Results for Efterårsstævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 31.06 | 1:04.65 | |||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 30.86 | 1:05.03 | |||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 31.74 | 1:05.51 | |||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | VAT Copenhagen | 31.44 | 1:05.62 | |||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | VAT Copenhagen | 31.93 | 1:06.25 | |||||
6 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.73 | 1:08.52 | |||||
6 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 32.63 | 1:08.52 | |||||
8 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.67 | 1:08.74 | |||||
9 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.54 | 1:09.05 | |||||
10 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.91 | 1:11.06 | |||||
11 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.12 | 1:11.43 | |||||
12 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.89 | 1:11.78 | |||||
13 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.33 | 1:14.15 | |||||
14 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.43 | 1:15.22 | |||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.64 | 1:16.41 | |||||
16 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 37.78 | 1:18.89 | |||||
17 | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.49 | 1:21.46 | |||||
18 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.54 | 1:21.65 | |||||
19 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 38.19 | 1:22.43 | |||||
20 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 38.00 | 1:22.83 | |||||
21 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 40.30 | 1:23.65 | |||||
22 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.11 | 1:24.93 | |||||
23 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:36.59 | ||||||
24 | Siff Øhlenschlæger | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.34 | ||||||
- | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | Gik på bund 75 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 31.46 | 1:06.77 | |||||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 33.81 | 1:09.62 | |||||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 33.94 | 1:10.61 | |||||
4 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 34.35 | 1:11.46 | |||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.90 | 1:15.49 | |||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.21 | 1:16.07 | |||||
7 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | 1:16.24 | |||||
8 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.52 | 1:16.26 | |||||
9 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.45 | 1:16.48 | |||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.29 | 1:17.95 | |||||
11 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.14 | 1:18.59 | |||||
12 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.45 | 1:20.04 | |||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.59 | 1:20.53 | |||||
14 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 38.68 | 1:20.72 | |||||
15 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.03 | 1:21.07 | |||||
16 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.17 | 1:21.17 | |||||
17 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.21 | 1:21.79 | |||||
18 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 38.99 | 1:22.26 | |||||
19 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 1:23.05 | 1:23.05 | |||||
20 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 40.81 | 1:23.64 | |||||
21 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.38 | 1:23.92 | |||||
22 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 41.22 | 1:25.63 | |||||
23 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.95 | 1:26.17 | |||||
24 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.54 | 1:28.60 | |||||
25 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.55 | 1:28.90 | |||||
26 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 41.75 | 1:29.06 | |||||
27 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 43.07 | 1:29.31 | |||||
28 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.47 | 1:37.98 | |||||
29 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 47.42 | 1:39.04 | |||||
30 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 48.44 | 1:39.51 | |||||
31 | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.49 | 1:41.27 | |||||
32 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.03 | 1:42.52 | |||||
33 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 48.05 | 1:46.21 | |||||
- | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.24 | 1:20.38 | |||||
2 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:22.17 | |||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.50 | 1:22.66 | |||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3.56 | 1:23.20 | |||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.62 | 1:24.64 | |||||
6 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.84 | 1:24.78 | |||||
7 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | 1:25.13 | |||||
8 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 40.36 | 1:25.65 | |||||
9 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.83 | 1:26.06 | |||||
10 | Tate Green | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.61 | 1:26.08 | |||||
11 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.83 | 1:27.14 | |||||
12 | Anne Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.16 | 1:29.28 | |||||
13 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.02 | 1:30.88 | |||||
14 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.44 | 1:33.25 | |||||
15 | Natascha Sibbern | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:34.97 | |||||
16 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.15 | 1:36.86 | |||||
17 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.54 | 1:38.52 | |||||
18 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5.49 | 1:38.87 | |||||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.35 | 1:39.60 | |||||
20 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.49 | 1:39.77 | |||||
21 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.52 | 1:40.97 | |||||
22 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 46.03 | 1:43.32 | |||||
23 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 48.17 | 1:46.61 | |||||
24 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.45 | 1:46.91 | |||||
25 | Mathilde Ladegaard | 2006 | Albertslund IF | 47.48 | 1:48.94 | |||||
26 | Frida Frost Dunker | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.76 | ||||||
27 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | Solrød Svømmeklub | 4.28 | 1:50.77 | |||||
28 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.79 | 1:57.19 | |||||
29 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 1:58.36 | ||||||
30 | Liva Hansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.97 | 1:58.87 | |||||
31 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.83 | 2:03.53 | |||||
32 | Asta Holm Jessen | 2007 | Albertslund IF | 2:08.27 | 2:08.27 | |||||
33 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 58.58 | 2:09.38 | |||||
34 | Astrid Østerby | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 58.86 | 2:11.59 | |||||
35 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 2:15.30 | ||||||
36 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.90 | 2:16.37 | |||||
37 | Clara-Emilie Børsting | 2007 | Albertslund IF | 1:05.66 | 2:28.90 | |||||
- | Sophie Nøddebo Kabel | 2007 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 50 m | |||||
- | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rebecca Kjær | 2006 | Albertslund IF | DSQ | Gik på bund v 65 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 54.10 | 1:48.44 | |||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 1:00.33 | 2:11.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 26.49 | 55.08 | |||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 27.24 | 56.76 | |||||
3 | August Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.10 | 59.71 | |||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 28.44 | 59.81 | |||||
5 | Victor N Andersen | 2000 | VAT Copenhagen | 29.07 | 59.84 | |||||
6 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 28.64 | 1:00.74 | |||||
7 | Casper Koch Henriksen | 2002 | VAT Copenhagen | 30.47 | 1:03.65 | |||||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | VAT Copenhagen | 30.56 | 1:04.43 | |||||
9 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 30.42 | 1:04.45 | |||||
10 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.76 | 1:04.82 | |||||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.40 | 1:05.10 | |||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.59 | 1:05.30 | |||||
13 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 30.84 | 1:05.66 | |||||
14 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.49 | 1:06.47 | |||||
15 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 31.76 | 1:07.56 | |||||
16 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 32.42 | 1:07.99 | |||||
17 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.55 | 1:09.46 | |||||
18 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.47 | 1:10.88 | |||||
19 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.66 | 1:12.24 | |||||
- | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | Gik på bunden v 75 m | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 29.45 | 1:00.96 | |||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.24 | 1:07.58 | |||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.76 | 1:09.28 | |||||
4 | Harry Sanders | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.97 | 1:10.12 | |||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.75 | 1:10.98 | |||||
6 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.55 | 1:11.18 | |||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.24 | 1:11.44 | |||||
8 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 34.86 | 1:12.22 | |||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.10 | 1:12.45 | |||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.44 | 1:15.33 | |||||
11 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 36.06 | 1:15.79 | |||||
12 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.18 | 1:17.75 | |||||
13 | Samuel Risager | 2003 | VAT Copenhagen | 38.07 | 1:19.14 | |||||
14 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.12 | 1:21.31 | |||||
15 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.25 | 1:21.51 | |||||
16 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.39 | 1:22.51 | |||||
17 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | Solrød Svømmeklub | 38.91 | 1:24.10 | |||||
18 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 41.85 | 1:27.27 | |||||
19 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 40.55 | 1:29.22 | |||||
20 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.60 | 1:34.55 | |||||
- | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | gik på bund v 25 m | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.18 | 1:11.44 | |||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.84 | 1:12.65 | |||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.91 | 1:13.71 | |||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.76 | 1:14.61 | |||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.68 | 1:16.07 | |||||
6 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.06 | 1:18.08 | |||||
7 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 37.54 | 1:18.75 | |||||
8 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.40 | 1:21.58 | |||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 38.13 | 1:21.88 | |||||
10 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.22 | 1:22.60 | |||||
11 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.04 | 1:23.89 | |||||
12 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.94 | 1:24.53 | |||||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.49 | 1:25.76 | |||||
14 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.18 | 1:26.49 | |||||
15 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.48 | 1:28.63 | |||||
16 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 3.17 | 1:29.14 | |||||
17 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.76 | 1:31.06 | |||||
18 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.84 | 1:31.18 | |||||
19 | August Emil K. Clausen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.80 | 1:33.87 | |||||
20 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.56 | 1:34.53 | |||||
21 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 44.67 | 1:35.74 | |||||
22 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.66 | 1:36.46 | |||||
23 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 44.37 | 1:37.15 | |||||
24 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.31 | 1:38.94 | |||||
25 | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | 45.62 | 1:39.68 | |||||
26 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.72 | 1:40.19 | |||||
27 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 45.91 | 1:41.45 | |||||
28 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.06 | 1:41.54 | |||||
29 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 45.48 | 1:42.47 | |||||
30 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 48.56 | 1:44.68 | |||||
31 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 51.73 | 1:55.24 | |||||
32 | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.55 | 2:04.28 | |||||
- | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | afsæt fra bund 35 m | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 46.03 | 1:34.84 | |||||
2 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.63 | 1:45.38 | |||||
3 | Laurits Vestergaard | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.85 | 1:49.80 | |||||
4 | Theodor van Overeem | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.07 | 1:54.89 | |||||
5 | Louie Bruhn Nielsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.99 | 1:56.93 | |||||
6 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.08 | 1:59.39 | |||||
7 | Luca Kepser | 2007 | Albertslund IF | 1:03.52 | 2:23.19 | |||||
8 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.35 | 2:25.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tate Green | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.92 | ||||||
2 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.24 | ||||||
3 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 45.52 | ||||||
4 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.44 | ||||||
5 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.15 | ||||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.30 | ||||||
7 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.64 | ||||||
8 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.91 | ||||||
9 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 50.13 | ||||||
10 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.27 | ||||||
11 | Amalie Mohr | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 51.27 | ||||||
12 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 51.71 | ||||||
13 | Carla Sølvsteen Lunde | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.95 | ||||||
14 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 52.86 | ||||||
15 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 53.16 | ||||||
16 | Liva Hansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.72 | ||||||
17 | Josephine Walker | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 54.95 | ||||||
18 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 54.96 | ||||||
19 | Josephine Hvidberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 55.03 | ||||||
20 | Mathilde Ladegaard | 2006 | Albertslund IF | 55.12 | ||||||
21 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.17 | ||||||
22 | Rosie Crosskey | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 55.37 | ||||||
23 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.95 | ||||||
24 | Nora Malberg-Breuning | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.32 | ||||||
25 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 59.03 | ||||||
26 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.36 | ||||||
27 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.60 | ||||||
28 | Asta Holm Jessen | 2007 | Albertslund IF | 1:02.95 | ||||||
29 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.25 | ||||||
30 | Clara-Emilie Børsting | 2007 | Albertslund IF | 1:04.21 | ||||||
31 | Asta Elisabeth Nielsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.74 | ||||||
32 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 1:11.80 | ||||||
- | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Anne Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej fortsat bev v 25 | |||||
- | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | mave lig v 25 m | |||||
- | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ej ryglig efter 25 m | |||||
- | Rebecca Kjær | 2006 | Albertslund IF | DSQ | ej fortsat bev v 25m | |||||
- | Roos Klep | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej berøring v 25 m | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 52.54 | ||||||
2 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.71 | ||||||
3 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 57.12 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 1:02.14 | ||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | mave vendt v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.01 | ||||||
2 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.13 | ||||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.20 | ||||||
4 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.30 | ||||||
5 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 44.85 | ||||||
6 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.57 | ||||||
7 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 47.88 | ||||||
8 | Anton S. E. Nannestad | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.96 | ||||||
9 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.19 | ||||||
10 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.37 | ||||||
11 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.79 | ||||||
12 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.67 | ||||||
13 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.98 | ||||||
14 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 52.22 | ||||||
15 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 52.26 | ||||||
16 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 52.49 | ||||||
17 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 54.33 | ||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.93 | ||||||
19 | Christian Qvist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 55.90 | ||||||
20 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.36 | ||||||
21 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.76 | ||||||
22 | Levon Ericson | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 57.59 | ||||||
23 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.42 | ||||||
- | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | mavelig v 22 m | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.65 | ||||||
2 | Alexandros Stoev | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.47 | ||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.29 | ||||||
4 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 52.03 | ||||||
5 | Theodor van Overeem | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.52 | ||||||
6 | Tobias Lund | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 57.40 | ||||||
7 | Laurits Vestergaard | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.61 | ||||||
8 | Luca Kepser | 2007 | Albertslund IF | 1:05.43 | ||||||
9 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.90 | ||||||
10 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | VAT Copenhagen | 34.39 | 1:11.40 | |||||
2 | Xenia Huryn | 2000 | VAT Copenhagen | 35.21 | 1:13.78 | |||||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 36.17 | 1:15.80 | |||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.69 | 1:16.27 | |||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.79 | 1:17.72 | |||||
6 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 38.05 | 1:19.97 | |||||
7 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.90 | 1:21.13 | |||||
8 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.40 | 1:22.95 | |||||
9 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.17 | 1:23.58 | |||||
10 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.28 | 1:25.01 | |||||
11 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.87 | 1:26.17 | |||||
12 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.30 | 1:26.49 | |||||
13 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 45.46 | 1:33.77 | |||||
14 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:34.40 | 1:34.40 | |||||
15 | Siff Øhlenschlæger | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.22 | 1:56.58 | |||||
16 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 58.57 | 2:02.66 | |||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | på maven v 25 m | |||||
- | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej forstat bev v 25m | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.82 | 1:20.82 | |||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.75 | 1:20.99 | |||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.40 | 1:21.61 | |||||
4 | Julie Dahl | 2004 | VAT Copenhagen | 40.60 | 1:23.96 | |||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.62 | 1:24.48 | |||||
6 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 42.01 | 1:25.31 | |||||
7 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.59 | 1:29.28 | |||||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 44.38 | 1:32.52 | |||||
9 | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:32.84 | |||||
10 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.58 | 1:43.06 | |||||
11 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.29 | 1:43.25 | |||||
12 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.46 | 1:44.44 | |||||
13 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 50.68 | 1:44.66 | |||||
