Resultater for KVIK Sydbank Ã…rgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag Indledende kl. 17.00
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Sydbank Årgangs Cup | Udskriftsdato | 27 april 2012 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2012 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 30.67 | ||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.12 | ||||||
3 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.80 | ||||||
4 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.40 | ||||||
5 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.57 | ||||||
6 | Mikael Jakobsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 35.19 | ||||||
7 | Nikolaj Ilyas Nielsen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.35 | ||||||
8 | Frederik Olsson | 2000 | Vest-Brøndby | 35.82 | ||||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.06 | ||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.25 | ||||||
11 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 36.96 | ||||||
12 | Alexander Guldbjørn | 2001 | Greve Svømmeklub | 37.36 | ||||||
13 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 37.64 | ||||||
14 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.69 | ||||||
15 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.11 | ||||||
16 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.17 | ||||||
17 | Tobias Bertelsen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.18 | ||||||
18 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.62 | ||||||
19 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.22 | ||||||
20 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 40.29 | ||||||
21 | Jonas Michaelsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.94 | ||||||
22 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | ||||||
23 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 41.47 | ||||||
24 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.97 | ||||||
25 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 43.77 | ||||||
26 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 48.96 | ||||||
27 | Christian Andersen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 49.08 | ||||||
28 | Mads Dolang | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.17 | ||||||
29 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.40 | ||||||
30 | Gorm Groth Finnerup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.88 | ||||||
31 | André Hansen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.90 | ||||||
- | Emil Frovin Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.77 | ||||||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.50 | ||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 27.78 | ||||||
4 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 27.93 | ||||||
5 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 28.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.88 | ||||||
6 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 28.88 | ||||||
8 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 29.04 | ||||||
9 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 29.58 | ||||||
10 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.90 | ||||||
11 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | ||||||
12 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.40 | ||||||
13 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 30.48 | ||||||
14 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.50 | ||||||
15 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.65 | ||||||
16 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.69 | ||||||
17 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.95 | ||||||
18 | Albert Alexander John | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.34 | ||||||
18 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.34 | ||||||
20 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.79 | ||||||
21 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.97 | ||||||
22 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.99 | ||||||
23 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.39 | ||||||
24 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.10 | ||||||
25 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.61 | ||||||
26 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.86 | ||||||
27 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.90 | ||||||
28 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.78 | ||||||
29 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 34.90 | ||||||
- | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Victor Hogue | 1999 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.20 | ||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.64 | ||||||
3 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 25.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 25.79 | ||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 25.95 | ||||||
6 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 27.20 | ||||||
7 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.34 | ||||||
8 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 27.52 | ||||||
9 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.60 | ||||||
10 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 27.72 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 28.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 28.07 | ||||||
13 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 28.59 | ||||||
14 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 29.09 | ||||||
15 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.17 | ||||||
16 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.31 | ||||||
17 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.82 | ||||||
18 | Thor Friis Skifte | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | ||||||
19 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 31.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 27 april 2012 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:56 |