | 3:34.45 | |||
23 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 46.70 | 1:41.85 | 2:48.24 | 3:37.40 | |||
24 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 52.19 | 1:47.06 | 2:55.71 | 3:41.47 | |||
25 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.95 | 1:53.00 | 3:03.36 | 3:46.14 | |||
26 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 52.36 | 1:53.62 | 3:03.06 | 3:50.04 | |||
27 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 57.04 | 1:58.10 | 3:11.20 | 3:59.92 | |||
28 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.63 | 2:11.06 | 3:19.83 | 4:14.53 | |||
- | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 30.67 | 1:12.55 | 2:01.04 | 2:34.90 | |||
2 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 36.46 | 1:18.14 | 2:03.92 | 2:39.71 | |||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 35.14 | 1:17.77 | 2:08.19 | 2:43.33 | |||
4 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 38.59 | 1:24.37 | 2:13.49 | 2:48.53 | |||
5 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 39.76 | 1:23.92 | 2:13.48 | 2:50.83 | |||
6 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 38.27 | 1:21.36 | 2:14.56 | 2:51.29 | |||
7 | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | 40.76 | 1:24.78 | 2:13.59 | 2:51.90 | |||
8 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 34.64 | 1:23.50 | 2:13.42 | 2:54.22 | |||
9 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 37.39 | 1:24.00 | 2:15.68 | 2:55.45 | |||
10 | Niko Somila | 1999 | Simmis Grani | 39.18 | 1:20.85 | 2:17.25 | 2:56.21 | |||
11 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.54 | 1:23.06 | 2:15.48 | 2:56.72 | |||
12 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 39.45 | 1:27.30 | 2:19.89 | 2:58.44 | |||
13 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.68 | 1:21.70 | 2:15.71 | 2:59.55 | |||
14 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.62 | 1:26.49 | 2:25.11 | 3:00.49 | |||
15 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 41.39 | 1:28.34 | 2:23.10 | 3:03.15 | |||
16 | Matias Manninen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 40.11 | 1:28.75 | 2:23.99 | 3:03.60 | |||
17 | Valtteri Lausala | 1999 | Simmis Grani | 40.73 | 1:32.76 | 2:27.80 | 3:08.26 | |||
18 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 45.04 | 1:30.95 | 2:29.27 | 3:08.47 | |||
19 | Tuomas Uusitalo | 1999 | Simmis Grani | 41.69 | 1:34.12 | 2:28.53 | 3:08.89 | |||
20 | Joonas Huhtakangas | 1999 | Oulun Lohet | 41.29 | 1:29.70 | 2:26.25 | 3:09.09 | |||
21 | Zacharias Moliis | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.83 | 1:34.84 | 2:27.82 | 3:09.73 | |||
22 | Anton Helin | 1999 | Cetus | 42.44 | 1:31.20 | 2:33.21 | 3:11.75 | |||
23 | Lauri Tapio | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 42.36 | 1:35.53 | 2:34.97 | 3:16.11 | |||
24 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 46.11 | 1:35.94 | 2:36.60 | 3:18.91 | |||
25 | Teemu Puro | 1999 | Kemin Uimaseura | 46.19 | 1:40.35 | 2:41.11 | 3:22.47 | |||
26 | Mikko Seilonen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 43.49 | 1:42.09 | 2:35.39 | 3:23.50 | |||
27 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.66 | 1:44.23 | 2:41.68 | 3:24.74 | |||
28 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 49.92 | 1:44.30 | 2:42.55 | 3:27.50 | |||
29 | Arttu Kiho | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 50.09 | 1:43.22 | 2:42.57 | 3:28.66 | |||
30 | Aleksi Villanen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 45.46 | 1:39.89 | 2:47.32 | 3:33.85 | |||
31 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.34 | 1:44.78 | 2:54.25 | 3:41.55 | |||
32 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 53.05 | 1:52.00 | 2:55.27 | 3:45.24 | |||
- | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Jimi Panula | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Lauri Kuuskoski | 1999 | Simmis Grani | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 31.74 | 1:09.46 | 1:51.38 | 2:23.22 | |||
2 | Eetu Soini | 1996 | Someron Esa | 32.38 | 1:12.54 | 1:56.72 | 2:28.83 | |||
3 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.35 | 1:13.56 | 2:02.10 | 2:34.63 | |||
4 | Aleksi Ekström | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.73 | 1:14.56 | 2:00.29 | 2:34.65 | |||
5 | Tony Kirjonen | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 32.56 | 1:18.51 | 2:05.00 | 2:37.84 | |||
6 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 35.39 | 1:18.50 | 2:03.66 | 2:38.36 | |||
7 | Matti Ala-Hynnilä | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.22 | 1:16.73 | 2:05.18 | 2:39.84 | |||
8 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 35.61 | 1:19.76 | 2:07.95 | 2:41.79 | |||
9 | Karri Lahtinen | 1997 | Someron Esa | 37.43 | 1:18.78 | 2:09.25 | 2:43.45 | |||
10 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.59 | 1:21.48 | 2:10.92 | 2:46.99 | |||
11 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 37.98 | 1:25.71 | 2:17.21 | 2:55.30 | |||
12 | Jonas Solvin | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 36.73 | 1:21.84 | 2:14.60 | 2:56.58 | |||
13 | Nikholas Peart | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.64 | 1:25.47 | 2:19.14 | 2:58.02 | |||
14 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.89 | 1:32.85 | 2:23.77 | 2:59.42 | |||
15 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.58 | 1:31.37 | 2:26.18 | 3:07.76 | |||
- | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
Laji 18, 200m SKU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Sahla | 1993 | Vantaan Vesikot | 30.11 | 1:06.69 | 1:46.37 | 2:19.21 | |||
2 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.39 | 1:08.16 | 1:50.89 | 2:24.45 | |||
3 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.49 | 1:15.10 | 2:00.65 | 2:35.65 | |||
4 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.40 | 1:16.59 | 2:05.69 | 2:42.31 | |||
5 | Joni Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 35.19 | 1:18.54 | 2:11.21 | 2:46.62 | |||
6 | Vincent Hellman | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.75 | 1:22.98 | 2:12.81 | 2:49.14 | |||
7 | Ville Keskikuru | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.20 | 1:21.90 | 2:11.37 | 2:52.30 | |||
8 | Sami Aho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.27 | 1:25.52 | 2:22.32 | 3:05.24 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:02 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 09:42 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 19, 4X50m SKUV T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | PTU tytöt [1998] | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 2:24.60 | ||||||
Lyydia Tuominen | 1998 | |||||||||
Anni Heininen | 1998 | |||||||||
Henna Syrjälä | 1999 | 1:53.31 | 1:53.31 | |||||||
Marianna Koskimaa | 1998 | 31.29 | 2:24.60 | |||||||
2 | OuLo1 | 1999 | Oulun Lohet | 2:25.05 | ||||||
Carita Heikkala | 1998 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Riikka Korpi | 1998 | 41.57 | 1:18.20 | |||||||
Katri Hurskainen | 2000 | 35.66 | 1:53.86 | |||||||
Tytti Karjalainen | 1998 | 31.19 | 2:25.05 | |||||||
3 | VUS-VSS N 2 | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.22 | ||||||
Anni Keisala | 1998 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Nea Lähdesmäki | 1999 | 42.45 | 1:22.27 | |||||||
Karoliina Pulkkinen | 1998 | 34.19 | 1:56.46 | |||||||
Sandra Qvist | 1998 | 33.76 | 2:30.22 | |||||||
4 | KemUS T1 | 1998 | Kemin Uimaseura | 2:36.33 | ||||||
Titta Pesälä | 1998 | 43.83 | 43.83 | |||||||
Satu-Lotta Pitko | 1998 | 41.14 | 1:24.97 | |||||||
Eveliina Palo | 1999 | 37.07 | 2:02.04 | |||||||
Noora Siltari | 2000 | 34.29 | 2:36.33 | |||||||
5 | KemPy naiset B [1998] | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 2:36.51 | ||||||
Eevi Tyni | 1998 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Iida Laukka | 1998 | 43.14 | 1:22.20 | |||||||
Elina Pulkkinen | 1999 | 39.17 | 2:01.37 | |||||||
Ida-Maria Juntunen | 1999 | 35.14 | 2:36.51 | |||||||
6 | KemTU naiset [1999] | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 2:37.54 | ||||||
Sini Keinänen | 1999 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Nea Tainio | 1999 | 44.20 | 1:26.93 | |||||||
Veera Leinonen | 2000 | 37.53 | 2:04.46 | |||||||
Pinja Remes | 1999 | 33.08 | 2:37.54 | |||||||
7 | KU | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 2:37.71 | ||||||
Sonja Polvi | 1998 | 39.42 | 39.42 | |||||||
Kristiina Haapala | 2000 | 44.18 | 1:23.60 | |||||||
Laura Haapanen | 1999 | 40.93 | 2:04.53 | |||||||
Niina Malmivaara | 1998 | 33.18 | 2:37.71 | |||||||
8 | OuLo 2 | 1998 | Oulun Lohet | 2:45.93 | ||||||
Sanni Siika-Aho | 1999 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Katriina Korpi | 2000 | 45.03 | 1:27.93 | |||||||
Silja Saarela | 1999 | 41.15 | 2:09.08 | |||||||
Milla Henriksson | 1999 | 36.85 | 2:45.93 | |||||||
9 | NoPy tytöt 1 | 2001 | Nokian Pyry | 2:48.09 | ||||||
Anni Aro | 2001 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Kaisa Hakkarainen | 2001 | 50.43 | 1:34.28 | |||||||
Mila Manner | 2001 | |||||||||
Camilla Tyven | 2001 | 2:48.09 | 2:48.09 | |||||||
10 | OuLo Rollo 2 | 2001 | Oulun Lohet | 3:02.18 | ||||||
Senni Keisu | 2001 | 53.23 | 53.23 | |||||||
Taru Poutiainen | 2001 | 57.17 | 1:50.40 | |||||||
Iida Ahonen | 1999 | |||||||||
Anni Willman | 2001 | 3:02.18 | 3:02.18 | |||||||
11 | Cetus 1 | 1998 | Cetus | 3:07.55 | ||||||
Lotta Auvinen | 2001 | 46.12 | 46.12 | |||||||
Daniela Korolainen | 2001 | 48.54 | 1:34.66 | |||||||
Kristiina Mikkola | 2002 | |||||||||
Marianna Porkka | 2000 | 3:07.55 | 3:07.55 | |||||||
12 | NoPy tytöt 2 | 2000 | Nokian Pyry | 3:12.75 | ||||||
Anni Matikainen | 2001 | 54.87 | 54.87 | |||||||
Emmi Uotila | 2002 | 56.10 | 1:50.97 | |||||||
Jenna Kaprali | 2000 | 43.70 | 2:34.67 | |||||||
Laura Laitila | 2001 | 38.08 | 3:12.75 | |||||||
- | Cetus 2 | 1998 | Cetus | DSQ | ||||||
Anmari Porkka | 1998 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Jessika Lehtonen | 1999 | 45.99 | 1:29.70 | |||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | OuLo Rollo1 | 2001 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 19, 4X50m SKUV T14, N, Loppukilpailut 15 - 2012 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | VUS-VSS N 1 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:07.84 | ||||||
Mira Palovuori | 1997 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Emilia Uusitalo | 1990 | 35.73 | 1:08.68 | |||||||
Ida Villa | 1993 | 30.07 | 1:38.75 | |||||||
Eliisa Uusitalo | 1994 | 29.09 | 2:07.84 | |||||||
2 | OU IKM naiset | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 2:08.90 | ||||||
Sofia Ylihannu | 1997 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Sonja Rajakangas | 1997 | 35.20 | 1:09.39 | |||||||
Elina Rauvala | 1998 | 30.90 | 1:40.29 | |||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 28.61 | 2:08.90 | |||||||
3 | OuLo NSM1 | 1997 | Oulun Lohet | 2:17.64 | ||||||
Niina Pelkonen | 1997 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Nadja Åman | 1996 | 38.18 | 1:14.87 | |||||||
Janette Karppinen | 1996 | 32.93 | 1:47.80 | |||||||
Sanna Miesmaa | 1995 | 29.84 | 2:17.64 | |||||||
4 | VUS-VSS N 3 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:23.72 | ||||||
Noora Kojonen | 1996 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Sarah Karjalainen | 1994 | |||||||||
Ida Tienhaara | 1995 | |||||||||
Patricia Yuliwas | 1996 | 2:23.72 | 2:23.72 | |||||||
5 | PoPy | 0 | Porin Pyrintö | 2:25.14 | ||||||
Kianella Vainio | 1998 | 39.52 | 39.52 | |||||||
Heidi Forma | 1993 | 42.08 | 1:21.60 | |||||||
Ida Palenius | 1996 | 32.50 | 1:54.10 | |||||||
Rosalinda Vainio | 1997 | 31.04 | 2:25.14 | |||||||
6 | KemPy naiset [1996] | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 2:25.27 | ||||||
Saana Luokkanen | 1999 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Paju Tuuri | 1995 | 42.56 | 1:19.13 | |||||||
Lottamari Virtanen | 1996 | 35.85 | 1:54.98 | |||||||
Olivia Jokinen | 1998 | 30.29 | 2:25.27 | |||||||
7 | OuLo NSM2 | 1997 | Oulun Lohet | 2:29.04 | ||||||
Titta Lotvonen | 1997 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Milla Lackman | 1997 | 43.27 | 1:23.36 | |||||||
Maria Wimmer | 1997 | 34.90 | 1:58.26 | |||||||
Merja Miesmaa | 1994 | 30.78 | 2:29.04 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 09:42 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:19 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 20, 4X50m SKUV P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | OuLo1 | 1999 | Oulun Lohet | 2:23.05 | ||||||
Konsta Kallinen | 1999 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Aukusti Ylitervo | 1999 | 41.73 | 1:18.11 | |||||||
Juho Kaikkonen | 1999 | 34.39 | 1:52.50 | |||||||
Joonas Huhtakangas | 1999 | 30.55 | 2:23.05 | |||||||
2 | VUS-VSS P13 1 | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:27.30 | ||||||
Mika Palovuori | 2000 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Mathias Karjalainen | 1999 | 43.20 | 1:21.17 | |||||||
Aaron Joki | 1999 | 34.21 | 1:55.38 | |||||||
Robin Nabb | 1999 | 31.92 | 2:27.30 | |||||||
3 | KU pojat | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 2:31.87 | ||||||
Arttu Kiho | 1999 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Rami Rissanen | 1999 | 43.17 | 1:26.19 | |||||||
Kasimir Kirjonen | 2000 | 35.91 | 2:02.10 | |||||||
Valtteri Väisänen | 1999 | 29.77 | 2:31.87 | |||||||
4 | SGR pojat [1999] | 1999 | Simmis Grani | 2:34.96 | ||||||
Lauri Kuuskoski | 1999 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Tuomas Uusitalo | 1999 | 46.21 | 1:25.54 | |||||||
Niko Somila | 1999 | 36.46 | 2:02.00 | |||||||
Valtteri Lausala | 1999 | 32.96 | 2:34.96 | |||||||
5 | VUS-VSS P13 2 | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:39.03 | ||||||
Claes Fjellström | 2001 | |||||||||
Joona Oksakari | 2000 | 1:28.80 | 1:28.80 | |||||||
Miika Nurmi | 1999 | 35.50 | 2:04.30 | |||||||
Zacharias Moliis | 1999 | 34.73 | 2:39.03 | |||||||
6 | KemUS P1 | 1999 | Kemin Uimaseura | 2:50.70 | ||||||
Jasper Aksila | 2000 | 47.51 | 47.51 | |||||||
Santeri Leppälä | 1998 | 41.74 | 1:29.25 | |||||||
Teemu Puro | 1999 | |||||||||
Juho Nordlund | 2002 | 2:50.70 | 2:50.70 | |||||||
7 | NoPy junnut 1 | 1999 | Nokian Pyry | 2:54.32 | ||||||
Tatu Paasikallio | 1999 | 45.48 | 45.48 | |||||||
Sampo Kärkkäinen | 2000 | 46.53 | 1:32.01 | |||||||
Roope Aro | 2000 | 42.76 | 2:14.77 | |||||||
Aleksi Pykäläinen | 1999 | 39.55 | 2:54.32 | |||||||
Laji 20, 4X50m SKUV P13, M, Loppukilpailut 14 - 2012 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | VUS-VSS M 1 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:57.57 | ||||||
Matti Myllyaho | 1995 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Viktor Mänty | 1994 | 33.98 | 1:06.13 | |||||||
Arttu Pikkala | 1993 | 25.51 | 1:31.64 | |||||||
Jimi Kallio | 1993 | 25.93 | 1:57.57 | |||||||
2 | JS-PU miehet | 0 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 1:59.12 | ||||||
Kaj Smeds | 1998 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Jakob Nordman | 1996 | 31.17 | 1:04.56 | |||||||
Adam Vik | 1996 | 27.54 | 1:32.10 | |||||||
Robin Thodin | 1995 | 27.02 | 1:59.12 | |||||||
3 | OuLo NSM1 [1996] | 1996 | Oulun Lohet | 2:05.02 | ||||||
Niko Blankenstein | 1996 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Janne Lantto | 1994 | 30.38 | 1:06.08 | |||||||
Juho Herva | 1998 | 30.42 | 1:36.50 | |||||||
Teemu Peteri | 1993 | 28.52 | 2:05.02 | |||||||
4 | KemTU miehet [1912] | 0 | Kemin Työväen Uimarit | 2:09.14 | ||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Petri Lampela | 1996 | 35.35 | 1:09.17 | |||||||
Joni Lampela | 1994 | 30.68 | 1:39.85 | |||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 29.29 | 2:09.14 | |||||||
5 | VUS-VSS miehet 2 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:12.73 | ||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Aleksi Ekström | 1996 | 37.74 | 1:11.46 | |||||||
Anton Kallio | 1996 | 32.24 | 1:43.70 | |||||||
Tiitus Wargelin | 1997 | 29.03 | 2:12.73 | |||||||
6 | VUS-VSS M 4 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:18.47 | ||||||
Matti Ala-Hynnilä | 1996 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Oskar Nygård | 1995 | 37.84 | 1:15.75 | |||||||
Samuli Porspakka | 1994 | |||||||||
Alex Nygård | 1996 | 2:18.47 | 2:18.47 | |||||||
7 | VUS-VSS M 3 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.88 | ||||||
Roni Potapoff | 1997 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Ville Keskikuru | 1995 | 42.60 | 1:24.02 | |||||||
Oskari Aurala | 1998 | 36.14 | 2:00.16 | |||||||
Sami Aho | 1995 | 30.72 | 2:30.88 | |||||||
8 | VUS-VSS M 5 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:35.74 | ||||||
Nikholas Peart | 1996 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Samuli Malin | 1995 | 44.38 | 1:22.78 | |||||||
Toni Kapiainen | 1996 | 40.41 | 2:03.19 | |||||||
Olli Kapiainen | 1997 | 32.55 | 2:35.74 | |||||||
9 | KemTU miehet [1998] | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 2:46.37 | ||||||
Arttu Kurttio | 2001 | 45.70 | 45.70 | |||||||
Taneli Juutinen | 2000 | 49.37 | 1:35.07 | |||||||
Lauri Tapio | 1998 | 37.65 | 2:12.72 | |||||||
Aleksi Villanen | 1999 | 33.65 | 2:46.37 | |||||||
10 | Cetus 1 | 0 | Cetus | 2:51.44 | ||||||
Juho Ruuskanen | 2001 | 47.10 | 47.10 | |||||||
Henrik Martola | 2000 | 54.17 | 1:41.27 | |||||||
Arttu Mäki | 1998 | 38.28 | 2:19.55 | |||||||
Anton Helin | 1999 | 31.89 | 2:51.44 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:19 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:27 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 21, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Benita Haikola | 1989 | Vantaan Vesikot | 1:04.76 | 2:14.08 | 3:24.47 | 4:35.17 | 9:20.54 | ||
5:46.41 | 6:58.08 | 8:09.84 | ||||||||
2 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 1:06.71 | 2:21.48 | 3:36.70 | 4:51.95 | 9:51.14 | ||
6:07.06 | 7:22.03 | 8:37.29 | ||||||||
3 | Peppi Pohjalainen | 1997 | Simmis Grani | 1:09.38 | 2:23.35 | 3:38.05 | 4:53.04 | 9:59.38 | ||
6:09.27 | 7:26.33 | 8:43.27 | ||||||||
4 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 1:10.07 | 2:27.35 | 3:45.03 | 5:03.79 | 10:11.75 | ||
6:21.37 | 7:40.04 | 8:57.65 | ||||||||
5 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.86 | 2:34.26 | 3:53.25 | 5:11.04 | 10:19.02 | ||
6:29.77 | 7:47.89 | 9:04.27 | ||||||||
6 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.68 | 2:34.21 | 3:55.27 | 5:16.34 | 10:30.91 | ||
6:36.94 | 7:56.94 | 9:16.73 | ||||||||
7 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.23 | 2:34.30 | 3:55.31 | 5:16.20 | 10:35.34 | ||
6:37.17 | 7:57.18 | 9:17.23 | ||||||||
8 | Emmi Hannila | 1996 | Lapuan Virkiä | 1:13.90 | 2:33.12 | 3:52.72 | 5:13.50 | 10:36.25 | ||
6:35.13 | 7:57.42 | 9:18.49 | ||||||||
9 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.78 | 2:35.68 | 3:57.25 | 5:19.28 | 10:43.97 | ||
6:40.22 | 8:02.07 | 9:24.26 | ||||||||
10 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.54 | 2:42.02 | 4:07.41 | 5:31.24 | 10:59.04 | ||
6:55.70 | 8:18.75 | 9:41.44 | ||||||||
11 | Jenna Ranki | 1997 | Someron Esa | 1:14.89 | 2:36.96 | 4:01.09 | 5:26.04 | 11:00.27 | ||
6:51.94 | 8:16.95 | 9:39.85 | ||||||||
12 | Lottamari Virtanen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 1:14.93 | 2:38.04 | 4:02.05 | 5:26.48 | 11:00.58 | ||
6:51.28 | 8:16.64 | 9:40.13 | ||||||||
13 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:18.39 | 2:43.70 | 4:08.73 | 5:33.11 | 11:01.67 | ||
6:57.06 | 8:20.59 | 9:43.30 | ||||||||
14 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 1:13.03 | 2:35.20 | 4:00.65 | 5:27.67 | 11:08.04 | ||
6:54.75 | 8:21.11 | 9:45.88 | ||||||||
15 | Paju Tuuri | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 1:17.68 | 2:43.58 | 4:10.91 | 5:37.73 | 11:25.31 | ||
7:49.49 | 9:18.31 | 10:43.99 | ||||||||
16 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.88 | 2:51.52 | 4:19.50 | 5:47.31 | 11:37.26 | ||
7:15.63 | 8:43.26 | 10:13.26 | ||||||||
17 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:20.57 | 1:51.07 | 4:22.57 | 5:54.07 | 11:57.00 | ||
7:26.14 | 8:56.81 | 10:27.00 | ||||||||
18 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:27.13 | 2:59.69 | 4:34.94 | 6:09.46 | 12:19.59 | ||
7:43.12 | 9:16.20 | 10:49.64 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:27 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 08:59 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 22, 1500m VU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.93 | 2:19.85 | 3:32.39 | 4:45.70 | 17:53.98 | ||
5:58.40 | 7:11.36 | 8:23.70 | 9:35.81 | |||||||
10:48.11 | 12:01.02 | 13:11.18 | 14:22.14 | |||||||
15:33.64 | 16:44.75 | |||||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | Simmis Grani | 1:08.33 | 2:19.57 | 3:32.24 | 4:45.19 | 18:01.94 | ||
5:57.93 | 7:10.14 | 8:23.11 | 9:35.39 | |||||||
10:48.00 | 12:00.33 | 13:13.58 | 14:26.67 | |||||||
15:39.08 | 16:51.52 | |||||||||
3 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 1:07.81 | 2:20.26 | 3:33.08 | 4:45.41 | 18:02.62 | ||
5:58.54 | 7:11.11 | 8:23.86 | 9:36.30 | |||||||
10:48.69 | 12:01.37 | 13:13.71 | 14:26.23 | |||||||
15:39.08 | 16:51.60 | |||||||||
4 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.25 | 2:22.29 | 3:36.19 | 4:50.66 | 18:35.95 | ||
6:05.34 | 7:20.63 | 8:36.22 | 9:51.11 | |||||||
11:06.43 | 12:21.85 | 13:37.84 | 14:53.57 | |||||||
16:09.62 | 17:24.77 | |||||||||
5 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.12 | 2:18.29 | 3:32.58 | 4:47.66 | 18:37.28 | ||
6:03.70 | 7:18.77 | 8:34.96 | 9:50.68 | |||||||
11:06.39 | 12:22.22 | 13:38.16 | 14:53.33 | |||||||
16:09.36 | 17:25.44 | |||||||||
6 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.96 | 2:26.63 | 3:42.37 | 4:59.00 | 18:48.93 | ||
6:14.92 | 7:30.64 | 8:45.88 | 10:02.15 | |||||||
11:17.62 | 12:33.16 | 13:49.92 | 15:05.54 | |||||||
16:21.59 | 17:37.17 | |||||||||
7 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.92 | 2:27.02 | 3:43.84 | 5:00.88 | 19:20.97 | ||
6:19.12 | 7:36.79 | 8:54.56 | 10:12.91 | |||||||
11:31.36 | 12:50.14 | 14:10.04 | 15:29.81 | |||||||
16:48.79 | 18:06.41 | |||||||||
8 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 1:13.84 | 2:33.84 | 3:54.88 | 5:17.06 | 20:00.72 | ||
6:37.30 | 7:59.06 | 9:20.78 | 10:42.49 | |||||||
12:03.14 | 13:24.53 | 14:43.90 | 16:04.22 | |||||||
17:23.08 | 18:41.90 | |||||||||
9 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 1:13.42 | 2:34.50 | 3:57.22 | 5:19.19 | 20:29.12 | ||
6:42.53 | 8:05.39 | 9:28.22 | 10:51.41 | |||||||
12:14.27 | 13:37.59 | 15:01.64 | 16:22.76 | |||||||
17:45.26 | 19:08.14 | |||||||||
10 | Jonas Solvin | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 1:16.21 | 2:44.31 | 4:14.87 | 5:44.70 | 22:02.61 | ||
7:14.80 | 9:33.58 | 11:00.91 | 12:28.69 | |||||||
13:57.04 | 15:26.64 | 16:55.97 | 18:24.38 | |||||||
20:35.35 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 08:59 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 10:06 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 23, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 33.76 | 1:11.20 | 1:51.04 | 2:31.98 | |||
2 | Ida Villa | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.03 | 1:14.00 | 1:55.85 | 2:36.24 | |||
3 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 34.43 | 1:14.07 | 1:56.42 | 2:37.83 | |||
4 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.92 | 1:14.98 | 1:58.09 | 2:38.91 | |||
5 | Petra Thodin | 1968 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 38.75 | 1:22.88 | 2:13.82 | 3:04.69 | |||
6 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 41.01 | 1:28.31 | 2:18.03 | 3:05.06 | |||
7 | Aino Ettilä | 1997 | Simmis Grani | 39.93 | 1:25.35 | 2:16.42 | 3:05.40 | |||
8 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 40.90 | 1:30.13 | 2:19.77 | 3:08.55 | |||
9 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 38.68 | 1:26.31 | 2:17.87 | 3:10.87 | |||
10 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 43.61 | 1:34.46 | 2:25.29 | 3:16.62 | |||
11 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 45.81 | 1:38.78 | 2:33.78 | 3:22.26 | |||
12 | Janina Hakala | 1997 | Kauhajoen Karhu | 43.22 | 1:37.72 | 2:35.53 | 3:28.42 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 10:06 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 10:10 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 24, 200m PU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Mikko Karttunen | 1994 | Vantaan Vesikot | 31.60 | 1:08.28 | 1:47.75 | 2:25.72 | |||
2 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.54 | 1:11.77 | 1:54.21 | 2:33.33 | |||
3 | Mikko Pesso | 1997 | Simmis Grani | 32.46 | 1:10.28 | 1:53.75 | 2:39.26 | |||
4 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 34.38 | 1:15.42 | 1:59.04 | 2:41.18 | |||
5 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 36.99 | 1:20.22 | 2:05.85 | 2:48.40 | |||
6 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 37.32 | 1:21.09 | 2:08.65 | 2:57.43 | |||
7 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 40.54 | 1:28.03 | 2:19.45 | 3:09.75 | |||
8 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 41.59 | 1:30.33 | 2:21.67 | 3:11.25 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 10:10 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 10:34 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 34.27 | ||||||
2 | Susanna Palojärvi | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 34.59 | ||||||
3 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 35.37 | ||||||
4 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 35.51 | ||||||
5 | Henna Haipus | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 35.74 | ||||||
6 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 36.42 | ||||||
7 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 36.46 | ||||||
8 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 36.72 | ||||||
9 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 37.08 | ||||||
10 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.25 | ||||||
11 | Daniela Korolainen | 2001 | Cetus | 37.39 | ||||||
12 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 38.01 | ||||||
13 | Kristiina Mikkola | 2002 | Cetus | 38.58 | ||||||
14 | Lotta Auvinen | 2001 | Cetus | 38.78 | ||||||
15 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 38.93 | ||||||
16 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 39.56 | ||||||
17 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.59 | ||||||
18 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 40.07 | ||||||
19 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.96 | ||||||
20 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 41.33 | ||||||
21 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 41.95 | ||||||
22 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 42.22 | ||||||
23 | Aino Rämäkkö | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 42.96 | ||||||
24 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.00 | ||||||
25 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 43.02 | ||||||
26 | Elli Piispanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.19 | ||||||
27 | Taru Poutiainen | 2001 | Oulun Lohet | 44.35 | ||||||
28 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 44.81 | ||||||
29 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 44.91 | ||||||
30 | Mari Hatunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.03 | ||||||
31 | Sofia Ervasti | 2001 | Oulun Lohet | 45.23 | ||||||
32 | Viivi Ikonen | 2001 | Nokian Pyry | 47.73 | ||||||
33 | Lumi Storm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.27 | ||||||
34 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.59 | ||||||
35 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.76 | ||||||
36 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.31 | ||||||
37 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.59 | ||||||
38 | Meri Pikkala | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.54 | ||||||
39 | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.85 | ||||||
40 | Sara Korpilahti | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.89 | ||||||
41 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit | 1:05.41 | ||||||
- | Emma Lähteenmäki | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNS | ||||||
- | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNS | ||||||
- | Julia Hietala | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | Tornion Uimaseura | 31.07 | ||||||
2 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 31.23 | ||||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 31.61 | ||||||
3 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.61 | ||||||
5 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 31.89 | ||||||
6 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 32.19 | ||||||
6 | Emmi Haapaniemi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.19 | ||||||
8 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 32.38 | ||||||
9 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 32.63 | ||||||
10 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 33.16 | ||||||
11 | Kristiina Haapala | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 33.24 | ||||||
12 | Ella Auvinen | 1999 | Cetus | 33.31 | ||||||
13 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.66 | ||||||
14 | Katariina Jyrälä | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.78 | ||||||
15 | Nea Tainio | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 33.89 | ||||||
16 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 34.09 | ||||||
17 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 34.20 | ||||||
18 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 34.25 | ||||||
19 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.27 | ||||||
20 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 34.45 | ||||||
20 | Riikka Lahtinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 34.45 | ||||||
22 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 34.50 | ||||||
23 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 34.79 | ||||||
24 | Henni Känkänen | 1999 | Porin Uimaseura | 35.16 | ||||||
25 | Sanni Kramsu | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.20 | ||||||
26 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 35.55 | ||||||
27 | Kia Pollari | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.72 | ||||||
28 | Sanniina Korpi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.73 | ||||||
29 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.76 | ||||||
30 | Elina Pulkkinen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 35.79 | ||||||
31 | Siiri Pesälä | 2000 | Kemin Uimaseura | 35.91 | ||||||
32 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 35.92 | ||||||
33 | Anni Paakkari | 1999 | Oulun Lohet | 36.07 | ||||||
33 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 36.07 | ||||||
35 | Sofia Haglund | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.19 | ||||||
36 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.22 | ||||||
37 | Veera Leinonen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 36.35 | ||||||
38 | Sanni Siika-Aho | 1999 | Oulun Lohet | 36.36 | ||||||
39 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.46 | ||||||
40 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.58 | ||||||
41 | Ella Takalo | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 36.62 | ||||||
42 | Veera Santasalo | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 36.75 | ||||||
43 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 37.44 | ||||||
44 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.46 | ||||||
45 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 37.52 | ||||||
46 | Emmi Hirvonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 37.58 | ||||||
47 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 37.89 | ||||||
48 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 37.91 | ||||||
49 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.92 | ||||||
50 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 38.32 | ||||||
51 | Marie Fjellström | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.85 | ||||||
52 | Rikkonen Selina | 2000 | Kemin Uimaseura | 39.12 | ||||||
53 | Tiia Laiho | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.13 | ||||||
54 | Silja Kanto | 2000 | Kemin Uimaseura | 39.15 | ||||||
55 | Emma Lahti | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.61 | ||||||
56 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.65 | ||||||
57 | Alisa Holma | 2000 | Lapuan Virkiä | 40.23 | ||||||
58 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.56 | ||||||
59 | Marianna Porkka | 2000 | Cetus | 40.59 | ||||||
60 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 44.41 | ||||||
61 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.63 | ||||||
- | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
- | Sini Keinänen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.51 | ||||||
2 | Salla Jokio | 1998 | Vieskan Uimarit | 29.91 | ||||||
3 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 30.07 | ||||||
4 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 30.08 | ||||||
5 | Janina Viitanen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.27 | ||||||
6 | Jenna Ranki | 1997 | Someron Esa | 30.97 | ||||||
7 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 31.45 | ||||||
8 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 31.80 | ||||||
9 | Olivia Jokinen | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 31.81 | ||||||
10 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.07 | ||||||
11 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 32.08 | ||||||
12 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.11 | ||||||
13 | Aino Ahola | 1998 | Haapajärven Kiilat | 32.17 | ||||||
14 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 32.22 | ||||||
15 | Önne-liisa Kunman | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 32.33 | ||||||
16 | Anni Keisala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.92 | ||||||
17 | Isabelle Yuliwas | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.94 | ||||||
18 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 32.99 | ||||||
19 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.35 | ||||||
20 | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | 33.40 | ||||||
21 | Niina Malmivaara | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 33.54 | ||||||
22 | Eevi Tyni | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 33.78 | ||||||
23 | Sonja Polvi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 33.89 | ||||||
24 | Sara Kiho | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 34.67 | ||||||
25 | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | 34.97 | ||||||
26 | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.01 | ||||||
27 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 35.16 | ||||||
28 | Andrea Villbacka | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 35.63 | ||||||
29 | Titta Pesälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 36.58 | ||||||
30 | Anniina Kaappola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 36.60 | ||||||
31 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 36.73 | ||||||
32 | Ella Soukkala | 1998 | Alavuden Urheilijat | 37.02 | ||||||
33 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 37.44 | ||||||
34 | Martta Rautiainen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 37.47 | ||||||
35 | Milla Maijala | 1997 | Alavuden Urheilijat | 38.12 | ||||||
36 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | Swimming Jyväskylä | 40.31 | ||||||
- | Kianella Vainio | 1998 | Porin Pyrintö | DNS | ||||||
- | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 26.95 | ||||||
2 | Eliisa Uusitalo | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.29 | ||||||
3 | Benita Haikola | 1989 | Vantaan Vesikot | 29.42 | ||||||
4 | Anna Ihalainen | 1996 | Eura Swimming Team | 30.02 | ||||||
5 | Oona Tankka | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.23 | ||||||
6 | Jonna Tattari | 1994 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 30.34 | ||||||
7 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uinti 1906 | 30.64 | ||||||
8 | Petra Thodin | 1968 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 30.82 | ||||||
9 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 31.10 | ||||||
10 | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.26 | ||||||
11 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 31.57 | ||||||
12 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.82 | ||||||
13 | Heidi Huhdanmäki | 1996 | Porin Pyrintö | 32.05 | ||||||
14 | Lottamari Virtanen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 32.26 | ||||||
15 | Anni Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 32.35 | ||||||
16 | Roosa Miettunen | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 32.43 | ||||||
17 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 32.56 | ||||||
18 | Satu Siekkinen | 1994 | Porin Pyrintö | 32.58 | ||||||
19 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | Simmis Grani | 32.98 | ||||||
20 | Ida Tienhaara | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.46 | ||||||
21 | Iida Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 34.29 | ||||||
22 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 35.17 | ||||||
23 | Annika Forma | 1994 | Porin Pyrintö | 35.71 | ||||||
24 | Julia Mäntyharju | 1995 | Seinäjoen Uimarit | 36.17 | ||||||
25 | Anette Seilonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 36.88 | ||||||
- | Elisa Lähdesmäki | 1988 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 10:34 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.59 | ||||||
2 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 32.72 | ||||||
3 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 32.73 | ||||||
4 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 33.20 | ||||||
5 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.33 | ||||||
6 | Aarni Ekorre | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.40 | ||||||
7 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 34.58 | ||||||
8 | Veikko Romppainen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.09 | ||||||
9 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 35.39 | ||||||
10 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.04 | ||||||
11 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.11 | ||||||
12 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.13 | ||||||
13 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.30 | ||||||
14 | Juho Nordlund | 2002 | Kemin Uimaseura | 37.01 | ||||||
15 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.36 | ||||||
16 | Arttu Kurttio | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 37.55 | ||||||
17 | Viktor Thodin | 2000 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 38.31 | ||||||
18 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 38.39 | ||||||
19 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 38.54 | ||||||
20 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 38.66 | ||||||
21 | Jasper Aksila | 2000 | Kemin Uimaseura | 38.76 | ||||||
22 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 38.80 | ||||||
23 | Aleksi Länkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 38.92 | ||||||
24 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.07 | ||||||
25 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.10 | ||||||
26 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 39.15 | ||||||
27 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.34 | ||||||
28 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.35 | ||||||
29 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.52 | ||||||
30 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.57 | ||||||
31 | Henrik Martola | 2000 | Cetus | 39.80 | ||||||
31 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 39.80 | ||||||
33 | Samuli Laitila | 2001 | Haapajärven Kiilat | 40.10 | ||||||
34 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 40.16 | ||||||
35 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.30 | ||||||
36 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.46 | ||||||
37 | Eemeli Vehkakoski | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.93 | ||||||
38 | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.05 | ||||||
39 | Jimi Jerohin | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.93 | ||||||
40 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 41.95 | ||||||
41 | Valtteri Laaninen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 42.35 | ||||||
42 | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.42 | ||||||
43 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.80 | ||||||
44 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.72 | ||||||
45 | Juuso Kemppainen | 2001 | Nokian Pyry | 44.25 | ||||||
46 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 44.64 | ||||||
47 | Toivo Haikonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.85 | ||||||
48 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.31 | ||||||
49 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.52 | ||||||
50 | Juuso Joensuu | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.61 | ||||||
51 | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.95 | ||||||
52 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.18 | ||||||
53 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.20 | ||||||
54 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 47.22 | ||||||
55 | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit | 48.50 | ||||||
56 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.55 | ||||||
57 | Kalle Tankka | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.61 | ||||||
- | Onni Haikonen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Paavo Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Valtteri Juhani Peltola | 2002 | Kauhajoen Karhu | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 27.71 | ||||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 28.14 | ||||||
3 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.21 | ||||||
4 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 28.83 | ||||||
5 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 29.45 | ||||||
6 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 29.48 | ||||||
7 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 29.59 | ||||||
8 | Jonas Meissner | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 29.91 | ||||||
9 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 30.21 | ||||||
10 | Tuomas Kellokoski | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 30.35 | ||||||
11 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 30.60 | ||||||
12 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.83 | ||||||
12 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 30.83 | ||||||
14 | Joonas Huhtakangas | 1999 | Oulun Lohet | 30.98 | ||||||
15 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 31.27 | ||||||
15 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.27 | ||||||
17 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 31.74 | ||||||
18 | Lauri Kuuskoski | 1999 | Simmis Grani | 31.76 | ||||||
19 | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | 32.11 | ||||||
20 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 32.16 | ||||||
21 | Niko Somila | 1999 | Simmis Grani | 32.31 | ||||||
22 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 32.34 | ||||||
23 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.43 | ||||||
24 | Valtteri Lausala | 1999 | Simmis Grani | 32.56 | ||||||
25 | Lauri Tapio | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 32.62 | ||||||
26 | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 32.89 | ||||||
27 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.32 | ||||||
28 | Matias Manninen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 33.40 | ||||||
29 | Arttu Mäki | 1998 | Cetus | 33.76 | ||||||
30 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 33.99 | ||||||
31 | Aleksi Villanen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 34.10 | ||||||
32 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 34.24 | ||||||
33 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.36 | ||||||
34 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.37 | ||||||
35 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 34.72 | ||||||
36 | Mikko Seilonen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 34.75 | ||||||
37 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 34.78 | ||||||
38 | Teemu Puro | 1999 | Kemin Uimaseura | 35.00 | ||||||
39 | Jimi Panula | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 36.08 | ||||||
40 | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 37.21 | ||||||
41 | Arttu Kiho | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 37.49 | ||||||
42 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.19 | ||||||
43 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 38.40 | ||||||
44 | Valtteri Joensuu | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.26 | ||||||
- | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit | DNS | ||||||
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.35 | ||||||
2 | Johannes Lindroos | 1996 | Someron Esa | 26.66 | ||||||
3 | Adam Vik | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 27.12 | ||||||
4 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 27.32 | ||||||
5 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.42 | ||||||
6 | Eetu Soini | 1996 | Someron Esa | 27.78 | ||||||
7 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.82 | ||||||
8 | Jakob Nordman | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 27.86 | ||||||
9 | Aleksi Ekström | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.31 | ||||||
10 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 28.35 | ||||||
11 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 28.37 | ||||||
12 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 28.47 | ||||||
13 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 28.72 | ||||||
13 | Tony Kirjonen | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 28.72 | ||||||
15 | Matti Ala-Hynnilä | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.74 | ||||||
16 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 28.97 | ||||||
17 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 29.00 | ||||||
18 | Karri Lahtinen | 1997 | Someron Esa | 29.77 | ||||||
19 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.81 | ||||||
20 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.84 | ||||||
21 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 30.47 | ||||||
22 | Nikholas Peart | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.60 | ||||||
23 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.91 | ||||||
24 | Miika Peteri | 1997 | Oulun Lohet | 31.52 | ||||||
25 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.74 | ||||||
26 | Christopher Hägg | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.05 | ||||||
- | Miska Kanto | 1997 | Kauhajoen Karhu | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Arttu Pikkala | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.68 | ||||||
2 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 24.87 | ||||||
3 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 25.12 | ||||||
4 | Teemu Ahtiainen | 1994 | Vantaan Vesikot | 25.28 | ||||||
5 | Viktor Mänty | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 25.86 | ||||||
6 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.65 | ||||||
7 | Atte Sahla | 1993 | Vantaan Vesikot | 26.70 | ||||||
8 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.20 | ||||||
9 | Joni Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 28.46 | ||||||
10 | Robin Thodin | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 28.88 | ||||||
11 | Teemu Peteri | 1993 | Oulun Lohet | 29.08 | ||||||
12 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.70 | ||||||
13 | André Backlund | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 29.97 | ||||||
14 | Ville Keskikuru | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.32 | ||||||
15 | Mikko Laitila | 1990 | Ilmajoen Kisailijat | 33.39 | ||||||
16 | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.71 | ||||||
- | Sami Aho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 11:16 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 27, 200m RU T15, N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 36.32 | 1:18.89 | 2:02.74 | 2:45.60 | |||
2 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | Kemin Uimaseura | 42.98 | 1:29.73 | 2:16.88 | 3:04.07 | |||
3 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 43.94 | 1:31.42 | 2:20.57 | 3:09.40 | |||
4 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 44.91 | 1:32.28 | 2:22.74 | 3:11.42 | |||
5 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 43.77 | 1:33.62 | 2:24.15 | 3:11.69 | |||
6 | Silja Saarela | 1999 | Oulun Lohet | 45.23 | 1:34.81 | 2:25.47 | 3:15.63 | |||
7 | Tytti Karjalainen | 1998 | Oulun Lohet | 44.50 | 1:35.52 | 2:27.70 | 3:17.74 | |||
8 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.39 | 1:38.35 | 2:28.83 | 3:18.45 | |||
9 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 47.56 | 1:38.89 | 2:29.88 | 3:18.84 | |||
10 | Henni Känkänen | 1999 | Porin Uimaseura | 44.37 | 1:36.48 | 2:28.42 | 3:20.04 | |||
11 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.70 | 1:38.23 | 2:30.98 | 3:21.53 | |||
12 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 45.63 | 1:36.21 | 2:29.67 | 3:21.72 | |||
13 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 45.08 | 1:35.42 | 2:28.80 | 3:22.54 | |||
14 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 48.21 | 1:39.65 | 2:31.94 | 3:22.57 | |||
15 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 47.71 | 1:40.53 | 2:32.86 | 3:23.81 | |||
16 | Salla Vuoti | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.25 | 1:38.72 | 2:32.98 | 3:25.27 | |||
17 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.33 | 1:41.83 | 2:32.97 | 3:25.54 | |||
18 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.80 | 1:37.33 | 2:32.13 | 3:25.62 | |||
19 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 50.04 | 1:41.61 | 2:36.54 | 3:27.80 | |||
20 | Jessika Lehtonen | 1999 | Cetus | 48.87 | 1:42.66 | 2:37.91 | 3:30.47 | |||
21 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 48.41 | 1:45.24 | 2:42.31 | 3:37.10 | |||
22 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.74 | 1:47.48 | 2:46.54 | 3:44.26 | |||
23 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | Swimming Jyväskylä | 54.18 | 1:51.76 | 2:50.83 | 3:47.08 | |||
24 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 50.40 | 1:48.99 | 2:51.14 | 3:50.66 | |||
25 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 53.66 | 1:53.99 | 2:54.46 | 3:51.58 | |||
26 | Saga Räsänen | 1998 | Cetus | 52.49 | 1:51.44 | 2:52.87 | 3:51.67 | |||
- | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Nea Mäkelä | 1998 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 27, 200m RU T15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sarah Karjalainen | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.01 | 1:25.95 | 2:12.72 | 3:00.83 | |||
2 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 41.09 | 1:27.55 | 2:15.69 | 3:02.89 | |||
3 | Katja Sneck | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.39 | 1:28.93 | 2:17.50 | 3:05.36 | |||
4 | Emmi Hannila | 1996 | Lapuan Virkiä | 43.11 | 1:32.27 | 2:21.78 | 3:09.96 | |||
5 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 41.70 | 1:30.17 | 2:19.77 | 3:10.68 | |||
6 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 42.48 | 1:31.53 | 2:22.38 | 3:12.04 | |||
7 | Heidi Forma | 1993 | Porin Pyrintö | 43.93 | 1:34.25 | 2:26.71 | 3:16.31 | |||
8 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 44.31 | 1:34.76 | 2:27.71 | 3:21.49 | |||
9 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 54.89 | 1:57.83 | 3:00.46 | 3:59.75 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 11:16 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 11:28 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 28, 200m RU P16, M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 35.90 | 1:15.92 | 1:58.19 | 2:39.87 | |||
2 | Jakob Nordman | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 35.09 | 1:17.67 | 2:02.02 | 2:46.84 | |||
3 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 39.08 | 1:23.37 | 2:09.08 | 2:52.21 | |||
4 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 39.60 | 1:23.68 | 2:10.47 | 2:55.46 | |||
5 | Tony Kirjonen | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 42.48 | 1:29.37 | 2:16.14 | 3:01.25 | |||
6 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 44.46 | 1:32.42 | 2:18.35 | 3:04.04 | |||
7 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 41.83 | 1:28.76 | 2:17.62 | 3:06.51 | |||
8 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 43.73 | 1:31.73 | 2:22.93 | 3:11.25 | |||
9 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 43.19 | 1:32.69 | 2:23.31 | 3:11.47 | |||
10 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 43.79 | 1:34.49 | 2:26.62 | 3:16.59 | |||
11 | Miska Kanto | 1997 | Kauhajoen Karhu | 45.12 | 1:34.65 | 2:26.63 | 3:17.10 | |||
12 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.18 | 1:34.09 | 2:28.22 | 3:21.71 | |||
13 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 47.34 | 1:44.67 | 2:42.43 | 3:34.49 | |||
14 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.84 | 1:47.94 | 2:43.47 | 3:37.77 | |||
15 | Alex Piispanen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.10 | 1:47.01 | 2:49.58 | 3:48.48 | |||
16 | Niko Kojonen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.20 | 1:58.66 | 3:03.62 | 4:05.36 | |||
- | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 28, 200m RU P16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.91 | 1:17.66 | 2:01.31 | 2:45.25 | |||
2 | Jaakko Oksala | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.83 | 1:20.15 | 2:05.39 | 2:48.95 | |||
3 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.40 | 1:22.80 | 2:07.24 | 2:51.54 | |||
4 | Vincent Hellman | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.83 | 1:30.32 | 2:21.68 | 3:10.74 | |||
5 | Timo Mäki | 1995 | Simmis Grani | 44.85 | 1:35.60 | 2:29.02 | 3:21.93 | |||
6 | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.17 | 1:46.59 | 2:44.35 | 3:40.56 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 11:28 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 12:27 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 29, 100m SU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 43.57 | 1:28.90 | |||||
2 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 43.64 | 1:29.07 | |||||
3 | Henna Haipus | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 43.25 | 1:29.42 | |||||
4 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 43.35 | 1:30.45 | |||||
5 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 45.19 | 1:31.33 | |||||
6 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.44 | 1:32.64 | |||||
7 | Susanna Palojärvi | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 46.07 | 1:33.23 | |||||
8 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 45.68 | 1:33.26 | |||||
9 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 45.28 | 1:33.97 | |||||
10 | Angelica Kuoksa | 2001 | Oulun Lohet | 46.13 | 1:34.18 | |||||
11 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 46.96 | 1:35.86 | |||||
12 | Kaisa Hakkarainen | 2001 | Nokian Pyry | 47.57 | 1:36.13 | |||||
13 | Lotta Auvinen | 2001 | Cetus | 49.48 | 1:37.60 | |||||
14 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 49.27 | 1:40.79 | |||||
15 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 50.14 | 1:41.23 | |||||
16 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 49.20 | 1:42.42 | |||||
17 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 52.28 | 1:46.43 | |||||
18 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 51.47 | 1:47.17 | |||||
19 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 53.22 | 1:48.77 | |||||
20 | Mari Hatunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.50 | 1:54.34 | |||||
21 | Lumi Storm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.51 | 1:57.10 | |||||
22 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 57.22 | 1:58.29 | |||||
23 | Elli Piispanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.88 | 2:01.37 | |||||
24 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.40 | 2:13.95 | |||||
- | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Viivi Ikonen | 2001 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
Laji 29, 100m SU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 38.20 | 1:16.49 | |||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 37.86 | 1:17.90 | |||||
3 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 39.32 | 1:19.10 | |||||
4 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 39.90 | 1:21.62 | |||||
5 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 38.84 | 1:21.75 | |||||
6 | Kristiina Haapala | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 39.60 | 1:21.85 | |||||
7 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 40.01 | 1:22.78 | |||||
8 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.10 | 1:23.68 | |||||
9 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 42.26 | 1:23.87 | |||||
10 | Milja Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 41.58 | 1:25.56 | |||||
11 | Petra Äkkinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.43 | 1:25.89 | |||||
12 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.73 | 1:27.48 | |||||
13 | Riikka Lahtinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 44.46 | 1:28.76 | |||||
14 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.02 | 1:29.98 | |||||
15 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 44.07 | 1:30.47 | |||||
16 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.44 | 1:30.49 | |||||
17 | Emma Lahti | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.57 | 1:31.91 | |||||
18 | Sanni Siika-Aho | 1999 | Oulun Lohet | 46.02 | 1:32.03 | |||||
19 | Noora Siltari | 2000 | Kemin Uimaseura | 44.95 | 1:32.15 | |||||
20 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 45.97 | 1:32.78 | |||||
21 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 44.92 | 1:33.49 | |||||
22 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 47.54 | 1:33.77 | |||||
23 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 45.93 | 1:34.46 | |||||
24 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 46.18 | 1:34.56 | |||||
25 | Marie Fjellström | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.69 | 1:34.82 | |||||
26 | Emmi Hirvonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 48.73 | 1:41.58 | |||||
27 | Veera Santasalo | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 50.11 | 1:42.13 | |||||
28 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.20 | 1:43.39 | |||||
29 | Jemina Colley | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 52.13 | 1:45.42 | |||||
30 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 52.00 | 1:45.44 | |||||
31 | Olga Heikkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 51.55 | 1:45.91 | |||||
32 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.26 | 1:46.01 | |||||
33 | Piia Jolanki | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 57.04 | 1:55.59 | |||||
34 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.43 | 2:01.57 | |||||
- | Elina Pulkkinen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | DNS | ||||||
- | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 29, 100m SU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 34.74 | 1:11.54 | |||||
2 | Sofia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 35.20 | 1:12.31 | |||||
3 | Salla Jokio | 1998 | Vieskan Uimarit | 37.33 | 1:16.81 | |||||
4 | Janina Viitanen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.91 | 1:16.92 | |||||
5 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 37.81 | 1:17.25 | |||||
6 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 37.74 | 1:18.14 | |||||
7 | Jenna Ranki | 1997 | Someron Esa | 37.56 | 1:18.63 | |||||
8 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 37.78 | 1:19.02 | |||||
9 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 39.22 | 1:21.12 | |||||
10 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.29 | 1:21.69 | |||||
11 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 38.77 | 1:21.74 | |||||
12 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 39.77 | 1:22.82 | |||||
13 | Önne-liisa Kunman | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 40.70 | 1:24.82 | |||||
14 | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | 41.99 | 1:26.77 | |||||
15 | Sara Kiho | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 42.12 | 1:27.65 | |||||
16 | Sonja Polvi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 44.37 | 1:29.40 | |||||
17 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.92 | 1:30.67 | |||||
18 | Ella Soukkala | 1998 | Alavuden Urheilijat | 44.57 | 1:31.74 | |||||
19 | Anmari Porkka | 1998 | Cetus | 45.78 | 1:33.83 | |||||
20 | Niina Malmivaara | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 45.11 | 1:34.19 | |||||
21 | Anniina Kaappola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 47.36 | 1:35.54 | |||||
Laji 29, 100m SU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Merja Miesmaa | 1994 | Oulun Lohet | 39.07 | 1:19.57 | |||||
2 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 40.08 | 1:20.14 | |||||
3 | Paju Tuuri | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 39.85 | 1:21.10 | |||||
4 | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.18 | 1:21.12 | |||||
5 | Oona Tankka | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.33 | 1:22.25 | |||||
6 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 41.47 | 1:27.48 | |||||
7 | Roosa Miettunen | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 42.77 | 1:29.57 | |||||
8 | Laura Saha | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.84 | 1:30.61 | |||||
9 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 42.58 | 1:31.74 | |||||
10 | Anette Seilonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 1:37.91 | ||||||
- | Anna Ihalainen | 1996 | Eura Swimming Team | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 12:27 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 12:49 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 30, 100m SU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 37.68 | 1:18.00 | |||||
2 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.24 | 1:23.16 | |||||
3 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 40.65 | 1:23.27 | |||||
4 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 41.01 | 1:23.86 | |||||
5 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | Simmis Grani | 43.72 | 1:27.65 | |||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 42.67 | 1:27.72 | |||||
7 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 42.49 | 1:28.15 | |||||
8 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 44.44 | 1:28.43 | |||||
9 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 44.37 | 1:30.61 | |||||
10 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.54 | 1:30.89 | |||||
11 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.28 | 1:31.35 | |||||
12 | Veikko Romppainen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 45.03 | 1:32.46 | |||||
13 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 46.21 | 1:32.66 | |||||
14 | Samuli Laitila | 2001 | Haapajärven Kiilat | 43.15 | 1:33.38 | |||||
15 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 44.61 | 1:34.71 | |||||
16 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 47.02 | 1:36.34 | |||||
17 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 47.57 | 1:36.44 | |||||
18 | Jasper Aksila | 2000 | Kemin Uimaseura | 47.45 | 1:38.19 | |||||
19 | Juho Ruuskanen | 2001 | Cetus | 49.84 | 1:39.98 | |||||
20 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.28 | 1:40.85 | |||||
21 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 49.24 | 1:41.27 | |||||
22 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 49.91 | 1:41.28 | |||||
23 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 49.34 | 1:42.06 | |||||
24 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 53.93 | 1:50.63 | |||||
25 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.05 | 1:51.38 | |||||
26 | Eemeli Vehkakoski | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.16 | 1:51.78 | |||||
27 | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.25 | 1:54.11 | |||||
28 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:58.32 | ||||||
29 | Kalle Tankka | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.10 | 1:58.68 | |||||
30 | Jimi Jerohin | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:59.28 | ||||||
31 | Juuso Joensuu | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:06.30 | ||||||
- | Viktor Thodin | 2000 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 30, 100m SU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 37.47 | 1:15.68 | |||||
2 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 36.36 | 1:17.92 | |||||
3 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 38.04 | 1:18.70 | |||||
4 | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | 39.54 | 1:19.69 | |||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 39.22 | 1:20.73 | |||||
6 | Joonas Kartau | 1998 | Simmis Grani | 38.62 | 1:20.76 | |||||
7 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 40.01 | 1:22.46 | |||||
8 | Lauri Kuuskoski | 1999 | Simmis Grani | 40.52 | 1:22.80 | |||||
9 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.34 | 1:23.39 | |||||
10 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 40.82 | 1:23.95 | |||||
11 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 41.66 | 1:26.13 | |||||
12 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 42.20 | 1:27.07 | |||||
13 | Joonas Huhtakangas | 1999 | Oulun Lohet | 43.28 | 1:27.72 | |||||
14 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 42.74 | 1:28.23 | |||||
15 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.57 | 1:29.35 | |||||
16 | Matias Manninen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 45.32 | 1:33.25 | |||||
17 | Arttu Kiho | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 45.29 | 1:33.70 | |||||
18 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 1:36.71 | ||||||
19 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 48.25 | 1:38.40 | |||||
20 | Mikko Seilonen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 48.10 | 1:39.54 | |||||
21 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 51.85 | 1:45.01 | |||||
22 | Valtteri Joensuu | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.65 | 2:00.00 | |||||
- | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit | DNS | ||||||
Laji 30, 100m SU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.13 | 1:11.55 | |||||
2 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.20 | 1:14.52 | |||||
3 | Matti Ala-Hynnilä | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.38 | 1:18.50 | |||||
4 | Janne Känsäkangas | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.68 | 1:23.43 | |||||
5 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.61 | 1:30.87 | |||||
- | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Nikholas Peart | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 30, 100m SU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.03 | 1:17.86 | |||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 37.81 | 1:18.30 | |||||
3 | André Backlund | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 37.11 | 1:20.67 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 12:49 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:15 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 31, 100m VU T13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 32.54 | 1:06.99 | |||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 32.74 | 1:07.07 | |||||
