Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskab
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:32 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 25.66 | ||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 26.15 | ||||||
3 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.17 | ||||||
4 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 27.37 | ||||||
5 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 27.50 | ||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 27.62 | ||||||
7 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 28.08 | ||||||
8 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 28.18 | ||||||
9 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.26 | ||||||
10 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 28.28 | ||||||
11 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 28.42 | ||||||
12 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.46 | ||||||
13 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.47 | ||||||
15 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.78 | ||||||
16 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.81 | ||||||
17 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 28.88 | ||||||
18 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.91 | ||||||
19 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.06 | ||||||
20 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.31 | ||||||
21 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.43 | ||||||
22 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 29.49 | ||||||
22 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 29.49 | ||||||
24 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 29.50 | ||||||
25 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 29.52 | ||||||
26 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 29.57 | ||||||
27 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 29.66 | ||||||
28 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 29.72 | ||||||
29 | Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.74 | ||||||
30 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.77 | ||||||
31 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 29.88 | ||||||
31 | Laura Jeppesen | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.88 | ||||||
33 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.92 | ||||||
34 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.21 | ||||||
35 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 30.24 | ||||||
- | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:32 |
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 720 | 25.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 687 | 26.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Tine Aagaard | 1989 | 654 | 26.79 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 614 | 27.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Hansen | 1994 | 574 | 27.98 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 565 | 28.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 558 | 28.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Vestergaard | 1992 | 542 | 28.52 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 595 | 27.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Camilla Rasmussen | 1991 | 589 | 27.74 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Cecilie Villadsen | 1995 | 559 | 28.22 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 546 | 28.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line H. Vestergaard | 1996 | 525 | 28.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie Philipsen | 1992 | 515 | 29.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mie Bøgh | 1991 | 501 | 29.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 421 | 31.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 23.65 | ||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 23.70 | ||||||
3 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 23.98 | ||||||
4 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 24.07 | ||||||
5 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 24.16 | ||||||
6 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 24.19 | ||||||
7 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 24.38 | ||||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 24.40 | ||||||
9 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 24.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 24.44 | ||||||
11 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 24.66 | ||||||
12 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 24.71 | ||||||
13 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 24.82 | ||||||
14 | Henrik Lagoni | 1991 | Herning Svømmeklub | 24.83 | ||||||
15 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 24.95 | ||||||
16 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 24.99 | ||||||
17 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 25.01 | ||||||
18 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.09 | ||||||
19 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 25.18 | ||||||
20 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.20 | ||||||
21 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 25.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 23.08 | ||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 23.76 | ||||||
3 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 23.99 | ||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 24.13 | ||||||
4 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 24.13 | ||||||
6 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 24.17 | ||||||
7 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 24.30 | ||||||
8 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 24.91 | ||||||
9 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 24.76 | ||||||
9 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 24.76 | ||||||
11 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 24.97 | ||||||
12 | Henrik Lagoni | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.13 | ||||||
13 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 25.14 | ||||||
14 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 25.17 | ||||||
15 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 25.31 | ||||||
16 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 25.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.18 2009-11-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.73 | ||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.51 | ||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.93 | ||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.06 | ||||||
5 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.16 | ||||||
6 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 29.40 | ||||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.44 | ||||||
8 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 29.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.01 | ||||||
10 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.27 | ||||||
11 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.33 | ||||||
12 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | West Swim Esbjerg | 30.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.53 | ||||||
14 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 30.60 | ||||||
15 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.64 | ||||||
16 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.75 | ||||||
17 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.82 | ||||||
17 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 30.82 | ||||||
19 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 30.84 | ||||||
20 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.20 | ||||||
20 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.20 | ||||||
22 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 31.23 | ||||||
23 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.45 | ||||||
24 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.50 | ||||||
25 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.56 | ||||||
26 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 31.80 | ||||||
27 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 31.83 | ||||||
28 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.84 | ||||||
29 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 31.99 | ||||||
30 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 32.06 | ||||||
31 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.08 | ||||||
32 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.11 | ||||||
33 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.23 | ||||||
34 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.46 | ||||||
35 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 32.51 | ||||||
36 | Lea Hoffmann | 1991 | Delta Svøm | 32.52 | ||||||
37 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.54 | ||||||
38 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 32.56 | ||||||
39 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 32.58 | ||||||
40 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 32.74 | ||||||
40 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 32.74 | ||||||
42 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.07 | ||||||
43 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.08 | ||||||
44 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.60 | ||||||
45 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.11 | ||||||
46 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.18 2009-11-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.85 | ||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.40 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.40 | ||||||
4 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 28.53 | ||||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.10 | ||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.41 | ||||||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.85 | ||||||
8 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.20 | ||||||
9 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.91 | ||||||
10 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.38 | ||||||
11 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.68 | ||||||
12 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.85 | ||||||
13 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 30.89 | ||||||
14 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 31.13 | ||||||
15 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.16 | ||||||
- | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.34 | ||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.42 | ||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.87 | ||||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 25.98 | ||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.17 | ||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 26.21 | ||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.27 | ||||||
7 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.27 | ||||||
9 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.40 | ||||||
10 | Kris Wesselink | 1990 | Swim Team Esbjerg | 26.50 | ||||||
11 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.51 | ||||||
12 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 26.69 | ||||||
13 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.74 | ||||||
14 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.77 | ||||||
15 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 26.81 | ||||||
16 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 26.87 | ||||||
17 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.15 | ||||||
18 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 27.28 | ||||||
19 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.31 | ||||||
20 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.34 | ||||||
21 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.36 | ||||||
22 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 27.46 | ||||||
23 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 27.48 | ||||||
24 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.52 | ||||||
25 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | O.S.L.F. | 27.62 | ||||||
26 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 27.66 | ||||||
27 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.75 | ||||||
28 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 27.82 | ||||||
29 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 27.86 | ||||||
30 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.87 | ||||||
31 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.90 | ||||||
32 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.94 | ||||||
33 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 28.06 | ||||||
34 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 28.17 | ||||||
35 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.34 | ||||||
36 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 28.35 | ||||||
37 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 28.57 | ||||||
38 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 28.62 | ||||||
39 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 28.70 | ||||||
40 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 29.90 | ||||||
- | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 24.91 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.58 | ||||||
3 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.63 | ||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 25.71 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 26.00 | ||||||
6 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.22 | ||||||
7 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.27 | ||||||
8 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.54 | ||||||
9 | Kris Wesselink | 1990 | Swim Team Esbjerg | 26.40 | ||||||
10 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.47 | ||||||
11 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.51 | ||||||
12 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 26.62 | ||||||
13 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.69 | ||||||
14 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 26.70 | ||||||
15 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 27.01 | ||||||
- | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:59.06 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.90 | 2:05.34 | 3:09.76 | 4:14.51 | |||
2 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:03.79 | 2:09.76 | 3:16.43 | 4:22.42 | |||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | West Swim Esbjerg | 1:04.58 | 2:11.77 | 3:19.86 | 4:25.74 | |||
4 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.49 | 2:13.16 | 3:20.44 | 4:26.21 | |||
5 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.53 | 2:09.99 | 3:19.52 | 4:30.68 | |||
6 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:04.53 | 2:12.68 | 3:22.03 | 4:31.89 | |||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.05 | 2:12.74 | 3:22.80 | 4:35.17 | |||
8 | Pernille Larsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:06.85 | 2:17.98 | 3:29.62 | 4:40.65 | |||
9 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.33 | 2:17.38 | 3:29.55 | 4:41.65 | |||
10 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.29 | 2:19.31 | 3:30.43 | 4:42.00 | |||
11 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:06.02 | 2:16.86 | 3:29.41 | 4:42.10 | |||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.76 | 2:18.56 | 3:31.23 | 4:43.65 | |||
13 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.43 | 2:17.59 | 3:31.10 | 4:44.98 | |||
14 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:07.82 | 2:20.30 | 3:34.11 | 4:47.34 | |||
15 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 1:09.23 | 2:24.21 | 3:39.15 | 4:54.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 56.25 | 1:56.16 | 2:55.73 | 3:53.76 | |||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 57.84 | 1:58.02 | 2:59.03 | 3:59.30 | |||
3 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 58.77 | 2:01.05 | 3:03.53 | 4:06.16 | |||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 58.96 | 2:02.70 | 3:05.12 | 4:06.22 | |||
5 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 59.00 | 2:01.52 | 3:04.95 | 4:07.31 | |||
6 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 59.03 | 2:01.81 | 3:05.66 | 4:08.01 | |||
7 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 59.76 | 2:03.37 | 3:06.85 | 4:08.47 | |||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:00.84 | 2:05.37 | 3:09.83 | 4:13.42 | |||
9 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:00.69 | 2:04.90 | 3:09.96 | 4:13.67 | |||
10 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.31 | 2:05.78 | 3:10.07 | 4:14.96 | |||
11 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.02 | 2:04.40 | 3:10.04 | 4:16.10 | |||
12 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 1:00.74 | 2:06.24 | 3:11.57 | 4:16.45 | |||
13 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.25 | 2:07.26 | 3:13.60 | 4:18.49 | |||
14 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.50 | 2:06.45 | 3:13.29 | 4:19.62 | |||
15 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.72 | 2:06.75 | 3:13.51 | 4:20.26 | |||
16 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 1:02.66 | 2:08.33 | 3:15.23 | 4:23.17 | |||
17 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.06 | 2:07.72 | 3:15.53 | 4:23.83 | |||
18 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:00.77 | 2:07.69 | 3:16.76 | 4:26.18 | |||
19 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.85 | 2:10.80 | 3:23.47 | 4:34.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:43.41 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:02.09 | 2:20.01 | 3:42.18 | 4:51.05 | |||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:06.47 | 2:26.45 | 3:53.57 | 5:03.98 | |||
3 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 1:09.90 | 2:29.01 | 3:56.25 | 5:06.25 | |||
4 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:13.46 | 2:36.42 | 4:00.39 | 5:12.14 | |||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.97 | 2:29.50 | 3:58.60 | 5:14.28 | |||
6 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 1:13.32 | 2:35.41 | 4:04.83 | 5:14.34 | |||
7 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 1:10.98 | 2:33.67 | 4:01.50 | 5:15.03 | |||
8 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.09 | 2:37.30 | 4:05.85 | 5:19.48 | |||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.03 | 2:35.93 | 4:11.72 | 5:24.17 | |||
10 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 1:18.32 | 2:40.07 | 4:14.36 | 5:29.52 | |||
11 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.04 | 2:42.72 | 4:18.41 | 5:34.02 | |||
12 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.12 | 2:42.55 | 4:17.90 | 5:34.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 59.32 | 2:15.64 | 3:29.72 | 4:31.04 | |||
2 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:04.09 | 2:15.48 | 3:32.69 | 4:35.46 | |||
3 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 1:02.50 | 2:15.59 | 3:34.84 | 4:35.80 | |||
4 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:03.37 | 2:18.24 | 3:36.62 | 4:41.69 | |||
5 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:02.58 | 2:16.06 | 3:38.13 | 4:43.20 | |||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.83 | 2:18.48 | 3:42.22 | 4:47.50 | |||
7 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.15 | 2:18.80 | 3:42.38 | 4:47.80 | |||
8 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.69 | 2:17.39 | 3:40.30 | 4:48.83 | |||
9 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:05.80 | 2:18.21 | 3:45.58 | 4:48.90 | |||
10 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.70 | 2:21.29 | 3:48.39 | 4:53.95 | |||
11 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.63 | 2:23.12 | 3:48.03 | 4:54.40 | |||
12 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.85 | 2:28.75 | 3:48.30 | 4:55.18 | |||
13 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 1:05.49 | 2:25.45 | 3:49.27 | 4:55.45 | |||
14 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.54 | 2:25.30 | 3:47.80 | 4:56.94 | |||
15 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.72 | 2:23.32 | 3:48.72 | 4:57.62 | |||
16 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.92 | 2:24.73 | 3:51.50 | 5:00.76 | |||
17 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:09.79 | 2:28.39 | 3:50.91 | 5:01.18 | |||
18 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.39 | 2:32.64 | 4:06.38 | 5:18.55 | |||
- | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2.flybe.eft.vend.200 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 9 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 28.24 2008-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.81 | ||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.52 | ||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.07 | ||||||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.60 | ||||||
5 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.71 | ||||||
6 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.26 | ||||||
7 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 31.42 | ||||||
8 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.46 | ||||||
9 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 31.51 | ||||||
10 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.56 | ||||||
11 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.61 | ||||||
12 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 31.75 | ||||||
13 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.01 | ||||||
14 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.23 | ||||||
16 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 32.53 | ||||||
17 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.93 | ||||||
18 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.10 | ||||||
19 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.12 | ||||||
20 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.38 | ||||||
21 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.48 | ||||||
22 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 33.52 | ||||||
22 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 33.52 | ||||||
24 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.54 | ||||||
25 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 33.68 | ||||||
25 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.68 | ||||||
27 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.77 | ||||||
28 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 33.84 | ||||||
29 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.91 | ||||||
