Results for Fyn Kval 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 586 | 29.93 | 1:02.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Madsen | 1999 | 563 | 30.35 | 1:03.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | 555 | 30.94 | 1:03.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sif Floor | 2000 | 530 | 31.35 | 1:04.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andrea Aagaard | 1996 | 514 | 31.08 | 1:05.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | 509 | 31.23 | 1:05.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 488 | 32.43 | 1:06.56 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Cecilie Baraviec | 2000 | 488 | 32.68 | 1:06.57 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Karoline Kjær | 2001 | 485 | 32.51 | 1:06.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 472 | 31.90 | 1:07.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Christine Nielsen | 2001 | 469 | 32.91 | 1:07.45 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 462 | 31.91 | 1:07.80 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 439 | 32.59 | 1:08.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maria Mortensen | 1999 | 437 | 33.24 | 1:09.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 432 | 33.28 | 1:09.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 416 | 33.30 | 1:10.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma Juul | 1999 | 410 | 33.67 | 1:10.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 406 | 33.23 | 1:10.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Freja Linde | 1999 | 404 | 33.84 | 1:10.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Caroline Mogensen | 2002 | 397 | 34.75 | 1:11.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Rikke Krebs | 1999 | 393 | 34.40 | 1:11.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 391 | 33.08 | 1:11.63 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 385 | 34.10 | 1:12.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ida Lerche | 2001 | 382 | 34.88 | 1:12.22 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
25 | Caroline Larsen | 2001 | 380 | 34.44 | 1:12.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anna Broe | 2002 | 371 | 35.49 | 1:12.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
27 | Julie Jørge Jensen | 1999 | 361 | 1:13.57 | 1:13.57 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Signe Juul Grønning | 2001 | 356 | 35.19 | 1:13.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Laura Gyldenkærne | 2000 | 349 | 36.23 | 1:14.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Karen Hazell Brink | 2002 | 349 | 35.61 | 1:14.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Caroline Broholm | 2003 | 338 | 35.45 | 1:15.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Signe Stærmose | 1999 | 325 | 35.85 | 1:16.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Malea Benediktson | 2001 | 323 | 36.65 | 1:16.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Julie Ejby | 2002 | 317 | 36.36 | 1:16.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Johanne A Andersson | 2003 | 315 | 37.03 | 1:17.00 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
36 | Maria Lorenzen | 2001 | 313 | 37.05 | 1:17.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Frederikke Honore | 2001 | 302 | 36.23 | 1:18.11 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Trine Johansen | 2002 | 294 | 1:18.79 | 1:18.79 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Alma Burgaard | 2003 | 287 | 1:19.40 | 1:19.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
40 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 272 | 38.13 | 1:20.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Kamilla Sigvardt | 2000 | 267 | 1:21.38 | 1:21.38 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
42 | Katrine Mejlsbye | 2002 | 263 | 39.70 | 1:21.72 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 259 | 38.78 | 1:22.23 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
44 | Julie T. Sørensen | 2003 | 245 | 39.00 | 1:23.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
45 | Mia K. Kristensen | 2004 | 244 | 39.22 | 1:23.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
46 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 232 | 39.37 | 1:25.19 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
47 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | 228 | 41.33 | 1:25.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
48 | Mai Jørgensen | 2003 | 220 | 40.91 | 1:26.80 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
49 | Marie Louise Nielsen | 2001 | 210 | 40.56 | 1:28.14 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
50 | Maria Bech Andersen | 2003 | 205 | 1:28.80 | 1:28.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
51 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | 201 | 40.64 | 1:29.47 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
52 | Camilla Breum Christensen | 2000 | 191 | 39.98 | 1:31.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie A. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 618 | 25.83 | 54.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 513 | 27.30 | 57.99 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 493 | 28.44 | 58.76 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Jacob de Lisser | 2001 | 480 | 28.72 | 59.32 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 2000 | 474 | 27.79 | 59.56 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | 473 | 28.65 | 59.60 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik Larsen | 1998 | 471 | 27.70 | 59.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 467 | 28.49 | 59.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jacob Schøler | 1998 | 461 | 28.84 | 1:00.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 435 | 29.38 | 1:01.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 434 | 29.35 | 1:01.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 419 | 29.54 | 1:02.04 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 387 | 30.07 | 1:03.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 380 | 31.03 | 1:04.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Tietgen | 2002 | 363 | 31.00 | 1:05.08 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 363 | 31.34 | 1:05.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 355 | 31.69 | 1:05.58 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lucas Vangsgård | 2001 | 344 | 31.39 | 1:06.29 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Gustav Stahl | 2002 | 342 | 32.12 | 1:06.36 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | William Vig Stærmose | 2002 | 324 | 32.32 | 1:07.61 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 320 | 32.30 | 1:07.90 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Sander Linde | 2002 | 289 | 33.36 | 1:10.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 288 | 33.73 | 1:10.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jacob Rønn | 2000 | 261 | 34.80 | 1:12.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emil Kjærby | 2000 | 238 | 35.04 | 1:14.90 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Marcus Sørensen | 2000 | 232 | 36.89 | 1:15.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Victor Christensen | 2001 | 229 | 36.15 | 1:15.85 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
28 | Christian Landtved | 2004 | 221 | 36.56 | 1:16.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christian Weidenmann | 2001 | 214 | 37.80 | 1:17.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Joakim Nissen | 2001 | 201 | 38.05 | 1:19.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 180 | 39.29 | 1:22.15 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 172 | 39.23 | 1:23.47 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | 117 | 45.24 | 1:34.87 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | William Møhede Henriksen | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Peter Hansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 540 | 36.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Larsen | 2001 | 348 | 42.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Gregersen | 2002 | 347 | 42.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Jensen | 2001 | 288 | 45.52 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 261 | 47.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Mogensen | 2002 | DSQ | 2brysttag u vand | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Korsgaard | 1999 | 437 | 34.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 373 | 36.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | 296 | 39.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Christensen | 2001 | 215 | 44.29 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Emil Kjærby | 2000 | DSQ | ej 2hånd v 25m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Grønnegaard | 1998 | 587 | 32.52 | 1:11.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 537 | 35.13 | 1:13.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | 525 | 32.52 | 1:14.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | 461 | 36.64 | 1:17.31 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena Terp | 1999 | 380 | 36.57 | 1:22.44 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Lerche | 2001 | 376 | 37.58 | 1:22.78 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Melissa Damsgaard | 2001 | 373 | 38.94 | 1:22.99 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 368 | 37.23 | 1:23.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 357 | 40.39 | 1:24.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Katrine B. Hansen | 2002 | 354 | 38.63 | 1:24.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | My Phuong Bui | 2003 | 348 | 38.70 | 1:24.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Signe Juul Grønning | 2001 | 344 | 40.73 | 1:25.23 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Gregersen | 2002 | 334 | 41.00 | 1:26.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Stine Vinter | 2002 | 319 | 40.19 | 1:27.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Julie Jørge Jensen | 1999 | 317 | 39.70 | 1:27.56 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederikke Honore | 2001 | 290 | 42.27 | 1:30.23 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 286 | 41.90 | 1:30.65 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Malea Benediktson | 2001 | 282 | 1:31.07 | 1:31.07 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Josefine Andersen | 2000 | 281 | 1:31.18 | 1:31.18 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 279 | 42.98 | 1:31.34 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Amalie Ringkvist | 2002 | 276 | 44.60 | 1:31.69 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Martine Halling Olesen | 2000 | 275 | 1:31.81 | 1:31.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Cecilie Jensen | 2001 | 274 | 1:31.97 | 1:31.97 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Julie Krog Christensen | 2001 | 248 | 1:35.08 | 1:35.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Aurelia Pedersen | 2004 | 234 | 46.93 | 1:36.95 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Renee Asbech | 2000 | 233 | 1:36.98 | 1:36.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 228 | 45.61 | 1:37.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Kamilla Sigvardt | 2000 | 221 | 46.65 | 1:38.76 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
29 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | 213 | 48.45 | 1:40.03 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
30 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 201 | 46.74 | 1:41.92 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Camilla Breum Christensen | 2000 | 199 | 1:42.26 | 1:42.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mai Jørgensen | 2003 | 196 | 50.54 | 1:42.77 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Marie Louise Nielsen | 2001 | 185 | 50.73 | 1:44.81 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | 185 | 51.43 | 1:44.83 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
35 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 176 | 50.33 | 1:46.50 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Lund Petersen | 2001 | DSQ | afslut ma v ryg | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | 528 | 29.64 | 1:04.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | 414 | 32.18 | 1:10.06 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Lucas Vangsgård | 2001 | 281 | 37.17 | 1:19.70 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | 254 | 39.12 | 1:22.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 220 | 40.38 | 1:26.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joakim Nissen | 2001 | 153 | 44.90 | 1:37.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Sander Linde | 2002 | DSQ | afslut på mave v ryg | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | 333 | 46.18 | 1:38.08 | 2:31.59 | 3:21.20 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Signe Stærmose | 1999 | 333 | 46.04 | 1:37.49 | 2:29.15 | 3:21.23 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Ejby | 2002 | 326 | 46.92 | 1:39.18 | 2:31.95 | 3:22.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 266 | 49.40 | 1:44.38 | 2:40.71 | 3:36.86 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 208 | 53.84 | 1:54.71 | 2:56.62 | 3:55.28 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Anna Lund Petersen | 2001 | 198 | 53.90 | 1:55.78 | 2:58.11 | 3:59.14 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Breum Christensen | 2000 | DSQ | forlad bassin150m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | DSQ | for mange bensp star | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | DSQ | ej samt berør100m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Maria Bebe Hansen | 2004 | DSQ | ej synkt armtag75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl M Gadegaard | 2001 | 260 | 46.15 | 1:37.64 | 2:27.60 | 3:15.98 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 259 | 45.22 | 1:36.03 | 2:27.56 | 3:16.16 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 232 | 46.52 | 1:37.90 | 2:30.77 | 3:23.59 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 197 | 48.84 | 1:44.13 | 2:40.10 | 3:34.82 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Emil Kjærby | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Grønnegaard | 1998 | 632 | 32.80 | 1:06.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andrea Aagaard | 1996 | 567 | 33.89 | 1:09.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 428 | 38.59 | 1:16.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gry Floor | 2000 | 414 | 37.48 | 1:17.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camille Hertzog | 2001 | 413 | 38.36 | 1:17.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Mortensen | 1999 | 405 | 38.19 | 1:17.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 398 | 38.34 | 1:18.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rikke Krebs | 1999 | 385 | 39.11 | 1:19.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 377 | 38.97 | 1:19.55 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Broholm | 2003 | 348 | 40.19 | 1:21.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Heidi Glintborg | 2002 | 338 | 40.26 | 1:22.52 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 303 | 41.39 | 1:25.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Camilla Vestergaard | 2000 | 298 | 41.94 | 1:26.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Stine Vinter | 2002 | 291 | 1:26.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anna Broe | 2002 | 288 | 42.84 | 1:27.01 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Christine Krogh | 2003 | 280 | 42.83 | 1:27.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 277 | 43.36 | 1:28.13 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Josefine Andersen | 2000 | 262 | 45.32 | 1:29.75 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria Bang | 2001 | 247 | 44.99 | 1:31.63 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie T. Sørensen | 2003 | 246 | 45.41 | 1:31.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Maria Lorenzen | 2001 | 240 | 45.38 | 1:32.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Liva Busk | 2003 | 230 | 49.34 | 1:33.74 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 226 | 47.21 | 1:34.39 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Renee Asbech | 2000 | 220 | 1:35.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 209 | 47.93 | 1:36.84 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie A. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 562 | 29.25 | 1:01.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 364 | 34.34 | 1:10.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 361 | 34.06 | 1:10.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emil Teis Sietam | 1999 | 328 | 34.94 | 1:13.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Markus Simonsen | 2001 | 319 | 35.52 | 1:13.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 318 | 36.02 | 1:13.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 311 | 37.11 | 1:14.45 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 236 | 39.98 | 1:21.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Sørensen | 2000 | 200 | 42.65 | 1:26.27 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Landtved | 2004 | 199 | 41.03 | 1:26.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 194 | 42.69 | 1:27.17 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Victor Christensen | 2001 | 192 | 42.25 | 1:27.43 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Christian Weidenmann | 2001 | 190 | 44.63 | 1:27.76 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Stefan Hansen | 2002 | 160 | 46.85 | 1:32.82 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Carl M Gadegaard | 2001 | 160 | 45.71 | 1:32.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 149 | 1:35.15 | 1:35.15 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Alfred Feldskov | 2003 | 147 | 1:35.50 | 1:35.50 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 145 | 46.36 | 1:35.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 422 | 36.51 | 1:18.24 | 2:01.57 | 2:45.39 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Liv Persson | 2001 | 263 | 40.92 | 1:30.72 | 2:22.95 | 3:13.50 | |||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Karen Hazell Brink | 2002 | 241 | 43.60 | 1:35.37 | 2:27.63 | 3:19.24 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Hertzog | 1999 | 514 | 33.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Gyldenkærne | 2000 | 277 | 41.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 259 | 42.04 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 237 | 43.30 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 158 | 49.51 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 443 | 30.77 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 359 | 33.00 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Teis Sietam | 1999 | 304 | 34.86 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 229 | 38.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 163 | 42.88 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bang | 2001 | 276 | 1:50.27 | 3:31.07 | 5:25.80 | 6:52.78 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | 586 | 1:07.84 | 2:21.40 | 3:45.44 | 4:50.10 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Thomas Kristensen | 2000 | 255 | 1:35.14 | 3:07.03 | 5:01.36 | 6:22.83 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 255 | 1:28.55 | 3:07.66 | 4:56.88 | 6:22.87 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Hertzog | 1999 | 571 | 30.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 502 | 32.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 452 | 33.28 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 422 | 34.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karoline Kjær | 2001 | 417 | 34.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 392 | 34.90 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Camille Hertzog | 2001 | 375 | 35.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alberte Korsgaard | 2001 | 368 | 35.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Juul | 1999 | 365 | 35.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Jensen | 1999 | 350 | 36.25 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 330 | 36.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Katrine B. Hansen | 2002 | 286 | 38.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 282 | 38.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maria Lorenzen | 2001 | 222 | 42.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Trine Johansen | 2002 | 203 | 43.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Julie T. Sørensen | 2003 | 166 | 46.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 163 | 46.73 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 153 | 47.70 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Maria Bech Andersen | 2003 | 123 | 51.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anna Lund Petersen | 2001 | 111 | 53.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mai Jørgensen | 2003 | 108 | 53.64 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Korsgaard | 1999 | 545 | 27.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 435 | 30.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 2000 | 358 | 32.08 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Jacob Tietgen | 2002 | 259 | 35.74 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 216 | 37.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Vig Stærmose | 2002 | 201 | 38.87 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Oliver Chodkiewicz | 1996 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Peter Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:56 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Mortensen | 1999 | 388 | 42.04 | 1:28.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Ejby | 2002 | 385 | 41.70 | 1:29.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Larsen | 2001 | 340 | 43.50 | 1:32.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Signe Juul Grønning | 2001 | 335 | 44.24 | 1:33.41 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | 320 | 44.81 | 1:34.92 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Melissa Damsgaard | 2001 | 318 | 45.26 | 1:35.04 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 312 | 44.48 | 1:35.71 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Camilla Vestergaard | 2000 | 305 | 45.35 | 1:36.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Stærmose | 1999 | 294 | 45.71 | 1:37.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Krogh | 2003 | 289 | 46.54 | 1:38.18 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Josefine Andersen | 2000 | 273 | 47.48 | 1:40.00 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amalie Ringkvist | 2002 | 270 | 47.37 | 1:40.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 242 | 49.77 | 1:44.19 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | 223 | 50.32 | 1:47.06 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 211 | 51.50 | 1:48.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Maria Bech Andersen | 2003 | 206 | 51.85 | 1:49.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Liva Busk | 2003 | 198 | 53.23 | 1:51.29 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Julie Krog Christensen | 2001 | 194 | 51.70 | 1:52.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Marie Louise Nielsen | 2001 | 182 | 52.21 | 1:54.52 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Kamilla Sigvardt | 2000 | 172 | 54.96 | 1:56.67 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Martine Halling Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Jensen | 2001 | DSQ | 1hånd v50m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederikke Honore | 2001 | DSQ | 1hånd v afslut | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:56 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 376 | 38.07 | 1:20.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Larsen | 1998 | 369 | 37.02 | 1:20.57 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 359 | 39.15 | 1:21.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | 290 | 42.16 | 1:27.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 185 | 48.35 | 1:41.41 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Marcus Sørensen | 2000 | 134 | 53.53 | 1:52.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | 112 | 56.26 | 1:59.79 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 611 | 30.99 | 1:05.27 | 1:40.15 | 2:14.38 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | 551 | 33.13 | 1:10.00 | 1:44.17 | 2:19.11 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | 543 | 1:07.50 | 1:44.06 | 2:19.75 | 2:19.75 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | 516 | 32.50 | 1:09.24 | 1:45.71 | 2:22.11 | |||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Sif Floor | 2000 | 501 | 32.97 | 1:09.98 | 1:47.40 | 2:23.53 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | 464 | 33.60 | 1:10.76 | 1:49.51 | 2:27.22 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 430 | 35.32 | 1:15.25 | 1:53.79 | 2:31.08 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 408 | 34.82 | 1:13.38 | 1:53.62 | 2:33.76 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Freja Linde | 1999 | 370 | 35.49 | 1:14.95 | 1:57.33 | 2:38.80 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 339 | 36.59 | 1:17.38 | 2:00.30 | 2:43.42 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 335 | 37.01 | 1:18.84 | 2:02.27 | 2:44.13 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Broe | 2002 | 316 | 39.42 | 1:23.48 | 2:06.96 | 2:47.35 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Laura Gyldenkærne | 2000 | 301 | 37.89 | 1:22.37 | 2:08.06 | 2:50.09 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Broholm | 2003 | 299 | 37.87 | 1:21.69 | 2:07.18 | 2:50.42 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 296 | 39.07 | 1:23.67 | 2:07.63 | 2:51.04 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Alma Burgaard | 2003 | 291 | 2:51.91 | 2:51.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Camilla Vestergaard | 2000 | 253 | 38.84 | 1:24.65 | 2:12.65 | 3:00.18 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 211 | 43.61 | 1:33.01 | 2:19.87 | 3:11.28 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Aurelia Pedersen | 2004 | 208 | 42.69 | 1:32.85 | 2:20.98 | 3:12.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Katrine Mejlsbye | 2002 | 203 | 44.08 | 1:34.45 | 2:17.13 | 3:13.96 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ida Juul Grønning | 2004 | 186 | 43.91 | 1:35.25 | 2:26.14 | 3:19.62 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie A. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 509 | 30.30 | 1:04.06 | 1:36.44 | 2:08.27 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | 437 | 31.46 | 1:06.47 | 1:42.02 | 2:15.03 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Schøler | 1998 | 427 | 30.81 | 1:06.05 | 1:41.95 | 2:16.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 336 | 32.77 | 1:10.15 | 1:49.59 | 2:27.34 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | 259 | 36.49 | 1:18.22 | 2:01.17 | 2:40.55 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Weidenmann | 2001 | 214 | 39.27 | 1:23.31 | 2:08.22 | 2:51.22 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alfred Feldskov | 2003 | 200 | 39.78 | 1:24.36 | 2:55.08 | 2:55.08 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 181 | 41.10 | 1:27.85 | 2:14.73 | 3:01.08 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 175 | 3:03.03 | 3:03.03 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Madsen | 1999 | 503 | 32.55 | 1:10.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 396 | 36.53 | 1:16.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 365 | 35.51 | 1:18.89 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma Jensen | 1999 | 328 | 36.67 | 1:21.74 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Helena Terp | 1999 | 324 | 35.71 | 1:22.08 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rikke Krebs | 1999 | 299 | 37.56 | 1:24.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Liv Persson | 2001 | 258 | 41.32 | 1:28.54 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 220 | 41.61 | 1:33.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Christine Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 565 | 27.78 | 1:00.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 412 | 31.04 | 1:07.43 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob de Lisser | 2001 | 406 | 32.31 | 1:07.79 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 379 | 31.39 | 1:09.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 337 | 32.98 | 1:12.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Rasmussen | 2000 | 265 | 33.85 | 1:18.12 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 225 | 37.99 | 1:22.45 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 214 | 38.00 | 1:23.90 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 173 | 40.67 | 1:29.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stefan Hansen | 2002 | 142 | 42.30 | 1:36.13 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Landtved | 2004 | 136 | 41.88 | 1:37.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gry Floor | 2000 | 472 | 37.72 | 1:17.63 | 1:58.58 | 2:38.75 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | 416 | 38.04 | 1:19.63 | 2:03.09 | 2:45.47 | |||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 384 | 40.54 | 1:24.46 | 2:08.33 | 2:49.93 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Lerche | 2001 | 362 | 41.04 | 1:25.09 | 2:09.31 | 2:53.35 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 2002 | 353 | 41.74 | 1:26.81 | 2:11.80 | 2:54.79 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Heidi Glintborg | 2002 | 348 | 42.72 | 1:27.47 | 2:12.58 | 2:55.65 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Mia K. Kristensen | 2004 | 278 | 1:34.18 | 2:22.77 | 3:09.33 | 3:09.33 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Iben Lindal Overgaard | 2003 | DSQ | ej fort bevæg150m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Julie Gregersen | 2002 | DSQ | svøm på mave175m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 419 | 33.31 | 1:09.88 | 1:48.16 | 2:27.14 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 412 | 34.76 | 1:12.22 | 1:50.57 | 2:28.01 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 215 | 44.03 | 1:31.00 | 2:17.87 | 3:03.81 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Mathias Munch Pedersen | 2003 | DSQ | svøm på mav100m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Thomas Kristensen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 459 | 34.23 | 1:19.41 | 2:05.40 | 2:46.09 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christine Krogh | 2003 | 320 | 43.22 | 1:32.32 | 2:24.06 | 3:07.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | 298 | 41.27 | 1:31.74 | 2:27.92 | 3:11.83 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Stine Vinter | 2002 | 261 | 1:36.00 | 2:33.94 | 3:20.53 | 3:20.53 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 248 | 49.61 | 1:40.74 | 2:36.43 | 3:23.94 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Amalie Ringkvist | 2002 | 239 | 50.37 | 1:42.69 | 2:39.43 | 3:26.32 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mia K. Kristensen | 2004 | 238 | 50.97 | 1:39.60 | 2:39.96 | 3:26.77 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Liva Busk | 2003 | 228 | 53.26 | 1:47.38 | 2:47.65 | 3:29.68 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Juul Grønning | 2004 | 213 | 50.65 | 1:43.87 | 2:45.06 | 3:34.35 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 207 | 51.78 | 1:48.21 | 2:50.10 | 3:36.60 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 207 | 56.13 | 1:49.52 | 2:50.36 | 3:36.67 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | 548 | 30.78 | 1:05.51 | 1:46.79 | 2:19.07 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 396 | 32.77 | 1:12.38 | 1:58.48 | 2:34.94 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Schøler | 1998 | 375 | 34.97 | 1:16.82 | 2:03.56 | 2:37.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Rønn | 2000 | 242 | 41.64 | 1:28.82 | 2:22.17 | 3:02.66 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 238 | 45.98 | 1:30.03 | 2:23.11 | 3:03.56 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Hallenborg | 2002 | 235 | 44.20 | 1:32.19 | 2:23.80 | 3:04.33 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thomas Kristensen | 2000 | 234 | 43.31 | 1:28.85 | 2:25.45 | 3:04.61 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carl M Gadegaard | 2001 | 209 | 1:34.92 | 2:27.86 | 3:11.80 | 3:11.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stefan Hansen | 2002 | 203 | 42.78 | 1:33.35 | 2:33.54 | 3:13.65 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Victor Nygaard | 2003 | 197 | 44.98 | 1:37.16 | 2:30.88 | 3:15.63 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Joakim Nissen | 2001 | 154 | 46.97 | 1:39.10 | 2:45.48 | 3:32.04 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 29, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 537 | 1:11.81 | 2:25.62 | 3:40.29 | 4:54.96 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Christine Nielsen | 2001 | 473 | 1:13.17 | 2:31.10 | 3:49.58 | 5:07.74 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victoria Bang | 2001 | 347 | 1:19.62 | 2:48.12 | 4:16.43 | 5:41.03 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Heidi Glintborg | 2002 | 347 | 1:23.21 | 2:49.86 | 4:16.62 | 5:41.32 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 332 | 1:23.47 | 2:52.19 | 4:20.65 | 5:46.08 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karen Hazell Brink | 2002 | 328 | 1:25.24 | 2:54.20 | 4:23.03 | 5:47.50 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Julie Jørge Jensen | 1999 | 302 | 5:57.25 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Trine Johansen | 2002 | 274 | 1:25.78 | 3:01.03 | 4:36.87 | 6:08.87 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Malea Benediktson | 2001 | 273 | 1:25.60 | 4:35.47 | 6:09.46 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 30, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 430 | 1:06.14 | 2:19.70 | 3:35.35 | 4:48.46 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | 348 | 1:12.42 | 2:32.23 | 3:52.27 | 5:09.49 | |||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jonas Nibe Klit | 1994 | 300 | 1:18.54 | 2:44.31 | 4:09.14 | 5:25.32 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 299 | 1:16.78 | 2:41.46 | 4:05.69 | 5:25.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Rønn | 2000 | 238 | 1:23.92 | 2:54.83 | 4:24.24 | 5:51.42 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alfred Feldskov | 2003 | 213 | 6:04.38 | 6:04.38 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | 118 | 1:44.75 | 3:38.37 | 5:33.42 | 7:23.42 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | William Møhede Henriksen | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 552 | 29.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Hertzog | 1999 | 546 | 29.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | 535 | 29.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Helene Grønnegaard | 1998 | 526 | 29.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Stine Madsen | 1999 | 521 | 29.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Kjær | 2001 | 484 | 30.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 484 | 30.31 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 483 | 30.34 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Sif Floor | 2000 | 467 | 30.68 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Baraviec | 2000 | 463 | 30.76 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 461 | 30.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Melissa Damsgaard | 2001 | 423 | 31.70 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Gry Floor | 2000 | 422 | 31.73 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 411 | 32.00 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Alberte Korsgaard | 2001 | 410 | 32.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Helena Terp | 1999 | 410 | 32.03 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Mogensen | 2002 | 402 | 32.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Freja Linde | 1999 | 394 | 32.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Juul | 1999 | 383 | 32.76 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 367 | 33.23 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Katrine Mejlsbye | 2002 | 299 | 35.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 292 | 35.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julie Krog Christensen | 2001 | 273 | 36.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alma Burgaard | 2003 | 266 | 37.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Aurelia Pedersen | 2004 | 249 | 37.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | 237 | 38.46 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
27 | Renee Asbech | 2000 | 227 | 39.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 227 | 39.02 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Martine Halling Olesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Kval 1 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | STO95 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2014 |
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Korsgaard | 1999 | 569 | 25.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 543 | 25.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | 514 | 26.34 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Jacob de Lisser | 2001 | 486 | 26.82 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Sørensen | 2000 | 467 | 27.19 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Frederik Larsen | 1998 | 464 | 27.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 442 | 27.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Malthe Burgaard | 2000 | 441 | 27.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 408 | 28.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 401 | 28.61 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 400 | 28.62 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Teis Sietam | 1999 | 374 | 29.26 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 373 | 29.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 341 | 30.19 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gustav Stahl | 2002 | 319 | 30.88 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 292 | 31.78 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Sander Linde | 2002 | 271 | 32.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Peter Hansen | 2002 | 195 | 36.34 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 159 | 38.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | William Møhede Henriksen | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:32 |