Resultat för Falkenberg Race
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:11 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Josefson | 2000 | 269 | 41.29 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Elias Hyvönen | 2000 | 226 | 43.81 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 203 | 45.36 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Alex Phu | 2000 | 187 | 46.67 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Albin Edvardsson | 2000 | 179 | 47.28 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
6 | Nicolas Söderberg | 2001 | 153 | 49.86 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | William Segerdahl | 2001 | 145 | 50.77 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Hampus Dahlgren | 2001 | 136 | 51.88 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Erik Storberg | 2000 | 134 | 52.15 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Jonatan Carlsson | 2001 | 129 | 52.75 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Oscar Johansson | 2000 | 128 | 52.87 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Noa Carlenius | 2002 | 105 | 56.56 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Carl Storberg | 2002 | 102 | 57.08 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Filip Brink | 2001 | 99 | 57.60 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Max Kenning | 2001 | 90 | 59.49 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
- | Viking Josefson | 2002 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | William Svalander | 1998 | 370 | 37.15 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 330 | 38.58 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Carl Petersson | 1998 | 328 | 38.68 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Filip Henriksson | 1998 | 286 | 40.50 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Mårten Petersson | 1998 | 254 | 42.11 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Robin Jacobsson | 1998 | 231 | 43.44 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Simon Kärrsjö | 1998 | 222 | 44.07 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Erik Brink | 1999 | 195 | 45.97 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Joel Andreasson | 1998 | 161 | 49.02 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | David Holmefalk | 1998 | 161 | 49.04 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Jonathan Karlsson | 1999 | 143 | 50.98 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Nathanael Schramm | 1999 | 141 | 51.22 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Oskar Örne | 1999 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alfred Bjärudd | 1996 | 490 | 33.83 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Oskar Ehrnberg | 1997 | 468 | 34.35 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Daniel Andersson | 1997 | 438 | 35.11 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Albin Wigert | 1997 | 436 | 35.18 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Arian Danai | 1997 | 291 | 40.24 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Felix Nilsson | 1996 | 291 | 40.24 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Jack Vahnberg | 1997 | 267 | 41.43 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Arvid Lundgren | 1997 | 216 | 44.45 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
9 | Joel Klarén | 1997 | 209 | 44.93 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Novak Ivosevic | 1997 | 196 | 45.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Persson | 1994 | 655 | 30.71 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Arvidsson | 1994 | 633 | 31.06 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Felix Nilsson | 1990 | 599 | 31.64 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Tim Arnesen | 1987 | 556 | 32.44 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Julian Cöster | 1995 | 543 | 32.69 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Max Ackerman | 1995 | 488 | 33.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Mikael Blum | 1995 | 447 | 34.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Gustav Andersson | 1994 | 437 | 35.14 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 414 | 35.79 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Theodor Hennings | 1995 | 403 | 36.10 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Mateo Herrera | 1995 | 402 | 36.15 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Jakob Sundén | 1995 | 348 | 37.90 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Anton Berglund | 1995 | 288 | 40.39 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:11 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tilda Börjesson | 2000 | 309 | 37.08 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Linnea Dunberg | 2000 | 285 | 38.08 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Michelle Nordenmark | 2002 | 263 | 39.14 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Vanja Alm | 2000 | 255 | 39.51 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Moa Ovik | 2000 | 241 | 40.26 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Daniella Fallenhag | 2000 | 241 | 40.30 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Petronella Johansson | 2000 | 239 | 40.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Sofia Bekken | 2001 | 230 | 40.94 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Maja Engström | 2000 | 224 | 41.26 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Märta Backman | 2000 | 211 | 42.08 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Ebba Hultgren | 2000 | 210 | 42.16 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Astrid Hammar | 2000 | 209 | 42.23 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
13 | Klara Tistrand | 2001 | 206 | 42.42 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
14 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 198 | 43.04 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
15 | Marinella Tosic | 2001 | 189 | 43.70 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Andrea Reinhold | 2001 | 181 | 44.33 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 171 | 45.21 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Sara Westholm | 2001 | 158 | 46.38 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Olivia Dahlström | 2001 | 139 | 48.40 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
20 | Nanna Sandgren | 2003 | 116 | 51.44 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Wilma Johansson | 2002 | 112 | 51.97 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Cornelia Almqvist | 2002 | 112 | 51.99 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Pernilla Gustafsson | 2001 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Gabriella Petersson | 1998 | 421 | 33.44 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Therese Wibrink | 1998 | 403 | 33.95 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Marta Qvirist | 1998 | 401 | 34.00 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Josefine Pålsson | 1999 | 356 | 35.37 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Hanna Wrethander | 1999 | 354 | 35.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Fanny Nilsson | 1998 | 338 | 35.98 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Vilma Nilsson | 1998 | 316 | 36.80 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Alicia Jacobsson | 1998 | 312 | 36.97 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Alexandra Nilsson | 1998 | 302 | 37.36 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
10 | Linnéa Söderman | 1998 | 267 | 38.94 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Emma Taylor | 1998 | 266 | 38.96 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | 240 | 40.33 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Anna Kvarfordt | 1998 | 221 | 41.47 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Jouline Svensson | 1999 | 199 | 42.94 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 191 | 43.54 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Alice Andreasson | 1998 | 190 | 43.63 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Linnea Karlsson | 1999 | 182 | 44.26 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Moa Gustafsson | 1999 | 177 | 44.68 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Hanna Kewenter | 1999 | 168 | 45.47 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
20 | Karin Wennberg | 1999 | 167 | 45.56 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Ebba Wingstrand | 1999 | 166 | 45.61 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Sara Ehrnberg | 1999 | 166 | 45.61 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
23 | Jelka Feldhusen | 1998 | 165 | 45.71 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Carolina Borre | 1999 | 141 | 48.19 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 141 | 48.19 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Julia Holst | 1999 | 122 | 50.57 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Alisa Egecioglu | 1999 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Ebba Behre | 1998 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Emma Walander | 1999 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Vanessa Phu | 1998 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Nike Kruners | 1996 | 577 | 30.12 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Ulrika Holm | 1996 | 566 | 30.30 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | 504 | 31.51 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | 503 | 31.53 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | 453 | 32.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Josefin Nielsen-Fernandes | 1996 | 438 | 33.01 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Emilia Herlitz | 1997 | 437 | 33.03 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
8 | Benedicte Balslev | 1997 | 415 | 33.60 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Johanna Keifer | 1996 | 411 | 33.71 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Christina Ekstedt | 1996 | 407 | 33.84 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Hanna Rydén | 1996 | 393 | 34.24 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Julia Karlsson | 1997 | 387 | 34.40 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 387 | 34.41 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Amanda Werthén | 1997 | 368 | 34.99 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Kajsa Bengtsson | 1997 | 363 | 35.14 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Victoria Nilsson | 1997 | 362 | 35.18 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 335 | 36.09 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Elvira Källberg | 1997 | 291 | 37.83 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Agnes Granberg | 1996 | 285 | 38.09 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Nevena Becanovic | 1997 | 258 | 39.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Linnéa Hellberg | 1997 | 188 | 43.74 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Alicia Hellberg | 1997 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Christin Heina | 1996 | DNS | |||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Rosén | 1994 | 637 | 29.14 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Eversholt | 1990 | 621 | 29.39 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Ida Pettersson | 1993 | 513 | 31.31 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Ida Almbratt | 1994 | 483 | 31.95 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | 466 | 32.33 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Emma Lundblad | 1995 | 399 | 34.05 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Matilda Gustafsson | 1995 | 393 | 34.24 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Anna Gustafsson | 1994 | 359 | 35.26 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Helen Wedberg | 1990 | 317 | 36.77 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
10 | Fanny Andersson | 1995 | 289 | 37.92 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 323 | 32.16 | 1:08.37 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | David Wollersjö | 2000 | 257 | 34.50 | 1:13.80 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Elias Lidberg | 2000 | 230 | 36.34 | 1:16.51 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Josefson | 2000 | 222 | 36.69 | 1:17.46 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Oscar Johansson | 2000 | 206 | 38.13 | 1:19.48 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
6 | Alexander Vandija | 2000 | 181 | 38.75 | 1:22.96 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Elias Gipperth | 2000 | 178 | 38.85 | 1:23.44 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
8 | Erik Storberg | 2000 | 170 | 1:24.60 | 1:24.60 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Albin Edvardsson | 2000 | 164 | 40.82 | 1:25.63 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | William Segerdahl | 2001 | 145 | 42.60 | 1:29.37 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Nicolas Söderberg | 2001 | 137 | 40.98 | 1:31.09 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Hampus Dahlgren | 2001 | 133 | 43.13 | 1:31.90 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Jonatan Carlsson | 2001 | 120 | 43.39 | 1:35.07 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Max Kenning | 2001 | 114 | 45.23 | 1:36.77 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
15 | Carl Storberg | 2002 | 92 | 49.03 | 1:43.85 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | William Svalander | 1998 | 445 | 29.68 | 1:01.46 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | 437 | 29.71 | 1:01.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Tor Leander | 1999 | 427 | 30.22 | 1:02.29 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Aron Qvirist | 1998 | 419 | 29.97 | 1:02.71 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Elias Altman | 1998 | 414 | 30.02 | 1:02.96 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | Philip Bergstedt | 1998 | 396 | 31.41 | 1:03.88 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Albin Lövgren | 1999 | 356 | 31.16 | 1:06.21 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | 334 | 32.32 | 1:07.60 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Mårten Petersson | 1998 | 333 | 31.84 | 1:07.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Albin Larsson | 1998 | 322 | 32.01 | 1:08.45 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
11 | Filip Henriksson | 1998 | 296 | 33.45 | 1:10.35 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Robin Jacobsson | 1998 | 284 | 35.18 | 1:11.33 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Tom Kristofferson | 1998 | 281 | 33.69 | 1:11.64 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Carl Petersson | 1998 | 280 | 33.89 | 1:11.67 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Adam Jonsson | 1999 | 271 | 35.26 | 1:12.48 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
16 | Julius Cavalli | 1999 | 253 | 34.19 | 1:14.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Johan Persson | 1998 | 250 | 35.74 | 1:14.45 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Filip Schill-Örne | 1998 | 245 | 34.46 | 1:15.01 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Johannes Andersson | 1999 | 234 | 35.82 | 1:16.16 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Hakim Haj Salah | 1999 | 228 | 36.13 | 1:16.83 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Edvin Andersson | 1998 | 227 | 36.74 | 1:16.87 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Gustav Johansson | 1999 | 221 | 36.85 | 1:17.56 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Emil Jonsson | 1999 | 207 | 37.63 | 1:19.26 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
24 | Max Sandgren | 1999 | 202 | 38.63 | 1:19.94 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Daniel Andersson | 1999 | 196 | 37.84 | 1:20.78 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | David Holmefalk | 1998 | 190 | 38.69 | 1:21.55 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
27 | Emil Losman | 1998 | 189 | 39.87 | 1:21.79 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
28 | Alexander Madarov | 1999 | 176 | 39.96 | 1:23.64 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Joel Andreasson | 1998 | 171 | 40.32 | 1:24.58 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
30 | August Bremander | 1999 | 170 | 39.48 | 1:24.65 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Sebastian Svensson | 1999 | 160 | 41.93 | 1:26.41 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | Nathanael Schramm | 1999 | 138 | 44.25 | 1:30.75 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
33 | Jonathan Karlsson | 1999 | 134 | 43.34 | 1:31.74 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
34 | Erik Brink | 1999 | 123 | 43.64 | 1:34.26 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Julius Rolfö | 1999 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Simon Kärrsjö | 1998 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | 590 | 26.73 | 55.94 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | André Idoffsson | 1997 | 512 | 28.55 | 58.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Anton Johansson | 1996 | 505 | 28.89 | 58.92 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Joel Georgy | 1996 | 501 | 28.66 | 59.08 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Triantafillou | 1997 | 457 | 28.67 | 1:00.89 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | David Zachrisson | 1996 | 449 | 28.94 | 1:01.26 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Daniel Andersson | 1997 | 430 | 29.36 | 1:02.13 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Tobias Josefsson | 1997 | 428 | 29.52 | 1:02.27 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
9 | Timmie Rydberg | 1996 | 426 | 29.92 | 1:02.36 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Alfred Bjärudd | 1996 | 407 | 30.00 | 1:03.31 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Johan Staflund | 1997 | 406 | 29.67 | 1:03.35 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Erik Panzar | 1996 | 399 | 30.66 | 1:03.72 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Jesper Kaudern | 1997 | 382 | 30.75 | 1:04.64 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
14 | Hampus Persson | 1997 | 377 | 30.80 | 1:04.95 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | David Pålsson | 1996 | 363 | 31.59 | 1:05.76 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Albin Wigert | 1997 | 361 | 32.25 | 1:05.87 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Eric Gustafsson | 1997 | 361 | 31.38 | 1:05.89 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Jack Vahnberg | 1997 | 279 | 34.14 | 1:11.81 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Felix Nilsson | 1996 | 278 | 35.01 | 1:11.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Arian Danai | 1997 | 257 | 35.19 | 1:13.77 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
21 | Novak Ivosevic | 1997 | 253 | 35.55 | 1:14.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Joel Klarén | 1997 | 244 | 35.71 | 1:15.07 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Arvid Lundgren | 1997 | 239 | 35.83 | 1:15.58 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | 750 | 24.99 | 51.63 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Carl Leander | 1990 | 614 | 26.71 | 55.19 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Karl Rundstedt | 1990 | 604 | 26.94 | 55.48 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Arvidsson | 1994 | 588 | 26.81 | 55.98 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Oskar Johansson | 1993 | 585 | 27.21 | 56.10 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | 571 | 26.94 | 56.56 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Edvin Qvirist | 1995 | 548 | 27.32 | 57.31 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Adam Rohde | 1993 | 541 | 27.34 | 57.56 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | John Olsson | 1995 | 536 | 27.48 | 57.74 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Jim Ljungquist | 1994 | 531 | 28.04 | 57.93 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Christopher Jedel | 1995 | 515 | 28.85 | 58.52 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Julian Cöster | 1995 | 500 | 27.73 | 59.10 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Janne Ledin | 1994 | 497 | 27.57 | 59.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Johan Ekstedt | 1993 | 462 | 28.19 | 1:00.68 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
15 | Niklas Löfgren | 1989 | 435 | 29.67 | 1:01.90 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 427 | 28.97 | 1:02.28 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
17 | Theodor Hennings | 1995 | 426 | 29.80 | 1:02.34 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Felix Nilsson | 1990 | 425 | 29.60 | 1:02.38 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Jakob Sundén | 1995 | 396 | 30.51 | 1:03.87 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Joakim Bresche | 1994 | 386 | 30.29 | 1:04.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Anton Berglund | 1995 | 334 | 32.54 | 1:07.62 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Christoffer Carlsen | 1992 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emma Lundgren | 2000 | 329 | 35.59 | 1:17.71 | 2:02.29 | 2:43.74 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Johansson | 2000 | 304 | 36.78 | 1:19.64 | 2:05.10 | 2:47.98 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Tilda Börjesson | 2000 | 303 | 39.20 | 1:22.16 | 2:07.22 | 2:48.21 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Andrea Reinhold | 2001 | 280 | 37.71 | 1:21.41 | 2:08.04 | 2:52.62 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Michaela Johansson | 2000 | 262 | 39.97 | 1:25.46 | 2:12.68 | 2:56.52 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Sofia Bekken | 2001 | 207 | 39.38 | 1:28.36 | 2:22.16 | 3:11.02 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Märta Backman | 2000 | 191 | 41.82 | 1:31.90 | 2:24.61 | 3:16.09 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Livia Malmsten | 2001 | 186 | 42.21 | 1:33.36 | 2:26.18 | 3:17.86 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Sara Westholm | 2001 | 175 | 45.74 | 1:38.60 | 2:32.90 | 3:22.07 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Clara Balslev | 2001 | 156 | 46.04 | 1:42.97 | 2:40.19 | 3:29.71 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Wilma Johansson | 2002 | 134 | 48.68 | 1:44.68 | 2:44.54 | 3:40.76 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | 457 | 33.36 | 1:09.75 | 1:48.31 | 2:26.63 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Elise Wallén | 1998 | 422 | 33.09 | 1:10.73 | 1:50.53 | 2:30.66 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Mathilda Janzon | 1998 | 419 | 35.06 | 1:13.23 | 1:52.70 | 2:31.04 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Alexandra Nilsson | 1998 | 418 | 34.41 | 1:12.77 | 1:52.89 | 2:31.16 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
5 | Josefine Pålsson | 1999 | 405 | 34.70 | 1:14.64 | 1:54.25 | 2:32.72 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Malin Andersson | 1999 | 396 | 1:13.43 | 2:33.89 | 2:33.89 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Amanda Rinde | 1998 | 386 | 35.18 | 1:13.93 | 1:55.34 | 2:35.18 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Erica Staflund | 1999 | 360 | 36.18 | 1:17.73 | 1:59.70 | 2:38.82 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Maja Karlsson | 1999 | 348 | 37.05 | 1:18.84 | 1:59.84 | 2:40.59 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 327 | 33.80 | 1:14.65 | 2:00.95 | 2:44.01 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Hanna Wrethander | 1999 | 317 | 36.37 | 1:18.35 | 2:03.25 | 2:45.75 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Emma Walander | 1999 | 303 | 35.87 | 1:19.06 | 2:04.40 | 2:48.16 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Julia Virgili | 1998 | 288 | 37.40 | 1:21.22 | 2:06.88 | 2:51.00 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Anna Kvarfordt | 1998 | 285 | 37.41 | 1:21.84 | 2:06.50 | 2:51.68 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Jelka Feldhusen | 1998 | 282 | 39.49 | 1:24.65 | 2:11.20 | 2:52.33 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | Alicia Jacobsson | 1998 | 270 | 38.13 | 1:21.73 | 2:09.86 | 2:54.79 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 270 | 37.68 | 1:21.67 | 2:08.91 | 2:54.90 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Isidora Kovijanic | 1998 | 197 | 41.79 | 1:32.35 | 2:25.41 | 3:14.06 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Jouline Svensson | 1999 | 188 | 41.35 | 1:32.70 | 2:27.98 | 3:17.32 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 175 | 46.29 | 1:38.30 | 2:33.12 | 3:21.91 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Petra Markovic | 1999 | 155 | 45.16 | 1:43.65 | 2:40.92 | 3:30.16 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Anja Ivosevic | 1999 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Nike Kruners | 1996 | 562 | 30.90 | 1:05.41 | 1:40.88 | 2:16.87 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Ulrika Holm | 1996 | 547 | 31.38 | 1:05.18 | 1:41.23 | 2:18.17 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | My Janzén | 1997 | 516 | 32.81 | 1:08.75 | 1:44.88 | 2:20.82 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Johanna Åberg | 1997 | 504 | 32.25 | 1:07.31 | 1:44.82 | 2:21.96 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofia von Sydow | 1997 | 489 | 32.36 | 1:08.19 | 1:46.70 | 2:23.40 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
6 | Annica Molin | 1996 | 467 | 33.34 | 1:10.18 | 1:48.56 | 2:25.63 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Isabelle Hoverberg | 1996 | 445 | 33.22 | 1:10.12 | 1:49.13 | 2:27.93 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Johanna Niklasson | 1996 | 439 | 33.79 | 1:10.56 | 1:49.56 | 2:28.63 | |||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
9 | Elvira Hörndahl | 1997 | 437 | 34.17 | 1:11.62 | 1:50.77 | 2:28.90 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Matilda Kewenter | 1997 | 435 | 33.94 | 1:11.63 | 1:50.56 | 2:29.16 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Emilia Herlitz | 1997 | 417 | 33.85 | 1:12.08 | 1:53.08 | 2:31.22 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
12 | Julia Läth | 1997 | 407 | 33.62 | 1:12.05 | 1:52.96 | 2:32.43 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Amanda Janzon | 1997 | 407 | 34.19 | 1:12.02 | 1:52.57 | 2:32.48 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Johanna Keifer | 1996 | 398 | 34.18 | 1:12.94 | 1:53.20 | 2:33.63 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Amanda Knudsen | 1996 | 394 | 35.30 | 1:13.41 | 1:54.09 | 2:34.15 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Nathalie Silfors | 1997 | 393 | 34.49 | 1:13.33 | 1:54.51 | 2:34.27 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Camilla Cavalli | 1997 | 373 | 35.92 | 1:15.57 | 1:56.78 | 2:37.00 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Elvira Trolltoft | 1997 | 358 | 35.39 | 1:16.10 | 1:58.09 | 2:39.11 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Victoria Nilsson | 1997 | 350 | 36.43 | 1:17.12 | 1:58.32 | 2:40.29 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Benedicte Balslev | 1997 | 332 | 35.92 | 1:18.91 | 2:02.67 | 2:43.12 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Linnéa Andersson | 1997 | 319 | 36.33 | 1:18.75 | 2:02.71 | 2:45.38 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Agnes Granberg | 1996 | 314 | 38.41 | 1:19.80 | 2:02.97 | 2:46.26 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Jennifer Lidström | 1997 | 237 | 38.27 | 1:22.47 | 2:12.33 | 3:02.69 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Alicia Hellberg | 1997 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Linnéa Hellberg | 1997 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | 683 | 30.46 | 1:02.18 | 1:35.20 | 2:08.27 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Westman | 1993 | 612 | 31.81 | 1:05.17 | 1:39.25 | 2:13.09 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Malin Westman | 1995 | 597 | 31.41 | 1:04.69 | 1:39.67 | 2:14.16 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Maria Lunusjkin | 1993 | 590 | 31.31 | 1:04.73 | 1:39.67 | 2:14.67 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
5 | Rebecka Greberg | 1995 | 481 | 33.31 | 1:09.03 | 1:47.03 | 2:24.19 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 477 | 31.47 | 1:06.83 | 1:45.32 | 2:24.61 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Elina Grape | 1995 | 410 | 35.44 | 1:13.70 | 1:53.94 | 2:32.13 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Emma Lundblad | 1995 | 410 | 34.45 | 1:12.56 | 1:52.67 | 2:32.13 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Lovisa Jern | 1995 | 388 | 35.37 | 1:15.18 | 1:55.30 | 2:34.84 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Erik Josefson | 2000 | 184 | 47.29 | 1:38.70 | 2:28.43 | 3:16.64 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Oscar Johansson | 2000 | 169 | 47.62 | 1:41.57 | 2:34.38 | 3:22.44 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Elias Altman | 1998 | 368 | 35.60 | 1:16.00 | 1:56.53 | 2:36.19 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Marcus Wallén | 1999 | 319 | 39.62 | 1:20.90 | 2:03.34 | 2:43.85 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Daniel Andersson | 1999 | 209 | 43.36 | 2:23.06 | 3:08.57 | ||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Johannes Andersson | 1999 | 188 | 44.84 | 1:34.79 | 2:26.03 | 3:15.31 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Max Sandgren | 1999 | 177 | 49.55 | 1:40.47 | 2:31.55 | 3:19.42 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Alexander Madarov | 1999 | 162 | 48.18 | 1:40.39 | 2:33.95 | 3:25.40 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Joel Andreasson | 1998 | 154 | 49.13 | 1:43.30 | 2:36.55 | 3:28.74 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Max Bergstrand | 1998 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 428 | 34.47 | 1:11.60 | 1:49.65 | 2:28.48 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Simon Sundfors | 1996 | 366 | 36.51 | 1:16.25 | 1:57.39 | 2:36.46 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | David Pålsson | 1996 | 297 | 38.44 | 1:21.10 | 2:05.40 | 2:47.82 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Panzar | 1996 | 288 | 39.07 | 1:21.73 | 2:06.37 | 2:49.39 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Erik Persson | 1994 | 627 | 31.61 | 1:04.06 | 1:38.14 | 2:10.75 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | 609 | 30.33 | 1:03.58 | 1:38.23 | 2:12.05 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
3 | Anton Welliver | 1995 | 467 | 33.41 | 1:09.75 | 1:47.12 | 2:24.29 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Oscar Frankenfelt | 1994 | 408 | 35.60 | 1:13.89 | 1:52.71 | 2:30.88 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Erik Asp | 1995 | 403 | 33.49 | 1:11.18 | 1:51.52 | 2:31.55 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 343 | 35.23 | 1:14.78 | 1:56.29 | 2:39.84 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Lars Sandberg | 1965 | 312 | 37.50 | 1:19.83 | 2:03.03 | 2:44.97 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Peter Engström | 1965 | 288 | 37.18 | 1:18.75 | 2:04.55 | 2:49.52 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 318 | 41.61 | 1:25.17 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Klara Tistrand | 2001 | 302 | 42.51 | 1:26.64 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Tilda Börjesson | 2000 | 285 | 44.46 | 1:28.27 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Daniella Fallenhag | 2000 | 277 | 43.82 | 1:29.11 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Astrid Hammar | 2000 | 267 | 43.67 | 1:30.29 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | Marinella Tosic | 2001 | 263 | 45.73 | 1:30.70 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Maja Engström | 2000 | 259 | 1:31.17 | 1:31.17 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Amanda Johansson | 2000 | 255 | 45.34 | 1:31.60 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Michaela Johansson | 2000 | 255 | 46.32 | 1:31.63 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Andrea Reinhold | 2001 | 240 | 45.21 | 1:33.54 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Emma Lundgren | 2000 | 222 | 46.75 | 1:36.05 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Julia Andreasen | 2000 | 219 | 45.97 | 1:36.48 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
13 | Michelle Nordenmark | 2002 | 218 | 45.00 | 1:36.63 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Petronella Johansson | 2000 | 207 | 46.65 | 1:38.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Sofia Bekken | 2001 | 202 | 47.31 | 1:39.04 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | Olivia Dahlström | 2001 | 195 | 49.63 | 1:40.28 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Ebba Hultgren | 2000 | 186 | 48.22 | 1:41.77 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Sara Westholm | 2001 | 183 | 49.62 | 1:42.28 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Mimmi Busck | 2001 | 183 | 51.73 | 1:42.33 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
20 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 182 | 48.53 | 1:42.50 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 181 | 47.97 | 1:42.76 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Moa Ovik | 2000 | 163 | 52.51 | 1:46.35 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Märta Backman | 2000 | 162 | 51.61 | 1:46.69 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Louise Ericsson | 2001 | 144 | 53.03 | 1:50.94 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
25 | Cornelia Almqvist | 2002 | 134 | 56.75 | 1:53.62 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Nanna Sandgren | 2003 | 114 | 59.55 | 1:59.88 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
27 | Clara Balslev | 2001 | 110 | 57.58 | 2:01.18 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Hassler | 1998 | 521 | 34.49 | 1:12.23 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Mathilda Janzon | 1998 | 481 | 36.74 | 1:14.17 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | 459 | 36.20 | 1:15.33 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | 424 | 37.03 | 1:17.38 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Marta Qvirist | 1998 | 423 | 38.10 | 1:17.42 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Therese Wibrink | 1998 | 366 | 39.66 | 1:21.22 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Amanda Rinde | 1998 | 339 | 39.39 | 1:23.33 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Vilma Nilsson | 1998 | 339 | 40.38 | 1:23.37 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Emma Taylor | 1998 | 323 | 42.42 | 1:24.68 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 316 | 40.48 | 1:25.30 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Karin Wennberg | 1999 | 307 | 42.41 | 1:26.17 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Malin Andersson | 1999 | 306 | 41.52 | 1:26.27 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Erica Staflund | 1999 | 305 | 41.75 | 1:26.32 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
14 | Maja Karlsson | 1999 | 297 | 42.34 | 1:27.11 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 278 | 42.70 | 1:29.06 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Emma Walander | 1999 | 270 | 41.96 | 1:29.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Sara Ehrnberg | 1999 | 269 | 44.59 | 1:30.08 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | 258 | 44.81 | 1:31.29 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Josefine Pålsson | 1999 | 254 | 44.99 | 1:31.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Carolina Borre | 1999 | 252 | 45.15 | 1:31.98 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Julia Virgili | 1998 | 249 | 44.85 | 1:32.40 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
22 | Linnéa Söderman | 1998 | 238 | 44.69 | 1:33.74 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
23 | Hanna Kewenter | 1999 | 228 | 45.91 | 1:35.17 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Alice Andreasson | 1998 | 222 | 46.73 | 1:36.00 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
25 | Ebba Wingstrand | 1999 | 218 | 47.63 | 1:36.59 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
26 | Nathalie Johansson | 1999 | 211 | 46.21 | 1:37.64 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
27 | Alicia Jacobsson | 1998 | 202 | 47.56 | 1:39.09 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Anja Ivosevic | 1999 | 200 | 48.61 | 1:39.36 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Linnea Karlsson | 1999 | 197 | 50.17 | 1:39.95 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
30 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 170 | 51.39 | 1:44.95 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
31 | Isidora Kovijanic | 1998 | 168 | 51.17 | 1:45.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Jouline Svensson | 1999 | 166 | 51.04 | 1:45.72 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
33 | Petra Markovic | 1999 | 163 | 51.54 | 1:46.46 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Ebba Behre | 1998 | 152 | 55.00 | 1:48.89 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Frida Karlsson | 1999 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 650 | 32.60 | 1:07.09 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 589 | 33.62 | 1:09.32 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Nike Kruners | 1996 | 544 | 34.34 | 1:11.19 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Amanda Kimander | 1997 | 542 | 34.59 | 1:11.30 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
5 | Ulrika Holm | 1996 | 512 | 35.00 | 1:12.64 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Josefin Nielsen-Fernandes | 1996 | 508 | 34.34 | 1:12.82 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Jenny Thalin | 1997 | 484 | 35.90 | 1:14.04 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | My Janzén | 1997 | 468 | 35.67 | 1:14.85 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Christina Ekstedt | 1996 | 408 | 38.04 | 1:18.36 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Camilla Cavalli | 1997 | 401 | 38.14 | 1:18.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Johanna Åberg | 1997 | 394 | 38.67 | 1:19.31 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Johanna Cavalli | 1996 | 387 | 38.62 | 1:19.78 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Amanda Werthén | 1997 | 368 | 38.85 | 1:21.09 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Elvira Trolltoft | 1997 | 367 | 38.88 | 1:21.16 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Janzon | 1997 | 364 | 39.33 | 1:21.38 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Kajsa Bengtsson | 1997 | 362 | 39.82 | 1:21.52 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Hanna Rydén | 1996 | 361 | 39.63 | 1:21.66 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
18 | Rebecca Franzén | 1996 | 360 | 39.09 | 1:21.70 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 358 | 40.33 | 1:21.84 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Matilda Kewenter | 1997 | 356 | 39.78 | 1:22.00 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Elvira Hörndahl | 1997 | 354 | 40.09 | 1:22.17 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Maja Bergstrand | 1996 | 329 | 40.04 | 1:24.17 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
23 | Elvira Källberg | 1997 | 326 | 40.90 | 1:24.41 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
24 | Julia Läth | 1997 | 310 | 42.02 | 1:25.92 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
25 | Nevena Becanovic | 1997 | 279 | 43.46 | 1:28.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Linnéa Andersson | 1997 | 272 | 43.64 | 1:29.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 272 | 43.22 | 1:29.70 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Alicia Hellberg | 1997 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Jennifer Lidström | 1997 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Eversholt | 1990 | 561 | 34.51 | 1:10.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Isabel Svensson | 1989 | 543 | 34.61 | 1:11.25 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Malin Westman | 1995 | 519 | 35.67 | 1:12.33 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | 440 | 37.06 | 1:16.41 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Anna Gustafsson | 1994 | 422 | 37.42 | 1:17.47 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | My Jensen | 1993 | 401 | 38.34 | 1:18.83 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Lovisa Jern | 1995 | 400 | 38.83 | 1:18.90 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Rebecka Greberg | 1995 | 347 | 40.11 | 1:22.69 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Fanny Andersson | 1995 | 296 | 42.79 | 1:27.24 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 314 | 35.32 | 1:22.33 | 2:10.29 | 2:47.81 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | David Wollersjö | 2000 | 224 | 41.01 | 1:29.18 | 2:25.28 | 3:07.73 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Erik Josefson | 2000 | 204 | 48.48 | 1:39.50 | 2:33.16 | 3:13.68 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Elias Hyvönen | 2000 | 187 | 47.13 | 1:43.01 | 2:37.25 | 3:19.24 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | Oscar Johansson | 2000 | 175 | 47.03 | 1:40.08 | 2:41.14 | 3:23.89 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
6 | Elias Lidberg | 2000 | 156 | 46.07 | 1:41.71 | 2:47.79 | 3:31.88 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Erik Storberg | 2000 | 119 | 53.85 | 1:57.12 | 3:02.80 | 3:51.84 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Hampus Dahlgren | 2001 | 107 | 59.18 | 2:00.81 | 3:06.87 | 3:59.84 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Alex Phu | 2000 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Gunnar Widerberg | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | 431 | 32.23 | 1:14.00 | 1:57.98 | 2:30.93 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | 376 | 31.98 | 1:12.46 | 2:01.85 | 2:37.96 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Albin Lövgren | 1999 | 370 | 32.36 | 1:15.97 | 2:02.79 | 2:38.82 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | William Svalander | 1998 | 365 | 34.51 | 1:15.72 | 2:03.61 | 2:39.49 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
5 | Tor Leander | 1999 | 364 | 33.87 | 1:16.05 | 2:05.29 | 2:39.66 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Aron Qvirist | 1998 | 345 | 33.35 | 1:15.20 | 2:06.24 | 2:42.50 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Anton Dahlgren | 1999 | 332 | 37.17 | 1:22.94 | 2:07.41 | 2:44.65 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Elias Altman | 1998 | 320 | 35.29 | 1:16.89 | 2:08.67 | 2:46.70 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
9 | Albin Larsson | 1998 | 291 | 33.05 | 1:17.97 | 2:12.14 | 2:52.02 | |||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
10 | Marcus Wallén | 1999 | 290 | 37.28 | 1:21.00 | 2:15.58 | 2:52.18 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
11 | Mårten Petersson | 1998 | 287 | 34.46 | 1:20.42 | 2:12.84 | 2:52.88 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Johan Persson | 1998 | 238 | 41.02 | 1:30.19 | 2:23.72 | 3:03.96 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Tom Kristofferson | 1998 | 238 | 40.89 | 1:28.84 | 2:25.15 | 3:04.05 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Adam Jonsson | 1999 | 235 | 40.10 | 1:28.68 | 2:23.32 | 3:04.68 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
15 | Julius Cavalli | 1999 | 218 | 41.34 | 1:30.50 | 2:28.40 | 3:09.44 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Simon Kärrsjö | 1998 | 204 | 43.53 | 1:35.05 | 2:29.84 | 3:13.70 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Johannes Andersson | 1999 | 188 | 45.57 | 1:36.82 | 2:37.99 | 3:18.92 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Emil Jonsson | 1999 | 183 | 46.13 | 1:37.94 | 2:35.65 | 3:20.70 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
19 | Daniel Andersson | 1999 | 170 | 48.14 | 1:40.81 | 2:40.97 | 3:25.73 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Jonathan Karlsson | 1999 | 122 | 51.08 | 1:52.97 | 3:00.53 | 3:50.08 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | August Bremander | 1999 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Filip Schill-Örne | 1998 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anton Johansson | 1996 | 437 | 29.14 | 1:10.41 | 1:56.65 | 2:30.23 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Triantafillou | 1997 | 417 | 30.83 | 1:12.00 | 1:57.61 | 2:32.65 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Anton Andersson | 1997 | 411 | 35.05 | 1:14.24 | 1:57.04 | 2:33.29 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Johan Staflund | 1997 | 381 | 32.52 | 1:16.97 | 2:00.94 | 2:37.21 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Tobias Josefsson | 1997 | 363 | 32.16 | 1:15.28 | 2:04.73 | 2:39.88 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | David Zachrisson | 1996 | 355 | 31.36 | 1:12.71 | 2:03.99 | 2:41.03 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Hampus Persson | 1997 | 332 | 34.26 | 1:17.26 | 2:07.43 | 2:44.64 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Jesper Kaudern | 1997 | 317 | 33.66 | 1:17.80 | 2:11.23 | 2:47.24 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
9 | Erik Panzar | 1996 | 307 | 36.41 | 1:20.46 | 2:11.57 | 2:48.91 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Felix Nilsson | 1996 | 291 | 36.29 | 1:20.68 | 2:13.63 | 2:51.98 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Joel Klarén | 1997 | 239 | 38.57 | 1:29.55 | 2:22.67 | 3:03.77 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Jack Vahnberg | 1997 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | 546 | 28.86 | 1:08.37 | 1:48.64 | 2:19.47 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | 507 | 29.40 | 1:06.12 | 1:48.94 | 2:22.93 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Mikael Blum | 1995 | 507 | 30.29 | 1:08.63 | 1:50.56 | 2:22.93 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | 437 | 31.73 | 1:09.47 | 1:55.68 | 2:30.18 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Gustav Andersson | 1994 | 388 | 33.18 | 1:14.96 | 1:59.92 | 2:36.29 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Erik Asp | 1995 | 387 | 33.15 | 1:11.89 | 1:59.32 | 2:36.42 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Johan Ekstedt | 1993 | 338 | 34.06 | 1:18.36 | 2:03.89 | 2:43.61 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 335 | 32.51 | 1:14.08 | 2:05.45 | 2:44.07 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Jakob Sundén | 1995 | 312 | 33.53 | 1:18.31 | 2:08.11 | 2:48.11 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Emil Elton | 1995 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Anton Welliver | 1995 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Mateo Herrera | 1995 | DSQ | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Max Ackerman | 1995 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 8, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | 691 | 1:07.83 | 2:29.06 | 3:56.33 | 5:04.81 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Westman | 1993 | 605 | 1:13.58 | 2:39.63 | 4:06.51 | 5:18.65 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Ida Pettersson | 1993 | 542 | 1:11.83 | 2:38.29 | 4:14.82 | 5:30.56 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Johanna Niklasson | 1996 | 457 | 1:16.90 | 2:51.17 | 4:28.30 | 5:49.91 | |||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
5 | Elise Wallén | 1998 | 422 | 1:26.97 | 3:00.19 | 4:39.31 | 5:59.24 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Julia Karlsson | 1997 | 415 | 1:20.08 | 2:55.03 | 4:40.58 | 6:01.31 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Elina Grape | 1995 | 403 | 1:26.16 | 3:03.90 | 4:39.35 | 6:04.93 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Matilda Pettersson | 1999 | 401 | 1:27.89 | 3:01.35 | 4:46.56 | 6:05.46 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Victoria Nilsson | 1997 | 388 | 1:23.09 | 2:58.15 | 4:43.60 | 6:09.51 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 9, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | 643 | 8:04.83 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Carl Leander | 1990 | 57.37 | 1:58.60 | 1:58.60 | ||||||
Isak Eliasson | 1996 | 57.99 | 2:00.35 | 3:58.95 | ||||||
Tim Arnesen | 1987 | 58.48 | 2:00.54 | 5:59.49 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 1:00.82 | 2:05.34 | 8:04.83 | ||||||
2 | SK Laxen Herrar | 0 | 554 | 8:29.48 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
André Idoffsson | 1997 | 1:04.12 | 2:14.26 | 2:14.26 | ||||||
John Olsson | 1995 | 1:00.22 | 2:04.96 | 4:19.22 | ||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 58.58 | 2:02.52 | 6:21.74 | ||||||
Mikael Blum | 1995 | 1:01.88 | 2:07.74 | 8:29.48 | ||||||
3 | Mass Herrar 2 | 1987 | 522 | 8:39.77 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Christopher Jedel | 1995 | 59.73 | 2:02.91 | 2:02.91 | ||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 1:01.24 | 2:08.35 | 4:11.26 | ||||||
Anton Welliver | 1995 | 1:04.42 | 2:13.64 | 6:24.90 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 1:02.43 | 2:14.87 | 8:39.77 | ||||||
4 | Vellinge-N Lag1 Herrar | 1993 | 460 | 9:02.35 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Jim Ljungquist | 1994 | 1:01.36 | 2:06.73 | 2:06.73 | ||||||
Adam Rohde | 1993 | 1:01.65 | 2:08.86 | 4:15.59 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 1:06.53 | 2:18.66 | 6:34.25 | ||||||
Hampus Persson | 1997 | 1:09.60 | 2:28.10 | 9:02.35 | ||||||
5 | SK Laxen Herrar 2 | 0 | 436 | 9:12.12 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Alfred Bjärudd | 1996 | 1:04.15 | 2:16.11 | 2:16.11 | ||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 1:05.30 | 2:14.96 | 4:31.07 | ||||||
Felix Nilsson | 1990 | 1:07.04 | 2:21.73 | 6:52.80 | ||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 1:06.74 | 2:19.32 | 9:12.12 | ||||||
6 | Göteborg Sim Herrar Lag 1 | 0 | 408 | 9:24.30 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Alexander Triantafillou | 1997 | 1:05.73 | 2:15.66 | 2:15.66 | ||||||
Eric Gustafsson | 1997 | 1:08.29 | 2:22.03 | 4:37.69 | ||||||
Oskar Ehrnberg | 1997 | 1:07.33 | 2:21.99 | 6:59.68 | ||||||
Johan Ekstedt | 1993 | 1:08.12 | 2:24.62 | 9:24.30 | ||||||
7 | Vf Sim 1 Killar | 0 | 337 | 10:01.47 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Jakob Sundén | 1995 | 1:09.40 | 2:30.82 | 2:30.82 | ||||||
Rasmus Ekelöf | 1995 | 1:07.70 | 2:23.45 | 4:54.27 | ||||||
Gustav Andersson | 1994 | 1:10.16 | 2:28.39 | 7:22.66 | ||||||
Anton Berglund | 1995 | 1:15.52 | 2:38.81 | 10:01.47 | ||||||
8 | Skövde SS Herrar | 1997 | 330 | 10:05.73 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Johan Staflund | 1997 | 1:10.66 | 2:26.56 | 2:26.56 | ||||||
Albin Lövgren | 1999 | 1:10.62 | 2:28.59 | 4:55.15 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 1:16.32 | 2:39.29 | 7:34.44 | ||||||
Christian Svensson | 1991 | 1:08.12 | 2:31.29 | 10:05.73 | ||||||
9 | Kungsbacka Herrar 1 | 0 | 184 | 12:16.46 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
August Bremander | 1999 | 1:31.26 | 3:56.99 | 3:56.99 | ||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 1:41.95 | 3:09.22 | 7:06.21 | ||||||
Elias Lidberg | 2000 | 1:36.67 | 3:00.99 | 10:07.20 | ||||||
Gustav Johansson | 1999 | 1:27.46 | 2:09.26 | 12:16.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tilda Börjesson | 2000 | 360 | 33.37 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Daniella Fallenhag | 2000 | 336 | 34.12 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | 329 | 34.37 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Astrid Hammar | 2000 | 329 | 34.39 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
5 | Ebba Hultgren | 2000 | 304 | 35.31 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Klara Tistrand | 2001 | 292 | 35.75 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Olivia Dahlström | 2001 | 289 | 35.91 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Petronella Johansson | 2000 | 281 | 36.23 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Maja Engström | 2000 | 280 | 36.28 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Michelle Nordenmark | 2002 | 278 | 36.36 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Julia Andreasen | 2000 | 276 | 36.43 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
12 | Vanja Alm | 2000 | 274 | 36.55 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Sara Westholm | 2001 | 268 | 36.80 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Moa Ovik | 2000 | 266 | 36.88 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 264 | 36.98 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Marinella Tosic | 2001 | 261 | 37.11 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Michaela Johansson | 2000 | 260 | 37.16 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Sara Hugosson | 2000 | 231 | 38.65 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Sofia Bekken | 2001 | 229 | 38.80 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 216 | 39.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Mimmi Busck | 2001 | 208 | 40.06 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
22 | Anna Hamrin | 2000 | 206 | 40.19 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Clara Balslev | 2001 | 202 | 40.42 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Cornelia Almqvist | 2002 | 182 | 41.89 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Wilma Johansson | 2002 | 172 | 42.70 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
26 | Pernilla Gustafsson | 2001 | 167 | 43.05 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
27 | Nanna Sandgren | 2003 | 149 | 44.75 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Louise Ericsson | 2001 | 142 | 45.49 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
29 | Sara Hägglund | 2002 | 92 | 52.55 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
30 | Sara Karlsson | 2001 | 84 | 54.14 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Alexandra Schyum | 2002 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Livia Malmsten | 2001 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Julia Johansson | 2000 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Thea Carlsson | 2002 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Hassler | 1998 | 473 | 30.45 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Gabriella Petersson | 1998 | 447 | 31.03 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Mathilda Janzon | 1998 | 424 | 31.59 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Marta Qvirist | 1998 | 423 | 31.62 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Vilma Nilsson | 1998 | 418 | 31.74 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Therese Wibrink | 1998 | 414 | 31.85 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Alexandra Nilsson | 1998 | 411 | 31.91 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
8 | Fanny Nilsson | 1998 | 403 | 32.13 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Hanna Wrethander | 1999 | 389 | 32.52 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Josefine Pålsson | 1999 | 388 | 32.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Amanda Rinde | 1998 | 387 | 32.57 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Malin Andersson | 1999 | 378 | 32.81 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Walander | 1999 | 363 | 33.26 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 351 | 33.63 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
15 | Julia Virgili | 1998 | 328 | 34.40 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 327 | 34.45 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Emma Taylor | 1998 | 324 | 34.56 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Maja Karlsson | 1999 | 308 | 35.13 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Hanna Kewenter | 1999 | 308 | 35.15 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
20 | Anna Kvarfordt | 1998 | 307 | 35.19 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Karin Wennberg | 1999 | 305 | 35.25 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Vanessa Phu | 1998 | 295 | 35.63 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
23 | Linnéa Söderman | 1998 | 294 | 35.70 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
24 | Alicia Jacobsson | 1998 | 289 | 35.88 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Jelka Feldhusen | 1998 | 287 | 35.99 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Ebba Wingstrand | 1999 | 279 | 36.30 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
27 | Moa Gustafsson | 1999 | 277 | 36.42 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
28 | Alice Andreasson | 1998 | 274 | 36.54 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
28 | Jouline Svensson | 1999 | 274 | 36.54 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
30 | Sara Ehrnberg | 1999 | 269 | 36.78 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
31 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 259 | 37.23 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | Isidora Kovijanic | 1998 | 251 | 37.60 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Isabel Drzewiecki | 1998 | 248 | 37.79 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
34 | Linnea Karlsson | 1999 | 238 | 38.27 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
35 | Carolina Borre | 1999 | 238 | 38.30 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
36 | Nathalie Johansson | 1999 | 236 | 38.41 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
37 | Ebba Behre | 1998 | 210 | 39.91 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
38 | Julia Holst | 1999 | 198 | 40.72 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
39 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 198 | 40.74 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Alisa Egecioglu | 1999 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 613 | 27.94 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Isabelle Avenius | 1996 | 534 | 29.25 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Josefin Nielsen-Fernandes | 1996 | 525 | 29.42 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | 513 | 29.65 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Johanna Åberg | 1997 | 497 | 29.95 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | My Janzén | 1997 | 497 | 29.95 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Erika Sköldberg | 1996 | 492 | 30.06 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Elvira Hörndahl | 1997 | 477 | 30.37 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Johanna Niklasson | 1996 | 475 | 30.41 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
10 | Amanda Kimander | 1997 | 468 | 30.56 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
11 | Christina Ekstedt | 1996 | 460 | 30.74 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Annica Molin | 1996 | 459 | 30.77 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Jenny Thalin | 1997 | 456 | 30.84 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Linnea Kobel | 1996 | 449 | 30.98 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Johanna Cavalli | 1996 | 446 | 31.05 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Emilia Herlitz | 1997 | 443 | 31.13 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
17 | Amanda Werthén | 1997 | 442 | 31.15 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Isabelle Hoverberg | 1996 | 441 | 31.18 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Julia Läth | 1997 | 440 | 31.21 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
20 | Rebecca Franzén | 1996 | 435 | 31.31 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
21 | Amanda Janzon | 1997 | 433 | 31.37 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Nathalie Silfors | 1997 | 414 | 31.84 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Maja Bergstrand | 1996 | 410 | 31.95 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Johanna Keifer | 1996 | 392 | 32.42 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Sophie Antonsson | 1997 | 391 | 32.45 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
26 | Elvira Källberg | 1997 | 388 | 32.53 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
27 | Hanna Rydén | 1996 | 383 | 32.68 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
28 | Amanda Knudsen | 1996 | 378 | 32.82 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
29 | Benedicte Balslev | 1997 | 374 | 32.94 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
30 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 362 | 33.31 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
31 | Elvira Trolltoft | 1997 | 354 | 33.55 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
32 | Linnéa Andersson | 1997 | 327 | 34.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Nevena Becanovic | 1997 | 296 | 35.61 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Mathilde Hennings | 1997 | 240 | 38.21 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
35 | Linnéa Hellberg | 1997 | 236 | 38.39 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jennifer Lidström | 1997 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Rosén | 1994 | 679 | 27.00 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Carolina Elvind | 1994 | 598 | 28.16 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Klara Wakéus | 1995 | 585 | 28.38 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Maria Lunusjkin | 1993 | 571 | 28.60 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
5 | Isabel Svensson | 1989 | 547 | 29.01 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 533 | 29.26 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Ida Almbratt | 1994 | 508 | 29.74 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Palmqvist | 1995 | 502 | 29.86 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Amanda Eversholt | 1990 | 490 | 30.09 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Ida Pettersson | 1993 | 460 | 30.74 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Lovisa Jern | 1995 | 406 | 32.05 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Helen Wedberg | 1990 | 403 | 32.12 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
13 | Anna Gustafsson | 1994 | 398 | 32.27 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | My Jensen | 1993 | 398 | 32.27 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Matilda Gustafsson | 1995 | 379 | 32.79 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Fanny Andersson | 1995 | 374 | 32.94 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Vandija | 2000 | 194 | 41.55 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | 185 | 42.21 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Oscar Johansson | 2000 | 180 | 42.56 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
4 | William Segerdahl | 2001 | 177 | 42.85 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Erik Josefson | 2000 | 170 | 43.43 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Alex Phu | 2000 | 166 | 43.70 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | David Wollersjö | 2000 | 165 | 43.87 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Elias Gipperth | 2000 | 151 | 45.17 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
9 | Gunnar Widerberg | 2000 | 136 | 46.74 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Erik Storberg | 2000 | 134 | 46.96 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Albin Edvardsson | 2000 | 126 | 48.01 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Nicolas Söderberg | 2001 | 118 | 49.05 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Noa Carlenius | 2002 | 106 | 50.72 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Hampus Dahlgren | 2001 | 99 | 52.05 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Carl Storberg | 2002 | 85 | 54.59 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | Max Kenning | 2001 | 77 | 56.60 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
17 | Filip Brink | 2001 | 57 | 1:02.30 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Altman | 1998 | 387 | 32.98 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | 354 | 33.97 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Philip Bergstedt | 1998 | 353 | 34.02 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Aron Qvirist | 1998 | 351 | 34.08 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | William Svalander | 1998 | 342 | 34.39 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | Tor Leander | 1999 | 323 | 35.05 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Albin Lövgren | 1999 | 295 | 36.13 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Mårten Petersson | 1998 | 279 | 36.78 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Tom Kristofferson | 1998 | 271 | 37.17 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Anton Dahlgren | 1999 | 256 | 37.87 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Julius Cavalli | 1999 | 239 | 38.76 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Filip Schill-Örne | 1998 | 225 | 39.54 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Filip Henriksson | 1998 | 219 | 39.87 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Adam Jonsson | 1999 | 209 | 40.50 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
15 | Johannes Andersson | 1999 | 198 | 41.26 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | Edvin Andersson | 1998 | 188 | 41.94 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Daniel Andersson | 1999 | 184 | 42.25 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Johan Persson | 1998 | 177 | 42.85 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Carl Petersson | 1998 | 172 | 43.21 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Gustav Johansson | 1999 | 168 | 43.61 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
21 | Emil Jonsson | 1999 | 167 | 43.64 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
22 | Max Sandgren | 1999 | 166 | 43.73 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | Emil Losman | 1998 | 165 | 43.84 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Jonathan Karlsson | 1999 | 130 | 47.46 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Sebastian Svensson | 1999 | 126 | 47.98 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Nathanael Schramm | 1999 | 125 | 48.02 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
27 | David Holmefalk | 1998 | 124 | 48.22 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Julius Rolfö | 1999 | 114 | 49.57 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
29 | Erik Brink | 1999 | 100 | 51.84 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
30 | Tor Borglund | 1999 | 76 | 56.70 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | William Svalander | 1998 | DNS | |||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Triantafillou | 1997 | 458 | 31.19 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 412 | 32.30 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Oskar Ehrnberg | 1997 | 392 | 32.86 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | André Idoffsson | 1997 | 366 | 33.60 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Timmie Rydberg | 1996 | 361 | 33.75 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Daniel Andersson | 1997 | 350 | 34.11 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Simon Sundfors | 1996 | 322 | 35.07 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | David Pålsson | 1996 | 319 | 35.19 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Eric Gustafsson | 1997 | 281 | 36.71 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Hampus Persson | 1997 | 278 | 36.85 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Jesper Kaudern | 1997 | 268 | 37.31 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Felix Nilsson | 1996 | 266 | 37.36 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Albin Wigert | 1997 | 234 | 39.00 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Arian Danai | 1997 | 203 | 40.88 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Joel Klarén | 1997 | 196 | 41.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Novak Ivosevic | 1997 | 162 | 44.11 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | 588 | 28.69 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Arvidsson | 1994 | 527 | 29.76 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Oskar Johansson | 1993 | 509 | 30.11 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Karl Rundstedt | 1990 | 501 | 30.27 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Joakim Löfgren | 1992 | 459 | 31.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Anton Welliver | 1995 | 453 | 31.30 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Joakim Jonasson | 1987 | 431 | 31.82 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 428 | 31.90 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Julian Cöster | 1995 | 424 | 31.99 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Niklas Sandberg | 1995 | 417 | 32.18 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Jim Ljungquist | 1994 | 412 | 32.32 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Felix Nilsson | 1990 | 392 | 32.86 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Lars Sandberg | 1965 | 366 | 33.60 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Mikael Blum | 1995 | 345 | 34.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Johan Ekstedt | 1993 | 324 | 35.01 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Joakim Bresche | 1994 | 314 | 35.36 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Jakob Sundén | 1995 | 293 | 36.21 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Anton Berglund | 1995 | 251 | 38.13 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 272 | 39.17 | 1:26.48 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Petronella Johansson | 2000 | 196 | 44.26 | 1:36.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Moa Ovik | 2000 | 187 | 43.39 | 1:38.10 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Ebba Hultgren | 2000 | 183 | 43.23 | 1:38.68 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Marinella Tosic | 2001 | 181 | 47.19 | 1:39.09 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Amanda Johansson | 2000 | 180 | 42.62 | 1:39.34 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Emma Lundgren | 2000 | 177 | 44.49 | 1:39.83 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Sofia Bekken | 2001 | 135 | 45.78 | 1:49.29 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Sara Westholm | 2001 | 124 | 49.49 | 1:52.38 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | 415 | 33.63 | 1:15.13 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Gabriella Petersson | 1998 | 308 | 36.89 | 1:23.00 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Josefine Pålsson | 1999 | 305 | 37.94 | 1:23.28 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Erica Staflund | 1999 | 256 | 40.39 | 1:28.28 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Emma Taylor | 1998 | 238 | 41.09 | 1:30.43 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Maja Karlsson | 1999 | 214 | 42.47 | 1:33.75 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Anna Kvarfordt | 1998 | 194 | 41.97 | 1:36.92 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | 154 | 47.69 | 1:44.48 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ulrika Holm | 1996 | 531 | 32.45 | 1:09.21 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Nike Kruners | 1996 | 512 | 32.30 | 1:10.08 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | 451 | 33.48 | 1:13.10 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Kajsa Bengtsson | 1997 | 400 | 35.25 | 1:16.11 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Victoria Nilsson | 1997 | 340 | 36.51 | 1:20.33 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Johanna Keifer | 1996 | 339 | 36.84 | 1:20.43 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Julia Karlsson | 1997 | 338 | 36.06 | 1:20.46 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 226 | 39.21 | 1:32.02 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | 627 | 31.35 | 1:05.49 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Eversholt | 1990 | 574 | 32.38 | 1:07.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Malin Westman | 1995 | 573 | 32.41 | 1:07.51 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Lundblad | 1995 | 392 | 35.51 | 1:16.57 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Matilda Gustafsson | 1995 | 337 | 36.95 | 1:20.52 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Felicia Torbjörnsson | 1995 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 13, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 244 | 37.20 | 1:21.58 | 2:12.31 | 2:58.57 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 13, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Albin Larsson | 1998 | 242 | 34.83 | 1:20.11 | 2:10.78 | 2:59.00 | |||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
2 | Marcus Wallén | 1999 | 190 | 39.06 | 1:26.94 | 2:20.52 | 3:13.84 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anton Johansson | 1996 | 476 | 31.04 | 1:06.90 | 1:43.97 | 2:22.86 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | 290 | 32.89 | 1:13.90 | 1:59.48 | 2:48.43 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 13, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Edvin Qvirist | 1995 | 510 | 30.64 | 1:05.45 | 1:42.85 | 2:19.54 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 492 | 30.66 | 1:05.47 | 1:42.95 | 2:21.28 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Christopher Jedel | 1995 | 436 | 32.86 | 1:11.10 | 1:49.80 | 2:27.08 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Oscar Frankenfelt | 1994 | 415 | 32.01 | 1:09.52 | 1:49.26 | 2:29.46 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Adam Rohde | 1993 | 394 | 32.22 | 1:09.28 | 1:50.56 | 2:32.09 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Gustav Andersson | 1994 | 352 | 34.21 | 1:14.48 | 1:56.52 | 2:37.93 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Maja Engström | 2000 | 364 | 44.07 | 1:35.13 | 2:27.05 | 3:16.31 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Vanja Alm | 2000 | 335 | 46.26 | 1:37.33 | 2:29.27 | 3:21.71 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Astrid Hammar | 2000 | 327 | 47.78 | 1:40.21 | 2:33.16 | 3:23.30 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
4 | Andrea Reinhold | 2001 | 272 | 48.46 | 1:43.54 | 2:40.28 | 3:36.29 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Sara Westholm | 2001 | 263 | 50.27 | 1:45.98 | 2:43.72 | 3:38.75 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 224 | 51.06 | 1:51.96 | 2:53.21 | 3:50.79 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | 186 | 54.28 | 1:59.04 | 3:03.14 | 4:05.46 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Clara Balslev | 2001 | 157 | 4:19.93 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Clara Balslev | 2001 | 157 | 55.76 | 2:04.52 | 3:13.51 | 4:19.93 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Clara Balslev | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Clara Balslev | 2001 | 55.76 | 2:04.52 | 3:13.51 | DNS | ||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Alexandra Nilsson | 1998 | 461 | 40.19 | 1:26.21 | 2:13.62 | 3:01.40 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Elise Wallén | 1998 | 420 | 42.78 | 1:29.99 | 2:18.93 | 3:07.10 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Fanny Nilsson | 1998 | 414 | 41.37 | 1:30.23 | 2:19.04 | 3:07.97 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Vanessa Phu | 1998 | 333 | 46.04 | 1:39.06 | 2:31.95 | 3:22.11 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Hanna Wrethander | 1999 | 317 | 46.37 | 1:38.82 | 2:33.44 | 3:25.59 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Moa Gustafsson | 1999 | 291 | 48.14 | 1:41.73 | 2:37.68 | 3:31.39 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Emma Walander | 1999 | 282 | 47.37 | 1:41.34 | 2:37.53 | 3:33.63 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Alicia Jacobsson | 1998 | 275 | 46.98 | 1:42.43 | 2:39.35 | 3:35.45 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Linnéa Söderman | 1998 | 234 | 48.94 | 1:49.37 | 2:50.94 | 3:47.43 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Jelka Feldhusen | 1998 | 223 | 51.67 | 1:50.80 | 2:52.79 | 3:51.20 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | 590 | 38.50 | 1:21.31 | 2:03.71 | 2:47.02 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Isabelle Avenius | 1996 | 532 | 37.36 | 1:21.51 | 2:06.68 | 2:52.92 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Johanna Niklasson | 1996 | 515 | 39.83 | 1:23.61 | 2:08.85 | 2:54.79 | |||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
4 | Hanna Rydén | 1996 | 410 | 43.20 | 1:31.37 | 2:19.77 | 3:08.66 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | Linnea Kobel | 1996 | 385 | 41.46 | 1:30.03 | 2:22.75 | 3:12.60 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Elvira Trolltoft | 1997 | 383 | 42.69 | 1:31.53 | 2:22.15 | 3:13.02 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Sophie Antonsson | 1997 | 369 | 43.47 | 1:34.13 | 2:25.70 | 3:15.27 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | 354 | 44.12 | 1:34.30 | 2:25.51 | 3:18.02 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Benedicte Balslev | 1997 | 310 | 47.25 | 1:40.48 | 2:34.34 | 3:26.97 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Nevena Becanovic | 1997 | 290 | 47.18 | 1:42.11 | 2:37.68 | 3:31.69 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Jennifer Lidström | 1997 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Annica Molin | 1996 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Malin Westman | 1995 | 631 | 38.16 | 1:19.51 | 2:01.14 | 2:43.37 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Westman | 1993 | 605 | 38.68 | 1:20.79 | 2:03.09 | 2:45.68 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Elin Palmqvist | 1995 | 467 | 41.24 | 1:27.04 | 2:13.64 | 3:00.54 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Elina Grape | 1995 | 466 | 40.20 | 1:26.41 | 2:13.43 | 3:00.77 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Ida Pettersson | 1993 | 448 | 40.99 | 1:27.42 | 2:15.04 | 3:03.11 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Fanny Andersson | 1995 | 370 | 44.38 | 1:34.41 | 2:25.33 | 3:15.19 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Josefson | 2000 | 249 | 44.20 | 1:33.07 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Elias Hyvönen | 2000 | 231 | 45.96 | 1:35.48 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 203 | 47.49 | 1:39.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Albin Edvardsson | 2000 | 174 | 49.45 | 1:45.03 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | William Segerdahl | 2001 | 156 | 50.71 | 1:48.91 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Hampus Dahlgren | 2001 | 127 | 55.79 | 1:56.56 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Erik Storberg | 2000 | 127 | 56.20 | 1:56.64 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Oscar Johansson | 2000 | 123 | 56.70 | 1:57.66 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
9 | Filip Brink | 2001 | 95 | 1:01.98 | 2:08.35 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Carl Storberg | 2002 | 95 | 1:00.28 | 2:08.39 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Max Kenning | 2001 | 92 | 1:01.92 | 2:09.89 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
- | Nicolas Söderberg | 2001 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | 364 | 39.15 | 1:22.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Albin Lövgren | 1999 | 354 | 39.07 | 1:22.78 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | William Svalander | 1998 | 346 | 38.99 | 1:23.41 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | 333 | 39.23 | 1:24.53 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Carl Petersson | 1998 | 314 | 40.52 | 1:26.23 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Tor Leander | 1999 | 304 | 40.91 | 1:27.09 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Aron Qvirist | 1998 | 260 | 42.58 | 1:31.82 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Mårten Petersson | 1998 | 253 | 44.06 | 1:32.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Adam Jonsson | 1999 | 217 | 45.61 | 1:37.50 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Simon Kärrsjö | 1998 | 214 | 46.02 | 1:37.94 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Johan Persson | 1998 | 212 | 46.30 | 1:38.30 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Erik Brink | 1999 | 209 | 45.43 | 1:38.67 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Edvin Andersson | 1998 | 161 | 50.43 | 1:47.64 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Emil Jonsson | 1999 | 153 | 52.72 | 1:49.43 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
15 | Daniel Andersson | 1999 | 150 | 52.17 | 1:50.16 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | David Holmefalk | 1998 | 150 | 51.62 | 1:50.17 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
17 | Hakim Haj Salah | 1999 | 140 | 54.46 | 1:52.86 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Emil Losman | 1998 | 132 | 54.54 | 1:55.03 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Jonathan Karlsson | 1999 | 125 | 55.74 | 1:57.04 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Nathanael Schramm | 1999 | 122 | 58.37 | 1:58.16 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
21 | Johannes Andersson | 1999 | 120 | 56.35 | 1:58.65 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Joel Georgy | 1996 | 531 | 33.77 | 1:12.32 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | 500 | 34.76 | 1:13.81 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | 471 | 34.88 | 1:15.30 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Oskar Ehrnberg | 1997 | 455 | 35.52 | 1:16.18 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Johan Staflund | 1997 | 422 | 36.45 | 1:18.08 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Andersson | 1997 | 421 | 36.87 | 1:18.17 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexander Triantafillou | 1997 | 398 | 37.95 | 1:19.65 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 339 | 39.30 | 1:24.04 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Albin Wigert | 1997 | 333 | 40.81 | 1:24.49 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Timmie Rydberg | 1996 | 320 | 40.01 | 1:25.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Jesper Kaudern | 1997 | 299 | 42.38 | 1:27.61 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Felix Nilsson | 1996 | 281 | 41.78 | 1:29.47 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | André Idoffsson | 1997 | 276 | 40.57 | 1:29.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Jack Vahnberg | 1997 | 265 | 42.88 | 1:31.15 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
15 | Arian Danai | 1997 | 240 | 43.46 | 1:34.20 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Joel Klarén | 1997 | 226 | 46.07 | 1:36.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Arvid Lundgren | 1997 | 226 | 44.75 | 1:36.18 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
18 | Novak Ivosevic | 1997 | 162 | 50.37 | 1:47.35 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Robin Sandgren | 1997 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Joakim Löfgren | 1992 | 622 | 32.59 | 1:08.64 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Felix Nilsson | 1990 | 619 | 32.66 | 1:08.74 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Fabian Bergman | 1994 | 581 | 33.17 | 1:10.21 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
4 | Oskar Johansson | 1993 | 535 | 33.96 | 1:12.18 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Carl Leander | 1990 | 530 | 33.86 | 1:12.37 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Anton Arvidsson | 1994 | 527 | 33.53 | 1:12.51 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Tim Arnesen | 1987 | 505 | 34.30 | 1:13.54 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Mateo Herrera | 1995 | 448 | 35.98 | 1:16.53 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
9 | Gustav Andersson | 1994 | 364 | 38.63 | 1:22.07 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Jakob Sundén | 1995 | 341 | 39.12 | 1:23.89 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Johan Ekstedt | 1993 | 329 | 38.36 | 1:24.89 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Anton Berglund | 1995 | 270 | 41.19 | 1:30.67 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Mikael Blum | 1995 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 16, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.31 | 2:19.90 | 3:32.40 | 4:44.28 | |||
2 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:07.93 | 2:20.39 | 3:36.23 | 4:51.18 | |||
3 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:09.18 | 2:25.00 | 3:40.99 | 4:52.63 | |||
4 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.60 | 2:27.04 | 3:44.55 | 5:00.57 | |||
5 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.88 | 2:27.95 | 3:45.25 | 5:00.66 | |||
6 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.94 | 2:29.61 | 3:47.60 | 5:02.32 | |||
7 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.39 | 2:32.42 | 3:52.44 | 5:07.52 | |||
8 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:13.57 | 2:31.41 | 3:50.51 | 5:07.96 | |||
9 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.56 | 2:33.56 | 3:52.66 | 5:09.45 | |||
10 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.11 | 2:33.76 | 3:53.42 | 5:12.18 | |||
11 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:14.78 | 2:35.83 | 3:56.47 | 5:15.79 | |||
12 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:16.92 | 2:38.15 | 3:59.83 | 5:17.85 | |||
13 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:15.40 | 2:35.70 | 3:57.84 | 5:18.45 | |||
14 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 1:14.88 | 2:35.17 | 3:57.49 | 5:19.60 | |||
15 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 1:17.32 | 2:40.52 | 4:04.58 | 5:23.32 | |||
16 | Julia Läth | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:16.22 | 2:38.44 | 4:01.60 | 5:23.83 | |||
17 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.70 | 2:41.85 | 4:04.70 | 5:24.38 | |||
18 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:17.28 | 2:41.23 | 4:04.06 | 5:24.90 | |||
19 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.38 | 2:41.72 | 4:05.42 | 5:27.66 | |||
20 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:16.34 | 2:40.55 | 4:06.08 | 5:32.30 | |||
21 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:18.35 | 2:45.95 | 4:12.15 | 5:34.69 | |||
22 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.43 | 2:46.38 | 4:12.07 | 5:35.05 | |||
23 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:20.49 | 2:48.87 | 4:16.39 | 5:42.00 | |||
24 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 1:21.32 | 2:51.05 | 4:19.61 | 5:48.46 | |||
25 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:22.19 | 2:52.78 | 4:22.86 | 5:49.71 | |||
26 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:26.10 | 3:00.09 | 4:31.25 | 5:58.78 | |||
27 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:24.48 | 2:58.94 | 4:33.34 | 6:03.49 | |||
28 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 1:25.89 | 2:59.98 | 4:35.00 | 6:05.42 | |||
29 | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | 1:24.79 | 3:00.44 | 4:35.21 | 6:06.61 | |||
- | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 17, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.83 | 2:09.79 | 3:16.65 | 4:22.72 | 16:28.96 | ||
5:28.98 | 6:35.15 | 7:41.23 | 8:47.66 | |||||||
9:54.18 | 11:00.62 | 12:06.52 | 13:12.01 | |||||||
14:18.03 | 15:24.07 | |||||||||
2 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.68 | 2:10.06 | 3:17.12 | 4:24.13 | 16:44.14 | ||
5:30.70 | 6:37.39 | 7:44.29 | 8:51.52 | |||||||
9:58.10 | 11:05.43 | 12:13.29 | 13:21.11 | |||||||
14:29.38 | 15:37.84 | |||||||||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:06.69 | 2:19.27 | 3:32.07 | 4:45.88 | 18:08.30 | ||
5:59.07 | 7:11.90 | 8:24.81 | 9:37.88 | |||||||
10:51.67 | 12:05.31 | 13:18.93 | 14:32.90 | |||||||
15:46.39 | 16:58.67 | |||||||||
4 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.46 | 2:20.72 | 3:34.37 | 4:48.17 | 18:25.40 | ||
6:02.36 | 7:16.31 | 8:30.71 | 9:45.33 | |||||||
10:59.31 | 12:14.22 | 13:28.05 | 14:43.83 | |||||||
15:58.99 | 17:14.96 | |||||||||
5 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.06 | 2:23.26 | 4:14.61 | 6:42.53 | 18:33.89 | ||
7:56.84 | 9:11.28 | 10:26.47 | 11:41.22 | |||||||
12:56.22 | 14:11.08 | 15:26.38 | 16:42.18 | |||||||
17:57.18 | ||||||||||
6 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.21 | 2:30.13 | 3:48.33 | 5:07.34 | 19:13.39 | ||
6:25.93 | 7:44.11 | 9:02.50 | 10:21.09 | |||||||
11:39.15 | 12:56.44 | 14:12.12 | 15:29.36 | |||||||
16:45.37 | 18:01.38 | |||||||||
7 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:11.24 | 2:29.45 | 3:47.38 | 5:06.44 | 19:27.77 | ||
6:25.20 | 7:44.17 | 9:02.80 | 10:22.45 | |||||||
11:41.10 | 12:58.56 | 14:16.88 | 15:35.16 | |||||||
16:53.32 | 18:11.32 | |||||||||
8 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.73 | 2:28.69 | 3:47.31 | 5:06.18 | 19:37.32 | ||
6:24.92 | 7:43.14 | 9:02.45 | 10:21.85 | |||||||
11:41.34 | 13:01.04 | 14:21.30 | 15:40.66 | |||||||
16:59.90 | 18:19.95 | |||||||||
9 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 1:09.73 | 2:26.46 | 3:45.86 | 5:06.40 | 19:38.45 | ||
6:27.00 | 7:46.39 | 9:06.02 | 10:25.58 | |||||||
11:45.56 | 13:05.85 | 14:25.02 | 15:45.11 | |||||||
17:02.51 | 18:21.51 | |||||||||
10 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.89 | 2:30.40 | 3:50.37 | 5:11.34 | 19:52.72 | ||
6:32.54 | 7:53.16 | 9:13.97 | 10:34.82 | |||||||
11:56.23 | 13:15.37 | 14:36.44 | 15:57.05 | |||||||
17:17.50 | 18:36.75 | |||||||||
11 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:21.57 | 2:50.75 | 4:19.88 | 5:48.16 | 21:55.45 | ||
7:17.48 | 8:46.29 | 10:15.41 | 11:41.20 | |||||||
13:11.26 | 14:39.50 | 16:08.36 | 17:36.28 | |||||||
19:03.09 | 20:31.72 | |||||||||
12 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:19.74 | 2:49.41 | 4:20.02 | 5:51.86 | 22:21.42 | ||
7:22.68 | 8:53.80 | 10:24.87 | 11:56.12 | |||||||
13:27.18 | 14:59.24 | 16:30.26 | 17:58.82 | |||||||
19:27.38 | 20:55.88 | |||||||||
13 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 1:23.97 | 2:58.43 | 4:32.72 | 6:08.51 | 23:18.45 | ||
7:43.83 | 9:17.97 | 10:50.91 | 12:24.49 | |||||||
13:59.14 | 15:31.62 | 17:05.43 | 18:40.27 | |||||||
20:15.10 | 21:49.75 | |||||||||
14 | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:27.51 | 3:05.31 | 4:40.03 | 6:15.43 | 23:46.79 | ||
7:51.78 | 9:30.39 | 11:08.70 | 12:47.46 | |||||||
14:23.84 | 16:01.10 | 17:40.16 | 19:18.09 | |||||||
20:50.31 | 22:17.31 | |||||||||
15 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 1:30.08 | 3:10.62 | 4:50.87 | 6:32.13 | 24:32.62 | ||
8:13.36 | 9:53.07 | 11:32.53 | 13:12.51 | |||||||
14:51.89 | 16:30.40 | 18:09.91 | 19:47.01 | |||||||
21:25.05 | 23:02.02 | |||||||||
16 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:30.18 | 3:08.66 | 4:49.53 | 6:28.53 | 25:10.56 | ||
8:09.83 | 9:50.71 | 11:31.42 | 13:13.73 | |||||||
14:55.79 | 16:39.18 | 18:22.49 | 20:05.90 | |||||||
21:48.77 | 23:32.50 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:59 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 18, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mass Damer 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:05.59 | ||||||
Johanna Åberg | 1997 | 30.44 | 1:02.83 | 1:02.83 | ||||||
Sofia Lindholm | 1993 | 28.49 | 59.46 | 2:02.29 | ||||||
Ulrika Holm | 1996 | 29.66 | 1:01.81 | 3:04.10 | ||||||
Isabel Svensson | 1989 | 29.53 | 1:01.49 | 4:05.59 | ||||||
2 | Mass Damer 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:06.24 | ||||||
My Janzén | 1997 | 30.17 | 1:03.34 | 1:03.34 | ||||||
Anna Rosén | 1994 | 27.92 | 58.91 | 2:02.25 | ||||||
Emma Westman | 1993 | 30.11 | 1:02.90 | 3:05.15 | ||||||
Malin Westman | 1995 | 29.46 | 1:01.09 | 4:06.24 | ||||||
3 | Skuru Ik Damer | 0 | Skuru Idrottsklubb | 4:15.89 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 28.56 | 59.79 | 59.79 | ||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 30.99 | 1:05.21 | 2:05.00 | ||||||
Amanda Kimander | 1997 | 30.74 | 1:04.41 | 3:09.41 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 31.27 | 1:06.48 | 4:15.89 | ||||||
4 | Göteborg Sim Damer Lag 1 | 0 | Göteborg Sim | 4:28.28 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 31.26 | 1:05.81 | 1:05.81 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 31.25 | 1:05.22 | 2:11.03 | ||||||
Mathilda Janzon | 1998 | 33.00 | 1:08.04 | 3:19.07 | ||||||
Matilda Kewenter | 1997 | 32.80 | 1:09.21 | 4:28.28 | ||||||
5 | Vellinge-N Lag1 Damer | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:28.38 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 31.42 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 30.12 | 1:04.18 | 2:09.55 | ||||||
Emma Lundblad | 1995 | 33.45 | 1:10.39 | 3:19.94 | ||||||
Vilma Nilsson | 1998 | 32.39 | 1:08.44 | 4:28.38 | ||||||
6 | Saltis Lag 1 Damer | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 4:29.65 | ||||||
Emilia Herlitz | 1997 | 31.94 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | 32.77 | 1:10.86 | 2:18.44 | ||||||
Helen Wedberg | 1990 | 33.35 | 1:09.89 | 3:28.33 | ||||||
Maria Lunusjkin | 1993 | 29.19 | 1:01.32 | 4:29.65 | ||||||
7 | Vf Sim 1 Tjejer | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:30.48 | ||||||
Nike Kruners | 1996 | 30.53 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 31.06 | 1:06.29 | 2:11.33 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 32.52 | 1:08.04 | 3:19.37 | ||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 33.73 | 1:11.11 | 4:30.48 | ||||||
8 | Vellinge-N Lag2 Damer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:39.30 | ||||||
My Jensen | 1993 | 33.05 | 1:09.00 | 1:09.00 | ||||||
Johanna Keifer | 1996 | 33.09 | 1:10.36 | 2:19.36 | ||||||
Julia Karlsson | 1997 | 33.75 | 1:11.28 | 3:30.64 | ||||||
Amanda Werthén | 1997 | 31.99 | 1:08.66 | 4:39.30 | ||||||
9 | Skövde SS Damer [1995] | 1995 | Skövde Simsällskap | 4:57.64 | ||||||
Elina Grape | 1995 | 32.98 | 1:10.14 | 1:10.14 | ||||||
Fanny Andersson | 1995 | 34.03 | 1:12.80 | 2:22.94 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 36.62 | 1:19.68 | 3:42.62 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 35.32 | 1:15.02 | 4:57.64 | ||||||
10 | Göteborg Sim Damer Lag 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:09.40 | ||||||
Daniella Fallenhag | 2000 | 35.82 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 36.56 | 1:17.80 | 2:34.22 | ||||||
Karin Wennberg | 1999 | 36.45 | 1:19.41 | 3:53.63 | ||||||
Amanda Johansson | 2000 | 35.60 | 1:15.77 | 5:09.40 | ||||||
11 | Vf Sim 2 Tjejer | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 5:10.43 | ||||||
Magdalena Holmefalk | 1996 | 36.08 | 1:16.54 | 1:16.54 | ||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 35.71 | 1:15.14 | 2:31.68 | ||||||
Anna Kvarfordt | 1998 | 36.43 | 1:17.47 | 3:49.15 | ||||||
Benedicte Balslev | 1997 | 37.68 | 1:21.28 | 5:10.43 | ||||||
12 | Vf Sim 3 Tjejer | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 5:28.16 | ||||||
Ebba Hultgren | 2000 | 37.67 | 1:21.56 | 1:21.56 | ||||||
Maja Engström | 2000 | 39.08 | 1:23.31 | 2:44.87 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 41.04 | 1:26.00 | 4:10.87 | ||||||
Jelka Feldhusen | 1998 | 37.86 | 1:17.29 | 5:28.16 | ||||||
13 | Vf Sim 4 Tjejer | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 6:01.00 | ||||||
Sara Westholm | 2001 | 40.93 | 1:27.89 | 1:27.89 | ||||||
Sofia Bekken | 2001 | 42.33 | 1:32.75 | 3:00.64 | ||||||
Linnéa Gustafsson | 1999 | 43.44 | 1:31.62 | 4:32.26 | ||||||
Jouline Svensson | 1999 | 39.89 | 1:28.74 | 6:01.00 | ||||||
14 | Saltis Lag 2 Damer | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 6:10.84 | ||||||
Julia Andreasen | 2000 | 41.12 | 1:27.84 | 1:27.84 | ||||||
Louise Ericsson | 2001 | 48.43 | 1:44.37 | 3:12.21 | ||||||
Mimmi Busck | 2001 | 43.40 | 1:33.24 | 4:45.45 | ||||||
Astrid Hammar | 2000 | 40.86 | 1:25.39 | 6:10.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:59 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 19:11 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 19, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:07.94 | ||||||
Isak Eliasson | 1996 | 31.27 | 1:04.76 | 1:04.76 | ||||||
Tim Arnesen | 1987 | 32.61 | 1:12.02 | 2:16.78 | ||||||
Karl Rundstedt | 1990 | 26.22 | 1:00.19 | 3:16.97 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 24.39 | 50.97 | 4:07.94 | ||||||
2 | Mass Herrar 2 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:27.90 | ||||||
Anton Welliver | 1995 | 32.39 | 1:06.71 | 1:06.71 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 33.61 | 1:14.67 | 2:21.38 | ||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 29.09 | 1:04.10 | 3:25.48 | ||||||
Christopher Jedel | 1995 | 29.38 | 1:02.42 | 4:27.90 | ||||||
3 | Göteborg Sim Herrar Lag 1 | 0 | Göteborg Sim | 4:49.18 | ||||||
Eric Gustafsson | 1997 | 36.80 | 1:16.25 | 1:16.25 | ||||||
Oskar Ehrnberg | 1997 | 35.90 | 1:18.17 | 2:34.42 | ||||||
Alexander Triantafillou | 1997 | 31.18 | 1:09.70 | 3:44.12 | ||||||
Johan Ekstedt | 1993 | 29.51 | 1:05.06 | 4:49.18 | ||||||
4 | Vf Sim 1 Killar | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:56.18 | ||||||
Rasmus Ekelöf | 1995 | 35.38 | 1:12.21 | 1:12.21 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 38.79 | 1:23.55 | 2:35.76 | ||||||
Gustav Andersson | 1994 | 33.07 | 1:11.91 | 3:47.67 | ||||||
Anton Berglund | 1995 | 31.31 | 1:08.51 | 4:56.18 | ||||||
5 | Saltis Lag 1 Herrar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 4:59.42 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 34.34 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
William Svalander | 1998 | 38.72 | 1:23.27 | 2:34.11 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 29.07 | 1:02.57 | 3:36.68 | ||||||
Elias Gipperth | 2000 | 39.17 | 1:22.74 | 4:59.42 | ||||||
6 | Skövde SS Herrar | 1997 | Skövde Simsällskap | 5:11.81 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 41.15 | 1:24.49 | 1:24.49 | ||||||
Johan Staflund | 1997 | 36.73 | 1:19.82 | 2:44.31 | ||||||
Albin Lövgren | 1999 | 32.61 | 1:13.42 | 3:57.73 | ||||||
Adam Jonsson | 1999 | 35.77 | 1:14.08 | 5:11.81 | ||||||
7 | Göteborg Sim Herrar Lag 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:45.46 | ||||||
Tom Kristofferson | 1998 | 39.30 | 1:22.30 | 1:22.30 | ||||||
Jack Vahnberg | 1997 | 44.51 | 1:34.34 | 2:56.64 | ||||||
Alex Phu | 2000 | 39.73 | 1:27.82 | 4:24.46 | ||||||
Hakim Haj Salah | 1999 | 38.08 | 1:21.00 | 5:45.46 | ||||||
8 | Vf Sim 2 Killar | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 5:54.50 | ||||||
Daniel Andersson | 1999 | 45.53 | 1:31.08 | 1:31.08 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 43.98 | 1:36.78 | 3:07.86 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 37.57 | 1:26.02 | 4:33.88 | ||||||
Johannes Andersson | 1999 | 38.08 | 1:20.62 | 5:54.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 19:11 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 380 | 41.14 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Maja Engström | 2000 | 349 | 42.31 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Astrid Hammar | 2000 | 297 | 44.64 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
4 | Olivia Dahlström | 2001 | 283 | 45.40 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Vanja Alm | 2000 | 283 | 45.41 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Ebba Hultgren | 2000 | 267 | 46.29 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Sara Westholm | 2001 | 256 | 46.94 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Julia Andreasen | 2000 | 248 | 47.43 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
9 | Michelle Nordenmark | 2002 | 242 | 47.85 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Cornelia Almqvist | 2002 | 228 | 48.76 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 227 | 48.83 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Nathalie Grahn | 2000 | 225 | 49.02 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 217 | 49.59 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Clara Balslev | 2001 | 213 | 49.86 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Petronella Johansson | 2000 | 197 | 51.24 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Wilma Johansson | 2002 | 182 | 52.57 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Mimmi Busck | 2001 | 181 | 52.70 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
18 | Sophia Stickel | 2001 | 178 | 52.96 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Ronja Berggren | 2003 | 172 | 53.56 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Elise Björkner | 2001 | 171 | 53.73 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Anna Hamrin | 2000 | 163 | 54.60 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Thea Carlsson | 2002 | 149 | 56.22 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | Matilda Bengtsson | 2002 | 145 | 56.69 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Louise Ericsson | 2001 | 141 | 57.23 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
25 | Sara Karlsson | 2001 | 117 | 1:00.91 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Nanna Sandgren | 2003 | 97 | 1:04.80 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
27 | Sara Hägglund | 2002 | 86 | 1:07.53 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Pernilla Gustafsson | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Alexandra Schyum | 2002 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Fanny Nilsson | 1998 | 468 | 38.39 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | 455 | 38.75 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
3 | Vanessa Phu | 1998 | 402 | 40.38 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Moa Gustafsson | 1999 | 331 | 43.10 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 330 | 43.12 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Hanna Wrethander | 1999 | 328 | 43.20 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Alicia Jacobsson | 1998 | 328 | 43.22 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Emma Taylor | 1998 | 310 | 44.01 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Alice Andreasson | 1998 | 303 | 44.39 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Linnéa Ivansson | 1998 | 284 | 45.35 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Diba Zangana | 1999 | 282 | 45.43 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Sara Ehrnberg | 1999 | 276 | 45.75 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Ebba Wingstrand | 1999 | 272 | 46.02 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Emma Walander | 1999 | 266 | 46.34 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Nora Berglin | 1998 | 257 | 46.87 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Julia Virgili | 1998 | 256 | 46.96 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
17 | Jelka Feldhusen | 1998 | 245 | 47.65 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Jouline Svensson | 1999 | 236 | 48.25 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 234 | 48.35 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Ebba Behre | 1998 | 217 | 49.58 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Nathalie Johansson | 1999 | 215 | 49.75 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
22 | Tilda Conradsson | 1999 | 199 | 51.02 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | Carolina Borre | 1999 | 197 | 51.18 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 194 | 51.50 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Linnea Karlsson | 1999 | 174 | 53.36 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Julia Holst | 1999 | 170 | 53.77 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Petra Markovic | 1999 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isabelle Avenius | 1996 | 643 | 34.53 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | 588 | 35.58 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Johanna Niklasson | 1996 | 561 | 36.13 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
4 | Annica Molin | 1996 | 446 | 38.99 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Jenny Thalin | 1997 | 442 | 39.11 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Linnea Kobel | 1996 | 429 | 39.51 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Hanna Rydén | 1996 | 404 | 40.31 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Emilia Herlitz | 1997 | 397 | 40.53 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
9 | Josephine Birath | 1997 | 389 | 40.84 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
10 | Sophie Antonsson | 1997 | 386 | 40.93 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | Maja Bergstrand | 1996 | 382 | 41.07 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Elvira Trolltoft | 1997 | 380 | 41.14 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Erika Sköldberg | 1996 | 358 | 41.98 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
14 | Benedicte Balslev | 1997 | 343 | 42.58 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Johanna Cavalli | 1996 | 335 | 42.92 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Nathalie Silfors | 1997 | 293 | 44.86 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Mathilde Hennings | 1997 | 224 | 49.10 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jennifer Lidström | 1997 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Kubicka | 1989 | 502 | 37.49 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Ida Pettersson | 1993 | 450 | 38.88 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Anna Ljung | 1994 | 439 | 39.21 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | 436 | 39.29 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Ida Almbratt | 1994 | 418 | 39.87 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Elina Grape | 1995 | 379 | 41.17 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Evin Papalini | 1995 | 365 | 41.68 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Helen Wedberg | 1990 | 350 | 42.29 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
9 | Sara Rådman | 1995 | 310 | 44.05 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 319 | 32.82 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Alex Phu | 2000 | 221 | 37.12 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 190 | 38.99 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Oscar Johansson | 2000 | 174 | 40.19 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
5 | Elias Hyvönen | 2000 | 141 | 43.07 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
6 | Erik Josefson | 2000 | 139 | 43.32 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Love Emilsson | 2000 | 128 | 44.49 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Elias Gipperth | 2000 | 98 | 48.64 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
- | Isac Pettersson | 2001 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Jonatan Carlsson | 2001 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | 455 | 29.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Albin Lövgren | 1999 | 417 | 30.02 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Albin Larsson | 1998 | 394 | 30.60 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
4 | Mårten Petersson | 1998 | 355 | 31.67 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Elias Altman | 1998 | 309 | 33.16 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | William Svalander | 1998 | 299 | 33.54 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
7 | Filip Henriksson | 1998 | 233 | 36.47 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Eric Björkner | 1998 | 216 | 37.37 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Julius Cavalli | 1999 | 207 | 37.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Johan Persson | 1998 | 205 | 38.03 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Filip Schill-Örne | 1998 | 205 | 38.05 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Adam Jonsson | 1999 | 177 | 39.96 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | August Bremander | 1999 | 175 | 40.12 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Max Karlsson | 1999 | 174 | 40.19 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Max Sandgren | 1999 | 158 | 41.47 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | Samuel Sjögren | 1999 | 156 | 41.64 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Emil Jonsson | 1999 | 138 | 43.36 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
18 | Johannes Andersson | 1999 | 137 | 43.48 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Emil Losman | 1998 | 127 | 44.60 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
20 | Edvin Andersson | 1998 | 98 | 48.65 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Jonathan Karlsson | 1999 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Johansson | 1996 | 481 | 28.62 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Johan Staflund | 1997 | 435 | 29.61 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | 430 | 29.72 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Timmie Rydberg | 1996 | 426 | 29.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 411 | 30.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | André Idoffsson | 1997 | 409 | 30.21 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Jesper Kaudern | 1997 | 395 | 30.58 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | David Zachrisson | 1996 | 381 | 30.93 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Tobias Josefsson | 1997 | 356 | 31.66 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
10 | Oskar Ehrnberg | 1997 | 355 | 31.68 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Erik Panzar | 1996 | 316 | 32.93 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Felix Nilsson | 1996 | 313 | 33.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Hampus Persson | 1997 | 310 | 33.14 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Joel Klarén | 1997 | 276 | 34.47 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | 635 | 26.10 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
2 | Karl Rundstedt | 1990 | 600 | 26.60 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Erik Persson | 1994 | 592 | 26.71 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Julian Cöster | 1995 | 577 | 26.94 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Joakim Löfgren | 1992 | 528 | 27.76 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Oskar Johansson | 1993 | 502 | 28.22 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | John Olsson | 1995 | 502 | 28.23 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Niklas Löfgren | 1989 | 496 | 28.33 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustav Olander | 1994 | 491 | 28.44 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Mathias Petrusson | 1993 | 490 | 28.45 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | Adam Rohde | 1993 | 483 | 28.58 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Ludvig Hazard | 1995 | 467 | 28.92 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Oscar Frankenfelt | 1994 | 464 | 28.97 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Felix Nilsson | 1990 | 457 | 29.12 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Max Ackerman | 1995 | 441 | 29.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Mikael Blum | 1995 | 439 | 29.51 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Gustav Blomgren | 1993 | 413 | 30.11 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Philip Hörndahl | 1995 | 413 | 30.13 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Janne Ledin | 1994 | 410 | 30.20 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Joakim Bresche | 1994 | 376 | 31.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Erik Asp | 1995 | 375 | 31.10 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Gustav Andersson | 1994 | 375 | 31.11 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 368 | 31.31 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | Theodor Hennings | 1995 | 368 | 31.31 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
25 | Niklas Sandberg | 1995 | 358 | 31.58 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Jakob Sundén | 1995 | 335 | 32.30 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
27 | Mateo Herrera | 1995 | 289 | 33.91 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
28 | Anton Berglund | 1995 | 278 | 34.38 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Johan Ekstedt | 1993 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Lundgren | 2000 | 365 | 34.60 | 1:12.85 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Daniella Fallenhag | 2000 | 348 | 36.04 | 1:14.06 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Amanda Johansson | 2000 | 336 | 35.90 | 1:14.92 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Andrea Reinhold | 2001 | 309 | 35.93 | 1:17.06 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Astrid Hammar | 2000 | 276 | 39.21 | 1:20.01 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | Klara Tistrand | 2001 | 272 | 39.02 | 1:20.35 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Ebba Hultgren | 2000 | 267 | 38.47 | 1:20.84 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Olivia Dahlström | 2001 | 264 | 39.22 | 1:21.20 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Mellie Wijk | 2002 | 248 | 38.30 | 1:22.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Sofia Bekken | 2001 | 248 | 38.48 | 1:22.93 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Michaela Johansson | 2000 | 246 | 39.77 | 1:23.14 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Maja Engström | 2000 | 245 | 39.85 | 1:23.25 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Petronella Johansson | 2000 | 239 | 38.53 | 1:23.95 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Moa Ovik | 2000 | 237 | 39.93 | 1:24.12 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Tilde Morin | 2002 | 235 | 40.67 | 1:24.43 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Sara Westholm | 2001 | 227 | 40.10 | 1:25.42 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
17 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 226 | 39.51 | 1:25.46 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Julia Andreasen | 2000 | 223 | 39.93 | 1:25.85 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
19 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 208 | 41.10 | 1:27.89 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Mimmi Busck | 2001 | 182 | 44.09 | 1:31.90 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
21 | Nathalie Grahn | 2000 | 169 | 44.55 | 1:34.15 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Elise Björkner | 2001 | 165 | 44.51 | 1:34.98 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
23 | Cornelia Almqvist | 2002 | 164 | 45.05 | 1:35.17 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Anna Hamrin | 2000 | 161 | 45.28 | 1:35.72 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
25 | Clara Balslev | 2001 | 157 | 42.50 | 1:36.46 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Wilma Johansson | 2002 | 144 | 47.08 | 1:39.30 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
27 | Nanna Sandgren | 2003 | 138 | 46.03 | 1:40.84 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Louise Ericsson | 2001 | 115 | 50.04 | 1:47.18 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
- | Pernilla Gustafsson | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Alexandra Schyum | 2002 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marta Qvirist | 1998 | 485 | 32.04 | 1:06.29 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | 473 | 32.35 | 1:06.84 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Mathilda Janzon | 1998 | 468 | 32.81 | 1:07.05 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Therese Wibrink | 1998 | 440 | 32.57 | 1:08.47 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | Elise Wallén | 1998 | 428 | 32.79 | 1:09.11 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Vilma Nilsson | 1998 | 427 | 33.31 | 1:09.14 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Gabriella Petersson | 1998 | 416 | 32.50 | 1:09.75 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Josefine Pålsson | 1999 | 406 | 33.64 | 1:10.30 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 391 | 33.28 | 1:11.23 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Hanna Wrethander | 1999 | 384 | 34.67 | 1:11.64 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Alexandra Nilsson | 1998 | 382 | 33.98 | 1:11.78 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
12 | Malin Andersson | 1999 | 380 | 34.36 | 1:11.89 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Amanda Rinde | 1998 | 377 | 33.88 | 1:12.05 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Linnéa Ivansson | 1998 | 360 | 34.80 | 1:13.20 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Fanny Nilsson | 1998 | 359 | 35.43 | 1:13.27 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Emma Walander | 1999 | 336 | 35.66 | 1:14.89 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Linnéa Söderman | 1998 | 325 | 35.33 | 1:15.75 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
18 | Emma Taylor | 1998 | 315 | 36.63 | 1:16.52 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Anna Kvarfordt | 1998 | 315 | 36.76 | 1:16.55 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | 311 | 37.02 | 1:16.83 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Alicia Jacobsson | 1998 | 304 | 36.67 | 1:17.47 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Karin Wennberg | 1999 | 296 | 36.48 | 1:18.12 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
23 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 294 | 36.74 | 1:18.30 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Jelka Feldhusen | 1998 | 283 | 39.23 | 1:19.32 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Julia Virgili | 1998 | 278 | 36.75 | 1:19.76 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
26 | Sara Ehrnberg | 1999 | 268 | 38.63 | 1:20.75 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
27 | Alice Andreasson | 1998 | 261 | 38.96 | 1:21.53 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
28 | Ebba Wingstrand | 1999 | 247 | 40.25 | 1:22.99 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
29 | Carolina Borre | 1999 | 242 | 40.53 | 1:23.52 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
30 | Diba Zangana | 1999 | 228 | 39.21 | 1:25.29 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
31 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 225 | 40.54 | 1:25.57 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | Jouline Svensson | 1999 | 218 | 39.63 | 1:26.47 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
33 | Ebba Behre | 1998 | 216 | 41.67 | 1:26.76 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
34 | Isabel Drzewiecki | 1998 | 213 | 38.89 | 1:27.13 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
35 | Linnea Karlsson | 1999 | 210 | 41.64 | 1:27.61 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
36 | Nora Berglin | 1998 | 202 | 42.09 | 1:28.77 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
37 | Tilda Conradsson | 1999 | 175 | 42.91 | 1:33.06 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Petra Markovic | 1999 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Nathalie Johansson | 1999 | DNF | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 663 | 28.89 | 59.70 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Ulrika Holm | 1996 | 592 | 29.66 | 1:02.01 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Isabelle Avenius | 1996 | 549 | 30.48 | 1:03.58 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Johanna Åberg | 1997 | 536 | 30.97 | 1:04.12 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Josefin Nielsen-Fernandes | 1996 | 534 | 30.64 | 1:04.18 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Erika Sköldberg | 1996 | 527 | 31.41 | 1:04.45 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Viktoria Reinhold | 1996 | 521 | 31.87 | 1:04.70 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 498 | 31.78 | 1:05.67 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Elvira Hörndahl | 1997 | 475 | 32.44 | 1:06.73 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Annica Molin | 1996 | 471 | 31.71 | 1:06.94 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Julia Läth | 1997 | 470 | 32.29 | 1:06.99 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Isabelle Hoverberg | 1996 | 465 | 32.34 | 1:07.19 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Emilia Herlitz | 1997 | 452 | 32.64 | 1:07.87 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
14 | Linnea Kobel | 1996 | 427 | 33.41 | 1:09.15 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Johanna Keifer | 1996 | 427 | 32.77 | 1:09.17 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Amanda Werthén | 1997 | 424 | 32.85 | 1:09.31 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
17 | Julia Karlsson | 1997 | 417 | 33.37 | 1:09.71 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Matilda Kewenter | 1997 | 405 | 33.81 | 1:10.37 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Victoria Nilsson | 1997 | 405 | 33.54 | 1:10.38 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Kajsa Bengtsson | 1997 | 397 | 33.68 | 1:10.84 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Elvira Källberg | 1997 | 391 | 33.66 | 1:11.20 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Nathalie Silfors | 1997 | 390 | 34.06 | 1:11.25 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Amanda Knudsen | 1996 | 382 | 33.87 | 1:11.79 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Agnes Granberg | 1996 | 356 | 35.36 | 1:13.46 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
25 | Benedicte Balslev | 1997 | 339 | 35.95 | 1:14.68 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Linnéa Andersson | 1997 | 336 | 35.38 | 1:14.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 325 | 37.10 | 1:15.77 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Josephine Birath | 1997 | 308 | 35.85 | 1:17.11 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
29 | Linnéa Hellberg | 1997 | 230 | 39.46 | 1:24.96 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jennifer Lidström | 1997 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Maria Lunusjkin | 1993 | 612 | 29.11 | 1:01.33 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Malin Westman | 1995 | 584 | 30.74 | 1:02.28 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Amanda Eversholt | 1990 | 531 | 30.75 | 1:04.31 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Ida Pettersson | 1993 | 496 | 31.97 | 1:05.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 487 | 31.03 | 1:06.18 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Ida Almbratt | 1994 | 474 | 31.08 | 1:06.78 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | My Jensen | 1993 | 440 | 32.83 | 1:08.44 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Emma Lundblad | 1995 | 410 | 33.49 | 1:10.07 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Elina Grape | 1995 | 408 | 33.61 | 1:10.23 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Matilda Gustafsson | 1995 | 400 | 33.95 | 1:10.66 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Anna Ljung | 1994 | 386 | 34.52 | 1:11.54 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
12 | Fanny Andersson | 1995 | 357 | 34.98 | 1:13.40 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Evin Papalini | 1995 | 336 | 35.58 | 1:14.92 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Sara Rådman | 1995 | 240 | 39.86 | 1:23.82 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 330 | 33.77 | 1:12.71 | 1:50.96 | 2:27.65 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | David Wollersjö | 2000 | 245 | 35.88 | 1:18.80 | 2:02.86 | 2:42.92 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Oscar Johansson | 2000 | 219 | 39.98 | 1:23.45 | 2:08.61 | 2:49.34 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
4 | Elias Lidberg | 2000 | 204 | 39.60 | 1:25.64 | 2:12.47 | 2:53.31 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Erik Storberg | 2000 | 156 | 43.26 | 1:35.05 | 2:27.81 | 3:09.61 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Hampus Dahlgren | 2001 | 148 | 43.21 | 1:33.91 | 2:26.62 | 3:12.98 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Love Emilsson | 2000 | 137 | 43.19 | 1:34.07 | 2:26.85 | 3:17.72 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Philip Bergstedt | 1998 | 441 | 30.91 | 1:04.44 | 1:39.63 | 2:14.03 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
2 | Tor Leander | 1999 | 409 | 31.36 | 1:05.80 | 1:42.34 | 2:17.40 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | William Svalander | 1998 | 391 | 31.27 | 1:06.97 | 1:44.43 | 2:19.47 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
4 | Aron Qvirist | 1998 | 387 | 30.88 | 1:06.61 | 1:43.11 | 2:19.93 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Elias Altman | 1998 | 354 | 32.04 | 1:09.33 | 1:47.96 | 2:24.15 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | Anton Dahlgren | 1999 | 323 | 33.19 | 1:11.37 | 1:50.90 | 2:28.68 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Mårten Petersson | 1998 | 298 | 33.91 | 1:13.23 | 1:52.62 | 2:32.74 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Marcus Wallén | 1999 | 295 | 35.13 | 1:13.87 | 1:54.01 | 2:33.26 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Tom Kristofferson | 1998 | 279 | 35.80 | 1:15.34 | 1:56.76 | 2:36.12 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Filip Henriksson | 1998 | 274 | 34.66 | 1:14.36 | 1:55.84 | 2:37.10 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Johan Persson | 1998 | 258 | 36.80 | 1:18.08 | 2:00.36 | 2:40.27 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Eric Björkner | 1998 | 243 | 34.98 | 1:16.61 | 2:01.27 | 2:43.36 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Gustav Johansson | 1999 | 241 | 37.73 | 1:21.09 | 2:04.70 | 2:43.87 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Johannes Andersson | 1999 | 240 | 37.64 | 1:21.22 | 2:05.03 | 2:44.07 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Samuel Sjögren | 1999 | 238 | 36.60 | 1:18.62 | 2:02.59 | 2:44.55 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Hakim Haj Salah | 1999 | 212 | 38.53 | 1:22.83 | 2:08.48 | 2:50.95 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Max Karlsson | 1999 | 208 | 39.35 | 1:23.86 | 2:09.45 | 2:52.28 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Max Sandgren | 1999 | 184 | 40.16 | 1:25.46 | 2:13.10 | 2:59.28 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Alexander Madarov | 1999 | 174 | 40.02 | 1:27.08 | 2:16.57 | 3:02.85 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | August Bremander | 1999 | 168 | 41.37 | 1:29.35 | 2:17.93 | 3:04.87 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
21 | Sebastian Svensson | 1999 | 163 | 42.57 | 1:31.79 | 2:21.36 | 3:06.91 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Julius Rolfö | 1999 | 114 | 44.18 | 1:38.11 | 2:35.14 | 3:30.65 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jonathan Karlsson | 1999 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | 590 | 28.77 | 1:00.04 | 1:31.87 | 2:01.60 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Johansson | 1996 | 464 | 30.21 | 1:03.50 | 1:38.68 | 2:11.75 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | 435 | 30.27 | 1:05.33 | 1:40.07 | 2:14.60 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Simon Sundfors | 1996 | 400 | 31.60 | 1:06.61 | 1:42.71 | 2:18.39 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Tobias Josefsson | 1997 | 393 | 31.13 | 1:05.87 | 1:43.09 | 2:19.26 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Erik Panzar | 1996 | 385 | 31.42 | 1:07.59 | 1:44.37 | 2:20.21 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Jesper Kaudern | 1997 | 350 | 32.39 | 1:09.29 | 1:48.67 | 2:24.73 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | David Pålsson | 1996 | 337 | 32.86 | 1:10.52 | 1:49.58 | 2:26.56 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Arian Danai | 1997 | 225 | 35.61 | 2:04.05 | 2:47.67 | 2:47.67 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Arvid Lundgren | 1997 | 223 | 34.95 | 1:17.20 | 2:02.81 | 2:48.11 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | 582 | 28.91 | 1:00.65 | 1:32.24 | 2:02.19 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
2 | Christopher Jedel | 1995 | 567 | 29.06 | 1:00.17 | 1:32.05 | 2:03.27 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Jim Ljungquist | 1994 | 546 | 28.94 | 1:00.54 | 1:32.85 | 2:04.77 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Adam Rohde | 1993 | 512 | 30.21 | 1:02.75 | 1:35.39 | 2:07.47 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Oscar Frankenfelt | 1994 | 461 | 31.36 | 1:05.00 | 1:39.72 | 2:12.06 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Ludvig Hazard | 1995 | 457 | 28.98 | 1:01.94 | 1:37.45 | 2:12.43 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Janne Ledin | 1994 | 422 | 29.05 | 1:02.93 | 1:39.96 | 2:15.94 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 382 | 30.96 | 1:06.15 | 1:44.40 | 2:20.52 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Jakob Sundén | 1995 | 308 | 33.55 | 1:11.17 | 1:50.76 | 2:31.01 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Marinella Tosic | 2001 | 282 | 45.87 | 45.92 | 1:34.50 | 3:10.35 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Tilde Morin | 2002 | 188 | 1:48.37 | 3:37.77 | 3:37.77 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Mellie Wijk | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Michaela Johansson | 2000 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Sofia Bekken | 2001 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anna Hassler | 1998 | 492 | 36.23 | 1:16.28 | 1:57.72 | 2:38.15 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Mathilda Janzon | 1998 | 460 | 37.88 | 1:18.75 | 2:01.71 | 2:41.67 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Matilda Pettersson | 1999 | 370 | 41.34 | 1:25.57 | 2:10.00 | 2:53.83 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Erica Staflund | 1999 | 365 | 41.00 | 1:26.46 | 2:12.02 | 2:54.67 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Emma Taylor | 1998 | 353 | 42.13 | 1:26.24 | 2:11.58 | 2:56.62 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Maja Karlsson | 1999 | 302 | 44.01 | 1:30.88 | 2:19.05 | 3:05.97 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Linnea Karlsson | 1999 | 216 | 48.74 | 1:44.44 | 2:38.63 | 3:27.94 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 171 | 51.84 | 1:49.71 | 2:48.98 | 3:44.97 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Nora Berglin | 1998 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | 581 | 34.29 | 1:11.42 | 1:50.16 | 2:29.59 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Nike Kruners | 1996 | 554 | 35.44 | 1:13.48 | 1:52.95 | 2:31.96 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Amanda Kimander | 1997 | 529 | 35.44 | 1:14.17 | 1:54.84 | 2:34.35 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
4 | Jenny Thalin | 1997 | 497 | 35.73 | 1:15.83 | 1:57.22 | 2:37.55 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Sofia von Sydow | 1997 | 468 | 36.12 | 1:16.99 | 1:58.59 | 2:40.77 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
6 | My Janzén | 1997 | 466 | 36.56 | 1:16.26 | 1:58.33 | 2:41.04 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Josefin Nielsen-Fernandes | 1996 | 463 | 36.84 | 1:17.28 | 2:00.03 | 2:41.29 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Elvira Trolltoft | 1997 | 408 | 39.82 | 1:22.80 | 2:05.92 | 2:48.27 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Christina Ekstedt | 1996 | 398 | 38.77 | 1:22.57 | 2:07.97 | 2:49.68 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Elvira Hörndahl | 1997 | 346 | 41.58 | 1:26.83 | 2:14.05 | 2:57.85 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Linnéa Andersson | 1997 | 297 | 43.63 | 1:30.19 | 2:19.49 | 3:06.98 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Malin Westman | 1995 | 529 | 36.80 | 1:15.99 | 1:55.81 | 2:34.36 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Elin Palmqvist | 1995 | 452 | 37.21 | 1:17.57 | 2:00.29 | 2:42.58 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Lovisa Jern | 1995 | 407 | 40.25 | 1:21.92 | 2:05.71 | 2:48.45 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Anna Gustafsson | 1994 | 394 | 39.92 | 1:23.01 | 2:07.15 | 2:50.23 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | My Jensen | 1993 | 392 | 39.44 | 1:22.52 | 2:06.15 | 2:50.58 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Oscar Johansson | 2000 | 189 | 44.76 | 1:30.58 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
2 | Erik Josefson | 2000 | 186 | 44.24 | 1:30.91 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | 177 | 44.31 | 1:32.46 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Gunnar Widerberg | 2000 | 150 | 47.23 | 1:37.74 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Elias Gipperth | 2000 | 149 | 47.91 | 1:38.02 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | Elias Hyvönen | 2000 | 139 | 49.52 | 1:40.35 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Erik Storberg | 2000 | 116 | 51.79 | 1:46.56 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Love Emilsson | 2000 | 115 | 51.44 | 1:46.83 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Isac Pettersson | 2001 | 104 | 53.79 | 1:50.54 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Carl Storberg | 2002 | 87 | 57.07 | 1:57.35 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Hampus Dahlgren | 2001 | 84 | 57.10 | 1:58.41 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Max Kenning | 2001 | 76 | 59.51 | 2:02.44 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
13 | Filip Brink | 2001 | 61 | 1:08.27 | 2:12.06 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Altman | 1998 | 407 | 34.13 | 1:10.07 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | 348 | 36.33 | 1:13.84 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Aron Qvirist | 1998 | 336 | 35.76 | 1:14.71 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Tor Leander | 1999 | 327 | 35.78 | 1:15.38 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | William Svalander | 1998 | 326 | 36.69 | 1:15.48 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
6 | Albin Lövgren | 1999 | 317 | 37.67 | 1:16.14 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Mårten Petersson | 1998 | 309 | 37.60 | 1:16.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Marcus Wallén | 1999 | 282 | 39.08 | 1:19.18 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Anton Dahlgren | 1999 | 259 | 39.23 | 1:21.47 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Tom Kristofferson | 1998 | 248 | 40.38 | 1:22.63 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Adam Jonsson | 1999 | 228 | 41.77 | 1:24.98 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Julius Cavalli | 1999 | 223 | 41.64 | 1:25.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Eric Björkner | 1998 | 212 | 42.16 | 1:27.13 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Johannes Andersson | 1999 | 207 | 42.46 | 1:27.82 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Filip Schill-Örne | 1998 | 203 | 42.55 | 1:28.37 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Edvin Andersson | 1998 | 203 | 43.60 | 1:28.43 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Johan Persson | 1998 | 189 | 44.56 | 1:30.53 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Samuel Sjögren | 1999 | 187 | 44.92 | 1:30.89 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Hakim Haj Salah | 1999 | 178 | 45.51 | 1:32.36 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
20 | Emil Jonsson | 1999 | 173 | 45.16 | 1:33.26 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
21 | Emil Losman | 1998 | 166 | 46.05 | 1:34.48 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Carl Petersson | 1998 | 165 | 45.99 | 1:34.75 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Max Sandgren | 1999 | 164 | 47.53 | 1:34.91 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Alexander Madarov | 1999 | 153 | 47.63 | 1:37.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | David Holmefalk | 1998 | 129 | 51.58 | 1:42.68 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Sebastian Svensson | 1999 | 128 | 50.37 | 1:43.08 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
27 | Erik Brink | 1999 | 113 | 52.76 | 1:47.37 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Jonathan Karlsson | 1999 | 110 | 54.12 | 1:48.53 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 422 | 33.76 | 1:09.24 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Joel Georgy | 1996 | 411 | 34.00 | 1:09.87 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | 400 | 33.84 | 1:10.51 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Johan Staflund | 1997 | 367 | 35.33 | 1:12.53 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Timmie Rydberg | 1996 | 363 | 35.16 | 1:12.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | André Idoffsson | 1997 | 358 | 34.93 | 1:13.13 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Hampus Persson | 1997 | 314 | 36.74 | 1:16.43 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Eric Gustafsson | 1997 | 312 | 37.20 | 1:16.57 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Erik Panzar | 1996 | 310 | 35.69 | 1:16.76 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | David Pålsson | 1996 | 307 | 37.19 | 1:17.01 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Felix Nilsson | 1996 | 243 | 40.06 | 1:23.28 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Joel Klarén | 1997 | 200 | 43.68 | 1:28.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Persson | 1994 | 670 | 29.11 | 59.35 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | 662 | 28.53 | 59.61 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
3 | John Olsson | 1995 | 498 | 31.20 | 1:05.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Anton Welliver | 1995 | 493 | 31.83 | 1:05.75 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Gustav Blomgren | 1993 | 446 | 33.32 | 1:07.99 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Erik Asp | 1995 | 432 | 33.24 | 1:08.72 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Jim Ljungquist | 1994 | 419 | 34.23 | 1:09.42 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Anton Arvidsson | 1994 | 408 | 31.00 | 1:10.03 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
9 | Niklas Sandberg | 1995 | 406 | 33.21 | 1:10.14 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Oscar Frankenfelt | 1994 | 404 | 33.68 | 1:10.25 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Felix Nilsson | 1990 | 400 | 34.29 | 1:10.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 388 | 32.82 | 1:11.24 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Mathias Petrusson | 1993 | 376 | 33.76 | 1:11.99 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
14 | Max Ackerman | 1995 | 346 | 36.22 | 1:14.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Theodor Hennings | 1995 | 340 | 34.79 | 1:14.40 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Lars Sandberg | 1965 | 335 | 35.93 | 1:14.75 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Joakim Bresche | 1994 | 306 | 37.98 | 1:17.08 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Johan Ekstedt | 1993 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 362 | 39.92 | 1:26.21 | 2:15.60 | 2:56.94 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Emma Lundgren | 2000 | 281 | 44.65 | 1:33.03 | 2:32.67 | 3:12.66 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Ebba Hultgren | 2000 | 251 | 41.52 | 1:38.10 | 2:33.70 | 3:20.05 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Klara Tistrand | 2001 | 248 | 43.54 | 1:33.72 | 2:34.51 | 3:20.89 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | Michelle Nordenmark | 2002 | 248 | 40.60 | 1:31.03 | 2:30.74 | 3:20.92 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Petronella Johansson | 2000 | 226 | 45.72 | 1:38.13 | 2:41.91 | 3:27.06 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Michaela Johansson | 2000 | 220 | 48.90 | 1:39.29 | 2:45.65 | 3:29.08 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Sara Westholm | 2001 | 213 | 49.00 | 1:46.41 | 2:43.73 | 3:31.09 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Sofia Bekken | 2001 | 212 | 45.02 | 1:41.61 | 2:41.07 | 3:31.71 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Mellie Wijk | 2002 | 202 | 46.67 | 1:41.18 | 2:46.97 | 3:35.17 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Moa Ovik | 2000 | 187 | 45.75 | 1:45.50 | 2:51.94 | 3:40.41 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Tilde Morin | 2002 | 185 | 53.91 | 1:51.97 | 2:53.98 | 3:41.40 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Cornelia Almqvist | 2002 | 152 | 58.52 | 2:00.86 | 3:03.28 | 3:56.20 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Clara Balslev | 2001 | 146 | 53.16 | 1:58.92 | 3:04.13 | 3:59.77 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Pernilla Gustafsson | 2001 | DNS | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Amanda Johansson | 2000 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Astrid Hammar | 2000 | DSQ | |||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
- | Maja Engström | 2000 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Vanja Alm | 2000 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | 482 | 33.83 | 1:16.12 | 2:03.33 | 2:40.88 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Marta Qvirist | 1998 | 433 | 35.37 | 1:18.37 | 2:09.26 | 2:46.72 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Elise Wallén | 1998 | 419 | 38.00 | 1:22.22 | 2:11.35 | 2:48.54 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | 405 | 34.60 | 1:18.51 | 2:09.21 | 2:50.57 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Matilda Pettersson | 1999 | 394 | 38.90 | 1:23.92 | 2:14.39 | 2:52.07 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Therese Wibrink | 1998 | 365 | 37.19 | 1:24.27 | 2:18.55 | 2:56.46 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Erica Staflund | 1999 | 354 | 39.93 | 1:25.57 | 2:19.89 | 2:58.35 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Emma Taylor | 1998 | 352 | 40.19 | 1:25.50 | 2:17.23 | 2:58.69 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Amanda Rinde | 1998 | 351 | 40.44 | 1:25.90 | 2:19.04 | 2:58.76 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Linnéa Ivansson | 1998 | 342 | 38.89 | 1:25.19 | 2:19.55 | 3:00.42 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Hanna Wrethander | 1999 | 340 | 37.32 | 1:26.71 | 2:20.25 | 3:00.66 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Fanny Nilsson | 1998 | 338 | 38.39 | 1:31.54 | 2:17.51 | 3:01.14 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Maja Karlsson | 1999 | 332 | 42.08 | 1:28.31 | 2:23.10 | 3:02.19 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Malin Andersson | 1999 | 317 | 40.18 | 1:28.98 | 2:24.94 | 3:05.07 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Linnéa Söderman | 1998 | 272 | 40.26 | 1:34.46 | 2:32.81 | 3:14.75 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
16 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | 265 | 42.92 | 1:34.58 | 2:32.83 | 3:16.29 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Anna Kvarfordt | 1998 | 238 | 42.77 | 1:35.73 | 2:37.63 | 3:23.70 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Jelka Feldhusen | 1998 | 223 | 49.31 | 1:46.24 | 2:47.37 | 3:28.10 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Jouline Svensson | 1999 | 204 | 46.16 | 1:43.13 | 2:43.08 | 3:34.21 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Tilda Conradsson | 1999 | 171 | 52.91 | 1:51.15 | 2:53.94 | 3:47.48 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 170 | 51.39 | 1:54.15 | 2:56.87 | 3:47.90 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | DSQ | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Vanessa Phu | 1998 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Vilma Nilsson | 1998 | DSQ | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Nike Kruners | 1996 | 572 | 31.41 | 1:09.78 | 1:56.38 | 2:31.93 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Isabelle Avenius | 1996 | 550 | 33.15 | 1:13.76 | 1:57.78 | 2:33.93 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Ulrika Holm | 1996 | 527 | 31.01 | 1:10.69 | 1:59.23 | 2:36.15 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | My Janzén | 1997 | 489 | 35.04 | 1:14.67 | 2:04.24 | 2:40.14 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Christina Ekstedt | 1996 | 481 | 33.76 | 1:16.52 | 2:03.14 | 2:40.99 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Johanna Niklasson | 1996 | 478 | 33.51 | 1:17.59 | 2:03.60 | 2:41.30 | |||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
7 | Johanna Åberg | 1997 | 466 | 35.27 | 1:17.33 | 2:06.72 | 2:42.71 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Linnea Kobel | 1996 | 460 | 34.01 | 1:18.73 | 2:03.68 | 2:43.38 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Annica Molin | 1996 | 412 | 36.07 | 1:22.43 | 2:10.31 | 2:49.49 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Victoria Nilsson | 1997 | 406 | 35.64 | 1:20.07 | 2:10.64 | 2:50.43 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Amanda Werthén | 1997 | 393 | 37.14 | 1:22.76 | 2:13.70 | 2:52.15 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Emilia Herlitz | 1997 | 390 | 35.10 | 1:21.67 | 2:13.09 | 2:52.64 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
13 | Matilda Kewenter | 1997 | 383 | 36.63 | 1:20.84 | 2:15.95 | 2:53.78 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Sophie Antonsson | 1997 | 355 | 39.97 | 1:27.72 | 2:17.07 | 2:58.11 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
15 | Julia Läth | 1997 | 343 | 38.29 | 1:25.24 | 2:21.95 | 3:00.16 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
16 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 333 | 37.30 | 1:26.08 | 2:18.90 | 3:01.91 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
17 | Elvira Källberg | 1997 | 328 | 38.77 | 1:26.50 | 2:21.85 | 3:03.01 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Johanna Keifer | 1996 | DSQ | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Maria Lunusjkin | 1993 | 524 | 32.80 | 1:14.58 | 2:02.55 | 2:36.50 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Elin Palmqvist | 1995 | 448 | 35.74 | 1:18.24 | 2:05.15 | 2:44.87 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Lovisa Jern | 1995 | 385 | 39.53 | 1:23.82 | 2:13.65 | 2:53.39 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Fanny Andersson | 1995 | 341 | 39.36 | 1:28.07 | 2:18.14 | 3:00.56 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Sara Rådman | 1995 | 257 | 42.17 | 1:35.58 | 2:28.49 | 3:18.41 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 27, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 1:05.75 | 2:27.33 | 3:49.11 | 4:58.62 | |||
2 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.67 | 2:24.18 | 3:50.01 | 4:58.66 | |||
3 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.13 | 2:28.57 | 3:58.18 | 5:01.66 | |||
4 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.00 | 2:26.92 | 3:54.11 | 5:05.54 | |||
5 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 1:07.25 | 2:31.55 | 4:00.01 | 5:07.05 | |||
6 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.00 | 2:35.36 | 4:10.12 | 5:23.75 | |||
7 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:20.52 | 2:42.07 | 4:11.17 | 5:24.37 | |||
8 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:16.08 | 2:47.73 | 4:21.23 | 5:32.96 | |||
9 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:16.51 | 2:48.24 | 4:23.92 | 5:44.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 28, 4X200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Sim Damer Lag 1 | 0 | Göteborg Sim | 9:41.86 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 1:08.58 | 2:25.43 | 2:25.43 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 1:08.53 | 2:22.80 | 4:48.23 | ||||||
Matilda Kewenter | 1997 | 1:10.48 | 2:27.44 | 7:15.67 | ||||||
Mathilda Janzon | 1998 | 1:11.09 | 2:26.19 | 9:41.86 | ||||||
2 | SK Laxen Damer 1 | 0 | Simklubben Laxen | 9:47.56 | ||||||
Kajsa Bengtsson | 1997 | 1:12.98 | 2:30.85 | 2:30.85 | ||||||
Ida Pettersson | 1993 | 1:07.90 | 2:20.01 | 4:50.86 | ||||||
Johanna Cavalli | 1996 | 1:09.57 | 2:26.60 | 7:17.46 | ||||||
Josefine Pålsson | 1999 | 1:12.08 | 2:30.10 | 9:47.56 | ||||||
3 | Vf Sim 1 Tjejer | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 9:48.36 | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 1:11.87 | 2:29.28 | 2:29.28 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 1:10.22 | 2:27.69 | 4:56.97 | ||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 1:14.82 | 2:35.47 | 7:32.44 | ||||||
Nike Kruners | 1996 | 1:04.46 | 2:15.92 | 9:48.36 | ||||||
4 | Vellinge-N Lag1 Damer | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 9:48.96 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 1:06.58 | 2:19.30 | 2:19.30 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 1:08.32 | 2:24.54 | 4:43.84 | ||||||
Vilma Nilsson | 1998 | 1:14.03 | 2:34.98 | 7:18.82 | ||||||
Amanda Werthén | 1997 | 1:11.52 | 2:30.14 | 9:48.96 | ||||||
5 | Kungsbacka Damer 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 9:50.60 | ||||||
Annica Molin | 1996 | 1:12.28 | 2:29.84 | 2:29.84 | ||||||
Isabelle Hoverberg | 1996 | 1:11.11 | 2:29.24 | 4:59.08 | ||||||
Rebecca Franzén | 1996 | 1:10.74 | 2:30.44 | 7:29.52 | ||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 1:09.49 | 2:21.08 | 9:50.60 | ||||||
6 | Vellinge-N Lag2 Damer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 10:11.14 | ||||||
Emma Lundblad | 1995 | 1:12.99 | 2:31.35 | 2:31.35 | ||||||
Johanna Keifer | 1996 | 1:14.56 | 2:36.45 | 5:07.80 | ||||||
My Jensen | 1993 | 1:11.27 | 2:29.60 | 7:37.40 | ||||||
Julia Karlsson | 1997 | 1:12.56 | 2:33.74 | 10:11.14 | ||||||
7 | Skövde SS Damer [1995] | 1995 | Skövde Simsällskap | 10:14.51 | ||||||
Lovisa Jern | 1995 | 1:14.07 | 2:37.22 | 2:37.22 | ||||||
Julia Läth | 1997 | 1:13.13 | 2:32.04 | 5:09.26 | ||||||
Elise Wallén | 1998 | 1:11.48 | 2:30.71 | 7:39.97 | ||||||
Elina Grape | 1995 | 1:13.88 | 2:34.54 | 10:14.51 | ||||||
8 | Kungsbacka Damer 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 10:19.85 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 1:14.98 | 2:36.41 | 2:36.41 | ||||||
Nathalie Silfors | 1997 | 1:14.20 | 2:36.71 | 5:13.12 | ||||||
Elvira Källberg | 1997 | 1:15.32 | 2:38.36 | 7:51.48 | ||||||
Elvira Hörndahl | 1997 | 1:10.57 | 2:28.37 | 10:19.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 319 | 30.61 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | David Wollersjö | 2000 | 236 | 33.86 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 224 | 34.44 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Erik Josefson | 2000 | 221 | 34.57 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Oscar Johansson | 2000 | 211 | 35.15 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
6 | Elias Lidberg | 2000 | 204 | 35.52 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Erik Storberg | 2000 | 197 | 35.93 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Alex Phu | 2000 | 192 | 36.24 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Elias Hyvönen | 2000 | 185 | 36.71 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Jonatan Carlsson | 2001 | 168 | 37.92 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Hampus Dahlgren | 2001 | 167 | 37.94 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Noa Carlenius | 2002 | 118 | 42.60 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Carl Storberg | 2002 | 115 | 43.05 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Isac Pettersson | 2001 | 112 | 43.35 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Filip Brink | 2001 | 41 | 1:00.81 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Love Emilsson | 2000 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | 438 | 27.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | William Svalander | 1998 | 419 | 27.94 | ||||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
3 | Aron Qvirist | 1998 | 400 | 28.39 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Albin Larsson | 1998 | 378 | 28.92 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
5 | Tor Leander | 1999 | 376 | 28.97 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Albin Lövgren | 1999 | 374 | 29.02 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Mårten Petersson | 1998 | 350 | 29.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Philip Bergstedt | 1998 | 336 | 30.09 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
9 | Anton Dahlgren | 1999 | 316 | 30.69 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
10 | Filip Henriksson | 1998 | 307 | 31.01 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Eric Björkner | 1998 | 291 | 31.54 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Adam Jonsson | 1999 | 276 | 32.13 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Johan Persson | 1998 | 242 | 33.54 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Julius Cavalli | 1999 | 240 | 33.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Samuel Sjögren | 1999 | 227 | 34.27 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Johannes Andersson | 1999 | 222 | 34.55 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
17 | Emil Jonsson | 1999 | 221 | 34.59 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
18 | Max Karlsson | 1999 | 220 | 34.64 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Gustav Johansson | 1999 | 211 | 35.13 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Edvin Andersson | 1998 | 206 | 35.42 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Hakim Haj Salah | 1999 | 203 | 35.59 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | David Holmefalk | 1998 | 199 | 35.81 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | August Bremander | 1999 | 188 | 36.48 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
24 | Emil Losman | 1998 | 183 | 36.84 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
25 | Max Sandgren | 1999 | 176 | 37.32 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Julius Rolfö | 1999 | 160 | 38.52 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
27 | Erik Brink | 1999 | 148 | 39.53 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Sebastian Svensson | 1999 | 137 | 40.52 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
29 | Tor Borglund | 1999 | 80 | 48.61 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Filip Schill-Örne | 1998 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Robin Jacobsson | 1998 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Carl Petersson | 1998 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jonathan Karlsson | 1999 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | 571 | 25.20 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Joel Georgy | 1996 | 467 | 26.96 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | André Idoffsson | 1997 | 464 | 27.00 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Anton Johansson | 1996 | 447 | 27.34 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Alfred Bjärudd | 1996 | 436 | 27.58 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Timmie Rydberg | 1996 | 406 | 28.23 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Daniel Andersson | 1997 | 405 | 28.27 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Johan Staflund | 1997 | 404 | 28.29 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Albin Wigert | 1997 | 388 | 28.67 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Tobias Josefsson | 1997 | 387 | 28.70 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | Simon Sundfors | 1996 | 363 | 29.31 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | David Pålsson | 1996 | 351 | 29.64 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Oskar Ehrnberg | 1997 | 350 | 29.66 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Eric Gustafsson | 1997 | 329 | 30.28 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
15 | Arian Danai | 1997 | 304 | 31.10 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Felix Nilsson | 1996 | 282 | 31.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Arvid Lundgren | 1997 | 253 | 33.08 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | 587 | 24.98 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
2 | Julian Cöster | 1995 | 527 | 25.88 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Mikael Blum | 1995 | 526 | 25.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Oskar Johansson | 1993 | 508 | 26.20 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Janne Ledin | 1994 | 497 | 26.40 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Adam Rohde | 1993 | 491 | 26.51 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Mathias Petrusson | 1993 | 488 | 26.56 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Ludvig Hazard | 1995 | 459 | 27.10 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Jim Ljungquist | 1994 | 456 | 27.17 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Theodor Hennings | 1995 | 442 | 27.44 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Rasmus Ekelöf | 1995 | 436 | 27.58 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Gustav Olander | 1994 | 430 | 27.71 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Max Ackerman | 1995 | 408 | 28.19 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Niklas Sandberg | 1995 | 386 | 28.71 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Joakim Bresche | 1994 | 358 | 29.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Mateo Herrera | 1995 | 342 | 29.91 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
17 | Anton Berglund | 1995 | 325 | 30.41 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Klara Tistrand | 2001 | 326 | 39.30 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
2 | Daniella Fallenhag | 2000 | 302 | 40.33 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Vanja Alm | 2000 | 265 | 42.12 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Marinella Tosic | 2001 | 256 | 42.64 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Maja Engström | 2000 | 251 | 42.90 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Michaela Johansson | 2000 | 244 | 43.31 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Emma Lundgren | 2000 | 222 | 44.68 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Petronella Johansson | 2000 | 217 | 45.01 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 210 | 45.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Ebba Hultgren | 2000 | 208 | 45.65 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Sara Westholm | 2001 | 200 | 46.24 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Moa Ovik | 2000 | 186 | 47.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Nathalie Grahn | 2000 | 184 | 47.61 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Sofia Bekken | 2001 | 179 | 48.03 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Sara Hugosson | 2000 | 177 | 48.20 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | Elise Björkner | 2001 | 150 | 50.92 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Clara Balslev | 2001 | 137 | 52.52 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Cornelia Almqvist | 2002 | 134 | 52.90 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Matilda Bengtsson | 2002 | 118 | 55.15 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
20 | Julia Johansson | 2000 | 114 | 55.82 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Ronja Berggren | 2003 | 103 | 57.66 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
22 | Thea Carlsson | 2002 | 97 | 58.95 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | Sara Karlsson | 2001 | 81 | 1:02.65 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Sara Hägglund | 2002 | 78 | 1:03.26 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Nanna Sandgren | 2003 | DSQ | |||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Hassler | 1998 | 528 | 33.49 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Mathilda Janzon | 1998 | 519 | 33.67 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Gabriella Petersson | 1998 | 469 | 34.83 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | 466 | 34.90 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Marta Qvirist | 1998 | 392 | 36.98 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Therese Wibrink | 1998 | 375 | 37.51 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Amanda Rinde | 1998 | 368 | 37.75 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Malin Andersson | 1999 | 329 | 39.18 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Erica Staflund | 1999 | 320 | 39.58 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Vilma Nilsson | 1998 | 311 | 39.95 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Emma Taylor | 1998 | 302 | 40.33 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 293 | 40.73 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
13 | Emma Walander | 1999 | 293 | 40.74 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Karin Wennberg | 1999 | 283 | 41.20 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
15 | Maja Karlsson | 1999 | 283 | 41.23 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Nathalie Johansson | 1999 | 254 | 42.75 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
17 | Anna Kvarfordt | 1998 | 249 | 43.01 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
18 | Linnéa Söderman | 1998 | 248 | 43.08 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
19 | Julia Virgili | 1998 | 247 | 43.15 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Alicia Jacobsson | 1998 | 246 | 43.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Fanny Nilsson | 1998 | 240 | 43.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Diba Zangana | 1999 | 207 | 45.77 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
23 | Nora Berglin | 1998 | 200 | 46.31 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Jouline Svensson | 1999 | 190 | 47.08 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Isabel Drzewiecki | 1998 | 187 | 47.35 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
26 | Linnea Karlsson | 1999 | 187 | 47.36 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
27 | Jelka Feldhusen | 1998 | 184 | 47.56 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 182 | 47.72 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
29 | Tilda Conradsson | 1999 | 171 | 48.79 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Alisa Egecioglu | 1999 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 639 | 31.42 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Amanda Kimander | 1997 | 559 | 32.84 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
3 | Josefin Nielsen-Fernandes | 1996 | 553 | 32.97 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Rebecca Håkansson | 1996 | 549 | 33.05 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Nike Kruners | 1996 | 545 | 33.13 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Jenny Thalin | 1997 | 490 | 34.32 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Erika Sköldberg | 1996 | 458 | 35.10 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | My Janzén | 1997 | 457 | 35.12 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia von Sydow | 1997 | 439 | 35.60 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
10 | Johanna Cavalli | 1996 | 432 | 35.79 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Johanna Åberg | 1997 | 406 | 36.53 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Christina Ekstedt | 1996 | 400 | 36.72 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Johanna Keifer | 1996 | 393 | 36.93 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Elvira Hörndahl | 1997 | 391 | 37.00 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Hanna Rydén | 1996 | 369 | 37.74 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
16 | Linnea Kobel | 1996 | 368 | 37.77 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
17 | Maja Bergstrand | 1996 | 349 | 38.44 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Amanda Werthén | 1997 | 349 | 38.45 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Elvira Källberg | 1997 | 305 | 40.18 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Sophie Antonsson | 1997 | 294 | 40.71 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
21 | Julia Läth | 1997 | 293 | 40.73 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
22 | Linnéa Andersson | 1997 | 292 | 40.81 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 289 | 40.93 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Benedicte Balslev | 1997 | 249 | 43.00 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Linnéa Hellberg | 1997 | 215 | 45.17 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Mathilde Hennings | 1997 | 186 | 47.44 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Carolina Elvind | 1994 | 601 | 32.06 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 452 | 35.25 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Elin Palmqvist | 1995 | 442 | 35.52 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Anna Gustafsson | 1994 | 388 | 37.10 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | My Jensen | 1993 | 373 | 37.60 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Lovisa Jern | 1995 | 347 | 38.52 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Elina Grape | 1995 | 327 | 39.29 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Fanny Andersson | 1995 | 267 | 42.02 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Sara Rådman | 1995 | 148 | 51.15 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Alex Phu | 2000 | 184 | 39.46 | 1:27.52 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Oscar Johansson | 2000 | 140 | 42.38 | 1:35.96 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | 338 | 32.20 | 1:11.50 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Albin Larsson | 1998 | 277 | 33.41 | 1:16.47 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
3 | Mårten Petersson | 1998 | 272 | 34.26 | 1:16.89 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Marcus Wallén | 1999 | 193 | 38.38 | 1:26.19 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Johan Persson | 1998 | 188 | 39.08 | 1:26.94 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Julius Cavalli | 1999 | 166 | 40.47 | 1:30.71 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Max Karlsson | 1999 | 152 | 42.66 | 1:33.41 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Johansson | 1996 | 505 | 29.59 | 1:02.55 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Triantafillou | 1997 | 411 | 31.13 | 1:07.01 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Timmie Rydberg | 1996 | 388 | 31.40 | 1:08.30 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 363 | 31.56 | 1:09.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | David Zachrisson | 1996 | 347 | 32.08 | 1:10.89 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Jesper Kaudern | 1997 | 311 | 32.63 | 1:13.54 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Hampus Persson | 1997 | 291 | 33.68 | 1:15.20 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Persson | 1994 | 588 | 28.80 | 59.46 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Arvidsson | 1994 | 506 | 28.57 | 1:02.50 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Julian Cöster | 1995 | 499 | 29.48 | 1:02.83 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | John Olsson | 1995 | 492 | 29.20 | 1:03.12 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Adam Rohde | 1993 | 450 | 29.79 | 1:05.02 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Gustav Olander | 1994 | 448 | 29.51 | 1:05.11 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Mikael Blum | 1995 | 444 | 30.54 | 1:05.31 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Oscar Frankenfelt | 1994 | 433 | 30.96 | 1:05.87 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustav Blomgren | 1993 | 408 | 31.01 | 1:07.15 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Gustav Andersson | 1994 | 346 | 33.03 | 1:10.99 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Max Ackerman | 1995 | 323 | 34.01 | 1:12.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Christopher Jedel | 1995 | 303 | 34.55 | 1:14.14 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Kajsa Bengtsson | 1997 | 359 | 37.20 | 1:20.43 | 2:05.88 | 2:51.43 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Julia Karlsson | 1997 | 254 | 38.64 | 1:25.09 | 2:17.46 | 3:12.24 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Pettersson | 1993 | 492 | 34.15 | 1:12.66 | 1:53.08 | 2:34.26 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Malin Westman | 1995 | 439 | 35.11 | 1:15.35 | 1:56.92 | 2:40.32 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Lundblad | 1995 | 372 | 36.05 | 1:17.98 | 2:02.86 | 2:49.31 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Gunnar Widerberg | 2000 | 235 | 47.90 | 1:40.68 | 2:34.82 | 3:26.34 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Elias Hyvönen | 2000 | 234 | 48.29 | 1:42.04 | 2:35.99 | 3:26.60 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Erik Josefson | 2000 | 233 | 47.18 | 1:40.31 | 2:34.83 | 3:26.79 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
4 | Oscar Johansson | 2000 | 153 | 55.81 | 1:56.37 | 2:58.30 | 3:57.84 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
5 | Hampus Dahlgren | 2001 | 131 | 53.94 | 2:00.69 | 3:06.33 | 4:10.81 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | William Svalander | 1998 | 380 | 39.29 | 1:24.46 | 2:10.98 | 2:55.75 | |||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 361 | 39.74 | 1:25.03 | 2:12.10 | 2:58.83 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Adam Jonsson | 1999 | 222 | 46.37 | 1:38.21 | 2:34.60 | 3:30.25 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Brink | 1999 | 213 | 47.68 | 1:41.74 | 2:38.52 | 3:33.32 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Hakim Haj Salah | 1999 | 148 | 55.49 | 1:57.30 | 2:59.25 | 4:00.43 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Jonathan Karlsson | 1999 | 143 | 56.08 | 1:59.05 | 3:01.99 | 4:03.30 | |||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Alfred Bjärudd | 1996 | 464 | 36.16 | 1:17.73 | 2:01.61 | 2:44.48 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Oskar Ehrnberg | 1997 | 445 | 36.44 | 1:18.15 | 2:01.60 | 2:46.73 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Daniel Andersson | 1997 | 409 | 37.35 | 1:21.21 | 2:07.14 | 2:51.48 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Andersson | 1997 | 407 | 38.88 | 1:22.43 | 2:07.00 | 2:51.85 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Johan Staflund | 1997 | 367 | 39.02 | 1:23.47 | 2:10.64 | 2:57.74 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Albin Wigert | 1997 | 304 | 41.76 | 1:30.83 | 2:21.95 | 3:09.34 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ludvig Hazard | 1995 | 512 | 35.04 | 1:15.14 | 1:57.45 | 2:39.12 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Oskar Johansson | 1993 | 497 | 36.48 | 1:17.58 | 1:59.28 | 2:40.77 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Mateo Herrera | 1995 | 466 | 36.77 | 1:17.95 | 2:00.82 | 2:44.25 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 406 | 42.38 | 1:27.05 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Maja Engström | 2000 | 343 | 43.59 | 1:32.10 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
3 | Olivia Dahlström | 2001 | 262 | 47.09 | 1:40.75 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Daniella Fallenhag | 2000 | 256 | 48.29 | 1:41.49 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Ebba Hultgren | 2000 | 239 | 49.01 | 1:43.92 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Sara Westholm | 2001 | 237 | 48.63 | 1:44.14 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 224 | 49.57 | 1:46.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Nathalie Grahn | 2000 | 221 | 50.95 | 1:46.61 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Amanda Johansson | 2000 | 198 | 52.80 | 1:50.57 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 193 | 52.28 | 1:51.47 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Cornelia Almqvist | 2002 | 192 | 53.21 | 1:51.66 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
12 | Wilma Johansson | 2002 | 184 | 53.70 | 1:53.32 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Sophia Stickel | 2001 | 177 | 54.51 | 1:54.84 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Petronella Johansson | 2000 | 174 | 53.87 | 1:55.55 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Michaela Johansson | 2000 | 172 | 56.41 | 1:55.89 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
16 | Anna Hamrin | 2000 | 168 | 54.89 | 1:56.69 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Elise Björkner | 2001 | 163 | 55.28 | 1:57.97 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Clara Balslev | 2001 | 150 | 54.31 | 2:01.30 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Andrea Reinhold | 2001 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Alexandra Nilsson | 1998 | 504 | 38.07 | 1:20.99 | |||||
Saltsjöbadens Idrottsförening | ||||||||||
2 | Fanny Nilsson | 1998 | 396 | 41.17 | 1:27.75 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | 394 | 41.00 | 1:27.89 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | 373 | 42.58 | 1:29.57 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Vanessa Phu | 1998 | 367 | 41.61 | 1:30.00 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Elise Wallén | 1998 | 366 | 42.86 | 1:30.13 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Vilma Nilsson | 1998 | 310 | 45.07 | 1:35.19 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 300 | 44.73 | 1:36.24 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
9 | Emma Taylor | 1998 | 298 | 45.48 | 1:36.47 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Alicia Jacobsson | 1998 | 294 | 44.48 | 1:36.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Mathilda Janzon | 1998 | 289 | 45.19 | 1:37.45 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Sara Ehrnberg | 1999 | 272 | 47.76 | 1:39.43 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Nora Berglin | 1998 | 270 | 47.36 | 1:39.77 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Erica Staflund | 1999 | 263 | 47.71 | 1:40.60 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
15 | Maja Karlsson | 1999 | 260 | 47.24 | 1:41.04 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Diba Zangana | 1999 | 246 | 48.30 | 1:42.87 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Alice Andreasson | 1998 | 230 | 48.25 | 1:45.12 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Ebba Wingstrand | 1999 | 229 | 50.31 | 1:45.35 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Julia Virgili | 1998 | 228 | 49.30 | 1:45.54 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Jouline Svensson | 1999 | 223 | 50.13 | 1:46.23 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 219 | 50.53 | 1:46.94 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Karin Wennberg | 1999 | 218 | 50.25 | 1:47.04 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
23 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | 214 | 51.36 | 1:47.76 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Nathalie Johansson | 1999 | 213 | 50.16 | 1:47.88 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
25 | Jelka Feldhusen | 1998 | 209 | 52.55 | 1:48.64 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
26 | Linnéa Söderman | 1998 | 202 | 52.20 | 1:49.88 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
27 | Carolina Borre | 1999 | 197 | 52.95 | 1:50.78 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
28 | Tilda Conradsson | 1999 | 195 | 52.82 | 1:51.06 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
29 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 168 | 54.66 | 1:56.76 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
30 | Julia Holst | 1999 | 146 | 55.68 | 2:02.35 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Linnea Karlsson | 1999 | 145 | 57.19 | 2:02.80 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
- | Ebba Behre | 1998 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | 579 | 36.35 | 1:17.33 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Johanna Niklasson | 1996 | 553 | 36.02 | 1:18.53 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
3 | Jenny Thalin | 1997 | 435 | 39.90 | 1:25.06 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Annica Molin | 1996 | 434 | 40.02 | 1:25.13 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Linnea Kobel | 1996 | 420 | 40.57 | 1:26.05 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | 393 | 40.90 | 1:28.02 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Hanna Rydén | 1996 | 387 | 41.49 | 1:28.45 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | My Janzén | 1997 | 381 | 41.53 | 1:28.90 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Sophie Antonsson | 1997 | 368 | 41.96 | 1:29.94 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
10 | Johanna Åberg | 1997 | 367 | 42.79 | 1:30.02 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Maja Bergstrand | 1996 | 338 | 43.68 | 1:32.48 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
12 | Josephine Birath | 1997 | 326 | 45.01 | 1:33.68 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Benedicte Balslev | 1997 | 291 | 45.53 | 1:37.23 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 272 | 46.56 | 1:39.46 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Mathilde Hennings | 1997 | 219 | 49.93 | 1:47.00 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elin Palmqvist | 1995 | 435 | 40.43 | 1:25.06 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Elina Grape | 1995 | 425 | 41.09 | 1:25.72 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Anna Ljung | 1994 | 425 | 40.17 | 1:25.74 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Fanny Andersson | 1995 | 350 | 43.35 | 1:31.41 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Lovisa Jern | 1995 | 347 | 43.16 | 1:31.71 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Sara Rådman | 1995 | 283 | 46.01 | 1:38.16 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.85 | 2:07.73 | 3:12.30 | 4:16.20 | |||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.97 | 2:07.79 | 3:13.14 | 4:17.47 | |||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 1:02.03 | 2:08.91 | 3:17.72 | 4:26.46 | |||
4 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.69 | 2:16.26 | 3:28.50 | 4:36.58 | |||
5 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:07.02 | 2:18.77 | 3:29.18 | 4:38.23 | |||
6 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:06.73 | 2:19.64 | 3:31.78 | 4:41.32 | |||
7 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.20 | 2:20.88 | 3:33.22 | 4:42.33 | |||
8 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 1:06.26 | 2:19.40 | 3:33.28 | 4:43.06 | |||
9 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.17 | 2:21.08 | 3:32.52 | 4:43.27 | |||
10 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.37 | 2:19.28 | 3:32.54 | 4:43.36 | |||
11 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:08.73 | 2:23.02 | 3:36.09 | 4:47.81 | |||
12 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.58 | 2:23.74 | 3:38.18 | 4:48.67 | |||
13 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.07 | 2:25.14 | 3:41.25 | 4:55.28 | |||
14 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:08.97 | 2:24.11 | 3:40.96 | 4:55.37 | |||
15 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.12 | 2:27.63 | 3:44.81 | 5:00.32 | |||
16 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 1:10.49 | 2:28.08 | 3:46.30 | 5:02.38 | |||
17 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:11.33 | 2:31.02 | 3:51.69 | 5:09.30 | |||
18 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:12.23 | 2:33.59 | 3:55.58 | 5:12.83 | |||
19 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:09.30 | 2:28.08 | 3:50.66 | 5:13.01 | |||
20 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:17.49 | 2:42.28 | 4:06.38 | 5:26.90 | |||
21 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 1:23.29 | 2:52.26 | 4:20.34 | 5:42.29 | |||
22 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 1:22.00 | 2:52.11 | 4:20.20 | 5:42.33 | |||
23 | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:23.67 | 2:52.50 | 4:20.74 | 5:44.28 | |||
24 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:22.17 | 2:53.34 | 4:25.50 | 5:53.34 | |||
25 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 1:20.44 | 2:54.94 | 4:27.02 | 5:56.33 | |||
26 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:27.06 | 3:00.22 | 4:33.97 | 6:01.10 | |||
27 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:25.37 | 3:00.48 | 4:34.73 | 6:04.58 | |||
28 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 1:26.55 | 3:01.54 | 4:36.18 | 6:06.03 | |||
29 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 1:28.25 | 3:03.86 | 4:41.28 | 6:12.22 | |||
30 | Emil Losman | 1998 | Göteborg Sim | 1:29.52 | 3:07.60 | 4:47.54 | 6:21.37 | |||
31 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:35.40 | 3:20.07 | 5:04.79 | 6:47.32 | |||
32 | Love Emilsson | 2000 | Göteborg Sim | 1:40.73 | 3:30.32 | 5:22.44 | 7:09.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 36, 800m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.20 | 2:16.38 | 3:26.04 | 4:35.53 | 9:15.28 | ||
5:45.67 | 6:56.22 | 8:06.43 | ||||||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.01 | 2:18.75 | 3:32.52 | 4:46.79 | 9:42.55 | ||
6:01.00 | 7:15.06 | 8:29.65 | ||||||||
3 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.59 | 2:26.06 | 3:42.71 | 4:59.51 | 10:09.85 | ||
6:15.91 | 7:34.63 | 8:52.69 | ||||||||
4 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.26 | 2:27.65 | 3:44.80 | 5:03.20 | 10:20.80 | ||
6:22.97 | 7:42.84 | 9:03.01 | ||||||||
5 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:14.28 | 2:33.04 | 3:52.45 | 5:12.07 | 10:26.21 | ||
6:31.92 | 7:51.25 | 9:10.65 | ||||||||
6 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.57 | 2:32.97 | 3:52.33 | 5:11.16 | 10:26.41 | ||
6:31.17 | 7:50.99 | 9:10.42 | ||||||||
7 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:14.94 | 2:36.29 | 3:57.46 | 5:19.74 | 10:44.27 | ||
6:42.63 | 8:05.05 | 9:25.62 | ||||||||
8 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 1:13.79 | 2:35.56 | 3:58.10 | 5:20.39 | 10:46.14 | ||
6:41.80 | 8:03.32 | 9:25.40 | ||||||||
9 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 1:15.92 | 2:38.68 | 4:02.64 | 5:26.04 | 10:55.72 | ||
6:48.92 | 8:13.03 | 9:35.21 | ||||||||
10 | Julia Läth | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:16.60 | 2:41.19 | 4:06.67 | 5:32.78 | 11:12.70 | ||
6:59.04 | 8:25.21 | 9:50.45 | ||||||||
11 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:17.61 | 2:43.32 | 4:11.09 | 5:37.73 | 11:28.37 | ||
7:04.49 | 8:32.07 | 9:59.83 | ||||||||
12 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:19.22 | 2:46.30 | 4:13.14 | 5:40.50 | 11:30.68 | ||
7:08.31 | 8:35.90 | 10:04.09 | ||||||||
13 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:24.07 | 2:57.48 | 4:31.89 | 6:04.00 | 12:05.79 | ||
7:38.93 | 9:10.95 | 10:40.64 | ||||||||
14 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:24.15 | 2:58.07 | 4:31.77 | 6:05.40 | 12:06.21 | ||
7:38.54 | 9:10.59 | 10:42.87 | ||||||||
15 | Jelka Feldhusen | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:26.44 | 12:33.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 37, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:48.23 | ||||||
Anton Welliver | 1995 | 28.92 | 59.21 | 59.21 | ||||||
Ludvig Hazard | 1995 | 27.15 | 58.18 | 1:57.39 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 26.89 | 56.46 | 2:53.85 | ||||||
Isak Eliasson | 1996 | 25.94 | 54.38 | 3:48.23 | ||||||
2 | Göteborg Sim Herrar Lag 1 | 0 | Göteborg Sim | 4:10.71 | ||||||
Alexander Triantafillou | 1997 | 28.98 | 1:00.92 | 1:00.92 | ||||||
Gustav Olander | 1994 | 29.41 | 1:02.48 | 2:03.40 | ||||||
Oskar Ehrnberg | 1997 | 30.14 | 1:03.06 | 3:06.46 | ||||||
Gustav Blomgren | 1993 | 29.49 | 1:04.25 | 4:10.71 | ||||||
3 | Vf Sim 1 Killar | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:23.88 | ||||||
Rasmus Ekelöf | 1995 | 28.74 | 1:00.76 | 1:00.76 | ||||||
Gustav Andersson | 1994 | 31.61 | 1:06.58 | 2:07.34 | ||||||
Anton Berglund | 1995 | 31.55 | 1:08.04 | 3:15.38 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 32.46 | 1:08.50 | 4:23.88 | ||||||
4 | Skövde SS Herrar | 1997 | Skövde Simsällskap | 4:39.72 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 34.18 | 1:11.68 | 1:11.68 | ||||||
Albin Lövgren | 1999 | 30.90 | 1:05.97 | 2:17.65 | ||||||
Emil Jonsson | 1999 | 37.78 | 1:20.62 | 3:38.27 | ||||||
Johan Staflund | 1997 | 28.69 | 1:01.45 | 4:39.72 | ||||||
5 | Göteborg Sim Herrar Lag 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:11.19 | ||||||
Samuel Sjögren | 1999 | 35.19 | 1:15.80 | 1:15.80 | ||||||
Eric Björkner | 1998 | 35.38 | 1:15.94 | 2:31.74 | ||||||
Alex Phu | 2000 | 38.51 | 1:22.32 | 3:54.06 | ||||||
Edvin Andersson | 1998 | 35.93 | 1:17.13 | 5:11.19 | ||||||
6 | Vf Sim 2 Killar | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 5:13.06 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 36.24 | 1:16.38 | 1:16.38 | ||||||
Johannes Andersson | 1999 | 36.39 | 1:17.38 | 2:33.76 | ||||||
Max Sandgren | 1999 | 38.04 | 1:21.00 | 3:54.76 | ||||||
David Holmefalk | 1998 | 37.23 | 1:18.30 | 5:13.06 | ||||||
7 | Vf Sim 3 Killar | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 5:57.49 | ||||||
Erik Storberg | 2000 | 37.87 | 1:19.53 | 1:19.53 | ||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 43.14 | 1:32.80 | 2:52.33 | ||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 42.61 | 1:31.54 | 4:23.87 | ||||||
Erik Brink | 1999 | 41.85 | 1:33.62 | 5:57.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Falkenberg Race | Utskriftsdatum | 15 april 2012 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:22 | |||
Arrangör | Varberg Falkenberg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 38, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Sim Damer Lag 1 | 0 | Göteborg Sim | 4:57.86 | ||||||
Mathilda Janzon | 1998 | 37.09 | 1:15.62 | 1:15.62 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 37.28 | 1:19.38 | 2:35.00 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 33.50 | 1:14.21 | 3:49.21 | ||||||
Matilda Kewenter | 1997 | 32.98 | 1:08.65 | 4:57.86 | ||||||
2 | Skövde SS Damer [1995] | 1995 | Skövde Simsällskap | 5:21.59 | ||||||
Lovisa Jern | 1995 | 38.66 | 1:19.04 | 1:19.04 | ||||||
Fanny Andersson | 1995 | 42.31 | 1:30.89 | 2:49.93 | ||||||
Elina Grape | 1995 | 36.82 | 1:20.40 | 4:10.33 | ||||||
Julia Läth | 1997 | 33.86 | 1:11.26 | 5:21.59 | ||||||
3 | Göteborg Sim Damer Lag 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:57.70 | ||||||
Karin Wennberg | 1999 | 42.19 | 1:26.83 | 1:26.83 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 43.98 | 1:35.31 | 3:02.14 | ||||||
Daniella Fallenhag | 2000 | 43.22 | 1:37.80 | 4:39.94 | ||||||
Amanda Johansson | 2000 | 36.74 | 1:17.76 | 5:57.70 | ||||||
- | Vf Sim 1 Tjejer | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 36.81 | 1:15.66 | |||||||
- | Vf Sim 2 Tjejer | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 43.10 | 1:28.97 | 1:28.97 | ||||||
Maja Engström | 2000 | 3:03.92 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 15 april 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:22 |