30 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.92 | ||||||
31 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.05 | ||||||
32 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.07 | ||||||
33 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 34.31 | ||||||
34 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.46 | ||||||
35 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.55 | ||||||
36 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.61 | ||||||
37 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.84 | ||||||
38 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.20 | ||||||
39 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.67 | ||||||
- | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ud.på.ma.v.vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 28.24 2008-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 733 | 28.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 682 | 29.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 632 | 29.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 595 | 30.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Freja Østergaard | 1995 | 562 | 31.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 548 | 31.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Runa Dalby | 1993 | 548 | 31.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tine Aagaard | 1989 | 544 | 31.48 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 582 | 30.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Søe Beith | 1996 | 526 | 31.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 522 | 31.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 518 | 32.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 501 | 32.35 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 472 | 33.00 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 462 | 33.25 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 445 | 33.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 10 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 24.60 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 27.06 | ||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.44 | ||||||
3 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 27.53 | ||||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 27.67 | ||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 27.68 | ||||||
6 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.86 | ||||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.92 | ||||||
8 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 28.48 | ||||||
9 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.62 | ||||||
10 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.67 | ||||||
11 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.68 | ||||||
12 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 28.75 | ||||||
13 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.03 | ||||||
14 | Christoffer Ravn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.14 | ||||||
15 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.25 | ||||||
16 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.34 | ||||||
17 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.40 | ||||||
18 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 29.57 | ||||||
19 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.67 | ||||||
20 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.72 | ||||||
21 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.73 | ||||||
22 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.74 | ||||||
23 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 30.02 | ||||||
24 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.06 | ||||||
25 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.18 | ||||||
26 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.35 | ||||||
27 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 30.55 | ||||||
28 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.64 | ||||||
29 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 31.06 | ||||||
30 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.28 | ||||||
31 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.48 | ||||||
32 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.33 | ||||||
- | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | DSQ | tyvstart | |||||
- | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | DSQ | mere.15m.undervand | |||||
- | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej.berør.v.vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 24.60 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 598 | 26.84 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | 569 | 27.28 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 563 | 27.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 531 | 27.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | 517 | 28.17 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Andreas Haugaard | 1993 | 202 | 38.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 512 | 28.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 509 | 28.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 499 | 28.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Ovesen | 1994 | 477 | 28.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christoffer Ravn | 1992 | 455 | 29.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 453 | 29.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Søren Larsen | 1993 | 449 | 29.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Dahl | 1993 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | DSQ | ov.15m.un.vand.e.st | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | DSQ | ov.15m.un.van.e.st | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 11 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.18 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 34.08 | ||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.45 | ||||||
3 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.55 | ||||||
4 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 34.74 | ||||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.75 | ||||||
6 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.78 | ||||||
7 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.96 | ||||||
8 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 35.15 | ||||||
9 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.16 | ||||||
10 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.39 | ||||||
10 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.39 | ||||||
12 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.43 | ||||||
13 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.52 | ||||||
14 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | ||||||
15 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.09 | ||||||
16 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 36.12 | ||||||
17 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.23 | ||||||
18 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.37 | ||||||
19 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.45 | ||||||
20 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.53 | ||||||
21 | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.57 | ||||||
22 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 36.70 | ||||||
23 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 37.03 | ||||||
24 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.08 | ||||||
25 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.14 | ||||||
26 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.16 | ||||||
27 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.19 | ||||||
28 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 37.21 | ||||||
29 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.48 | ||||||
30 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 37.52 | ||||||
31 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 37.60 | ||||||
32 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.62 | ||||||
33 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 37.71 | ||||||
34 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 37.87 | ||||||
35 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.91 | ||||||
36 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.06 | ||||||
37 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.11 | ||||||
38 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.23 | ||||||
39 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.18 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 598 | 34.19 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 594 | 34.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 582 | 34.49 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Maria Pedersen | 1995 | 577 | 34.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 554 | 35.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 545 | 35.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Schrøder | 1996 | 544 | 35.29 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ulrika Toft | 1995 | 544 | 35.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 556 | 35.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 536 | 35.46 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 533 | 35.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line H. Vestergaard | 1996 | 529 | 35.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Philipsen | 1992 | 528 | 35.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Louise Frederiksen | 1995 | 527 | 35.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simone Friis Hansen | 1995 | 515 | 35.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 489 | 36.56 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.01 | ||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.72 | ||||||
3 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.87 | ||||||
4 | Henrik Lagoni | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.15 | ||||||
5 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 30.29 | ||||||
6 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 30.30 | ||||||
7 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 30.47 | ||||||
8 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.61 | ||||||
9 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.63 | ||||||
10 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.76 | ||||||
11 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.91 | ||||||
12 | Jon Kærsgaard | 1984 | Silkeborg Svømmeklub | 31.01 | ||||||
13 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 31.09 | ||||||
14 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 31.42 | ||||||
15 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.56 | ||||||
16 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 31.61 | ||||||
17 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.72 | ||||||
18 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.74 | ||||||
19 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 31.88 | ||||||
20 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 31.92 | ||||||
21 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 31.96 | ||||||
22 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | O.S.L.F. | 32.01 | ||||||
23 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.07 | ||||||
24 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.10 | ||||||
25 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.52 | ||||||
26 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 32.61 | ||||||
27 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.62 | ||||||
28 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 32.69 | ||||||
29 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.82 | ||||||
30 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.91 | ||||||
31 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.08 | ||||||
32 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.09 | ||||||
33 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 33.10 | ||||||
34 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.14 | ||||||
35 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 33.29 | ||||||
36 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 33.84 | ||||||
37 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.88 | ||||||
38 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 33.90 | ||||||
39 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 33.94 | ||||||
40 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.63 | ||||||
41 | Jens Christian Petersen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 35.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 674 | 28.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Henrik Lagoni | 1991 | 616 | 29.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 594 | 30.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mads Møller | 1991 | 593 | 30.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frans Johannessen | 1992 | 583 | 30.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | David Adelskov | 1987 | 576 | 30.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Joachim Mortensen | 1995 | 542 | 30.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Pedersen | 1991 | 508 | 31.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Casper Iversen | 1991 | 564 | 30.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Koch | 1992 | 564 | 30.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jon Kærsgaard | 1984 | 562 | 30.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 541 | 30.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Mads Christensen | 1994 | 537 | 31.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Michael Petersen | 1994 | 529 | 31.23 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Christian Blom Jensen | 1994 | 497 | 31.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Christian Jensen | 1993 | 482 | 32.20 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 8:19.05 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 1:01.77 | 2:05.57 | 2:05.57 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 1:01.11 | 2:06.03 | 4:11.60 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 58.82 | 2:03.93 | 6:15.53 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 58.85 | 2:03.52 | 8:19.05 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:29.02 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 1:01.33 | 2:05.99 | 2:05.99 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:02.79 | 2:11.02 | 4:17.01 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 57.97 | 2:01.42 | 6:18.43 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 1:01.24 | 2:10.59 | 8:29.02 | ||||||
3 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:46.08 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:02.32 | 2:09.60 | 2:09.60 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 1:04.96 | 2:17.56 | 4:27.16 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 1:03.07 | 2:11.74 | 6:38.90 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 1:01.78 | 2:07.18 | 8:46.08 | ||||||
4 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 8:46.31 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 1:06.48 | 2:17.33 | 2:17.33 | ||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 1:01.67 | 2:09.53 | 4:26.86 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 1:01.12 | 2:08.93 | 6:35.79 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 1:02.41 | 2:10.52 | 8:46.31 | ||||||
5 | Silkeborg Damer | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 8:54.00 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 1:03.24 | 2:13.30 | 2:13.30 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 1:02.58 | 2:10.09 | 4:23.39 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 1:05.75 | 2:17.20 | 6:40.59 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 1:03.13 | 2:13.41 | 8:54.00 | ||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:05.38 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 1:04.42 | 2:14.20 | 2:14.20 | ||||||
Amalie Stage | 1993 | 1:07.93 | 2:18.78 | 4:32.98 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 1:06.14 | 2:16.85 | 6:49.83 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:04.91 | 2:15.55 | 9:05.38 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:10.93 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 1:09.04 | 2:19.06 | 2:19.06 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 1:06.46 | 2:18.39 | 4:37.45 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 1:05.40 | 2:16.92 | 6:54.37 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 1:05.24 | 2:16.56 | 9:10.93 | ||||||
8 | Aalborg Damer 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:13.35 | ||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 1:06.85 | 2:16.72 | 2:16.72 | ||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 1:10.89 | 2:24.04 | 4:40.76 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 1:07.15 | 2:17.43 | 6:58.19 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1:03.70 | 2:15.16 | 9:13.35 | ||||||
9 | Horsens Damer 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 9:17.68 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 1:05.06 | 2:14.88 | 2:14.88 | ||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 1:06.31 | 2:19.43 | 4:34.31 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 1:10.79 | 2:24.84 | 6:59.15 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 1:08.25 | 2:18.53 | 9:17.68 | ||||||
10 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 9:20.50 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 1:07.64 | 2:20.50 | 2:20.50 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:06.79 | 2:20.52 | 4:41.02 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1:07.24 | 2:20.44 | 7:01.46 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 1:07.29 | 2:19.04 | 9:20.50 | ||||||
11 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:20.74 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 1:07.54 | 2:18.82 | 2:18.82 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:09.50 | 2:22.81 | 4:41.63 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 1:09.34 | 2:21.56 | 7:03.19 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 1:08.44 | 2:17.55 | 9:20.74 | ||||||
12 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:30.02 | ||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 1:11.21 | 2:28.14 | 2:28.14 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 1:10.52 | 2:23.73 | 4:51.87 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 1:09.27 | 2:55.51 | 7:47.38 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 1:08.47 | 1:42.64 | 9:30.02 | ||||||
- | Haderslev Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | akut skade | ||||||
Katrine Hansen | 1994 | |||||||||
Mie Bøgh | 1991 | |||||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | |||||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | |||||||||
- | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 1:11.65 | 2:28.99 | 2:28.99 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 4:53.79 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 7:11.63 2008-10-23 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 7:34.29 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 55.80 | 1:54.59 | 1:54.59 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 56.29 | 1:56.33 | 3:50.92 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 54.74 | 1:53.96 | 5:44.88 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 51.91 | 1:49.41 | 7:34.29 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 7:34.47 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 55.78 | 1:56.70 | 1:56.70 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 56.13 | 1:55.97 | 3:52.67 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 54.34 | 1:50.74 | 5:43.41 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 53.86 | 1:51.06 | 7:34.47 | ||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:48.14 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 55.83 | 1:57.10 | 1:57.10 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 56.63 | 1:57.80 | 3:54.90 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 55.67 | 1:53.81 | 5:48.71 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 57.25 | 1:59.43 | 7:48.14 | ||||||
4 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:02.03 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 57.87 | 2:01.89 | 2:01.89 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 59.05 | 2:03.94 | 4:05.83 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 58.95 | 2:02.15 | 6:07.98 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 54.34 | 1:54.05 | 8:02.03 | ||||||
5 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:03.60 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 57.57 | 1:59.02 | 1:59.02 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 57.96 | 2:01.04 | 4:00.06 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 57.57 | 2:01.17 | 6:01.23 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 59.96 | 2:02.37 | 8:03.60 | ||||||
6 | Stv Herrer 1 | 1992 | Swim Team Vestsjælland | 8:04.42 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 59.63 | 2:01.68 | 2:01.68 | ||||||
Hansotto Kristiansen | 1992 | 55.62 | 1:57.31 | 3:58.99 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 58.63 | 2:03.50 | 6:02.49 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 58.62 | 2:01.93 | 8:04.42 | ||||||
7 | Silkeborg Herrer | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 8:07.56 | ||||||
David Adelskov | 1987 | 57.78 | 1:59.12 | 1:59.12 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 56.56 | 1:59.93 | 3:59.05 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 1:00.08 | 2:04.67 | 6:03.72 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 59.72 | 2:03.84 | 8:07.56 | ||||||
8 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:08.67 | ||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 1:00.27 | 2:03.41 | 2:03.41 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 58.17 | 2:03.91 | 4:07.32 | ||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 58.82 | 2:02.90 | 6:10.22 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 56.86 | 1:58.45 | 8:08.67 | ||||||
9 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:10.56 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 59.09 | 2:00.76 | 2:00.76 | ||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 1:00.68 | 2:06.49 | 4:07.25 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 57.52 | 1:59.84 | 6:07.09 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 1:00.14 | 2:03.47 | 8:10.56 | ||||||