14 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 52.35 | 1:46.85 | |||||
15 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 51.50 | 1:48.31 | |||||
16 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.86 | 1:49.47 | |||||
17 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 55.11 | 1:51.34 | |||||
18 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.11 | 1:51.56 | |||||
19 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 58.73 | 1:55.18 | |||||
20 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 56.65 | 1:55.60 | |||||
21 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:21.07 | 2:19.19 | |||||
22 | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.29 | 2:19.46 | |||||
- | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej fortstat v 50m | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.32 | 1:28.31 | |||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.01 | 1:28.74 | |||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.06 | 1:33.17 | |||||
4 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.84 | 1:39.40 | |||||
5 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.70 | 1:41.82 | |||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.19 | 1:49.08 | |||||
7 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.83 | 1:50.34 | |||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.58 | 1:51.40 | |||||
9 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 55.21 | 1:53.05 | |||||
10 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.24 | 1:53.76 | |||||
11 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 56.47 | 1:54.48 | |||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.23 | 2:04.23 | |||||
13 | Nora Malberg-Breuning | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.17 | 2:07.73 | |||||
- | Malou Nabe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v 50m | |||||
- | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | ej fortsat bev v 50 | |||||
- | Frida Frost Dunker | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej rygliggende e 50 | |||||
- | Sophie Nøddebo Kabel | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.31 | 1:02.69 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | VAT Copenhagen | 30.62 | 1:03.54 | |||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VAT Copenhagen | 32.82 | 1:08.09 | |||||
4 | August Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.41 | 1:08.57 | |||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.69 | 1:10.27 | |||||
6 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.08 | 1:14.17 | |||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 36.35 | 1:16.16 | |||||
8 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.54 | 1:20.43 | |||||
- | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Thomas Langvad | 2002 | VAT Copenhagen | DNS | ||||||
- | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | ej fortsat bev v 50 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 34.10 | 1:09.95 | |||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.97 | 1:13.57 | |||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.59 | 1:15.65 | |||||
4 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 37.43 | 1:16.74 | |||||
5 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.97 | 1:21.67 | |||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.31 | 1:25.13 | |||||
7 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.48 | 1:27.48 | |||||
8 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.10 | 1:30.37 | |||||
9 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 47.57 | 1:36.26 | |||||
10 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.34 | 1:54.41 | |||||
- | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | ej berør v.25 | |||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev v 50 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.12 | 1:18.26 | |||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.09 | 1:22.75 | |||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.91 | 1:23.58 | |||||
4 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.49 | 1:26.65 | |||||
5 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.76 | 1:29.00 | |||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.59 | 1:30.06 | |||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 47.39 | 1:35.22 | |||||
8 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 51.00 | 1:39.32 | |||||
9 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 51.44 | 1:45.46 | |||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.78 | 1:52.52 | |||||
11 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.94 | 1:57.29 | |||||
12 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.33 | 1:57.68 | |||||
13 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.03 | 1:58.28 | |||||
14 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.16 | 2:01.40 | |||||
15 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.54 | 2:15.67 | |||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev v. 75 | |||||
- | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v 50m | |||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | afslutning på maven | |||||
- | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v. 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Piger 1 | 1998 | Kalundborg SK | 1:58.29 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.29 | 1:00.14 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.20 | 1:29.34 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 28.95 | 1:58.29 | |||||||
2 | Piger 1 Vordingborg | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:04.20 | ||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 31.17 | 1:02.85 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 30.77 | 1:33.62 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 30.58 | 2:04.20 | |||||||
3 | G3 Gentofte Piger | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.14 | ||||||
Astrid Permin | 2003 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Norah Szczepanski | 2003 | 33.14 | 1:06.56 | |||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 32.59 | 1:39.15 | |||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 31.99 | 2:11.14 | |||||||
4 | Kalundborg Piger 2 | 2002 | Kalundborg SK | 2:12.21 | ||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 33.78 | 1:07.46 | |||||||
Laura Rasmussen | 2004 | 33.46 | 1:40.92 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 31.29 | 2:12.21 | |||||||
5 | Golden Girls | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:13.20 | ||||||
Liva Hansen | 2007 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 32.95 | 1:05.85 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 34.57 | 1:40.42 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 32.78 | 2:13.20 | |||||||
6 | Piger 2 Vordingborg | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:28.31 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Maja Raalund | 2003 | 36.92 | 1:12.52 | |||||||
Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 38.30 | 1:50.82 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 37.49 | 2:28.31 | |||||||
7 | Stt-Stjernerne 1 | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.45 | ||||||
Sofie Korczak | 2004 | 45.27 | 45.27 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 37.93 | 1:23.20 | |||||||
Julie Gerner Knudsen | 2002 | 36.24 | 1:59.44 | |||||||
Mette Gade Nielsen | 2002 | 30.01 | 2:29.45 | |||||||
8 | Kalundborg Piger 3 | 2003 | Kalundborg SK | 2:29.97 | ||||||
Pauline Andersen | 2005 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 39.32 | 1:19.44 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 34.56 | 1:54.00 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 35.97 | 2:29.97 | |||||||
9 | Solrød Piger 2 | 2005 | Solrød Svømmeklub | 2:30.75 | ||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 41.57 | 1:15.19 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 39.74 | 1:54.93 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 35.82 | 2:30.75 | |||||||
10 | AIF Piger | 2003 | Albertslund IF | 2:56.73 | ||||||
Marie Strandquist | 2007 | 47.76 | 47.76 | |||||||
Sofie Riis | 2005 | 43.72 | 1:31.48 | |||||||
Silja Mortensen | 2003 | 38.29 | 2:09.77 | |||||||
Freja Johanna Kepser | 2005 | 46.96 | 2:56.73 | |||||||
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.52 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 36.39 | 1:12.20 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 36.87 | 1:49.07 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 37.45 | 2:26.52 | |||||||
2 | G4 Gentofte 1 Piger | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.65 | ||||||
Johanne Hummelmose | 2006 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 37.82 | 1:16.02 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 35.42 | 1:51.44 | |||||||
Molly Sczzepanski | 2006 | 38.21 | 2:29.65 | |||||||
3 | G4 Gentofte 2 Piger | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.89 | ||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Natascha Sibbern | 2007 | 43.36 | 1:22.48 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 42.79 | 2:05.27 | |||||||
Tate Green | 2006 | 39.62 | 2:44.89 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.53 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 45.82 | 1:28.05 | |||||||
Milla Klausen | 2006 | 43.74 | 2:11.79 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 41.74 | 2:53.53 | |||||||
5 | Gsc Piger 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.96 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 45.63 | ||||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 44.86 | 1:30.49 | |||||||
Olga Krogh-Olsen | 2007 | 1:50.47 | 3:20.96 | |||||||
6 | Stt T2 Girls | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:22.79 | ||||||
Malou Nabe | 2006 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Amalie Møller | 2007 | 1:03.23 | 1:47.07 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 47.90 | 2:34.97 | |||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 47.82 | 3:22.79 | |||||||
7 | Gsk Supergirl | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 3:29.99 | ||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 57.96 | 57.96 | |||||||
Astrid Østerby | 2007 | 57.51 | 1:55.47 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 2:22.65 | 4:18.12 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 3:29.99 | ||||||||
- | Powerpuff Pigerne | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Emma Haagen | 2006 | |||||||||
Lilje Harning Iisager | 2008 | |||||||||
Filippa Zoe Siebert | 2007 | |||||||||
Maja Hansen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Flyvefisk | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej berøring v 125 | |||||
Frida Frost Dunker | 2006 | 51.47 | 51.47 | |||||||
Liva Hansen | 2007 | 51.23 | 1:42.70 | |||||||
- | Team Alt Eller Intet | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | generet bane 4 v 100 | |||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Drenge 1 | 1997 | Kalundborg SK | 1:45.27 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 24.63 | 52.63 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 25.39 | 1:18.02 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 27.25 | 1:45.27 | |||||||
2 | Stt-Stjernerne 1 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:56.45 | ||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 29.02 | 29.02 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 28.98 | 58.00 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 27.95 | 1:25.95 | |||||||
Rasmus Paulsen | 2000 | 30.50 | 1:56.45 | |||||||
3 | Vsk Drenge | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 2:00.54 | ||||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 31.12 | 1:02.20 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 30.44 | 1:32.64 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 27.90 | 2:00.54 | |||||||
4 | Kalundborg Drenge 2 | 1999 | Kalundborg SK | 2:04.87 | ||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 35.08 | 1:05.49 | |||||||
Magnus Loose | 1999 | 26.58 | 1:32.07 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 32.80 | 2:04.87 | |||||||
5 | G3 Gentofte Drenge | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:05.12 | ||||||
Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Anders Hvidt | 2002 | 30.23 | 1:00.35 | |||||||
Harald Riisager | 2003 | 33.66 | 1:34.01 | |||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 31.11 | 2:05.12 | |||||||
6 | Team Terminators | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:13.54 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 32.66 | 1:05.28 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 32.82 | 1:38.10 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 35.44 | 2:13.54 | |||||||
7 | Solrød Drenge 1 | 2000 | Solrød Svømmeklub | 2:14.66 | ||||||
Morten Kilhof | 2000 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Thor Bjørn Skinne | 2003 | 40.57 | 1:10.79 | |||||||
Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 37.32 | 1:48.11 | |||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 26.55 | 2:14.66 | |||||||
8 | AIF Drenge | 2002 | Albertslund IF | 2:47.58 | ||||||
Emil Strandquist | 2005 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Luca Kepser | 2007 | 1:02.54 | 1:39.35 | |||||||
Mathias Simoni | 2002 | 27.96 | 2:07.31 | |||||||
Gustav Bille Gørtz | 2006 | 40.27 | 2:47.58 | |||||||
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.28 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 32.26 | 1:06.43 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 34.30 | 1:40.73 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 33.55 | 2:14.28 | |||||||
2 | Små Men Rå | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.44 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 37.55 | 1:11.66 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 32.31 | 1:43.97 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 32.47 | 2:16.44 | |||||||
3 | G4 Gentofte 1 Drenge | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.45 | ||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 39.45 | 39.45 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 36.18 | 1:15.63 | |||||||
August Sølvsteen | 2005 | 36.65 | 1:52.28 | |||||||
August Taul | 2006 | 34.17 | 2:26.45 | |||||||
4 | Gsc Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.15 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 40.92 | 1:18.71 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 36.81 | 1:55.52 | |||||||
Frederik Molin | 2005 | 41.63 | 2:37.15 | |||||||
5 | Team Rocket | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:42.81 | ||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 41.96 | 41.96 | |||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 41.82 | 1:23.78 | |||||||
Emil Olsen | 2006 | 37.94 | 2:01.72 | |||||||
Jonas Hayatzaki | 2007 | 41.09 | 2:42.81 | |||||||
6 | Gsks Batman 1 | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 2:44.78 | ||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 42.67 | 42.67 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 51.39 | 1:34.06 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 27.68 | 2:01.74 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 43.04 | 2:44.78 | |||||||
7 | G4 Gentofte 2 Drenge | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.80 | ||||||
Christian Nimb | 2006 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 40.97 | 1:20.85 | |||||||
Louie Hansen | 2005 | 40.13 | 2:00.98 | |||||||
August Emil K. Clausen | 2006 | 43.82 | 2:44.80 | |||||||
8 | Kalundborg Drenge 3 | 2005 | Kalundborg SK | 2:52.68 | ||||||
Thoke Thomsen | 2006 | 48.04 | 48.04 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 42.35 | 1:30.39 | |||||||
David Stoklund | 2008 | 40.69 | 2:11.08 | |||||||
Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 41.60 | 2:52.68 | |||||||
9 | Minisoldater | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:06.08 | ||||||
Marinus Leisvig | 2007 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Laurits Vestergaard | 2008 | 46.28 | 1:33.64 | |||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | 41.73 | 2:15.37 | |||||||
Theodor van Overeem | 2007 | 50.71 | 3:06.08 | |||||||
- | Gsc Drenge 3 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Mattias Sand Nielsen | 2005 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 41.21 | 1:20.31 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 48.84 | 2:09.15 | |||||||
- | Stt T2 Boys | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | Gik på bunden v 175 | |||||
Louie Bruhn Nielsen | 2008 | |||||||||
Lau Gerner Knudsen | 2007 | 3:08.88 | 3:08.88 | |||||||
Toke Hjalholdt | 2007 | 44.85 | 3:53.73 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.85 | 1:31.49 | |||||
2 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.92 | 1:31.55 | |||||
3 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.42 | 1:31.87 | |||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 43.86 | 1:34.39 | |||||
5 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.11 | 1:35.86 | |||||
6 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.30 | 1:37.10 | |||||
7 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.39 | 1:37.70 | |||||
8 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.84 | 1:38.55 | |||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.45 | 1:39.24 | |||||
10 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.62 | 1:41.18 | |||||
11 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.32 | 1:41.68 | |||||
12 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.37 | 1:43.45 | |||||
13 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.15 | 1:44.33 | |||||
14 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.18 | 1:45.02 | |||||
15 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.40 | 1:45.22 | |||||
16 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 54.35 | 1:45.37 | |||||
17 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 47.88 | 1:46.04 | |||||
18 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.40 | 1:46.90 | |||||
19 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.49 | 1:48.17 | |||||
20 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.09 | 1:48.85 | |||||
21 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.27 | 1:50.34 | |||||
22 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.13 | 1:51.24 | |||||
23 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.90 | 1:51.57 | |||||
24 | Natascha Sibbern | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 54.41 | 1:52.97 | |||||
25 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.77 | 1:57.02 | |||||
26 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.58 | 2:05.27 | |||||
27 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.84 | 2:14.06 | |||||
28 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.29 | 2:24.80 | |||||
29 | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.23 | 2:27.41 | |||||
- | Malou Nabe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Aynkrone arme v star | |||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samtidig ber. 75m | |||||
- | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | brystben v start | |||||
- | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | asynkrone arme v 15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.09 | 1:22.44 | |||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.90 | 1:23.22 | |||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.70 | 1:25.89 | |||||
4 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.74 | 1:27.01 | |||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.71 | 1:29.13 | |||||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.50 | 1:29.25 | |||||
7 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.97 | 1:29.48 | |||||
8 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.85 | 1:31.56 | |||||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.79 | 1:31.91 | |||||
10 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 44.46 | 1:33.27 | |||||
11 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 42.80 | 1:33.80 | |||||
12 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.95 | 1:37.20 | |||||
13 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.41 | 1:37.85 | |||||
14 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.57 | 1:38.64 | |||||
15 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.36 | 1:39.73 | |||||
16 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 51.18 | 1:44.54 | |||||
17 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.37 | 1:44.98 | |||||
18 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.36 | 1:45.55 | |||||
19 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.78 | 1:46.31 | |||||
20 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.58 | 1:47.49 | |||||
21 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.59 | 1:47.50 | |||||
22 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.10 | 1:48.48 | |||||
23 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 54.57 | 1:48.86 | |||||
24 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 53.29 | 1:50.68 | |||||
25 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.13 | 1:54.51 | |||||
26 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.59 | 1:54.70 | |||||
27 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.86 | 1:54.78 | |||||
28 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.56 | 1:55.21 | |||||
29 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 56.16 | 1:55.94 | |||||
30 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.52 | 1:56.13 | |||||
31 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 59.58 | 1:58.33 | |||||
32 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.86 | 1:58.75 | |||||
33 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.66 | 1:59.98 | |||||
34 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.10 | 2:00.73 | |||||
35 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.83 | 2:01.12 | |||||
36 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.93 | 2:15.25 | |||||
- | August Emil K. Clausen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut på mave v50m | |||||
- | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ej samt ber v 75m | |||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ej samtidig ber v75m | |||||
- | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ej synkr arme v star | |||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | asynk. arme v start | |||||
- | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | 2 flyben efter 50m | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.47 | 1:33.41 | |||||
2 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.54 | 1:51.02 | |||||
3 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.72 | 1:58.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 36.09 | 1:19.66 | 2:07.33 | 2:47.60 | |||
2 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.91 | 1:23.55 | 2:13.30 | 2:52.80 | |||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.79 | 1:23.77 | 2:16.53 | 2:54.21 | |||
4 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.77 | 1:23.07 | 2:18.75 | 2:58.20 | |||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.16 | 1:28.56 | 2:19.25 | 3:02.12 | |||
6 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.45 | 1:32.91 | 2:19.80 | 3:03.65 | |||
7 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 44.96 | 1:35.00 | 2:30.25 | 3:12.16 | |||
8 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 41.74 | 1:32.44 | 2:29.53 | 3:13.04 | |||
- | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej samt ber v 150m | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 34.49 | 1:17.53 | 2:05.36 | 2:42.81 | |||
2 | Anna Maria Madsen | 2004 | VAT Copenhagen | 37.01 | 1:20.89 | 2:07.81 | 2:46.50 | |||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 37.53 | 1:20.27 | 2:09.98 | 2:48.27 | |||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 34.92 | 1:18.22 | 2:14.32 | 2:52.15 | |||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.68 | 1:28.48 | 2:19.23 | 2:56.78 | |||
6 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.60 | 1:26.66 | 2:21.87 | 3:00.93 | |||
7 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 41.93 | 1:29.93 | 2:23.56 | 3:01.40 | |||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.87 | 1:29.37 | 2:23.27 | 3:04.39 | |||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 41.44 | 1:30.74 | 2:23.68 | 3:07.31 | |||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.26 | 1:30.46 | 2:23.15 | 3:07.54 | |||
11 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 45.43 | 1:34.10 | 2:30.29 | 3:09.75 | |||
12 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.77 | 1:35.08 | 2:31.34 | 3:11.70 | |||
13 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 48.84 | 1:38.15 | 2:28.74 | 3:12.17 | |||
14 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.35 | 1:34.42 | 2:31.28 | 3:16.11 | |||
15 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 49.19 | 1:40.17 | 2:42.24 | 3:26.63 | |||
16 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 53.25 | 1:44.10 | 2:48.43 | 3:33.82 | |||
17 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 51.73 | 1:47.74 | 2:46.03 | 3:36.06 | |||
18 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 53.57 | 1:52.98 | 2:50.48 | 3:39.06 | |||
19 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 55.63 | 1:52.68 | 2:57.01 | 3:44.62 | |||
20 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 51.44 | 1:53.28 | 2:52.94 | 3:51.04 | |||
21 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 54.07 | 1:51.47 | 3:04.74 | 4:01.63 | |||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 30.79 | 1:06.98 | 1:49.55 | 2:21.97 | |||
2 | Casper Koch Henriksen | 2002 | VAT Copenhagen | 31.20 | 1:11.03 | 1:51.65 | 2:27.86 | |||
3 | Oskar Skov Grell | 2002 | VAT Copenhagen | 32.45 | 1:11.58 | 1:56.48 | 2:30.58 | |||
4 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.33 | 1:22.37 | 2:13.48 | 2:53.56 | |||
5 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.72 | 1:22.16 | 2:19.14 | 2:59.60 | |||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.65 | 1:19.79 | 2:25.77 | 3:00.95 | |||
7 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.02 | 1:37.99 | 2:40.04 | 3:28.77 | |||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.13 | 1:10.29 | 1:57.85 | 2:32.11 | |||
2 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.46 | 1:17.57 | 2:03.52 | 2:40.83 | |||
3 | Asger Johansen | 2003 | VAT Copenhagen | 36.39 | 1:23.19 | 2:08.39 | 2:47.76 | |||
4 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 38.41 | 1:20.15 | 2:14.84 | 2:51.74 | |||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.80 | 1:21.30 | 2:14.16 | 2:51.99 | |||
6 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 43.51 | 1:26.52 | 2:19.74 | 2:57.78 | |||
7 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 40.81 | 1:28.72 | 2:23.94 | 3:02.00 | |||
8 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 43.14 | 1:30.51 | 2:22.08 | 3:02.79 | |||
9 | Harry Sanders | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.76 | 1:29.14 | 2:25.20 | 3:07.73 | |||
10 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 46.72 | 1:34.24 | 2:25.36 | 3:10.17 | |||
11 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.70 | 1:31.60 | 2:28.17 | 3:10.65 | |||
12 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 50.03 | 1:41.99 | 2:42.23 | 3:24.08 | |||
13 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 47.11 | 1:41.83 | 2:39.27 | 3:27.10 | |||
- | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.87 | ||||||
2 | Tate Green | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.10 | ||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.38 | ||||||
4 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.95 | ||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 48.18 | ||||||
6 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.42 | ||||||
7 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.58 | ||||||
8 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.56 | ||||||
9 | Natascha Sibbern | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 53.56 | ||||||
10 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.57 | ||||||
11 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.61 | ||||||
12 | Carla Sølvsteen Lunde | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 54.14 | ||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.26 | ||||||
14 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.66 | ||||||
15 | Roos Klep | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 54.78 | ||||||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.14 | ||||||
17 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.00 | ||||||
18 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 56.91 | ||||||
19 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 57.78 | ||||||
20 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.24 | ||||||
21 | Asta Elisabeth Nielsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.45 | ||||||
22 | Josephine Hvidberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.02 | ||||||
23 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.24 | ||||||
24 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.73 | ||||||
25 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.82 | ||||||
- | Josephine Walker | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Amalie Mohr | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt ber v afsl | |||||
- | Rosie Crosskey | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt ber v afsl | |||||
- | Thilde Hjortshøj | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt ber v afsl | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 56.10 | ||||||
- | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.24 | ||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.69 | ||||||
4 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.32 | ||||||
5 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.62 | ||||||
6 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.87 | ||||||
7 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.05 | ||||||
8 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 47.31 | ||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.33 | ||||||
10 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.94 | ||||||
11 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 49.69 | ||||||
12 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.60 | ||||||
13 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.04 | ||||||
14 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 55.05 | ||||||
15 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.16 | ||||||
16 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.48 | ||||||
17 | Anton S. E. Nannestad | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 57.46 | ||||||
18 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 58.22 | ||||||
19 | August Emil K. Clausen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 58.81 | ||||||
20 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
21 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.16 | ||||||
22 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.13 | ||||||
23 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.27 | ||||||
24 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.97 | ||||||
25 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.58 | ||||||
- | Christian Qvist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | asynkr arme v start | |||||
- | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt ber v 50 m | |||||
- | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | asynkr. arme v start | |||||
- | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | asynkr ben v 45m | |||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 51.75 | ||||||
2 | Alexandros Stoev | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 53.24 | ||||||
3 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.78 | ||||||
4 | Tobias Lund | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 33.17 | 1:11.83 | |||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | VAT Copenhagen | 33.55 | 1:11.96 | |||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | VAT Copenhagen | 32.76 | 1:12.54 | |||||
4 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 40.28 | 1:27.50 | |||||
5 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.96 | 1:28.07 | |||||
6 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.34 | 1:29.86 | |||||
7 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.24 | 1:30.30 | |||||
- | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | hænger i banetov v65 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 35.04 | 1:14.53 | |||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.84 | 1:19.49 | |||||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.29 | 1:23.84 | |||||
4 | Julie Dahl | 2004 | VAT Copenhagen | 40.54 | 1:26.98 | |||||
5 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.20 | 1:27.39 | |||||
6 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 41.50 | 1:28.38 | |||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 40.11 | 1:32.09 | |||||
8 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.23 | 1:33.94 | |||||
9 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.52 | 1:37.87 | |||||
10 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 46.06 | 1:40.85 | |||||
11 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.83 | 1:44.64 | |||||
12 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 48.87 | 1:45.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | VAT Copenhagen | 28.60 | 1:02.07 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VAT Copenhagen | 29.57 | 1:03.51 | |||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.86 | 1:07.49 | |||||
4 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 33.76 | 1:10.05 | |||||
5 | Oskar Skov Grell | 2002 | VAT Copenhagen | 32.79 | 1:12.04 | |||||
6 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 32.55 | 1:16.16 | |||||
7 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.15 | 1:16.76 | |||||
8 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.42 | 1:18.19 | |||||
9 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.31 | 1:18.48 | |||||
10 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.68 | 1:20.06 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 30.90 | 1:07.54 | |||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 36.99 | 1:18.58 | |||||
3 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.23 | 1:25.03 | |||||
4 | Samuel Risager | 2003 | VAT Copenhagen | 42.10 | 1:32.91 | |||||
5 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.80 | 1:36.09 | |||||
6 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 46.06 | 1:36.98 | |||||
7 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.14 | 1:49.76 | |||||
8 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.53 | 1:50.61 | |||||
- | Asger Johansen | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | brystben v 90m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 38.86 | 1:23.02 | 2:08.69 | 2:51.57 | |||
2 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 41.98 | 1:27.73 | 2:13.28 | 2:57.41 | |||
3 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 42.07 | 1:28.49 | 2:15.41 | 2:58.87 | |||
- | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bev 100 m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 38.40 | 1:22.03 | 2:05.93 | 2:46.25 | |||
2 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 3:06.20 | ||||||
3 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.40 | 1:37.45 | 2:28.73 | 3:19.54 | |||
4 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.49 | 1:38.41 | 2:31.26 | 3:21.91 | |||
- | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | ej berøring v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.11 | 1:04.54 | 1:40.47 | 2:15.80 | |||
2 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 37.34 | 1:18.01 | 1:59.02 | 2:40.36 | |||
3 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 40.58 | 1:25.56 | 2:13.15 | 2:54.99 | |||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 39.01 | 1:20.37 | 2:03.16 | 2:44.72 | |||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.73 | 1:21.94 | 2:05.20 | 2:44.74 | |||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.30 | 1:22.23 | 2:06.76 | 2:51.22 | |||
4 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 47.16 | 1:36.18 | 2:24.69 | 3:12.46 | |||
5 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.41 | 1:43.94 | 2:37.70 | 3:29.75 | |||
6 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 54.78 | 1:53.62 | 2:50.89 | 3:43.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Piger 1 | 1998 | Kalundborg SK | 2:13.12 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 39.32 | 1:13.38 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.35 | 1:43.73 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 29.39 | 2:13.12 | |||||||
2 | Piger 1 Vordingborg | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:23.54 | ||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 41.70 | 1:17.96 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 33.83 | 1:51.79 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 31.75 | 2:23.54 | |||||||
3 | Golden Girls | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.02 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 1:50.02 | 2:29.63 | |||||||
Liva Hansen | 2007 | 39 | 2:30.02 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 2:30.02 | ||||||||
4 | Kalundborg Piger 2 | 2002 | Kalundborg SK | 2:34.47 | ||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 45.76 | 1:23.09 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 37.81 | 2:00.90 | |||||||
Laura Rasmussen | 2004 | 33.57 | 2:34.47 | |||||||
5 | Solrød Piger 1 | 2002 | Solrød Svømmeklub | 2:39.60 | ||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 39.93 | 39.93 | |||||||
Ida Bekker Poulsen | 2002 | 45.82 | 1:25.75 | |||||||
Julie Silberg | 2002 | 37.31 | 2:03.06 | |||||||
Silje Juhl Nielsen | 2003 | 36.54 | 2:39.60 | |||||||
6 | Piger 2 Vordingborg | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:43.94 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 46.40 | 1:27.50 | |||||||
Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 41.11 | 2:08.61 | |||||||
Maja Raalund | 2003 | 35.33 | 2:43.94 | |||||||
7 | AIF Piger | 2003 | Albertslund IF | 2:53.29 | ||||||
Silja Mortensen | 2003 | 42.85 | 42.85 | |||||||
Laura Buchmann | 2004 | 46.52 | 1:29.37 | |||||||
Asta Kristensen | 2004 | 40.78 | 2:10.15 | |||||||
Emma Riis | 2005 | 43.14 | 2:53.29 | |||||||
- | Stt-Stjernerne 1 | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | Forkert 1 svømmer | |||||
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | G4 Gentofte 1 Piger | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.44 | ||||||
Tate Green | 2006 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 51.75 | 1:33.61 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 40.55 | 2:14.16 | |||||||
Johanne Hummelmose | 2006 | 37.28 | 2:51.44 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.43 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 45.70 | 45.70 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 50.43 | 1:36.13 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 42.94 | 2:19.07 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 37.36 | 2:56.43 | |||||||
3 | Team Alt Eller Intet | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:09.67 | ||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 55.32 | 55.32 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 53.71 | 1:49.03 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 38.30 | 2:27.33 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 42.34 | 3:09.67 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.85 | ||||||
Maise Trærup Tychsen | 2006 | 46.39 | 46.39 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 50.05 | 1:36.44 | |||||||
Milla Klausen | 2006 | 49.87 | 2:26.31 | |||||||
Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | 45.54 | 3:11.85 | |||||||
5 | Gsc Piger 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.26 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 50.62 | 50.62 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 2:02.00 | 2:52.62 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 3:35.26 | 3:35.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Drenge 1 | 1997 | Kalundborg SK | 1:55.99 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 30.73 | 1:00.90 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 27.67 | 1:28.57 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 27.42 | 1:55.99 | |||||||
2 | Stt-Stjernerne 1 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.76 | ||||||
Rasmus Paulsen | 2000 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 40.61 | 1:15.59 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 30.62 | 1:46.21 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 28.55 | 2:14.76 | |||||||
3 | Vsk Drenge | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 2:21.65 | ||||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 41.71 | 1:17.01 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 33.15 | 1:50.16 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 31.49 | 2:21.65 | |||||||
4 | Kalundborg Drenge 2 | 1999 | Kalundborg SK | 2:25.06 | ||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 42.39 | 1:16.89 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 41.25 | 1:58.14 | |||||||
Magnus Loose | 1999 | 26.92 | 2:25.06 | |||||||
5 | Suicide Squad | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.60 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 44.24 | 1:22.04 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 36.16 | 1:58.20 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 32.40 | 2:30.60 | |||||||
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.51 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 44.48 | 1:23.48 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 34.61 | 1:58.09 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 32.42 | 2:30.51 | |||||||
2 | Små Men Rå | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:35.67 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 47.28 | 1:24.94 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 38.02 | 2:02.96 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 32.71 | 2:35.67 | |||||||
3 | G4 Gentofte 1 Drenge | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.04 | ||||||
August Taul | 2006 | 45.36 | 45.36 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 55.28 | 1:40.64 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 40.52 | 2:21.16 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 33.88 | 2:55.04 | |||||||
4 | Gsc Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.21 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 1:41.30 | 2:24.61 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 40.60 | 3:05.21 | |||||||
Anders Junker | 2005 | 3:05.21 | ||||||||
5 | Team Rocket | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:17.57 | ||||||
Jonas Hayatzaki | 2007 | 51.52 | 51.52 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 52.88 | 1:44.40 | |||||||
Emil Olsen | 2006 | 51.44 | 2:35.84 | |||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 41.73 | 3:17.57 | |||||||
6 | Gsks Drenge 1 | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 3:17.61 | ||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 50.15 | 50.15 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 49.85 | 1:40.00 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 53.78 | 2:33.78 | |||||||
Anton Serizawa | 2006 | 43.83 | 3:17.61 | |||||||
7 | Gsc Drenge 3 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:28.49 | ||||||
Tobias Reimer Christensen | 2006 | 55.19 | 55.19 | |||||||
Tore Krogh | 2006 | 52.81 | 1:48.00 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 39.71 | 2:27.71 | |||||||
William Zeeberg Iversen | 2006 | 1:00.78 | 3:28.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 29.23 | ||||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 30.14 | ||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 30.14 | ||||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 30.76 | ||||||
5 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.36 | ||||||
6 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 33.39 | ||||||
7 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.48 | ||||||
8 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.09 | ||||||
9 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.24 | ||||||
10 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.75 | ||||||
11 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.59 | ||||||
12 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 36.07 | ||||||
13 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.42 | ||||||
14 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 37.36 | ||||||
14 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 37.36 | ||||||
16 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.00 | ||||||
17 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 41.23 | ||||||
18 | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.18 | ||||||
19 | Siff Øhlenschlæger | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.22 | ||||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | tyvstart | |||||
- | Xenia Huryn | 2000 | VAT Copenhagen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 30.08 | ||||||
2 | Anna Maria Madsen | 2004 | VAT Copenhagen | 31.85 | ||||||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 33.11 | ||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 33.34 | ||||||
5 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 33.43 | ||||||
6 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 33.60 | ||||||
7 | Julie Dahl | 2004 | VAT Copenhagen | 35.06 | ||||||
8 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.22 | ||||||
9 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 36.39 | ||||||
10 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 36.78 | ||||||
11 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 37.00 | ||||||
12 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.31 | ||||||
13 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.78 | ||||||
14 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 38.06 | ||||||
15 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.10 | ||||||
16 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 39.50 | ||||||
17 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.85 | ||||||
18 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.49 | ||||||
19 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 40.64 | ||||||
20 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.45 | ||||||
21 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 43.19 | ||||||
22 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.59 | ||||||
23 | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.15 | ||||||
24 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.84 | ||||||
25 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 45.23 | ||||||
26 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.26 | ||||||
- | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.78 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | ||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 38.08 | ||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.66 | ||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.70 | ||||||
6 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 40.18 | ||||||
7 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.45 | ||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.52 | ||||||
9 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.20 | ||||||
10 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.69 | ||||||
11 | Amalie Mohr | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.01 | ||||||
12 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.47 | ||||||
13 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.21 | ||||||
14 | Roos Klep | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 45.27 | ||||||
15 | Carla Sølvsteen Lunde | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 46.48 | ||||||
16 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.72 | ||||||
17 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.19 | ||||||
18 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.26 | ||||||
19 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 48.11 | ||||||
20 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | Solrød Svømmeklub | 48.70 | ||||||
21 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 48.84 | ||||||
22 | Rosie Crosskey | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.41 | ||||||
23 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.72 | ||||||
24 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.35 | ||||||
25 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.65 | ||||||
26 | Josephine Walker | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.89 | ||||||
27 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 52.28 | ||||||
28 | Josephine Hvidberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 52.74 | ||||||
29 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.83 | ||||||
30 | Astrid Østerby | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 58.12 | ||||||
- | Malou Nabe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Asta Elisabeth Nielsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.15 | ||||||
2 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.54 | ||||||
3 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 49.64 | ||||||
4 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 55.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 25.37 | ||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 26.48 | ||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 27.02 | ||||||
4 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 27.28 | ||||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 27.53 | ||||||
6 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.09 | ||||||
7 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 29.41 | ||||||
8 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 30.10 | ||||||
9 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.57 | ||||||
10 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.62 | ||||||
11 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.23 | ||||||
12 | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.45 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | VAT Copenhagen | 25.32 | ||||||
2 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.19 | ||||||
3 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.98 | ||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.03 | ||||||
5 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | Solrød Svømmeklub | 36.78 | ||||||
6 | Samuel Risager | 2003 | VAT Copenhagen | 37.15 | ||||||
7 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 37.76 | ||||||
8 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 39.15 | ||||||
9 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.20 | ||||||
10 | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.35 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.10 | ||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.86 | ||||||
3 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.98 | ||||||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 35.45 | ||||||
5 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.05 | ||||||
6 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | ||||||
7 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.06 | ||||||
8 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.17 | ||||||
9 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.54 | ||||||
10 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.42 | ||||||
11 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.48 | ||||||
12 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.57 | ||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.71 | ||||||
14 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.82 | ||||||
15 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.93 | ||||||
16 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.14 | ||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.37 | ||||||
18 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.38 | ||||||
19 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 41.47 | ||||||
20 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 41.88 | ||||||
21 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.45 | ||||||
22 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.70 | ||||||
23 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.78 | ||||||
24 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.81 | ||||||
25 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.40 | ||||||
26 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 46.02 | ||||||
27 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.22 | ||||||
28 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 46.24 | ||||||
29 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 46.62 | ||||||
30 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.78 | ||||||
31 | Christian Qvist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.67 | ||||||
32 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.07 | ||||||
33 | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.86 | ||||||
34 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.32 | ||||||
- | Anton S. E. Nannestad | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexandros Stoev | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.71 | ||||||
2 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 42.09 | ||||||
3 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 48.06 | ||||||
4 | Tobias Lund | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.60 | ||||||
5 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.06 | ||||||
- | Louie Bruhn Nielsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.07 | ||||||
2 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.81 | ||||||
3 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.02 | ||||||
4 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.31 | ||||||
5 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.39 | ||||||
6 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 51.71 | ||||||
7 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 52.26 | ||||||
8 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 53.31 | ||||||
9 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.59 | ||||||
10 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.20 | ||||||
11 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.01 | ||||||
12 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.84 | ||||||
13 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.38 | ||||||
14 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.39 | ||||||
14 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.39 | ||||||
16 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 1:00.31 | ||||||
17 | Natascha Sibbern | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.06 | ||||||
18 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.90 | ||||||
19 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.62 | ||||||
20 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.84 | ||||||
21 | Astrid Østerby | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.99 | ||||||
22 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.43 | ||||||
- | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | tyvstart | |||||
- | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | 2 flyben v start | |||||
- | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | ej samtidig ber v 50 | |||||
- | Sophie Nøddebo Kabel | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej samtidig ber v 25 | |||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | asynkrone ben v15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.89 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.66 | ||||||
3 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.83 | ||||||
4 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.49 | ||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.03 | ||||||
6 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 48.24 | ||||||
7 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 48.80 | ||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.87 | ||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 49.03 | ||||||
10 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.45 | ||||||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 52.65 | ||||||
12 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 53.43 | ||||||
13 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 53.50 | ||||||
14 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.41 | ||||||
15 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.96 | ||||||
16 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 1:00.68 | ||||||
17 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.09 | ||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.73 | ||||||
19 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.12 | ||||||
20 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.19 | ||||||
21 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.26 | ||||||
- | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | ej samtidig ber v50 | |||||
- | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | flere flyben i start | |||||
- | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | asynkrone ben v 35m | |||||
- | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.62 | ||||||
2 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.40 | ||||||
3 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.59 | ||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.15 | ||||||
5 | Louie Bruhn Nielsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.32 | ||||||
6 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.92 | ||||||
- | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 39.76 | 1:23.34 | |||||
2 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.66 | 1:26.87 | |||||
3 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.02 | 1:26.92 | |||||
4 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.36 | 1:27.00 | |||||
5 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 41.16 | 1:27.15 | |||||
6 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.74 | 1:32.14 | |||||
7 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 46.91 | 1:37.98 | |||||
8 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 48.04 | 1:40.09 | |||||
9 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 49.20 | 1:43.44 | |||||
10 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.18 | 1:47.14 | |||||
11 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 50.98 | 1:47.23 | |||||
12 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.14 | 1:52.76 | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 39.80 | 1:25.54 | |||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 42.32 | 1:28.88 | |||||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.23 | 1:30.07 | |||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.84 | 1:37.02 | |||||
5 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 48.23 | 1:37.19 | |||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 45.57 | 1:37.32 | |||||
7 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 47.25 | 1:38.85 | |||||
8 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 47.47 | 1:39.53 | |||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 46.98 | 1:40.26 | |||||
10 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.05 | 1:40.38 | |||||
11 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 48.49 | 1:41.75 | |||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 50.25 | 1:44.41 | |||||
13 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 50.54 | 1:45.63 | |||||
14 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 50.71 | 1:46.04 | |||||
15 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.76 | 1:48.19 | |||||
16 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 51.12 | 1:49.22 | |||||
17 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 52.17 | 1:51.48 | |||||
18 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 52.04 | 1:51.53 | |||||
19 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 53.85 | 1:52.70 | |||||
20 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 52.49 | 1:52.79 | |||||
21 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.97 | 1:58.99 | |||||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 32.95 | 1:10.40 | |||||
2 | Casper Koch Henriksen | 2002 | VAT Copenhagen | 34.57 | 1:13.44 | |||||
3 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen | 35.10 | 1:15.21 | |||||
4 | Victor N Andersen | 2000 | VAT Copenhagen | 37.09 | 1:18.00 | |||||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.27 | 1:22.23 | |||||
6 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.56 | 1:27.17 | |||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.40 | 1:35.53 | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Johansen | 2003 | VAT Copenhagen | 38.04 | 1:21.63 | |||||
2 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.07 | 1:24.33 | |||||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.91 | 1:32.06 | |||||
4 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.93 | 1:32.64 | |||||
5 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.64 | 1:32.86 | |||||
6 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 44.82 | 1:34.36 | |||||
7 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 49.37 | 1:47.32 | |||||
8 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 52.51 | 1:49.58 | |||||
9 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.76 | 1:49.69 | |||||
10 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 53.82 | 1:56.49 | |||||
- | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | Solrød Svømmeklub | DSQ | ej samtidig v50 m | |||||
- | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samtidig v 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 31.90 | 1:07.44 | 1:43.93 | 2:19.94 | |||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | VAT Copenhagen | 33.71 | 1:10.46 | 1:47.92 | 2:23.71 | |||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.73 | 1:09.86 | 1:47.60 | 2:25.51 | |||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | VAT Copenhagen | 33.28 | 1:10.51 | 1:47.92 | 2:25.97 | |||
5 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 33.90 | 1:12.81 | 1:52.19 | 2:29.98 | |||
6 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.85 | 1:16.19 | 1:57.77 | 2:36.97 | |||
7 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.72 | 1:15.49 | 1:56.81 | 2:37.56 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 34.34 | 1:12.02 | 1:50.68 | 2:27.02 | |||
2 | Anna Maria Madsen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.32 | 1:14.00 | 1:54.40 | 2:33.14 | |||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.59 | 1:15.18 | 1:55.69 | 2:34.21 | |||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.69 | 1:17.49 | 1:59.20 | 2:36.97 | |||
5 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.37 | 1:18.36 | 1:59.80 | 2:39.07 | |||
6 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.92 | 1:23.75 | 2:09.03 | 2:50.64 | |||
7 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.01 | 1:25.74 | 2:10.80 | 2:54.79 | |||
8 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.01 | 1:27.56 | 2:13.55 | 2:57.26 | |||
9 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.44 | 1:28.52 | 2:15.76 | 3:02.38 | |||
10 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.73 | 1:32.14 | 2:22.46 | 3:08.14 | |||
11 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.54 | 1:31.38 | 2:21.75 | 3:08.21 | |||
12 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.52 | 1:34.25 | 2:25.22 | 3:13.89 | |||
13 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 47.95 | 1:43.83 | 2:38.21 | 3:29.67 | |||
14 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.52 | 1:42.56 | 2:38.50 | 3:29.80 | |||
15 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 47.14 | 1:42.45 | 2:39.14 | 3:32.24 | |||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 28.98 | 1:00.40 | 1:33.48 | 2:06.83 | |||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | VAT Copenhagen | 28.69 | 1:01.15 | 1:35.07 | 2:07.03 | |||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VAT Copenhagen | 30.56 | 1:04.90 | 1:38.27 | 2:11.46 | |||
4 | August Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.50 | 1:02.37 | 1:37.16 | 2:13.11 | |||
5 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.61 | 1:10.56 | 1:48.20 | 2:23.47 | |||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.55 | 1:10.36 | 1:47.70 | 2:24.23 | |||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 33.07 | 1:10.44 | 1:48.35 | 2:24.24 | |||
8 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 32.03 | 1:09.17 | 1:48.66 | 2:24.44 | |||
9 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 38.34 | 1:20.47 | 2:04.35 | 2:46.90 | |||
10 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.97 | 1:30.88 | 2:21.58 | 3:11.54 | |||
- | Thomas Langvad | 2002 | VAT Copenhagen | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 30.55 | 1:03.74 | 1:37.59 | 2:11.16 | |||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 30.48 | 1:05.13 | 1:40.37 | 2:14.38 | |||
3 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 32.87 | 1:08.96 | 1:45.85 | 2:21.81 | |||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.07 | 1:09.83 | 1:47.92 | 2:26.14 | |||
5 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.99 | 1:12.69 | 1:50.72 | 2:27.21 | |||
6 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 35.92 | 1:15.27 | 1:54.06 | 2:31.31 | |||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.32 | 1:14.33 | 1:53.85 | 2:32.14 | |||
8 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.24 | 1:13.68 | 1:54.24 | 2:32.55 | |||
9 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.55 | 1:17.56 | 1:57.58 | 2:35.02 | |||
10 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | 1:17.56 | 1:58.84 | 2:37.49 | |||
11 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.24 | 1:21.61 | 2:04.00 | 2:45.42 | |||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.32 | 1:20.78 | 2:05.51 | 2:46.75 | |||
13 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.32 | 1:28.47 | 2:15.47 | 3:00.59 | |||
- | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Harry Sanders | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:46 |