Resultat för GSC medleykonkurrence 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Piger Ældste 1 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:17.67 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:03.37 | 1:03.37 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | |||||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 4:17.67 | 4:17.67 | |||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2004 | Sigma Swim | 4:19.01 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:04.07 | 1:04.07 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | |||||||||
Emma Stoltz | 2004 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 4:19.01 | 4:19.01 | |||||||
3 | Sigma Piger 2 | 2005 | Sigma Swim | 4:37.59 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:06.50 | 1:06.50 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | |||||||||
Camille Nørby | 2004 | |||||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 4:37.59 | 4:37.59 | |||||||
4 | Gsc Piger Ældste 2 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:41.76 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:08.83 | 1:08.83 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | |||||||||
Luna Christensen | 2005 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 4:41.76 | 4:41.76 | |||||||
5 | Sigma Piger 4 | 2005 | Sigma Swim | 5:54.37 | ||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 1:12.58 | 1:12.58 | |||||||
Liva Wissing | 2006 | |||||||||
Marie Storch | 2006 | |||||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 5:54.37 | 5:54.37 | |||||||
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Piger Yngste 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:53.52 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 1:13.90 | 1:13.90 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | |||||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 4:53.52 | 4:53.52 | |||||||
2 | Turbo Tøser | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:12.18 | ||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 1:18.21 | 1:18.21 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | |||||||||
Sofie Larsen | 2006 | 5:12.18 | 5:12.18 | |||||||
3 | Sigma Piger 3 | 2006 | Sigma Swim | 5:24.46 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:15.04 | 1:15.04 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | |||||||||
Selma Nørby | 2006 | |||||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 5:24.46 | 5:24.46 | |||||||
4 | Gsc Piger Yngste 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:37.34 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 1:20.15 | 1:20.15 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 5:37.34 | 5:37.34 | |||||||
5 | Gsc Piger Yngste 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 6:09.53 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 1:28.07 | 1:28.07 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | |||||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | |||||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 6:09.53 | 6:09.53 | |||||||
6 | Gsc Piger Yngste 4 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 7:01.47 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 1:36.89 | 1:36.89 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | |||||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | |||||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 7:01.47 | 7:01.47 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 22:02 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2003 | 3:52.44 | |||||||
Sigma Swim | 3:51.24 | |||||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 55.89 | 55.89 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | |||||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | |||||||||
Christian Boutrup | 2003 | 3:52.44 | 3:52.44 | |||||||
2 | Gsc Drenge Æ 1 | 2003 | 4:04.57 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:15.67 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 57.62 | 57.62 | |||||||
Noah Bred | 2003 | |||||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 4:04.57 | 4:04.57 | |||||||
3 | Sigma Drenge 2 | 2004 | 4:17.47 | |||||||
Sigma Swim | 4:10.25 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 1:01.27 | 1:01.27 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | |||||||||
William Ølshøj | 2004 | |||||||||
Jonathan Beck | 2004 | 4:17.47 | 4:17.47 | |||||||
4 | Gsc Drenge Æ 2 | 2003 | 4:34.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:26.22 | |||||||||
Silas Fessel | 2004 | 1:05.33 | 1:05.33 | |||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | |||||||||
Emil Breinholt | 2003 | |||||||||
William Leth | 2004 | 4:34.01 | 4:34.01 | |||||||
- | Drenge Gr.1 Korsør | 2004 | DSQ | ej berør 75 m | ||||||
SVØM Korsør | 4:40.00 | |||||||||
Konrad Clausen | 2005 | 1:11.00 | 1:11.00 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | |||||||||
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge Y 1 | 2005 | 4:25.32 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.56 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 1:06.74 | 1:06.74 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | |||||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | |||||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 4:25.32 | 4:25.32 | |||||||
2 | Sigma Drenge 3 | 2005 | 4:40.09 | |||||||
Sigma Swim | 4:40.00 | |||||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:06.23 | 1:06.23 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | |||||||||
Magnus Løfquist | 2005 | |||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 4:40.09 | 4:40.09 | |||||||
3 | Gun Boats | 2006 | 4:46.61 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:14.00 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 1:09.67 | 1:09.67 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | |||||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 4:46.61 | 4:46.61 | |||||||
4 | Sigma Drenge 4 | 2005 | 4:49.90 | |||||||
Sigma Swim | 4:50.00 | |||||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 1:12.22 | 1:12.22 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | |||||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | |||||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 4:49.90 | 4:49.90 | |||||||
5 | Gsc Drenge Y 2 | 2005 | 4:55.42 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.67 | |||||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 1:09.66 | 1:09.66 | |||||||
Anders Junker | 2005 | |||||||||
Vincent Matras | 2005 | |||||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 4:55.42 | 4:55.42 | |||||||
6 | Gsc Drenge Y 3 | 2005 | 5:17.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:56.15 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | 1:13.35 | 1:13.35 | |||||||
Tore Krogh | 2006 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | |||||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 5:17.70 | 5:17.70 | |||||||
7 | Gsc Drenge Y 4 | 2005 | 5:47.49 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.96 | |||||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 1:22.59 | 1:22.59 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | |||||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | |||||||||
Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 5:47.49 | 5:47.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 582 | 1:13.73 | 1:13.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 573 | 1:14.15 | 1:14.09 | OD1 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.29 | |||||||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 573 | 1:14.04 | 1:14.09 | OD2 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.50 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 520 | 1:16.55 | 1:16.55 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.62 | |||||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 501 | 1:17.48 | 1:17.48 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.87 | |||||||||
6 | Luna Christensen | 2005 | 458 | 1:19.83 | 1:19.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
7 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 438 | 1:21.03 | 1:21.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.20 | |||||||||
8 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 429 | 1:21.62 | 1:21.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.00 | |||||||||
9 | Anna R. Strøbek | 2005 | 428 | 1:21.65 | 1:21.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.75 | |||||||||
10 | Josefine Staudt | 2005 | 425 | 1:21.83 | 1:21.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 418 | 1:22.28 | 1:22.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.64 | |||||||||
12 | Emma S. Kristensen | 2005 | 413 | 1:22.62 | 1:22.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.33 | |||||||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 412 | 1:22.70 | 1:22.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.08 | |||||||||
14 | Catrine Porsdal | 2005 | 407 | 1:23.03 | 1:23.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.91 | |||||||||
15 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 407 | 1:23.05 | 1:23.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.80 | |||||||||
16 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 387 | 1:24.46 | 1:24.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.10 | |||||||||
17 | Camilla Porsdal | 2005 | 348 | 1:27.44 | 1:27.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.13 | |||||||||
18 | Alma Gotfredsen | 2005 | 337 | 1:28.44 | 1:28.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.72 | |||||||||
19 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 337 | 1:28.46 | 1:28.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.48 | |||||||||
20 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 329 | 1:29.14 | 1:29.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.78 | |||||||||
- | Roseline Løkkegaard | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.40 | |||||||||
- | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.00 | |||||||||
- | Patricia Petersen | 2005 | DSQ | ej samt berør 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.00 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 455 | 1:19.98 | 1:19.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.39 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 430 | 1:21.53 | 1:21.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.03 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 420 | 1:22.20 | 1:22.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.46 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 412 | 1:22.71 | 1:22.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.79 | |||||||||
5 | Monika Dragieva | 2006 | 406 | 1:23.13 | 1:23.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 394 | 1:23.92 | 1:23.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.20 | |||||||||
7 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 387 | 1:24.43 | 1:24.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.89 | |||||||||
8 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 357 | 1:26.74 | 1:26.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.17 | |||||||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 354 | 1:26.97 | 1:26.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.36 | |||||||||
10 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 353 | 1:27.06 | 1:27.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.29 | |||||||||
11 | Johanne Hummelmose | 2006 | 351 | 1:27.20 | 1:27.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.42 | |||||||||
12 | Molly Szczepanski | 2006 | 332 | 1:28.87 | 1:28.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.44 | |||||||||
13 | Alma Møller-Ern | 2006 | 331 | 1:28.93 | 1:28.93 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.37 | |||||||||
14 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 329 | 1:29.16 | 1:29.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.30 | |||||||||
15 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 322 | 1:29.74 | 1:29.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.62 | |||||||||
16 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 321 | 1:29.88 | 1:29.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.88 | |||||||||
17 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 316 | 1:30.29 | 1:30.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.28 | |||||||||
18 | Bianca Roos | 2006 | 296 | 1:32.31 | 1:32.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.27 | |||||||||
19 | Henriette Roos | 2006 | 287 | 1:33.30 | 1:33.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
20 | Anna E.e. Balle | 2006 | 286 | 1:33.43 | 1:33.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.21 | |||||||||
21 | Selma Nørby | 2006 | 280 | 1:34.08 | 1:34.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.16 | |||||||||
22 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 273 | 1:34.82 | 1:34.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:38.04 | |||||||||
23 | Sofie Larsen | 2006 | 270 | 1:35.13 | 1:35.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:44.73 | |||||||||
24 | Liva Wissing | 2006 | 236 | 1:39.51 | 1:39.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.61 | |||||||||
25 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 193 | 1:46.41 | 1:46.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.69 | |||||||||
26 | Marie Storch | 2006 | 168 | 1:51.38 | 1:51.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.82 | |||||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
SVØM Korsør | 1:33.69 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 385 | 1:24.61 | 1:24.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.14 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 299 | 1:32.05 | 1:32.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.96 | |||||||||
3 | Lara Ghizzaui | 2007 | 285 | 1:33.51 | 1:33.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.51 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 267 | 1:35.53 | 1:35.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.57 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 241 | 1:38.83 | 1:38.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
6 | Maja Lollike | 2007 | 195 | 1:46.08 | 1:46.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.34 | |||||||||
7 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 187 | 1:47.64 | 1:47.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.39 | |||||||||
8 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 158 | 1:53.79 | 1:53.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.31 | |||||||||
9 | Augusta Blom | 2008 | 155 | 1:54.52 | 1:54.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.61 | |||||||||
10 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 148 | 1:56.30 | 1:56.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.06 | |||||||||
11 | Oline Ludvigsen | 2007 | 147 | 1:56.45 | 1:56.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.66 | |||||||||
12 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 123 | 2:03.78 | 2:03.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.55 | |||||||||
13 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 104 | 2:10.80 | 2:10.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.86 | |||||||||
14 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 79 | 2:23.08 | 2:23.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.75 | |||||||||
- | Rosa Rank Solhart | 2007 | DSQ | ej samt berør 75 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.45 | |||||||||
- | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | DSQ | ej samt berør 75 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.00 | |||||||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | DSQ | ej samt berør 75 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:16.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 497 | 1:10.36 | 1:10.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.18 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 480 | 1:11.15 | 1:11.15 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.24 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 444 | 1:13.01 | 1:13.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
4 | Silas Fessel | 2004 | 439 | 1:13.34 | 1:13.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
5 | Mads Liechti | 2004 | 412 | 1:14.87 | 1:14.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.08 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 392 | 1:16.12 | 1:16.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.17 | |||||||||
7 | Alexander Griffin | 2004 | 379 | 1:16.99 | 1:16.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.46 | |||||||||
8 | Villads Arfelt | 2004 | 374 | 1:17.33 | 1:17.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.51 | |||||||||
9 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 370 | 1:17.63 | 1:17.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.53 | |||||||||
9 | William Ølshøj | 2004 | 370 | 1:17.63 | 1:17.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.79 | |||||||||
11 | Jonathan Beck | 2004 | 366 | 1:17.91 | 1:17.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.78 | |||||||||
12 | Mads Naver | 2004 | 344 | 1:19.51 | 1:19.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.81 | |||||||||
13 | Oskar Clausen | 2004 | 335 | 1:20.20 | 1:20.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.46 | |||||||||
14 | Oscar Boyer | 2004 | 328 | 1:20.79 | 1:20.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.64 | |||||||||
15 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 304 | 1:22.82 | 1:22.82 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.48 | |||||||||
16 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 304 | 1:22.85 | 1:22.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.32 | |||||||||
17 | William Leth | 2004 | 293 | 1:23.84 | 1:23.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.06 | |||||||||
18 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 293 | 1:23.92 | 1:23.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.11 | |||||||||
19 | Johannes Forsbæk | 2004 | 268 | 1:26.37 | 1:26.37 | |||||
SVØM Korsør | 1:33.44 | |||||||||
20 | William Leander Agerskov | 2004 | 251 | 1:28.25 | 1:28.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.48 | |||||||||
21 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 247 | 1:28.74 | 1:28.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.99 | |||||||||
22 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 230 | 1:30.87 | 1:30.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.36 | |||||||||
23 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 197 | 1:35.72 | 1:35.72 | |||||
SVØM Korsør | 1:34.21 | |||||||||
24 | Victor Bornemann | 2004 | 182 | 1:38.25 | 1:38.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.34 | |||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 414 | 1:14.73 | 1:14.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 406 | 1:15.24 | 1:15.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.72 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 377 | 1:17.12 | 1:17.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.85 | |||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 358 | 1:18.43 | 1:18.43 | |||||
SVØM Korsør | 1:21.51 | |||||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | 351 | 1:18.98 | 1:18.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 344 | 1:19.48 | 1:19.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 343 | 1:19.60 | 1:19.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.69 | |||||||||
8 | William Bendix Schmidt | 2005 | 343 | 1:19.62 | 1:19.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
9 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 338 | 1:19.97 | 1:19.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.80 | |||||||||
10 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 331 | 1:20.55 | 1:20.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.68 | |||||||||
11 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 327 | 1:20.83 | 1:20.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.61 | |||||||||
12 | Oliver Lassen | 2005 | 327 | 1:20.86 | 1:20.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.08 | |||||||||
13 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 313 | 1:22.05 | 1:22.05 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.44 | |||||||||
14 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 312 | 1:22.15 | 1:22.15 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.30 | |||||||||
15 | Konrad Clausen | 2005 | 304 | 1:22.82 | 1:22.82 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.19 | |||||||||
16 | Magnus Løfquist | 2005 | 299 | 1:23.29 | 1:23.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.72 | |||||||||
17 | Vincent Matras | 2005 | 296 | 1:23.59 | 1:23.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.18 | |||||||||
18 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 289 | 1:24.28 | 1:24.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.01 | |||||||||
19 | Louie Hansen | 2005 | 282 | 1:24.95 | 1:24.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.53 | |||||||||
20 | Magnus Tullberg | 2005 | 275 | 1:25.68 | 1:25.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.85 | |||||||||
21 | Sebastian Pedersen | 2005 | 268 | 1:26.45 | 1:26.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.92 | |||||||||
22 | Laurits Boserup | 2005 | 261 | 1:27.21 | 1:27.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.28 | |||||||||
23 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 241 | 1:29.56 | 1:29.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.87 | |||||||||
24 | Anders Junker | 2005 | 229 | 1:31.06 | 1:31.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.92 | |||||||||
25 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 218 | 1:32.55 | 1:32.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.94 | |||||||||
26 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 196 | 1:35.94 | 1:35.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.84 | |||||||||
- | August Sølvsteen | 2005 | DSQ | ej samt berør 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.07 | |||||||||
- | Mattias Sand Nielsen | 2005 | DSQ | ej berør 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.87 | |||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 414 | 1:14.75 | 1:14.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.12 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 386 | 1:16.52 | 1:16.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.55 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 280 | 1:25.12 | 1:25.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.38 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 273 | 1:25.82 | 1:25.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.00 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 268 | 1:26.42 | 1:26.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.91 | |||||||||
6 | Christian Moefelt | 2006 | 249 | 1:28.60 | 1:28.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.16 | |||||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 239 | 1:29.79 | 1:29.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.74 | |||||||||
8 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 233 | 1:30.49 | 1:30.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.49 | |||||||||
9 | Marinus Leisvig | 2007 | 210 | 1:33.64 | 1:33.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:58.23 | |||||||||
10 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 207 | 1:34.20 | 1:34.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.86 | |||||||||
11 | Tore Krogh | 2006 | 206 | 1:34.27 | 1:34.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.75 | |||||||||
12 | Christian Nimb | 2006 | 201 | 1:35.14 | 1:35.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.40 | |||||||||
13 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 184 | 1:37.84 | 1:37.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.68 | |||||||||
14 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 183 | 1:38.10 | 1:38.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.87 | |||||||||
15 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 182 | 1:38.21 | 1:38.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.03 | |||||||||
16 | Frederik Vestergaard | 2006 | 170 | 1:40.53 | 1:40.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 169 | 1:40.77 | 1:40.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.44 | |||||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | 167 | 1:41.08 | 1:41.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.81 | |||||||||
19 | Lukas Peacock | 2007 | 161 | 1:42.30 | 1:42.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.74 | |||||||||
20 | William Hvid | 2007 | 145 | 1:45.99 | 1:45.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.61 | |||||||||
21 | Victor Heinemann | 2007 | 136 | 1:48.22 | 1:48.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.54 | |||||||||
22 | Isak Ravn Øland | 2006 | 133 | 1:49.09 | 1:49.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.26 | |||||||||
23 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 132 | 1:49.47 | 1:49.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:05.20 | |||||||||
24 | Rasmus Edske | 2007 | 121 | 1:52.68 | 1:52.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.74 | |||||||||
25 | Oscar Heinemann | 2007 | 108 | 1:56.75 | 1:56.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.23 | |||||||||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.59 | |||||||||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | DSQ | fødder ej uaddrejet | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.66 | |||||||||
- | Mathias Johansen | 2007 | DSQ | asynkrone ben bryst | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:51.39 | |||||||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | DSQ | ej samt berør | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 667 | 5:22.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:30.59 | |||||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 651 | 5:25.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:33.75 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 609 | 5:32.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 604 | 5:33.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 6:02.29 | |||||||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 599 | 5:34.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:39.97 | |||||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | 571 | 5:39.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:39.11 | |||||||||
7 | Clara Toft | 2004 | 571 | 5:39.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 571 | 5:39.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:51.11 | |||||||||
9 | Fiona Andrea Have | 2004 | 540 | 5:46.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 6:15.99 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 536 | 5:46.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:52.99 | |||||||||
11 | Emma Stoltz | 2004 | 535 | 5:47.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:49.62 | |||||||||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 534 | 5:47.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 6:00.76 | |||||||||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 527 | 5:48.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 6:15.99 | |||||||||
14 | Camille Nørby | 2004 | 501 | 5:54.84 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 6:17.49 | |||||||||
15 | Signe Krag Andersen | 2004 | 483 | 5:59.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 6:04.78 | |||||||||
16 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 478 | 6:00.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 6:15.99 | |||||||||
17 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 464 | 6:03.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:17.91 | |||||||||
18 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 451 | 6:07.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 6:30.00 | |||||||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 6:14.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 642 | 5:01.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:24.32 | |||||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | 612 | 5:06.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:19.55 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 595 | 5:08.99 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:39.23 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 571 | 5:13.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:25.50 | |||||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | 549 | 5:17.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:21.08 | |||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 546 | 5:17.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:23.15 | |||||||||
7 | Noah Bred | 2003 | 537 | 5:19.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:25.02 | |||||||||
8 | Karl August B. Balle | 2003 | 478 | 5:32.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:43.52 | |||||||||
9 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 471 | 5:34.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:51.52 | |||||||||
10 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 451 | 5:38.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:55.55 | |||||||||
11 | Jakob Legaard | 2003 | 449 | 5:39.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:35.22 | |||||||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 422 | 5:46.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 6:15.91 | |||||||||
13 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 421 | 5:46.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Harald Riisager | 2003 | 399 | 5:53.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emil Breinholt | 2003 | 389 | 5:55.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:32.45 | |||||||||
16 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 260 | 6:47.03 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | 5:28.50 | EXTRA | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:51.36 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:51.62 | |||||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | DSQ | Ej brydning ryg 200m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:55.55 | |||||||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:24.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 471 | 1:09.63 | 1:09.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.77 | |||||||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | 459 | 1:10.25 | 1:10.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.13 | |||||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | 422 | 1:12.23 | 1:12.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 412 | 1:12.77 | 1:12.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.17 | |||||||||
5 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 408 | 1:13.02 | 1:13.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.57 | |||||||||
6 | Monika Dragieva | 2006 | 399 | 1:13.55 | 1:13.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.22 | |||||||||
7 | Silje Mathiasen | 2006 | 399 | 1:13.58 | 1:13.58 | |||||
SVØM Korsør | 1:18.81 | |||||||||
8 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 396 | 1:13.77 | 1:13.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.22 | |||||||||
9 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 384 | 1:14.54 | 1:14.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
10 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 378 | 1:14.91 | 1:14.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.24 | |||||||||
11 | Molly Szczepanski | 2006 | 354 | 1:16.56 | 1:16.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.28 | |||||||||
12 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 353 | 1:16.63 | 1:16.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.26 | |||||||||
13 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 352 | 1:16.68 | 1:16.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.55 | |||||||||
14 | Johanne Hummelmose | 2006 | 332 | 1:18.24 | 1:18.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.09 | |||||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 308 | 1:20.17 | 1:20.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.26 | |||||||||
16 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 302 | 1:20.77 | 1:20.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.43 | |||||||||
17 | Alma Møller-Ern | 2006 | 294 | 1:21.48 | 1:21.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.50 | |||||||||
18 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 287 | 1:22.11 | 1:22.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.80 | |||||||||
19 | Henriette Roos | 2006 | 260 | 1:24.84 | 1:24.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.80 | |||||||||
20 | Anna E.e. Balle | 2006 | 249 | 1:26.04 | 1:26.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.33 | |||||||||
21 | Selma Nørby | 2006 | 249 | 1:26.10 | 1:26.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.26 | |||||||||
22 | Bianca Roos | 2006 | 248 | 1:26.23 | 1:26.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.61 | |||||||||
23 | Liva Wissing | 2006 | 246 | 1:26.41 | 1:26.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.97 | |||||||||
24 | Sofie Larsen | 2006 | 245 | 1:26.51 | 1:26.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.99 | |||||||||
25 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 239 | 1:27.22 | 1:27.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.69 | |||||||||
26 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 207 | 1:31.53 | 1:31.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.10 | |||||||||
27 | Marie Storch | 2006 | 166 | 1:38.47 | 1:38.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:52.52 | |||||||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | 1:07.88 | 1:07.88 | EXTRA | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 407 | 1:13.10 | 1:13.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.92 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 278 | 1:23.00 | 1:23.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 245 | 1:26.59 | 1:26.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
4 | Lara Ghizzaui | 2007 | 235 | 1:27.69 | 1:27.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.41 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 229 | 1:28.48 | 1:28.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.15 | |||||||||
6 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 179 | 1:36.10 | 1:36.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.31 | |||||||||
7 | Maja Lollike | 2007 | 172 | 1:37.35 | 1:37.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:46.51 | |||||||||
8 | Augusta Blom | 2008 | 172 | 1:37.36 | 1:37.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.31 | |||||||||
9 | Oline Ludvigsen | 2007 | 158 | 1:40.19 | 1:40.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.36 | |||||||||
10 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 139 | 1:44.49 | 1:44.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.15 | |||||||||
11 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 136 | 1:45.14 | 1:45.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.66 | |||||||||
12 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 118 | 1:50.37 | 1:50.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.58 | |||||||||
13 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 113 | 1:51.98 | 1:51.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.90 | |||||||||
14 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 106 | 1:54.28 | 1:54.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.56 | |||||||||
15 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 103 | 1:55.44 | 1:55.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.02 | |||||||||
16 | Sigrid Mygind | 2008 | 68 | 2:12.54 | 2:12.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.95 | |||||||||
17 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 66 | 2:14.07 | 2:14.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.96 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:51.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 425 | 1:05.06 | 1:05.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 409 | 1:05.87 | 1:05.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.30 | |||||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | 396 | 1:06.61 | 1:06.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | 385 | 1:07.25 | 1:07.25 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.33 | |||||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | 364 | 1:08.50 | 1:08.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.81 | |||||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 362 | 1:08.61 | 1:08.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.98 | |||||||||
7 | Konrad Clausen | 2005 | 350 | 1:09.37 | 1:09.37 | |||||
SVØM Korsør | 1:10.67 | |||||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | 346 | 1:09.68 | 1:09.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.67 | |||||||||
9 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 345 | 1:09.71 | 1:09.71 | |||||
SVØM Korsør | 1:10.28 | |||||||||
10 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 338 | 1:10.20 | 1:10.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.60 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 338 | 1:10.21 | 1:10.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.41 | |||||||||
12 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 336 | 1:10.36 | 1:10.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.55 | |||||||||
13 | Magnus Løfquist | 2005 | 331 | 1:10.70 | 1:10.70 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.13 | |||||||||
14 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 329 | 1:10.81 | 1:10.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.16 | |||||||||
15 | Sebastian Pedersen | 2005 | 313 | 1:12.02 | 1:12.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.75 | |||||||||
16 | Oliver Lassen | 2005 | 295 | 1:13.45 | 1:13.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.97 | |||||||||
17 | August Sølvsteen | 2005 | 292 | 1:13.69 | 1:13.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.19 | |||||||||
18 | Magnus Tullberg | 2005 | 292 | 1:13.73 | 1:13.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.57 | |||||||||
19 | Vincent Matras | 2005 | 291 | 1:13.77 | 1:13.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
20 | Laurits Boserup | 2005 | 282 | 1:14.57 | 1:14.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.54 | |||||||||
21 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 280 | 1:14.73 | 1:14.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.57 | |||||||||
22 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 268 | 1:15.87 | 1:15.87 | |||||
SVØM Korsør | 1:14.66 | |||||||||
23 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 264 | 1:16.26 | 1:16.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.42 | |||||||||
24 | Anders Junker | 2005 | 263 | 1:16.28 | 1:16.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
25 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 237 | 1:19.03 | 1:19.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
26 | Louie Hansen | 2005 | 226 | 1:20.23 | 1:20.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.74 | |||||||||
27 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 222 | 1:20.72 | 1:20.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
28 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 205 | 1:22.88 | 1:22.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 387 | 1:07.13 | 1:07.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.34 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 373 | 1:07.92 | 1:07.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.22 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 310 | 1:12.24 | 1:12.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.32 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 281 | 1:14.64 | 1:14.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.83 | |||||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 267 | 1:15.97 | 1:15.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.79 | |||||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 245 | 1:18.15 | 1:18.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.34 | |||||||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 244 | 1:18.20 | 1:18.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | 233 | 1:19.48 | 1:19.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.35 | |||||||||
9 | Christian Nimb | 2006 | 213 | 1:21.91 | 1:21.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.06 | |||||||||
10 | Marinus Leisvig | 2007 | 209 | 1:22.35 | 1:22.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.89 | |||||||||
11 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 205 | 1:22.95 | 1:22.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.48 | |||||||||
12 | Frederik Vestergaard | 2006 | 189 | 1:25.18 | 1:25.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.18 | |||||||||
