Resultat för Tyropen Skellefteå
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 13:25 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 40.04 | ||||||
2 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 42.95 | ||||||
3 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 47.25 | ||||||
4 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 47.58 | ||||||
5 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.37 | ||||||
6 | Marilyn Devismes | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.09 | ||||||
7 | Nora Sehlström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 50.61 | ||||||
8 | Hanna Demby | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 54.03 | ||||||
9 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.27 | ||||||
10 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.20 | ||||||
11 | Maja Lundh | 2005 | Lycksele Idrottsförening | 1:09.75 | ||||||
12 | Fanny Berggren | 2006 | Burträsk Simpolare | 1:16.10 | ||||||
- | Clara Rantzow | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 34.51 | ||||||
2 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 36.34 | ||||||
3 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 37.78 | ||||||
4 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.32 | ||||||
5 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.71 | ||||||
6 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 38.80 | ||||||
7 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 38.97 | ||||||
8 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 39.05 | ||||||
9 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.15 | ||||||
10 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.02 | ||||||
11 | Selma Vesterlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.07 | ||||||
12 | Ebba Lindh | 2004 | Burträsk Simpolare | 48.31 | ||||||
13 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 49.10 | ||||||
14 | Dina Renberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.25 | ||||||
15 | Emmy Berggren | 2004 | Burträsk Simpolare | 1:07.79 | ||||||
- | Emmy Olofsson | 2003 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.28 | ||||||
2 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 31.55 | ||||||
3 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 31.58 | ||||||
4 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 31.77 | ||||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 31.85 | ||||||
6 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 32.32 | ||||||
7 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 32.56 | ||||||
8 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.84 | ||||||
9 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 33.11 | ||||||
10 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 33.32 | ||||||
11 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.57 | ||||||
12 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 33.82 | ||||||
13 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.00 | ||||||
14 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 34.65 | ||||||
15 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 34.99 | ||||||
16 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 35.89 | ||||||
17 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 36.61 | ||||||
18 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 36.69 | ||||||
19 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.18 | ||||||
20 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.03 | ||||||
21 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.66 | ||||||
22 | Elvira Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.76 | ||||||
23 | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.86 | ||||||
24 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 39.94 | ||||||
25 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 41.07 | ||||||
26 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.56 | ||||||
27 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.13 | ||||||
28 | Milla Degerman | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.33 | ||||||
29 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 47.87 | ||||||
30 | Sanna Nilsson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.14 | ||||||
- | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 29.94 | ||||||
2 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 31.05 | ||||||
3 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 31.28 | ||||||
4 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.58 | ||||||
5 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 33.51 | ||||||
6 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 33.60 | ||||||
7 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 34.50 | ||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.66 | ||||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 29.13 | ||||||
2 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 29.13 | ||||||
4 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.00 | ||||||
5 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.69 | ||||||
6 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.10 | ||||||
7 | Jenny Johansson | 1988 | IKSU Simning | 34.70 | ||||||
8 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 13:25 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | 40.33 | ||||||
2 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 45.87 | ||||||
3 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.03 | ||||||
- | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 31.90 | ||||||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.55 | ||||||
3 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 34.88 | ||||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 37.45 | ||||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.01 | ||||||
6 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.64 | ||||||
7 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.76 | ||||||
8 | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.44 | ||||||
9 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.64 | ||||||
10 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.74 | ||||||
11 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 40.78 | ||||||
12 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.19 | ||||||
13 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.28 | ||||||
14 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.39 | ||||||
15 | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.65 | ||||||
16 | Dennis Karambotis | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.14 | ||||||
17 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.03 | ||||||
18 | Sixten Georgsson | 2003 | IKSU Simning | 49.42 | ||||||
19 | Joel Nilsson | 2004 | IKSU Simning | 57.34 | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.48 | ||||||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.38 | ||||||
3 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 31.92 | ||||||
4 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 33.89 | ||||||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.01 | ||||||
6 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.80 | ||||||
7 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.90 | ||||||
8 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.91 | ||||||
9 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 37.01 | ||||||
10 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.16 | ||||||
11 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.79 | ||||||
12 | Edwill Johansson | 2002 | Byske Simklubb | 1:17.22 | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 27.68 | ||||||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 29.24 | ||||||
3 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 32.02 | ||||||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.27 | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.09 | ||||||
2 | Erik Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.89 | ||||||
3 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 28.04 | ||||||
4 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 28.46 | ||||||
5 | Isak Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.84 | ||||||
6 | Fredrik Hellberg | 1973 | IKSU Simning | 28.91 | ||||||
7 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.92 | ||||||
8 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 13:47 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.23 | 1:34.24 | 2:33.36 | 3:19.26 | |||
2 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.69 | 1:42.32 | 2:46.57 | 3:34.78 | |||
- | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 37.68 | 1:23.90 | 2:13.66 | 2:54.04 | |||
2 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.85 | 1:24.04 | 2:17.17 | 2:57.89 | |||
3 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 44.14 | 1:35.52 | 2:31.60 | 3:15.36 | |||
4 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 46.49 | 1:36.25 | 2:33.00 | 3:18.39 | |||
5 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 39.64 | 1:34.73 | 2:36.11 | 3:23.28 | |||
6 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 50.07 | 1:48.48 | 2:56.24 | 3:59.02 | |||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.33 | 1:22.30 | 2:15.33 | 2:57.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 13:47 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 13:59 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.83 | 1:34.12 | 2:29.65 | 3:10.14 | |||
2 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.54 | 1:30.45 | 2:30.03 | 3:10.42 | |||
3 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.07 | 1:42.88 | 2:41.16 | 3:30.13 | |||
4 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.55 | 1:44.51 | 2:46.78 | 3:38.58 | |||
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.65 | 1:38.66 | 2:34.72 | 3:18.60 | |||
- | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.98 | 1:04.42 | 1:46.42 | 2:18.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 13:59 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 53.10 | 1:54.33 | |||||
2 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 55.73 | 1:59.57 | |||||
3 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.94 | 2:00.19 | |||||
4 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.64 | 2:01.32 | |||||
5 | Clara Rantzow | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.40 | 2:01.37 | |||||
6 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:07.07 | 2:18.85 | |||||
- | Marilyn Devismes | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 52.48 | 1:51.27 | |||||
2 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.72 | 1:52.62 | |||||
3 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 53.55 | 1:53.07 | |||||
4 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 54.85 | 1:53.58 | |||||
5 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 54.26 | 1:53.85 | |||||
6 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 53.72 | 1:55.63 | |||||
7 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 58.28 | 2:04.26 | |||||
8 | Dina Renberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:02.56 | 2:13.10 | |||||
9 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:04.85 | 2:14.65 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 40.72 | 1:26.97 | |||||
2 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 41.42 | 1:28.36 | |||||
3 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.55 | 1:29.38 | |||||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.35 | 1:31.79 | |||||
5 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.19 | 1:34.62 | |||||
6 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.01 | 1:35.27 | |||||
7 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 45.54 | 1:37.13 | |||||
8 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.94 | 1:37.58 | |||||
9 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.67 | 1:38.74 | |||||
10 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.61 | 1:39.37 | |||||
11 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 48.21 | 1:41.05 | |||||
12 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 48.43 | 1:41.42 | |||||
13 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.48 | 1:42.17 | |||||
14 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 52.73 | 1:52.26 | |||||
15 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 54.65 | 1:55.97 | |||||
16 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.64 | 1:58.49 | |||||
17 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 55.45 | 1:59.12 | |||||
18 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 56.35 | 1:59.38 | |||||
19 | Sanna Nilsson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.63 | 2:11.60 | |||||
- | Elvira Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milla Degerman | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 41.97 | 1:29.89 | |||||
2 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.27 | 1:34.96 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.48 | 1:15.04 | |||||
2 | Jenny Johansson | 1988 | IKSU Simning | 45.64 | 1:35.99 | |||||
3 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.75 | 1:37.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | 56.92 | 2:01.10 | |||||
- | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 40.85 | 1:30.74 | |||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.45 | 1:39.19 | |||||
3 | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.83 | 1:45.15 | |||||
4 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.06 | 1:47.62 | |||||
5 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.43 | 1:51.81 | |||||
6 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.81 | 1:53.00 | |||||
7 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.43 | 1:54.46 | |||||
8 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 57.01 | 2:02.03 | |||||
9 | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.03 | 2:07.07 | |||||
10 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:00.80 | 2:07.24 | |||||
- | Joel Nilsson | 2004 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
- | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sixten Georgsson | 2003 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 48.96 | 1:42.94 | |||||
2 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.19 | 1:42.98 | |||||
3 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.30 | 1:43.84 | |||||
4 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.67 | 1:45.14 | |||||
5 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.42 | 1:46.41 | |||||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.18 | 1:47.10 | |||||
7 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.94 | 1:49.32 | |||||
8 | Mattias Holmgren | 2002 | Byske Simklubb | 1:17.54 | 2:52.36 | |||||
- | Edwill Johansson | 2002 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 42.16 | 1:30.05 | |||||
2 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 45.43 | 1:37.33 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.98 | 1:11.11 | |||||
2 | Erik Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.47 | 1:21.86 | |||||
3 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 38.69 | 1:22.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 51.39 | 1:47.40 | |||||
2 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.22 | 2:04.28 | |||||
3 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:08.16 | 2:18.30 | |||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.08 | 1:30.48 | |||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 46.92 | 1:35.42 | |||||
3 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 47.29 | 1:37.42 | |||||
4 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.21 | 1:37.94 | |||||
5 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 48.48 | 1:38.49 | |||||
6 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 49.90 | 1:39.40 | |||||
7 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.15 | 1:44.58 | |||||
8 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 51.10 | 1:45.36 | |||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.12 | 1:23.53 | |||||
2 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.75 | 1:24.26 | |||||
3 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.24 | 1:25.14 | |||||
4 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 41.73 | 1:26.21 | |||||
5 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.08 | 1:28.45 | |||||
6 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.55 | 1:29.28 | |||||
7 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 43.28 | 1:29.58 | |||||
8 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 44.54 | 1:30.50 | |||||
9 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 46.60 | 1:34.65 | |||||
10 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 46.93 | 1:35.84 | |||||
11 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.64 | 1:36.44 | |||||
12 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.67 | 1:44.41 | |||||
13 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 53.37 | 1:48.70 | |||||
14 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 57.68 | 1:54.38 | |||||
15 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 1:01.26 | 2:07.64 | |||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 38.00 | 1:19.23 | |||||
2 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 43.49 | 1:29.41 | |||||
3 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 44.42 | 1:31.41 | |||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 33.24 | 1:11.31 | |||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.23 | 1:15.66 | |||||
3 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.10 | 1:29.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 57.94 | 1:58.35 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 43.39 | 1:30.48 | |||||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.50 | 1:32.02 | |||||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.35 | 1:35.48 | |||||
4 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 48.29 | 1:37.67 | |||||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.85 | 1:42.61 | |||||
6 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.26 | 1:44.73 | |||||
7 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 52.80 | 1:46.54 | |||||
8 | Dennis Karambotis | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.09 | 1:46.56 | |||||
9 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:03.99 | 2:05.44 | |||||
10 | Sixten Georgsson | 2003 | IKSU Simning | 1:04.24 | 2:07.59 | |||||
- | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.01 | 1:18.45 | |||||
2 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 41.50 | 1:24.89 | |||||
3 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 46.24 | 1:33.24 | |||||
4 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.89 | 1:35.56 | |||||
5 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.61 | 1:39.97 | |||||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 48.99 | 1:41.00 | |||||
7 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.06 | 1:49.92 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 32.81 | 1:08.10 | |||||
2 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.48 | 1:17.24 | |||||
3 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 41.53 | 1:24.42 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.21 | 1:12.13 | |||||
2 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.71 | 1:17.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.64 | 1:41.21 | 2:35.54 | 3:32.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.30 | 1:40.20 | 2:37.30 | 3:34.64 | |||
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.83 | 1:05.11 | 1:42.44 | 2:19.35 | |||
2 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 34.33 | 1:17.52 | 2:05.23 | 2:53.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 1:26.00 | 2:59.68 | 4:34.67 | 6:02.55 | |||
2 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:35.02 | 3:21.46 | 5:08.10 | 6:50.51 | |||
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:14.69 | 2:36.12 | 3:58.38 | 5:17.68 | |||
2 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:20.80 | 2:43.67 | 4:07.89 | 5:28.18 | |||
3 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:15.66 | 2:40.08 | 4:05.94 | 5:30.11 | |||
4 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:17.52 | 2:43.48 | 4:09.24 | 5:33.25 | |||
5 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 1:19.33 | 2:43.34 | 4:09.62 | 5:34.19 | |||
6 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:20.36 | 2:48.21 | 4:12.33 | 5:36.87 | |||
7 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 1:20.85 | 2:50.24 | 4:20.60 | 5:45.21 | |||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:19.83 | 2:50.21 | 4:21.74 | 5:49.17 | |||
9 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:22.57 | 2:53.48 | 4:24.64 | 5:53.29 | |||
10 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:23.91 | 2:56.11 | 4:30.35 | 5:58.76 | |||
11 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 1:23.32 | 2:59.90 | 4:38.16 | 6:09.80 | |||
12 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 1:42.96 | 3:35.91 | 5:30.50 | 7:18.76 | |||
13 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:42.58 | 3:38.38 | 5:35.61 | 7:24.34 | |||
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:17.60 | 2:44.37 | 4:15.33 | 5:46.98 | |||
2 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:19.45 | 2:50.18 | 4:21.56 | 5:48.67 | |||
3 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 1:23.35 | 2:55.73 | 4:29.11 | 5:57.69 | |||
4 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:23.23 | 2:59.11 | 4:37.59 | 6:12.20 | |||
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:05.50 | 2:16.75 | 3:28.75 | 4:40.70 | |||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:10.50 | 2:25.96 | 3:41.76 | 4:58.74 | |||
3 | Jenny Johansson | 1988 | IKSU Simning | 1:23.07 | 2:56.06 | 4:30.80 | 6:03.59 | |||
4 | Marie-Louise Jakobsson | 1966 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:45.52 | 3:50.12 | 5:54.45 | 7:53.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:23.15 | 2:56.50 | 4:30.04 | 5:58.79 | |||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:25.17 | 2:58.84 | 4:32.01 | 6:03.80 | |||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:31.36 | 3:10.46 | 4:49.67 | 6:21.88 | |||
4 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:35.65 | 3:20.48 | 5:05.80 | 6:48.14 | |||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:40.78 | 3:27.73 | 5:16.47 | 6:58.60 | |||
6 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:40.78 | 3:30.38 | 5:17.88 | 7:01.60 | |||
7 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:44.60 | 3:39.02 | 5:30.25 | 7:12.45 | |||
8 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:53.45 | 4:03.18 | 6:10.62 | 8:11.85 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:12.20 | 2:34.45 | 3:57.95 | 5:18.67 | |||
2 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:31.63 | 3:08.17 | 4:44.04 | 6:20.47 | |||
3 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:32.54 | 3:14.94 | 4:55.90 | 6:30.43 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:17.63 | 2:40.09 | 4:01.49 | 5:19.97 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Hellberg | 1973 | IKSU Simning | 1:10.29 | 2:23.33 | 3:37.15 | 4:49.98 | |||
2 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 1:07.75 | 2:20.92 | 3:36.59 | 4:50.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:42.24 | 3:38.09 | 5:30.93 | 7:08.26 | |||
2 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 1:36.26 | 3:34.02 | 5:36.67 | 7:11.10 | |||
- | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:30.75 | 3:05.22 | 4:49.67 | 6:16.80 | |||
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:19.00 | 2:49.51 | 4:33.01 | 5:53.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:10 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 14, 400m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:44.04 | 3:35.79 | 5:28.43 | 6:58.48 | |||
Gren 14, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:40.60 | 3:30.42 | 5:33.29 | 6:58.09 | |||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.40 | ||||||
2 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 54.73 | ||||||
3 | Clara Rantzow | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.09 | ||||||
4 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 56.83 | ||||||
5 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 57.67 | ||||||
6 | Marilyn Devismes | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:00.80 | ||||||
7 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:01.79 | ||||||
8 | Nora Sehlström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 1:02.35 | ||||||
9 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:05.34 | ||||||
10 | Rebecca Wallin | 2005 | Bureå Simsällskap | 1:08.55 | ||||||
11 | Elin Backman | 2005 | Bureå Simsällskap | 1:11.48 | ||||||
12 | Fanny Berggren | 2006 | Burträsk Simpolare | 1:18.33 | ||||||
- | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.73 | ||||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 50.80 | ||||||
3 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 50.88 | ||||||
4 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 51.44 | ||||||
5 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 51.91 | ||||||
6 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 52.41 | ||||||
7 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.58 | ||||||
8 | Ebba Lindh | 2004 | Burträsk Simpolare | 55.09 | ||||||
8 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.09 | ||||||
10 | Selma Vesterlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.18 | ||||||
11 | Alicia Berglund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.25 | ||||||
12 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 57.26 | ||||||
13 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.02 | ||||||
14 | Dina Renberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:01.67 | ||||||
15 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:02.45 | ||||||
16 | Emmy Berggren | 2004 | Burträsk Simpolare | 1:06.55 | ||||||
- | Ellen Guldhag | 2003 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 39.93 | ||||||
2 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.68 | ||||||
3 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 41.26 | ||||||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.77 | ||||||
5 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.63 | ||||||
6 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.79 | ||||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.13 | ||||||
8 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.45 | ||||||
9 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 44.87 | ||||||
10 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.29 | ||||||
11 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.78 | ||||||
12 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 45.94 | ||||||
13 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.97 | ||||||
14 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 45.99 | ||||||
15 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.12 | ||||||
16 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.35 | ||||||
17 | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | 51.87 | ||||||
18 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 52.88 | ||||||
19 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.24 | ||||||
20 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 53.64 | ||||||
21 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.76 | ||||||
22 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 54.16 | ||||||
23 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 56.31 | ||||||
24 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 57.10 | ||||||
- | Elvira Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 37.14 | ||||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 38.97 | ||||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.36 | ||||||
4 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 47.37 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.61 | ||||||
2 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | 55.34 | ||||||
2 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 1:02.97 | ||||||
- | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 41.08 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.25 | ||||||
3 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.66 | ||||||
4 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.01 | ||||||
5 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.68 | ||||||
6 | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.14 | ||||||
7 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 52.27 | ||||||
8 | Victor Eriksson | 2003 | IKSU Simning | 54.55 | ||||||
9 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.28 | ||||||
10 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 55.38 | ||||||
11 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 58.85 | ||||||
12 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:00.63 | ||||||
- | Dennis Karambotis | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 41.29 | ||||||
2 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.35 | ||||||
3 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 42.75 | ||||||
4 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.78 | ||||||
5 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.13 | ||||||
6 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.22 | ||||||
7 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.58 | ||||||
8 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 48.08 | ||||||
9 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.13 | ||||||
10 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 53.63 | ||||||
- | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 40.24 | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.05 | ||||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.74 | ||||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.92 | ||||||
4 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 36.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 42.46 | 1:32.29 | 2:24.23 | 3:13.09 | |||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 40.05 | 1:24.94 | 2:10.79 | 2:51.11 | |||
2 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.31 | 1:29.74 | 2:20.13 | 3:09.70 | |||
3 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 43.85 | 1:36.58 | 2:29.14 | 3:17.58 | |||
4 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 44.16 | 1:34.51 | 2:28.84 | 3:23.66 | |||
5 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 45.89 | 1:39.57 | 2:35.45 | 3:30.85 | |||
6 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.33 | 1:41.19 | 2:32.30 | 3:32.34 | |||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.40 | 1:12.87 | 1:52.36 | 2:30.51 | |||
2 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.03 | 1:15.28 | 1:54.65 | 2:33.81 | |||
3 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 34.21 | 1:14.03 | 1:55.84 | 2:34.90 | |||
4 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 34.26 | 1:13.36 | 1:54.82 | 2:35.23 | |||
5 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.28 | 1:15.24 | 1:55.85 | 2:35.35 | |||
6 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 36.06 | 1:16.97 | 2:00.37 | 2:43.40 | |||
7 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 36.08 | 1:17.99 | 2:02.03 | 2:44.57 | |||
8 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 37.47 | 1:19.06 | 2:02.93 | 2:45.51 | |||
9 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.50 | 1:21.61 | 2:06.47 | 2:48.57 | |||
10 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.02 | 1:24.75 | 2:10.54 | 2:52.18 | |||
11 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 39.66 | 1:23.30 | 2:09.42 | 2:52.73 | |||
12 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.14 | 1:25.97 | 2:12.66 | 2:55.19 | |||
13 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 38.32 | 1:24.12 | 2:11.37 | 2:55.38 | |||
14 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.80 | 1:38.68 | 2:37.15 | 3:30.15 | |||
15 | Elvira Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.66 | 1:37.35 | 2:36.97 | 3:30.47 | |||
16 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 45.82 | 1:39.52 | 2:35.68 | 3:33.03 | |||
17 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 45.99 | 1:42.63 | 2:41.79 | 3:36.24 | |||
18 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.19 | 1:48.97 | 2:51.45 | 3:50.14 | |||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 33.42 | 1:10.53 | 1:49.44 | 2:28.91 | |||
2 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 34.41 | 1:15.60 | 1:57.89 | 2:38.70 | |||
3 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 36.51 | 1:18.34 | 2:02.29 | 2:42.82 | |||
4 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 37.90 | 1:20.48 | 2:03.38 | 2:45.51 | |||
5 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 39.27 | 1:24.67 | 2:12.83 | 2:56.89 | |||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.88 | 1:03.92 | 1:39.55 | 2:15.70 | |||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.24 | 1:07.16 | 1:43.55 | 2:19.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.89 | 1:22.33 | 2:06.86 | 2:49.15 | |||
2 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 37.14 | 1:21.33 | 2:07.33 | 2:50.88 | |||
3 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.06 | 1:29.72 | 2:18.02 | 3:03.87 | |||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.25 | 1:37.14 | 2:30.45 | 3:15.56 | |||
5 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.97 | 1:38.60 | 2:31.84 | 3:18.03 | |||
6 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.28 | 1:39.84 | 2:32.04 | 3:18.24 | |||
7 | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.20 | 1:42.80 | 2:37.59 | 3:30.97 | |||
8 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.59 | 1:48.80 | 2:52.19 | 3:50.27 | |||
9 | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.82 | 1:57.17 | 3:06.75 | 4:14.52 | |||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.28 | 1:12.34 | 1:53.00 | 2:30.69 | |||
2 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 36.74 | 1:19.60 | 2:05.35 | 2:50.31 | |||
3 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 39.07 | 1:25.00 | 2:12.86 | 2:55.09 | |||
4 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.10 | 1:28.80 | 2:15.87 | 2:55.75 | |||
5 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 41.21 | 1:27.18 | 2:15.26 | 3:00.65 | |||
6 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.77 | 1:30.86 | 2:20.57 | 3:08.55 | |||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 30.35 | 1:04.75 | 1:39.53 | 2:13.88 | |||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 33.72 | 1:11.79 | 1:51.67 | 2:30.58 | |||
3 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 34.06 | 1:12.59 | 1:53.13 | 2:32.47 | |||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.04 | 1:13.05 | 1:53.47 | 2:32.74 | |||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.59 | 59.63 | 1:31.05 | 2:02.08 | |||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.03 | 1:01.22 | 1:33.31 | 2:04.52 | |||
3 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 31.10 | 1:04.34 | 1:39.11 | 2:14.77 | |||
4 | Erik Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.81 | 1:05.19 | 1:41.10 | 2:18.18 | |||
5 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 31.47 | 1:07.61 | 1:43.95 | 2:18.98 | |||
6 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.47 | 1:06.81 | 1:44.69 | 2:23.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 52.83 | ||||||
2 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 53.16 | ||||||
3 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.44 | ||||||
4 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 54.52 | ||||||
5 | Marilyn Devismes | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.45 | ||||||
6 | Nora Sehlström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 58.54 | ||||||
7 | Maja Lundh | 2005 | Lycksele Idrottsförening | 1:05.05 | ||||||
8 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:10.88 | ||||||
9 | Fanny Berggren | 2006 | Burträsk Simpolare | 1:22.27 | ||||||
- | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Clara Rantzow | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Elin Backman | 2005 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Rebecca Wallin | 2005 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.10 | ||||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 42.30 | ||||||
3 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 43.07 | ||||||
4 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 43.59 | ||||||
5 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.03 | ||||||
6 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.08 | ||||||
6 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.08 | ||||||
8 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 46.86 | ||||||
9 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.16 | ||||||
10 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.15 | ||||||
11 | Alicia Berglund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.22 | ||||||
12 | Ebba Lindh | 2004 | Burträsk Simpolare | 55.92 | ||||||
13 | Dina Renberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 57.93 | ||||||
14 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 59.86 | ||||||
15 | Selma Vesterlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:02.45 | ||||||
16 | Emmy Berggren | 2004 | Burträsk Simpolare | 1:11.46 | ||||||
17 | Ellen Guldhag | 2003 | Burträsk Simpolare | 1:15.85 | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.79 | ||||||
2 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.47 | ||||||
3 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 39.00 | ||||||
4 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.43 | ||||||
5 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 39.67 | ||||||
6 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.13 | ||||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.38 | ||||||
8 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 41.60 | ||||||
9 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.63 | ||||||
10 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.63 | ||||||
11 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.13 | ||||||
12 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.52 | ||||||
13 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.07 | ||||||
14 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 44.96 | ||||||
15 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.24 | ||||||
16 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.51 | ||||||
17 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.15 | ||||||
18 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.64 | ||||||
19 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 55.03 | ||||||
20 | Elvira Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.66 | ||||||
21 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 59.29 | ||||||
22 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:02.82 | ||||||
- | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 36.20 | ||||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 36.68 | ||||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.67 | ||||||
4 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 41.50 | ||||||
5 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 43.11 | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 31.92 | ||||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.54 | ||||||
3 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 53.11 | ||||||
2 | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | 55.40 | ||||||
3 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.35 | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.59 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.12 | ||||||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 41.37 | ||||||
4 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.48 | ||||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.07 | ||||||
6 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.24 | ||||||
7 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 46.72 | ||||||
8 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.15 | ||||||
9 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.48 | ||||||
10 | Dennis Karambotis | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.67 | ||||||
11 | Robin Andersson | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.16 | ||||||
12 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.59 | ||||||
13 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 52.37 | ||||||
14 | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.04 | ||||||
15 | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.23 | ||||||
16 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.88 | ||||||
- | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.64 | ||||||
2 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 37.46 | ||||||
3 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 38.25 | ||||||
4 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.65 | ||||||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 44.33 | ||||||
6 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.17 | ||||||
7 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.34 | ||||||
8 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.43 | ||||||
9 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 48.20 | ||||||
10 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.46 | ||||||
- | Edwill Johansson | 2002 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mattias Holmgren | 2002 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 31.88 | ||||||
2 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.90 | ||||||
3 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 38.65 | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.94 | ||||||
- | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.14 | 1:38.04 | |||||
2 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.23 | 1:47.11 | |||||
3 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.52 | 1:50.55 | |||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 39.16 | 1:23.16 | |||||
2 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.51 | 1:23.73 | |||||
3 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 41.97 | 1:34.17 | |||||
4 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.12 | 1:35.34 | |||||
5 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 51.97 | 1:55.12 | |||||
- | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 36.24 | 1:19.06 | |||||
2 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 37.78 | 1:25.13 | |||||
3 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 44.41 | 1:37.66 | |||||
4 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 47.00 | 1:44.10 | |||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.95 | 1:16.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.03 | 1:36.49 | |||||
2 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.37 | 1:43.60 | |||||
3 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.10 | 1:47.44 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 37.40 | 1:22.54 | |||||
2 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.58 | 1:39.08 | |||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 33.46 | 1:13.25 | |||||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 38.18 | 1:27.51 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.71 | 1:00.56 | |||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.78 | 1:01.28 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.83 | 1:09.08 | |||||
4 | Erik Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.25 | 1:09.26 | |||||
5 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.33 | 1:10.55 | |||||
6 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 32.21 | 1:13.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 48.76 | ||||||
- | Maja Lundh | 2005 | Lycksele Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.11 | ||||||
2 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 44.41 | ||||||
3 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.07 | ||||||
4 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 48.35 | ||||||
5 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.45 | ||||||
6 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 53.63 | ||||||
- | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 36.08 | ||||||
2 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.13 | ||||||
3 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.89 | ||||||
4 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.93 | ||||||
5 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 38.05 | ||||||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 39.10 | ||||||
7 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 39.37 | ||||||
8 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 41.43 | ||||||
9 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 41.83 | ||||||
10 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.11 | ||||||
11 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.46 | ||||||
12 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.30 | ||||||
13 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.45 | ||||||
14 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 45.89 | ||||||
15 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 46.77 | ||||||
- | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 32.88 | ||||||
2 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 34.43 | ||||||
3 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 35.04 | ||||||
4 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 42.43 | ||||||
5 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 42.57 | ||||||
6 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 43.58 | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 32.28 | ||||||
2 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 1:03.48 | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 39.41 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.24 | ||||||
3 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.71 | ||||||
4 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 42.79 | ||||||
5 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.29 | ||||||
6 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.18 | ||||||
7 | Victor Eriksson | 2003 | IKSU Simning | 52.75 | ||||||
- | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 39.90 | ||||||
2 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.16 | ||||||
3 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.29 | ||||||
4 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 46.13 | ||||||
5 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.63 | ||||||
- | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 31.06 | ||||||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 35.01 | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.49 | ||||||
2 | Erik Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.85 | ||||||
3 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 30.95 | ||||||
4 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 31.53 | ||||||
5 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.76 | ||||||
6 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 56.39 | 1:59.78 | 3:03.71 | 4:06.69 | |||
2 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:02.99 | 2:13.94 | 3:24.55 | 4:34.97 | |||
3 | Marilyn Devismes | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:04.54 | 2:15.37 | 3:26.84 | 4:37.52 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 54.77 | 1:58.69 | 2:03.44 | 4:00.71 | |||
2 | Dina Renberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:03.23 | 2:13.33 | 3:25.81 | 4:41.45 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.44 | 1:30.01 | 2:17.71 | 3:05.54 | |||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 41.92 | 1:29.86 | 2:18.22 | 3:06.52 | |||
3 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.76 | 1:35.14 | 2:25.35 | 3:15.19 | |||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.14 | 1:33.63 | 2:23.56 | 3:15.44 | |||
5 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.91 | 1:38.98 | 2:31.84 | 3:24.40 | |||
6 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 47.41 | 1:41.07 | 2:35.30 | 3:26.86 | |||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.32 | 1:42.16 | 2:37.05 | 3:30.29 | |||
8 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.24 | 1:44.39 | 2:37.97 | 3:31.26 | |||
9 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 49.06 | 1:44.60 | 2:40.37 | 3:34.55 | |||
10 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 27.49 | 50.49 | 1:53.02 | 3:56.61 | |||
11 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 57.08 | 2:02.78 | 3:10.10 | 4:15.52 | |||
12 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 29.85 | 59.51 | 2:08.03 | 4:25.12 | |||
- | Nelly Hansson | 2002 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elvira Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 41.01 | 1:26.63 | 2:13.78 | 2:59.94 | |||
2 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 44.31 | 1:35.26 | 2:27.60 | 3:19.95 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.66 | 1:41.42 | 2:37.30 | 3:34.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.14 | 1:40.38 | 2:32.33 | 3:22.80 | |||
2 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.48 | 1:48.37 | 2:44.73 | 3:40.48 | |||
3 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.11 | 1:49.93 | 2:48.01 | 3:45.38 | |||
4 | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.11 | 1:51.43 | 2:51.01 | 3:45.71 | |||
5 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.44 | 1:56.54 | 2:57.57 | 3:57.75 | |||
6 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 58.62 | 2:00.33 | 3:02.97 | 4:06.16 | |||
7 | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.27 | 2:03.14 | 3:08.73 | 4:15.08 | |||
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.87 | 1:46.59 | 2:44.64 | 3:39.62 | |||
2 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.55 | 1:45.00 | 2:43.42 | 3:40.78 | |||
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.39 | 1:15.09 | 1:54.63 | 2:34.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 43.17 | 1:30.54 | |||||
2 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 47.68 | 1:40.60 | |||||
3 | Clara Rantzow | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.15 | 1:42.26 | |||||
4 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 48.35 | 1:43.53 | |||||
5 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 47.80 | 1:46.95 | |||||
6 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.28 | 1:50.43 | |||||
7 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 51.40 | 1:51.30 | |||||
8 | Marilyn Devismes | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.14 | 1:58.32 | |||||
9 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 59.18 | 2:04.37 | |||||
10 | Hanna Demby | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 52.78 | 2:22.72 | |||||
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 38.57 | 1:19.29 | |||||
2 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 41.45 | 1:25.89 | |||||
3 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 39.93 | 1:26.06 | |||||
4 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.64 | 1:26.50 | |||||
5 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.24 | 1:29.72 | |||||
6 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 41.59 | 1:30.32 | |||||
7 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 42.88 | 1:31.24 | |||||
8 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 45.53 | 1:34.69 | |||||
9 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.41 | 1:35.69 | |||||
10 | Dina Renberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.04 | 1:51.03 | |||||
11 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 52.52 | 1:51.94 | |||||
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.97 | 1:07.55 | |||||
2 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 32.78 | 1:08.00 | |||||
3 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 33.16 | 1:08.48 | |||||
4 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.55 | 1:08.75 | |||||
5 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.99 | 1:09.20 | |||||
6 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 33.53 | 1:09.76 | |||||
7 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 33.20 | 1:10.22 | |||||
8 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.84 | 1:15.83 | |||||
9 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 36.34 | 1:16.33 | |||||
10 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.25 | 1:16.81 | |||||
11 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.92 | 1:19.09 | |||||
12 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 37.76 | 1:19.84 | |||||
13 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 38.95 | 1:20.61 | |||||
14 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.09 | 1:22.97 | |||||
15 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.78 | 1:23.54 | |||||
16 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 39.84 | 1:25.62 | |||||
17 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 42.30 | 1:28.40 | |||||
18 | Elvira Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.12 | 1:29.36 | |||||
19 | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.50 | 1:30.69 | |||||
20 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.07 | 1:35.21 | |||||
21 | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.65 | 1:35.72 | |||||
22 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 45.05 | 1:36.17 | |||||
23 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.64 | 1:44.92 | |||||
24 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 50.67 | 1:47.33 | |||||
- | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Nelly Hansson | 2002 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 31.68 | 1:06.20 | |||||
2 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 32.13 | 1:08.58 | |||||
3 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.23 | 1:09.93 | |||||
4 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 36.30 | 1:16.31 | |||||
5 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 36.45 | 1:17.30 | |||||
6 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 37.77 | 1:20.99 | |||||
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.66 | 1:00.78 | |||||
2 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.09 | 1:02.75 | |||||
3 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.07 | 1:07.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | 44.55 | 1:35.83 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 33.55 | 1:11.76 | |||||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.56 | 1:18.36 | |||||
3 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 37.77 | 1:20.43 | |||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.12 | 1:26.22 | |||||
5 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.43 | 1:28.21 | |||||
6 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.69 | 1:29.61 | |||||
7 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 43.38 | 1:30.40 | |||||
8 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.90 | 1:30.61 | |||||
9 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.19 | 1:34.95 | |||||
10 | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.92 | 1:37.39 | |||||
11 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.63 | 1:37.52 | |||||
12 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.75 | 1:49.58 | |||||
13 | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.70 | 1:53.49 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.58 | 1:07.06 | |||||
2 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.34 | 1:08.53 | |||||
3 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 34.16 | 1:11.94 | |||||
4 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.78 | 1:19.32 | |||||
5 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.53 | 1:19.56 | |||||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.95 | 1:20.59 | |||||
7 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.46 | 1:21.05 | |||||
8 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.31 | 1:24.54 | |||||
9 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.40 | 1:25.95 | |||||
10 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.60 | 1:26.54 | |||||
11 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.69 | 1:30.32 | |||||
12 | Mattias Holmgren | 2002 | Byske Simklubb | 49.05 | 1:46.95 | |||||
- | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 29.65 | 1:02.47 | |||||
2 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 32.62 | 1:08.71 | |||||
3 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 33.82 | 1:09.55 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.35 | 55.18 | |||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.71 | 57.01 | |||||
3 | Erik Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.07 | 1:00.65 | |||||
4 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 29.94 | 1:03.08 | |||||
5 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.39 | 1:05.12 | |||||
6 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.02 | 1:08.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 29, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.04 | 1:35.31 | 2:24.16 | 3:11.62 | |||
2 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.08 | 1:42.10 | 2:37.16 | 3:32.89 | |||
Gren 29, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.20 | 1:24.67 | 2:11.14 | 2:56.82 | |||
2 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 42.77 | 1:30.34 | 2:17.72 | 3:03.82 | |||
- | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 48.14 | 1:39.87 | 2:30.47 | 3:19.06 | |||
2 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 45.90 | 1:38.10 | 2:31.28 | 3:19.51 | |||
Gren 29, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 32.23 | 1:09.60 | 1:49.36 | 2:28.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.24 | 1:39.28 | 2:30.01 | 3:20.95 | |||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.74 | 1:41.07 | 2:33.09 | 3:23.98 | |||
- | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.30 | 1:24.71 | 2:09.32 | 2:51.02 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.12 | 1:10.16 | 1:47.54 | 2:23.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Rantzow | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.99 | 1:51.61 | |||||
2 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 51.86 | 1:52.54 | |||||
3 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 53.40 | 1:54.71 | |||||
4 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 59.03 | 1:55.85 | |||||
5 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 58.37 | 1:58.34 | |||||
- | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.94 | 1:32.64 | |||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 46.93 | 1:37.28 | |||||
3 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 44.81 | 1:38.53 | |||||
4 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.87 | 1:38.95 | |||||
5 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.45 | 1:41.33 | |||||
6 | Thea Markström | 2003 | Bureå Simsällskap | 47.30 | 1:42.71 | |||||
7 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.56 | 1:44.99 | |||||
8 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.10 | 1:45.25 | |||||
9 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.66 | 1:53.34 | |||||
- | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.25 | 1:18.89 | |||||
2 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 38.60 | 1:21.27 | |||||
3 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.96 | 1:21.76 | |||||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.83 | 1:21.89 | |||||
5 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.42 | 1:23.06 | |||||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 39.79 | 1:26.72 | |||||
7 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.20 | 1:28.83 | |||||
8 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.02 | 1:28.94 | |||||
9 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 42.29 | 1:30.07 | |||||
10 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 42.97 | 1:30.13 | |||||
11 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 43.44 | 1:31.25 | |||||
12 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 42.31 | 1:31.99 | |||||
13 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.90 | 1:32.28 | |||||
14 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.00 | 1:32.85 | |||||
15 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.36 | 1:33.13 | |||||
16 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.18 | 1:34.84 | |||||
17 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.78 | 1:43.07 | |||||
18 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 50.10 | 1:45.22 | |||||
19 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 53.24 | 1:46.30 | |||||
20 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 48.59 | 1:48.23 | |||||
21 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 54.76 | 1:49.62 | |||||
22 | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | 52.74 | 1:51.21 | |||||
- | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Nelly Hansson | 2002 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ruth Risberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 35.54 | 1:15.66 | |||||
2 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 36.78 | 1:19.04 | |||||
3 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 37.11 | 1:20.32 | |||||
4 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 42.13 | 1:30.34 | |||||
5 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 43.48 | 1:32.72 | |||||
6 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 44.64 | 1:35.66 | |||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 31.60 | 1:09.62 | |||||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.21 | 1:10.41 | |||||
3 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.22 | 1:15.90 | |||||
4 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.33 | 1:28.26 | |||||
- | Matilda Nyström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyropen | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Skelleftesim S.34 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 55.66 | 2:02.78 | |||||
- | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.16 | 1:27.36 | |||||
2 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 42.19 | 1:30.13 | |||||
3 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.99 | 1:31.50 | |||||
4 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.88 | 1:34.42 | |||||
5 | Ville Ohlsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.17 | 1:36.97 | |||||
6 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.97 | 1:38.14 | |||||
7 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.92 | 1:38.77 | |||||
8 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 47.39 | 1:43.90 | |||||
9 | Sebastian Gabrielsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.61 | 1:45.81 | |||||
10 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.06 | 1:48.60 | |||||
11 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.69 | 1:48.70 | |||||
12 | Victor Eriksson | 2003 | IKSU Simning | 53.72 | 1:49.64 | |||||
13 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.25 | 1:50.92 | |||||
- | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Cobian | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.90 | 1:19.07 | |||||
2 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 44.90 | 1:33.97 | |||||
3 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.06 | 1:34.89 | |||||
4 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.86 | 1:37.13 | |||||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 47.68 | 1:37.46 | |||||
6 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 52.80 | 1:46.74 | |||||
- | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.64 | 1:03.91 | |||||
2 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.35 | 1:11.13 | |||||
3 | Erik Viklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.67 | 1:12.31 | |||||
4 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.02 | 1:20.87 | |||||
5 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.82 | 1:21.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 17:40 |