10 | Sønderborg | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 8:25.49 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 58.35 | 2:03.01 | 2:03.01 | ||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 1:03.70 | 2:11.80 | 4:14.81 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 1:01.37 | 2:08.37 | 6:23.18 | ||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 58.14 | 2:02.31 | 8:25.49 | ||||||
11 | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:31.05 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 1:00.91 | 2:05.36 | 2:05.36 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 59.71 | 2:06.20 | 4:11.56 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 1:00.82 | 2:08.20 | 6:19.76 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 1:02.54 | 2:11.29 | 8:31.05 | ||||||
12 | Aalborg Herrer 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:33.19 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 57.93 | 1:59.89 | 1:59.89 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 1:06.80 | 2:18.17 | 4:18.06 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 1:02.69 | 2:09.58 | 6:27.64 | ||||||
Niclas Bro Sørensen | 1994 | 59.48 | 2:05.55 | 8:33.19 | ||||||
13 | Nyborg Drenge | 0 | Nyborg Svømmeklub | 8:39.55 | ||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 55.93 | 1:57.58 | 1:57.58 | ||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 1:01.46 | 2:08.88 | 4:06.46 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 1:06.24 | 2:19.64 | 6:26.10 | ||||||
Steven Carney | 1994 | 1:03.09 | 2:13.45 | 8:39.55 | ||||||
14 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:41.86 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 1:02.18 | 2:07.20 | 2:07.20 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 1:04.50 | 2:15.04 | 4:22.24 | ||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 1:00.92 | 2:07.42 | 6:29.66 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 1:04.05 | 2:12.20 | 8:41.86 | ||||||
- | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Tonni Kristensen | 1992 | 57.45 | 1:58.15 | 1:58.15 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 56.25 | 3:55.65 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 5:55.10 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.11 | 58.17 | 1:28.88 | 1:59.66 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Pernille Larsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.01 | 59.67 | 1:31.78 | 2:04.02 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 28.94 | 1:00.41 | 1:32.62 | 2:04.49 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.22 | 1:01.79 | 1:33.94 | 2:05.67 | |||
5 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.07 | 1:01.91 | 1:34.72 | 2:07.21 | |||
6 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.13 | 1:02.23 | 1:35.33 | 2:08.64 | |||
7 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.26 | 1:02.03 | 1:35.08 | 2:09.22 | |||
8 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | West Swim Esbjerg | 30.90 | 1:03.26 | 1:36.29 | 2:09.23 | |||
9 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.09 | 1:02.35 | 1:36.31 | 2:10.16 | |||
10 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.79 | 1:03.13 | 1:37.34 | 2:10.53 | |||
11 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.66 | 1:03.58 | 1:38.11 | 2:11.72 | |||
12 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 29.82 | 1:02.92 | 1:37.90 | 2:12.10 | |||
13 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.08 | 1:03.28 | 1:38.18 | 2:13.10 | |||
14 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 31.12 | 1:05.41 | 1:40.15 | 2:13.88 | |||
15 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.43 | 1:04.10 | 1:38.72 | 2:13.99 | |||
15 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.54 | 1:05.33 | 1:39.95 | 2:13.99 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.02 | 1:05.27 | 1:41.01 | 2:14.36 | |||
18 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.84 | 1:04.52 | 1:39.80 | 2:14.74 | |||
19 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.82 | 1:04.70 | 1:40.10 | 2:15.52 | |||
20 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 31.28 | 1:05.76 | 1:41.21 | 2:16.26 | |||
21 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.30 | 1:06.05 | 1:41.67 | 2:16.69 | |||
22 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 31.33 | 1:06.35 | 1:42.47 | 2:18.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.14 | 1:00.08 | 1:32.16 | 2:04.40 | |||
2 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.18 | 1:02.45 | 1:34.57 | 2:06.42 | |||
3 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.96 | 1:01.67 | 1:34.11 | 2:06.44 | |||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.17 | 1:02.05 | 1:34.74 | 2:07.63 | |||
5 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.56 | 1:03.08 | 1:36.49 | 2:09.91 | |||
6 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.65 | 1:03.06 | 1:37.08 | 2:11.74 | |||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.95 | 1:03.26 | 1:37.62 | 2:11.87 | |||
8 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.49 | 1:06.55 | 1:42.31 | 2:17.57 | |||
9 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.24 | 1:03.40 | 1:37.36 | 2:11.27 | |||
10 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 30.17 | 1:03.40 | 1:37.62 | 2:11.53 | |||
11 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.33 | 1:04.83 | 1:38.68 | 2:12.58 | |||
12 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.91 | 1:04.57 | 1:39.35 | 2:13.34 | |||
13 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.05 | 1:07.69 | 1:42.31 | 2:14.55 | |||
14 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.36 | 1:05.67 | 1:41.05 | 2:15.77 | |||
15 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 31.35 | 1:06.27 | 1:42.07 | 2:17.21 | |||
- | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.77 | 55.63 | 1:23.49 | 1:52.38 | |||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 26.17 | 54.30 | 1:23.19 | 1:52.86 | |||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.56 | 55.53 | 1:24.99 | 1:54.12 | |||
4 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.78 | 55.88 | 1:25.38 | 1:55.36 | |||
5 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 26.73 | 56.14 | 1:26.17 | 1:55.97 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.47 | 56.28 | 1:26.69 | 1:56.04 | |||
7 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.55 | 56.91 | 1:27.03 | 1:56.36 | |||
8 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.40 | 57.18 | 1:27.52 | 1:57.05 | |||
9 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 27.66 | 57.08 | 1:27.38 | 1:57.84 | |||
10 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.18 | 57.48 | 1:27.84 | 1:58.16 | |||
11 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.33 | 56.77 | 1:27.30 | 1:58.19 | |||
12 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 26.71 | 56.57 | 1:27.34 | 1:58.60 | |||
13 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.46 | 57.38 | 1:28.09 | 1:58.70 | |||
14 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 27.31 | 57.14 | 1:28.05 | 1:58.88 | Deltager ikke i finalen | ||
15 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.31 | 58.35 | 1:28.92 | 1:59.23 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.81 | 58.62 | 1:29.33 | 1:59.36 | |||
17 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 27.87 | 58.68 | 1:29.54 | 1:59.79 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 28.32 | 58.49 | 1:29.55 | 2:00.28 | |||
19 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 27.54 | 58.03 | 1:29.41 | 2:00.55 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 27.93 | 58.34 | 1:29.52 | 2:01.03 | |||
21 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.06 | 58.74 | 1:30.14 | 2:01.13 | |||
22 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.26 | 58.69 | 1:29.96 | 2:01.19 | |||
22 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.25 | 58.77 | 1:30.29 | 2:01.19 | |||
24 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.01 | 1:00.38 | 1:32.25 | 2:03.45 | |||
25 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 27.42 | 58.66 | 1:31.51 | 2:03.57 | |||
26 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.97 | 59.95 | 1:31.98 | 2:03.74 | |||
27 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 28.37 | 59.07 | 1:31.02 | 2:04.44 | |||
28 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.08 | 59.00 | 1:31.47 | 2:04.69 | |||
29 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 29.80 | 1:01.63 | 1:33.79 | 2:06.21 | |||
- | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | DSQ | svøm.und.va.eft.15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.58 | 56.10 | 1:24.94 | 1:53.21 | |||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.99 | 56.15 | 1:25.39 | 1:54.00 | |||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.20 | 56.93 | 1:26.16 | 1:54.13 | |||
4 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 26.70 | 56.14 | 1:25.87 | 1:54.91 | |||
5 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 28.14 | 57.36 | 1:27.51 | 1:57.82 | |||
6 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.38 | 57.64 | 1:28.30 | 1:58.23 | |||
7 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.49 | 57.13 | 1:27.65 | 1:58.25 | |||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.03 | 58.80 | 1:29.86 | 2:00.95 | |||
9 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.38 | 56.64 | 1:26.62 | 1:56.65 | |||
10 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.42 | 57.15 | 1:27.94 | 1:59.39 | |||
11 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.13 | 58.85 | 1:29.78 | 1:59.96 | |||
12 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.58 | 57.83 | 1:28.92 | 2:00.02 | |||
13 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.80 | 57.54 | 1:28.49 | 2:00.05 | |||
14 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 27.85 | 58.76 | 1:30.47 | 2:00.14 | |||
15 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 27.57 | 57.90 | 1:29.23 | 2:00.28 | |||
16 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.44 | 58.63 | 1:29.45 | 2:00.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.80 | 1:12.69 | |||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.17 | 1:13.74 | |||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.21 | 1:14.29 | |||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.87 | 1:15.23 | |||||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 35.35 | 1:15.68 | |||||
6 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 36.24 | 1:15.72 | |||||
7 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.19 | 1:15.83 | |||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.93 | 1:16.24 | |||||
9 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.26 | 1:16.27 | |||||
10 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 36.50 | 1:16.53 | |||||
11 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.37 | 1:16.56 | |||||
12 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.58 | 1:16.97 | |||||
13 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.84 | 1:17.37 | |||||
14 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.82 | 1:17.57 | |||||
15 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.96 | 1:17.69 | |||||
16 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.23 | 1:17.99 | |||||
17 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 36.89 | 1:18.35 | |||||
18 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.56 | 1:18.55 | |||||
19 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.67 | 1:18.63 | |||||
20 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.20 | 1:19.12 | |||||
21 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.39 | 1:19.33 | |||||
22 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 37.15 | 1:19.60 | |||||
23 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.33 | 1:19.83 | |||||
24 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 38.13 | 1:20.12 | |||||
25 | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.78 | 1:20.28 | |||||
26 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.25 | 1:20.65 | |||||
27 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 38.33 | 1:21.35 | |||||
28 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 38.00 | 1:21.55 | |||||
29 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.82 | 1:22.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.21 | 1:11.87 | |||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.45 | 1:14.47 | |||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 34.98 | 1:14.71 | |||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.69 | 1:15.05 | |||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.86 | 1:15.55 | |||||
6 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.38 | 1:15.57 | |||||
7 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 36.19 | 1:16.72 | |||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.67 | 1:17.98 | |||||
9 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.83 | 1:15.26 | |||||
10 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.20 | 1:15.77 | |||||
11 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.02 | 1:16.30 | |||||
12 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 36.70 | 1:16.98 | |||||
13 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 36.66 | 1:17.06 | |||||
14 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.90 | 1:17.34 | |||||
15 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.31 | 1:18.25 | |||||
16 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.03 | 1:18.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 18 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.36 | 1:05.00 | |||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.25 | 1:05.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.31 | 1:06.30 | |||||
4 | Henrik Lagoni | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.07 | 1:06.49 | |||||
5 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.85 | 1:06.98 | |||||
5 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.63 | 1:06.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.60 | 1:07.10 | |||||
8 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.34 | 1:07.11 | |||||
9 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.69 | 1:07.19 | |||||
10 | Jon Kærsgaard | 1984 | Silkeborg Svømmeklub | 32.05 | 1:07.90 | |||||
11 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.23 | 1:08.33 | |||||
12 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 32.75 | 1:08.74 | |||||
13 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.59 | 1:09.01 | |||||
14 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.36 | 1:09.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 32.39 | 1:09.31 | |||||
16 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | O.S.L.F. | 32.48 | 1:09.60 | |||||
17 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 32.65 | 1:10.35 | |||||
18 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 32.31 | 1:10.59 | |||||
19 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.16 | 1:10.89 | |||||
20 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 33.22 | 1:11.08 | |||||
21 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 33.65 | 1:11.27 | |||||
22 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 33.32 | 1:11.46 | |||||
23 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 33.66 | 1:11.57 | |||||
24 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.17 | 1:11.65 | |||||
25 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.67 | 1:11.97 | |||||
26 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.93 | 1:12.22 | |||||
27 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.30 | 1:13.04 | |||||
28 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.12 | 1:13.58 | |||||
29 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.05 | 1:13.60 | |||||
29 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 35.03 | 1:13.60 | |||||
31 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.68 | 1:13.91 | |||||
32 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.88 | 1:13.95 | |||||
33 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 35.15 | 1:14.06 | |||||
34 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.24 | 1:14.16 | |||||
35 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 34.70 | 1:14.31 | |||||
- | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | fler.akt.fly.eft.ven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 18 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.92 | 1:03.95 | |||||
2 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 30.56 | 1:04.98 | |||||
3 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.42 | 1:05.91 | |||||
4 | Henrik Lagoni | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.73 | 1:06.11 | |||||
5 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.76 | 1:06.64 | |||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.47 | 1:08.03 | |||||
7 | Jon Kærsgaard | 1984 | Silkeborg Svømmeklub | 31.65 | 1:08.23 | |||||
8 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.53 | 1:09.43 | |||||
9 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 32.79 | 1:08.67 | |||||
10 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.94 | 1:08.96 | |||||
11 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.42 | 1:09.24 | |||||
12 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | O.S.L.F. | 32.94 | 1:09.66 | |||||
13 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 33.11 | 1:10.35 | |||||
14 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.80 | 1:10.48 | |||||
15 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 33.01 | 1:11.12 | |||||
16 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 32.96 | 1:11.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 19 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | West Swim Esbjerg | 33.57 | 1:10.33 | 1:46.62 | 2:25.53 | |||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.24 | 1:08.00 | 1:48.10 | 2:28.64 | |||
3 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 32.94 | 1:10.75 | 1:50.09 | 2:29.76 | |||
4 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.25 | 1:12.20 | 1:52.15 | 2:30.38 | |||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.88 | 1:10.87 | 1:50.73 | 2:30.87 | |||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.25 | 1:11.64 | 1:50.67 | 2:31.38 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 32.87 | 1:11.62 | 1:51.84 | 2:33.18 | |||
8 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.55 | 1:10.17 | 1:51.14 | 2:34.93 | |||
9 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.42 | 1:16.77 | 1:56.63 | 2:36.66 | |||
10 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.25 | 1:13.75 | 1:55.07 | 2:36.69 | |||
11 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 33.57 | 1:13.57 | 1:55.65 | 2:37.37 | |||
12 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.55 | 1:14.13 | 1:55.25 | 2:38.05 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.73 | 1:14.76 | 1:56.74 | 2:38.51 | |||
14 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.87 | 1:16.52 | 1:57.99 | 2:40.52 | |||
15 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.41 | 1:16.46 | 1:58.51 | 2:41.21 | |||
16 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.69 | 1:17.68 | 2:00.95 | 2:41.48 | |||
17 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.98 | 1:15.47 | 1:58.64 | 2:41.92 | |||
18 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 36.31 | 1:19.73 | 2:04.82 | 2:50.85 | |||
- | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | West Swim Esbjerg | 31.50 | 1:06.52 | 1:41.94 | 2:18.15 | |||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 32.60 | 1:10.51 | 1:49.80 | 2:29.69 | |||
3 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.00 | 1:11.54 | 1:51.10 | 2:29.87 | |||
4 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.29 | 1:11.60 | 1:51.30 | 2:30.39 | |||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.67 | 1:11.23 | 1:51.69 | 2:31.43 | |||
6 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 33.26 | 1:11.97 | 1:52.94 | 2:33.71 | |||
7 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 34.13 | 1:13.03 | 1:53.41 | 2:35.14 | |||
8 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.27 | 1:15.36 | 1:56.79 | 2:37.31 | |||
9 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.96 | 1:13.57 | 1:54.08 | 2:34.95 | |||
10 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 33.56 | 1:13.31 | 1:55.13 | 2:36.43 | |||
11 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.55 | 1:14.74 | 1:55.98 | 2:37.23 | |||
12 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.92 | 1:16.19 | 1:56.94 | 2:38.36 | |||
13 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.58 | 1:18.06 | 2:00.13 | 2:42.38 | |||
14 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.92 | 1:17.34 | 2:00.47 | 2:43.97 | |||
15 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.45 | 1:20.19 | 2:02.34 | 2:45.85 | |||
16 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 36.72 | 1:20.90 | 2:06.97 | 2:53.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christense (1988) 1:55.77 2009-04-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 1:58.38 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.80 | 1:00.49 | 1:32.92 | 2:04.35 | |||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.66 | 59.18 | 1:31.35 | 2:04.67 | |||
3 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.13 | 1:00.23 | 1:32.97 | 2:06.78 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.28 | 1:03.06 | 1:37.50 | 2:09.77 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.36 | 1:01.40 | 1:35.00 | 2:10.23 | |||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 29.74 | 1:02.80 | 1:36.75 | 2:10.37 | |||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.60 | 1:03.64 | 1:37.16 | 2:10.70 | |||
8 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.85 | 1:01.66 | 1:35.55 | 2:10.97 | |||
9 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.22 | 1:04.30 | 1:38.29 | 2:12.95 | |||
10 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 28.13 | 1:01.65 | 1:37.63 | 2:13.88 | |||
11 | Kris Wesselink | 1990 | Swim Team Esbjerg | 28.58 | 1:01.79 | 1:37.15 | 2:14.55 | |||
12 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.41 | 1:04.51 | 1:40.79 | 2:16.06 | |||
13 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 30.39 | 1:05.53 | 1:41.62 | 2:16.19 | |||
14 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.47 | 1:04.59 | 1:39.79 | 2:16.46 | |||
15 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.14 | 1:04.93 | 1:40.98 | 2:17.98 | |||
16 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.05 | 1:05.01 | 1:40.90 | 2:18.24 | |||
17 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.24 | 1:03.55 | 1:39.58 | 2:18.69 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.72 | 1:06.08 | 1:42.96 | 2:19.05 | |||
19 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.49 | 1:06.97 | 1:43.43 | 2:20.31 | |||
20 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.64 | 1:05.85 | 1:42.59 | 2:20.42 | |||
21 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.14 | 1:07.65 | 1:45.97 | 2:23.82 | |||
22 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.86 | 1:07.16 | 1:45.74 | 2:26.94 | |||
23 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.83 | 1:07.06 | 1:45.60 | 2:27.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christense (1988) 1:55.77 2009-04-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 1:58.38 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.66 | 59.86 | 1:31.97 | 2:02.83 | |||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.25 | 1:00.20 | 1:32.38 | 2:03.85 | |||
3 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.35 | 1:00.82 | 1:33.95 | 2:07.98 | |||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 29.31 | 1:02.21 | 1:36.19 | 2:08.92 | |||
5 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.61 | 1:02.61 | 1:36.13 | 2:09.67 | |||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.51 | 1:02.88 | 1:37.33 | 2:11.59 | |||
7 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.30 | 1:04.37 | 1:38.91 | 2:14.84 | |||
8 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 28.23 | 1:02.16 | 1:39.32 | 2:16.87 | |||
9 | Kris Wesselink | 1990 | Swim Team Esbjerg | 29.45 | 1:04.22 | 1:39.34 | 2:13.88 | |||
10 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.00 | 1:02.94 | 1:38.46 | 2:14.41 | |||
11 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.53 | 1:05.10 | 1:40.41 | 2:15.67 | |||
12 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 30.80 | 1:06.15 | 1:42.82 | 2:17.59 | |||
13 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.93 | 1:06.20 | 1:42.33 | 2:18.88 | |||
14 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.41 | 1:06.61 | 1:42.66 | 2:19.03 | |||
15 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.15 | 1:08.27 | 1:45.70 | 2:21.80 | |||
16 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.01 | 1:11.24 | 1:50.45 | 2:28.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 21 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 57.73 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 59.30 2008-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.81 | 1:01.31 | |||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.56 | 1:02.71 | |||||
3 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.06 | 1:03.34 | |||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.88 | 1:04.22 | |||||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | 1:05.97 | |||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.94 | 1:07.23 | |||||
7 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.57 | 1:07.27 | |||||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 33.38 | 1:07.68 | |||||
9 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 33.21 | 1:07.81 | |||||
10 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.84 | 1:07.86 | |||||
11 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.21 | 1:08.01 | |||||
12 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.95 | 1:08.05 | |||||
13 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 33.64 | 1:08.91 | |||||
14 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.67 | 1:09.01 | |||||
15 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.64 | 1:09.27 | |||||
16 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.83 | 1:09.34 | |||||
17 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.67 | 1:09.35 | |||||
18 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 34.62 | 1:09.83 | |||||
19 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.29 | 1:10.29 | |||||
20 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 34.12 | 1:10.49 | |||||
21 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.87 | 1:11.38 | |||||
22 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.54 | 1:11.42 | |||||
23 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.17 | 1:11.66 | |||||
24 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.50 | 1:11.71 | |||||
25 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.09 | 1:12.00 | |||||
26 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.49 | 1:12.26 | |||||
27 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.27 | 1:12.35 | |||||
28 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 35.55 | 1:12.96 | |||||
29 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.54 | 1:12.99 | |||||
30 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 34.86 | 1:13.02 | |||||
31 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.25 | 1:13.82 | |||||
32 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 36.66 | 1:14.77 | |||||
33 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 36.54 | 1:14.95 | |||||
34 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 35.58 | 1:15.22 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 57.73 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 59.30 2008-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.85 | 59.32 | |||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.73 | 1:01.41 | |||||
3 | Pernille Juel | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.19 | 1:03.67 | |||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.07 | 1:04.94 | |||||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.93 | 1:05.69 | |||||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 32.93 | 1:07.49 | |||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.10 | 1:07.91 | |||||
8 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.09 | 1:09.09 | |||||
9 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.11 | 1:05.92 | |||||
10 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.93 | 1:07.93 | |||||
11 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.98 | 1:08.01 | |||||
12 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 33.31 | 1:08.05 | |||||
13 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 33.69 | 1:08.98 | |||||
14 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.94 | 1:09.46 | |||||
15 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.97 | 1:09.66 | |||||
16 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.19 | 1:09.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.33 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.48 | 57.55 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 29.57 | 59.40 | |||||
3 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.44 | 59.63 | |||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.53 | 59.88 | |||||
5 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 29.11 | 1:00.08 | |||||
6 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.80 | 1:00.11 | |||||
7 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.97 | 1:00.14 | |||||
8 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.72 | 1:00.26 | |||||
9 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | 1:01.11 | |||||
10 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.30 | 1:01.15 | |||||
11 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 29.10 | 1:01.18 | |||||
12 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.64 | 1:01.34 | |||||
13 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 29.55 | 1:01.59 | |||||
14 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.62 | 1:01.82 | |||||
15 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.72 | 1:02.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.72 | 1:02.15 | |||||
17 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.19 | 1:02.24 | |||||
18 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.48 | 1:02.65 | |||||
19 | Christoffer Ravn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.63 | 1:02.67 | |||||
20 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.86 | 1:03.20 | |||||
21 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 30.94 | 1:03.37 | |||||
22 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.83 | 1:03.51 | |||||
23 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.12 | 1:03.57 | |||||
24 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 30.87 | 1:03.76 | |||||
25 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.13 | 1:03.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
26 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 31.21 | 1:03.87 | |||||
27 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.63 | 1:04.28 | |||||
28 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 30.75 | 1:05.09 | |||||
29 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.09 | 1:05.50 | |||||
30 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.37 | 1:08.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.33 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.41 | 55.15 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 28.32 | 57.50 | |||||
3 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.56 | 58.67 | |||||
4 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.36 | 59.84 | |||||
5 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.06 | 59.92 | |||||
6 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.04 | 1:00.61 | |||||
7 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 29.71 | 1:00.79 | |||||
7 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.33 | 1:00.79 | |||||
9 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 29.10 | 1:00.20 | |||||
10 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | 1:00.92 | |||||
11 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.68 | 1:02.12 | |||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.02 | 1:02.55 | |||||
13 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 30.23 | 1:02.57 | |||||
14 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 30.27 | 1:03.31 | |||||
15 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.85 | 1:03.36 | |||||
16 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.79 | 1:04.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.27 | 1:05.25 | |||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.70 | 1:06.47 | |||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.31 | 1:06.95 | |||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.81 | 1:08.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 31.23 | 1:08.55 | |||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.60 | 1:08.66 | |||||
7 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 31.76 | 1:08.77 | |||||
8 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.83 | 1:08.81 | |||||
9 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 32.19 | 1:08.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.42 | 1:09.39 | |||||
11 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 32.94 | 1:09.48 | |||||
12 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.66 | 1:09.54 | |||||
13 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | 1:09.69 | |||||
14 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.86 | 1:09.76 | |||||
15 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.23 | 1:09.82 | |||||
16 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.57 | 1:10.09 | |||||
17 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 59.40 | 1:10.21 | |||||
18 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.91 | 1:10.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.32 | 1:10.35 | |||||
20 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 33.68 | 1:10.51 | |||||
21 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.91 | 1:10.60 | |||||
22 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 33.17 | 1:10.61 | |||||
23 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | 1:10.96 | |||||
24 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 33.42 | 1:11.27 | |||||
25 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 34.12 | 1:11.47 | |||||
26 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.59 | 1:11.87 | |||||
27 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.59 | 1:12.05 | |||||
28 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.64 | 1:12.07 | |||||
29 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 34.53 | 1:12.34 | |||||
30 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 33.61 | 1:12.56 | |||||
31 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.92 | 1:13.01 | |||||
32 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.63 | 1:13.33 | |||||
33 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 33.39 | 1:13.36 | |||||
34 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 57.55 | 1:13.74 | |||||
35 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.15 | 1:14.10 | |||||
36 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.46 | 1:14.18 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.65 | 1:03.75 | |||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.44 | 1:06.83 | |||||
3 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 31.27 | 1:07.23 | |||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.14 | 1:07.82 | |||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.74 | 1:07.90 | |||||
6 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 31.28 | 1:08.11 | |||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.23 | 1:08.79 | |||||
8 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.20 | 1:10.32 | |||||
9 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 33.19 | 1:09.45 | |||||
10 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.44 | 1:09.49 | |||||
11 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.97 | 1:09.95 | |||||
12 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.83 | 1:10.91 | |||||
13 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 33.12 | 1:11.06 | |||||
14 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.91 | 1:11.33 | |||||
15 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.96 | 1:11.42 | |||||
16 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.09 | 1:17.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.61 2009-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 26.69 | 57.54 | |||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.56 | 58.42 | |||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 28.39 | 59.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 28.33 | 1:00.01 | |||||
5 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.17 | 1:00.11 | |||||
6 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 27.71 | 1:00.16 | |||||
7 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.98 | 1:00.25 | |||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 27.67 | 1:00.59 | |||||
9 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.71 | 1:00.60 | |||||
10 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.13 | 1:00.88 | |||||
11 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 28.68 | 1:00.94 | |||||
12 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.36 | 1:00.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.82 | 1:01.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.78 | 1:01.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Henrik Lagoni | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.55 | 1:01.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.04 | 1:02.09 | |||||
17 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.54 | 1:02.11 | |||||
18 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.65 | 1:02.22 | |||||
19 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.11 | 1:02.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
20 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.31 | 1:02.57 | |||||
21 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.49 | 1:03.09 | |||||
22 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.37 | 1:03.12 | |||||
23 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 29.16 | 1:03.26 | |||||
24 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.20 | 1:03.32 | |||||
25 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.35 | 1:03.55 | |||||
26 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.39 | 1:03.68 | |||||
27 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.33 | 1:03.92 | |||||
28 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.26 | 1:04.16 | |||||
29 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.79 | 1:04.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
30 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.26 | 1:04.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
31 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.03 | 1:04.27 | |||||
32 | Jon Kærsgaard | 1984 | Silkeborg Svømmeklub | 30.87 | 1:04.39 | |||||
33 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 29.87 | 1:04.46 | |||||
34 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.75 | 1:04.52 | |||||
35 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.53 | 1:04.61 | |||||
36 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.61 | 1:04.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
37 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.95 | 1:05.31 | |||||
38 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 29.72 | 1:05.33 | |||||
39 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.38 | 1:05.34 | |||||
40 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 30.23 | 1:05.43 | |||||
41 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.83 | 1:05.79 | |||||
42 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.00 | 1:05.96 | |||||
43 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 30.62 | 1:06.10 | |||||
44 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.80 | 1:06.79 | |||||
45 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.56 | 1:06.92 | |||||
46 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 32.76 | 1:10.24 | |||||
47 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 31.62 | 1:12.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.61 2009-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 26.52 | 57.36 | |||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.49 | 58.26 | |||||
3 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 27.10 | 59.15 | |||||
4 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.70 | 59.61 | |||||
5 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 28.15 | 59.78 | |||||
6 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.08 | 1:00.17 | |||||
7 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.89 | 1:01.68 | |||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 27.87 | 1:01.94 | |||||
9 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.13 | 1:00.77 | |||||
10 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.15 | 1:01.41 | |||||
11 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.42 | 1:02.13 | |||||
12 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.85 | 1:02.27 | |||||
13 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.05 | 1:02.90 | |||||
14 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.62 | 1:02.99 | |||||
15 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.05 | 1:03.00 | |||||
16 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.23 | 1:03.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:04.63 | 2:11.47 | 3:18.14 | 4:24.52 | 16:38.62 | ||
5:30.81 | 6:37.18 | 7:43.80 | 8:50.30 | |||||||
9:57.03 | 11:04.20 | 12:11.71 | 13:18.74 | |||||||
14:25.89 | 15:32.92 | |||||||||
2 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.34 | 2:17.06 | 3:27.37 | 4:38.21 | 17:39.00 | ||
5:48.78 | 6:59.55 | 8:11.05 | 9:21.98 | |||||||
10:33.23 | 11:44.81 | 12:56.57 | 14:07.75 | |||||||
15:19.10 | 16:29.31 | |||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.18 | 2:17.10 | 3:28.05 | 4:39.38 | 17:52.73 | ||
5:51.15 | 7:03.28 | 8:15.82 | 9:27.83 | |||||||
10:40.65 | 11:53.13 | 13:05.78 | 14:18.06 | |||||||
15:30.52 | 16:42.86 | |||||||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.16 | 2:20.45 | 3:32.73 | 4:45.39 | 18:17.14 | ||
5:57.84 | 7:10.72 | 8:23.61 | 9:37.20 | |||||||
10:51.09 | 12:05.11 | 13:19.41 | 14:33.74 | |||||||
15:48.71 | 17:03.61 | |||||||||
5 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.31 | 2:18.53 | 3:32.33 | 4:46.26 | 18:31.83 | ||
6:01.29 | 7:16.11 | 8:31.03 | 9:45.89 | |||||||
11:01.22 | 12:16.88 | 13:32.29 | 14:47.47 | |||||||
16:03.21 | 17:18.17 | |||||||||
6 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:09.86 | 2:23.71 | 3:37.45 | 4:52.85 | 18:47.75 | ||
6:08.15 | 7:24.18 | 8:40.32 | 9:56.42 | |||||||
11:12.26 | 12:29.32 | 13:45.41 | 15:01.68 | |||||||
16:16.80 | 17:33.75 | |||||||||
7 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:10.60 | 2:24.81 | 3:39.93 | 4:55.35 | 18:48.39 | ||
6:10.95 | 7:26.32 | 8:42.40 | 9:57.69 | |||||||
11:13.87 | 12:29.92 | 13:44.94 | 15:00.68 | |||||||
16:17.15 | 17:32.93 | |||||||||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:11.55 | 2:28.74 | 3:46.47 | 5:04.33 | 19:20.62 | ||
6:22.27 | 7:40.09 | 8:58.57 | 10:16.01 | |||||||
11:34.56 | 12:54.07 | 14:11.07 | 15:29.10 | |||||||
16:46.71 | 18:04.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:59 |
Resultat Løb 26 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:01.14 | 2:07.05 | 3:13.60 | 4:20.85 | 8:47.16 | ||
5:27.64 | 6:34.53 | 7:41.62 | ||||||||
2 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.65 | 2:11.22 | 3:18.39 | 4:25.97 | 8:48.57 | ||
5:30.62 | 6:36.64 | 7:43.12 | ||||||||
3 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:03.09 | 2:10.23 | 3:17.65 | 4:24.80 | 8:49.05 | ||
5:31.60 | 6:38.18 | 7:44.59 | ||||||||
4 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 1:04.27 | 2:11.50 | 3:18.45 | 4:26.21 | 8:51.43 | ||
5:32.57 | 6:39.00 | 7:45.61 | ||||||||
5 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 1:03.69 | 2:10.80 | 3:17.56 | 4:25.33 | 8:52.88 | ||
5:31.68 | 6:38.92 | 7:46.51 | ||||||||
6 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.09 | 2:12.80 | 3:21.55 | 4:30.76 | 9:06.12 | ||
5:39.56 | 6:48.46 | 7:57.46 | ||||||||
7 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.62 | 2:16.64 | 3:27.11 | 4:37.60 | 9:20.86 | ||
5:48.63 | 6:59.89 | 8:11.56 | ||||||||
8 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | 2:16.62 | 3:28.47 | 4:40.99 | 9:30.58 | ||
5:54.13 | 7:06.97 | 8:19.95 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 59.22 | 2:01.66 | 3:03.47 | 4:05.78 | 8:13.77 | ||
5:08.63 | 6:11.72 | 7:14.19 | ||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 59.15 | 2:02.27 | 3:06.09 | 4:10.29 | 8:16.01 | ||
5:12.30 | 6:14.79 | 7:16.28 | ||||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 59.84 | 2:02.88 | 3:06.56 | 4:10.37 | 8:25.23 | ||
5:14.45 | 6:18.65 | 7:22.78 | ||||||||
4 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.02 | 2:03.74 | 3:07.23 | 4:12.47 | 8:29.38 | ||
5:16.15 | 6:21.03 | 7:26.04 | ||||||||
5 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.18 | 2:03.59 | 3:07.83 | 4:11.83 | 8:31.08 | ||
5:16.47 | 6:21.94 | 7:27.11 | ||||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:01.30 | 2:05.81 | 3:10.36 | 4:15.38 | 8:35.75 | ||
5:20.60 | 6:25.76 | 7:31.62 | ||||||||
7 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.62 | 2:05.55 | 3:11.34 | 4:17.95 | 8:42.32 | ||
5:24.12 | 6:30.88 | 7:37.26 | ||||||||
8 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:01.14 | 2:07.05 | 3:13.60 | 4:20.85 | 8:47.16 | ||
5:27.64 | 6:34.53 | 7:41.62 | ||||||||
9 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.65 | 2:11.22 | 3:18.39 | 4:25.97 | 8:48.57 | ||
5:30.62 | 6:36.64 | 7:43.12 | ||||||||
10 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:03.09 | 2:10.23 | 3:17.65 | 4:24.80 | 8:49.05 | ||
5:31.60 | 6:38.18 | 7:44.59 | ||||||||
11 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 1:04.27 | 2:11.50 | 3:18.45 | 4:26.21 | 8:51.43 | ||
5:32.57 | 6:39.00 | 7:45.61 | ||||||||
12 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 1:03.69 | 2:10.80 | 3:17.56 | 4:25.33 | 8:52.88 | ||
5:31.68 | 6:38.92 | 7:46.51 | ||||||||
13 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.34 | 2:06.23 | 3:12.89 | 4:20.44 | 8:54.54 | ||
5:29.01 | 6:38.06 | 7:47.11 | ||||||||
14 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.09 | 2:12.80 | 3:21.55 | 4:30.76 | 9:06.12 | ||
5:39.56 | 6:48.46 | 7:57.46 | ||||||||
15 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.62 | 2:16.64 | 3:27.11 | 4:37.60 | 9:20.86 | ||
5:48.63 | 6:59.89 | 8:11.56 | ||||||||
16 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | 2:16.62 | 3:28.47 | 4:40.99 | 9:30.58 | ||
5:54.13 | 7:06.97 | 8:19.95 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:13 |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:52 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 1:51.29 2009-10-24 |
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 1:57.66 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 1:55.56 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.71 | 1:02.35 | |||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.18 | 1:29.53 | |||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.03 | 1:55.56 | |||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:57.58 | dansk juniorrekord | |||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 34.39 | 1:03.44 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.62 | 1:32.06 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 25.52 | 1:57.58 | |||||||
3 | Silkeborg Damer | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:01.69 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 30.70 | 30.70 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 34.31 | 1:05.01 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 29.21 | 1:34.22 | |||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 27.47 | 2:01.69 | |||||||
4 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:04.87 | ||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 34.99 | 1:07.47 | |||||||
Tine Aagaard | 1989 | 28.17 | 1:35.64 | |||||||
Hanne Welinder | 1995 | 29.23 | 2:04.87 | |||||||
5 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:06.97 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 35.30 | 1:08.58 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 28.63 | 1:37.21 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | 29.76 | 2:06.97 | |||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.85 | ||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Amalie Stage | 1993 | 36.73 | 1:09.58 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 31.31 | 1:40.89 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.96 | 2:08.85 | |||||||
7 | Lyseng Damer | 0 | Lyseng IF | 2:09.59 | ||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 34.26 | 1:07.93 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 32.93 | 1:40.86 | |||||||
Trine Kristensen | 1995 | 28.73 | 2:09.59 | |||||||
8 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 2:09.81 | ||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Cecilie M. Pedersen | 1993 | 35.15 | 1:06.65 | |||||||
Siw Lykke | 1996 | 34.66 | 1:41.31 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.50 | 2:09.81 | |||||||
9 | Horsens Damer 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:09.96 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 37.25 | 1:09.50 | |||||||
Laura Westergaard | 1995 | 31.80 | 1:41.30 | |||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 28.66 | 2:09.96 | |||||||
10 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:12.35 | ||||||
Camilla Svane | 1995 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 35.63 | 1:10.23 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 1:02.12 | 2:12.35 | |||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 2:12.35 | ||||||||
11 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:12.57 | ||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 37.55 | 1:11.07 | |||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 32.51 | 1:43.58 | |||||||
Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | 28.99 | 2:12.57 | |||||||
12 | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 2:14.19 | ||||||
Mie Bøgh | 1991 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Katrine Hansen | 1994 | 39.53 | 1:12.84 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 31.56 | 1:44.40 | |||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 29.79 | 2:14.19 | |||||||
13 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:16.58 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 37.00 | 1:11.45 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 34.81 | 1:46.26 | |||||||
Christine Hansen | 1996 | 30.32 | 2:16.58 | |||||||
14 | Horsens Damer 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:18.30 | ||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 39.83 | 1:15.29 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | 32.16 | 1:47.45 | |||||||
Sara Sofia Benzarti | 1997 | 30.85 | 2:18.30 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:52 |
Resultat Løb 28 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:42.00 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 1:44.65 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 26.66 | 26.66 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.12 | 55.78 | |||||||
Kris Wesselink | 1990 | 25.48 | 1:21.26 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 23.39 | 1:44.65 | |||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 1:44.96 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 29.31 | 56.16 | |||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 24.40 | 1:20.56 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 24.40 | 1:44.96 | |||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 3 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 1:46.01 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 26.10 | 26.10 | |||||||
Mads Christensen | 1994 | 30.41 | 56.51 | |||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.69 | 1:22.20 | |||||||
Karsten Schütt | 1991 | 23.81 | 1:46.01 | |||||||
4 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:47.44 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 29.31 | 57.46 | |||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 26.48 | 1:23.94 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 23.50 | 1:47.44 | |||||||
4 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:47.44 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 27.91 | 27.91 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 30.94 | 58.85 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.47 | 1:24.32 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 23.12 | 1:47.44 | |||||||
6 | Silkeborg Herrer | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 1:51.58 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 30.21 | 1:01.02 | |||||||
David Adelskov | 1987 | 27.12 | 1:28.14 | |||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 23.44 | 1:51.58 | |||||||
7 | Stv Herrer 1 | 1992 | Swim Team Vestsjælland | 1:52.77 | ||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 31.39 | 1:00.07 | |||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 28.42 | 1:28.49 | |||||||
Hansotto Kristiansen | 1992 | 24.28 | 1:52.77 | |||||||
8 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:52.96 | ||||||
Søren Larsen | 1993 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 31.68 | 1:01.03 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.65 | 1:27.68 | |||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 25.28 | 1:52.96 | |||||||
9 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:53.56 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 31.79 | 1:01.43 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 27.17 | 1:28.60 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 24.96 | 1:53.56 | |||||||
10 | S68 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 1:54.89 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 28.57 | 28.57 | |||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 33.55 | 1:02.12 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 26.92 | 1:29.04 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 25.85 | 1:54.89 | |||||||
11 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:55.80 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 32.88 | 1:01.77 | |||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 27.71 | 1:29.48 | |||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 26.32 | 1:55.80 | |||||||
12 | Sønderborg | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:59.45 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 33.41 | 1:03.03 | |||||||
Philip Staib | 1991 | 27.50 | 1:30.53 | |||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 28.92 | 1:59.45 | |||||||
13 | Horsens Herrer | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:00.06 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Simon Underlien | 1995 | 33.63 | 1:06.54 | |||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 25.23 | 1:31.77 | |||||||
Lasse Christensen | 1994 | 28.29 | 2:00.06 | |||||||
14 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:03.52 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 34.44 | 1:05.46 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | 31.37 | 1:36.83 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 26.69 | 2:03.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:48.45 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 28.36 | 58.60 | 58.60 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 26.91 | 56.67 | 1:55.27 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.20 | 56.67 | 2:51.94 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 26.80 | 56.51 | 3:48.45 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:00.41 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.12 | 1:00.82 | 1:00.82 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.20 | 1:01.25 | 2:02.07 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.17 | 1:01.99 | 3:04.06 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 26.82 | 56.35 | 4:00.41 | ||||||
3 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:04.55 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 28.87 | 1:00.69 | 1:00.69 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 29.41 | 1:02.08 | 2:02.77 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 29.12 | 1:01.31 | 3:04.08 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 29.50 | 1:00.47 | 4:04.55 | ||||||
4 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 4:05.71 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 29.13 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 29.78 | 1:02.24 | 2:03.22 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 29.62 | 1:02.67 | 3:05.89 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 29.24 | 59.82 | 4:05.71 | ||||||
5 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:06.03 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 28.80 | 59.56 | 59.56 | ||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 29.40 | 1:01.22 | 2:00.78 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 30.68 | 1:04.33 | 3:05.11 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 28.97 | 1:00.92 | 4:06.03 | ||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:07.48 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.60 | 1:00.85 | 1:00.85 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 30.17 | 1:03.36 | 2:04.21 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 29.38 | 1:01.66 | 3:05.87 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.48 | 1:01.61 | 4:07.48 | ||||||
7 | Silkeborg Damer | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:08.34 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.82 | 1:02.52 | 1:02.52 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 28.88 | 1:00.05 | 2:02.57 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 31.00 | 1:04.28 | 3:06.85 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 29.02 | 1:01.49 | 4:08.34 | ||||||
8 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:08.91 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 29.45 | 1:00.97 | 1:00.97 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 29.97 | 1:02.18 | 2:03.15 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 30.14 | 1:03.23 | 3:06.38 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 29.87 | 1:02.53 | 4:08.91 | ||||||
9 | Horsens Damer 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:12.31 | ||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 31.13 | 1:05.08 | 1:05.08 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 29.36 | 1:02.02 | 2:07.10 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 31.07 | 1:03.77 | 3:10.87 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 29.35 | 1:01.44 | 4:12.31 | ||||||
10 | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 4:15.87 | ||||||
Katrine Hansen | 1994 | 28.97 | 1:00.15 | 1:00.15 | ||||||
Mie Bøgh | 1991 | 29.69 | 1:35.14 | 2:35.29 | ||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 34.37 | 1:05.89 | 3:41.18 | ||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 34.69 | 34.69 | 4:15.87 | ||||||
11 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:18.26 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 30.99 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 30.39 | 1:03.54 | 2:08.06 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 31.92 | 1:07.19 | 3:15.25 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 29.75 | 1:03.01 | 4:18.26 | ||||||
12 | Lyseng Damer | 0 | Lyseng IF | 4:22.87 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 30.37 | 1:03.25 | 1:03.25 | ||||||
Olivia Larsen | 1995 | 31.92 | 1:07.45 | 2:10.70 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 32.80 | 1:08.88 | 3:19.58 | ||||||
Trine Kristensen | 1995 | 29.90 | 1:03.29 | 4:22.87 | ||||||
13 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:25.61 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 31.50 | 1:06.81 | 1:06.81 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 30.92 | 1:05.23 | 2:12.04 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 32.65 | 1:06.53 | 3:18.57 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 32.47 | 1:07.04 | 4:25.61 | ||||||
14 | Horsens Damer 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:31.28 | ||||||
Sara Sofia Benzarti | 1997 | 32.59 | 1:07.55 | 1:07.55 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 31.04 | 1:05.88 | 2:13.43 | ||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 33.64 | 1:10.39 | 3:23.82 | ||||||
Laura Westergaard | 1995 | 32.38 | 1:07.46 | 4:31.28 | ||||||
- | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | forkert.svømmer | |||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 32.14 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | 2:15.26 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:16.87 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:29.50 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 25.35 | 52.40 | 52.40 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.43 | 52.26 | 1:44.66 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.23 | 52.50 | 2:37.16 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 25.46 | 52.34 | 3:29.50 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:29.62 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.44 | 53.02 | 53.02 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 24.84 | 51.54 | 1:44.56 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.13 | 52.97 | 2:37.53 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 24.59 | 52.09 | 3:29.62 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 3 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:31.05 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 25.83 | 53.56 | 53.56 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 23.82 | 49.91 | 1:43.47 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 25.34 | 53.80 | 2:37.27 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.37 | 53.78 | 3:31.05 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:33.52 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.18 | 54.61 | 54.61 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.77 | 51.02 | 1:45.63 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.54 | 53.78 | 2:39.41 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 25.66 | 54.11 | 3:33.52 | ||||||
5 | Elite Svøm Esbjerg 4 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:36.34 | ||||||
Mads Christensen | 1994 | 26.05 | 53.88 | 53.88 | ||||||
Kris Wesselink | 1990 | 25.98 | 53.92 | 1:47.80 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 26.16 | 54.43 | 2:42.23 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 25.73 | 54.11 | 3:36.34 | ||||||
6 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:36.96 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 26.50 | 54.10 | 54.10 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 26.56 | 54.47 | 1:48.57 | ||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 26.03 | 54.69 | 2:43.26 | ||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 25.80 | 53.70 | 3:36.96 | ||||||
7 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:40.12 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.68 | 55.23 | 55.23 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 27.09 | 56.97 | 1:52.20 | ||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 26.29 | 55.08 | 2:47.28 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 25.43 | 52.84 | 3:40.12 | ||||||
8 | Stv Herrer 1 | 1992 | Swim Team Vestsjælland | 3:41.35 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 26.69 | 55.90 | 55.90 | ||||||
Hansotto Kristiansen | 1992 | 25.77 | 54.36 | 1:50.26 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 26.07 | 55.29 | 2:45.55 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 26.64 | 55.80 | 3:41.35 | ||||||
9 | Silkeborg Herrer | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 3:42.44 | ||||||
David Adelskov | 1987 | 26.70 | 55.01 | 55.01 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 25.70 | 52.99 | 1:48.00 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 27.31 | 58.05 | 2:46.05 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 26.36 | 56.39 | 3:42.44 | ||||||
10 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:44.45 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 26.57 | 55.45 | 55.45 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 26.83 | 56.27 | 1:51.72 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 27.24 | 56.67 | 2:48.39 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 27.14 | 56.06 | 3:44.45 | ||||||
11 | Sønderborg | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:44.76 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 28.00 | 58.99 | 58.99 | ||||||
Philip Staib | 1991 | 26.92 | 55.57 | 1:54.56 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 26.49 | 55.75 | 2:50.31 | ||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 26.04 | 54.45 | 3:44.76 | ||||||
12 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:44.95 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 26.60 | 55.16 | 55.16 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 27.37 | 57.45 | 1:52.61 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 27.81 | 57.69 | 2:50.30 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 26.08 | 54.65 | 3:44.95 | ||||||
13 | S68 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 3:50.74 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 27.08 | 57.28 | 57.28 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 27.55 | 57.49 | 1:54.77 | ||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 27.98 | 58.89 | 2:53.66 | ||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 26.97 | 57.08 | 3:50.74 | ||||||
14 | Horsens Herrer | 0 | Horsens Svømmeklub | 3:52.05 | ||||||
Lasse Christensen | 1994 | 29.57 | 1:02.38 | 1:02.38 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 29.33 | 1:01.66 | 2:04.04 | ||||||
Simon Underlien | 1995 | 26.96 | 56.36 | 3:00.40 | ||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 24.67 | 51.65 | 3:52.05 | ||||||
15 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:52.67 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 27.13 | 56.17 | 56.17 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 28.00 | 58.68 | 1:54.85 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 28.84 | 1:00.10 | 2:54.95 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 27.83 | 57.72 | 3:52.67 | ||||||
16 | Nyborg Drenge | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:54.33 | ||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 26.07 | 53.68 | 53.68 | ||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 26.43 | 55.75 | 1:49.43 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 30.95 | 1:04.57 | 2:54.00 | ||||||
Steven Carney | 1994 | 28.75 | 1:00.33 | 3:54.33 | ||||||
- | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:30 |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 658 | 2:18.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 617 | 2:21.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 617 | 2:21.20 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 614 | 2:21.37 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 605 | 2:22.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 599 | 2:22.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 574 | 2:24.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 567 | 2:25.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 562 | 2:25.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 555 | 2:26.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 537 | 2:27.83 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Dahlquist | 1995 | 522 | 2:29.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 518 | 2:29.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Jepsen | 1994 | 503 | 2:31.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Stine Johansen | 1997 | 503 | 2:31.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 503 | 2:31.15 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 502 | 2:31.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Matilde Schrøder | 1996 | 496 | 2:31.80 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 496 | 2:31.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 487 | 2:32.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Lea Moesgaard | 1998 | 439 | 2:38.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mie Bøgh | 1991 | 439 | 2:38.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 815 | 2:08.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 628 | 2:20.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 618 | 2:21.06 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 573 | 2:24.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 558 | 2:25.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 551 | 2:26.62 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Dahlquist | 1995 | 545 | 2:27.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 464 | 2:35.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stine Johansen | 1997 | 527 | 2:28.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Jepsen | 1994 | 526 | 2:28.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 507 | 2:30.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 502 | 2:31.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 498 | 2:31.61 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matilde Schrøder | 1996 | 487 | 2:32.72 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 483 | 2:33.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Mie Bøgh | 1991 | 471 | 2:34.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.22 | 1:01.85 | 1:33.61 | 2:05.36 | |||
2 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 30.16 | 1:02.10 | 1:34.80 | 2:07.38 | |||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 30.05 | 1:03.08 | 1:36.46 | 2:08.62 | |||
4 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 31.04 | 1:03.06 | 1:35.67 | 2:09.09 | |||
5 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.77 | 1:06.41 | 1:39.09 | 2:10.36 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.90 | 1:03.54 | 1:37.01 | 2:10.60 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.99 | 1:04.50 | 1:38.12 | 2:12.23 | |||
8 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.49 | 1:04.08 | 1:38.61 | 2:13.63 | |||
9 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.50 | 1:05.43 | 1:40.38 | 2:13.73 | |||
10 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.76 | 1:05.62 | 1:40.30 | 2:13.87 | |||
12 | Christoffer Ravn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.25 | 1:04.72 | 1:39.72 | 2:14.02 | |||
13 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.85 | 1:05.39 | 1:39.52 | 2:14.20 | |||
14 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.60 | 1:05.74 | 1:40.70 | 2:14.83 | |||
15 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 32.06 | 1:05.60 | 1:40.30 | 2:15.05 | |||
16 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.19 | 1:05.19 | 1:40.42 | 2:15.94 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.66 | 1:05.39 | 1:41.44 | 2:16.50 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.37 | 1:05.74 | 1:41.30 | 2:16.75 | |||
19 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.93 | 1:06.35 | 1:42.14 | 2:17.09 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.13 | 1:07.23 | 1:43.02 | 2:17.97 | |||
21 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.10 | 1:06.77 | 1:42.54 | 2:18.47 | |||
22 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.48 | 1:06.97 | 1:42.83 | 2:18.59 | |||
23 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 32.30 | 1:07.27 | 1:43.39 | 2:19.07 | |||
24 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.30 | 1:08.47 | 1:44.85 | 2:20.20 | |||
25 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.15 | 1:07.26 | 1:44.09 | 2:20.43 | |||
26 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 33.32 | 1:08.61 | 1:44.91 | 2:20.79 | |||
27 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.54 | 1:09.09 | 1:45.47 | 2:21.74 | |||
28 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.55 | 1:09.35 | 1:45.78 | 2:21.76 | |||
29 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 33.97 | 1:09.79 | 1:46.09 | 2:22.76 | |||
30 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.03 | 1:08.65 | 1:46.10 | 2:23.08 | |||
31 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 33.93 | 1:09.22 | 1:46.05 | 2:23.14 | |||
32 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.21 | 1:11.10 | 1:47.75 | 2:23.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 640 | 2:03.10 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 601 | 2:05.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | 536 | 2:10.59 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Andreas Haugaard | 1993 | 536 | 2:10.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 522 | 2:11.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Kasper Schultz | 1995 | 507 | 2:13.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Thomas Knudsen | 1996 | 493 | 2:14.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 430 | 2:20.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Frandsen | 1994 | 513 | 2:12.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Sebastian Ovesen | 1994 | 491 | 2:14.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 465 | 2:16.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 457 | 2:17.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
13 | Christoffer Ravn | 1992 | 449 | 2:18.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nicolai Pedersen | 1994 | 436 | 2:19.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Asger Skafte | 1996 | 432 | 2:20.38 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Peter Lund Hansen | 1992 | 377 | 2:26.85 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 750 | 27.20 | 56.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 712 | 27.89 | 57.12 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 642 | 28.49 | 59.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Tine Aagaard | 1989 | 629 | 28.77 | 59.54 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 617 | 29.28 | 59.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 614 | 29.38 | 1:00.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | 606 | 29.17 | 1:00.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 602 | 29.51 | 1:00.40 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Katrine Hansen | 1994 | 599 | 29.28 | 1:00.50 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Janni Overgaard | 1993 | 590 | 29.16 | 1:00.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Rasmussen | 1991 | 584 | 28.82 | 1:01.03 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 583 | 29.43 | 1:01.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Signe B. Thomasen | 1996 | 581 | 29.50 | 1:01.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 581 | 29.61 | 1:01.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 572 | 29.37 | 1:01.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Solvej Mathiasen | 1994 | 564 | 29.74 | 1:01.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Cecilie Villadsen | 1995 | 558 | 29.78 | 1:01.97 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 556 | 30.46 | 1:02.05 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nina Vestergaard | 1992 | 553 | 29.73 | 1:02.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Line Aamann | 1993 | 541 | 29.91 | 1:02.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Trine Kristensen | 1995 | 529 | 30.55 | 1:03.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 525 | 30.04 | 1:03.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Charlotte Thor | 1995 | 518 | 30.31 | 1:03.53 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Mie Bøgh | 1991 | 513 | 30.74 | 1:03.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 511 | 30.25 | 1:03.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 711 | 57.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Tine Aagaard | 1989 | 695 | 57.60 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 661 | 58.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 630 | 59.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Hansen | 1994 | 627 | 59.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 614 | 1:00.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Janni Overgaard | 1993 | 569 | 1:01.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Rasmussen | 1991 | 563 | 1:01.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 641 | 59.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 603 | 1:00.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Villadsen | 1995 | 594 | 1:00.69 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Solvej Mathiasen | 1994 | 567 | 1:01.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 559 | 1:01.92 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Signe B. Thomasen | 1996 | 554 | 1:02.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Aamann | 1993 | 521 | 1:03.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Trine Kristensen | 1995 | 500 | 1:04.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 24.78 | 51.30 | |||||
2 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.72 | 52.94 | |||||
3 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 25.32 | 52.98 | |||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.12 | 53.13 | |||||
5 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.93 | 53.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 25.70 | 53.36 | |||||
7 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 26.07 | 53.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.04 | 53.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.61 | 53.72 | |||||
10 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 25.78 | 53.83 | |||||
11 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.12 | 54.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.47 | 54.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 28.30 | 54.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 26.16 | 54.61 | |||||
15 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.13 | 54.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.12 | 54.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 26.33 | 55.23 | |||||
18 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 26.85 | 55.25 | |||||
19 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.53 | 55.28 | |||||
20 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 26.16 | 55.32 | |||||
21 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.07 | 55.34 | |||||
22 | Henrik Lagoni | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.23 | 55.35 | |||||
23 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 26.98 | 55.37 | |||||
24 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.42 | 55.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 26.69 | 55.57 | |||||
26 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.03 | 55.82 | |||||
27 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.24 | 56.47 | |||||
28 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.67 | 56.49 | |||||
28 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 27.56 | 56.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
30 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 27.34 | 57.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
- | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 716 | 24.19 | 50.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 659 | 25.02 | 51.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Riemenschneider | 1989 | 611 | 25.71 | 52.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 604 | 25.80 | 53.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 590 | 25.87 | 53.58 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 579 | 25.93 | 53.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Casper Iversen | 1991 | 569 | 26.13 | 54.23 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 554 | 26.14 | 54.73 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 553 | 25.70 | 54.75 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 548 | 26.12 | 54.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
11 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 544 | 26.94 | 55.06 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 541 | 26.52 | 55.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten Andersen | 1994 | 534 | 55.40 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 524 | 26.57 | 55.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 512 | 26.76 | 56.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Henrik Lagoni | 1991 | 448 | 28.96 | 58.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.17 | 1:15.97 | 1:58.34 | 2:40.70 | |||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.86 | 1:18.25 | 1:59.75 | 2:41.52 | |||
3 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 37.42 | 1:18.08 | 1:59.76 | 2:41.64 | |||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.86 | 1:18.76 | 2:00.49 | 2:41.70 | |||
5 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.95 | 1:18.41 | 2:00.32 | 2:42.25 | |||
6 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.46 | 1:18.48 | 2:00.89 | 2:43.57 | |||
7 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 37.80 | 1:19.33 | 2:01.25 | 2:43.79 | |||
8 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.97 | 1:20.91 | 2:03.32 | 2:44.30 | |||
9 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 37.83 | 1:19.37 | 2:02.30 | 2:45.00 | |||
10 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 38.03 | 1:19.79 | 2:02.37 | 2:45.04 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 39.45 | 1:22.02 | 2:04.76 | 2:46.07 | |||
12 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 37.38 | 1:20.68 | 2:03.96 | 2:47.55 | |||
13 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.46 | 1:22.33 | 2:05.61 | 2:48.58 | |||
14 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.60 | 1:22.77 | 2:06.78 | 2:50.28 | |||
15 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.52 | 1:20.94 | 2:05.49 | 2:50.55 | |||
15 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.15 | 1:21.90 | 2:05.94 | 2:50.55 | |||
17 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.01 | 1:22.81 | 2:07.29 | 2:50.97 | |||
18 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 39.05 | 1:22.40 | 2:06.82 | 2:51.33 | |||
19 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.66 | 1:22.53 | 2:07.39 | 2:51.50 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 39.16 | 1:22.23 | 2:06.98 | 2:52.24 | |||
21 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 38.70 | 1:23.20 | 2:07.96 | 2:52.71 | |||
22 | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.62 | 1:22.62 | 2:08.42 | 2:53.79 | |||
23 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 40.50 | 1:25.38 | 2:10.66 | 2:55.41 | |||
24 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.18 | 1:24.47 | 2:10.71 | 2:56.77 | |||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | f.se.delfsp.ef.v150m | |||||
- | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | DSQ | fle.flybe.ef.ven.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 691 | 34.70 | 1:12.64 | 1:51.88 | 2:32.24 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 587 | 36.19 | 1:16.39 | 1:58.97 | 2:40.72 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 582 | 35.94 | 1:15.66 | 1:57.82 | 2:41.20 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Nanna Lunding | 1991 | 581 | 36.78 | 1:17.95 | 1:59.62 | 2:41.29 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrika Toft | 1995 | 553 | 37.43 | 1:20.50 | 2:02.90 | 2:43.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 552 | 37.79 | 1:18.79 | 2:01.46 | 2:44.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Marie Philipsen | 1992 | 518 | 38.02 | 1:20.35 | 2:03.25 | 2:47.53 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Maria Pedersen | 1995 | 480 | 36.88 | 1:19.22 | 2:04.75 | 2:51.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 542 | 37.94 | 1:20.08 | 2:03.08 | 2:45.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 534 | 37.50 | 1:19.88 | 2:03.14 | 2:45.86 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Olivia Larsen | 1995 | 533 | 37.68 | 1:19.65 | 2:02.89 | 2:46.02 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 497 | 37.81 | 1:20.83 | 2:05.11 | 2:49.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Stærk | 1990 | 496 | 37.91 | 1:20.71 | 2:05.43 | 2:49.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Helle Kjær | 1994 | 493 | 38.42 | 1:20.66 | 2:05.27 | 2:50.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe B. Thomasen | 1996 | 490 | 39.92 | 1:22.50 | 2:06.19 | 2:50.68 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 483 | 39.23 | 1:23.06 | 2:08.57 | 2:51.57 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.74 | 1:06.61 | 1:42.20 | 2:17.19 | |||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.69 | 1:10.10 | 1:47.91 | 2:24.36 | |||
3 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.85 | 1:08.59 | 1:46.76 | 2:24.67 | |||
4 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.08 | 1:09.78 | 1:47.20 | 2:25.21 | |||
5 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.23 | 1:10.47 | 1:48.68 | 2:25.61 | |||
6 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.86 | 1:10.15 | 1:48.77 | 2:26.61 | |||
7 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.92 | 1:11.61 | 1:49.47 | 2:28.33 | |||
8 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | 1:12.35 | 1:50.76 | 2:30.24 | |||
9 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.02 | 1:13.79 | 1:53.36 | 2:31.24 | |||
10 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.48 | 1:12.00 | 1:50.96 | 2:31.31 | |||
11 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.89 | 1:13.55 | 1:52.83 | 2:32.35 | |||
12 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.38 | 1:12.58 | 1:52.64 | 2:33.05 | |||
13 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.06 | 1:14.67 | 1:55.10 | 2:35.58 | |||
14 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 35.16 | 1:14.64 | 1:55.51 | 2:35.79 | |||
15 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 35.11 | 1:14.89 | 1:55.68 | 2:36.25 | |||
16 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.94 | 1:15.50 | 1:55.50 | 2:37.02 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.86 | 1:14.83 | 1:55.97 | 2:37.61 | |||
18 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.08 | 1:16.42 | 1:57.41 | 2:37.72 | |||
19 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.36 | 1:16.87 | 1:57.85 | 2:37.92 | |||
20 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.93 | 1:17.97 | 1:58.95 | 2:39.27 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.99 | 1:15.01 | 1:57.26 | 2:39.59 | |||
22 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 36.95 | 1:17.23 | 1:58.12 | 2:39.77 | |||
23 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 36.08 | 1:17.24 | 1:58.94 | 2:40.05 | |||
24 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.61 | 1:18.60 | 2:01.09 | 2:42.25 | |||
25 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 36.63 | 1:17.11 | 1:59.43 | 2:42.53 | |||
26 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 36.73 | 1:17.89 | 2:00.24 | 2:42.89 | |||
27 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.03 | 1:18.07 | 2:00.77 | 2:44.14 | |||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | asym.benspark | |||||
- | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1hånd.ved 50m | |||||
- | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | DSQ | dob.flyben.i.ve.150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 605 | 32.68 | 1:09.84 | 1:46.15 | 2:22.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | David Adelskov | 1987 | 593 | 32.45 | 1:09.45 | 1:46.44 | 2:23.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stefan B. Høgild | 1991 | 581 | 33.23 | 1:10.50 | 1:47.61 | 2:24.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Christensen | 1994 | 569 | 32.96 | 1:10.35 | 1:48.07 | 2:25.66 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Christian Blom Jensen | 1994 | 537 | 33.13 | 1:10.57 | 1:49.36 | 2:28.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | 503 | 33.82 | 1:11.51 | 1:50.69 | 2:31.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mads Pedersen | 1991 | 488 | 34.66 | 1:12.85 | 1:54.01 | 2:33.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Poulsen | 1994 | 518 | 33.92 | 1:11.97 | 1:50.83 | 2:30.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Kammer | 1995 | 512 | 34.37 | 1:12.91 | 1:51.77 | 2:30.80 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Koch | 1992 | 487 | 34.20 | 1:13.75 | 1:53.43 | 2:33.34 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Michael Petersen | 1994 | 485 | 35.28 | 1:14.29 | 1:54.66 | 2:33.57 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Christian Rasmussen | 1993 | 466 | 34.41 | 1:13.98 | 1:55.10 | 2:35.61 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 465 | 35.52 | 1:14.89 | 1:55.44 | 2:35.75 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Kristoffer Moos | 1996 | 449 | 35.35 | 1:15.20 | 1:55.77 | 2:37.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 430 | 35.08 | 1:15.38 | 1:57.06 | 2:39.85 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Chris Christensen | 1988 | DSQ | fl.flysp.g.løb.ef.be | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 664 | 1:03.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 663 | 1:03.14 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 625 | 1:04.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tine Aagaard | 1989 | 618 | 1:04.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Pernille Larsen | 1992 | 614 | 1:04.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 613 | 1:04.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 597 | 1:05.39 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 587 | 1:05.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 537 | 1:07.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 536 | 1:07.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Cecilie Jensen | 1994 | 527 | 1:08.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 524 | 1:08.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Solvej Mathiasen | 1994 | 522 | 1:08.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 515 | 1:08.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Janni Overgaard | 1993 | 504 | 1:09.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 504 | 1:09.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Villadsen | 1995 | 498 | 1:09.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Runa Dalby | 1993 | 486 | 1:10.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Elkjær | 1996 | 485 | 1:10.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 479 | 1:10.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Stine Mary Vissing | 1997 | 459 | 1:11.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Maria Pedersen | 1995 | 454 | 1:11.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 445 | 1:12.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Maria Søe Beith | 1996 | 436 | 1:12.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Astrid Koch | 1994 | 434 | 1:12.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Siw Lykke | 1996 | 431 | 1:12.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Mia Kynde | 1994 | 429 | 1:12.99 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Simone Friis Hansen | 1995 | 426 | 1:13.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Camilla Clausen | 1997 | 426 | 1:13.18 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Anna Krusell | 1994 | 422 | 1:13.41 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
31 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 400 | 1:14.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
32 | Kamilla Malczynska | 1993 | 381 | 1:15.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Lea Moesgaard | 1998 | 376 | 1:16.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tine Aagaard | 1989 | 668 | 29.38 | 1:02.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 658 | 29.77 | 1:03.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 653 | 30.02 | 1:03.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 619 | 30.08 | 1:04.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 598 | 30.64 | 1:05.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 576 | 31.03 | 1:06.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 547 | 31.44 | 1:07.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 546 | 31.82 | 1:07.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 532 | 31.31 | 1:07.93 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 523 | 32.22 | 1:08.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Solvej Mathiasen | 1994 | 514 | 32.26 | 1:08.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 501 | 32.43 | 1:09.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Elkjær | 1996 | 498 | 32.98 | 1:09.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 466 | 34.15 | 1:11.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Cecilie Jensen | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Runa Dalby | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.84 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 650 | 55.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 630 | 56.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | 618 | 56.91 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 614 | 57.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Kris Wesselink | 1990 | 585 | 57.97 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 582 | 58.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 566 | 58.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 563 | 58.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Hopff | 1993 | 537 | 59.64 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 534 | 59.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 532 | 59.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 523 | 1:00.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 523 | 1:00.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin G. Hansen | 1992 | 518 | 1:00.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Søren Larsen | 1993 | 513 | 1:00.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Severinsen | 1995 | 509 | 1:00.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mads Knoblauch | 1993 | 502 | 1:01.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 497 | 1:01.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
19 | Philip Staib | 1991 | 492 | 1:01.42 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
20 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 492 | 1:01.43 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Marcus Thøgersen | 1995 | 489 | 1:01.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Joachim Mortensen | 1995 | 483 | 1:01.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 481 | 1:01.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Peter Lund Hansen | 1992 | 476 | 1:02.08 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Morten Andersen | 1994 | 475 | 1:02.15 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 474 | 1:02.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Tonni Kristensen | 1992 | 445 | 1:03.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 443 | 1:03.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Victor Tolstrup | 1996 | 442 | 1:03.62 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
30 | Thomas Pedersen | 1995 | 431 | 1:04.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Ralf Dalby | 1995 | 371 | 1:07.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Torben Nielsen | 1990 | DSQ | 2.par.badebukser | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 38 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.84 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 684 | 25.88 | 55.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 665 | 26.34 | 55.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 655 | 26.10 | 55.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | 601 | 26.97 | 57.46 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 571 | 27.29 | 58.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 563 | 27.62 | 58.72 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Kris Wesselink | 1990 | 559 | 27.67 | 58.85 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | 567 | 28.44 | 58.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 546 | 27.91 | 59.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 545 | 26.76 | 59.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Mads Hopff | 1993 | 518 | 27.56 | 1:00.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Martin G. Hansen | 1992 | 515 | 28.49 | 1:00.47 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 503 | 28.03 | 1:00.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Søren Larsen | 1993 | 502 | 28.14 | 1:01.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 492 | 29.24 | 1:01.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 39 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:14.45 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 661 | 31.38 | 1:09.59 | 1:50.46 | 2:23.07 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 655 | 30.14 | 1:07.22 | 1:46.66 | 2:23.50 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Freja Østergaard | 1995 | 624 | 31.40 | 1:07.74 | 1:50.80 | 2:25.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 621 | 32.97 | 1:09.85 | 1:51.64 | 2:26.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Moth | 1994 | 585 | 32.64 | 1:10.88 | 1:54.70 | 2:29.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 581 | 33.59 | 1:11.79 | 1:54.87 | 2:29.30 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Julie Jepsen | 1994 | 580 | 33.37 | 1:11.60 | 1:54.09 | 2:29.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 580 | 33.68 | 1:12.53 | 1:54.12 | 2:29.43 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Cecilie Villadsen | 1995 | 567 | 32.88 | 1:11.88 | 1:55.33 | 2:30.51 | Deltager ikke i finalen | ||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Amalie Stage | 1993 | 564 | 33.08 | 1:12.09 | 1:55.62 | 2:30.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kathrine Maron | 1994 | 558 | 32.96 | 1:12.16 | 1:55.16 | 2:31.33 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 556 | 33.94 | 1:13.60 | 1:56.78 | 2:31.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simone Friis Hansen | 1995 | 547 | 34.60 | 1:15.09 | 1:56.47 | 2:32.35 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 545 | 34.48 | 1:13.35 | 1:57.66 | 2:32.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 542 | 32.64 | 1:13.71 | 1:57.05 | 2:32.85 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Marie Philipsen | 1992 | 529 | 34.79 | 1:15.17 | 1:58.80 | 2:34.09 | Deltager ikke i finalen | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 508 | 34.63 | 1:16.81 | 2:00.16 | 2:36.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 495 | 34.12 | 1:14.07 | 2:00.86 | 2:37.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Rasmussen | 1991 | 492 | 33.64 | 1:15.71 | 2:02.15 | 2:37.86 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 471 | 35.55 | 1:16.33 | 2:03.03 | 2:40.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Tolstrup | 1995 | 443 | 33.96 | 1:18.28 | 2:05.29 | 2:43.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sisse Sørensen | 1996 | 403 | 37.66 | 1:21.51 | 2:08.73 | 2:48.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:14.45 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 755 | 28.96 | 1:05.40 | 1:44.58 | 2:16.84 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 653 | 32.14 | 1:08.24 | 1:49.89 | 2:23.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Østergaard | 1995 | 634 | 31.09 | 1:07.74 | 1:50.63 | 2:25.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Moth | 1994 | 611 | 32.20 | 1:09.53 | 1:53.26 | 2:26.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Jepsen | 1994 | 602 | 33.30 | 1:11.44 | 1:53.62 | 2:27.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 574 | 33.19 | 1:11.39 | 1:55.26 | 2:29.90 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Amalie Stage | 1993 | 557 | 32.69 | 1:13.42 | 1:55.91 | 2:31.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine Maron | 1994 | 550 | 32.75 | 1:12.59 | 1:55.85 | 2:32.08 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simone Friis Hansen | 1995 | 587 | 33.13 | 1:13.14 | 1:53.98 | 2:28.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 550 | 34.29 | 1:12.49 | 1:57.13 | 2:32.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 544 | 33.23 | 1:15.08 | 1:57.90 | 2:32.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 503 | 34.76 | 1:14.48 | 2:00.80 | 2:36.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 491 | 35.11 | 1:15.26 | 2:01.21 | 2:37.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sisse Sørensen | 1996 | akut syg | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:58.62 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 664 | 2:07.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 655 | 2:08.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | 617 | 2:11.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 617 | 2:11.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Stefan B. Høgild | 1991 | 610 | 2:11.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 595 | 2:12.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Anders Møller | 1991 | 589 | 2:13.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Joachim Mortensen | 1995 | 562 | 2:15.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Schultz | 1995 | 550 | 2:16.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 547 | 2:16.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 537 | 2:17.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 536 | 2:17.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 534 | 2:17.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Thomas Knudsen | 1996 | 532 | 2:17.68 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 532 | 2:17.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Søren Larsen | 1993 | 528 | 2:18.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 524 | 2:18.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 520 | 2:18.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Poulsen | 1994 | 515 | 2:19.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Blom Jensen | 1994 | 514 | 2:19.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Jesper Gemke | 1993 | 514 | 2:19.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 503 | 2:20.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
23 | Nicolai Pedersen | 1994 | 501 | 2:20.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Rasmus Koch | 1992 | 500 | 2:20.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Tonni Kristensen | 1992 | 499 | 2:20.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sebastian Friis | 1995 | 494 | 2:21.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Søren Schebel Steg | 1992 | 492 | 2:21.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 487 | 2:21.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Sørensen | 1996 | 487 | 2:21.83 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
30 | Lasse Kammer | 1995 | 485 | 2:22.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 484 | 2:22.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christian Rasmussen | 1993 | 482 | 2:22.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
33 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 480 | 2:22.50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
34 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 474 | 2:23.08 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 468 | 2:23.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 462 | 2:24.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kasper Egelund | 1995 | 461 | 2:24.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Anders Birkbak | 1991 | 458 | 2:24.69 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 456 | 2:24.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 455 | 2:25.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Magnus Yde | 1996 | 442 | 2:26.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Lasse Meineche | 1994 | 439 | 2:26.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 438 | 2:26.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 40 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:58.62 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 664 | 27.08 | 1:01.95 | 1:38.19 | 2:07.88 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 653 | 27.40 | 1:01.92 | 1:39.18 | 2:08.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | 644 | 28.08 | 1:02.08 | 1:38.52 | 2:09.19 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Stefan B. Høgild | 1991 | 596 | 29.55 | 1:03.64 | 1:41.02 | 2:12.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Joachim Mortensen | 1995 | 567 | 29.44 | 1:04.60 | 1:42.60 | 2:14.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Schultz | 1995 | 557 | 29.28 | 1:03.52 | 1:44.92 | 2:15.57 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 546 | 28.60 | 1:03.85 | 1:44.39 | 2:16.45 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 542 | 29.07 | 1:04.46 | 1:44.66 | 2:16.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 557 | 28.62 | 1:03.78 | 1:44.13 | 2:15.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 544 | 29.56 | 1:04.39 | 1:44.82 | 2:16.64 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 523 | 30.05 | 1:05.63 | 1:46.35 | 2:18.41 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Knudsen | 1996 | 500 | 29.27 | 1:04.36 | 1:47.37 | 2:20.54 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 498 | 30.63 | 1:05.57 | 1:47.79 | 2:20.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jonas Poulsen | 1994 | 489 | 31.34 | 1:08.45 | 1:47.96 | 2:21.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 485 | 29.87 | 1:08.34 | 1:51.04 | 2:21.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Larsen | 1993 | 461 | 27.87 | 1:08.45 | 1:50.44 | 2:24.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 1:05.87 | 2:15.28 | 3:25.53 | 4:36.66 | 9:21.75 | |||
Odense Svømme Klub | 5:48.45 | 6:59.87 | 8:11.66 | |||||||
2 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 1:06.17 | 2:17.11 | 3:29.48 | 4:42.84 | 9:34.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:56.73 | 7:10.33 | 8:24.10 | |||||||
3 | Sarah Dahlquist | 1995 | 1:08.37 | 2:21.81 | 3:35.05 | 4:48.46 | 9:40.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:02.11 | 7:14.88 | 8:28.79 | |||||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | 1:07.33 | 2:20.34 | 3:34.19 | 4:48.15 | 9:45.88 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | 6:01.89 | 7:16.42 | 8:31.44 | |||||||
5 | Mathilde Stærk | 1990 | 1:06.10 | 2:19.12 | 3:33.65 | 4:48.69 | 9:46.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:03.58 | 7:19.03 | 8:34.58 | |||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1:09.95 | 2:22.97 | 3:36.02 | 4:49.09 | 9:46.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:03.35 | 7:18.73 | 8:35.14 | |||||||
7 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 1:08.88 | 2:22.46 | 3:36.80 | 4:51.28 | 9:50.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:06.18 | 7:21.42 | 8:37.05 | |||||||
8 | Iben Rohde | 1994 | 1:08.75 | 2:22.72 | 3:38.30 | 4:54.04 | 9:55.91 | |||
Herning Svømmeklub | 6:10.36 | 7:25.58 | 8:41.69 | |||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 1:10.34 | 2:25.24 | 3:40.96 | 4:56.54 | 9:57.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:12.30 | 7:28.23 | 8:44.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 800 | 1:01.98 | 2:07.13 | 3:13.61 | 4:20.16 | 8:42.05 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.55 | 6:31.73 | 7:37.22 | |||||||
2 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 757 | 1:03.92 | 2:10.22 | 3:16.55 | 4:22.70 | 8:51.73 | ||
West Swim Esbjerg | 5:29.10 | 6:36.37 | 7:44.54 | |||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 676 | 1:05.30 | 2:13.44 | 3:22.52 | 4:32.12 | 9:12.18 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:41.94 | 6:51.81 | 8:02.36 | |||||||
4 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 642 | 1:05.87 | 2:15.28 | 3:25.53 | 4:36.66 | 9:21.75 | ||
Odense Svømme Klub | 5:48.45 | 6:59.87 | 8:11.66 | |||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 636 | 1:06.56 | 2:17.04 | 3:27.93 | 4:38.94 | 9:23.38 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:49.94 | 7:01.78 | 8:13.40 | |||||||
6 | Hanne Welinder | 1995 | 625 | 1:07.24 | 2:18.80 | 3:30.27 | 4:41.51 | 9:26.72 | ||
Odense Svømme Klub | 5:52.84 | 7:04.50 | 8:16.35 | |||||||
7 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 599 | 1:06.17 | 2:17.11 | 3:29.48 | 4:42.84 | 9:34.72 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:56.73 | 7:10.33 | 8:24.10 | |||||||
8 | Solvej Mathiasen | 1994 | 597 | 1:07.32 | 2:18.85 | 3:30.96 | 4:43.16 | 9:35.46 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:56.18 | 7:09.66 | 8:23.54 | |||||||
9 | Janni Overgaard | 1993 | 591 | 1:07.39 | 2:19.49 | 3:31.93 | 4:44.46 | 9:37.49 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:58.29 | 7:12.06 | 8:25.39 | |||||||
10 | Julie Jepsen | 1994 | 586 | 1:06.19 | 2:16.47 | 3:28.27 | 4:42.11 | 9:39.14 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:55.82 | 7:09.96 | 8:24.32 | |||||||
11 | Sarah Dahlquist | 1995 | 581 | 1:08.37 | 2:21.81 | 3:35.05 | 4:48.46 | 9:40.66 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:02.11 | 7:14.88 | 8:28.79 | |||||||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | 566 | 1:07.33 | 2:20.34 | 3:34.19 | 4:48.15 | 9:45.88 | ||
Svømmeklubben Sønderbor | 6:01.89 | 7:16.42 | 8:31.44 | |||||||
13 | Mathilde Stærk | 1990 | 563 | 1:06.10 | 2:19.12 | 3:33.65 | 4:48.69 | 9:46.77 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:03.58 | 7:19.03 | 8:34.58 | |||||||
14 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 562 | 1:09.95 | 2:22.97 | 3:36.02 | 4:49.09 | 9:46.98 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:03.35 | 7:18.73 | 8:35.14 | |||||||
15 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 553 | 1:08.88 | 2:22.46 | 3:36.80 | 4:51.28 | 9:50.41 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:06.18 | 7:21.42 | 8:37.05 | |||||||
16 | Iben Rohde | 1994 | 538 | 1:08.75 | 2:22.72 | 3:38.30 | 4:54.04 | 9:55.91 | ||
Herning Svømmeklub | 6:10.36 | 7:25.58 | 8:41.69 | |||||||
17 | Frederikke Elkjær | 1996 | 532 | 1:10.34 | 2:25.24 | 3:40.96 | 4:56.54 | 9:57.99 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:12.30 | 7:28.23 | 8:44.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 42 (Indledende) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 16:41.85 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | 16:56.56 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Christoffer Ravn | 1992 | 16:58.53 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | 16:58.98 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Flemming Sørensen | 1981 | 17:05.64 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Mathias Frandsen | 1994 | 17:10.29 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Joachim Mortensen | 1995 | 17:13.00 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Steen Christensen | 1992 | 17:16.50 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas S. Hansen | 1993 | 17:24.61 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laust Moesgaard | 1996 | 17:32.50 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 17:33.53 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 17:34.02 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 17:42.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 17:49.01 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 42 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Nicklas Luplau | 1989 | 739 | 59.99 | 2:03.11 | 3:06.31 | 4:09.78 | 15:40.25 | ||
West Swim Esbjerg | 5:12.97 | 6:16.14 | 7:19.20 | 8:22.53 | ||||||
9:25.58 | 10:28.63 | 11:31.82 | 12:34.88 | |||||||
13:37.66 | 14:40.18 | |||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 692 | 1:00.59 | 2:05.47 | 3:09.55 | 4:14.84 | 16:01.10 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:19.86 | 6:24.00 | 7:28.20 | 8:32.86 | ||||||
9:37.60 | 10:42.34 | 11:47.28 | 12:51.18 | |||||||
13:55.26 | 14:58.88 | |||||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 687 | 1:01.11 | 2:05.47 | 3:10.34 | 4:15.68 | 16:03.51 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.46 | 6:24.33 | 7:29.09 | 8:34.40 | ||||||
9:39.63 | 10:45.37 | 11:48.88 | 12:53.20 | |||||||
13:57.97 | 15:01.40 | |||||||||
4 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 659 | 1:01.91 | 2:07.19 | 3:12.38 | 4:17.62 | 16:16.81 | ||
Herning Svømmeklub | 5:22.79 | 6:27.29 | 7:32.87 | 8:37.85 | ||||||
9:43.20 | 10:48.95 | 11:54.49 | 13:00.42 | |||||||
14:06.41 | 15:12.29 | |||||||||
5 | Mikkel Knudsen | 1990 | 640 | 1:01.54 | 2:06.70 | 3:11.50 | 4:15.88 | 16:26.68 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:21.28 | 6:27.28 | 7:33.24 | 8:39.26 | ||||||
9:45.99 | 10:52.82 | 11:59.98 | 13:07.49 | |||||||
14:13.96 | 15:21.14 | |||||||||
6 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 611 | 1:03.41 | 2:10.16 | 3:16.21 | 4:23.11 | 16:41.85 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:30.35 | 6:37.46 | 7:45.03 | 8:52.13 | ||||||
9:59.73 | 11:06.82 | 12:14.06 | 13:21.22 | |||||||
14:28.93 | 15:36.22 | |||||||||
7 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 603 | 1:04.20 | 2:11.06 | 3:18.77 | 4:26.33 | 16:46.46 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:33.74 | 6:41.26 | 7:48.52 | 8:55.89 | ||||||
10:03.30 | 11:10.67 | 12:17.66 | 13:24.82 | |||||||
14:32.31 | 15:40.28 | |||||||||
8 | Emil Weis | 1994 | 585 | 1:04.49 | 2:12.00 | 3:19.87 | 4:27.47 | 16:56.20 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:35.14 | 6:42.93 | 7:50.28 | 8:58.12 | ||||||
10:06.22 | 11:13.93 | 12:22.12 | 13:30.48 | |||||||
14:39.22 | 15:48.28 | |||||||||
9 | Mikkel Jensen | 1995 | 585 | 1:03.96 | 2:11.54 | 3:19.42 | 4:27.15 | 16:56.56 | ||
Delta Svøm | 5:35.94 | 6:44.49 | 7:53.04 | 9:01.60 | ||||||
10:09.99 | 11:18.04 | 12:26.27 | 13:33.87 | |||||||
14:42.27 | 15:50.41 | |||||||||
10 | Christoffer Ravn | 1992 | 581 | 1:01.71 | 2:09.44 | 3:17.53 | 4:26.10 | 16:58.53 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:35.07 | 6:44.19 | 7:53.50 | 9:02.33 | ||||||
10:11.63 | 11:20.26 | 12:28.48 | 13:37.32 | |||||||
14:45.44 | 15:53.96 | |||||||||
11 | Thomas Knudsen | 1996 | 581 | 1:04.04 | 2:12.60 | 3:21.66 | 4:30.76 | 16:58.98 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:39.91 | 6:48.85 | 7:57.47 | 9:06.10 | ||||||
10:14.04 | 11:21.85 | 12:29.67 | 13:37.97 | |||||||
14:46.10 | 15:54.06 | |||||||||
12 | Flemming Sørensen | 1981 | 569 | 1:04.14 | 2:12.08 | 3:19.71 | 4:27.72 | 17:05.64 | ||
Lyseng IF | 5:35.99 | 6:44.53 | 7:53.10 | 9:01.96 | ||||||
10:10.89 | 11:19.73 | 12:29.02 | 13:38.70 | |||||||
14:48.30 | 15:57.57 | |||||||||
13 | Mathias Frandsen | 1994 | 562 | 1:04.61 | 2:13.05 | 3:21.72 | 4:30.74 | 17:10.29 | ||
West Swim Esbjerg | 5:39.90 | 6:48.55 | 7:57.25 | 9:06.25 | ||||||
10:14.98 | 11:23.76 | 12:32.93 | 13:42.46 | |||||||
14:51.94 | 16:01.16 | |||||||||
14 | Joachim Mortensen | 1995 | 557 | 1:04.82 | 2:13.97 | 3:23.47 | 4:33.06 | 17:13.00 | ||
Herning Svømmeklub | 5:43.08 | 6:52.20 | 8:01.49 | 9:10.75 | ||||||
10:20.07 | 11:28.89 | 12:37.75 | 13:46.89 | |||||||
14:56.12 | 16:05.65 | |||||||||
15 | Morten Steen Christensen | 1992 | 552 | 1:04.55 | 2:12.59 | 3:21.39 | 4:30.90 | 17:16.50 | ||
Struer Svømmeklub | 5:41.51 | 6:52.18 | 8:01.05 | 9:10.20 | ||||||
10:20.16 | 11:29.76 | 12:40.35 | 13:51.07 | |||||||
15:00.15 | 16:08.99 | |||||||||
16 | Thomas S. Hansen | 1993 | 539 | 1:04.42 | 2:13.74 | 3:23.49 | 4:33.67 | 17:24.61 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:44.43 | 6:54.95 | 8:05.89 | 9:16.71 | ||||||
10:27.52 | 11:37.81 | 12:47.85 | 13:57.16 | |||||||
15:06.80 | 16:16.60 | |||||||||
17 | Laust Moesgaard | 1996 | 527 | 1:05.43 | 2:15.57 | 3:26.78 | 4:38.28 | 17:32.50 | ||
Herning Svømmeklub | 5:49.49 | 7:00.23 | 8:11.74 | 9:22.48 | ||||||
10:32.29 | 11:43.03 | 12:53.38 | 14:04.01 | |||||||
15:14.89 | 16:25.43 | |||||||||
18 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 525 | 1:04.72 | 2:14.25 | 3:23.49 | 4:33.00 | 17:33.53 | ||
Svømmeklubben S 68 | 5:44.00 | 6:55.17 | 8:06.36 | 9:16.63 | ||||||
10:28.57 | 11:40.69 | 12:52.66 | 14:04.12 | |||||||
15:15.11 | 16:26.11 | |||||||||
19 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 525 | 1:04.66 | 2:13.21 | 3:22.11 | 4:32.01 | 17:34.02 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:42.10 | 6:53.06 | 8:05.04 | 9:14.98 | ||||||
10:26.95 | 11:38.87 | 12:50.70 | 14:03.44 | |||||||
15:14.61 | 16:25.68 | |||||||||
20 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 513 | 1:05.74 | 2:16.84 | 3:28.10 | 4:39.70 | 17:42.00 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:51.78 | 7:03.42 | 8:14.71 | 9:26.12 | ||||||
10:37.46 | 11:49.47 | 13:00.49 | 14:12.03 | |||||||
15:23.59 | 16:34.46 | |||||||||
21 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 503 | 1:05.94 | 2:16.29 | 3:27.02 | 4:38.65 | 17:49.01 | ||
Svømmeklubben Sønderbor | 5:50.78 | 7:02.74 | 8:14.84 | 9:26.82 | ||||||
10:38.97 | 11:51.32 | 13:03.59 | 14:16.54 | |||||||
15:29.44 | 16:41.08 | |||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kvik Damer (1900) 1,41,58 2009-10-22 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 651 | 1:47.62 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.73 | 26.73 | |||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 26.46 | 53.19 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 27.34 | 1:20.53 | |||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 27.09 | 1:47.62 | |||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 612 | 1:49.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Pernille Moth | 1994 | 27.35 | 55.82 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 28.25 | 1:24.07 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 25.78 | 1:49.85 | |||||||
3 | Silkeborg Damer | 1993 | 559 | 1:53.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 28.46 | 57.18 | |||||||
Runa Dalby | 1993 | 27.99 | 1:25.17 | |||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 28.03 | 1:53.20 | |||||||
4 | Agf Damer 1 | 0 | 553 | 1:53.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 28.32 | 56.33 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 28.69 | 1:25.02 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 28.59 | 1:53.61 | |||||||
5 | Stm 1 | 0 | 543 | 1:54.31 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 27.41 | 27.41 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | 28.89 | 56.30 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 29.44 | 1:25.74 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 28.57 | 1:54.31 | |||||||
6 | Sto Damer 1 | 0 | 530 | 1:55.26 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Hanne Welinder | 1995 | 29.64 | 58.81 | |||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 28.35 | 1:27.16 | |||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 28.10 | 1:55.26 | |||||||
7 | Horsens Damer 1 | 0 | 504 | 1:57.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 27.39 | 56.49 | |||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 31.27 | 1:27.76 | |||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 29.39 | 1:57.15 | |||||||
8 | Hsc Damer 1 | 0 | 476 | 1:59.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 30.24 | 1:00.31 | |||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 29.95 | 1:30.26 | |||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 29.17 | 1:59.43 | |||||||
9 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 476 | 1:59.45 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Marie Philipsen | 1992 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 29.76 | 58.86 | |||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 29.19 | 1:28.05 | |||||||
Siw Lykke | 1996 | 31.40 | 1:59.45 | |||||||
10 | Lyseng Damer | 0 | 470 | 1:59.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Trine Kristensen | 1995 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 30.54 | 59.35 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 31.17 | 1:30.52 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 29.39 | 1:59.91 | |||||||
11 | Agf Damer 2 | 0 | 452 | 2:01.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 29.68 | 59.27 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 30.95 | 1:30.22 | |||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 31.32 | 2:01.54 | |||||||
12 | Stm 2 | 0 | 421 | 2:04.42 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Iben Rohde | 1994 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 31.75 | 1:01.80 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 31.58 | 1:33.38 | |||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 31.04 | 2:04.42 | |||||||
13 | Stm 3 | 0 | 385 | 2:08.22 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Christine Hansen | 1996 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 30.70 | 1:01.14 | |||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 31.73 | 1:32.87 | |||||||
Camilla Svane | 1995 | 35.35 | 2:08.22 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 44 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:29.33 2009-10-24 |
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 2008-12-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 611 | 1:35.21 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Karsten Schütt | 1991 | 24.44 | 24.44 | |||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 22.50 | 46.94 | |||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 24.01 | 1:10.95 | |||||||
Mads Christensen | 1994 | 24.26 | 1:35.21 | |||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 3 | 0 | 604 | 1:35.53 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 24.34 | 24.34 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 23.74 | 48.08 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 23.79 | 1:11.87 | |||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 23.66 | 1:35.53 | |||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 601 | 1:35.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 24.58 | 24.58 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 23.95 | 48.53 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 23.19 | 1:11.72 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 23.98 | 1:35.70 | |||||||
4 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 591 | 1:36.27 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 24.02 | 24.02 | |||||||
Anders Møller | 1991 | 23.47 | 47.49 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 24.53 | 1:12.02 | |||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 24.25 | 1:36.27 | |||||||
5 | Stm 1 | 0 | 572 | 1:37.28 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 25.11 | 25.11 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 23.41 | 48.52 | |||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 24.20 | 1:12.72 | |||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 24.56 | 1:37.28 | |||||||
6 | Silkeborg Herrer | 1987 | 509 | 1:41.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
David Adelskov | 1987 | 25.72 | 25.72 | |||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 23.90 | 49.62 | |||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 25.81 | 1:15.43 | |||||||
Mads Møller | 1991 | 25.72 | 1:41.15 | |||||||
7 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 480 | 1:43.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 25.56 | 25.56 | |||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 26.02 | 51.58 | |||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 25.52 | 1:17.10 | |||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 26.06 | 1:43.16 | |||||||
8 | Hsc Herre 1 | 0 | 480 | 1:43.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 25.90 | 25.90 | |||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 26.29 | 52.19 | |||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 25.87 | 1:18.06 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 25.11 | 1:43.17 | |||||||
9 | S68 Hjørring | 0 | 478 | 1:43.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 25.61 | 25.61 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 26.13 | 51.74 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 25.99 | 1:17.73 | |||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 25.54 | 1:43.27 | |||||||
10 | Stm 2 | 0 | 475 | 1:43.54 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mads Pedersen | 1991 | 26.44 | 26.44 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 25.24 | 51.68 | |||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 25.99 | 1:17.67 | |||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 25.87 | 1:43.54 | |||||||
11 | Sønderborg | 1992 | 474 | 1:43.56 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Philip Staib | 1991 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 25.27 | 51.06 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 27.73 | 1:18.79 | |||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 24.77 | 1:43.56 | |||||||
12 | Agf Herrer 1 | 0 | 450 | 1:45.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 25.95 | 25.95 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 26.24 | 52.19 | |||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 26.84 | 1:19.03 | |||||||
Anton Bromer | 1995 | 26.35 | 1:45.38 | |||||||
13 | Stm 3 | 0 | 403 | 1:49.33 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 27.24 | 27.24 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 27.07 | 54.31 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 27.89 | 1:22.20 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | 27.13 | 1:49.33 | |||||||
14 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | 383 | 1:51.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Weis | 1994 | 27.67 | 27.67 | |||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 29.01 | 56.68 | |||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 27.16 | 1:23.84 | |||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 27.38 | 1:51.22 | |||||||
- | Agf Herrer 2 | 0 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Horsens Herrer | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 45, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO 95 (1900) 4:03.06 2009-10-23 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:15.86 2010-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 711 | 4:15.36 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 29.40 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 35.15 | 1:15.58 | 2:15.77 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.13 | 1:03.14 | 3:18.91 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.93 | 56.45 | 4:15.36 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 658 | 4:22.09 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 33.57 | 1:08.03 | 1:08.03 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 34.81 | 1:15.27 | 2:23.30 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.64 | 59.42 | 3:22.72 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 28.85 | 59.37 | 4:22.09 | ||||||
3 | Aalborg Damer 1 | 0 | 657 | 4:22.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.27 | 1:05.63 | 1:05.63 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 35.10 | 1:15.59 | 2:21.22 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.28 | 1:05.15 | 3:26.37 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 26.66 | 55.82 | 4:22.19 | ||||||
4 | Agf Damer 1 | 0 | 617 | 4:27.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 31.90 | 1:05.64 | 1:05.64 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 34.48 | 1:14.10 | 2:19.74 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 31.71 | 1:08.16 | 3:27.90 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 28.86 | 59.93 | 4:27.83 | ||||||
5 | Sto Damer 1 | 0 | 605 | 4:29.52 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 33.37 | 1:08.39 | 1:08.39 | ||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 35.95 | 1:16.49 | 2:24.88 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 29.23 | 1:04.18 | 3:29.06 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 28.64 | 1:00.46 | 4:29.52 | ||||||
6 | Silkeborg Damer | 1993 | 576 | 4:34.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Runa Dalby | 1993 | 33.68 | 1:09.43 | 1:09.43 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 36.29 | 1:17.13 | 2:26.56 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 30.44 | 1:07.22 | 3:33.78 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 28.78 | 1:00.25 | 4:34.03 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | 556 | 4:37.29 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 34.58 | 1:11.28 | 1:11.28 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 36.42 | 1:17.28 | 2:28.56 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 30.24 | 1:05.67 | 3:34.23 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.03 | 1:03.06 | 4:37.29 | ||||||
8 | Lyseng Damer | 0 | 507 | 4:45.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 33.98 | 1:11.33 | 1:11.33 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 35.76 | 1:17.94 | 2:29.27 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 33.24 | 1:14.37 | 3:43.64 | ||||||
Trine Kristensen | 1995 | 29.79 | 1:02.27 | 4:45.91 | ||||||
9 | Hsc Damer 1 | 0 | 507 | 4:45.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 35.69 | 1:13.82 | 1:13.82 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 36.60 | 1:17.12 | 2:30.94 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 31.87 | 1:09.38 | 3:40.32 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 31.08 | 1:05.61 | 4:45.93 | ||||||
10 | Agf Damer 2 | 0 | 503 | 4:46.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 35.34 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 36.59 | 1:18.32 | 2:31.14 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 33.79 | 1:12.59 | 3:43.73 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 30.18 | 1:02.93 | 4:46.66 | ||||||
11 | Horsens Damer | 0 | 482 | 4:50.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 36.85 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 36.85 | 1:18.01 | 2:33.22 | ||||||
Laura Westergaard | 1995 | 34.64 | 1:15.08 | 3:48.30 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 30.04 | 1:02.39 | 4:50.69 | ||||||
12 | Stm 3 | 0 | 481 | 4:50.99 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Camilla Svane | 1995 | 35.78 | 1:13.24 | 1:13.24 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 38.29 | 1:21.22 | 2:34.46 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 32.50 | 1:09.76 | 3:44.22 | ||||||
Christine Hansen | 1996 | 31.49 | 1:06.77 | 4:50.99 | ||||||
13 | Stm 2 | 0 | 459 | 4:55.51 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 36.22 | 1:13.27 | 1:13.27 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 37.23 | 1:22.49 | 2:35.76 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 33.14 | ||||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 4:55.51 | 4:55.51 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 46 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 46, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 3 | 0 | 657 | 3:49.04 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 26.92 | 56.46 | 56.46 | ||||||
Mads Christensen | 1994 | 30.51 | 1:05.65 | 2:02.11 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.30 | 55.21 | 2:57.32 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 24.17 | 51.72 | 3:49.04 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 645 | 3:50.48 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 28.12 | 58.69 | 58.69 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 28.39 | 1:00.94 | 1:59.63 | ||||||
Kris Wesselink | 1990 | 25.99 | 56.92 | 2:56.55 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.23 | 53.93 | 3:50.48 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 630 | 3:52.34 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 28.26 | 57.45 | 57.45 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.89 | 1:04.03 | 2:01.48 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 26.48 | 57.71 | 2:59.19 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 25.44 | 53.15 | 3:52.34 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 592 | 3:57.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 29.77 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 30.74 | 1:06.32 | 2:08.78 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.26 | 57.10 | 3:05.88 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.54 | 51.29 | 3:57.17 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 589 | 3:57.62 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 29.20 | 1:00.24 | 1:00.24 | ||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 29.66 | 1:04.83 | 2:05.07 | ||||||
Martin Dyrehøj | 1988 | 27.40 | 59.22 | 3:04.29 | ||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 26.02 | 53.33 | 3:57.62 | ||||||
6 | Elite Svøm Esbjerg 4 | 0 | 546 | 4:03.66 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Mathias Frandsen | 1994 | 30.68 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Michael Petersen | 1994 | 31.14 | 1:07.11 | 2:09.73 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 27.55 | 59.59 | 3:09.32 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 26.04 | 54.34 | 4:03.66 | ||||||
7 | Stv Herrer 1 | 1992 | 522 | 4:07.41 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 29.20 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 31.71 | 1:09.14 | 2:10.25 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 29.39 | 1:04.21 | 3:14.46 | ||||||
Hansotto Kristiansen | 1992 | 24.84 | 52.95 | 4:07.41 | ||||||
8 | Silkeborg Herrer | 1987 | 510 | 4:09.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Møller | 1991 | 32.83 | 1:08.46 | 1:08.46 | ||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 30.58 | 1:08.05 | 2:16.51 | ||||||
David Adelskov | 1987 | 27.59 | 1:00.30 | 3:16.81 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 25.31 | 52.40 | 4:09.21 | ||||||
9 | Hsc Herre 1 | 0 | 505 | 4:10.12 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 30.82 | 1:02.13 | 1:02.13 | ||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 32.36 | 1:09.94 | 2:12.07 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.37 | 1:01.22 | 3:13.29 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 26.54 | 56.83 | 4:10.12 | ||||||
10 | Agf Herrer 1 | 0 | 484 | 4:13.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 30.62 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 31.42 | 1:08.40 | 2:11.95 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 29.76 | 1:05.13 | 3:17.08 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 27.01 | 56.50 | 4:13.58 | ||||||
11 | Stm 3 | 0 | 405 | 4:29.25 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 33.50 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 34.81 | 1:14.05 | 2:22.79 | ||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 30.87 | 1:07.89 | 3:30.68 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 27.76 | 58.57 | 4:29.25 | ||||||
- | Horsens Herrer | 0 | akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | |||||||||
Simon Underlien | 1995 | |||||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | |||||||||
Lasse Christensen | 1994 | |||||||||
- | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Stm 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 31.02 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |