Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 587 | 33.68 | 1:10.93 | 1:55.50 | 2:28.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 584 | 32.23 | 1:09.75 | 1:54.55 | 2:29.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 549 | 33.91 | 1:12.03 | 1:56.97 | 2:32.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Fiona Bracken | 1998 | 535 | 33.61 | 1:12.07 | 1:58.01 | 2:33.48 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 489 | 34.30 | 1:15.71 | 2:01.38 | 2:38.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 480 | 34.99 | 1:14.74 | 2:02.53 | 2:39.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 480 | 37.94 | 1:18.91 | 2:02.59 | 2:39.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Jensen | 1998 | 476 | 34.93 | 1:15.39 | 2:02.06 | 2:39.61 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Sophie Lund Møller | 1998 | 470 | 35.82 | 1:18.42 | 2:03.06 | 2:40.29 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 469 | 37.39 | 1:18.02 | 2:02.12 | 2:40.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Helene Grønnegaard | 1998 | 458 | 34.10 | 1:15.72 | 2:04.33 | 2:41.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 448 | 35.28 | 1:14.70 | 2:04.13 | 2:42.89 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Una Møller | 1998 | 429 | 37.03 | 1:19.91 | 2:10.84 | 2:45.21 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 424 | 34.50 | 1:15.25 | 2:06.44 | 2:45.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mathilde Hansen | 1998 | 415 | 35.40 | 1:20.76 | 2:07.03 | 2:47.05 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 381 | 2:51.94 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 305 | 3:05.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 280 | 3:10.56 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 567 | 32.88 | 1:10.95 | 1:54.95 | 2:30.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 538 | 34.74 | 1:14.01 | 1:58.64 | 2:33.20 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | 526 | 36.11 | 1:16.77 | 1:57.71 | 2:34.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 477 | 36.12 | 1:18.41 | 2:02.93 | 2:39.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 467 | 36.15 | 1:18.03 | 2:03.54 | 2:40.58 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | 454 | 34.71 | 1:17.04 | 2:04.56 | 2:42.16 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | 448 | 34.39 | 1:15.94 | 2:05.06 | 2:42.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Marie Eske | 1999 | 444 | 35.08 | 1:18.68 | 2:04.71 | 2:43.37 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 441 | 2:43.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Anna Bonde | 1999 | 439 | 38.19 | 1:19.67 | 2:07.34 | 2:43.99 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 433 | 38.50 | 1:20.27 | 2:09.19 | 2:44.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Sofia Zachariassen | 1999 | 433 | 36.90 | 1:17.82 | 2:07.96 | 2:44.71 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 424 | 37.57 | 1:22.41 | 2:08.78 | 2:45.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 422 | 2:46.07 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Karoline Lehmann | 1999 | 422 | 38.88 | 1:22.93 | 2:08.07 | 2:46.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martha Andersen | 1999 | 418 | 2:46.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Emma Sand Majlund | 1999 | 417 | 2:46.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Celia Erikstad | 1999 | 415 | 2:47.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie W. Bunten | 1999 | 412 | 2:47.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 409 | 35.77 | 1:19.24 | 2:12.32 | 2:47.88 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 405 | 37.89 | 1:20.50 | 2:10.14 | 2:48.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Hertzog | 1999 | 398 | 2:49.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Clara Franck | 1999 | 397 | 2:49.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 394 | 2:49.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 389 | 2:50.64 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Emma Hansen | 1999 | 382 | 2:51.69 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 377 | 2:52.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Sidse Thorup | 1999 | 375 | 2:52.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 374 | 2:52.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Therese E. Christensen | 1999 | 368 | 2:53.85 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Johanne Laursen | 1999 | 361 | 2:54.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 343 | 2:58.06 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
33 | Camilla Buch | 1999 | 337 | 2:59.08 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
34 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 302 | 3:05.79 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
35 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 263 | 3:14.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |