Resultater for Vårsimiaden reg 2012 Södertälje
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden-reg |
|
Utskriftsdatum |
05 maj 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
09:52 |
|
|
Arrangör |
Södertälje SS - Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 maj 2012 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.53 |
1:09.13 |
1:46.08 |
|
2:21.35 |
|
2 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.22 |
1:08.97 |
1:46.23 |
|
2:22.87 |
|
3 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.44 |
1:11.86 |
1:52.10 |
|
2:31.22 |
|
4 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.04 |
1:13.30 |
1:53.97 |
|
2:32.18 |
|
5 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.17 |
1:12.53 |
1:53.24 |
|
2:32.64 |
|
6 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.74 |
1:15.39 |
1:56.82 |
|
2:36.85 |
|
7 |
Kristina Johnsson |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
33.58 |
1:13.47 |
1:55.79 |
|
2:36.97 |
|
8 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.73 |
1:15.66 |
1:57.50 |
|
2:37.54 |
|
9 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.73 |
1:19.64 |
2:03.25 |
|
2:45.28 |
|
10 |
Elin Ahnfelt |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.23 |
1:21.21 |
2:05.19 |
|
2:48.11 |
|
11 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.51 |
1:21.20 |
2:06.31 |
|
2:48.66 |
|
12 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.49 |
1:21.40 |
2:06.42 |
|
2:48.78 |
|
13 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.33 |
1:22.12 |
2:07.20 |
|
2:50.40 |
|
14 |
Tara Ebrahimi |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
37.17 |
1:18.83 |
2:03.95 |
|
2:50.87 |
|
15 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
38.20 |
1:22.11 |
2:07.35 |
|
2:50.99 |
|
16 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
39.79 |
1:26.48 |
2:12.17 |
|
2:55.16 |
|
17 |
Lisa Nyberg |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.26 |
1:25.52 |
2:12.34 |
|
2:55.99 |
|
18 |
Isabelle Flora |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.76 |
1:27.88 |
2:14.39 |
|
2:56.40 |
|
19 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.44 |
1:25.13 |
2:12.58 |
|
2:58.94 |
|
20 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.65 |
1:24.30 |
2:12.53 |
|
3:00.13 |
|
21 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
42.18 |
1:29.44 |
2:16.73 |
|
3:00.51 |
|
22 |
Ida Hamberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.30 |
1:26.88 |
2:14.70 |
|
3:01.36 |
|
23 |
Manjiri Bhat |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.76 |
1:23.64 |
2:13.14 |
|
3:01.43 |
|
24 |
Maja Sundheden |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
39.24 |
1:27.10 |
2:15.98 |
|
3:02.88 |
|
25 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
40.07 |
1:26.57 |
2:15.71 |
|
3:03.69 |
|
26 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.34 |
1:26.54 |
2:16.94 |
|
3:04.39 |
|
27 |
Vera Bodén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
42.60 |
1:30.13 |
2:19.33 |
|
3:07.06 |
|
28 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.81 |
1:28.80 |
2:20.23 |
|
3:07.49 |
|
29 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.94 |
1:29.87 |
2:20.33 |
|
3:08.00 |
|
30 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.04 |
1:32.51 |
2:23.08 |
|
3:10.43 |
|
31 |
Moa Fröberg |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
43.08 |
1:33.12 |
2:25.67 |
|
3:11.37 |
|
32 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.92 |
1:30.28 |
2:20.75 |
|
3:12.07 |
|
33 |
Paulina Erfelt |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
38.98 |
1:27.84 |
2:20.93 |
|
3:12.66 |
|
34 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.99 |
1:32.96 |
2:26.47 |
|
3:12.72 |
|
35 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.11 |
1:30.20 |
2:23.01 |
|
3:13.32 |
|
36 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.91 |
1:34.33 |
2:26.82 |
|
3:15.93 |
|
37 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.85 |
1:32.02 |
2:26.48 |
|
3:17.33 |
|
38 |
Thea Wahlström |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.90 |
1:33.21 |
2:26.64 |
|
3:19.02 |
|
39 |
Juni Brandt |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
43.68 |
1:33.24 |
2:26.88 |
|
3:19.78 |
|
40 |
Ebba Staaf |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
44.82 |
1:38.87 |
2:32.97 |
|
3:26.03 |
|
41 |
Magda Orsvärn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
46.35 |
1:41.45 |
2:37.67 |
|
3:32.41 |
|
- |
Athina Kureman |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Hanna Timbrant |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
05 maj 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
09:52 |
|