3 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.87 | 1:08.83 | |||||
4 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.14 | 1:09.24 | |||||
5 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 34.22 | 1:10.05 | |||||
6 | Emmi Haapaniemi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.54 | 1:10.27 | |||||
7 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 34.31 | 1:12.15 | |||||
8 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 35.18 | 1:12.67 | |||||
9 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | Tornion Uimaseura | 34.96 | 1:12.82 | |||||
10 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.84 | 1:13.45 | |||||
11 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.24 | 1:13.63 | |||||
12 | Katariina Jyrälä | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.61 | 1:13.78 | |||||
13 | Ellen Rinta-Jaskari | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 35.45 | 1:13.81 | |||||
14 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 35.35 | 1:13.91 | |||||
15 | Sanni Kramsu | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.24 | 1:14.22 | |||||
16 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.76 | 1:14.36 | |||||
17 | Kristiina Haapala | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 35.26 | 1:14.68 | |||||
18 | Milja Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 36.40 | 1:15.15 | |||||
19 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 35.64 | 1:15.20 | |||||
20 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 36.23 | 1:15.29 | |||||
21 | Ella Auvinen | 1999 | Cetus | 35.09 | 1:15.43 | |||||
22 | Silja Saarela | 1999 | Oulun Lohet | 36.74 | 1:15.77 | |||||
23 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 35.92 | 1:16.18 | |||||
24 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 36.67 | 1:16.61 | |||||
25 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.59 | 1:16.70 | |||||
26 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 37.47 | 1:18.33 | |||||
27 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.76 | 1:18.42 | |||||
28 | Kia Pollari | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.96 | 1:18.53 | |||||
29 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.20 | 1:18.64 | |||||
30 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 37.01 | 1:18.81 | |||||
31 | Sanniina Korpi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.24 | 1:18.93 | |||||
32 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 37.77 | 1:18.95 | |||||
33 | Sanni Siika-Aho | 1999 | Oulun Lohet | 38.27 | 1:19.00 | |||||
33 | Siiri Pesälä | 2000 | Kemin Uimaseura | 37.91 | 1:19.00 | |||||
35 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 38.30 | 1:20.17 | |||||
36 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.10 | 1:20.44 | |||||
37 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 37.75 | 1:20.48 | |||||
38 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.81 | 1:20.75 | |||||
39 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 38.79 | 1:20.83 | |||||
40 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 38.88 | 1:21.45 | |||||
41 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 39.14 | 1:21.80 | |||||
42 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 39.14 | 1:22.07 | |||||
43 | Sofia Haglund | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.29 | 1:22.15 | |||||
44 | Veera Leinonen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 38.41 | 1:22.33 | |||||
45 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 40.03 | 1:22.45 | |||||
46 | Ella Takalo | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 38.62 | 1:22.65 | |||||
47 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 38.67 | 1:23.09 | |||||
48 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.76 | 1:23.32 | |||||
49 | Jessika Lehtonen | 1999 | Cetus | 39.43 | 1:23.52 | |||||
50 | Daniela Korolainen | 2001 | Cetus | 39.40 | 1:23.76 | |||||
51 | Veera Santasalo | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 39.38 | 1:23.85 | |||||
52 | Kaisa Hakkarainen | 2001 | Nokian Pyry | 40.14 | 1:23.93 | |||||
53 | Pauliina Haarala | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.02 | 1:24.01 | |||||
54 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 40.41 | 1:24.63 | |||||
55 | Silja Kanto | 2000 | Kemin Uimaseura | 41.29 | 1:24.74 | |||||
56 | Katariina Hautala | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | 38.93 | 1:25.31 | |||||
57 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 41.39 | 1:25.33 | |||||
58 | Tiia Laiho | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.24 | 1:26.03 | |||||
59 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 40.41 | 1:26.20 | |||||
60 | Emma Lahti | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 40.65 | 1:26.96 | |||||
61 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 40.66 | 1:27.56 | |||||
62 | Rikkonen Selina | 2000 | Kemin Uimaseura | 40.03 | 1:27.74 | |||||
63 | Laura Lähteenmäki | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.91 | 1:27.80 | |||||
64 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 42.23 | 1:28.09 | |||||
65 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.15 | 1:28.45 | |||||
65 | Marianna Porkka | 2000 | Cetus | 43.53 | 1:28.45 | |||||
67 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.29 | 1:28.69 | |||||
68 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.96 | 1:28.94 | |||||
69 | Emmi Hirvonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 42.40 | 1:29.77 | |||||
70 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 43.41 | 1:30.59 | |||||
71 | Olga Heikkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 43.73 | 1:33.32 | |||||
72 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 44.09 | 1:33.55 | |||||
73 | Piia Jolanki | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 46.27 | 1:35.49 | |||||
74 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 44.90 | 1:35.56 | |||||
75 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 44.40 | 1:35.88 | |||||
76 | Aino Rämäkkö | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 45.09 | 1:36.58 | |||||
77 | Taru Poutiainen | 2001 | Oulun Lohet | 46.78 | 1:38.54 | |||||
78 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 47.83 | 1:39.75 | |||||
79 | Sofia Ervasti | 2001 | Oulun Lohet | 48.55 | 1:41.55 | |||||
80 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 49.75 | 1:46.21 | |||||
81 | Viivi Ikonen | 2001 | Nokian Pyry | 51.37 | 1:51.44 | |||||
82 | Annika Rinta-Jaskari | 2002 | Ilmajoen Kisailijat | 49.12 | 1:52.14 | |||||
- | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNS | ||||||
- | Jemina Colley | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 31, 100m VU T13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.52 | 59.43 | |||||
2 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 30.66 | 1:03.00 | |||||
3 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 31.01 | 1:04.57 | |||||
4 | Peppi Pohjalainen | 1997 | Simmis Grani | 31.14 | 1:05.20 | |||||
5 | Salla Jokio | 1998 | Vieskan Uimarit | 31.25 | 1:05.35 | |||||
6 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.94 | 1:06.53 | |||||
7 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 32.34 | 1:07.56 | |||||
8 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 32.86 | 1:07.95 | |||||
9 | Tytti Karjalainen | 1998 | Oulun Lohet | 33.44 | 1:08.73 | |||||
10 | Olivia Jokinen | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 32.81 | 1:08.80 | |||||
11 | Aino Ahola | 1998 | Haapajärven Kiilat | 32.79 | 1:09.32 | |||||
12 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.25 | 1:09.36 | |||||
13 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 33.70 | 1:09.68 | |||||
14 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.91 | 1:10.60 | |||||
15 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 34.24 | 1:10.75 | |||||
16 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 33.97 | 1:10.85 | |||||
17 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 34.62 | 1:11.00 | |||||
18 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.90 | 1:11.18 | |||||
19 | Önne-liisa Kunman | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 33.79 | 1:11.75 | |||||
20 | Isabelle Yuliwas | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.43 | 1:12.55 | |||||
21 | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | 35.14 | 1:13.47 | |||||
22 | Iida Laukka | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 35.44 | 1:14.31 | |||||
23 | Eevi Tyni | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 35.80 | 1:14.34 | |||||
24 | Anni Keisala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.10 | 1:14.76 | |||||
25 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | Kemin Uimaseura | 35.37 | 1:15.05 | |||||
26 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 36.28 | 1:15.15 | |||||
27 | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.32 | 1:15.70 | |||||
28 | Niina Malmivaara | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 35.60 | 1:16.03 | |||||
29 | Sara Kiho | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 36.95 | 1:16.86 | |||||
30 | Janina Hakala | 1997 | Kauhajoen Karhu | 37.41 | 1:17.09 | |||||
31 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 36.68 | 1:17.14 | |||||
32 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 38.31 | 1:17.51 | |||||
33 | Andrea Villbacka | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 37.85 | 1:19.31 | |||||
34 | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | 37.23 | 1:19.35 | |||||
35 | Sonja Polvi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 38.15 | 1:19.63 | |||||
36 | Titta Pesälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 38.23 | 1:19.79 | |||||
37 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.80 | 1:21.61 | |||||
38 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 38.49 | 1:22.32 | |||||
39 | Anniina Kaappola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 40.63 | 1:22.91 | |||||
40 | Milla Maijala | 1997 | Alavuden Urheilijat | 39.33 | 1:25.25 | |||||
41 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.28 | 1:25.39 | |||||
42 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.99 | 1:26.08 | |||||
43 | Anmari Porkka | 1998 | Cetus | 39.96 | 1:26.55 | |||||
- | Aino Ettilä | 1997 | Simmis Grani | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 31, 100m VU T13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 28.81 | 58.98 | |||||
2 | Benita Haikola | 1989 | Vantaan Vesikot | 30.10 | 1:01.32 | |||||
3 | Sanna Miesmaa | 1995 | Oulun Lohet | 31.14 | 1:04.71 | |||||
4 | Heidi Savioja | 1988 | Ilmajoen Kisailijat | 31.22 | 1:04.73 | |||||
5 | Merja Miesmaa | 1994 | Oulun Lohet | 31.83 | 1:05.92 | |||||
6 | Anna Ihalainen | 1996 | Eura Swimming Team | 31.15 | 1:06.31 | |||||
7 | Jonna Tattari | 1994 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 32.63 | 1:07.04 | |||||
8 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 32.10 | 1:07.31 | |||||
9 | Petra Thodin | 1968 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 33.31 | 1:07.40 | |||||
10 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 32.67 | 1:08.14 | |||||
11 | Anni Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 32.59 | 1:08.53 | |||||
12 | Lottamari Virtanen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 33.62 | 1:09.32 | |||||
13 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 33.18 | 1:09.64 | |||||
14 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.82 | 1:09.72 | |||||
15 | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.77 | 1:09.97 | |||||
16 | Heidi Huhdanmäki | 1996 | Porin Pyrintö | 33.10 | 1:10.57 | |||||
17 | Ida Tienhaara | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.61 | 1:11.65 | |||||
18 | Satu Siekkinen | 1994 | Porin Pyrintö | 34.65 | 1:11.88 | |||||
19 | Iida Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 35.06 | 1:14.19 | |||||
20 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 35.94 | 1:15.94 | |||||
21 | Anette Seilonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 39.09 | 1:19.68 | |||||
22 | Julia Mäntyharju | 1995 | Seinäjoen Uimarit | 38.08 | 1:22.16 | |||||
23 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 41.59 | 1:24.75 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:15 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 16:29 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 32, 100m VU P14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.49 | 59.64 | |||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 29.49 | 1:01.59 | |||||
3 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 31.05 | 1:03.27 | |||||
4 | Joonas Kartau | 1998 | Simmis Grani | 31.20 | 1:04.08 | |||||
5 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 31.36 | 1:04.71 | |||||
6 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 31.10 | 1:04.82 | |||||
7 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 31.85 | 1:06.14 | |||||
8 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 30.68 | 1:06.96 | |||||
9 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 32.44 | 1:07.19 | |||||
10 | Jonas Meissner | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 32.19 | 1:07.33 | |||||
11 | Tuomas Kellokoski | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 32.02 | 1:08.68 | |||||
12 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 33.36 | 1:08.86 | |||||
13 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.27 | 1:09.08 | |||||
14 | Niko Somila | 1999 | Simmis Grani | 33.16 | 1:09.18 | |||||
15 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.84 | 1:09.60 | |||||
16 | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | 34.26 | 1:09.62 | |||||
17 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.62 | 1:10.91 | |||||
18 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 33.76 | 1:11.01 | |||||
19 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 34.76 | 1:11.24 | |||||
20 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 33.64 | 1:11.53 | |||||
21 | Valtteri Lausala | 1999 | Simmis Grani | 34.27 | 1:11.58 | |||||
22 | Joonas Huhtakangas | 1999 | Oulun Lohet | 34.59 | 1:11.70 | |||||
23 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 35.14 | 1:11.99 | |||||
24 | Matias Manninen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 35.27 | 1:12.13 | |||||
25 | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 34.71 | 1:12.19 | |||||
25 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.19 | ||||||
27 | Arttu Mäki | 1998 | Cetus | 34.75 | 1:12.40 | |||||
28 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.54 | 1:12.49 | |||||
29 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 35.17 | 1:13.65 | |||||
30 | Lauri Tapio | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 36.77 | 1:14.15 | |||||
31 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 35.59 | 1:14.31 | |||||
32 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 36.16 | 1:15.69 | |||||
33 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.31 | 1:15.84 | |||||
34 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 36.25 | 1:15.89 | |||||
35 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.14 | 1:15.98 | |||||
36 | Teemu Puro | 1999 | Kemin Uimaseura | 36.39 | 1:16.12 | |||||
37 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.04 | 1:16.49 | |||||
38 | Aleksi Villanen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 36.44 | 1:16.54 | |||||
39 | Tuomas Uusitalo | 1999 | Simmis Grani | 36.90 | 1:16.55 | |||||
40 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 36.75 | 1:16.86 | |||||
41 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 36.15 | 1:17.07 | |||||
42 | Veikko Romppainen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.13 | 1:18.47 | |||||
43 | Zacharias Moliis | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.28 | 1:18.60 | |||||
44 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 37.97 | 1:18.62 | |||||
45 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | Simmis Grani | 37.96 | 1:18.76 | |||||
45 | Mikko Seilonen | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 36.54 | 1:18.76 | |||||
47 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.49 | 1:20.83 | |||||
48 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 38.11 | 1:20.87 | |||||
49 | Jimi Panula | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 39.03 | 1:21.02 | |||||
50 | Aarni Ekorre | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.00 | 1:22.29 | |||||
51 | Arttu Kiho | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 38.54 | 1:22.98 | |||||
52 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 38.69 | 1:23.01 | |||||
53 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.24 | 1:23.58 | |||||
54 | Paavo Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 39.56 | 1:24.76 | |||||
55 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 40.68 | 1:25.77 | |||||
56 | Henrik Martola | 2000 | Cetus | 41.44 | 1:25.78 | |||||
57 | Arttu Kurttio | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 39.69 | 1:26.37 | |||||
58 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 41.06 | 1:26.86 | |||||
59 | Aleksi Länkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.65 | 1:26.90 | |||||
60 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.39 | 1:26.99 | |||||
61 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 41.78 | 1:27.21 | |||||
62 | Juho Anttila | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.24 | 1:28.16 | |||||
63 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.25 | 1:28.58 | |||||
64 | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 41.66 | 1:29.54 | |||||
65 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 42.48 | 1:31.22 | |||||
66 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 46.05 | 1:40.68 | |||||
67 | Juuso Kemppainen | 2001 | Nokian Pyry | 46.12 | 1:41.40 | |||||
68 | Niko Kojonen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.03 | 1:50.32 | |||||
- | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit | DNS | ||||||
- | Juho Nordlund | 2002 | Kemin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 32, 100m VU P14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Adam Vik | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 28.75 | 58.55 | |||||
2 | Johannes Lindroos | 1996 | Someron Esa | 28.36 | 58.67 | |||||
3 | Eetu Soini | 1996 | Someron Esa | 28.97 | 59.59 | |||||
4 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 29.37 | 1:00.63 | |||||
5 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.29 | 1:01.53 | |||||
6 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 28.82 | 1:01.54 | |||||
7 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 30.21 | 1:02.16 | |||||
8 | Aleksi Ekström | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.25 | 1:02.33 | |||||
9 | Tony Kirjonen | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 30.32 | 1:02.94 | |||||
10 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 30.16 | 1:02.99 | |||||
11 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.89 | 1:04.25 | |||||
12 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 30.54 | 1:04.39 | |||||
13 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 30.81 | 1:04.61 | |||||
14 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.52 | 1:05.41 | |||||
15 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.64 | 1:06.48 | |||||
16 | Karri Lahtinen | 1997 | Someron Esa | 32.21 | 1:06.66 | |||||
17 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.39 | 1:07.93 | |||||
18 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 32.37 | 1:07.94 | |||||
19 | Nikholas Peart | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.66 | 1:09.24 | |||||
20 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.54 | 1:13.17 | |||||
21 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.39 | 1:14.57 | |||||
22 | Christopher Hägg | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.74 | 1:19.09 | |||||
- | Miika Peteri | 1997 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 32, 100m VU P14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Arttu Pikkala | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.75 | 54.21 | |||||
2 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 26.94 | 55.03 | |||||
3 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 27.18 | 56.45 | |||||
4 | Atte Sahla | 1993 | Vantaan Vesikot | 28.12 | 58.09 | |||||
5 | Teemu Ahtiainen | 1994 | Vantaan Vesikot | 27.44 | 58.10 | |||||
6 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.51 | 59.15 | |||||
7 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.66 | 59.57 | |||||
8 | Robin Thodin | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 29.71 | 1:02.55 | |||||
9 | Vincent Hellman | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.52 | 1:05.67 | |||||
10 | Ville Keskikuru | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.89 | 1:07.75 | |||||
11 | Timo Mäki | 1995 | Simmis Grani | 31.44 | 1:08.50 | |||||
12 | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.40 | 1:14.27 | |||||
13 | Mikko Laitila | 1990 | Ilmajoen Kisailijat | 34.83 | 1:18.55 | |||||
- | Sami Aho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 16:29 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 33, 50m RU T10, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.23 | ||||||
2 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 50.14 | ||||||
3 | Kristiina Mikkola | 2002 | Cetus | 50.58 | ||||||
4 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 52.08 | ||||||
5 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 52.74 | ||||||
6 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 54.51 | ||||||
7 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 57.49 | ||||||
8 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.25 | ||||||
- | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:25 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 34, 50m RU P11, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.25 | ||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 48.75 | ||||||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 48.82 | ||||||
4 | Kalle Tankka | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.64 | ||||||
5 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 50.32 | ||||||
6 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 51.93 | ||||||
7 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 51.98 | ||||||
8 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.56 | ||||||
9 | Samuli Laitila | 2001 | Haapajärven Kiilat | 52.64 | ||||||
10 | Juho Nordlund | 2002 | Kemin Uimaseura | 53.13 | ||||||
11 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 53.17 | ||||||
12 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 53.50 | ||||||
12 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 53.50 | ||||||
14 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.78 | ||||||
15 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 54.79 | ||||||
16 | Juho Ruuskanen | 2001 | Cetus | 55.06 | ||||||
17 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 55.30 | ||||||
18 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 55.40 | ||||||
19 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 56.04 | ||||||
20 | Valtteri Laaninen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 56.20 | ||||||
21 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 56.21 | ||||||
22 | Jimi Jerohin | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.25 | ||||||
23 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.96 | ||||||
24 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.28 | ||||||
25 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.37 | ||||||
26 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.99 | ||||||
27 | Valtteri Juhani Peltola | 2002 | Kauhajoen Karhu | 1:01.11 | ||||||
28 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.35 | ||||||
29 | Juuso Kemppainen | 2001 | Nokian Pyry | 1:10.67 | ||||||
- | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:25 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:34 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 35, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 35.17 | ||||||
2 | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 35.78 | ||||||
3 | Emilia Uusitalo | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.79 | ||||||
4 | Eliisa Uusitalo | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.86 | ||||||
5 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 37.25 | ||||||
6 | Ida Villa | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.35 | ||||||
7 | Sarah Karjalainen | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.58 | ||||||
8 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 38.54 | ||||||
9 | Nea Mäkelä | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 38.69 | ||||||
10 | Katja Sneck | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.90 | ||||||
11 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 38.95 | ||||||
12 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 39.75 | ||||||
13 | Heidi Forma | 1993 | Porin Pyrintö | 40.82 | ||||||
14 | Jenna Ranki | 1997 | Someron Esa | 41.05 | ||||||
15 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 41.43 | ||||||
16 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.68 | ||||||
17 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | Kemin Uimaseura | 41.77 | ||||||
18 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 41.90 | ||||||
19 | Iida Laukka | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 42.36 | ||||||
20 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.58 | ||||||
21 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 42.70 | ||||||
22 | Anni Keisala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.86 | ||||||
22 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 42.86 | ||||||
24 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 42.88 | ||||||
25 | Peppi Pohjalainen | 1997 | Simmis Grani | 42.93 | ||||||
26 | Isabelle Yuliwas | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.01 | ||||||
27 | Anni Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 43.10 | ||||||
28 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 43.24 | ||||||
29 | Riikka Lahtinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 43.75 | ||||||
30 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uinti 1906 | 43.87 | ||||||
31 | Anni Rajaniemi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 44.00 | ||||||
32 | Nea Tainio | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 44.30 | ||||||
33 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 44.41 | ||||||
34 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 44.54 | ||||||
35 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 44.57 | ||||||
36 | Iida Jokelainen | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | 44.80 | ||||||
37 | Aino Ahola | 1998 | Haapajärven Kiilat | 45.23 | ||||||
38 | Noora Siltari | 2000 | Kemin Uimaseura | 45.29 | ||||||
39 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 45.36 | ||||||
40 | Iida Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 45.63 | ||||||
41 | Petra Äkkinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.77 | ||||||
42 | Ella Takalo | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 47.12 | ||||||
43 | Laura Lähteenmäki | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.16 | ||||||
44 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 47.34 | ||||||
45 | Henna Haipus | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 47.47 | ||||||
46 | Anni Paakkari | 1999 | Oulun Lohet | 47.53 | ||||||
47 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 47.54 | ||||||
48 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 47.78 | ||||||
49 | Saga Räsänen | 1998 | Cetus | 48.01 | ||||||
50 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 48.49 | ||||||
51 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 48.58 | ||||||
52 | Annika Forma | 1994 | Porin Pyrintö | 49.00 | ||||||
53 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.18 | ||||||
54 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 49.27 | ||||||
55 | Milla Kortetjärvi | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 49.33 | ||||||
56 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.34 | ||||||
57 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 49.37 | ||||||
58 | Olga Heikkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 49.58 | ||||||
59 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 49.75 | ||||||
60 | Ellen Rinta-Jaskari | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 49.84 | ||||||
61 | Pauliina Haarala | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.23 | ||||||
62 | Siiri Pesälä | 2000 | Kemin Uimaseura | 51.10 | ||||||
63 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.43 | ||||||
64 | Marie Fjellström | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.30 | ||||||
65 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 52.38 | ||||||
66 | Sanni Kramsu | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 52.44 | ||||||
67 | Anniina Kaappola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 52.61 | ||||||
68 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 52.64 | ||||||
69 | Martta Rautiainen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 52.80 | ||||||
70 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 53.13 | ||||||
71 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.43 | ||||||
72 | Elli Piispanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.63 | ||||||
73 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.95 | ||||||
74 | Jemina Colley | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:00.86 | ||||||
75 | Lumi Storm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.37 | ||||||
76 | Piia Jolanki | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:12.90 | ||||||
- | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNS | ||||||
- | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Katariina Hautala | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | DSQ | ||||||
- | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:34 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 36, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jakob Nordman | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 31.80 | ||||||
2 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.17 | ||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | Simmis Grani | 34.32 | ||||||
4 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 34.47 | ||||||
5 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 35.12 | ||||||
6 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.21 | ||||||
7 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 35.49 | ||||||
8 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 37.17 | ||||||
9 | Tony Kirjonen | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 37.46 | ||||||
10 | Teemu Peteri | 1993 | Oulun Lohet | 39.00 | ||||||
11 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 39.25 | ||||||
12 | Jonas Meissner | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 39.30 | ||||||
13 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 39.59 | ||||||
14 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 39.91 | ||||||
15 | Tuomas Kellokoski | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 40.62 | ||||||
16 | Karri Lahtinen | 1997 | Someron Esa | 40.75 | ||||||
17 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 40.82 | ||||||
18 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.22 | ||||||
19 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 41.45 | ||||||
20 | Ville Keskikuru | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.49 | ||||||
21 | Sami Aho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.32 | ||||||
22 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 42.74 | ||||||
23 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.13 | ||||||
24 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.18 | ||||||
25 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 43.22 | ||||||
26 | Janne Känsäkangas | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 43.40 | ||||||
27 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 43.61 | ||||||
28 | Zacharias Moliis | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.90 | ||||||
29 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.05 | ||||||
30 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.16 | ||||||
31 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 45.31 | ||||||
32 | Tuomas Uusitalo | 1999 | Simmis Grani | 45.45 | ||||||
33 | Alex Piispanen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.93 | ||||||
34 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 48.03 | ||||||
35 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 48.62 | ||||||
36 | Teemu Puro | 1999 | Kemin Uimaseura | 50.69 | ||||||
37 | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.70 | ||||||
38 | Niko Kojonen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.92 | ||||||
39 | Jasper Aksila | 2000 | Kemin Uimaseura | 52.98 | ||||||
40 | Valtteri Joensuu | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.99 | ||||||
41 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.08 | ||||||
- | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Robin Thodin | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:00 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 37, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Emilia Uusitalo | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.56 | 2:33.95 | 4:02.80 | 5:14.59 | |||
2 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 1:12.24 | 2:36.36 | 4:04.96 | 5:15.43 | |||
3 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.43 | 2:45.30 | 4:25.58 | 5:39.19 | |||
4 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:27.75 | 2:55.90 | 4:35.57 | 5:55.71 | |||
5 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 1:26.11 | 2:57.49 | 4:40.45 | 6:01.49 | |||
6 | Katja Sneck | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:25.52 | 3:04.13 | 4:42.01 | 6:03.08 | |||
7 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.96 | 3:00.89 | 4:44.76 | 6:04.02 | |||
8 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 1:27.65 | 3:04.94 | 4:45.33 | 6:04.79 | |||
9 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | Simmis Grani | 1:25.40 | 2:59.60 | 4:48.20 | 6:04.87 | |||
10 | Lottamari Virtanen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 1:25.25 | 3:02.80 | 4:46.77 | 6:06.33 | |||
11 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 1:27.09 | 3:02.51 | 4:47.94 | 6:08.41 | |||
12 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 1:32.59 | 3:06.49 | 4:49.94 | 6:08.78 | |||
13 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:28.25 | 3:03.62 | 4:48.70 | 6:09.07 | |||
14 | Paju Tuuri | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 1:25.59 | 3:03.25 | 4:45.64 | 6:10.68 | |||
15 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:20.59 | 2:57.88 | 4:48.64 | 6:11.48 | |||
16 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 1:32.65 | 3:04.11 | 4:56.51 | 6:12.25 | |||
17 | Salla Vuoti | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:35.20 | 3:08.37 | 4:55.09 | 6:16.58 | |||
18 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:28.50 | 3:07.07 | 4:58.25 | 6:21.89 | |||
19 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 1:34.67 | 3:11.93 | 5:00.86 | 6:23.14 | |||
20 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:32.50 | 3:16.37 | 4:55.80 | 6:24.05 | |||
21 | Olivia Jokinen | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 1:31.80 | 3:06.99 | 5:03.25 | 6:24.39 | |||
22 | Silja Saarela | 1999 | Oulun Lohet | 1:38.48 | 3:23.95 | 5:09.17 | 6:38.34 | |||
23 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:38.39 | 3:23.48 | 5:10.21 | 6:41.85 | |||
24 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:36.56 | 3:13.08 | 5:10.52 | 6:42.13 | |||
25 | Sini Keinänen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 1:40.82 | 3:33.11 | 5:24.98 | 7:04.68 | |||
26 | Milla Henriksson | 1999 | Oulun Lohet | 1:51.52 | 3:36.86 | 5:42.01 | 7:16.81 | |||
- | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
- | Emmi Haapaniemi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:00 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:22 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 38, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Vantaan Vesikot | 1:03.16 | 2:13.35 | 3:37.05 | 4:38.30 | |||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | Swimming Jyväskylä | 1:10.86 | 2:30.65 | 3:59.78 | 5:08.38 | |||
3 | Viktor Mänty | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.59 | 2:28.20 | 4:01.45 | 5:11.03 | |||
4 | Eetu Soini | 1996 | Someron Esa | 1:15.39 | 2:36.73 | 4:06.17 | 5:15.71 | |||
5 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.75 | 2:38.22 | 4:15.06 | 5:26.38 | |||
6 | Aleksi Ekström | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.43 | 2:47.29 | 4:23.52 | 5:36.71 | |||
7 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 1:19.79 | 2:46.77 | 4:25.84 | 5:38.11 | |||
8 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 1:13.58 | 2:44.75 | 4:23.05 | 5:41.42 | |||
9 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 1:18.04 | 2:49.24 | 4:25.38 | 5:42.79 | |||
10 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.73 | 2:42.91 | 4:34.97 | 5:45.55 | |||
11 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.79 | 2:53.55 | 4:30.58 | 5:46.45 | |||
12 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 1:25.92 | 2:56.99 | 4:43.69 | 5:56.10 | |||
13 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 1:28.22 | 3:02.86 | 4:42.73 | 5:57.41 | |||
14 | Joni Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 1:22.94 | 2:56.02 | 4:43.11 | 5:58.22 | |||
15 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 1:28.31 | 3:02.27 | 4:41.91 | 6:00.83 | |||
16 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 1:30.25 | 3:04.20 | 4:45.33 | 6:04.82 | |||
17 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 1:25.39 | 2:55.99 | 4:47.21 | 6:07.33 | |||
18 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.06 | 3:04.81 | 4:52.14 | 6:12.11 | |||
19 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.22 | 3:09.30 | 4:56.70 | 6:16.81 | |||
20 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.52 | 3:18.72 | 5:14.80 | 6:39.01 | |||
21 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:52.25 | 3:46.55 | 5:46.67 | 7:22.70 | |||
- | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:22 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:39 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 39, 4X50m VUV 2N/2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | VUS-VSS seka 1 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.89 | ||||||
Mira Palovuori | 1997 | 27.51 | 27.51 | |||||||
Ida Villa | 1993 | 27.76 | 55.27 | |||||||
Arttu Pikkala | 1993 | 24.17 | 1:19.44 | |||||||
Viktor Mänty | 1994 | 25.45 | 1:44.89 | |||||||
2 | VUS-VSS seka 2 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:49.45 | ||||||
Emilia Uusitalo | 1990 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Matti Myllyaho | 1995 | 26.36 | 54.81 | |||||||
Eliisa Uusitalo | 1994 | 28.83 | 1:23.64 | |||||||
Jimi Kallio | 1993 | 25.81 | 1:49.45 | |||||||
3 | Eura ST | 0 | Eura Swimming Team | 1:49.74 | ||||||
Anna Ihalainen | 1996 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Henri Nurminen | 1997 | 28.29 | 58.40 | |||||||
Toni Knuutila | 1993 | 24.07 | 1:22.47 | |||||||
Tessa Nurminen | 1994 | 27.27 | 1:49.74 | |||||||
4 | OuLo seka | 0 | Oulun Lohet | 1:54.39 | ||||||
Janette Karppinen | 1996 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Niko Blankenstein | 1996 | 29.36 | 59.99 | |||||||
Sanna Miesmaa | 1995 | 30.01 | 1:30.00 | |||||||
Janne Lantto | 1994 | 24.39 | 1:54.39 | |||||||
5 | PoPy seka | 0 | Porin Pyrintö | 1:57.08 | ||||||
Rosalinda Vainio | 1997 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Ida Palenius | 1996 | 30.11 | 1:00.27 | |||||||
Tomas Saariketo | 1996 | 29.04 | 1:29.31 | |||||||
Nestori Koskinen | 1996 | 27.77 | 1:57.08 | |||||||
6 | SGR seka | 1995 | Simmis Grani | 1:57.93 | ||||||
Mikko Pesso | 1997 | 27.01 | 27.01 | |||||||
Aino Ettilä | 1997 | 31.47 | 58.48 | |||||||
Timo Mäki | 1995 | 30.06 | 1:28.54 | |||||||
Peppi Pohjalainen | 1997 | 29.39 | 1:57.93 | |||||||
7 | KemPy seka | 0 | Kempeleen Pyrintö | 2:28.11 | ||||||
Ella Takalo | 2000 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Lasse Pulkkinen | 2002 | 40.26 | 1:17.57 | |||||||
Henna Haipus | 2001 | 35.39 | 1:52.96 | |||||||
Noa Mäkelä | 2001 | 35.15 | 2:28.11 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:39 |