Resultat för Farum Cup 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2012 | Udskriftsdato | 28 april 2012 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 april 2012 |
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 411 | 37.97 | 1:20.43 | 2:09.42 | 2:49.71 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 389 | 38.88 | 1:22.18 | 2:12.92 | 2:52.80 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 375 | 37.13 | 1:21.73 | 2:13.42 | 2:54.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Ida Rosenius | 2000 | 372 | 39.85 | 1:26.18 | 2:15.00 | 2:55.36 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 356 | 42.47 | 1:29.48 | 2:17.85 | 2:57.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 356 | 43.74 | 1:32.75 | 2:19.65 | 2:58.06 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 355 | 44.45 | 1:28.25 | 2:20.11 | 2:58.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Mia Steen Duus | 2001 | 351 | 40.47 | 1:29.40 | 2:18.45 | 2:58.88 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Fritzböger | 2001 | 325 | 38.10 | 1:25.62 | 2:21.49 | 3:03.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | 318 | 42.06 | 1:29.53 | 2:23.17 | 3:04.84 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | 313 | 41.01 | 1:28.09 | 2:24.46 | 3:05.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 308 | 44.20 | 1:33.80 | 2:26.03 | 3:06.70 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 307 | 40.19 | 1:31.64 | 2:27.34 | 3:07.09 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 294 | 39.54 | 1:30.32 | 3:09.72 | 3:09.72 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Refsgaard | 2000 | 290 | 44.99 | 1:35.89 | 2:26.33 | 3:10.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 274 | 43.25 | 1:33.30 | 2:28.40 | 3:14.16 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | 272 | 40.53 | 1:29.01 | 2:31.63 | 3:14.63 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 266 | 43.02 | 1:31.14 | 2:34.58 | 3:16.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Lina Friis | 2001 | 256 | 47.29 | 1:37.19 | 2:35.90 | 3:18.58 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 256 | 47.51 | 1:37.73 | 2:37.50 | 3:18.60 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederikke Jensen | 2000 | 237 | 48.45 | 1:38.18 | 2:39.45 | 3:23.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Emilia Frederiksen | 2000 | 235 | 50.82 | 1:44.07 | 2:38.45 | 3:24.32 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
23 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 230 | 49.58 | 1:42.23 | 2:41.34 | 3:26.00 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Katrine Jensen | 2000 | 229 | 49.28 | 1:39.90 | 2:41.27 | 3:26.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Clara Gjerløv | 2002 | 225 | 50.59 | 1:43.12 | 2:41.17 | 3:27.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 224 | 48.59 | 1:37.20 | 2:41.42 | 3:27.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 221 | 48.02 | 1:40.21 | 2:42.28 | 3:28.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Julia Frederiksen | 2001 | 217 | 52.01 | 1:47.73 | 2:45.13 | 3:29.98 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
29 | Rositha Christensen | 2000 | 216 | 53.29 | 1:49.06 | 2:45.43 | 3:30.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Anne Føyn | 2002 | 215 | 47.27 | 1:41.09 | 2:43.18 | 3:30.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Laura Janner | 2002 | 214 | 48.87 | 1:44.80 | 2:46.47 | 3:31.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Lotte Kraglund Poulsen | 2000 | 213 | 51.72 | 1:44.14 | 2:41.08 | 3:31.13 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Line Strandby | 2001 | 212 | 52.55 | 1:42.58 | 2:45.35 | 3:31.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 207 | 49.47 | 1:42.32 | 2:46.69 | 3:33.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 200 | 49.23 | 1:44.76 | 2:46.02 | 3:35.83 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nikoline Kraglund Poulsen | 2000 | 181 | 57.52 | 1:51.33 | 2:50.39 | 3:42.93 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
37 | Alva Olsson | 2001 | 179 | 49.64 | 1:48.66 | 2:53.53 | 3:43.80 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
38 | Isabel Abcell | 2001 | 177 | 49.99 | 1:47.31 | 2:53.50 | 3:44.47 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Annie Johansson | 2002 | 173 | 55.58 | 1:54.26 | 2:55.29 | 3:46.28 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
40 | Lovisa Bylund | 2001 | 169 | 52.91 | 1:53.41 | 2:50.61 | 3:47.97 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
41 | Maria Euström | 2000 | 161 | 58.47 | 1:55.30 | 3:01.75 | 3:51.82 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
42 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 158 | 53.53 | 1:51.85 | 3:00.40 | 3:53.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Aparjita Michaelsen | 2001 | 153 | 53.53 | 1:54.21 | 3:01.40 | 3:55.81 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
44 | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | 147 | 1:02.15 | 1:59.24 | 3:07.61 | 3:58.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
45 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 119 | 1:03.75 | 2:09.42 | 3:21.47 | 4:16.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Tine Østergaard | 2000 | DNF | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Linn Rosenius | 2002 | DSQ | Ryg afl.på mave 100m | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Sandra A. Ajslev | 2001 | DSQ | afl. på ryg ved 100 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Lendt | 2000 | DSQ | afl. ryg på mave 100 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Victoria Kappel | 2000 | DSQ | Ryg afs. v. 100 m | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 524 | 35.74 | 1:18.25 | 2:00.18 | 2:36.51 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 514 | 34.38 | 1:16.15 | 2:00.39 | 2:37.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | 505 | 35.38 | 1:18.50 | 2:01.64 | 2:38.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 425 | 35.38 | 1:14.89 | 2:06.05 | 2:47.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | 403 | 35.67 | 1:20.29 | 2:11.01 | 2:50.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 402 | 36.56 | 1:22.06 | 2:11.00 | 2:50.87 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nanna Sonne | 1999 | 401 | 36.74 | 1:19.92 | 2:12.74 | 2:51.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Ditte Friis | 1999 | 399 | 36.72 | 1:23.41 | 2:15.45 | 2:51.36 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Clement | 1999 | 385 | 35.65 | 1:22.27 | 2:15.57 | 2:53.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 383 | 36.80 | 1:24.57 | 2:13.85 | 2:53.75 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Strandby | 1999 | 330 | 41.31 | 1:29.86 | 2:19.26 | 3:02.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Maria Buch | 1999 | 306 | 41.34 | 1:31.59 | 2:24.47 | 3:07.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Pernille Jensen | 1998 | 293 | 40.49 | 1:30.83 | 2:26.16 | 3:10.03 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 262 | 44.66 | 1:38.48 | 2:33.98 | 3:17.27 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emma Magnusson | 1999 | 233 | 47.07 | 1:41.96 | 2:41.54 | 3:25.15 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 232 | 51.16 | 1:40.69 | 2:40.98 | 3:25.37 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 220 | 45.49 | 1:39.98 | 2:42.92 | 3:29.00 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 161 | 53.72 | 1:54.06 | 3:01.40 | 3:51.80 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna C. Lange | 1998 | DSQ | afl. på mave 100 m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 680 | 31.26 | 1:08.47 | 1:50.38 | 2:23.45 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 622 | 30.87 | 1:08.49 | 1:52.52 | 2:27.82 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Marie Vedel | 1994 | 557 | 32.94 | 1:13.57 | 1:59.76 | 2:33.30 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Bastiansen | 1995 | 521 | 34.63 | 1:15.16 | 2:02.37 | 2:36.78 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Riisberg | 1996 | 516 | 34.13 | 1:15.30 | 2:01.03 | 2:37.27 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Dideriksen | 1984 | 469 | 34.50 | 1:17.40 | 2:04.61 | 2:42.34 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Majbrit Rosin | 1996 | 446 | 35.87 | 1:22.34 | 2:10.40 | 2:45.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anna Deleuran | 1995 | 437 | 37.15 | 1:20.53 | 2:06.97 | 2:46.25 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Jensen | 1997 | 415 | 36.40 | 1:19.93 | 2:10.44 | 2:49.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maja Hjuler | 1997 | 415 | 36.12 | 1:20.02 | 2:10.05 | 2:49.17 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 404 | 38.63 | 1:23.77 | 2:12.61 | 2:50.68 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Bolette Thomsen | 1997 | 403 | 35.91 | 1:23.00 | 2:09.88 | 2:50.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 387 | 38.24 | 1:25.80 | 2:14.48 | 2:53.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Katrine Feld | 1993 | 294 | 40.79 | 1:31.11 | 2:24.91 | 3:09.74 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefin Hansson | 1993 | 290 | 40.36 | 1:29.85 | 2:25.77 | 3:10.48 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 april 2012 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |