Resultater for Triple Meet 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 1, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Søllerød Girls | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 4:45.82 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 1:13.31 | 1:13.31 | |||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | |||||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | |||||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 4:45.82 | 4:45.82 | |||||||
2 | Red Stag All Stars | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:46.21 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:08.62 | 1:08.62 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | |||||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | |||||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 4:46.21 | 4:46.21 | |||||||
3 | Hils Piger 1 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 5:03.77 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 1:17.52 | 1:17.52 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | |||||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | |||||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 5:03.77 | 5:03.77 | |||||||
4 | Søllerød Girls B | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 5:29.29 | ||||||
Dina Shapley | 2006 | 1:23.63 | 1:23.63 | |||||||
Helene Heegaard | 2007 | |||||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | |||||||||
Molly Borchorst | 2007 | 5:29.29 | 5:29.29 | |||||||
5 | Girl Power Stags | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 5:30.85 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 1:22.71 | 1:22.71 | |||||||
Emilie Dommer | 2007 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | |||||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 5:30.85 | 5:30.85 | |||||||
6 | Flower Power Stags | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 6:06.50 | ||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 1:30.57 | 1:30.57 | |||||||
Kamilla Figurski | 2008 | |||||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | |||||||||
Victoria Pedersen | 2008 | 6:06.50 | 6:06.50 | |||||||
- | Hils Piger 2 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | flyben ved bryst | |||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 1:18.43 | 1:18.43 | |||||||
- | Red Stag Dream Team | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart 1. skift | |||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 1:15.87 | 1:15.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 2, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Red Stag Pros | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 4:06.70 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 57.74 | 57.74 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | |||||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | |||||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 4:06.70 | 4:06.70 | |||||||
2 | Red Stag Ultras | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:10.76 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 1:06.38 | 1:06.38 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | |||||||||
Emil Steenberg | 2002 | |||||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 4:10.76 | 4:10.76 | |||||||
3 | Red Stag Stars | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:13.81 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 1:00.48 | 1:00.48 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | |||||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | |||||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 4:13.81 | 4:13.81 | |||||||
4 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 4:20.06 | ||||||
Frederik Sandbjerg | 2004 | 1:07.97 | 1:07.97 | |||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2002 | |||||||||
Julian Birch | 2004 | 4:20.06 | 4:20.06 | |||||||
5 | Hils Drenge | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 4:29.09 | ||||||
Louie Uldall | 2005 | 1:09.73 | 1:09.73 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | |||||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | |||||||||
Elias Jensen | 2006 | 4:29.09 | 4:29.09 | |||||||
- | Søllerød Boys B | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart sv. 3 | |||||
Kasper Milton Smith | 2003 | 1:12.88 | 1:12.88 | |||||||
Alexander Halken | 2005 | |||||||||
- | Young Guns Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart sv. 4 | |||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 1:16.77 | 1:16.77 | |||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | |||||||||
Anton Magnussen | 2006 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 29.14 | ||||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.88 | ||||||
3 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.94 | OD1 | |||||
4 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.94 | OD2 | |||||
5 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.01 | ||||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.44 | ||||||
7 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.83 | ||||||
8 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.14 | ||||||
9 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.23 | ||||||
10 | Mathilde Kristensen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.88 | ||||||
11 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.63 | ||||||
12 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.49 | ||||||
13 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 40.42 | ||||||
14 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.33 | ||||||
15 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 41.86 | ||||||
16 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 42.56 | ||||||
17 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.44 | ||||||
18 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.48 | ||||||
19 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.99 | ||||||
20 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.96 | ||||||
- | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | crawl arm v/10m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.66 | ||||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.75 | OD1 | |||||
3 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 26.75 | OD2 | |||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 26.91 | ||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 26.94 | ||||||
6 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.33 | ||||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 28.51 | ||||||
8 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.58 | ||||||
9 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 28.73 | ||||||
10 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 28.98 | ||||||
11 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.30 | ||||||
12 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 29.82 | ||||||
13 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.22 | ||||||
14 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.70 | ||||||
15 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.29 | ||||||
16 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.11 | ||||||
17 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.19 | ||||||
18 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.63 | ||||||
19 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.49 | ||||||
20 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 37.00 | ||||||
21 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.02 | ||||||
22 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.78 | ||||||
23 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.38 | ||||||
- | Mathias Zander Rysgaard | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.67 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.76 | ||||||
3 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.07 | ||||||
4 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.19 | ||||||
5 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 38.66 | ||||||
6 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 39.27 | ||||||
7 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 40.24 | ||||||
8 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 41.56 | ||||||
9 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.63 | ||||||
10 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 43.43 | ||||||
11 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 44.39 | ||||||
12 | Eva Rosted | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 50.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.33 | ||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.09 | ||||||
3 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 31.30 | ||||||
4 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 32.53 | ||||||
5 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.31 | ||||||
6 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 41.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 36.30 | OD1 | |||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.30 | OD2 | |||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 36.46 | ||||||
4 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.34 | ||||||
5 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.76 | ||||||
6 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.18 | ||||||
7 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.33 | ||||||
8 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.61 | ||||||
9 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.02 | ||||||
10 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.06 | ||||||
11 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 48.76 | ||||||
12 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 51.74 | ||||||
13 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 52.62 | ||||||
14 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 54.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.22 | ||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.92 | ||||||
3 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.22 | ||||||
4 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.54 | OD1 | |||||
5 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.54 | OD2 | |||||
6 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.63 | ||||||
7 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 41.95 | ||||||
8 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 50.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 27.95 | ||||||
2 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 28.99 | ||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.72 | ||||||
4 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.09 | ||||||
5 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 30.31 | ||||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 30.53 | OD1 | |||||
7 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.53 | OD2 | |||||
8 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 30.68 | ||||||
9 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.53 | ||||||
10 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 31.90 | ||||||
11 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.82 | OD1 | |||||
12 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.82 | OD2 | |||||
13 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.87 | ||||||
14 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.10 | ||||||
15 | Mathilde Kristensen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.42 | ||||||
16 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.89 | ||||||
17 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 34.97 | ||||||
18 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.04 | ||||||
19 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 35.58 | ||||||
20 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 36.65 | ||||||
21 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.39 | ||||||
22 | Eva Rosted | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.00 | ||||||
2 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 27.30 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 27.40 | ||||||
4 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.15 | ||||||
5 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.89 | ||||||
6 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.51 | ||||||
7 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 32.52 | ||||||
8 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 33.01 | ||||||
9 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 36.47 | ||||||
- | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.94 | ||||||
2 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.17 | ||||||
3 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.48 | ||||||
4 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.32 | ||||||
5 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.69 | ||||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.68 | ||||||
7 | Mathilde Kristensen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.71 | ||||||
- | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:01.17 | ||||||
2 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.50 | ||||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.63 | ||||||
4 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.57 | ||||||
5 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.12 | ||||||
6 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:46 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.43 | ||||||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.14 | ||||||
3 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.41 | ||||||
4 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.71 | ||||||
5 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.37 | ||||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.18 | ||||||
7 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.43 | ||||||
8 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.46 | ||||||
9 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.42 | ||||||
10 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:46 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 58.85 | ||||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.42 | ||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.13 | ||||||
4 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.38 | ||||||
5 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.07 | ||||||
6 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.49 | ||||||
7 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.81 | ||||||
8 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.82 | ||||||
9 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.97 | ||||||
10 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.29 | ||||||
11 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.09 | ||||||
12 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.36 | ||||||
2 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.89 | ||||||
3 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.65 | ||||||
4 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.82 | ||||||
5 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:47.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.17 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.25 | ||||||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.44 | ||||||
4 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.17 | ||||||
5 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.59 | ||||||
6 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.56 | ||||||
7 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:42.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.25 | ||||||
2 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.13 | ||||||
3 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.62 | ||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.87 | ||||||
5 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.45 | ||||||
6 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.47 | ||||||
7 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.00 | ||||||
8 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.06 | ||||||
9 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.22 | ||||||
10 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.11 | ||||||
11 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.16 | ||||||
12 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.53 | ||||||
13 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:12.65 | ||||||
14 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.63 | ||||||
15 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.12 | ||||||
16 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.36 | ||||||
17 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.23 | ||||||
18 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.43 | ||||||
19 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.85 | ||||||
20 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.11 | ||||||
21 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.67 | ||||||
22 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.76 | ||||||
23 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.14 | ||||||
24 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.03 | ||||||
25 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.62 | ||||||
26 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.84 | ||||||
27 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.38 | ||||||
28 | Eva Rosted | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.47 | ||||||
- | Anne Føyn | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 56.19 | ||||||
2 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 56.97 | ||||||
3 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 58.47 | ||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 58.48 | ||||||
5 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 59.87 | ||||||
6 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:01.55 | ||||||
7 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:03.04 | ||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.23 | OD1 | |||||
9 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.23 | OD2 | |||||
10 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.32 | ||||||
11 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.54 | ||||||
12 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.08 | ||||||
13 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.16 | ||||||
- | Mathias Zander Rysgaard | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 19, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Søllerød Girls | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 9:33.13 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 2:18.61 | 2:18.61 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | |||||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | |||||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 9:33.13 | 9:33.13 | |||||||
2 | Red Stag All Stars | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 9:45.02 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 2:25.67 | 2:25.67 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | |||||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | |||||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 9:45.02 | 9:45.02 | |||||||
3 | Hils Piger 1 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 9:46.29 | ||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 2:19.99 | 2:19.99 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | |||||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | |||||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 9:46.29 | 9:46.29 | |||||||
4 | Hils Piger 2 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 10:26.74 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 2:38.37 | 2:38.37 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | |||||||||
Emma Mølholm | 2005 | |||||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 10:26.74 | 10:26.74 | |||||||
5 | Søllerød Girls B | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 10:40.43 | ||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 2:41.13 | 2:41.13 | |||||||
Molly Borchorst | 2007 | |||||||||
Helene Heegaard | 2007 | |||||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 10:40.43 | 10:40.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triple Meet 1 | Udskriftsdato | 01 september 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 august 2019 |
Løb 20, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Red Stag Stars | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 8:23.38 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:57.56 | 1:57.56 | |||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | |||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | |||||||||
Illia Bulba | 2005 | 8:23.38 | 8:23.38 | |||||||
2 | Red Stag Ultras | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 8:26.97 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 1:54.04 | 1:54.04 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | |||||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | |||||||||
Oscar Svensson | 2005 | 8:26.97 | 8:26.97 | |||||||
3 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 8:48.84 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 2:10.00 | 2:10.00 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | |||||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | |||||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 8:48.84 | 8:48.84 | |||||||
4 | Hils Drenge | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 9:00.56 | ||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 2:03.98 | 2:03.98 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | |||||||||
Louie Uldall | 2005 | |||||||||
Elias Jensen | 2006 | 9:00.56 | 9:00.56 | |||||||
5 | Søllerød Boys B | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 9:50.11 | ||||||
Alexander Halken | 2005 | 2:18.43 | 2:18.43 | |||||||
Frederik Sandbjerg | 2004 | |||||||||
Kasper Milton Smith | 2003 | |||||||||
Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 9:50.11 | 9:50.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 september 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:47 |