13 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 187 | 1:25.42 | 1:25.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.05 | |||||||||
14 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 179 | 1:26.72 | 1:26.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.35 | |||||||||
15 | Tore Krogh | 2006 | 177 | 1:27.06 | 1:27.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
16 | Mathias Johansen | 2007 | 169 | 1:28.44 | 1:28.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.90 | |||||||||
17 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 157 | 1:30.68 | 1:30.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.55 | |||||||||
18 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 156 | 1:30.84 | 1:30.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.27 | |||||||||
19 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 155 | 1:31.00 | 1:31.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.17 | |||||||||
20 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 154 | 1:31.12 | 1:31.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.47 | |||||||||
21 | William Brix Søhoel | 2006 | 148 | 1:32.31 | 1:32.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.00 | |||||||||
22 | William Hvid | 2007 | 146 | 1:32.76 | 1:32.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.29 | |||||||||
23 | Lukas Peacock | 2007 | 138 | 1:34.56 | 1:34.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.08 | |||||||||
24 | Isak Ravn Øland | 2006 | 123 | 1:38.21 | 1:38.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.34 | |||||||||
25 | Victor Heinemann | 2007 | 116 | 1:40.05 | 1:40.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oscar Heinemann | 2007 | 105 | 1:43.46 | 1:43.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.35 | |||||||||
27 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 52 | 2:10.51 | 2:10.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.60 | |||||||||
- | Rasmus Edske | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.64 | |||||||||
- | Victor Juhl Hansen | 2007 | DSQ | ej berør 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 641 | 2:15.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.75 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 623 | 2:16.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.59 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 621 | 2:16.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.16 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 582 | 2:19.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.67 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 573 | 2:20.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.90 | |||||||||
6 | Emma Stoltz | 2004 | 558 | 2:21.88 | 2:21.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:23.35 | |||||||||
7 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 548 | 2:22.74 | 2:22.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.56 | |||||||||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 543 | 2:23.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.83 | |||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 541 | 2:23.32 | 2:23.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.33 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 538 | 2:23.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.96 | |||||||||
11 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 518 | 2:25.45 | 2:25.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.22 | |||||||||
12 | Katrine Bonefeld | 2004 | 508 | 2:26.39 | 2:26.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.45 | |||||||||
13 | Fiona Andrea Have | 2004 | 504 | 2:26.80 | 2:26.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.95 | |||||||||
14 | Signe Krag Andersen | 2004 | 502 | 2:26.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:20.88 | |||||||||
15 | Clara Toft | 2004 | 491 | 2:28.00 | 2:28.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.27 | |||||||||
16 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 450 | 2:32.38 | 2:32.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.82 | |||||||||
17 | Camille Nørby | 2004 | 438 | 2:33.81 | 2:33.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.14 | |||||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 421 | 2:35.87 | 2:35.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.89 | |||||||||
19 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 365 | 2:43.41 | 2:43.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.93 | |||||||||
- | Sara Emilie Nimb | 2002 | 2:25.55 | 2:25.55 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.81 | |||||||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.12 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 547 | 2:22.83 | 2:22.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.45 | |||||||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | 522 | 2:25.05 | 2:25.05 | |||||
SVØM Korsør | 2:25.49 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 518 | 2:25.39 | 2:25.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.71 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 506 | 2:26.59 | 2:26.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.53 | |||||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 503 | 2:26.86 | 2:26.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:31.96 | |||||||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 502 | 2:26.92 | 2:26.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.36 | |||||||||
7 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 443 | 2:33.16 | 2:33.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.65 | |||||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 437 | 2:33.88 | 2:33.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.78 | |||||||||
9 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 430 | 2:34.76 | 2:34.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.31 | |||||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | 410 | 2:37.21 | 2:37.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.40 | |||||||||
11 | Luna Christensen | 2005 | 401 | 2:38.32 | 2:38.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.00 | |||||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 400 | 2:38.48 | 2:38.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.67 | |||||||||
13 | Emma S. Kristensen | 2005 | 395 | 2:39.16 | 2:39.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.42 | |||||||||
14 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 389 | 2:39.94 | 2:39.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.81 | |||||||||
15 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 386 | 2:40.34 | 2:40.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.73 | |||||||||
16 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 375 | 2:41.91 | 2:41.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.00 | |||||||||
17 | Catrine Porsdal | 2005 | 360 | 2:44.23 | 2:44.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.76 | |||||||||
18 | Josefine Staudt | 2005 | 342 | 2:47.00 | 2:47.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 341 | 2:47.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.80 | |||||||||
20 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 319 | 2:50.92 | 2:50.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:49.85 | |||||||||
21 | Patricia Petersen | 2005 | 314 | 2:51.82 | 2:51.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.00 | |||||||||
22 | Alma Gotfredsen | 2005 | 304 | 2:53.70 | 2:53.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 657 | 2:03.90 | 2:03.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:03.26 | |||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 608 | 2:07.13 | 2:07.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.29 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 608 | 2:07.14 | 2:07.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:04.84 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 596 | 2:07.95 | 2:07.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.96 | |||||||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 587 | 2:08.61 | 2:08.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:10.53 | |||||||||
6 | Christian Boutrup | 2003 | 562 | 2:10.53 | 2:10.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.41 | |||||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | 539 | 2:12.31 | 2:12.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.46 | |||||||||
8 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 535 | 2:12.68 | 2:12.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.74 | |||||||||
9 | Noah Bred | 2003 | 501 | 2:15.58 | 2:15.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.11 | |||||||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 457 | 2:19.83 | 2:19.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.19 | |||||||||
11 | Harald Riisager | 2003 | 421 | 2:23.67 | 2:23.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.11 | |||||||||
12 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 418 | 2:24.03 | 2:24.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.41 | |||||||||
13 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 408 | 2:25.16 | 2:25.16 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:26.56 | |||||||||
14 | Jakob Legaard | 2003 | 402 | 2:25.89 | 2:25.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:28.99 | |||||||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 397 | 2:26.47 | 2:26.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.47 | |||||||||
16 | Emil Breinholt | 2003 | 371 | 2:29.78 | 2:29.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.55 | |||||||||
17 | Karl August B. Balle | 2003 | 354 | 2:32.22 | 2:32.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.64 | |||||||||
18 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 266 | 2:47.41 | 2:47.41 | |||||
SVØM Korsør | 2:38.94 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | 2:14.75 | 2:14.75 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.84 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 2:18.67 | 2:18.67 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.63 | |||||||||
- | Zilas Aarestrup | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.71 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 524 | 2:13.59 | 2:13.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.08 | |||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 512 | 2:14.65 | 2:14.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.22 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 480 | 2:17.51 | 2:17.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.05 | |||||||||
4 | William Ølshøj | 2004 | 460 | 2:19.52 | 2:19.52 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.68 | |||||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | 457 | 2:19.76 | 2:19.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.88 | |||||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 444 | 2:21.13 | 2:21.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.67 | |||||||||
7 | Silas Fessel | 2004 | 414 | 2:24.50 | 2:24.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.37 | |||||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | 397 | 2:26.51 | 2:26.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.58 | |||||||||
9 | Oskar Clausen | 2004 | 394 | 2:26.83 | 2:26.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.82 | |||||||||
10 | Villads Arfelt | 2004 | 390 | 2:27.39 | 2:27.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.28 | |||||||||
11 | Mads Naver | 2004 | 379 | 2:28.83 | 2:28.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:32.31 | |||||||||
12 | William Leth | 2004 | 353 | 2:32.32 | 2:32.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.15 | |||||||||
13 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 353 | 2:32.36 | 2:32.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.98 | |||||||||
14 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 350 | 2:32.84 | 2:32.84 | |||||
SVØM Korsør | 2:27.05 | |||||||||
15 | Oscar Boyer | 2004 | 337 | 2:34.71 | 2:34.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.20 | |||||||||
16 | Johannes Forsbæk | 2004 | 328 | 2:36.05 | 2:36.05 | |||||
SVØM Korsør | 2:34.40 | |||||||||
17 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 316 | 2:38.11 | 2:38.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.00 | |||||||||
18 | William Leander Agerskov | 2004 | 308 | 2:39.40 | 2:39.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:45.14 | |||||||||
19 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 292 | 2:42.20 | 2:42.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.23 | |||||||||
20 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 290 | 2:42.61 | 2:42.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.25 | |||||||||
21 | Alexander Griffin | 2004 | 283 | 2:43.96 | 2:43.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.00 | |||||||||
22 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 228 | 2:56.12 | 2:56.12 | |||||
SVØM Korsør | 2:58.78 | |||||||||
23 | Victor Bornemann | 2004 | 206 | 3:02.25 | 3:02.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:57.00 | |||||||||
- | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 471 | 39.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.79 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 423 | 41.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 42.43 | |||||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | 420 | 41.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 42.11 | |||||||||
4 | Monika Dragieva | 2006 | 417 | 41.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
5 | Molly Szczepanski | 2006 | 385 | 42.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.38 | |||||||||
6 | Henriette Roos | 2006 | 385 | 42.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.50 | |||||||||
7 | Alba Mantoni | 2006 | 358 | 43.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.82 | |||||||||
8 | Bianca Roos | 2006 | 332 | 44.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.65 | |||||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | 328 | 44.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.42 | |||||||||
10 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 325 | 44.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.63 | |||||||||
11 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 320 | 45.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.89 | |||||||||
12 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 309 | 45.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.10 | |||||||||
13 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 303 | 45.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.32 | |||||||||
14 | Kamma Rasmussen | 2006 | 296 | 46.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.06 | |||||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 294 | 46.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.10 | |||||||||
16 | Johanne Hummelmose | 2006 | 273 | 47.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.53 | |||||||||
17 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 262 | 48.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.31 | |||||||||
18 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 260 | 48.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.79 | |||||||||
19 | Silje Mathiasen | 2006 | 252 | 48.78 | ||||||
SVØM Korsør | 49.35 | |||||||||
20 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 250 | 48.92 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 49.41 | |||||||||
21 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 244 | 49.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.49 | |||||||||
22 | Sofie Larsen | 2006 | 238 | 49.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 58.09 | |||||||||
23 | Selma Nørby | 2006 | 227 | 50.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.22 | |||||||||
24 | Liva Wissing | 2006 | 203 | 52.39 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 51.83 | |||||||||
25 | Anna E.e. Balle | 2006 | 203 | 52.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.76 | |||||||||
26 | Marie Storch | 2006 | 147 | 58.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.12 | |||||||||
27 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 120 | 1:02.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.29 | |||||||||
- | Roseline Løkkegaard | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 304 | 45.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 53.30 | |||||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | 289 | 46.59 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.01 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 286 | 46.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.13 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 267 | 47.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.25 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 203 | 52.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
6 | Augusta Blom | 2008 | 168 | 55.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.22 | |||||||||
7 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 155 | 57.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
8 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 152 | 57.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
9 | Maja Lollike | 2007 | 148 | 58.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 115 | 1:03.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.61 | |||||||||
11 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 114 | 1:03.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
12 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 112 | 1:03.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.38 | |||||||||
13 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 106 | 1:05.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.97 | |||||||||
14 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 95 | 1:07.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.08 | |||||||||
15 | Oline Ludvigsen | 2007 | 55 | 1:20.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.97 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | DSQ | Ej sam berør v/25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | DSQ | Arme til hofte | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 405 | 37.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 352 | 38.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.81 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 349 | 39.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.15 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 347 | 39.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
5 | Oliver Lassen | 2005 | 306 | 40.84 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.51 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 291 | 41.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.59 | |||||||||
7 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 290 | 41.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 42.39 | |||||||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 282 | 41.96 | ||||||
SVØM Korsør | 43.52 | |||||||||
9 | Laurits Boserup | 2005 | 279 | 42.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.84 | |||||||||
10 | Sebastian Rendlev | 2005 | 270 | 42.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.67 | |||||||||
11 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 266 | 42.80 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 44.16 | |||||||||
12 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 263 | 42.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
13 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 258 | 43.26 | ||||||
SVØM Korsør | 44.06 | |||||||||
14 | Magnus Tullberg | 2005 | 245 | 43.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.80 | |||||||||
15 | Konrad Clausen | 2005 | 240 | 44.28 | ||||||
SVØM Korsør | 46.34 | |||||||||
16 | Sebastian Pedersen | 2005 | 234 | 44.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.31 | |||||||||
17 | Louie Hansen | 2005 | 215 | 45.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.65 | |||||||||
18 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 211 | 46.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.81 | |||||||||
19 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 210 | 46.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.56 | |||||||||
20 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 205 | 46.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 46.82 | |||||||||
21 | William Bendix Schmidt | 2005 | 204 | 46.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.75 | |||||||||
22 | Magnus Løfquist | 2005 | 189 | 47.98 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 46.57 | |||||||||
23 | Vincent Matras | 2005 | 184 | 48.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.05 | |||||||||
24 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 163 | 50.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.07 | |||||||||
25 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 158 | 50.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.52 | |||||||||
26 | August Sølvsteen | 2005 | 145 | 52.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.53 | |||||||||
27 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 144 | 52.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.87 | |||||||||
28 | Anders Junker | 2005 | 144 | 52.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.55 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 313 | 40.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.73 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 292 | 41.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.67 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 260 | 43.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.20 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 245 | 43.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.64 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 199 | 47.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.15 | |||||||||
6 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 173 | 49.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.69 | |||||||||
7 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 170 | 49.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.27 | |||||||||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 164 | 50.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.06 | |||||||||
9 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 162 | 50.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.44 | |||||||||
10 | Christian Moefelt | 2006 | 160 | 50.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
11 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 153 | 51.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 54.57 | |||||||||
12 | Rasmus Edske | 2007 | 145 | 52.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.29 | |||||||||
13 | Christian Nimb | 2006 | 143 | 52.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.55 | |||||||||
14 | William Brix Søhoel | 2006 | 134 | 53.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.28 | |||||||||
15 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 126 | 54.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
16 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 115 | 56.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.35 | |||||||||
17 | William Hvid | 2007 | 115 | 56.56 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.42 | |||||||||
18 | Isak Ravn Øland | 2006 | 109 | 57.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.17 | |||||||||
19 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 99 | 59.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
20 | Frederik Vestergaard | 2006 | 99 | 59.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.67 | |||||||||
21 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 97 | 59.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.65 | |||||||||
22 | Lukas Peacock | 2007 | 96 | 1:00.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
23 | Victor Heinemann | 2007 | 84 | 1:02.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathias Johansen | 2007 | 80 | 1:03.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.06 | |||||||||
25 | Oscar Heinemann | 2007 | 80 | 1:03.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.15 | |||||||||
26 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 69 | 1:06.99 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.36 | |||||||||
- | Philip Linde Harbirk | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | DSQ | 2 pullouts v/start | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.19 | |||||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 53.82 | |||||||||
- | Tore Krogh | 2006 | DSQ | Ej samt. berør v/25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 556 | 1:22.45 | 1:22.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.26 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 529 | 1:23.84 | 1:23.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.88 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 515 | 1:24.60 | 1:24.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.74 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 492 | 1:25.89 | 1:25.89 | |||||
SVØM Korsør | 1:29.89 | |||||||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 469 | 1:27.23 | 1:27.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.82 | |||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 449 | 1:28.51 | 1:28.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.18 | |||||||||
7 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 445 | 1:28.82 | 1:28.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.32 | |||||||||
8 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 426 | 1:30.12 | 1:30.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.87 | |||||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 426 | 1:30.12 | 1:30.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:32.32 | |||||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | 400 | 1:32.00 | 1:32.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.88 | |||||||||
11 | Patricia Petersen | 2005 | 387 | 1:33.01 | 1:33.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.93 | |||||||||
12 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 387 | 1:33.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:05.40 | |||||||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 383 | 1:33.32 | 1:33.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.99 | |||||||||
14 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 379 | 1:33.69 | 1:33.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.95 | |||||||||
15 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 352 | 1:35.97 | 1:35.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:54.81 | |||||||||
16 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 339 | 1:37.19 | 1:37.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.54 | |||||||||
17 | Camilla Porsdal | 2005 | 314 | 1:39.68 | 1:39.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.81 | |||||||||
18 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 309 | 1:40.27 | 1:40.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.41 | |||||||||
19 | Catrine Porsdal | 2005 | 306 | 1:40.56 | 1:40.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:42.32 | |||||||||
20 | Alma Gotfredsen | 2005 | 304 | 1:40.83 | 1:40.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.32 | |||||||||
21 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 222 | 1:51.85 | 1:51.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
- | Emma S. Kristensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Liechti | 2004 | 442 | 1:19.65 | 1:19.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.77 | |||||||||
2 | Villads Arfelt | 2004 | 430 | 1:20.36 | 1:20.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.04 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 409 | 1:21.75 | 1:21.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.26 | |||||||||
4 | Silas Fessel | 2004 | 406 | 1:21.92 | 1:21.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.97 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 387 | 1:23.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.97 | |||||||||
6 | Alexander Griffin | 2004 | 355 | 1:25.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.07 | |||||||||
7 | Mads Naver | 2004 | 353 | 1:25.88 | 1:25.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.19 | |||||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 318 | 1:28.92 | 1:28.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.67 | |||||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 317 | 1:28.99 | 1:28.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.35 | |||||||||
10 | Oskar Clausen | 2004 | 300 | 1:30.59 | 1:30.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.86 | |||||||||
11 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 264 | 1:34.53 | 1:34.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.16 | |||||||||
12 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 263 | 1:34.73 | 1:34.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
13 | Jonathan Beck | 2004 | 255 | 1:35.70 | 1:35.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.71 | |||||||||
14 | Oscar Boyer | 2004 | 253 | 1:35.88 | 1:35.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.24 | |||||||||
15 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 239 | 1:37.78 | 1:37.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.86 | |||||||||
16 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 226 | 1:39.52 | 1:39.52 | |||||
SVØM Korsør | 1:40.60 | |||||||||
17 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 221 | 1:40.26 | 1:40.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.05 | |||||||||
18 | William Leth | 2004 | 218 | 1:40.80 | 1:40.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.07 | |||||||||
19 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 211 | 1:41.84 | 1:41.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.06 | |||||||||
20 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 167 | 1:50.16 | 1:50.16 | |||||
SVØM Korsør | 1:55.12 | |||||||||
21 | Johannes Forsbæk | 2004 | 162 | 1:51.13 | 1:51.13 | |||||
SVØM Korsør | 2:01.61 | |||||||||
22 | Victor Bornemann | 2004 | 147 | 1:54.79 | 1:54.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:54.18 | |||||||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | DSQ | 1 hånd v/vending | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:55.71 | |||||||||
- | William Ølshøj | 2004 | DSQ | 2 flyben efter start | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 749 | 2:41.69 | 2:41.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.64 | |||||||||
2 | Camille Nørby | 2004 | 609 | 2:53.26 | 2:53.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:54.59 | |||||||||
3 | Clara Toft | 2004 | 603 | 2:53.84 | 2:53.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.83 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 598 | 2:54.36 | 2:54.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.05 | |||||||||
5 | Signe Krag Andersen | 2004 | 554 | 2:58.83 | 2:58.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:03.16 | |||||||||
6 | Emma Stoltz | 2004 | 551 | 2:59.15 | 2:59.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:54.96 | |||||||||
7 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 548 | 2:59.42 | 2:59.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:09.03 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 536 | 3:00.75 | 3:00.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:35.75 | |||||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 519 | 3:02.79 | 3:02.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.33 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 500 | 3:04.96 | 3:04.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.02 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 487 | 3:06.65 | 3:06.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:23.32 | |||||||||
12 | Katrine Bonefeld | 2004 | 476 | 3:08.11 | 3:08.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:01.89 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 469 | 3:08.95 | 3:08.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.42 | |||||||||
14 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 455 | 3:10.92 | 3:10.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.31 | |||||||||
15 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 445 | 3:12.28 | 3:12.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.97 | |||||||||
16 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 423 | 3:15.65 | 3:15.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.05 | |||||||||
17 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 423 | 3:15.66 | 3:15.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:20.54 | |||||||||
18 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 405 | 3:18.47 | 3:18.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:15.52 | |||||||||
19 | Fiona Andrea Have | 2004 | 385 | 3:21.85 | 3:21.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:28.50 | |||||||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:27.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 583 | 2:37.33 | 2:37.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:36.65 | |||||||||
2 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 545 | 2:40.96 | 2:40.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.98 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 540 | 2:41.39 | 2:41.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.10 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 519 | 2:43.54 | 2:43.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.04 | |||||||||
5 | Karl August B. Balle | 2003 | 466 | 2:49.49 | 2:49.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.91 | |||||||||
6 | Christian Boutrup | 2003 | 454 | 2:51.02 | 2:51.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:57.25 | |||||||||
7 | Noah Bred | 2003 | 428 | 2:54.39 | 2:54.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.92 | |||||||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 424 | 2:54.92 | 2:54.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:58.24 | |||||||||
9 | Harald Riisager | 2003 | 421 | 2:55.30 | 2:55.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.69 | |||||||||
10 | Jakob Legaard | 2003 | 411 | 2:56.83 | 2:56.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:55.15 | |||||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | 400 | 2:58.43 | 2:58.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:09.27 | |||||||||
12 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 379 | 3:01.58 | 3:01.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:20.46 | |||||||||
13 | Christoffer Rekling | 2003 | 370 | 3:03.13 | 3:03.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.76 | |||||||||
14 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 363 | 3:04.18 | 3:04.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:32.84 | |||||||||
15 | Emil Breinholt | 2003 | 279 | 3:21.00 | 3:21.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:42.67 | |||||||||
16 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 278 | 3:21.41 | 3:21.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:47.30 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | 3:00.63 | 3:00.63 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:26.58 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Zilas Aarestrup | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:27.89 | |||||||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
SVØM Korsør | 3:11.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger Ældste 1 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.59 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:38.43 | 2:12.59 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | |||||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 2:12.59 | 2:12.59 | |||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2004 | Sigma Swim | 2:13.58 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:38.26 | 2:13.58 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | |||||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 2:13.58 | 2:13.58 | |||||||
3 | Gsc Piger Ældste 2 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.23 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 1:43.17 | 2:20.23 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | |||||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 2:20.23 | 2:20.23 | |||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2005 | Sigma Swim | 2:22.13 | ||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 2:22.13 | 2:22.13 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | |||||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | |||||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 2:22.13 | 2:22.13 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger Yngste 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.91 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 1:50.79 | 2:29.91 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | |||||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 2:29.91 | 2:29.91 | |||||||
2 | Turbo Tøser | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:35.53 | ||||||
Anna Andersen | 2007 | 41.01 | 41.01 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 1:54.52 | 2:35.53 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | |||||||||
Sofie Larsen | 2006 | 2:35.53 | 2:35.53 | |||||||
3 | Sigma Piger 3 | 2006 | Sigma Swim | 2:40.62 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 2:01.90 | 2:40.62 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | |||||||||
Selma Nørby | 2006 | 2:40.62 | 2:40.62 | |||||||
4 | Gsc Piger Yngste 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.34 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 1:59.01 | 2:41.34 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 2:41.34 | 2:41.34 | |||||||
5 | Sigma Piger 4 | 2006 | Sigma Swim | 3:08.44 | ||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Marie Storch | 2006 | 2:28.17 | 3:08.44 | |||||||
Liva Wissing | 2006 | |||||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 3:08.44 | 3:08.44 | |||||||
6 | Gsc Piger Yngste 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.92 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 45.28 | 45.28 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 2:27.64 | 3:12.92 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | |||||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 3:12.92 | 3:12.92 | |||||||
7 | Gsc Piger Yngste 4 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:38.20 | ||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 55.48 | 55.48 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | 2:42.72 | 3:38.20 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | |||||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 3:38.20 | 3:38.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 22:03 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2003 | 1:59.73 | |||||||
Sigma Swim | 2:01.85 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 1:27.38 | 1:59.73 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | |||||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:59.73 | 1:59.73 | |||||||
2 | Gsc Drenge Æ 1 | 2003 | 2:08.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.61 | |||||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:33.93 | 2:08.70 | |||||||
Noah Bred | 2003 | |||||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 2:08.70 | 2:08.70 | |||||||
3 | Sigma Drenge 2 | 2004 | 2:12.81 | |||||||
Sigma Swim | 2:10.65 | |||||||||
Jakob Legaard | 2003 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 1:37.30 | 2:12.81 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | |||||||||
Christian Boutrup | 2003 | 2:12.81 | 2:12.81 | |||||||
4 | Gsc Drenge Æ 2 | 2003 | 2:20.03 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.58 | |||||||||
Emil Breinholt | 2003 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Silas Fessel | 2004 | 1:42.91 | 2:20.03 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | |||||||||
William Leth | 2004 | 2:20.03 | 2:20.03 | |||||||
5 | Drenge Gr.1 Korsør | 2004 | 2:28.67 | |||||||
SVØM Korsør | 5:00.00 | |||||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 1:49.91 | 2:28.67 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | |||||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 2:28.67 | 2:28.67 | |||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge Y 1 | 2005 | 2:16.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.99 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:41.09 | 2:16.53 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | |||||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 2:16.53 | 2:16.53 | |||||||
2 | Sigma Drenge 3 | 2005 | 2:24.26 | |||||||
Sigma Swim | 2:40.00 | |||||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 38.22 | 38.22 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:46.04 | 2:24.26 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | |||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 2:24.26 | 2:24.26 | |||||||
3 | Gsc Drenge Y 2 | 2005 | 2:27.33 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.46 | |||||||||
Anders Junker | 2005 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 1:49.13 | 2:27.33 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | 2:27.33 | 2:27.33 | |||||||
4 | Sigma Drenge 4 | 2005 | 2:33.05 | |||||||
Sigma Swim | 2:45.00 | |||||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | |||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | |||||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | |||||||||
Oliver Lassen | 2005 | 2:33.05 | 2:33.05 | |||||||
5 | Gsc Drenge Y 3 | 2005 | 2:52.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.89 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Tore Krogh | 2006 | 2:10.71 | 2:52.53 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | |||||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 2:52.53 | 2:52.53 | |||||||
6 | Gsc Drenge Y 4 | 2005 | 2:56.40 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 2:10.83 | 2:56.40 | |||||||
Victor Heinemann | 2007 | |||||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 2:56.40 | 2:56.40 | |||||||
- | Gun Boats | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.00 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 1:50.81 | 2:25.31 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 22:04 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 19, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2004 | 4:54.79 | |||||||
Sigma Swim | 4:51.78 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:12.89 | 1:12.89 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | |||||||||
Emma Stoltz | 2004 | |||||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 4:54.79 | 4:54.79 | |||||||
2 | Gsc Piger Ældste 1 | 2004 | 4:55.46 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:39.81 | |||||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:08.98 | 1:08.98 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | |||||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | |||||||||
Luna Christensen | 2005 | 4:55.46 | 4:55.46 | |||||||
3 | Sigma Piger 2 | 2005 | 5:15.92 | |||||||
Sigma Swim | 5:05.66 | |||||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:17.79 | 1:17.79 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | |||||||||
Camille Nørby | 2004 | |||||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 5:15.92 | 5:15.92 | |||||||
4 | Gsc Piger Ældste 2 | 2004 | 5:24.96 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:03.45 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 1:20.27 | 1:20.27 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | |||||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | |||||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 5:24.96 | 5:24.96 | |||||||
Løb 19, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Turbo Tøser | 2006 | 5:33.50 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:59.00 | |||||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 1:21.89 | 1:21.89 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | |||||||||
Sarah Gudme | 2007 | |||||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 5:33.50 | 5:33.50 | |||||||
2 | Gsc Piger Yngste 1 | 2006 | 5:44.71 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:15.67 | |||||||||
Monika Dragieva | 2006 | 1:21.73 | 1:21.73 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 5:44.71 | 5:44.71 | |||||||
3 | Sigma Piger 3 | 2006 | 5:47.08 | |||||||
Sigma Swim | 6:00.00 | |||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:22.51 | 1:22.51 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | |||||||||
Agnete Boelt | 2006 | |||||||||
Cecilie Rud | 2006 | 5:47.08 | 5:47.08 | |||||||
4 | Gsc Piger Yngste 2 | 2006 | 5:55.72 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:30.29 | |||||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 1:28.03 | 1:28.03 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | |||||||||
Bianca Roos | 2006 | |||||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 5:55.72 | 5:55.72 | |||||||
5 | Gsc Piger Yngste 3 | 2006 | 6:46.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:50.62 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 1:34.28 | 1:34.28 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | |||||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | |||||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 6:46.47 | 6:46.47 | |||||||
6 | Sigma Piger 4 | 2006 | 6:48.03 | |||||||
Sigma Swim | 6:20.00 | |||||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 1:49.12 | 1:49.12 | |||||||
Marie Storch | 2006 | |||||||||
Selma Nørby | 2006 | |||||||||
Liva Wissing | 2006 | 6:48.03 | 6:48.03 | |||||||
7 | Gsc Piger Yngste 4 | 2006 | 7:51.61 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:12.79 | |||||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 1:51.20 | 1:51.20 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | |||||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | |||||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 7:51.61 | 7:51.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:04 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 22:04 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 20, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2003 | 4:26.15 | |||||||
Sigma Swim | 4:22.88 | |||||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 1:06.23 | 1:06.23 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | |||||||||
Christoffer Rekling | 2003 | |||||||||
Christian Boutrup | 2003 | 4:26.15 | 4:26.15 | |||||||
2 | Gsc Drenge Æ 1 | 2003 | 4:39.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:36.72 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:06.01 | 1:06.01 | |||||||
Noah Bred | 2003 | |||||||||
Silas Fessel | 2004 | |||||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 4:39.53 | 4:39.53 | |||||||
3 | Sigma Drenge 2 | 2004 | 4:45.79 | |||||||
Sigma Swim | 4:40.12 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 1:10.52 | 1:10.52 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | |||||||||
Jakob Legaard | 2003 | |||||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 4:45.79 | 4:45.79 | |||||||
4 | Gsc Drenge Æ 2 | 2003 | 5:20.93 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:16.73 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:14.22 | 1:14.22 | |||||||
Emil Breinholt | 2003 | |||||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | |||||||||
William Leth | 2004 | 5:20.93 | 5:20.93 | |||||||
5 | Drenge Gr.1 Korsør | 2004 | 5:27.93 | |||||||
SVØM Korsør | 6:00.00 | |||||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 1:19.64 | 1:19.64 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | |||||||||
Konrad Clausen | 2005 | |||||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 5:27.93 | 5:27.93 | |||||||
Løb 20, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gun Boats | 2006 | 5:19.77 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:49.00 | |||||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 1:24.85 | 1:24.85 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 5:19.77 | 5:19.77 | |||||||
2 | Sigma Drenge 3 | 2005 | 5:19.95 | |||||||
Sigma Swim | 5:40.00 | |||||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 1:21.72 | 1:21.72 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | |||||||||
Magnus Løfquist | 2005 | |||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 5:19.95 | 5:19.95 | |||||||
3 | Sigma Drenge 4 | 2005 | 5:25.26 | |||||||
Sigma Swim | 5:50.00 | |||||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 1:20.56 | 1:20.56 | |||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | |||||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | |||||||||
Oliver Lassen | 2005 | 5:25.26 | 5:25.26 | |||||||
4 | Gsc Drenge Y 2 | 2005 | 5:39.76 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:21.91 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 1:20.10 | 1:20.10 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 5:39.76 | 5:39.76 | |||||||
5 | Gsc Drenge Y 4 | 2005 | 6:41.27 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:49.35 | |||||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 1:36.92 | 1:36.92 | |||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | |||||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | |||||||||
Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 6:41.27 | 6:41.27 | |||||||
- | Gsc Drenge Y 1 | 2005 | DSQ | ej bryd vand ryg 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:10.36 | |||||||||
- | Gsc Drenge Y 3 | 2005 | DSQ | ej samt berør bryst | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:34.76 | |||||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 1:29.63 | 1:29.63 | |||||||
Victor Henrik Ritnagel | 2005 | |||||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:04 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 695 | 2:29.43 | 2:29.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.79 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 691 | 2:29.71 | 2:29.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.02 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 615 | 2:35.64 | 2:35.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.96 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 606 | 2:36.37 | 2:36.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.51 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 586 | 2:38.12 | 2:38.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.25 | |||||||||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | 575 | 2:39.18 | 2:39.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.12 | |||||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | 570 | 2:39.58 | 2:39.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.06 | |||||||||
8 | Clara Toft | 2004 | 568 | 2:39.80 | 2:39.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.16 | |||||||||
9 | Emma Stoltz | 2004 | 556 | 2:40.93 | 2:40.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:41.30 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 540 | 2:42.52 | 2:42.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.14 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 529 | 2:43.57 | 2:43.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.73 | |||||||||
12 | Camille Nørby | 2004 | 526 | 2:43.96 | 2:43.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.33 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 518 | 2:44.73 | 2:44.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.77 | |||||||||
14 | Fiona Andrea Have | 2004 | 513 | 2:45.33 | 2:45.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.95 | |||||||||
15 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 506 | 2:46.03 | 2:46.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.50 | |||||||||
16 | Emily Maack | 2004 | 490 | 2:47.80 | 2:47.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.46 | |||||||||
17 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 483 | 2:48.68 | 2:48.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.24 | |||||||||
18 | Signe Krag Andersen | 2004 | 466 | 2:50.67 | 2:50.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:46.67 | |||||||||
19 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 444 | 2:53.46 | 2:53.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:01.09 | |||||||||
20 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 436 | 2:54.45 | 2:54.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.72 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 588 | 2:37.94 | 2:37.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.43 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 579 | 2:38.81 | 2:38.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.45 | |||||||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 574 | 2:39.22 | 2:39.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.75 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 539 | 2:42.60 | 2:42.60 | |||||
SVØM Korsør | 2:44.91 | |||||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 465 | 2:50.84 | 2:50.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:56.16 | |||||||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 460 | 2:51.43 | 2:51.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:56.15 | |||||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | 453 | 2:52.26 | 2:52.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.19 | |||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 431 | 2:55.23 | 2:55.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:16.85 | |||||||||
9 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 423 | 2:56.30 | 2:56.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.87 | |||||||||
10 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 418 | 2:56.96 | 2:56.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:01.23 | |||||||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | 409 | 2:58.27 | 2:58.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.75 | |||||||||
12 | Emma S. Kristensen | 2005 | 403 | 2:59.20 | 2:59.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:16.11 | |||||||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 400 | 2:59.59 | 2:59.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:07.87 | |||||||||
14 | Anna R. Strøbek | 2005 | 397 | 3:00.10 | 3:00.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.54 | |||||||||
15 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 391 | 3:00.95 | 3:00.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.13 | |||||||||
16 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 378 | 3:03.01 | 3:03.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:12.25 | |||||||||
17 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 375 | 3:03.46 | 3:03.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:09.61 | |||||||||
18 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 372 | 3:03.90 | 3:03.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.20 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 355 | 3:06.82 | 3:06.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.14 | |||||||||
20 | Patricia Petersen | 2005 | 344 | 3:08.89 | 3:08.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:29.17 | |||||||||
21 | Alma Gotfredsen | 2005 | 335 | 3:10.55 | 3:10.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.11 | |||||||||
22 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 306 | 3:16.33 | 3:16.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.00 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 490 | 2:47.88 | 2:47.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:14.62 | |||||||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | 451 | 2:52.55 | 2:52.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.39 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 426 | 2:55.83 | 2:55.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:04.98 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 415 | 2:57.37 | 2:57.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:02.52 | |||||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | 403 | 2:59.08 | 2:59.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.63 | |||||||||
6 | Silje Mathiasen | 2006 | 374 | 3:03.70 | 3:03.70 | |||||
SVØM Korsør | 3:16.06 | |||||||||
7 | Monika Dragieva | 2006 | 369 | 3:04.44 | 3:04.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.70 | |||||||||
8 | Molly Szczepanski | 2006 | 359 | 3:06.12 | 3:06.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.91 | |||||||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 354 | 3:06.97 | 3:06.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:16.77 | |||||||||
10 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 354 | 3:06.99 | 3:06.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.78 | |||||||||
11 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 352 | 3:07.41 | 3:07.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.08 | |||||||||
12 | Alma Møller-Ern | 2006 | 340 | 3:09.56 | 3:09.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:09.98 | |||||||||
13 | Johanne Hummelmose | 2006 | 336 | 3:10.28 | 3:10.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.24 | |||||||||
14 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 334 | 3:10.70 | 3:10.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.44 | |||||||||
15 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 332 | 3:11.01 | 3:11.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.39 | |||||||||
16 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 331 | 3:11.17 | 3:11.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:24.93 | |||||||||
17 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 323 | 3:12.76 | 3:12.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:21.77 | |||||||||
18 | Henriette Roos | 2006 | 319 | 3:13.54 | 3:13.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.45 | |||||||||
19 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 310 | 3:15.45 | 3:15.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:17.83 | |||||||||
20 | Cecilie Rud | 2006 | 306 | 3:16.26 | 3:16.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:33.71 | |||||||||
21 | Selma Nørby | 2006 | 300 | 3:17.73 | 3:17.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:26.98 | |||||||||
22 | Bianca Roos | 2006 | 277 | 3:22.91 | 3:22.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:30.45 | |||||||||
23 | Sofie Larsen | 2006 | 268 | 3:25.09 | 3:25.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 267 | 3:25.45 | 3:25.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:28.48 | |||||||||
25 | Liva Wissing | 2006 | 214 | 3:41.04 | 3:41.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.45 | |||||||||
26 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 174 | 3:56.90 | 3:56.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 4:21.02 | |||||||||
27 | Marie Storch | 2006 | 167 | 3:59.99 | 3:59.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 4:13.79 | |||||||||
- | Anna E.e. Balle | 2006 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 437 | 2:54.41 | 2:54.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.78 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 425 | 2:55.98 | 2:55.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:24.29 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 282 | 3:21.80 | 3:21.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.62 | |||||||||
4 | Lara Ghizzaui | 2007 | 262 | 3:26.85 | 3:26.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:29.48 | |||||||||
5 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 242 | 3:32.32 | 3:32.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.29 | |||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 229 | 3:36.33 | 3:36.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:33.25 | |||||||||
7 | Maja Lollike | 2007 | 196 | 3:47.55 | 3:47.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 177 | 3:55.70 | 3:55.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.03 | |||||||||
9 | Augusta Blom | 2008 | 167 | 4:00.37 | 4:00.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:15.67 | |||||||||
10 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 153 | 4:07.25 | 4:07.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:22.40 | |||||||||
11 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 151 | 4:08.46 | 4:08.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:21.40 | |||||||||
12 | Laura Kaysfeld | 2007 | 135 | 4:17.48 | 4:17.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oline Ludvigsen | 2007 | 132 | 4:19.66 | 4:19.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:53.83 | |||||||||
14 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 125 | 4:24.49 | 4:24.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:33.31 | |||||||||
15 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 117 | 4:30.15 | 4:30.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:05.30 | |||||||||
16 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 106 | 4:39.38 | 4:39.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 88 | 4:57.39 | 4:57.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:15.31 | |||||||||
- | Rosa Rank Solhart | 2007 | DSQ | Ej afslut på ryg | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 627 | 2:20.92 | 2:20.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.25 | |||||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | 605 | 2:22.62 | 2:22.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.61 | |||||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | 595 | 2:23.41 | 2:23.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.34 | |||||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | 561 | 2:26.20 | 2:26.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.91 | |||||||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 542 | 2:27.91 | 2:27.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:25.86 | |||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 513 | 2:30.61 | 2:30.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.29 | |||||||||
7 | Noah Bred | 2003 | 512 | 2:30.71 | 2:30.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.98 | |||||||||
8 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 449 | 2:37.52 | 2:37.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.74 | |||||||||
9 | Karl August B. Balle | 2003 | 443 | 2:38.24 | 2:38.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.35 | |||||||||
10 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 442 | 2:38.32 | 2:38.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.47 | |||||||||
11 | Jakob Legaard | 2003 | 426 | 2:40.24 | 2:40.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:40.90 | |||||||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 416 | 2:41.47 | 2:41.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:42.66 | |||||||||
13 | Bror Textor-Broch | 2003 | 405 | 2:43.00 | 2:43.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.62 | |||||||||
14 | Harald Riisager | 2003 | 389 | 2:45.22 | 2:45.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.03 | |||||||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 388 | 2:45.25 | 2:45.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.12 | |||||||||
16 | Emil Breinholt | 2003 | 344 | 2:52.05 | 2:52.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.23 | |||||||||
17 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 262 | 3:08.36 | 3:08.36 | |||||
SVØM Korsør | 3:08.74 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | 2:38.40 | 2:38.40 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.61 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.80 | |||||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | DSQ | Svøm på mave v/100m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.57 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 533 | 2:28.72 | 2:28.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.44 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 493 | 2:32.61 | 2:32.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.80 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 463 | 2:35.86 | 2:35.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.35 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 447 | 2:37.67 | 2:37.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.87 | |||||||||
5 | Silas Fessel | 2004 | 423 | 2:40.69 | 2:40.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.42 | |||||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | 422 | 2:40.75 | 2:40.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.15 | |||||||||
7 | Villads Arfelt | 2004 | 410 | 2:42.29 | 2:42.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.04 | |||||||||
8 | Jonathan Beck | 2004 | 407 | 2:42.71 | 2:42.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.39 | |||||||||
9 | Mads Liechti | 2004 | 383 | 2:45.98 | 2:45.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.07 | |||||||||
10 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 378 | 2:46.74 | 2:46.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.64 | |||||||||
11 | Mads Naver | 2004 | 367 | 2:48.38 | 2:48.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:55.69 | |||||||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | 362 | 2:49.19 | 2:49.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.78 | |||||||||
13 | Oskar Clausen | 2004 | 357 | 2:49.97 | 2:49.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.89 | |||||||||
14 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 329 | 2:54.61 | 2:54.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.11 | |||||||||
15 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 317 | 2:56.91 | 2:56.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.67 | |||||||||
16 | Oscar Boyer | 2004 | 311 | 2:58.04 | 2:58.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:55.42 | |||||||||
17 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 291 | 3:01.90 | 3:01.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.65 | |||||||||
18 | William Leth | 2004 | 289 | 3:02.45 | 3:02.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.19 | |||||||||
19 | William Leander Agerskov | 2004 | 285 | 3:03.20 | 3:03.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:07.00 | |||||||||
20 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 280 | 3:04.38 | 3:04.38 | |||||
SVØM Korsør | 3:02.05 | |||||||||
21 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 246 | 3:12.34 | 3:12.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:31.84 | |||||||||
22 | Johannes Forsbæk | 2004 | 244 | 3:12.88 | 3:12.88 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
23 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 238 | 3:14.61 | 3:14.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.38 | |||||||||
24 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 187 | 3:30.73 | 3:30.73 | |||||
SVØM Korsør | 3:36.91 | |||||||||
25 | Victor Bornemann | 2004 | 168 | 3:38.38 | 3:38.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:18.05 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 452 | 2:37.11 | 2:37.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.62 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 430 | 2:39.79 | 2:39.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.97 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 405 | 2:43.02 | 2:43.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.76 | |||||||||
4 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 360 | 2:49.46 | 2:49.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:04.77 | |||||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 346 | 2:51.80 | 2:51.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:55.41 | |||||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | 346 | 2:51.82 | 2:51.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:54.77 | |||||||||
7 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 342 | 2:52.43 | 2:52.43 | |||||
SVØM Korsør | 2:59.49 | |||||||||
8 | William Bogø Andersen | 2005 | 341 | 2:52.53 | 2:52.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.61 | |||||||||
9 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 335 | 2:53.66 | 2:53.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:08.94 | |||||||||
10 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 327 | 2:54.95 | 2:54.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:00.16 | |||||||||
11 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 326 | 2:55.23 | 2:55.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.13 | |||||||||
12 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 323 | 2:55.67 | 2:55.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:22.22 | |||||||||
13 | Magnus Løfquist | 2005 | 320 | 2:56.33 | 2:56.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:02.64 | |||||||||
14 | William Bendix Schmidt | 2005 | 317 | 2:56.80 | 2:56.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.38 | |||||||||
15 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 311 | 2:57.97 | 2:57.97 | |||||
SVØM Korsør | 3:00.09 | |||||||||
16 | Vincent Matras | 2005 | 300 | 3:00.01 | 3:00.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.65 | |||||||||
17 | Oliver Lassen | 2005 | 295 | 3:01.09 | 3:01.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:14.40 | |||||||||
18 | Konrad Clausen | 2005 | 292 | 3:01.65 | 3:01.65 | |||||
SVØM Korsør | 3:07.61 | |||||||||
19 | Magnus Tullberg | 2005 | 286 | 3:02.90 | 3:02.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:08.69 | |||||||||
20 | Laurits Boserup | 2005 | 279 | 3:04.43 | 3:04.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.19 | |||||||||
21 | Sebastian Pedersen | 2005 | 279 | 3:04.57 | 3:04.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.73 | |||||||||
22 | Louie Hansen | 2005 | 268 | 3:07.04 | 3:07.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.71 | |||||||||
23 | August Sølvsteen | 2005 | 249 | 3:11.52 | 3:11.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.24 | |||||||||
24 | Anders Junker | 2005 | 240 | 3:14.10 | 3:14.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.28 | |||||||||
25 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 230 | 3:16.86 | 3:16.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:33.48 | |||||||||
26 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 219 | 3:19.93 | 3:19.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.13 | |||||||||
27 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 218 | 3:20.22 | 3:20.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.11 | |||||||||
28 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 194 | 3:28.05 | 3:28.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.55 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 423 | 2:40.69 | 2:40.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.58 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 376 | 2:47.00 | 2:47.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.90 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 270 | 3:06.58 | 3:06.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.11 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 266 | 3:07.43 | 3:07.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.61 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 266 | 3:07.56 | 3:07.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:12.69 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 265 | 3:07.62 | 3:07.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.00 | |||||||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 241 | 3:13.69 | 3:13.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.80 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 227 | 3:17.65 | 3:17.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.78 | |||||||||
9 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 226 | 3:17.95 | 3:17.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.18 | |||||||||
10 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 212 | 3:22.00 | 3:22.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:38.45 | |||||||||
11 | Marinus Leisvig | 2007 | 204 | 3:24.65 | 3:24.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:41.95 | |||||||||
12 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 201 | 3:25.84 | 3:25.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:41.14 | |||||||||
13 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 196 | 3:27.51 | 3:27.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.49 | |||||||||
14 | Tore Krogh | 2006 | 195 | 3:27.80 | 3:27.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.72 | |||||||||
15 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 193 | 3:28.65 | 3:28.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:25.49 | |||||||||
16 | William Brix Søhoel | 2006 | 181 | 3:33.07 | 3:33.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:38.85 | |||||||||
17 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 179 | 3:33.85 | 3:33.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:51.75 | |||||||||
18 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 162 | 3:41.01 | 3:41.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:52.59 | |||||||||
19 | Frederik Vestergaard | 2006 | 155 | 3:44.31 | 3:44.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 155 | 3:44.46 | 3:44.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:48.56 | |||||||||
21 | William Hvid | 2007 | 155 | 3:44.54 | 3:44.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 148 | 3:47.65 | 3:47.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:19.66 | |||||||||
23 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 140 | 3:51.80 | 3:51.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Mathias Johansen | 2007 | 140 | 3:51.83 | 3:51.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Isak Ravn Øland | 2006 | 134 | 3:55.43 | 3:55.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:10.28 | |||||||||
26 | Rasmus Edske | 2007 | 130 | 3:57.70 | 3:57.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:19.72 | |||||||||
- | Philip Linde Harbirk | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:35.00 | |||||||||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | DSQ | asynkron i fly | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:26.00 | |||||||||
- | Lukas Peacock | 2007 | DSQ | Brystarme v/50m fly | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:22.30 | |||||||||
- | Oscar Heinemann | 2007 | DSQ | Svøm på mave v/75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:41.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 455 | 34.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.94 | |||||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | 437 | 34.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.22 | |||||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | 411 | 35.41 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.15 | |||||||||
4 | Monika Dragieva | 2006 | 408 | 35.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
5 | Alba Mantoni | 2006 | 393 | 35.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.74 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 376 | 36.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 346 | 37.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.92 | |||||||||
8 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 315 | 38.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | 310 | 38.88 | ||||||
SVØM Korsør | 42.13 | |||||||||
10 | Johanne Hummelmose | 2006 | 302 | 39.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.19 | |||||||||
11 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 286 | 39.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.37 | |||||||||
12 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 284 | 40.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.64 | |||||||||
13 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 275 | 40.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
14 | Molly Szczepanski | 2006 | 266 | 40.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.14 | |||||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 262 | 41.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.01 | |||||||||
16 | Anna E.e. Balle | 2006 | 260 | 41.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.26 | |||||||||
17 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 245 | 42.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.47 | |||||||||
18 | Sofie Larsen | 2006 | 244 | 42.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 51.07 | |||||||||
19 | Selma Nørby | 2006 | 242 | 42.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.09 | |||||||||
20 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 221 | 43.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 46.83 | |||||||||
21 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 213 | 44.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 55.50 | |||||||||
22 | Cecilie Rud | 2006 | 211 | 44.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 44.19 | |||||||||
23 | Henriette Roos | 2006 | 184 | 46.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.31 | |||||||||
24 | Liva Wissing | 2006 | 173 | 47.27 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 49.93 | |||||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | 169 | 47.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.11 | |||||||||
26 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 166 | 47.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.34 | |||||||||
27 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 116 | 53.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 54.20 | |||||||||
28 | Marie Storch | 2006 | 108 | 55.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 54.07 | |||||||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | 33.55 | EXTRA | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 410 | 35.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.05 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 361 | 36.99 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.44 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 274 | 40.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 240 | 42.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
5 | Lara Ghizzaui | 2007 | 200 | 44.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.44 | |||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 151 | 49.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.07 | |||||||||
7 | Maja Lollike | 2007 | 151 | 49.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 124 | 52.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.78 | |||||||||
9 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 113 | 54.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.33 | |||||||||
10 | Oline Ludvigsen | 2007 | 112 | 54.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
11 | Laura Kaysfeld | 2007 | 107 | 55.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.86 | |||||||||
12 | Augusta Blom | 2008 | 104 | 55.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
13 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 96 | 57.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.00 | |||||||||
14 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 76 | 1:02.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.22 | |||||||||
15 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 71 | 1:03.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
16 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 70 | 1:03.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 69 | 1:04.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.95 | |||||||||
18 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 57 | 1:08.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
19 | Katrine Hermansen | 2008 | 19 | 1:37.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 430 | 31.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
2 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 381 | 32.64 | ||||||
SVØM Korsør | 34.11 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 365 | 33.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
4 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 361 | 33.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | 354 | 33.44 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.99 | |||||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 338 | 33.96 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.25 | |||||||||
7 | William Bendix Schmidt | 2005 | 330 | 34.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | 329 | 34.28 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.43 | |||||||||
9 | Tobias Rosengaard | 2005 | 293 | 35.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.44 | |||||||||
10 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 290 | 35.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.83 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 282 | 36.06 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
12 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 272 | 36.49 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 40.86 | |||||||||
13 | Vincent Matras | 2005 | 268 | 36.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
14 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 257 | 37.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.97 | |||||||||
15 | August Sølvsteen | 2005 | 245 | 37.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.11 | |||||||||
15 | Oliver Lassen | 2005 | 245 | 37.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.02 | |||||||||
17 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 236 | 38.28 | ||||||
SVØM Korsør | 38.46 | |||||||||
18 | Konrad Clausen | 2005 | 215 | 39.48 | ||||||
SVØM Korsør | 42.02 | |||||||||
19 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 211 | 39.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.14 | |||||||||
20 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 207 | 40.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.58 | |||||||||
21 | Sebastian Pedersen | 2005 | 196 | 40.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.99 | |||||||||
22 | Anders Junker | 2005 | 187 | 41.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
