Resultat för Höstsimiaden 2017, Uddevalla
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 1, 200m Medley Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 33.13 | 1:12.76 | 1:58.15 | 2:36.00 | |||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 34.89 | 1:16.06 | 2:04.00 | 2:41.79 | |||
3 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 36.27 | 1:19.92 | 2:11.01 | 2:49.61 | |||
4 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.19 | 1:26.95 | 2:19.27 | 3:00.26 | |||
5 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.84 | 1:23.81 | 2:21.44 | 3:00.27 | |||
6 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 39.79 | 1:28.16 | 2:22.77 | 3:02.84 | |||
7 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 42.47 | 1:29.48 | 2:23.24 | 3:03.47 | |||
8 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.16 | 1:26.63 | 2:22.58 | 3:03.53 | |||
9 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.40 | 1:33.05 | 2:27.55 | 3:06.18 | |||
10 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 44.30 | 1:36.73 | 2:26.78 | 3:06.59 | |||
11 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 44.22 | 1:29.99 | 2:24.40 | 3:06.91 | |||
12 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.83 | 1:27.93 | 2:25.08 | 3:07.26 | |||
13 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 40.47 | 1:26.82 | 2:28.81 | 3:09.38 | |||
14 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.81 | 1:29.39 | 2:27.42 | 3:11.20 | |||
15 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.39 | 1:30.57 | 2:29.25 | 3:11.26 | |||
16 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 41.02 | 1:30.00 | 2:29.57 | 3:13.50 | |||
17 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 42.56 | 1:29.38 | 2:27.37 | 3:13.64 | |||
18 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.74 | 1:29.76 | 2:27.32 | 3:14.07 | |||
19 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 44.01 | 1:31.72 | 2:30.01 | 3:14.38 | |||
20 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 45.42 | 1:35.29 | 2:31.54 | 3:18.27 | |||
21 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 44.89 | 1:35.85 | 2:32.04 | 3:20.12 | |||
22 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 50.00 | 1:44.14 | 2:43.43 | 3:26.24 | |||
23 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.60 | 1:35.20 | 2:36.20 | 3:28.93 | |||
24 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.27 | 1:42.37 | 2:44.50 | 3:33.30 | |||
25 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 48.04 | 1:43.87 | 2:46.58 | 3:33.97 | |||
26 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.35 | 1:44.73 | 2:48.66 | 3:41.73 | |||
27 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 56.13 | 1:54.37 | 2:53.95 | 3:47.02 | |||
- | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 2, 200m Medley Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.50 | 1:26.75 | 2:17.89 | 2:55.43 | |||
2 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 41.94 | 1:24.87 | 2:17.14 | 2:56.69 | |||
3 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 42.32 | 1:27.39 | 2:20.18 | 2:59.95 | |||
4 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.72 | 1:28.91 | 2:19.35 | 3:00.39 | |||
5 | Axel Schiller | 2005 | Skövde Simsällskap | 43.11 | 1:30.27 | 2:29.75 | 3:13.32 | |||
6 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 45.35 | 1:33.69 | 2:33.62 | 3:19.02 | |||
7 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.90 | 1:43.03 | 2:37.62 | 3:25.09 | |||
8 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.99 | 1:42.19 | 2:39.52 | 3:28.55 | |||
9 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 55.80 | 1:46.47 | 2:48.16 | 3:36.81 | |||
10 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 55.34 | 1:50.75 | 2:50.33 | 3:39.28 | |||
- | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 43.75 | ||||||
2 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 44.34 | ||||||
3 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.09 | ||||||
4 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 46.54 | ||||||
5 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 46.97 | ||||||
6 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 47.06 | ||||||
7 | Elin Klerfors | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 47.19 | ||||||
8 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 47.23 | ||||||
9 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.75 | ||||||
10 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 47.91 | ||||||
11 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 48.72 | ||||||
12 | Felicia Bråneke | 2007 | Skövde Simsällskap | 50.22 | ||||||
13 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 50.81 | ||||||
14 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 51.32 | ||||||
15 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 52.05 | ||||||
16 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 53.63 | ||||||
17 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.61 | ||||||
18 | Vendela Klingborn | 2007 | S77 Stenungsund | 55.92 | ||||||
19 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 1:00.76 | ||||||
- | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Leontien Herweijer | 2007 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 42.48 | ||||||
2 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 44.57 | ||||||
3 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 47.35 | ||||||
4 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 49.20 | ||||||
5 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 50.19 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 50.46 | ||||||
7 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.64 | ||||||
8 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 50.85 | ||||||
9 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 50.92 | ||||||
10 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 51.77 | ||||||
11 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 53.09 | ||||||
12 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 54.28 | ||||||
13 | Vera Eriksson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 56.98 | ||||||
14 | Mim Johanson | 2008 | S77 Stenungsund | 59.27 | ||||||
15 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 4, 50m Ryggsim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 40.85 | ||||||
2 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 44.00 | ||||||
3 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 47.55 | ||||||
4 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 47.59 | ||||||
5 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 48.67 | ||||||
6 | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | 50.95 | ||||||
- | Pascal To | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 46.46 | ||||||
2 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.95 | ||||||
3 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 51.29 | ||||||
4 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 55.61 | ||||||
5 | Alexander Loveryd | 2008 | Simklubben Alingsås | 56.88 | ||||||
6 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 59.62 | ||||||
7 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:06.75 | ||||||
- | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tor Andersson-Öberg | 2009 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 33.97 | 1:11.56 | |||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 36.93 | 1:15.62 | |||||
3 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 39.63 | 1:19.84 | |||||
4 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 38.43 | 1:19.85 | |||||
5 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 39.72 | 1:20.41 | |||||
6 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.34 | 1:22.20 | |||||
7 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 39.01 | 1:22.44 | |||||
8 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 40.36 | 1:23.94 | |||||
9 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 40.91 | 1:24.16 | |||||
10 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.59 | 1:24.20 | |||||
11 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.77 | 1:24.60 | |||||
12 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.67 | 1:24.66 | |||||
13 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.57 | 1:25.49 | |||||
14 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 43.26 | 1:27.02 | |||||
15 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.19 | 1:27.13 | |||||
16 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 43.17 | 1:27.32 | |||||
17 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 42.16 | 1:28.28 | |||||
18 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.16 | 1:29.62 | |||||
18 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.26 | 1:29.62 | |||||
20 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.48 | 1:29.90 | |||||
21 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 43.80 | 1:29.98 | |||||
22 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 43.69 | 1:30.37 | |||||
23 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 44.63 | 1:30.71 | |||||
24 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 44.28 | 1:30.93 | |||||
25 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 45.18 | 1:31.12 | |||||
26 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.59 | 1:31.35 | |||||
27 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 45.58 | 1:31.83 | |||||
28 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 43.98 | 1:31.85 | |||||
29 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 46.33 | 1:32.38 | |||||
30 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 44.41 | 1:32.53 | |||||
31 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 45.15 | 1:32.62 | |||||
32 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 45.46 | 1:33.47 | |||||
33 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 46.99 | 1:34.36 | |||||
34 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.06 | 1:34.82 | |||||
35 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 46.75 | 1:34.97 | |||||
36 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 45.48 | 1:35.09 | |||||
37 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 46.69 | 1:35.53 | |||||
38 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 49.20 | 1:38.06 | |||||
39 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 47.47 | 1:38.14 | |||||
40 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 48.46 | 1:39.12 | |||||
41 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 48.17 | 1:39.22 | |||||
42 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 48.98 | 1:41.84 | |||||
43 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.87 | 1:42.04 | |||||
44 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.33 | 1:42.86 | |||||
45 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.70 | 1:43.87 | |||||
46 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 51.01 | 1:44.27 | |||||
47 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.23 | 1:44.68 | |||||
48 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.92 | 1:47.28 | |||||
49 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.30 | 1:47.66 | |||||
50 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 53.91 | 1:50.15 | |||||
51 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 54.77 | 1:51.30 | |||||
52 | Hanna Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 52.64 | 1:53.20 | |||||
53 | Amanda Tellblom | 2005 | S77 Stenungsund | 1:10.08 | 2:24.65 | |||||
- | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Minella Jacksson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 6, 100m Ryggsim Po 12, 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 38.04 | 1:20.38 | |||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 42.33 | 1:24.98 | |||||
3 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.70 | 1:26.90 | |||||
4 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 43.42 | 1:27.08 | |||||
5 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 41.42 | 1:27.36 | |||||
6 | Axel Schiller | 2005 | Skövde Simsällskap | 43.72 | 1:27.40 | |||||
7 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 42.86 | 1:27.45 | |||||
8 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 43.62 | 1:30.64 | |||||
9 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 43.43 | 1:31.69 | |||||
10 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 45.10 | 1:33.22 | |||||
11 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.35 | 1:33.63 | |||||
12 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 47.08 | 1:35.68 | |||||
13 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.17 | 1:36.07 | |||||
14 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 50.40 | 1:41.37 | |||||
15 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.71 | 1:43.76 | |||||
16 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 52.56 | 1:48.12 | |||||
17 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.16 | 1:50.66 | |||||
18 | Hugo Andersson | 2006 | Simklubben Götene | 55.39 | 1:55.19 | |||||
19 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 55.77 | 1:56.20 | |||||
20 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 58.96 | 1:57.65 | |||||
21 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 58.19 | 1:59.59 | |||||
- | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.30 | ||||||
2 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 50.48 | ||||||
3 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 50.78 | ||||||
4 | Felicia Bråneke | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.55 | ||||||
5 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.57 | ||||||
6 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.91 | ||||||
7 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 52.15 | ||||||
8 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 52.51 | ||||||
9 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 52.68 | ||||||
10 | Leontien Herweijer | 2007 | S77 Stenungsund | 53.30 | ||||||
11 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 53.56 | ||||||
12 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 53.60 | ||||||
13 | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | 54.71 | ||||||
14 | Vendela Klingborn | 2007 | S77 Stenungsund | 54.76 | ||||||
15 | Elin Klerfors | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 54.80 | ||||||
16 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.26 | ||||||
17 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.87 | ||||||
18 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 56.33 | ||||||
19 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 56.46 | ||||||
20 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 59.37 | ||||||
21 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 59.95 | ||||||
22 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 1:02.09 | ||||||
23 | Kajsa Witthof | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 1:03.68 | ||||||
- | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 48.90 | ||||||
2 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 50.34 | ||||||
3 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 51.45 | ||||||
4 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 53.22 | ||||||
5 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 55.60 | ||||||
6 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 55.96 | ||||||
7 | Vera Eriksson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 58.00 | ||||||
8 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 58.02 | ||||||
9 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 1:01.15 | ||||||
10 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:01.86 | ||||||
11 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 1:02.33 | ||||||
12 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 1:03.27 | ||||||
13 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 1:04.06 | ||||||
14 | Mim Johanson | 2008 | S77 Stenungsund | 1:07.30 | ||||||
15 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 1:10.55 | ||||||
- | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 8, 50m Bröstsim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 51.98 | ||||||
2 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 52.11 | ||||||
3 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 54.41 | ||||||
4 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.70 | ||||||
5 | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | 56.78 | ||||||
6 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 59.90 | ||||||
7 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.26 | ||||||
8 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 1:04.32 | ||||||
9 | Oskar Haak | 2007 | S77 Stenungsund | 1:07.15 | ||||||
- | Pascal To | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 51.99 | ||||||
2 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 55.68 | ||||||
3 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 59.50 | ||||||
4 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 59.88 | ||||||
5 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 1:00.05 | ||||||
6 | Alexander Loveryd | 2008 | Simklubben Alingsås | 1:02.16 | ||||||
7 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.57 | ||||||
- | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tor Andersson-Öberg | 2009 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 9, 100m Bröstsim Fl 12, 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.21 | 1:20.68 | |||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.74 | 1:24.10 | |||||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 41.42 | 1:29.35 | |||||
4 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 44.13 | 1:31.59 | |||||
5 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 44.46 | 1:32.85 | |||||
6 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.22 | 1:34.05 | |||||
7 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 45.49 | 1:34.81 | |||||
8 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.78 | 1:36.79 | |||||
9 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 46.37 | 1:37.02 | |||||
10 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 46.18 | 1:37.16 | |||||
11 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 46.42 | 1:37.98 | |||||
12 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.01 | 1:38.99 | |||||
13 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.31 | 1:39.85 | |||||
14 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 46.19 | 1:39.89 | |||||
15 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.72 | 1:40.05 | |||||
16 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 47.50 | 1:40.16 | |||||
17 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 48.96 | 1:40.36 | |||||
18 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 48.22 | 1:40.49 | |||||
19 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 47.71 | 1:40.84 | |||||
20 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 49.75 | 1:41.07 | |||||
21 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.48 | 1:41.18 | |||||
22 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 49.38 | 1:42.63 | |||||
23 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 49.03 | 1:42.80 | |||||
24 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 48.55 | 1:42.82 | |||||
25 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 50.18 | 1:43.41 | |||||
26 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 50.60 | 1:44.60 | |||||
27 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 50.48 | 1:44.88 | |||||
28 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 49.11 | 1:44.96 | |||||
29 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.61 | 1:45.19 | |||||
30 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 49.16 | 1:45.46 | |||||
31 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 50.21 | 1:45.78 | |||||
32 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 50.55 | 1:46.11 | |||||
33 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 50.62 | 1:46.28 | |||||
34 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 49.06 | 1:46.30 | |||||
35 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.52 | 1:46.37 | |||||
36 | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | 50.09 | 1:46.86 | |||||
37 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.58 | 1:48.10 | |||||
38 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.92 | 1:48.54 | |||||
39 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 52.21 | 1:49.09 | |||||
40 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 52.38 | 1:49.10 | |||||
41 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 53.69 | 1:50.36 | |||||
42 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 52.87 | 1:50.45 | |||||
43 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 52.39 | 1:50.57 | |||||
44 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 52.32 | 1:51.00 | |||||
45 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 53.70 | 1:51.12 | |||||
46 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 52.61 | 1:52.18 | |||||
47 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.57 | 1:52.66 | |||||
48 | Hanna Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 52.33 | 1:53.17 | |||||
49 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 53.08 | 1:53.53 | |||||
50 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 53.96 | 1:53.86 | |||||
51 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 53.84 | 1:53.87 | |||||
52 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 53.64 | 1:54.42 | |||||
53 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 55.28 | 1:55.69 | |||||
54 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 55.76 | 1:57.30 | |||||
55 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 55.72 | 1:57.80 | |||||
56 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 59.97 | 2:03.76 | |||||
57 | Amanda Tellblom | 2005 | S77 Stenungsund | 59.96 | 2:07.74 | |||||
- | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 10, 100m Bröstsim Po 12, 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 43.15 | 1:31.10 | |||||
2 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.28 | 1:32.07 | |||||
3 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.26 | 1:35.41 | |||||
4 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 44.97 | 1:35.83 | |||||
5 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 47.59 | 1:36.97 | |||||
6 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 47.12 | 1:37.52 | |||||
7 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 50.54 | 1:44.13 | |||||
8 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 49.24 | 1:44.16 | |||||
9 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 52.42 | 1:48.02 | |||||
10 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 52.24 | 1:48.67 | |||||
11 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.22 | 1:49.73 | |||||
12 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 53.83 | 1:50.70 | |||||
13 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.52 | 1:51.02 | |||||
14 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.36 | 1:52.64 | |||||
15 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 54.24 | 1:53.48 | |||||
16 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 55.34 | 1:54.88 | |||||
17 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 56.00 | 1:59.98 | |||||
18 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 58.63 | 2:01.99 | |||||
19 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 59.37 | 2:03.38 | |||||
20 | Hugo Andersson | 2006 | Simklubben Götene | 1:00.10 | 2:07.17 | |||||
21 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.28 | 2:11.52 | |||||
- | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed 12 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Mix [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | 2:01.85 | ||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Emma Hejdengård | 2006 | 30.78 | 58.80 | |||||||
Petter Lundberg | 2005 | 32.10 | 1:30.90 | |||||||
Lina Nielsen | 2005 | 30.95 | 2:01.85 | |||||||
2 | Skövde SS Mix 1 | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:07.62 | ||||||
Molly Lund | 2005 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Jasper Schimmel | 2006 | 33.99 | 1:02.89 | |||||||
Ebba Jukic | 2005 | 31.34 | 1:34.23 | |||||||
Sara Markevind | 2006 | 33.39 | 2:07.62 | |||||||
3 | Uddevalla Mix 2 [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | 2:09.23 | ||||||
Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | 32.32 | 32.32 | |||||||
David Happe | 2006 | 33.68 | 1:06.00 | |||||||
Lova Rodin | 2005 | 32.29 | 1:38.29 | |||||||
Nora Eriksson | 2005 | 30.94 | 2:09.23 | |||||||
4 | Uddevalla Mix 3 | 0 | Uddevalla Sim | 2:15.65 | ||||||
Matilda Wassblad | 2006 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Marcus Östblom | 2005 | 33.09 | 1:06.04 | |||||||
Tuva Adamsson | 2005 | 34.24 | 1:40.28 | |||||||
Märta Ryrrmalm | 2006 | 35.37 | 2:15.65 | |||||||
5 | Uddevalla Mix 4 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:18.95 | ||||||
Jakob Simonsson | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Filippa Höglund | 2005 | 34.43 | 1:08.10 | |||||||
Moa Blomberg | 2005 | 35.69 | 1:43.79 | |||||||
Ebba Kjellberg | 2006 | 35.16 | 2:18.95 | |||||||
6 | Lidköping Mix Vit | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | 2:19.07 | ||||||
Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Christoffer Larsson | 2005 | 35.84 | 1:12.90 | |||||||
Klara Torén | 2006 | 33.09 | 1:45.99 | |||||||
Elin Salegård | 2005 | 33.08 | 2:19.07 | |||||||
7 | Skövde SS Mix 2 | 2006 | Skövde Simsällskap | 2:20.04 | ||||||
Linnea Melin | 2005 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Axel Schiller | 2005 | 36.08 | 1:09.33 | |||||||
Felicia Kvarnstedt | 2005 | 37.14 | 1:46.47 | |||||||
Alma Wallin Bustad | 2005 | 33.57 | 2:20.04 | |||||||
8 | Kungälv Mix Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:21.76 | ||||||
Svante Tjernström | 2007 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Clara Axelsson | 2005 | 33.62 | 1:08.07 | |||||||
Frej Andersson-Öberg | 2006 | 36.80 | 1:44.87 | |||||||
Jennifer Törnqvist | 2005 | 36.89 | 2:21.76 | |||||||
9 | S 77 Mix Lag 1 | 2006 | S77 Stenungsund | 2:22.23 | ||||||
Frida Rångeby | 2005 | 35.31 | 35.31 | |||||||
Maja Edberg | 2006 | 34.70 | 1:10.01 | |||||||
Oscar Olofsson | 2006 | 39.04 | 1:49.05 | |||||||
Ellen Bergman | 2005 | 33.18 | 2:22.23 | |||||||
10 | Kungälv Mix Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:22.93 | ||||||
Emmy Dagberg | 2005 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Nam Nguyen | 2005 | 34.43 | 1:09.18 | |||||||
Erik Isaksson | 2005 | 38.47 | 1:47.65 | |||||||
Linnéa Brüdigam | 2005 | 35.28 | 2:22.93 | |||||||
11 | Trollhätta Mix Delfinen | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:29.27 | ||||||
Melker Alfredsson | 2006 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Möja Flink | 2005 | 34.89 | 1:10.76 | |||||||
Noel Heal | 2005 | 39.32 | 1:50.08 | |||||||
Moa Larsson | 2005 | 39.19 | 2:29.27 | |||||||
12 | Uddevalla Mix 5 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:30.10 | ||||||
Vilma Olsson | 2007 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Tilia Olsson | 2006 | 37.70 | 1:17.15 | |||||||
Leon Rössger | 2006 | 36.00 | 1:53.15 | |||||||
Ella Cedergren | 2006 | 36.95 | 2:30.10 | |||||||
13 | Uddevalla Sim Lag6 | 0 | Uddevalla Sim | 2:31.02 | ||||||
Oliver Andersson | 2005 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Maja Borg | 2006 | 37.69 | 1:14.62 | |||||||
Saga Eriksson | 2007 | 39.61 | 1:54.23 | |||||||
Ebba Hellgren | 2007 | 36.79 | 2:31.02 | |||||||
14 | Mariestad Mix 1 | 0 | Mariestads Simsällskap | 2:31.34 | ||||||
Theresa Melin | 2005 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Axel Blom | 2005 | 40.44 | 1:17.36 | |||||||
Martin von Knorring | 2005 | 38.86 | 1:56.22 | |||||||
Elsa Jernevad | 2005 | 35.12 | 2:31.34 | |||||||
15 | Skövde SS Mix 3 | 2007 | Skövde Simsällskap | 2:34.09 | ||||||
Kerstin Landahl | 2008 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Isabelle Gereonsson | 2007 | 38.99 | 1:16.01 | |||||||
Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | 36.65 | 1:52.66 | |||||||
Elias Kvarnstedt | 2008 | 41.43 | 2:34.09 | |||||||
16 | SK Götene Mix | 0 | Simklubben Götene | 2:44.41 | ||||||
Tove Öjersson | 2005 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Ebba Öjersson | 2008 | 47.22 | 1:25.08 | |||||||
Hugo Andersson | 2006 | 45.42 | 2:10.50 | |||||||
Lisa Andersson | 2005 | 33.91 | 2:44.41 | |||||||
17 | Trollhätta Mix Grodan | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:49.28 | ||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 40.94 | 40.94 | |||||||
Viktor Olsson | 2006 | 42.62 | 1:23.56 | |||||||
Clara Nordensson | 2005 | 39.16 | 2:02.72 | |||||||
Simon Olofsson | 2007 | 46.56 | 2:49.28 | |||||||
18 | Kungälv Mix Lag 3 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:55.71 | ||||||
Tuva Honsberg | 2008 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Josef Holmén | 2007 | 49.66 | 1:35.54 | |||||||
Axel Wigstrand | 2008 | 40.97 | 2:16.51 | |||||||
Tilda Dohrner | 2006 | 39.20 | 2:55.71 | |||||||
19 | Mariestad Mix 2 | 0 | Mariestads Simsällskap | 2:56.59 | ||||||
Oscar Blom | 2008 | 44.90 | 44.90 | |||||||
Esther Olsson | 2008 | 40.92 | 1:25.82 | |||||||
Hanna Haggård | 2007 | 51.46 | 2:17.28 | |||||||
Jacob Haggård | 2005 | 39.31 | 2:56.59 | |||||||
20 | Trollhätta Mix Hajen | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:58.08 | ||||||
Märta Skogh | 2006 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Alim Inal | 2006 | 45.46 | 1:25.76 | |||||||
Linnea Alfredsson | 2006 | 45.17 | 2:10.93 | |||||||
Theo Nordin | 2007 | 47.15 | 2:58.08 | |||||||
21 | Ale Mix 2006 | 0 | Föreningen Ale Simmarna | 3:02.09 | ||||||
Ella Götestam Sundén | 2007 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Filippa Källefjärd | 2006 | 47.31 | 1:32.96 | |||||||
Wilmer Erixon | 2005 | 44.04 | 2:17.00 | |||||||
Moa Lindberg Bandelin | 2006 | 45.09 | 3:02.09 | |||||||
22 | Trollhätta Mix Valen | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:05.93 | ||||||
Maja Ericsson | 2007 | 44.38 | 44.38 | |||||||
Rasmus Olsson | 2008 | 54.00 | 1:38.38 | |||||||
Frida Arvidsson | 2005 | 44.82 | 2:23.20 | |||||||
Emma Wikberg | 2007 | 42.73 | 3:05.93 | |||||||
23 | SK Alingså Mix | 2004 | Simklubben Alingsås | 3:06.15 | ||||||
Alma Haknert | 2007 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Edvin Pettersson | 2008 | 48.93 | 1:34.04 | |||||||
Ronja Kylen | 2009 | 42.93 | 2:16.97 | |||||||
Alexander Loveryd | 2008 | 49.18 | 3:06.15 | |||||||
24 | Lidköping Mix Blå [2005] | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 3:15.73 | ||||||
Vera Eriksson | 2008 | 52.79 | 52.79 | |||||||
Josefin Larsson | 2008 | 50.06 | 1:42.85 | |||||||
Björn Johansson | 2009 | 47.65 | 2:30.50 | |||||||
Anna Johansson | 2007 | 45.23 | 3:15.73 | |||||||
- | Trollhätta Mix Bläckfisk | 0 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Casper Ericsson | 2005 | |||||||||
Maja Ericsson | 2007 | |||||||||
Märta Skogh | 2006 | |||||||||
Theo Nordin | 2007 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 12, 100m Medley Fl 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 36.00 | 1:20.04 | |||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.21 | 1:21.39 | |||||
3 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 37.26 | 1:23.31 | |||||
4 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 39.63 | 1:25.24 | |||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.76 | 1:27.08 | |||||
5 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 40.41 | 1:27.08 | |||||
7 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 40.64 | 1:27.11 | |||||
8 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 40.78 | 1:27.20 | |||||
9 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 43.43 | 1:30.61 | |||||
10 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 41.09 | 1:30.65 | |||||
11 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 45.28 | 1:34.57 | |||||
12 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 45.05 | 1:34.80 | |||||
13 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 45.17 | 1:35.35 | |||||
14 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 45.95 | 1:35.63 | |||||
15 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 46.32 | 1:36.90 | |||||
16 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 44.99 | 1:37.13 | |||||
17 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 48.00 | 1:39.10 | |||||
18 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.19 | 1:40.60 | |||||
19 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 48.76 | 1:40.83 | |||||
20 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 48.88 | 1:43.02 | |||||
21 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.07 | 1:44.48 | |||||
22 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.12 | 1:47.82 | |||||
- | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 13, 100m Medley Po 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 40.81 | 1:25.21 | |||||
2 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 40.73 | 1:25.54 | |||||
3 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 44.69 | 1:33.33 | |||||
4 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 43.43 | 1:33.48 | |||||
5 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 46.24 | 1:35.14 | |||||
6 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 44.64 | 1:35.86 | |||||
7 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 44.62 | 1:39.68 | |||||
8 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.43 | 1:46.73 | |||||
- | Hugo Andersson | 2006 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 14, 50m Frisim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 38.13 | ||||||
2 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 38.37 | ||||||
3 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 38.78 | ||||||
4 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 38.99 | ||||||
5 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 39.51 | ||||||
6 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 40.67 | ||||||
7 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 40.98 | ||||||
8 | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 41.59 | ||||||
9 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 42.20 | ||||||
10 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 42.48 | ||||||
11 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 43.44 | ||||||
12 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 43.57 | ||||||
13 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 43.96 | ||||||
14 | Elin Klerfors | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 44.10 | ||||||
15 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 45.52 | ||||||
16 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 45.63 | ||||||
17 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.66 | ||||||
18 | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | 48.95 | ||||||
19 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 52.11 | ||||||
20 | Vendela Klingborn | 2007 | S77 Stenungsund | 52.59 | ||||||
21 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 53.46 | ||||||
22 | Kajsa Witthof | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 54.06 | ||||||
23 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 54.83 | ||||||
- | Leontien Herweijer | 2007 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 37.65 | ||||||
2 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 39.88 | ||||||
3 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 41.00 | ||||||
4 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 41.10 | ||||||
5 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 42.64 | ||||||
6 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 44.30 | ||||||
7 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 44.50 | ||||||
8 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 45.63 | ||||||
9 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 46.01 | ||||||
10 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 46.41 | ||||||
11 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 47.40 | ||||||
12 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 49.50 | ||||||
13 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 50.75 | ||||||
14 | Vera Eriksson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.57 | ||||||
15 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 54.87 | ||||||
16 | Nime Flink | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 1:06.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:25 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 14:38 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 15, 50m Frisim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 39.54 | ||||||
2 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 43.30 | ||||||
3 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 43.66 | ||||||
4 | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | 43.98 | ||||||
5 | Pascal To | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 44.56 | ||||||
6 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 49.49 | ||||||
7 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 49.62 | ||||||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Haak | 2007 | S77 Stenungsund | DNF | ||||||
- | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 39.58 | ||||||
2 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 40.72 | ||||||
3 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 41.62 | ||||||
4 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 43.79 | ||||||
5 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 46.03 | ||||||
6 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.58 | ||||||
7 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 48.33 | ||||||
8 | Alexander Loveryd | 2008 | Simklubben Alingsås | 50.26 | ||||||
9 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.81 | ||||||
10 | Tor Andersson-Öberg | 2009 | Kungälvs Simsällskap | 58.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:38 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 16, 100m Frisim Fl 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 31.06 | 1:05.75 | |||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 32.58 | 1:06.98 | |||||
3 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 32.72 | 1:07.35 | |||||
4 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 33.80 | 1:10.44 | |||||
5 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 34.02 | 1:10.64 | |||||
6 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.31 | 1:11.70 | |||||
7 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 34.68 | 1:11.77 | |||||
8 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 34.63 | 1:13.44 | |||||
9 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 35.28 | 1:14.12 | |||||
10 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 36.17 | 1:14.54 | |||||
11 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 35.97 | 1:15.32 | |||||
12 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.43 | 1:15.74 | |||||
13 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.65 | 1:16.56 | |||||
14 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.32 | 1:16.90 | |||||
15 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 38.59 | 1:17.91 | |||||
16 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 37.11 | 1:18.94 | |||||
17 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 37.59 | 1:18.99 | |||||
18 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.15 | 1:19.21 | |||||
19 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.20 | 1:19.36 | |||||
20 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 38.13 | 1:20.25 | |||||
21 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 37.88 | 1:20.34 | |||||
22 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 38.05 | 1:20.35 | |||||
23 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 38.29 | 1:20.37 | |||||
24 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 39.09 | 1:20.83 | |||||
25 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 39.82 | 1:23.15 | |||||
26 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 39.78 | 1:23.20 | |||||
27 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 39.65 | 1:23.78 | |||||
28 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.70 | 1:28.53 | |||||
29 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.66 | 1:30.47 | |||||
30 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.78 | 1:31.98 | |||||
31 | Hanna Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 43.63 | 1:34.68 | |||||
32 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 47.45 | 1:38.33 | |||||
33 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.37 | 1:40.12 | |||||
34 | Amanda Tellblom | 2005 | S77 Stenungsund | 1:06.65 | 2:18.65 | |||||
- | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Fl 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 32.63 | 1:07.11 | |||||
2 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 35.37 | 1:13.00 | |||||
3 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 35.32 | 1:13.05 | |||||
4 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.34 | 1:14.66 | |||||
5 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 36.04 | 1:14.75 | |||||
6 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 36.37 | 1:16.75 | |||||
7 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 37.85 | 1:19.95 | |||||
8 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 39.35 | 1:20.47 | |||||
9 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.77 | 1:22.99 | |||||
10 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 39.93 | 1:24.08 | |||||
11 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 41.83 | 1:24.42 | |||||
12 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 40.92 | 1:24.69 | |||||
13 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 41.24 | 1:24.90 | |||||
14 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 40.42 | 1:24.94 | |||||
15 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 39.81 | 1:25.13 | |||||
16 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 42.14 | 1:28.73 | |||||
17 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 42.22 | 1:32.02 | |||||
18 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 43.25 | 1:32.64 | |||||
19 | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 43.74 | 1:34.71 | |||||
20 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 45.51 | 1:36.83 | |||||
21 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.32 | 1:37.86 | |||||
22 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.44 | 1:38.21 | |||||
23 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 49.97 | 1:44.73 | |||||
24 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 52.12 | 1:45.91 | |||||
25 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 57.63 | 1:56.38 | |||||
- | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 17, 100m Frisim Po 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 32.67 | 1:08.48 | |||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 34.17 | 1:11.54 | |||||
3 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 34.90 | 1:12.40 | |||||
4 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 35.79 | 1:12.99 | |||||
5 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.12 | 1:13.57 | |||||
6 | Axel Schiller | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.93 | 1:18.93 | |||||
7 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 37.50 | 1:19.56 | |||||
8 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.73 | 1:20.01 | |||||
9 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 40.35 | 1:25.53 | |||||
10 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.41 | 1:25.62 | |||||
11 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.57 | 1:27.16 | |||||
12 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.06 | 1:27.77 | |||||
13 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.23 | 1:29.05 | |||||
14 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.32 | 1:30.13 | |||||
15 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 42.40 | 1:32.35 | |||||
16 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 49.51 | 1:43.84 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Po 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 35.63 | 1:14.24 | |||||
2 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 38.41 | 1:18.05 | |||||
3 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 39.04 | 1:22.80 | |||||
4 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.60 | 1:23.21 | |||||
5 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 40.45 | 1:25.35 | |||||
6 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 42.35 | 1:27.53 | |||||
7 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.45 | 1:33.58 | |||||
8 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 43.54 | 1:34.85 | |||||
9 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 46.13 | 1:38.38 | |||||
10 | Hugo Andersson | 2006 | Simklubben Götene | 49.27 | 1:43.52 | |||||
11 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.21 | 1:47.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 18, 25m Fjärilsim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 19.30 | ||||||
2 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 20.66 | ||||||
3 | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 20.75 | ||||||
4 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 21.06 | ||||||
5 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 21.22 | ||||||
6 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 21.45 | ||||||
7 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 21.60 | ||||||
8 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 22.60 | ||||||
9 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 23.07 | ||||||
10 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 23.39 | ||||||
11 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 24.27 | ||||||
12 | Ella D`aria | 2007 | Uddevalla Sim | 24.48 | ||||||
13 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 24.93 | ||||||
14 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 25.57 | ||||||
15 | Vendela Klingborn | 2007 | S77 Stenungsund | 32.75 | ||||||
- | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 25m Fjärilsim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 20.54 | ||||||
2 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 22.19 | ||||||
3 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 22.59 | ||||||
4 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 23.68 | ||||||
5 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 23.73 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 23.82 | ||||||
7 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 24.96 | ||||||
8 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 25.18 | ||||||
9 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 27.60 | ||||||
10 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 28.23 | ||||||
11 | Emma Cedergren | 2008 | Uddevalla Sim | 29.04 | ||||||
12 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 29.99 | ||||||
13 | Nime Flink | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 32.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 19, 25m Fjärilsim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 18.95 | ||||||
2 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 21.84 | ||||||
3 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 23.79 | ||||||
4 | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | 24.03 | ||||||
5 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 24.15 | ||||||
6 | Pascal To | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 27.30 | ||||||
7 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 32.00 | ||||||
8 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 32.38 | ||||||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 25m Fjärilsim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 20.77 | ||||||
2 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 21.96 | ||||||
3 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 22.73 | ||||||
4 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 26.72 | ||||||
5 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 28.66 | ||||||
- | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Fl 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 32.88 | ||||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 34.66 | ||||||
3 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 34.97 | ||||||
4 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.45 | ||||||
5 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.89 | ||||||
6 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 38.53 | ||||||
7 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 40.32 | ||||||
8 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.15 | ||||||
9 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.51 | ||||||
10 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.69 | ||||||
11 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.83 | ||||||
12 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.30 | ||||||
13 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 42.83 | ||||||
14 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 42.98 | ||||||
15 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 43.00 | ||||||
16 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 43.41 | ||||||
17 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 43.51 | ||||||
18 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.63 | ||||||
19 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 45.33 | ||||||
20 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.58 | ||||||
21 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.25 | ||||||
22 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.70 | ||||||
23 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 48.71 | ||||||
24 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.82 | ||||||
25 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.52 | ||||||
26 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.60 | ||||||
27 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.41 | ||||||
28 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 52.09 | ||||||
29 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 57.97 | ||||||
- | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Fl 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 34.87 | ||||||
2 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 35.31 | ||||||
3 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 37.91 | ||||||
4 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 38.71 | ||||||
5 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 39.87 | ||||||
6 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.86 | ||||||
7 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 41.53 | ||||||
8 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 41.60 | ||||||
9 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 42.16 | ||||||
10 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.47 | ||||||
11 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 42.73 | ||||||
12 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 44.07 | ||||||
13 | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | 47.45 | ||||||
14 | Tilia Olsson | 2006 | Uddevalla Sim | 47.47 | ||||||
15 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 47.86 | ||||||
16 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 48.51 | ||||||
17 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.19 | ||||||
- | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | Märta Skogh | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Po 12, 11, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.49 | ||||||
2 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 38.47 | ||||||
3 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 38.49 | ||||||
4 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 41.27 | ||||||
5 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.28 | ||||||
6 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 41.79 | ||||||
7 | Axel Schiller | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.13 | ||||||
8 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 45.35 | ||||||
9 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.33 | ||||||
10 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.39 | ||||||
11 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.69 | ||||||
12 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 56.68 | ||||||
13 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 56.76 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Po 12, 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 36.68 | ||||||
2 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 39.59 | ||||||
3 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 41.27 | ||||||
4 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 43.59 | ||||||
5 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 47.03 | ||||||
6 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 48.27 | ||||||
7 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 53.68 | ||||||
8 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.32 | ||||||
- | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden VSSF - Uddevalla | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Uddevalla | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 22, 4X50m Medley Mixed 12 oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Mix [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | 2:17.99 | ||||||
Lina Nielsen | 2005 | 34.76 | 34.76 | |||||||
David Happe | 2006 | 42.26 | 1:17.02 | |||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 30.63 | 1:47.65 | |||||||
Emma Hejdengård | 2006 | 30.34 | 2:17.99 | |||||||
2 | Skövde SS Mix 1 | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:27.74 | ||||||
Ebba Jukic | 2005 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Molly Lund | 2005 | 36.98 | 1:15.07 | |||||||
Linnea Melin | 2005 | 38.64 | 1:53.71 | |||||||
Jasper Schimmel | 2006 | 34.03 | 2:27.74 | |||||||
3 | Uddevalla Mix 2 [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | 2:29.26 | ||||||
Lova Rodin | 2005 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Filippa Höglund | 2005 | 42.30 | 1:19.07 | |||||||
Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | 37.70 | 1:56.77 | |||||||
Petter Lundberg | 2005 | 32.49 | 2:29.26 | |||||||
4 | Lidköping Mix Vit | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | 2:34.75 | ||||||
Christoffer Larsson | 2005 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Klara Torén | 2006 | 38.83 | 1:19.38 | |||||||
Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | 41.68 | 2:01.06 | |||||||
Elin Salegård | 2005 | 33.69 | 2:34.75 | |||||||
5 | Uddevalla Mix 3 | 0 | Uddevalla Sim | 2:35.94 | ||||||
Marcus Östblom | 2005 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Märta Ryrrmalm | 2006 | 45.18 | 1:22.24 | |||||||
Ebba Kjellberg | 2006 | 41.79 | 2:04.03 | |||||||
Nora Eriksson | 2005 | 31.91 | 2:35.94 | |||||||
6 | Skövde SS Mix 2 | 2006 | Skövde Simsällskap | 2:39.87 | ||||||
Axel Schiller | 2005 | 40.86 | 40.86 | |||||||
Felicia Kvarnstedt | 2005 | 47.73 | 1:28.59 | |||||||
Sara Markevind | 2006 | 36.43 | 2:05.02 | |||||||
Alma Wallin Bustad | 2005 | 34.85 | 2:39.87 | |||||||
7 | Trollhätta Mix Delfinen | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:40.33 | ||||||
Melker Alfredsson | 2006 | 44.60 | 44.60 | |||||||
Noel Heal | 2005 | 44.43 | 1:29.03 | |||||||
Möja Flink | 2005 | 39.09 | 2:08.12 | |||||||
Rasmus Faarinen | 2005 | 32.21 | 2:40.33 | |||||||
8 | S 77 Mix Lag 1 | 2006 | S77 Stenungsund | 2:41.81 | ||||||
Oscar Olofsson | 2006 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Ellen Bergman | 2005 | 43.39 | 1:24.52 | |||||||
Linnea Börjesson | 2005 | 42.85 | 2:07.37 | |||||||
Maja Edberg | 2006 | 34.44 | 2:41.81 | |||||||
9 | Uddevalla Mix 4 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:41.83 | ||||||
Matilda Wassblad | 2006 | 39.94 | 39.94 | |||||||
Jakob Simonsson | 2005 | 44.84 | 1:24.78 | |||||||
Tuva Adamsson | 2005 | 41.56 | 2:06.34 | |||||||
Moa Blomberg | 2005 | 35.49 | 2:41.83 | |||||||
10 | Kungälv Mix Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:54.57 | ||||||
Erik Isaksson | 2005 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Tilda Dohrner | 2006 | 49.38 | 1:35.26 | |||||||
Jennifer Törnqvist | 2005 | 44.68 | 2:19.94 | |||||||
Svante Tjernström | 2007 | 34.63 | 2:54.57 | |||||||
11 | Mariestad Mix 1 | 0 | Mariestads Simsällskap | 2:58.82 | ||||||
Elsa Jernevad | 2005 | 46.73 | 46.73 | |||||||
Axel Blom | 2005 | 50.24 | 1:36.97 | |||||||
Theresa Melin | 2005 | 48.49 | 2:25.46 | |||||||
Alvin Silow | 2005 | 33.36 | 2:58.82 | |||||||
12 | Skövde SS Mix 3 | 2007 | Skövde Simsällskap | 3:00.48 | ||||||
Kerstin Landahl | 2008 | 43.66 | 43.66 | |||||||
Wilma Lendin Lundgren | 2007 | 45.54 | 1:29.20 | |||||||
Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | 48.06 | 2:17.26 | |||||||
Elias Kvarnstedt | 2008 | 43.22 | 3:00.48 | |||||||
13 | Uddevalla Mix 5 | 2004 | Uddevalla Sim | 3:02.03 | ||||||
Vilma Olsson | 2007 | 46.17 | 46.17 | |||||||
Tilia Olsson | 2006 | 50.54 | 1:36.71 | |||||||
Leon Rössger | 2006 | 48.81 | 2:25.52 | |||||||
Oliver Andersson | 2005 | 36.51 | 3:02.03 | |||||||
14 | SK Götene Mix | 0 | Simklubben Götene | 3:02.23 | ||||||
Ebba Öjersson | 2008 | 50.49 | 50.49 | |||||||
Hugo Andersson | 2006 | 56.43 | 1:46.92 | |||||||
Tove Öjersson | 2005 | 40.63 | 2:27.55 | |||||||
Lisa Andersson | 2005 | 34.68 | 3:02.23 | |||||||
15 | Trollhätta Mix Grodan | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:06.95 | ||||||
Moa Larsson | 2005 | 48.10 | 48.10 | |||||||
Clara Nordensson | 2005 | 49.65 | 1:37.75 | |||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 47.35 | 2:25.10 | |||||||
Viktor Olsson | 2006 | 41.85 | 3:06.95 | |||||||
16 | Trollhätta Mix Bläckfisk | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:18.53 | ||||||
Theo Nordin | 2007 | 51.05 | 51.05 | |||||||
Regina Zana | 2010 | 55.36 | 1:46.41 | |||||||
Linnea Alfredsson | 2006 | 47.63 | 2:34.04 | |||||||
Szofia Zana | 2008 | 44.49 | 3:18.53 | |||||||
17 | Kungälv Mix Lag 3 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 3:19.09 | ||||||
Tuva Honsberg | 2008 | 52.29 | 52.29 | |||||||
Cornelia Köpman | 2008 | 53.07 | 1:45.36 | |||||||
Frej Andersson-Öberg | 2006 | 45.78 | 2:31.14 | |||||||
Josef Holmén | 2007 | 47.95 | 3:19.09 | |||||||
18 | Mariestad Mix 2 | 0 | Mariestads Simsällskap | 3:23.05 | ||||||
Jacob Haggård | 2005 | 52.73 | 52.73 | |||||||
Nicole Lönnquist | 2008 | 1:00.30 | 1:53.03 | |||||||
Martin von Knorring | 2005 | 48.81 | 2:41.84 | |||||||
Esther Olsson | 2008 | 41.21 | 3:23.05 | |||||||
19 | SK Alingså Mix | 2004 | Simklubben Alingsås | 3:23.27 | ||||||
Ronja Kylen | 2009 | 50.47 | 50.47 | |||||||
Edvin Pettersson | 2008 | 51.34 | 1:41.81 | |||||||
Mira Löfgren | 2005 | 57.82 | 2:39.63 | |||||||
Andreas Caspersen | 2007 | 43.64 | 3:23.27 | |||||||
20 | Ale Mix 05-06 | 0 | Föreningen Ale Simmarna | 3:27.76 | ||||||
Minella Jacksson | 2006 | 46.99 | 46.99 | |||||||
Julia Gustafsson | 2006 | 55.48 | 1:42.47 | |||||||
Filippa Källefjärd | 2006 | 1:01.62 | 2:44.09 | |||||||
Wilmer Erixon | 2005 | 43.67 | 3:27.76 | |||||||
21 | Trollhätta Mix Hajen | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:31.09 | ||||||
Alim Inal | 2006 | 53.77 | 53.77 | |||||||
Maja Ericsson | 2007 | 55.13 | 1:48.90 | |||||||
Frida Arvidsson | 2005 | 49.06 | 2:37.96 | |||||||
Rasmus Olsson | 2008 | 53.13 | 3:31.09 | |||||||
22 | Trollhätta Mix Valen | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:48.32 | ||||||
Emma Wikberg | 2007 | 54.26 | 54.26 | |||||||
Pascal To | 2007 | 54.33 | 1:48.59 | |||||||
Märta Skogh | 2006 | 51.27 | 2:39.86 | |||||||
Nime Flink | 2009 | 1:08.46 | 3:48.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:00 |