23 | Laurits Boserup | 2005 | 184 | 41.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.33 | |||||||||
24 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 176 | 42.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
25 | Louie Hansen | 2005 | 157 | 43.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.96 | |||||||||
26 | Magnus Tullberg | 2005 | 154 | 44.15 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.59 | |||||||||
27 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 126 | 47.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
28 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 113 | 48.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.33 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 374 | 32.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 366 | 33.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.59 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 296 | 35.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.84 | |||||||||
4 | David Johannes Dahl | 2006 | 246 | 37.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.32 | |||||||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | 228 | 38.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
6 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 195 | 40.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.50 | |||||||||
7 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 158 | 43.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
8 | August Taul | 2006 | 154 | 44.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.40 | |||||||||
9 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 151 | 44.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.86 | |||||||||
10 | Tore Krogh | 2006 | 151 | 44.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.04 | |||||||||
11 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 148 | 44.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.52 | |||||||||
12 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 147 | 44.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.02 | |||||||||
13 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 145 | 45.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.72 | |||||||||
14 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 139 | 45.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.02 | |||||||||
15 | Christian Nimb | 2006 | 135 | 46.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.66 | |||||||||
16 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 135 | 46.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.34 | |||||||||
17 | William Brix Søhoel | 2006 | 134 | 46.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.21 | |||||||||
18 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 130 | 46.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.59 | |||||||||
19 | William Hvid | 2007 | 92 | 52.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.24 | |||||||||
20 | Lukas Peacock | 2007 | 89 | 53.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
21 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 83 | 54.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
22 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 82 | 54.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.99 | |||||||||
23 | Mathias Johansen | 2007 | 81 | 54.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.33 | |||||||||
24 | Isak Ravn Øland | 2006 | 81 | 54.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
25 | Oscar Heinemann | 2007 | 63 | 59.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.56 | |||||||||
26 | Rasmus Edske | 2007 | 59 | 1:00.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
27 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 35 | 1:12.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.82 | |||||||||
- | Philip Linde Harbirk | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
- | Frederik Vestergaard | 2006 | DSQ | Crawlben v/vend 25m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 559 | 1:11.19 | 1:11.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.47 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 507 | 1:13.53 | 1:13.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.24 | |||||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | 499 | 1:13.93 | 1:13.93 | |||||
SVØM Korsør | 1:13.68 | |||||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 428 | 1:17.81 | 1:17.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 421 | 1:18.23 | 1:18.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.74 | |||||||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 371 | 1:21.62 | 1:21.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.20 | |||||||||
7 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 359 | 1:22.53 | 1:22.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.35 | |||||||||
8 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 339 | 1:24.08 | 1:24.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.99 | |||||||||
9 | Alma Gotfredsen | 2005 | 315 | 1:26.14 | 1:26.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
10 | Luna Christensen | 2005 | 310 | 1:26.65 | 1:26.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.95 | |||||||||
11 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 309 | 40.65 | 1:26.74 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:11.43 | |||||||||
12 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 299 | 1:27.65 | 1:27.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:45.77 | |||||||||
13 | Emma S. Kristensen | 2005 | 295 | 1:28.03 | 1:28.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.11 | |||||||||
14 | Josefine Staudt | 2005 | 274 | 1:30.24 | 1:30.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.09 | |||||||||
15 | Catrine Porsdal | 2005 | 270 | 1:30.70 | 1:30.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.20 | |||||||||
16 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 259 | 1:31.91 | 1:31.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:58.42 | |||||||||
17 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 256 | 1:32.28 | 1:32.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.59 | |||||||||
18 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 253 | 1:32.66 | 1:32.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.76 | |||||||||
19 | Anna R. Strøbek | 2005 | 249 | 1:33.14 | 1:33.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Camilla Porsdal | 2005 | 242 | 1:34.02 | 1:34.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:50.77 | |||||||||
21 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 229 | 1:35.82 | 1:35.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
22 | Patricia Petersen | 2005 | 181 | 1:43.53 | 1:43.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 450 | 1:08.76 | 1:08.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.70 | |||||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | 399 | 1:11.57 | 1:11.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.02 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 385 | 1:12.45 | 1:12.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 377 | 1:12.93 | 1:12.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.41 | |||||||||
5 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 338 | 1:15.60 | 1:15.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 322 | 1:16.87 | 1:16.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.07 | |||||||||
7 | Mads Liechti | 2004 | 264 | 1:22.11 | 1:22.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.74 | |||||||||
8 | Oskar Clausen | 2004 | 248 | 1:23.86 | 1:23.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.00 | |||||||||
9 | Jonathan Beck | 2004 | 247 | 1:23.91 | 1:23.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.41 | |||||||||
10 | William Leth | 2004 | 238 | 1:25.05 | 1:25.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
11 | Silas Fessel | 2004 | 237 | 1:25.10 | 1:25.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.05 | |||||||||
12 | Mads Naver | 2004 | 230 | 1:26.01 | 1:26.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:48.80 | |||||||||
13 | Villads Arfelt | 2004 | 229 | 1:26.06 | 1:26.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:53.65 | |||||||||
14 | Oscar Boyer | 2004 | 213 | 1:28.16 | 1:28.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:38.79 | |||||||||
15 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 204 | 1:29.41 | 1:29.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.05 | |||||||||
16 | Alexander Griffin | 2004 | 201 | 1:29.89 | 1:29.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
17 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 181 | 1:33.13 | 1:33.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.78 | |||||||||
18 | Johannes Forsbæk | 2004 | 168 | 1:35.43 | 1:35.43 | |||||
SVØM Korsør | 1:39.48 | |||||||||
19 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 151 | 1:38.86 | 1:38.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.66 | |||||||||
20 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 151 | 1:38.88 | 1:38.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
21 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 142 | 1:40.92 | 1:40.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
22 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 133 | 1:43.23 | 1:43.23 | |||||
SVØM Korsør | 1:50.69 | |||||||||
23 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 120 | 1:46.60 | 1:46.60 | |||||
SVØM Korsør | 1:46.82 | |||||||||
24 | Victor Bornemann | 2004 | 76 | 2:04.27 | 2:04.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:57.29 | |||||||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | DSQ | Crawlben v/75m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 561 | 2:37.10 | 2:37.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.98 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 554 | 2:37.79 | 2:37.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.64 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 531 | 2:40.00 | 2:40.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.98 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 526 | 2:40.53 | 2:40.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.97 | |||||||||
5 | Anne Sofie Evald | 2004 | 448 | 2:49.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 428 | 2:51.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 408 | 2:54.68 | 2:54.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.41 | |||||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | 398 | 2:56.07 | 2:56.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:25.99 | |||||||||
9 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 385 | 2:58.06 | 2:58.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.71 | |||||||||
10 | Signe Krag Andersen | 2004 | 377 | 2:59.34 | 2:59.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:41.30 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 366 | 3:01.12 | 3:01.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:15.99 | |||||||||
12 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 356 | 3:02.75 | 3:02.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:15.99 | |||||||||
13 | Clara Toft | 2004 | 353 | 3:03.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Katrine Bonefeld | 2004 | 351 | 3:03.68 | 3:03.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:03.17 | |||||||||
15 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 334 | 3:06.66 | 3:06.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:30.99 | |||||||||
16 | Camille Nørby | 2004 | 332 | 3:07.10 | 3:07.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:15.89 | |||||||||
17 | Emma Stoltz | 2004 | 305 | 3:12.45 | 3:12.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:23.33 | |||||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 276 | 3:18.86 | 3:18.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.12 | |||||||||
19 | Emily Maack | 2004 | 221 | 3:34.14 | 3:34.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:25.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | 481 | 2:30.60 | 2:30.60 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.42 | |||||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | 459 | 2:32.96 | 2:32.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.75 | |||||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | 457 | 2:33.21 | 2:33.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.36 | |||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 414 | 2:38.32 | 2:38.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.47 | |||||||||
5 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 384 | 2:42.35 | 2:42.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.99 | |||||||||
6 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 380 | 2:42.82 | 2:42.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.66 | |||||||||
7 | Noah Bred | 2003 | 372 | 2:44.08 | 2:44.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.54 | |||||||||
8 | Bror Textor-Broch | 2003 | 359 | 2:46.00 | 2:46.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.44 | |||||||||
9 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 343 | 2:48.49 | 2:48.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:44.81 | |||||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | 321 | 2:52.25 | 2:52.25 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.22 | |||||||||
11 | Karl August B. Balle | 2003 | 320 | 2:52.46 | 2:52.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 296 | 2:57.02 | 2:57.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jakob Legaard | 2003 | 295 | 2:57.11 | 2:57.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:10.06 | |||||||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 269 | 3:02.77 | 3:02.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.99 | |||||||||
15 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 256 | 3:05.69 | 3:05.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:20.79 | |||||||||
16 | Emil Breinholt | 2003 | 254 | 3:06.23 | 3:06.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:31.89 | |||||||||
17 | Harald Riisager | 2003 | 204 | 3:20.24 | 3:20.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 186 | 3:26.46 | 3:26.46 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | 2:49.25 | 2:49.25 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 2:48.51 | 2:48.51 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 575 | 1:12.95 | 1:12.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 551 | 1:13.99 | 1:13.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.47 | |||||||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 476 | 1:17.66 | 1:17.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.57 | |||||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 455 | 1:18.86 | 1:18.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.85 | |||||||||
5 | Luna Christensen | 2005 | 453 | 1:18.95 | 1:18.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.51 | |||||||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | 442 | 1:19.64 | 1:19.64 | |||||
SVØM Korsør | 1:20.79 | |||||||||
7 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 439 | 1:19.82 | 1:19.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.69 | |||||||||
8 | Josefine Staudt | 2005 | 437 | 1:19.91 | 1:19.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
9 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 424 | 1:20.74 | 1:20.74 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.20 | |||||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 418 | 1:21.13 | 1:21.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
11 | Catrine Porsdal | 2005 | 397 | 1:22.50 | 1:22.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.93 | |||||||||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | 393 | 1:22.77 | 1:22.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.01 | |||||||||
13 | Anna R. Strøbek | 2005 | 358 | 1:25.37 | 1:25.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.35 | |||||||||
14 | Emma S. Kristensen | 2005 | 350 | 1:26.03 | 1:26.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.10 | |||||||||
15 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 346 | 1:26.36 | 1:26.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.54 | |||||||||
16 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 339 | 1:27.00 | 1:27.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.88 | |||||||||
17 | Patricia Petersen | 2005 | 337 | 1:27.10 | 1:27.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.53 | |||||||||
18 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 335 | 1:27.27 | 1:27.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.57 | |||||||||
19 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 332 | 1:27.56 | 1:27.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.97 | |||||||||
20 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 330 | 1:27.79 | 1:27.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.12 | |||||||||
21 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 322 | 1:28.46 | 1:28.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:32.14 | |||||||||
22 | Alma Gotfredsen | 2005 | 281 | 1:32.54 | 1:32.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.34 | |||||||||
- | Roseline Løkkegaard | 2004 | 1:16.49 | 1:16.49 | EXTRA | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 518 | 1:15.50 | 1:15.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.51 | |||||||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | 503 | 1:16.24 | 1:16.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.90 | |||||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | 403 | 1:22.09 | 1:22.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.39 | |||||||||
4 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 396 | 1:22.58 | 1:22.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.42 | |||||||||
5 | Silje Mathiasen | 2006 | 389 | 1:23.11 | 1:23.11 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.95 | |||||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 376 | 1:24.01 | 1:24.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.41 | |||||||||
7 | Monika Dragieva | 2006 | 356 | 1:25.59 | 1:25.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 348 | 1:26.24 | 1:26.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.61 | |||||||||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | 347 | 1:26.30 | 1:26.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.00 | |||||||||
10 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 334 | 1:27.36 | 1:27.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.16 | |||||||||
11 | Molly Szczepanski | 2006 | 333 | 1:27.50 | 1:27.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.57 | |||||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 328 | 1:27.90 | 1:27.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.72 | |||||||||
13 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 325 | 1:28.21 | 1:28.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.34 | |||||||||
14 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 323 | 1:28.42 | 1:28.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.19 | |||||||||
15 | Alma Møller-Ern | 2006 | 320 | 1:28.70 | 1:28.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.65 | |||||||||
16 | Cecilie Rud | 2006 | 301 | 1:30.44 | 1:30.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.24 | |||||||||
16 | Henriette Roos | 2006 | 301 | 1:30.44 | 1:30.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
18 | Selma Nørby | 2006 | 294 | 1:31.19 | 1:31.19 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:33.50 | |||||||||
19 | Johanne Hummelmose | 2006 | 287 | 1:31.91 | 1:31.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.09 | |||||||||
20 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 286 | 1:32.00 | 1:32.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.00 | |||||||||
21 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 279 | 1:32.83 | 1:32.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:32.11 | |||||||||
22 | Anna E.e. Balle | 2006 | 269 | 1:33.93 | 1:33.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.21 | |||||||||
23 | Bianca Roos | 2006 | 257 | 1:35.35 | 1:35.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.84 | |||||||||
24 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 242 | 1:37.32 | 1:37.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
25 | Sofie Larsen | 2006 | 233 | 1:38.53 | 1:38.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:52.01 | |||||||||
26 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 221 | 1:40.24 | 1:40.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.95 | |||||||||
27 | Liva Wissing | 2006 | 208 | 1:42.32 | 1:42.32 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.67 | |||||||||
- | Marie Storch | 2006 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:49.91 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 385 | 1:23.35 | 1:23.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.89 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 364 | 1:24.96 | 1:24.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.70 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 275 | 1:33.28 | 1:33.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.98 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 241 | 1:37.42 | 1:37.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
5 | Lara Ghizzaui | 2007 | 215 | 1:41.19 | 1:41.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.07 | |||||||||
6 | Maja Lollike | 2007 | 194 | 1:44.65 | 1:44.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.26 | |||||||||
7 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 182 | 1:46.93 | 1:46.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.69 | |||||||||
8 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 175 | 1:48.31 | 1:48.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.69 | |||||||||
9 | Augusta Blom | 2008 | 165 | 1:50.43 | 1:50.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.35 | |||||||||
10 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 159 | 1:51.89 | 1:51.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.57 | |||||||||
11 | Oline Ludvigsen | 2007 | 156 | 1:52.62 | 1:52.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.39 | |||||||||
12 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 135 | 1:58.25 | 1:58.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.84 | |||||||||
13 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 125 | 2:01.09 | 2:01.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.65 | |||||||||
14 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 124 | 2:01.61 | 2:01.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.94 | |||||||||
15 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 114 | 2:04.81 | 2:04.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.57 | |||||||||
16 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 87 | 2:16.70 | 2:16.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.57 | |||||||||
17 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 85 | 2:17.62 | 2:17.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.49 | |||||||||
18 | Laura Kaysfeld | 2007 | 81 | 2:19.91 | 2:19.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.33 | |||||||||
19 | Katrine Hermansen | 2008 | 40 | 2:56.12 | 2:56.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:59.82 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 508 | 1:08.19 | 1:08.19 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.89 | |||||||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 439 | 1:11.59 | 1:11.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | 436 | 1:11.73 | 1:11.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.14 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 359 | 1:16.52 | 1:16.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
5 | Silas Fessel | 2004 | 351 | 1:17.10 | 1:17.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | 350 | 1:17.22 | 1:17.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.29 | |||||||||
7 | Villads Arfelt | 2004 | 329 | 1:18.79 | 1:18.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.27 | |||||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | 303 | 1:21.01 | 1:21.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.60 | |||||||||
9 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 299 | 1:21.31 | 1:21.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.61 | |||||||||
10 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 299 | 1:21.33 | 1:21.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.78 | |||||||||
11 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 295 | 1:21.68 | 1:21.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.93 | |||||||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | 294 | 1:21.75 | 1:21.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.02 | |||||||||
13 | Oskar Clausen | 2004 | 294 | 1:21.82 | 1:21.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.76 | |||||||||
14 | Mads Naver | 2004 | 289 | 1:22.24 | 1:22.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.30 | |||||||||
15 | William Leander Agerskov | 2004 | 285 | 1:22.60 | 1:22.60 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.60 | |||||||||
16 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 279 | 1:23.25 | 1:23.25 | |||||
SVØM Korsør | 1:30.47 | |||||||||
17 | Oscar Boyer | 2004 | 273 | 1:23.80 | 1:23.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.57 | |||||||||
18 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 251 | 1:26.18 | 1:26.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
19 | Johannes Forsbæk | 2004 | 239 | 1:27.69 | 1:27.69 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.70 | |||||||||
20 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 217 | 1:30.54 | 1:30.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.68 | |||||||||
21 | William Leth | 2004 | 197 | 1:33.43 | 1:33.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.88 | |||||||||
22 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 177 | 1:36.85 | 1:36.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.31 | |||||||||
23 | Victor Bornemann | 2004 | 175 | 1:37.21 | 1:37.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:37.88 | |||||||||
24 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 160 | 1:40.17 | 1:40.17 | |||||
SVØM Korsør | 1:39.11 | |||||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bendix Schmidt | 2005 | 410 | 1:13.23 | 1:13.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 403 | 1:13.63 | 1:13.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 391 | 1:14.37 | 1:14.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.71 | |||||||||
4 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 370 | 1:15.76 | 1:15.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.16 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 361 | 1:16.41 | 1:16.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.98 | |||||||||
6 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 330 | 1:18.72 | 1:18.72 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.45 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 329 | 1:18.79 | 1:18.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.86 | |||||||||
8 | Vincent Matras | 2005 | 314 | 1:20.01 | 1:20.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
9 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 303 | 1:20.95 | 1:20.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.32 | |||||||||
10 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 295 | 1:21.72 | 1:21.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.73 | |||||||||
11 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 285 | 1:22.66 | 1:22.66 | |||||
SVØM Korsør | 1:24.83 | |||||||||
12 | William Bogø Andersen | 2005 | 277 | 1:23.48 | 1:23.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
13 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 276 | 1:23.54 | 1:23.54 | |||||
SVØM Korsør | 1:21.18 | |||||||||
14 | Anders Junker | 2005 | 272 | 1:23.98 | 1:23.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
15 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 269 | 1:24.27 | 1:24.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.83 | |||||||||
16 | Konrad Clausen | 2005 | 265 | 1:24.63 | 1:24.63 | |||||
SVØM Korsør | 1:23.77 | |||||||||
17 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 257 | 1:25.58 | 1:25.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.19 | |||||||||
18 | August Sølvsteen | 2005 | 256 | 1:25.67 | 1:25.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.34 | |||||||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | 254 | 1:25.84 | 1:25.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.33 | |||||||||
20 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 251 | 1:26.22 | 1:26.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.90 | |||||||||
21 | Sebastian Pedersen | 2005 | 247 | 1:26.63 | 1:26.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.00 | |||||||||
22 | Oliver Lassen | 2005 | 245 | 1:26.87 | 1:26.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.94 | |||||||||
23 | Magnus Tullberg | 2005 | 229 | 1:28.85 | 1:28.85 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.54 | |||||||||
24 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 214 | 1:30.86 | 1:30.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.96 | |||||||||
25 | Laurits Boserup | 2005 | 207 | 1:31.89 | 1:31.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.59 | |||||||||
26 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 165 | 1:39.05 | 1:39.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.73 | |||||||||
27 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 159 | 1:40.30 | 1:40.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.69 | |||||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 388 | 1:14.60 | 1:14.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.66 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 343 | 1:17.74 | 1:17.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.48 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 246 | 1:26.84 | 1:26.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.33 | |||||||||
4 | David Johannes Dahl | 2006 | 232 | 1:28.55 | 1:28.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.22 | |||||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 230 | 1:28.77 | 1:28.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.21 | |||||||||
6 | Christian Moefelt | 2006 | 221 | 1:29.89 | 1:29.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.49 | |||||||||
7 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 211 | 1:31.39 | 1:31.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.06 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 208 | 1:31.82 | 1:31.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.65 | |||||||||
9 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 203 | 1:32.48 | 1:32.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.30 | |||||||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 203 | 1:32.59 | 1:32.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
11 | Marinus Leisvig | 2007 | 187 | 1:35.10 | 1:35.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.41 | |||||||||
12 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 164 | 1:39.22 | 1:39.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.57 | |||||||||
13 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 164 | 1:39.35 | 1:39.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.93 | |||||||||
14 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 160 | 1:40.22 | 1:40.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.75 | |||||||||
15 | Frederik Vestergaard | 2006 | 152 | 1:41.91 | 1:41.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.33 | |||||||||
16 | Tore Krogh | 2006 | 148 | 1:42.88 | 1:42.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.64 | |||||||||
17 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 139 | 1:45.05 | 1:45.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.82 | |||||||||
18 | William Hvid | 2007 | 138 | 1:45.21 | 1:45.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.80 | |||||||||
19 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 137 | 1:45.53 | 1:45.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.72 | |||||||||
20 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 119 | 1:50.36 | 1:50.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.01 | |||||||||
21 | William Brix Søhoel | 2006 | 119 | 1:50.45 | 1:50.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.45 | |||||||||
22 | Rasmus Edske | 2007 | 107 | 1:54.30 | 1:54.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.47 | |||||||||
23 | Isak Ravn Øland | 2006 | 102 | 1:56.20 | 1:56.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.49 | |||||||||
24 | Oscar Heinemann | 2007 | 92 | 2:00.17 | 2:00.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.57 | |||||||||
25 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 68 | 2:13.29 | 2:13.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.52 | |||||||||
- | Philip Linde Harbirk | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Lukas Peacock | 2007 | DSQ | på maven efter. 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.06 | |||||||||
- | Mathias Johansen | 2007 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.57 | |||||||||
- | Nikolaj Nielsen | 2007 | DSQ | svøm på mave v 75m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:52.57 | |||||||||
- | Valdemar Møller-Ern | 2008 | DSQ | EFB v 50 m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:46.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 695 | 2:27.24 | 2:27.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.60 | |||||||||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | 659 | 2:29.88 | 2:29.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.02 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 618 | 2:33.11 | 2:33.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.09 | |||||||||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | 601 | 2:34.55 | 2:34.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.81 | |||||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 579 | 2:36.42 | 2:36.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.55 | |||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 572 | 2:37.13 | 2:37.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.88 | |||||||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 547 | 2:39.49 | 2:39.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.91 | |||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 540 | 2:40.16 | 2:40.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.79 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 514 | 2:42.83 | 2:42.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.63 | |||||||||
10 | Clara Toft | 2004 | 513 | 2:42.91 | 2:42.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.03 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 500 | 2:44.28 | 2:44.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.09 | |||||||||
12 | Emily Maack | 2004 | 500 | 2:44.32 | 2:44.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.93 | |||||||||
13 | Emma Stoltz | 2004 | 480 | 2:46.57 | 2:46.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:43.68 | |||||||||
14 | Fiona Andrea Have | 2004 | 439 | 2:51.61 | 2:51.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.44 | |||||||||
15 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 436 | 2:51.98 | 2:51.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.92 | |||||||||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 423 | 2:53.74 | 2:53.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.85 | |||||||||
17 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 372 | 3:01.21 | 3:01.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:03.25 | |||||||||
18 | Signe Krag Andersen | 2004 | 367 | 3:02.05 | 3:02.05 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:15.09 | |||||||||
19 | Camille Nørby | 2004 | 362 | 3:02.94 | 3:02.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:55.50 | |||||||||
20 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 356 | 3:03.95 | 3:03.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:22.08 | |||||||||
- | Sara Emilie Nimb | 2002 | 2:48.00 | 2:48.00 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 575 | 2:23.01 | 2:23.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.85 | |||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 571 | 2:23.35 | 2:23.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.48 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 552 | 2:24.97 | 2:24.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.76 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 549 | 2:25.25 | 2:25.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:26.05 | |||||||||
5 | Andreas Hoffmann | 2003 | 520 | 2:27.83 | 2:27.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.47 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 509 | 2:28.95 | 2:28.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.45 | |||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 482 | 2:31.62 | 2:31.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.39 | |||||||||
8 | Jakob Legaard | 2003 | 466 | 2:33.31 | 2:33.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:33.56 | |||||||||
9 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 450 | 2:35.16 | 2:35.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.01 | |||||||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 448 | 2:35.35 | 2:35.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.30 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 411 | 2:39.93 | 2:39.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.32 | |||||||||
12 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 404 | 2:40.88 | 2:40.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:58.51 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 398 | 2:41.59 | 2:41.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.85 | |||||||||
14 | Emil Breinholt | 2003 | 396 | 2:41.93 | 2:41.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.37 | |||||||||
15 | Harald Riisager | 2003 | 393 | 2:42.29 | 2:42.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.21 | |||||||||
16 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 388 | 2:43.02 | 2:43.02 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:05.81 | |||||||||
17 | Karl August B. Balle | 2003 | 359 | 2:47.22 | 2:47.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.28 | |||||||||
18 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 183 | 3:29.13 | 3:29.13 | |||||
SVØM Korsør | 3:33.59 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | 2:43.70 | 2:43.70 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.81 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 2:27.00 | 2:27.00 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.92 | |||||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:28.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 33, 8 x 50 fri mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Mix 1 | 2003 | 25.63 | 3:42.93 | 3:42.93 | |||||
Sigma Swim | 3:50.32 | |||||||||
2 | Gentofte 1 | 2003 | 26.73 | 3:45.26 | 3:45.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:48.00 | |||||||||
3 | Gsc Mix Æ 1 | 2003 | 27.23 | 3:49.69 | 3:49.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:54.82 | |||||||||
4 | Sigma Mix 2 | 2003 | 27.81 | 3:58.22 | 3:58.22 | |||||
Sigma Swim | 4:05.39 | |||||||||
5 | Gentofte 2 | 2003 | 30.78 | 4:03.08 | 4:03.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:56.00 | |||||||||
6 | Gsc Mix Æ 2 | 2003 | 32.25 | 4:11.00 | 4:11.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.23 | |||||||||
7 | Gentofte 3 | 2003 | 32.59 | 4:19.55 | 4:19.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 4:18.00 | |||||||||
8 | Gsc Mix Æ 3 | 2003 | 33.05 | 5:13.89 | 5:13.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.31 | |||||||||
Løb 33, 8 x 50 fri mix, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Mix Y 1 | 2005 | 29.41 | 4:11.71 | 4:11.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:16.72 | |||||||||
2 | Gentofte 4 | 2005 | 32.01 | 4:24.13 | 4:24.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 4:15.00 | |||||||||
3 | Sigma Mix 3 | 2005 | 31.63 | 4:26.74 | 4:26.74 | |||||
Sigma Swim | 4:15.00 | |||||||||
4 | Gsc Mix Y 2 | 2005 | 30.03 | 4:42.51 | 4:42.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.31 | |||||||||
5 | Sigma Mix 4 | 2005 | 32.80 | 4:56.63 | 4:56.63 | |||||
Sigma Swim | 4:25.00 | |||||||||
6 | Vi39 Stjerneskud | 2005 | 36.16 | 4:58.27 | 4:58.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:20.00 | |||||||||
7 | Gsc Mix Y 3 | 2005 | 37.10 | 5:17.56 | 5:17.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:37.81 | |||||||||
8 | Gsc Mix Y 4 | 2005 | 36.87 | 5:34.53 | 5:34.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:52.11 | |||||||||
9 | Gsc Mix Y 5 | 2005 | 42.48 | 7:12.32 | 7:12.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:10.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |