Tulokset SydCup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 1, 400m Medley Woman, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 1:20.66 | 2:49.24 | 4:20.59 | 5:36.70 | |||
2 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 1:17.30 | 2:44.95 | 4:26.91 | 5:42.89 | |||
3 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.80 | 2:53.80 | 4:29.64 | 5:51.06 | |||
4 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:17.50 | 2:50.26 | 4:33.05 | 5:52.35 | |||
5 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.34 | 2:56.62 | 4:38.95 | 5:58.88 | |||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.06 | 2:53.56 | 4:44.06 | 6:08.03 | |||
7 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 1:31.61 | 3:13.39 | 5:14.15 | 6:43.70 | |||
8 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:37.16 | 3:21.44 | 5:27.49 | 7:03.94 | |||
9 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 1:44.89 | 3:27.37 | 5:28.41 | 7:07.01 | |||
10 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 1:49.55 | 3:41.72 | 5:37.76 | 7:18.29 | |||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
- | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | DSQ | ej fort bev 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 1:08.81 | 2:24.99 | 3:47.46 | 4:52.48 | |||
2 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 1:03.35 | 2:19.15 | 3:47.71 | 4:54.99 | |||
3 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 1:09.69 | 2:25.88 | 3:56.45 | 5:06.45 | |||
4 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.00 | 2:34.07 | 3:57.21 | 5:06.61 | |||
5 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.83 | 2:32.74 | 4:01.62 | 5:10.28 | |||
6 | Torsten Lagerpusch | 1980 | Sg Elbe | 1:12.97 | 2:35.77 | 4:02.95 | 5:15.51 | |||
7 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:09.93 | 2:32.75 | 4:04.83 | 5:18.30 | |||
8 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 1:11.10 | 2:34.79 | 4:11.34 | 5:19.66 | |||
9 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 1:15.77 | 2:35.05 | 4:12.01 | 5:25.68 | |||
10 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.24 | 2:38.93 | 4:55.07 | 5:31.83 | |||
11 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 1:16.70 | 2:41.50 | 4:21.06 | 5:36.52 | |||
12 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:17.48 | 2:42.00 | 5:38.83 | 5:38.83 | |||
13 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:17.61 | 2:43.34 | 4:29.12 | 5:49.11 | |||
14 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:24.45 | 2:51.79 | 4:36.65 | 5:53.27 | |||
15 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:26.30 | 2:57.68 | 4:37.23 | 5:55.13 | |||
16 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 1:25.14 | 3:03.00 | 4:52.78 | 6:15.38 | |||
17 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 1:50.96 | 3:38.19 | 5:42.10 | 7:15.40 | |||
- | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | bryst ben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 3, 400m Freestyle Woman, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.57 | 2:16.95 | 3:27.58 | 4:39.85 | |||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:07.50 | 2:20.82 | 3:34.57 | 4:47.93 | |||
3 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 1:09.46 | 2:22.49 | 3:36.24 | 4:48.42 | |||
4 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.94 | 2:24.81 | 3:40.66 | 4:55.56 | |||
5 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:08.34 | 2:25.07 | 3:42.74 | 5:00.17 | |||
6 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.50 | 2:29.43 | 3:46.84 | 5:01.26 | |||
7 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.62 | 2:27.03 | 3:44.68 | 5:01.67 | |||
8 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.62 | 2:29.99 | 3:48.77 | 5:07.01 | |||
9 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.40 | 2:31.06 | 3:51.10 | 5:10.21 | |||
10 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 1:12.60 | 2:31.96 | 3:52.08 | 5:10.56 | |||
11 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 1:14.37 | 2:34.81 | 3:54.98 | 5:13.04 | |||
12 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 1:17.59 | 2:38.39 | 3:59.57 | 5:16.66 | |||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.13 | 2:36.87 | 3:57.96 | 5:18.19 | |||
14 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 1:15.42 | 2:38.56 | 4:02.16 | 5:20.80 | |||
15 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 1:17.22 | 2:39.00 | 4:01.94 | 5:22.08 | |||
16 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 1:18.43 | 2:40.97 | 4:02.86 | 5:22.35 | |||
17 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:15.38 | 2:38.18 | 4:01.99 | 5:24.22 | |||
18 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 1:15.41 | 2:37.30 | 4:01.31 | 5:24.47 | |||
19 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.66 | 2:39.73 | 4:03.04 | 5:24.78 | |||
20 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 1:18.69 | 2:42.50 | 4:06.93 | 5:28.93 | |||
21 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:18.09 | 2:42.49 | 4:07.12 | 5:28.94 | |||
22 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:16.71 | 2:39.10 | 4:03.42 | 5:33.03 | |||
23 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 1:16.25 | 2:40.55 | 4:07.78 | 5:35.98 | |||
24 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 1:20.62 | 2:47.22 | 4:14.04 | 5:38.48 | |||
25 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.65 | 2:47.79 | 4:16.10 | 5:39.69 | |||
26 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 1:18.90 | 2:46.13 | 4:13.22 | 5:40.04 | |||
27 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 1:19.82 | 2:47.43 | 4:14.49 | 5:41.21 | |||
28 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 1:19.59 | 2:48.01 | 4:18.29 | 5:46.25 | |||
29 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 1:21.77 | 2:51.65 | 4:22.17 | 5:50.55 | |||
30 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 1:25.08 | 2:55.57 | 4:25.46 | 5:55.12 | |||
31 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:25.42 | 2:57.00 | 4:29.34 | 5:56.85 | |||
32 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 1:24.43 | 2:55.35 | 4:26.34 | 5:57.35 | |||
33 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:25.68 | 2:56.70 | 4:29.20 | 5:59.43 | |||
34 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 1:25.79 | 2:58.68 | 4:31.85 | 6:03.05 | |||
35 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.28 | 2:53.97 | 4:29.73 | 6:03.55 | |||
36 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:22.88 | 2:55.33 | 4:29.53 | 6:04.48 | |||
37 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 1:23.43 | 2:56.82 | 4:30.83 | 6:05.18 | |||
38 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 1:26.41 | 3:00.58 | 4:36.00 | 6:10.32 | |||
39 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:23.94 | 2:58.55 | 4:35.93 | 6:11.97 | |||
40 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.20 | 2:55.80 | 4:34.83 | 6:14.84 | |||
41 | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 1:29.39 | 3:09.21 | 4:49.66 | 6:25.99 | |||
42 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:26.87 | 3:04.50 | 4:47.14 | 6:27.85 | |||
43 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:30.48 | 3:10.91 | 4:52.76 | 6:28.25 | |||
44 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:29.15 | 3:13.53 | 4:57.20 | 6:35.49 | |||
45 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:31.44 | 3:15.73 | 5:01.02 | 6:44.60 | |||
46 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.32 | 3:20.43 | 5:08.28 | 6:49.90 | |||
47 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:33.22 | 3:22.11 | 5:13.31 | 6:57.74 | |||
- | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sofie A. Pedersen | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:04 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 1:00.03 | 2:04.95 | 3:09.25 | 4:12.11 | |||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 1:00.95 | 2:04.92 | 3:10.08 | 4:12.67 | |||
3 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 59.30 | 2:04.34 | 2:10.78 | 4:15.59 | |||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.10 | 2:08.36 | 3:13.03 | 4:19.11 | |||
5 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.35 | 2:08.06 | 3:14.09 | 4:19.38 | |||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 1:00.89 | 2:06.44 | 3:14.06 | 4:21.62 | |||
7 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:00.25 | 2:06.42 | 3:14.51 | 4:23.11 | |||
8 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.23 | 2:11.18 | 3:19.35 | 4:28.18 | |||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.57 | 2:12.92 | 4:30.22 | 4:30.22 | |||
10 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.39 | 2:13.19 | 3:26.19 | 4:39.31 | |||
11 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.09 | 2:20.40 | 3:31.71 | 4:42.89 | |||
12 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.12 | 2:16.65 | 3:30.85 | 4:43.32 | |||
13 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.87 | 2:16.73 | 3:30.15 | 4:43.47 | |||
14 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.58 | 2:17.96 | 3:31.35 | 4:44.46 | |||
15 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:05.39 | 2:16.75 | 3:31.41 | 4:44.83 | |||
16 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.96 | 2:19.40 | 3:33.56 | 4:48.54 | |||
17 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.82 | 2:18.57 | 3:35.74 | 4:50.80 | |||
18 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 1:05.30 | 2:18.33 | 3:34.89 | 4:51.37 | |||
19 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.95 | 2:23.55 | 3:37.29 | 4:51.54 | |||
20 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.47 | 2:25.25 | 3:40.36 | 4:56.06 | |||
21 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:07.95 | 2:22.99 | 3:40.05 | 4:57.44 | |||
22 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.27 | 2:26.40 | 3:43.14 | 4:57.70 | |||
23 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.02 | 2:25.49 | 3:43.42 | 4:58.24 | |||
24 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.57 | 2:24.82 | 3:43.70 | 5:03.52 | |||
25 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.02 | 2:31.27 | 3:52.42 | 5:07.06 | |||
26 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 1:13.20 | 2:33.37 | 3:57.26 | 5:15.81 | |||
27 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 1:12.92 | 2:33.37 | 3:56.24 | 5:16.20 | |||
28 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 1:13.21 | 2:34.41 | 3:57.67 | 5:16.54 | |||
29 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:10.11 | 2:27.45 | 3:52.29 | 5:16.64 | |||
29 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.71 | 2:36.15 | 3:58.75 | 5:16.64 | |||
31 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.00 | 2:37.50 | 3:58.20 | 5:18.23 | |||
32 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 1:15.40 | 2:37.84 | 4:01.55 | 5:23.18 | |||
33 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.22 | 2:36.76 | 4:02.26 | 5:23.52 | |||
34 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 1:17.50 | 2:42.46 | 4:06.17 | 5:26.45 | |||
35 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:19.38 | 2:43.03 | 4:07.41 | 5:28.25 | |||
36 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:14.41 | 2:40.66 | 4:09.69 | 5:33.26 | |||
37 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:17.29 | 2:41.10 | 4:06.39 | 5:37.78 | |||
38 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:18.20 | 2:45.08 | 4:12.30 | 5:41.28 | |||
39 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.62 | 2:46.48 | 4:16.68 | 5:42.49 | |||
39 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:14.64 | 2:36.35 | 3:59.47 | 5:42.49 | |||
41 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:14.80 | 2:37.43 | 3:58.10 | 5:42.52 | |||
42 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.57 | 2:49.02 | 4:22.40 | 5:46.66 | |||
43 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.42 | 2:47.95 | 4:19.56 | 5:48.03 | |||
44 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.87 | 2:51.17 | 4:21.69 | 5:49.02 | |||
45 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.51 | 2:52.47 | 4:24.83 | 5:52.73 | |||
46 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 1:22.58 | 2:53.23 | 4:27.53 | 5:53.63 | |||
47 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:26.83 | 2:59.21 | 4:31.01 | 5:56.40 | |||
48 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:22.91 | 2:56.41 | 4:29.39 | 5:58.45 | |||
49 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 1:23.85 | 2:58.76 | 4:32.76 | 6:03.10 | |||
50 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:20.87 | 2:54.74 | 4:29.96 | 6:03.86 | |||
51 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.29 | 2:59.93 | 4:35.12 | 6:07.64 | |||
52 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 1:20.40 | 2:58.73 | 4:40.86 | 6:24.75 | |||
53 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:28.19 | 3:06.97 | 4:46.52 | 6:25.35 | |||
54 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:31.81 | 3:12.72 | 4:55.73 | 6:36.33 | |||
55 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 6:47.35 | ||||||
56 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:40.72 | 3:37.90 | 5:36.07 | 7:26.62 | |||
57 | Jon Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 1:50.76 | 3:55.76 | 6:09.17 | 8:15.15 | |||
- | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Magnetarmbaand | |||||
- | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tom Hoflic | 2002 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | stopper efter 350m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:04 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.01 | 1:08.51 | |||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.79 | 1:11.62 | |||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.48 | 1:12.59 | |||||
4 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 35.33 | 1:12.70 | |||||
5 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 34.64 | 1:14.13 | |||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 36.80 | 1:17.45 | |||||
7 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 37.12 | 1:20.67 | |||||
8 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 41.80 | 1:30.22 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.85 | 1:10.36 | |||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 33.41 | 1:11.98 | |||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.34 | 1:12.46 | |||||
4 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 34.07 | 1:12.62 | |||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 34.47 | 1:14.88 | |||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.45 | 1:14.93 | |||||
7 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.98 | 1:16.52 | |||||
8 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 36.41 | 1:18.44 | |||||
9 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.62 | 1:18.48 | |||||
10 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 36.19 | 1:18.59 | |||||
11 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 36.80 | 1:18.60 | |||||
12 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.54 | 1:21.60 | |||||
13 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 36.96 | 1:21.67 | |||||
14 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 37.59 | 1:23.01 | |||||
15 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.62 | 1:23.13 | |||||
16 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.97 | 1:24.45 | |||||
17 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 39.90 | 1:24.72 | |||||
18 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.80 | 1:25.07 | |||||
19 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.72 | 1:25.36 | |||||
20 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 40.47 | 1:27.28 | |||||
21 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 39.48 | 1:27.33 | |||||
- | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | DSQ | flybev. i bryst | |||||
- | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | DSQ | crawlben i bryst | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.34 | 1:10.52 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 34.07 | 1:15.56 | |||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.40 | 1:16.38 | |||||
4 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 36.50 | 1:20.14 | |||||
5 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.34 | 1:20.43 | |||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 38.56 | 1:20.97 | |||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 39.06 | 1:21.33 | |||||
8 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.13 | 1:21.67 | |||||
9 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.21 | 1:21.73 | |||||
10 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 38.32 | 1:22.14 | |||||
11 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 38.23 | 1:22.32 | |||||
12 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 38.76 | 1:23.34 | |||||
13 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.51 | 1:23.96 | |||||
14 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 38.03 | 1:24.38 | |||||
15 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 39.70 | 1:27.69 | |||||
16 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 38.87 | 1:28.03 | |||||
17 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.48 | 1:28.70 | |||||
18 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.86 | 1:30.12 | |||||
19 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 42.84 | 1:31.16 | |||||
20 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 40.35 | 1:31.22 | |||||
21 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 43.32 | 1:32.65 | |||||
22 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 43.15 | 1:32.74 | |||||
23 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.47 | 1:34.49 | |||||
24 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 44.43 | 1:35.92 | |||||
25 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 44.62 | 1:36.08 | |||||
26 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 45.79 | 1:36.50 | |||||
27 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 51.74 | 1:43.03 | |||||
28 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.44 | 1:46.62 | |||||
29 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 57.23 | 2:03.24 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 40.58 | 1:26.00 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 42.85 | 1:27.46 | |||||
3 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.54 | 1:32.14 | |||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.18 | 1:33.46 | |||||
5 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 45.41 | 1:34.96 | |||||
6 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 46.11 | 1:37.39 | |||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 43.80 | 1:37.56 | |||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.43 | 1:37.69 | |||||
9 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.50 | 1:41.68 | |||||
10 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.77 | 1:43.59 | |||||
11 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 50.91 | 1:45.05 | |||||
12 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 48.56 | 1:49.63 | |||||
13 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.21 | 1:51.41 | |||||
14 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 55.01 | 1:56.54 | |||||
15 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.55 | 2:01.89 | |||||
16 | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 57.13 | 2:04.17 | |||||
17 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 1:01.51 | 2:05.47 | |||||
- | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | bryst i fri | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.16 | 1:43.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.91 | 1:09.08 | |||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.82 | 1:10.72 | |||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.78 | 1:11.66 | |||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 33.48 | 1:12.12 | |||||
5 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.13 | 1:13.55 | |||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.67 | 1:14.09 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.63 | 1:11.47 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 33.68 | 1:13.95 | |||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.18 | 1:18.48 | |||||
4 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 36.51 | 1:19.57 | |||||
5 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 38.93 | 1:20.89 | |||||
6 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.30 | 1:21.27 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 40.82 | 1:25.04 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.95 | 1:30.21 | |||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.07 | 1:32.69 | |||||
4 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 44.64 | 1:33.49 | |||||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.45 | 1:34.55 | |||||
6 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 46.67 | 1:39.22 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 28.65 | 1:01.92 | |||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.53 | 1:03.27 | |||||
3 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 30.04 | 1:04.79 | |||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 30.07 | 1:05.64 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 27.48 | 1:02.18 | |||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.53 | 1:03.54 | |||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.76 | 1:05.63 | |||||
4 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.28 | 1:08.07 | |||||
5 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 33.93 | 1:15.26 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 30.70 | 1:07.06 | |||||
2 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.36 | 1:09.83 | |||||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.31 | 1:12.29 | |||||
4 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.57 | 1:12.80 | |||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.74 | 1:14.96 | |||||
6 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 37.64 | 1:17.80 | |||||
7 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 36.30 | 1:18.02 | |||||
8 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 34.67 | 1:18.03 | |||||
9 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 37.52 | 1:23.67 | |||||
10 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 42.42 | 1:26.33 | |||||
- | Emil Kjærby | 2000 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | crawlbeen i fly | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.74 | 1:13.93 | |||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.52 | 1:14.78 | |||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.80 | 1:16.42 | |||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.28 | 1:19.51 | |||||
5 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 37.51 | 1:19.52 | |||||
6 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 37.20 | 1:20.59 | |||||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 39.64 | 1:22.67 | |||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.76 | 1:23.13 | |||||
9 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.04 | 1:23.32 | |||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 41.67 | 1:25.61 | |||||
11 | Magnus Rundstrøm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 40.97 | 1:26.03 | |||||
12 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 40.30 | 1:26.13 | |||||
13 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 40.48 | 1:26.16 | |||||
14 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 40.81 | 1:26.30 | |||||
15 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 39.91 | 1:27.37 | |||||
16 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.84 | 1:28.33 | |||||
17 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.14 | 1:29.58 | |||||
18 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 42.24 | 1:30.59 | |||||
19 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.82 | 1:31.09 | |||||
20 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 43.12 | 1:31.15 | |||||
21 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.88 | 1:31.87 | |||||
22 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 44.61 | 1:35.56 | |||||
23 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.36 | 1:37.17 | |||||
24 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 44.93 | 1:37.44 | |||||
25 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 45.72 | 1:39.26 | |||||
26 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 50.58 | 1:39.68 | |||||
27 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 54.05 | 1:52.36 | |||||
28 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 55.13 | 1:54.08 | |||||
29 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 58.60 | 2:00.34 | |||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | DSQ | crawlben i fly | |||||
- | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | DSQ | afsl. ryg på maven | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.16 | 1:30.41 | |||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 39.88 | 1:31.13 | |||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 41.59 | 1:31.71 | |||||
4 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.84 | 1:35.88 | |||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 44.06 | 1:37.81 | |||||
6 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.30 | 1:38.33 | |||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.93 | 1:39.92 | |||||
8 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.22 | 1:41.04 | |||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 48.13 | 1:41.36 | |||||
10 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.13 | 1:41.72 | |||||
11 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.25 | 1:59.24 | |||||
- | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | async arme i fly | |||||
- | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | crawlben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:43 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:28 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 27.25 | 59.70 | |||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 26.81 | 1:01.06 | |||||
3 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.52 | 1:02.72 | |||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.29 | 1:04.48 | |||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.93 | 1:06.01 | |||||
6 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 30.41 | 1:06.63 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 30.48 | 1:05.57 | |||||
2 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.71 | 1:09.39 | |||||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.93 | 1:10.99 | |||||
4 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.58 | 1:11.76 | |||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.94 | 1:12.32 | |||||
6 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 37.84 | 1:18.86 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.96 | 1:13.65 | |||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.79 | 1:15.13 | |||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.85 | 1:16.65 | |||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.04 | 1:17.48 | |||||
5 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 37.49 | 1:21.29 | |||||
6 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 38.23 | 1:23.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:28 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.56 | ||||||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.85 | ||||||
3 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 28.91 | ||||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.95 | ||||||
5 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 29.35 | ||||||
6 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 30.85 | ||||||
7 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 31.17 | ||||||
8 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.41 | ||||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 32.12 | ||||||
10 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 32.31 | ||||||
11 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 33.19 | ||||||
12 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.56 | ||||||
13 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 35.92 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.07 | ||||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.93 | ||||||
3 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 29.29 | ||||||
4 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 29.32 | ||||||
5 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 29.74 | ||||||
6 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 30.09 | ||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 30.09 | ||||||
8 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 30.11 | ||||||
9 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.23 | ||||||
10 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 30.58 | ||||||
11 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 30.72 | ||||||
12 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.78 | ||||||
12 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 30.78 | ||||||
14 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.91 | ||||||
15 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 31.44 | ||||||
16 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 31.69 | ||||||
17 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 31.74 | ||||||
18 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 31.78 | ||||||
19 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 31.85 | ||||||
20 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.88 | ||||||
21 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.15 | ||||||
22 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.46 | ||||||
23 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.55 | ||||||
24 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.60 | ||||||
25 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 33.26 | ||||||
26 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 33.39 | ||||||
27 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 33.48 | ||||||
28 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 33.55 | ||||||
29 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 33.99 | ||||||
30 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 34.11 | ||||||
31 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.35 | ||||||
32 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.59 | ||||||
33 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 34.95 | ||||||
34 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.06 | ||||||
35 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.14 | ||||||
36 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.35 | ||||||
37 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.98 | ||||||
38 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 36.07 | ||||||
39 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 36.97 | ||||||
40 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.86 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 28.95 | ||||||
2 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 29.20 | ||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 30.70 | ||||||
4 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.02 | ||||||
5 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 31.20 | ||||||
6 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 31.54 | ||||||
7 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.63 | ||||||
8 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 31.71 | ||||||
9 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 31.75 | ||||||
10 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 31.85 | ||||||
11 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 31.99 | ||||||
12 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.08 | ||||||
13 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 32.43 | ||||||
14 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 32.45 | ||||||
15 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.81 | ||||||
16 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.82 | ||||||
17 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.12 | ||||||
18 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 33.13 | ||||||
19 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 33.15 | ||||||
20 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.20 | ||||||
21 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.70 | ||||||
22 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 33.77 | ||||||
23 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 33.84 | ||||||
24 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 34.14 | ||||||
25 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 34.21 | ||||||
25 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.21 | ||||||
27 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.62 | ||||||
28 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 34.86 | ||||||
29 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.97 | ||||||
30 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.16 | ||||||
31 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.23 | ||||||
32 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 35.34 | ||||||
33 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 36.06 | ||||||
34 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 36.56 | ||||||
35 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 36.93 | ||||||
36 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 36.98 | ||||||
37 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.13 | ||||||
38 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 37.14 | ||||||
39 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.52 | ||||||
40 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 39.05 | ||||||
41 | Paulina Frandsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.97 | ||||||
42 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 44.73 | ||||||
43 | Camille Klinge | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.32 | ||||||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 34.82 | ||||||
2 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 36.35 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.44 | ||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.74 | ||||||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.32 | ||||||
6 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 38.14 | ||||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 38.21 | ||||||
8 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 38.42 | ||||||
9 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.00 | ||||||
10 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.09 | ||||||
11 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 39.33 | ||||||
12 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.69 | ||||||
13 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 40.76 | ||||||
14 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 41.82 | ||||||
15 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.38 | ||||||
16 | Jasmin Jepsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 43.89 | ||||||
17 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.06 | ||||||
18 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.14 | ||||||
19 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 45.66 | ||||||
20 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 48.04 | ||||||
21 | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 48.17 | ||||||
22 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.48 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:10 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 27.59 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.45 | ||||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.49 | ||||||
4 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.63 | ||||||
5 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.74 | ||||||
6 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 29.81 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 28.94 | ||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 29.12 | ||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 29.45 | ||||||
4 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 30.46 | ||||||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.74 | ||||||
6 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 31.09 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 33.92 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.16 | ||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 35.59 | ||||||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 35.67 | ||||||
5 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 37.14 | ||||||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:10 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torsten Lagerpusch | 1980 | Sg Elbe | 34.11 | ||||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 34.72 | ||||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 34.88 | ||||||
4 | Florian Zarp | 1991 | Flensburg | 35.95 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.64 | ||||||
2 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.27 | ||||||
3 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.79 | ||||||
4 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 36.21 | ||||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 37.95 | ||||||
6 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.31 | ||||||
7 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 42.39 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.49 | ||||||
2 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.36 | ||||||
3 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.48 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 35.51 | ||||||
5 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 37.86 | ||||||
6 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 38.36 | ||||||
7 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 38.37 | ||||||
8 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 39.02 | ||||||
9 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.30 | ||||||
10 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 41.06 | ||||||
11 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 41.61 | ||||||
12 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 44.08 | ||||||
13 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 46.15 | ||||||
14 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 49.38 | ||||||
15 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 51.83 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.92 | ||||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.28 | ||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 41.43 | ||||||
4 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.46 | ||||||
5 | Magnus Rundstrøm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 43.02 | ||||||
6 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 45.05 | ||||||
7 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 45.64 | ||||||
8 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 45.69 | ||||||
9 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.70 | ||||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.34 | ||||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 46.74 | ||||||
12 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 47.01 | ||||||
13 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 47.34 | ||||||
14 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 47.76 | ||||||
15 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 51.01 | ||||||
16 | Tom Hoflic | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 54.73 | ||||||
- | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 45.02 | ||||||
2 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.28 | ||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 47.75 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.51 | ||||||
5 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 52.52 | ||||||
6 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.68 | ||||||
7 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.25 | ||||||
8 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:10.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.45 | ||||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 34.03 | ||||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.39 | ||||||
4 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.60 | ||||||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 34.79 | ||||||
6 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 36.05 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.17 | ||||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 33.65 | ||||||
3 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.85 | ||||||
4 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.39 | ||||||
5 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.76 | ||||||
6 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 37.40 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.80 | ||||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.13 | ||||||
3 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.60 | ||||||
4 | Magnus Rundstrøm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 41.77 | ||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 41.90 | ||||||
6 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 44.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.75 | ||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.68 | ||||||
3 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 34.09 | ||||||
4 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 34.15 | ||||||
5 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 34.76 | ||||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 36.74 | ||||||
7 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 38.25 | ||||||
8 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.75 | ||||||
9 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.15 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 32.08 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.02 | ||||||
3 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 33.85 | ||||||
4 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 34.87 | ||||||
5 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 35.03 | ||||||
6 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.62 | ||||||
7 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.81 | ||||||
8 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 36.29 | ||||||
9 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 37.66 | ||||||
10 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.36 | ||||||
11 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.70 | ||||||
12 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.51 | ||||||
13 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.84 | ||||||
14 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 40.31 | ||||||
15 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.88 | ||||||
16 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.04 | ||||||
17 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.62 | ||||||
18 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.22 | ||||||
19 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.81 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 33.47 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 34.06 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.53 | ||||||
4 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 36.44 | ||||||
5 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 37.00 | ||||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.47 | ||||||
7 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.58 | ||||||
8 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.66 | ||||||
9 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 38.86 | ||||||
10 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 39.61 | ||||||
11 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 39.70 | ||||||
12 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.92 | ||||||
13 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 40.32 | ||||||
14 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.79 | ||||||
15 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 42.35 | ||||||
16 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 42.42 | ||||||
17 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.53 | ||||||
18 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.64 | ||||||
19 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 42.67 | ||||||
20 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.03 | ||||||
21 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 43.11 | ||||||
22 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.62 | ||||||
23 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 43.91 | ||||||
24 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.78 | ||||||
25 | Paulina Frandsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.60 | ||||||
26 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 50.68 | ||||||
27 | Camille Klinge | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.61 | ||||||
- | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ej fort. bev. 25m | |||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 42.34 | ||||||
2 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 43.71 | ||||||
3 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.81 | ||||||
4 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 44.27 | ||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.11 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 45.35 | ||||||
7 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.09 | ||||||
8 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 50.06 | ||||||
9 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 50.20 | ||||||
10 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.15 | ||||||
11 | Jasmin Jepsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 52.13 | ||||||
12 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.82 | ||||||
13 | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 57.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.84 | ||||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 31.25 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.34 | ||||||
4 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 33.21 | ||||||
5 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.40 | ||||||
6 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 34.02 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 32.32 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 32.84 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.03 | ||||||
4 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 34.58 | ||||||
5 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 36.29 | ||||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.24 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 40.20 | ||||||
2 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 41.63 | ||||||
3 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.63 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.75 | ||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.48 | ||||||
6 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 46.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 25.89 | ||||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.08 | ||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 27.41 | ||||||
4 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 28.26 | ||||||
5 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 28.79 | ||||||
6 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.14 | ||||||
7 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.64 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 25.72 | ||||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 27.05 | ||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.46 | ||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.06 | ||||||
5 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 29.74 | ||||||
6 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 31.17 | ||||||
7 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 33.81 | ||||||
8 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 34.14 | ||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 35.04 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.23 | ||||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.52 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.38 | ||||||
4 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.24 | ||||||
5 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.26 | ||||||
6 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 30.31 | ||||||
7 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.62 | ||||||
8 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.63 | ||||||
9 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.79 | ||||||
10 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.98 | ||||||
11 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 31.42 | ||||||
12 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.50 | ||||||
13 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.55 | ||||||
14 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.80 | ||||||
15 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 31.91 | ||||||
16 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 34.73 | ||||||
17 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 35.72 | ||||||
18 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.24 | ||||||
19 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.57 | ||||||
20 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.11 | ||||||
21 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 45.75 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 31.56 | ||||||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.03 | ||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.67 | ||||||
3 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.67 | ||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 36.46 | ||||||
6 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 36.72 | ||||||
7 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.94 | ||||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.10 | ||||||
9 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.61 | ||||||
10 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.87 | ||||||
11 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.57 | ||||||
12 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 39.97 | ||||||
13 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 41.43 | ||||||
14 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.66 | ||||||
15 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.93 | ||||||
16 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 42.38 | ||||||
17 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.86 | ||||||
18 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 43.28 | ||||||
19 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 44.26 | ||||||
20 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 46.23 | ||||||
21 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 46.69 | ||||||
22 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 47.84 | ||||||
23 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 51.01 | ||||||
24 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 59.31 | ||||||
25 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:01.15 | ||||||
- | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 42.58 | ||||||
2 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 46.04 | ||||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 47.07 | ||||||
4 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.72 | ||||||
5 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.01 | ||||||
6 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 53.43 | ||||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 25.33 | ||||||
2 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 25.53 | ||||||
3 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 26.68 | ||||||
4 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 27.01 | ||||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.61 | ||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 27.61 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.72 | ||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.04 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.57 | ||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.70 | ||||||
5 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.53 | ||||||
6 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 30.70 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 30.91 | ||||||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.66 | ||||||
3 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.58 | ||||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.00 | ||||||
5 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 35.32 | ||||||
6 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 35.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 31.06 | 1:05.62 | 1:41.28 | 2:14.95 | |||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.90 | 1:08.23 | 1:44.40 | 2:20.32 | |||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.61 | 1:09.94 | 1:47.01 | 2:22.30 | |||
4 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.44 | 1:14.12 | 1:53.05 | 2:30.19 | |||
5 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 35.15 | 1:13.82 | 1:53.67 | 2:32.32 | |||
6 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.63 | 1:14.06 | 1:53.38 | 2:32.52 | |||
7 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 36.18 | 1:15.91 | 1:56.08 | 2:34.17 | |||
8 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 37.23 | 1:17.97 | 2:00.51 | 2:41.83 | |||
9 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 37.86 | 1:21.18 | 2:06.51 | 2:52.29 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.00 | 1:06.08 | 1:41.91 | 2:15.13 | |||
2 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 32.66 | 1:07.65 | 1:43.47 | 2:19.03 | |||
3 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 31.55 | 1:06.22 | 1:42.49 | 2:19.30 | |||
4 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.03 | 1:06.91 | 1:43.41 | 2:19.62 | |||
5 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 32.81 | 1:09.03 | 1:46.02 | 2:21.44 | |||
6 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 31.82 | 1:08.34 | 1:45.64 | 2:21.78 | |||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 33.46 | 1:09.95 | 1:47.09 | 2:24.78 | |||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.23 | 1:09.94 | 1:47.36 | 2:25.10 | |||
9 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.92 | 1:10.98 | 1:48.71 | 2:26.18 | |||
10 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.37 | 1:11.78 | 1:49.26 | 2:26.32 | |||
11 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.79 | 1:11.58 | 1:49.54 | 2:27.69 | |||
12 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 35.67 | 1:14.52 | 1:53.99 | 2:30.63 | |||
13 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 34.51 | 1:12.71 | 1:51.61 | 2:31.06 | |||
14 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.66 | 1:13.03 | 1:52.54 | 2:31.36 | |||
15 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 34.88 | 1:14.18 | 1:54.09 | 2:32.90 | |||
16 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 36.09 | 1:15.82 | 1:56.15 | 2:33.18 | |||
17 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.18 | 1:14.83 | 1:56.42 | 2:36.08 | |||
18 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 35.83 | 1:15.56 | 1:56.20 | 2:36.16 | |||
19 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 35.28 | 1:16.21 | 1:58.00 | 2:38.08 | |||
20 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.92 | 1:21.73 | 2:06.75 | 2:50.43 | |||
21 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 38.46 | 1:22.87 | 2:09.72 | 2:51.99 | |||
22 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 37.73 | 1:22.25 | 2:08.73 | 2:52.97 | |||
23 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 40.74 | 1:28.08 | 2:16.34 | 3:02.85 | |||
24 | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 42.01 | 1:30.49 | 2:19.36 | 3:04.39 | |||
25 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 41.24 | 1:30.72 | 2:22.66 | 3:09.49 | |||
26 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 41.19 | 1:31.39 | 2:24.13 | 3:15.34 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 31.21 | 1:05.43 | 1:40.63 | 2:16.26 | |||
2 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.90 | 1:15.78 | 1:53.02 | 2:28.90 | |||
3 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 34.93 | 1:13.76 | 1:53.18 | 2:30.01 | |||
4 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.69 | 1:14.34 | 1:53.55 | 2:31.18 | |||
5 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 35.28 | 1:15.17 | 1:55.17 | 2:32.62 | |||
6 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.43 | 1:15.09 | 1:55.90 | 2:34.57 | |||
7 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 36.38 | 1:17.26 | 1:57.84 | 2:36.05 | |||
8 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.40 | 1:15.21 | 1:56.28 | 2:36.18 | |||
9 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 34.64 | 1:15.32 | 1:56.76 | 2:36.92 | |||
10 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 37.36 | 1:18.44 | 1:59.28 | 2:38.82 | |||
11 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 36.43 | 1:17.11 | 1:59.17 | 2:40.34 | |||
12 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.14 | 1:18.77 | 2:01.15 | 2:42.01 | |||
13 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.31 | 1:18.35 | 2:00.80 | 2:42.38 | |||
14 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 37.17 | 1:18.83 | 2:02.62 | 2:42.98 | |||
15 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.32 | 1:18.79 | 2:01.73 | 2:43.04 | |||
16 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 37.55 | 1:19.70 | 2:02.52 | 2:43.82 | |||
17 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 38.13 | 1:21.23 | 2:06.21 | 2:48.22 | |||
18 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 39.73 | 1:24.04 | 2:09.92 | 2:52.37 | |||
19 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 40.00 | 1:25.26 | 2:11.73 | 2:55.57 | |||
20 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 39.19 | 1:24.14 | 2:10.57 | 2:56.43 | |||
21 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.85 | 1:29.93 | 2:19.67 | 3:07.54 | |||
22 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.99 | 1:28.05 | 2:18.73 | 3:07.67 | |||
23 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.42 | 1:28.10 | 2:19.27 | 3:08.04 | |||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 38.28 | 1:20.53 | 2:05.46 | 2:47.59 | |||
2 | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | 38.19 | 1:22.75 | 2:07.46 | 2:49.36 | |||
3 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 39.16 | 1:23.82 | 2:08.77 | 2:51.42 | |||
4 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 41.02 | 1:08.14 | 2:14.93 | 3:00.51 | |||
5 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.70 | 1:26.75 | 2:16.18 | 3:06.58 | |||
6 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 41.12 | 1:31.21 | 2:25.83 | 3:18.97 | |||
7 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 45.73 | 1:38.20 | 2:31.23 | 3:21.87 | |||
8 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.92 | 1:59.44 | 3:06.58 | 4:11.02 | |||
9 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 54.26 | 2:00.77 | 3:11.43 | 4:11.86 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 45.49 | 1:40.24 | 2:35.72 | 3:26.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 25.58 | 53.71 | |||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 27.54 | 57.15 | |||||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 27.40 | 57.17 | |||||
4 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 27.89 | 57.42 | |||||
5 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.43 | 57.80 | |||||
6 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.01 | 58.28 | |||||
7 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 28.16 | 59.52 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 26.02 | 54.75 | |||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 26.94 | 55.12 | |||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.52 | 56.46 | |||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.96 | 57.63 | |||||
5 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.09 | 58.60 | |||||
6 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 29.19 | 59.99 | |||||
7 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 28.62 | 1:00.17 | |||||
8 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 30.14 | 1:02.44 | |||||
9 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 30.36 | 1:02.88 | |||||
10 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.47 | 1:04.10 | |||||
11 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 30.51 | 1:04.40 | |||||
12 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 33.17 | 1:08.71 | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.24 | 55.98 | |||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 27.28 | 56.37 | |||||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 26.68 | 56.42 | |||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.14 | 57.12 | |||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.03 | 57.41 | |||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.93 | 58.65 | |||||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.78 | 58.69 | |||||
8 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.63 | 59.27 | |||||
9 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.81 | 59.51 | |||||
10 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.60 | 59.69 | |||||
11 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 28.88 | 59.95 | |||||
12 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 28.67 | 1:00.21 | |||||
12 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.07 | 1:00.21 | |||||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.54 | 1:01.12 | |||||
15 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.20 | 1:01.14 | |||||
16 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.61 | 1:02.18 | |||||
17 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 30.13 | 1:02.53 | |||||
18 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 29.82 | 1:03.20 | |||||
19 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.34 | 1:03.45 | |||||
20 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 30.91 | 1:04.01 | |||||
21 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 31.36 | 1:04.37 | |||||
22 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 30.70 | 1:04.80 | |||||
23 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.53 | 1:05.48 | |||||
24 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.18 | 1:05.63 | |||||
25 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 32.04 | 1:05.84 | |||||
26 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 31.62 | 1:06.06 | |||||
27 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.81 | 1:06.19 | |||||
28 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 31.62 | 1:06.44 | |||||
29 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 32.56 | 1:07.42 | |||||
30 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.96 | 1:10.32 | |||||
31 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 34.91 | 1:13.60 | |||||
32 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 34.84 | 1:15.21 | |||||
33 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 41.30 | 1:26.81 | |||||
- | Hark Rink | 2000 | Flensburg | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.31 | 1:00.78 | |||||
2 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.36 | 1:04.35 | |||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.97 | 1:05.10 | |||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 32.61 | 1:05.57 | |||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.56 | 1:07.48 | |||||
6 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.85 | 1:07.69 | |||||
7 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 32.95 | 1:08.17 | |||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.99 | 1:08.26 | |||||
9 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 31.99 | 1:08.38 | |||||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.97 | 1:10.25 | |||||
11 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.08 | 1:10.37 | |||||
12 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.92 | 1:10.78 | |||||
13 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 34.18 | 1:11.48 | |||||
14 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 34.17 | 1:11.84 | |||||
15 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.25 | 1:12.01 | |||||
16 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 34.46 | 1:12.25 | |||||
17 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 35.36 | 1:12.39 | |||||
18 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 36.17 | 1:14.49 | |||||
19 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.15 | 1:14.95 | |||||
20 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 37.40 | 1:16.02 | |||||
21 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.68 | 1:16.13 | |||||
22 | Benjamin B Nielsen | 2001 | Odder IGF | 37.39 | 1:16.40 | |||||
23 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 36.86 | 1:17.17 | |||||
24 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 35.73 | 1:17.28 | |||||
25 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.94 | 1:17.53 | |||||
26 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 36.09 | 1:17.89 | |||||
27 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 37.61 | 1:18.88 | |||||
28 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 37.76 | 1:19.13 | |||||
29 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 37.97 | 1:19.91 | |||||
30 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.18 | 1:21.36 | |||||
31 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.65 | 1:21.80 | |||||
32 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.75 | 1:24.33 | |||||
33 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.97 | 1:28.02 | |||||
34 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.26 | 1:35.04 | |||||
35 | Mikkel Nissen | 2002 | Frem Odense | 44.97 | 1:35.54 | |||||
36 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 51.57 | 1:45.31 | |||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Tom Hoflic | 2002 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.44 | 1:15.58 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.79 | 1:16.03 | |||||
3 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 36.93 | 1:16.48 | |||||
4 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 37.28 | 1:18.12 | |||||
5 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 38.03 | 1:19.97 | |||||
6 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.08 | 1:26.97 | |||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.66 | 1:27.15 | |||||
8 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.06 | 1:29.12 | |||||
9 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.55 | 1:29.75 | |||||
10 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.73 | 1:30.59 | |||||
11 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.01 | 1:31.42 | |||||
12 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 46.99 | 1:41.05 | |||||
13 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.17 | 1:58.38 | |||||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:10 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 51.61 | 51.61 | |||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 54.19 | 54.19 | |||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 54.66 | 54.66 | |||||
4 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 55.96 | 55.96 | |||||
5 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.41 | 56.47 | |||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 58.01 | 58.01 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 54.84 | 54.84 | |||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 55.30 | 55.30 | |||||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 56.28 | 56.28 | |||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 57.25 | 57.25 | |||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 57.45 | 57.45 | |||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 58.19 | 58.19 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 59.95 | 59.95 | |||||
2 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.79 | 1:03.79 | |||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 1:04.96 | 1:04.96 | |||||
4 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.23 | 1:05.23 | |||||
5 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.24 | 1:06.24 | |||||
6 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:06.82 | 1:06.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:10 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 37.64 | 1:19.39 | |||||
2 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 37.81 | 1:20.00 | |||||
3 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 37.98 | 1:20.70 | |||||
4 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 38.97 | 1:21.77 | |||||
5 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.96 | 1:22.47 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.44 | 1:24.15 | |||||
7 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.93 | 1:24.77 | |||||
8 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 43.17 | 1:32.83 | |||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 45.93 | 1:37.94 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.15 | 1:22.82 | |||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.85 | 1:24.78 | |||||
3 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.57 | 1:26.06 | |||||
4 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 41.72 | 1:29.69 | |||||
5 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.74 | 1:30.99 | |||||
6 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.98 | 1:33.89 | |||||
7 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 45.16 | 1:34.97 | |||||
8 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 45.57 | 1:35.98 | |||||
9 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.53 | 1:36.44 | |||||
10 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.84 | 1:36.80 | |||||
11 | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 46.95 | 1:37.79 | |||||
12 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.94 | 1:38.22 | |||||
13 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 46.63 | 1:38.80 | |||||
- | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 2 armtag i vand ved | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 38.25 | 1:19.57 | |||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.45 | 1:25.88 | |||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.42 | 1:26.39 | |||||
4 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 41.03 | 1:27.46 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.92 | 1:28.53 | |||||
6 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.67 | 1:28.68 | |||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 43.28 | 1:29.95 | |||||
8 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.45 | 1:33.80 | |||||
9 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.83 | 1:34.13 | |||||
10 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 45.64 | 1:34.52 | |||||
10 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 45.15 | 1:34.52 | |||||
12 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 46.51 | 1:39.47 | |||||
13 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.15 | 1:40.08 | |||||
14 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 47.94 | 1:40.16 | |||||
15 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.20 | 1:40.25 | |||||
16 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.04 | 1:44.81 | |||||
17 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.96 | 1:46.66 | |||||
18 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 51.56 | 1:46.78 | |||||
19 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 50.10 | 1:46.88 | |||||
20 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 49.64 | 1:50.34 | |||||
21 | Camille Klinge | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.90 | 1:53.42 | |||||
22 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 56.13 | 1:57.42 | |||||
23 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 55.68 | 1:58.61 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.38 | 1:36.68 | |||||
2 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 46.78 | 1:36.75 | |||||
3 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 50.58 | 1:45.92 | |||||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 51.40 | 1:47.68 | |||||
5 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.60 | 1:47.93 | |||||
6 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 52.18 | 1:49.36 | |||||
7 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 54.26 | 1:52.38 | |||||
8 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.78 | 1:53.91 | |||||
9 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 56.97 | 2:01.13 | |||||
10 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.14 | 2:02.02 | |||||
11 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.73 | 2:07.57 | |||||
12 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 58.07 | 2:08.40 | |||||
13 | Jasmin Jepsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.13 | 2:13.98 | |||||
14 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.98 | 2:16.38 | |||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | DSQ | 1 hånd i vend 50m | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.75 | 1:59.37 | |||||
2 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 1:00.64 | 2:05.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 37.91 | 1:18.12 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 37.75 | 1:19.01 | |||||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 37.87 | 1:19.12 | |||||
4 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 37.83 | 1:19.95 | |||||
5 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.78 | 1:22.07 | |||||
6 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.46 | 1:25.91 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 37.60 | 1:19.30 | |||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.57 | 1:24.79 | |||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.67 | 1:25.52 | |||||
4 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.09 | 1:25.95 | |||||
5 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.92 | 1:26.08 | |||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.61 | 1:29.25 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 45.02 | 1:33.81 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 45.91 | 1:36.37 | |||||
3 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 46.27 | 1:37.56 | |||||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 49.34 | 1:43.77 | |||||
5 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.40 | 1:49.37 | |||||
6 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 51.83 | 1:49.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 29.43 | 1:04.81 | 1:42.25 | 2:20.00 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 29.64 | 1:05.32 | 1:41.86 | 2:16.57 | |||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 31.11 | 1:06.82 | 1:42.92 | 2:17.45 | |||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.75 | 1:06.09 | 1:41.61 | 2:20.08 | |||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.00 | 1:08.70 | 1:45.70 | 2:23.89 | |||
5 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.62 | 1:14.48 | 1:57.48 | 2:43.04 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.50 | 1:08.24 | 1:47.25 | 2:24.94 | |||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.13 | 1:10.55 | 1:50.42 | 2:32.54 | |||
3 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.61 | 1:09.50 | 1:50.75 | 2:37.16 | |||
4 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.17 | 1:23.42 | 2:13.78 | 3:07.45 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 35.94 | 1:18.35 | 2:02.28 | 2:43.06 | |||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.38 | 1:22.40 | 2:08.58 | 2:55.27 | |||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.35 | 1:42.26 | 2:40.75 | 3:36.34 | |||
4 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 50.47 | 1:52.10 | 2:55.79 | 3:57.07 | |||
- | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | DSQ | 1hånd vend 75m | |||||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 46.36 | 1:43.99 | 2:44.16 | 3:44.09 | |||
2 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 46.75 | 1:44.73 | 2:48.05 | 3:46.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Holbæk Piger 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:10.06 | ||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 37.41 | 1:11.25 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 30.40 | 1:41.65 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 28.41 | 2:10.06 | |||||||
2 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 2:11.38 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 37.46 | 1:11.64 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 31.20 | 1:42.84 | |||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 28.54 | 2:11.38 | |||||||
3 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 2:11.57 | ||||||
Zoe Julia Krause | 1999 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Fjolla Krasniqi | 1997 | 36.82 | 1:10.61 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 31.46 | 1:42.07 | |||||||
Emily Schröder | 2000 | 29.50 | 2:11.57 | |||||||
4 | Ssk Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:22.64 | ||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 38.95 | 1:17.57 | |||||||
Frida Frydendal | 1999 | 32.69 | 1:50.26 | |||||||
Caroline Worrell | 2001 | 32.38 | 2:22.64 | |||||||
5 | Isk Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:25.56 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 39.38 | 39.38 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 37.99 | 1:17.37 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 36.27 | 1:53.64 | |||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 31.92 | 2:25.56 | |||||||
6 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:27.46 | ||||||
Emma Jensen | 1999 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 38.29 | 1:16.84 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 39.84 | 1:56.68 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 30.78 | 2:27.46 | |||||||
7 | Mercedes Team Kolding | 0 | Kolding SK | 2:30.09 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 46.46 | 1:20.06 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 37.16 | 1:57.22 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 32.87 | 2:30.09 | |||||||
8 | Sks Søndarborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.04 | ||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 42.22 | 1:20.87 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 38.93 | 1:59.80 | |||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 31.24 | 2:31.04 | |||||||
9 | Odder Piger 2 | 0 | Odder IGF | 2:31.71 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 42.14 | 1:21.64 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 38.14 | 1:59.78 | |||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 31.93 | 2:31.71 | |||||||
10 | Ssk Piger 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:32.25 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 40.40 | 1:18.81 | |||||||
Felia Busk | 2000 | 38.15 | 1:56.96 | |||||||
Victoria Bang | 2001 | 35.29 | 2:32.25 | |||||||
11 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:33.24 | ||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 46.04 | 1:26.46 | |||||||
Helena Terp | 1999 | 34.53 | 2:00.99 | |||||||
Emma Juul | 1999 | 32.25 | 2:33.24 | |||||||
12 | Haderslev Piger 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:35.06 | ||||||
Freja Larsen | 2001 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Anna Kruse Mathiase | 2000 | 44.87 | 1:23.16 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 36.87 | 2:00.03 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 35.03 | 2:35.06 | |||||||
13 | Isk Piger 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:37.44 | ||||||
Laura Ælmholdt | 1999 | 47.33 | 47.33 | |||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 39.92 | 1:27.25 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 35.56 | 2:02.81 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 34.63 | 2:37.44 | |||||||
14 | Erritsø Piger 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:38.78 | ||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 44.50 | 1:27.51 | |||||||
Liselotte Baxter | 1998 | 36.45 | 2:03.96 | |||||||
Kannika N. Christensen | 1998 | 34.82 | 2:38.78 | |||||||
15 | Sks Søndarborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.10 | ||||||
Katrine Jensen | 2001 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 39.13 | 1:23.12 | |||||||
Julie Fink | 2001 | |||||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 2:39.10 | 2:39.10 | |||||||
16 | Opnørs Piger | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:49.54 | ||||||
Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Marie Lunding Nielsen | 2001 | 48.58 | 1:31.59 | |||||||
Anne Marie S. Hansen | 2002 | 39.25 | 2:10.84 | |||||||
Emma Bodum | 2001 | 38.70 | 2:49.54 | |||||||
17 | Bmw Team Kolding | 0 | Kolding SK | 2:49.74 | ||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Sofie Knudsen | 2001 | 47.28 | 1:30.11 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 46.97 | 2:17.08 | |||||||
Anni Pedersen | 1998 | 32.66 | 2:49.74 | |||||||
18 | Ssk Piger 3 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:50.89 | ||||||
Katrine Mejlsbye | 2002 | 46.66 | 46.66 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 51.55 | 1:38.21 | |||||||
Sofie B G Tolsøe | 2001 | 40.80 | 2:19.01 | |||||||
Emilie Madsen | 2000 | 31.88 | 2:50.89 | |||||||
19 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:56.41 | ||||||
Linnea Paludan | 2001 | 42.86 | 42.86 | |||||||
Marie Lund Henriksen | 2001 | 51.71 | 1:34.57 | |||||||
Frederikke Honore | 2001 | 45.98 | 2:20.55 | |||||||
Malea Benediktson | 2001 | 35.86 | 2:56.41 | |||||||
20 | Erritsø Piger 3 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:56.94 | ||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 42.87 | 42.87 | |||||||
Camille Klinge | 2002 | 52.95 | 1:35.82 | |||||||
Benedicte Lumbye | 2003 | 46.44 | 2:22.26 | |||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 34.68 | 2:56.94 | |||||||
21 | Haderslev Piger 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:13.12 | ||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 46.90 | 46.90 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 49.46 | 1:36.36 | |||||||
Lykke Bladtkramer | 2003 | 1:00.20 | 2:36.56 | |||||||
Lærke Bladtkramer | 2001 | 36.56 | 3:13.12 | |||||||
22 | Sks Søndarborg 3 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:29.37 | ||||||
Ronja Beck Christensen | 2003 | 1:00.73 | 1:00.73 | |||||||
Marie Vestergaard Jensen | 2003 | 51.54 | 1:52.27 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 50.10 | 2:42.37 | |||||||
Sara Farag | 2003 | 47.00 | 3:29.37 | |||||||
23 | Ssk Piger 4 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 3:31.12 | ||||||
Mathilde Ribert Laursen | 2004 | 57.71 | 57.71 | |||||||
Jasmin Jepsen | 2004 | 1:00.16 | 1:57.87 | |||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 52.50 | 2:50.37 | |||||||
Emma Uhrenholdt | 2003 | 40.75 | 3:31.12 | |||||||
- | Erritsø Piger 2 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Frem Piger 2 | 0 | Frem Odense | DSQ | asynkron arme | |||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 45.59 | 45.59 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 45.11 | 1:30.70 | |||||||
- | Sg Elbe 2 | 0 | Sg Elbe | DSQ | Ej fort bev 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 16, 4X50m Medley Man, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 1:52.43 | ||||||
Mathias Kopp | 1984 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Torsten Lagerpusch | 1980 | 32.72 | 1:00.47 | |||||||
Jonte Körner | 1997 | 27.40 | 1:27.87 | |||||||
Lars Kopp | 1991 | 24.56 | 1:52.43 | |||||||
2 | Holbæk Drenger 1-1990 | 1900 | Holbæk Svømme Klub | 1:52.96 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 30.80 | 1:01.53 | |||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 27.73 | 1:29.26 | |||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 23.70 | 1:52.96 | |||||||
3 | John Pe Tur | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:58.96 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Karsten Winther Jensen | 1987 | 32.80 | 1:04.73 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 27.61 | 1:32.34 | |||||||
Rasmus Eriksen | 1995 | 26.62 | 1:58.96 | |||||||
4 | Don 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:59.04 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Emil Knudsen | 1999 | 33.26 | 1:04.90 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 28.15 | 1:33.05 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 25.99 | 1:59.04 | |||||||
5 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 1:59.22 | ||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Alexander Jensen | 1999 | 33.22 | 1:05.34 | |||||||
Oliver Degn | 1996 | 27.47 | 1:32.81 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 26.41 | 1:59.22 | |||||||
6 | Holbæk Drenger 1-1999 | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:01.58 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 34.78 | 1:05.88 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 28.93 | 1:34.81 | |||||||
Mikkel Halby | 1999 | 26.77 | 2:01.58 | |||||||
7 | Don 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:02.22 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 34.77 | 1:06.43 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 29.07 | 1:35.50 | |||||||
Lukas Larsen | 1996 | 26.72 | 2:02.22 | |||||||
8 | Ssk Drenge 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:05.92 | ||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 36.53 | 1:07.09 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 30.67 | 1:37.76 | |||||||
Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 28.16 | 2:05.92 | |||||||
9 | Don 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:11.60 | ||||||
Malthe Hartz | 1998 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 37.14 | 1:11.66 | |||||||
Svend Matzen | 1999 | 32.33 | 1:43.99 | |||||||
Nicolaj Absalon | 1999 | 27.61 | 2:11.60 | |||||||
10 | Audi Team Kolding | 0 | Kolding SK | 2:12.77 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 38.56 | 1:11.18 | |||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 30.46 | 1:41.64 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 31.13 | 2:12.77 | |||||||
11 | Sks Søndarborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:13.84 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 36.75 | 1:11.41 | |||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 30.18 | 1:41.59 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.25 | 2:13.84 | |||||||
12 | Isk Drenge | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:18.34 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 36.41 | 1:16.69 | |||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 32.85 | 1:49.54 | |||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 28.80 | 2:18.34 | |||||||
13 | Opnørs Drenge | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:20.76 | ||||||
Magnus Havemann | 2000 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Frederik L. Hansen | 1999 | 42.59 | 1:18.06 | |||||||
Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | 34.20 | 1:52.26 | |||||||
Casper Piessenberger | 1999 | 28.50 | 2:20.76 | |||||||
14 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:24.43 | ||||||
Mads Holm Skovby | 2001 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Magnus Lund Munk | 1999 | 39.23 | 1:18.51 | |||||||
Benjamin Peruchon | 2001 | 37.12 | 1:55.63 | |||||||
Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | 28.80 | 2:24.43 | |||||||
15 | Vejen Drenge 1 | 0 | Vejen Svømmeklub | 2:31.70 | ||||||
Magnus Rundstrøm | 2001 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 42.57 | 1:25.78 | |||||||
Jonathan Bos | 1998 | 35.12 | 2:00.90 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 30.80 | 2:31.70 | |||||||
16 | Odder Drenge 2 | 0 | Odder IGF | 2:36.65 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 47.12 | 1:26.10 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 41.01 | 2:07.11 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 29.54 | 2:36.65 | |||||||
17 | Opnørs Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:37.59 | ||||||
Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Oliver Salby | 2001 | 40.97 | 1:24.26 | |||||||
Jannick Hagensen | 2001 | 39.11 | 2:03.37 | |||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 34.22 | 2:37.59 | |||||||
18 | Sks Søndarborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:37.83 | ||||||
Torben Wetcke-Brask | 2002 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 41.96 | 1:23.01 | |||||||
André Iversen | 2001 | 40.91 | 2:03.92 | |||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 33.91 | 2:37.83 | |||||||
19 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:42.56 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Jacob Petersen | 2000 | 43.60 | 1:24.72 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 41.37 | 2:06.09 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 36.47 | 2:42.56 | |||||||
20 | Ssk Drenge 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:48.92 | ||||||
Rafael Vahala Hvass | 2001 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Christian Weidenmann | 2001 | 53.99 | 1:38.63 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 40.04 | 2:18.67 | |||||||
Christian Stender | 1999 | 30.25 | 2:48.92 | |||||||
21 | Ssk Drenge 3 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 3:36.20 | ||||||
Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | 55.11 | 55.11 | |||||||
Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | 1:03.43 | 1:58.54 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 56.27 | 2:54.81 | |||||||
Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | 41.39 | 3:36.20 | |||||||
- | Frem Drenge 1 | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | |||||||||
Jacob Tietgen | 2002 | |||||||||
Victor Christensen | 2001 | DNS | ||||||||
- | Holbæk Drenger 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | på mave ved ved 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 36.83 | 1:16.37 | 1:56.57 | 2:36.00 | |||
2 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 38.82 | 1:20.41 | 2:03.02 | 2:45.15 | |||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 40.04 | 1:22.59 | 2:05.50 | 2:47.88 | |||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 34.67 | 1:12.48 | 1:50.65 | 2:28.32 | |||
2 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.55 | 1:16.44 | 1:55.85 | 2:35.01 | |||
3 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 36.95 | 1:17.45 | 1:59.41 | 2:41.61 | |||
4 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 40.94 | 1:24.34 | 2:08.01 | 2:49.28 | |||
5 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.25 | 1:26.26 | 2:11.39 | 2:54.26 | |||
6 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 42.00 | 1:27.76 | 2:12.87 | 2:57.51 | |||
7 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 42.40 | 1:27.51 | 2:13.10 | 2:57.55 | |||
8 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 43.52 | 1:31.39 | 2:20.46 | 3:07.55 | |||
9 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 46.59 | 1:37.10 | 2:28.75 | 3:19.28 | |||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DSQ | ej fort bev 75 m | |||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 37.55 | 1:17.01 | 1:57.25 | 2:37.46 | |||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.56 | 1:18.85 | 2:01.14 | 2:42.88 | |||
3 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 40.39 | 1:23.92 | 2:06.94 | 2:48.46 | |||
4 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 40.62 | 1:24.02 | 2:07.54 | 2:49.32 | |||
5 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 41.59 | 1:26.25 | 2:10.20 | 2:52.26 | |||
6 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.85 | 1:24.10 | 2:09.34 | 2:53.78 | |||
7 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.11 | 1:24.43 | 2:09.76 | 2:53.96 | |||
8 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 43.15 | 1:27.44 | 2:11.63 | 2:56.26 | |||
9 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 44.61 | 1:31.95 | 2:19.87 | 3:06.30 | |||
10 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.15 | 1:31.53 | 2:21.34 | 3:08.47 | |||
11 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 44.32 | 1:32.49 | 2:21.64 | 3:10.41 | |||
12 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 45.41 | 1:35.67 | 2:25.36 | 3:13.15 | |||
13 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 45.80 | 1:34.59 | 2:24.77 | 3:14.45 | |||
14 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 47.07 | 1:38.95 | 2:31.82 | 3:20.73 | |||
15 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 45.71 | 1:38.03 | 2:31.45 | 3:21.96 | |||
16 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 48.88 | 1:41.36 | 2:34.60 | 3:26.79 | |||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 43.80 | 1:32.66 | 2:21.58 | 3:08.69 | |||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 47.09 | 1:37.69 | 2:27.91 | 3:17.01 | |||
3 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 45.24 | 1:36.49 | 2:27.24 | 3:18.40 | |||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 47.72 | 1:39.87 | 2:32.50 | 3:21.87 | |||
5 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 49.43 | 1:43.67 | 2:38.86 | 3:31.01 | |||
6 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 50.21 | 1:45.05 | 2:40.89 | 3:36.48 | |||
7 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 52.93 | 1:51.05 | 2:48.66 | 3:43.84 | |||
- | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 30.55 | 1:01.71 | |||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 28.88 | 1:02.03 | |||||
3 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 29.97 | 1:02.13 | |||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.57 | 1:05.22 | |||||
5 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 31.42 | 1:05.49 | |||||
6 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 33.37 | 1:08.83 | |||||
7 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 34.68 | 1:10.85 | |||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 31.06 | 1:04.37 | |||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 33.85 | 1:10.23 | |||||
3 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 34.75 | 1:10.63 | |||||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.30 | 1:11.81 | |||||
5 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 35.99 | 1:13.44 | |||||
6 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 36.24 | 1:14.53 | |||||
7 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 36.00 | 1:15.14 | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.12 | 1:04.36 | |||||
2 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.42 | 1:05.11 | |||||
3 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.50 | 1:05.72 | |||||
4 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.33 | 1:05.76 | |||||
5 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 32.46 | 1:06.48 | |||||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.93 | 1:07.24 | |||||
7 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.51 | 1:07.34 | |||||
8 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 33.85 | 1:09.13 | |||||
9 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.52 | 1:13.23 | |||||
10 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 36.05 | 1:13.71 | |||||
11 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 36.61 | 1:15.29 | |||||
12 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.03 | 1:15.99 | |||||
13 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 36.26 | 1:16.02 | |||||
14 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.19 | 1:18.33 | |||||
15 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 38.77 | 1:18.80 | |||||
16 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 40.04 | 1:22.11 | |||||
17 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.04 | 1:23.10 | |||||
18 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 40.95 | 1:23.91 | |||||
19 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.75 | 1:33.44 | |||||
20 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 47.36 | 1:36.29 | |||||
21 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.02 | 1:36.61 | |||||
- | Hark Rink | 2000 | Flensburg | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.03 | 1:12.32 | |||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.87 | 1:12.78 | |||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.65 | 1:14.83 | |||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.63 | 1:15.16 | |||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.18 | 1:15.37 | |||||
6 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.09 | 1:18.02 | |||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 38.33 | 1:19.17 | |||||
8 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.30 | 1:19.53 | |||||
9 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 39.58 | 1:21.35 | |||||
10 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 40.59 | 1:22.35 | |||||
11 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 40.59 | 1:22.51 | |||||
12 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 40.43 | 1:23.04 | |||||
13 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 40.57 | 1:24.31 | |||||
14 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 39.91 | 1:24.34 | |||||
15 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 42.00 | 1:24.98 | |||||
16 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 40.96 | 1:25.74 | |||||
17 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 42.60 | 1:25.87 | |||||
18 | Benjamin B Nielsen | 2001 | Odder IGF | 43.27 | 1:26.20 | |||||
19 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 42.05 | 1:27.24 | |||||
20 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.35 | 1:27.77 | |||||
21 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.96 | 1:27.92 | |||||
22 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.41 | 1:29.90 | |||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 43.43 | 1:29.91 | |||||
24 | Magnus Rundstrøm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 43.78 | 1:30.59 | |||||
25 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 44.08 | 1:30.92 | |||||
26 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 45.39 | 1:32.00 | |||||
27 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 46.03 | 1:33.19 | |||||
28 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.05 | 1:35.50 | |||||
29 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 46.28 | 1:36.61 | |||||
30 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 48.11 | 1:36.80 | |||||
31 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 47.87 | 1:38.69 | |||||
32 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 49.60 | 1:40.27 | |||||
33 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 53.36 | 1:47.56 | |||||
34 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 53.07 | 1:51.26 | |||||
35 | Mikkel Nissen | 2002 | Frem Odense | 56.19 | 2:01.91 | |||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Tom Hoflic | 2002 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej ber v 75m | |||||
- | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 50m | |||||
- | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | mave efter 25m | |||||
- | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 40.25 | 1:24.10 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.01 | 1:28.41 | |||||
3 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 44.22 | 1:28.99 | |||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 45.48 | 1:33.57 | |||||
5 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 46.08 | 1:34.09 | |||||
6 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 46.83 | 1:36.34 | |||||
7 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.66 | 1:38.34 | |||||
8 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 50.83 | 1:45.20 | |||||
9 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.22 | 1:45.94 | |||||
10 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 51.48 | 1:47.99 | |||||
11 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:12.67 | 2:31.46 | |||||
- | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej fort bev 50m | |||||
- | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 56.98 | ||||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 1:00.51 | ||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 1:00.78 | 1:00.78 | |||||
4 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 1:04.92 | 1:04.92 | |||||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 1:05.06 | ||||||
6 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 1:06.77 | 1:06.77 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.07 | 1:03.76 | |||||
2 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.84 | 1:04.06 | |||||
3 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.27 | 1:04.97 | |||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.96 | 1:05.54 | |||||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.76 | 1:05.74 | |||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 31.68 | 1:05.89 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.69 | 1:09.69 | |||||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.00 | 1:12.00 | |||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.99 | 1:12.99 | |||||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.67 | 1:15.17 | |||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.88 | 1:15.80 | |||||
6 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.55 | 1:16.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.88 | 1:09.16 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 33.00 | 1:11.64 | |||||
3 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 34.94 | 1:16.79 | |||||
4 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.16 | 1:20.72 | |||||
5 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 42.36 | 1:33.16 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.34 | 1:10.51 | |||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.58 | 1:12.74 | |||||
3 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.88 | 1:14.58 | |||||
4 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.41 | 1:15.04 | |||||
5 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 34.40 | 1:15.24 | |||||
6 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 35.67 | 1:15.55 | |||||
7 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 35.79 | 1:16.45 | |||||
8 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 36.18 | 1:17.73 | |||||
9 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 36.19 | 1:22.22 | |||||
10 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 37.62 | 1:23.59 | |||||
11 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.88 | 1:23.71 | |||||
12 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.83 | 1:27.28 | |||||
13 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 42.99 | 1:33.41 | |||||
14 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.60 | 1:34.63 | |||||
15 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 41.50 | 1:39.89 | |||||
16 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.33 | 1:58.42 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 33.66 | 1:13.67 | |||||
2 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.13 | 1:16.65 | |||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.35 | 1:17.16 | |||||
4 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 37.72 | 1:20.79 | |||||
5 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 39.23 | 1:22.96 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.27 | 1:23.15 | |||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.76 | 1:24.46 | |||||
8 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 40.28 | 1:27.00 | |||||
9 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 40.96 | 1:30.49 | |||||
10 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 41.17 | 1:30.50 | |||||
11 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 41.09 | 1:32.50 | |||||
12 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.56 | 1:33.91 | |||||
13 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 43.67 | 1:35.80 | |||||
14 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.54 | 1:48.86 | |||||
15 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:06.03 | 2:19.35 | |||||
- | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | DNS | ||||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | 42.37 | 1:35.63 | |||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 45.81 | 1:45.19 | |||||
3 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.01 | 1:52.81 | |||||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.02 | 1:53.50 | |||||
5 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 57.79 | 2:06.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.47 | 1:07.71 | |||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.33 | 1:08.82 | |||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 32.33 | 1:09.30 | |||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.27 | 1:12.24 | |||||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.15 | 1:13.56 | |||||
6 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.20 | 1:13.88 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 1:13.66 | 1:13.66 | |||||
2 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.02 | 1:16.02 | |||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:17.88 | 1:17.88 | |||||
4 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 36.87 | 1:19.77 | |||||
5 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.21 | 1:22.58 | |||||
6 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 38.55 | 1:22.73 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | 38.62 | 1:29.64 | |||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 1:42.02 | 1:42.02 | |||||
3 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.31 | 1:51.31 | |||||
4 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 57.02 | 2:06.98 | |||||
- | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Torsten Lagerpusch | 1980 | Sg Elbe | 39.95 | 1:23.33 | 2:03.47 | 2:44.02 | |||
2 | Florian Zarp | 1991 | Flensburg | 39.86 | 1:24.18 | 2:08.80 | 2:55.13 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.21 | 1:12.40 | 1:50.51 | 2:27.77 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.04 | 1:12.77 | 1:51.34 | 2:29.82 | |||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 36.20 | 1:17.64 | 2:00.45 | 2:44.37 | |||
3 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 39.03 | 1:21.86 | 2:04.25 | 2:46.51 | |||
4 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 41.51 | 1:27.27 | 2:14.71 | 3:01.96 | |||
5 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.12 | 1:29.60 | 2:18.92 | 3:06.25 | |||
6 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 42.85 | 1:32.49 | 2:22.70 | 3:13.31 | |||
7 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 48.75 | 1:42.91 | 2:35.97 | 3:23.73 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.04 | 1:24.41 | 2:10.23 | 2:54.74 | |||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 41.86 | 1:29.92 | 2:19.66 | 3:07.07 | |||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.60 | 1:32.10 | 2:20.21 | 3:07.20 | |||
4 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 46.55 | 1:39.02 | 2:32.09 | 3:23.22 | |||
5 | Magnus Rundstrøm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 47.34 | 2:34.31 | 3:25.32 | 3:25.32 | |||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.71 | 2:33.63 | 3:26.24 | 3:26.24 | |||
7 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 49.16 | 2:39.89 | 3:34.49 | 3:34.49 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.77 | 1:43.08 | 2:36.51 | 3:28.68 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 52.51 | 1:53.17 | 2:52.95 | 3:49.30 | |||
3 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.41 | 1:58.54 | 3:00.71 | 3:59.45 | |||
4 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.69 | 2:00.88 | 3:03.40 | 4:01.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.61 | 1:11.86 | 1:56.38 | 2:31.56 | |||
2 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 33.31 | 1:14.72 | 1:58.30 | 2:34.96 | |||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 35.78 | 1:17.96 | 2:01.90 | 2:38.33 | |||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.94 | 1:20.51 | 2:05.82 | 2:43.48 | |||
5 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.90 | 1:25.65 | 2:11.36 | 2:53.27 | |||
- | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 35.35 | 1:15.45 | 2:02.65 | 2:38.33 | |||
2 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 35.82 | 1:17.48 | 2:05.08 | 2:41.27 | |||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 33.63 | 1:15.46 | 2:03.49 | 2:41.68 | |||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.20 | 1:16.82 | 2:04.62 | 2:42.96 | |||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.07 | 1:15.20 | 2:08.84 | 2:47.36 | |||
6 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.35 | 1:22.40 | 2:09.45 | 2:49.18 | |||
7 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.54 | 1:23.75 | 2:09.14 | 2:49.30 | |||
8 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 38.33 | 1:21.13 | 2:12.49 | 2:54.45 | |||
9 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.21 | 1:24.81 | 2:20.26 | 2:59.63 | |||
10 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.40 | 1:30.61 | 2:24.52 | 3:06.99 | |||
11 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.13 | 1:32.48 | 2:28.29 | 3:14.66 | |||
12 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 46.82 | 1:38.92 | 2:38.12 | 3:24.62 | |||
- | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.12 | 1:21.83 | 2:10.85 | 2:50.70 | |||
2 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.49 | 1:26.25 | 2:13.11 | 2:53.68 | |||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 41.17 | 1:26.12 | 2:14.65 | 2:54.31 | |||
4 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 37.41 | 1:21.45 | 2:16.05 | 2:55.24 | |||
5 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.78 | 1:23.92 | 2:17.81 | 2:57.94 | |||
6 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 39.19 | 1:26.01 | 2:18.97 | 2:58.89 | |||
7 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.78 | 1:27.50 | 2:19.86 | 3:00.09 | |||
8 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.29 | 1:26.22 | 2:18.83 | 3:03.14 | |||
9 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 39.02 | 1:23.40 | 2:22.77 | 3:05.41 | |||
10 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 43.89 | 1:32.98 | 2:27.15 | 3:07.80 | |||
11 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 45.77 | 1:31.94 | 2:26.71 | 3:10.48 | |||
12 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 44.38 | 1:31.27 | 2:28.28 | 3:13.17 | |||
13 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.19 | 1:31.96 | 2:28.98 | 3:13.45 | |||
14 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.98 | 1:34.95 | 2:35.30 | 3:19.93 | |||
15 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 46.70 | 1:37.38 | 2:34.69 | 3:20.35 | |||
16 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 48.43 | 1:45.12 | 2:43.40 | 3:28.84 | |||
17 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 50.33 | 1:47.46 | 2:45.71 | 3:32.17 | |||
18 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.91 | 1:42.73 | 2:44.07 | 3:34.41 | |||
19 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.21 | 1:43.20 | 2:44.48 | 3:34.95 | |||
20 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 49.16 | 1:43.63 | 2:48.30 | 3:36.32 | |||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
- | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej fort bev. 75m | |||||
- | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 40.83 | 1:31.07 | 2:24.77 | 3:04.77 | |||
2 | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | 44.14 | 1:33.52 | 2:29.41 | 3:11.31 | |||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.68 | 1:37.86 | 2:35.63 | 3:23.86 | |||
4 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 50.48 | 1:40.85 | 2:38.35 | 3:24.75 | |||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.63 | 1:44.84 | 2:41.03 | 3:25.48 | |||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.28 | 1:43.33 | 2:44.12 | 3:27.87 | |||
7 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 50.82 | 1:46.31 | 2:46.72 | 3:35.01 | |||
8 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 53.22 | 1:50.12 | 2:49.88 | 3:39.40 | |||
9 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:04.62 | 2:16.78 | 3:23.77 | 4:25.56 | |||
- | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | DSQ | Ej fort bev 75 m | |||||
- | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | DSQ | ej afslut ryg på ryg | |||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 53.69 | 1:49.73 | 2:57.13 | 3:46.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.22 | 1:07.96 | 1:50.12 | 2:22.11 | |||
2 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 29.46 | 1:06.97 | 1:50.50 | 2:22.66 | |||
3 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.43 | 1:07.44 | 1:53.25 | 2:24.40 | |||
4 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 30.57 | 1:08.71 | 1:53.32 | 2:30.35 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.21 | 1:08.05 | 1:49.38 | 2:21.46 | |||
2 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.90 | 1:08.44 | 1:50.33 | 2:22.82 | |||
3 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 32.00 | 1:11.49 | 1:56.43 | 2:30.43 | |||
4 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.72 | 1:11.62 | 1:55.51 | 2:31.75 | |||
5 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.15 | 1:15.24 | 2:04.53 | 2:40.85 | |||
6 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 35.80 | 1:15.60 | 2:05.90 | 2:42.62 | |||
7 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 32.99 | 1:18.08 | 2:10.80 | 2:48.50 | |||
8 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 36.97 | 1:22.58 | 2:11.84 | 2:50.72 | |||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | DSQ | flyben v bryst | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.22 | 1:06.92 | 1:46.68 | 2:19.59 | |||
2 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.82 | 1:08.67 | 1:51.84 | 2:25.02 | |||
3 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 31.71 | 1:07.50 | 1:50.24 | 2:26.38 | |||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.99 | 1:09.03 | 1:53.29 | 2:26.66 | |||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.53 | 1:09.52 | 1:54.65 | 2:29.19 | |||
6 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.72 | 1:10.13 | 1:54.95 | 2:30.52 | |||
7 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.97 | 1:15.27 | 1:56.56 | 2:30.83 | |||
8 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.70 | 1:12.71 | 1:57.92 | 2:31.42 | |||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.60 | 1:13.94 | 1:58.89 | 2:31.63 | |||
10 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.71 | 1:13.30 | 2:01.06 | 2:38.39 | |||
11 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.49 | 1:15.44 | 2:02.60 | 2:39.22 | |||
12 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.49 | 1:18.34 | 2:03.35 | 2:40.77 | |||
13 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.86 | 1:18.01 | 2:10.61 | 2:45.68 | |||
14 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.69 | 1:20.89 | 2:09.32 | 2:48.62 | |||
15 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 39.51 | 1:21.80 | 2:14.01 | 2:50.71 | |||
16 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.90 | 1:25.38 | 2:14.40 | 2:51.87 | |||
17 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 38.74 | 1:24.29 | 2:23.22 | 3:04.51 | |||
18 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 50.82 | 1:41.55 | 2:33.66 | 3:15.17 | |||
19 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.80 | 1:37.26 | 2:33.59 | 3:15.71 | |||
20 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.86 | 1:36.21 | 2:36.37 | 3:18.54 | |||
21 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 52.43 | 1:44.25 | 2:42.23 | 3:29.24 | |||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
- | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | bryst v ryg 50m | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.99 | 1:15.70 | 2:04.19 | 2:38.14 | |||
2 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.97 | 1:18.44 | 2:06.97 | 2:43.28 | |||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.14 | 1:15.17 | 2:05.78 | 2:44.51 | |||
4 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 38.51 | 1:22.44 | 2:14.01 | 2:51.30 | |||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 38.76 | 1:21.59 | 2:12.21 | 2:52.38 | |||
6 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 38.72 | 1:24.60 | 2:17.77 | 2:54.83 | |||
7 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 41.29 | 1:25.69 | 2:19.61 | 2:58.85 | |||
8 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 41.43 | 1:29.05 | 2:24.78 | 3:06.34 | |||
9 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.67 | 1:30.05 | 2:29.27 | 3:10.29 | |||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 46.58 | 1:34.60 | 2:30.11 | 3:12.47 | |||
11 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 45.86 | 1:35.96 | 2:32.71 | 3:14.40 | |||
12 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.95 | 1:33.93 | 2:31.78 | 3:15.73 | |||
13 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 45.72 | 1:36.86 | 2:34.00 | 3:16.76 | |||
14 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 42.72 | 1:34.97 | 2:33.43 | 3:16.78 | |||
15 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 46.15 | 1:32.86 | 2:36.89 | 3:17.58 | |||
16 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 44.10 | 1:35.77 | 2:38.60 | 3:19.94 | |||
17 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 51.18 | 1:40.95 | 2:42.40 | 3:30.41 | |||
18 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 54.52 | 1:45.43 | 2:48.74 | 3:34.79 | |||
19 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 49.99 | 1:47.40 | 2:58.17 | 3:49.07 | |||
20 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 51.77 | 1:46.08 | 3:07.51 | 3:53.86 | |||
- | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | DNS | ||||||
- | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ryg efter 25m | |||||
- | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
- | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 46.56 | 1:35.04 | 2:30.11 | 3:10.38 | |||
2 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 46.86 | 1:35.08 | 2:32.07 | 3:14.10 | |||
3 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 43.73 | 1:33.58 | 2:32.24 | 3:14.41 | |||
4 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 46.42 | 1:39.67 | 2:38.32 | 3:22.37 | |||
5 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 49.25 | 1:40.37 | 2:41.06 | 3:26.85 | |||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 47.11 | 1:40.68 | 2:44.05 | 3:28.56 | |||
- | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | DSQ | ej brystben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 24.13 | ||||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 25.10 | ||||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 25.76 | ||||||
4 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.48 | ||||||
5 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 26.57 | ||||||
6 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 27.12 | ||||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 24.87 | ||||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 25.66 | ||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 26.02 | ||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.87 | ||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 26.99 | ||||||
6 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 27.01 | ||||||
7 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.13 | ||||||
8 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 27.38 | ||||||
9 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 27.44 | ||||||
10 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 27.75 | ||||||
11 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 28.36 | ||||||
12 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 29.19 | ||||||
13 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 31.12 | ||||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.66 | ||||||
2 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.38 | ||||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 26.40 | ||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 26.47 | ||||||
5 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.81 | ||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 26.84 | ||||||
7 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.40 | ||||||
8 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.42 | ||||||
9 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.48 | ||||||
10 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.61 | ||||||
11 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.94 | ||||||
12 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.03 | ||||||
13 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.17 | ||||||
14 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 28.23 | ||||||
15 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.46 | ||||||
16 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.57 | ||||||
17 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 28.63 | ||||||
18 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 28.79 | ||||||
19 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.91 | ||||||
20 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 29.33 | ||||||
21 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 29.37 | ||||||
22 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 29.56 | ||||||
23 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 29.77 | ||||||
24 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.72 | ||||||
24 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.72 | ||||||
26 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 31.77 | ||||||
27 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 32.54 | ||||||
28 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.36 | ||||||
29 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.55 | ||||||
30 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 38.38 | ||||||
- | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.45 | ||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 29.47 | ||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 29.65 | ||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.94 | ||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 30.09 | ||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.28 | ||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.49 | ||||||
8 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 30.58 | ||||||
9 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 30.91 | ||||||
10 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.28 | ||||||
11 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 31.36 | ||||||
12 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.61 | ||||||
13 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 31.83 | ||||||
14 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.16 | ||||||
15 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 32.18 | ||||||
16 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.41 | ||||||
17 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.48 | ||||||
18 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 32.67 | ||||||
19 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 32.98 | ||||||
20 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.52 | ||||||
21 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.67 | ||||||
21 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 33.67 | ||||||
23 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.68 | ||||||
24 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 33.70 | ||||||
25 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 34.07 | ||||||
26 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 34.30 | ||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.30 | ||||||
28 | Benjamin B Nielsen | 2001 | Odder IGF | 34.32 | ||||||
29 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 34.43 | ||||||
30 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.96 | ||||||
31 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.12 | ||||||
32 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.17 | ||||||
33 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 35.28 | ||||||
34 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.65 | ||||||
35 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 36.71 | ||||||
36 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 37.21 | ||||||
37 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 39.04 | ||||||
38 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 39.60 | ||||||
39 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.30 | ||||||
40 | Mikkel Nissen | 2002 | Frem Odense | 41.53 | ||||||
41 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 43.06 | ||||||
42 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.43 | ||||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 35.13 | ||||||
2 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.17 | ||||||
3 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 35.37 | ||||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 36.50 | ||||||
5 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 36.69 | ||||||
6 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 36.85 | ||||||
7 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.28 | ||||||
8 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.55 | ||||||
9 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.16 | ||||||
10 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 40.21 | ||||||
11 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.02 | ||||||
12 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.48 | ||||||
13 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 44.76 | ||||||
14 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:02 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 24.44 | ||||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 24.69 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 24.86 | ||||||
4 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 25.18 | ||||||
5 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 25.66 | ||||||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 26.15 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.40 | ||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 25.42 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.01 | ||||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 26.25 | ||||||
5 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.77 | ||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 26.79 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.72 | ||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 29.38 | ||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 29.81 | ||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.86 | ||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 29.94 | ||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 36.62 | ||||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 37.16 | ||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.52 | ||||||
5 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 37.53 | ||||||
6 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.72 | ||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 38.42 | ||||||
8 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 40.30 | ||||||
9 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.90 | ||||||
10 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 42.10 | ||||||
11 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.87 | ||||||
12 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.18 | ||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.41 | ||||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.12 | ||||||
3 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.57 | ||||||
4 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 40.84 | ||||||
5 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 43.43 | ||||||
6 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 43.46 | ||||||
7 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 43.89 | ||||||
8 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.95 | ||||||
9 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 44.55 | ||||||
10 | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 44.56 | ||||||
11 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.60 | ||||||
12 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 44.76 | ||||||
13 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.56 | ||||||
14 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 47.84 | ||||||
15 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 47.94 | ||||||
16 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 49.49 | ||||||
17 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.96 | ||||||
18 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.04 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.29 | ||||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.29 | ||||||
3 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.44 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.67 | ||||||
5 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.79 | ||||||
6 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 42.41 | ||||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 42.60 | ||||||
8 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.67 | ||||||
9 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 44.00 | ||||||
10 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 44.97 | ||||||
11 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 45.11 | ||||||
12 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.60 | ||||||
13 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.84 | ||||||
14 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 46.99 | ||||||
15 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 47.57 | ||||||
16 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 47.81 | ||||||
17 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 48.09 | ||||||
18 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 48.44 | ||||||
19 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 49.31 | ||||||
19 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 49.31 | ||||||
21 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 49.52 | ||||||
22 | Camille Klinge | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.51 | ||||||
23 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:05.46 | ||||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
- | Paulina Frandsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 44.45 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.19 | ||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 47.07 | ||||||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 48.36 | ||||||
5 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.30 | ||||||
6 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 49.96 | ||||||
7 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 50.55 | ||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 52.89 | ||||||
9 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.19 | ||||||
10 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 53.68 | ||||||
11 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 54.44 | ||||||
12 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.50 | ||||||
13 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 55.37 | ||||||
14 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.46 | ||||||
15 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.39 | ||||||
16 | Jasmin Jepsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 57.79 | ||||||
17 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.92 | ||||||
18 | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 36.06 | ||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.82 | ||||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 36.87 | ||||||
4 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 37.00 | ||||||
5 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.62 | ||||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.25 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.83 | ||||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.12 | ||||||
3 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.22 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.88 | ||||||
5 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.40 | ||||||
6 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 42.44 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 43.97 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.06 | ||||||
3 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 47.70 | ||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 48.04 | ||||||
5 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 48.23 | ||||||
6 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.91 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 28.18 | ||||||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 30.56 | ||||||
4 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 31.20 | ||||||
5 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.87 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 28.86 | ||||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 33.02 | ||||||
3 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.00 | ||||||
4 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 34.65 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 30.48 | ||||||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.60 | ||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 30.68 | ||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.00 | ||||||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.31 | ||||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.70 | ||||||
7 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 34.76 | ||||||
8 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.98 | ||||||
9 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 37.08 | ||||||
10 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.76 | ||||||
11 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 44.02 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 34.11 | ||||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.53 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.70 | ||||||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.11 | ||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 37.98 | ||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.18 | ||||||
7 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 38.34 | ||||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.79 | ||||||
9 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.12 | ||||||
10 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.31 | ||||||
11 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.85 | ||||||
12 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 41.04 | ||||||
13 | Magnus Rundstrøm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 41.58 | ||||||
14 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 42.34 | ||||||
15 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.67 | ||||||
15 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 42.67 | ||||||
17 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 45.89 | ||||||
18 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 46.85 | ||||||
19 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 49.01 | ||||||
20 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.42 | ||||||
21 | Mikkel Nissen | 2002 | Frem Odense | 50.67 | ||||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej ber. v 25m | |||||
- | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej fort bev | |||||
- | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 38.36 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.00 | ||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 43.98 | ||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.37 | ||||||
5 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.88 | ||||||
6 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 47.83 | ||||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.61 | ||||||
8 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.31 | ||||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 49.34 | ||||||
10 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 52.48 | ||||||
11 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.50 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 28.17 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 28.29 | ||||||
4 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 30.39 | ||||||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 30.66 | ||||||
6 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.04 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.36 | ||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 30.43 | ||||||
3 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.48 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 30.62 | ||||||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.41 | ||||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.35 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.84 | ||||||
2 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 33.90 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.21 | ||||||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.83 | ||||||
5 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.62 | ||||||
6 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 38.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:36 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.10 | ||||||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.14 | ||||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 32.12 | ||||||
4 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 33.79 | ||||||
5 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.48 | ||||||
6 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 36.15 | ||||||
7 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.29 | ||||||
8 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.08 | ||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.91 | ||||||
2 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 31.56 | ||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 31.71 | ||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.75 | ||||||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.01 | ||||||
6 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 32.92 | ||||||
7 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 33.18 | ||||||
8 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 33.48 | ||||||
9 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 33.50 | ||||||
10 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 33.86 | ||||||
11 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 34.49 | ||||||
12 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 34.92 | ||||||
13 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 35.07 | ||||||
14 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 36.60 | ||||||
15 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.63 | ||||||
16 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.25 | ||||||
17 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.27 | ||||||
18 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 40.79 | ||||||
19 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.28 | ||||||
20 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 42.86 | ||||||
21 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.36 | ||||||
22 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 49.88 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 30.93 | ||||||
2 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 33.96 | ||||||
3 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.22 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.78 | ||||||
5 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 35.47 | ||||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 35.61 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | ||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 36.18 | ||||||
9 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.00 | ||||||
10 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 37.53 | ||||||
11 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 38.42 | ||||||
12 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 38.45 | ||||||
13 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 38.63 | ||||||
14 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 39.78 | ||||||
15 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 40.07 | ||||||
16 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.20 | ||||||
17 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 40.34 | ||||||
18 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 40.62 | ||||||
19 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.75 | ||||||
20 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.98 | ||||||
21 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.81 | ||||||
22 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 42.29 | ||||||
23 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 42.63 | ||||||
24 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.90 | ||||||
25 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 43.67 | ||||||
26 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 43.78 | ||||||
27 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.71 | ||||||
28 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.57 | ||||||
29 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 48.64 | ||||||
30 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 57.47 | ||||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 44.46 | ||||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.94 | ||||||
3 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 48.34 | ||||||
4 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.74 | ||||||
5 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 50.97 | ||||||
6 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 54.30 | ||||||
7 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.41 | ||||||
8 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 59.95 | ||||||
9 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 1:00.96 | ||||||
10 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.53 | ||||||
11 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.88 | ||||||
- | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 49.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:36 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.05 | ||||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.47 | ||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 30.92 | ||||||
4 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.16 | ||||||
5 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 31.17 | ||||||
6 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.22 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 30.95 | ||||||
2 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 33.20 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.78 | ||||||
4 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.29 | ||||||
5 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 35.44 | ||||||
6 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 35.55 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 42.94 | ||||||
2 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.40 | ||||||
3 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 44.59 | ||||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 45.34 | ||||||
5 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 47.28 | ||||||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.86 | 58.97 | 1:31.01 | 2:02.43 | |||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 28.60 | 59.96 | 1:31.85 | 2:03.46 | |||
3 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 28.70 | 1:00.73 | 1:34.09 | 2:06.59 | |||
- | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 28.01 | 58.15 | 1:28.78 | 1:58.98 | |||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 26.80 | 57.06 | 1:28.35 | 1:59.39 | |||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.15 | 59.75 | 1:30.95 | 2:02.51 | |||
4 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.72 | 59.65 | 1:31.40 | 2:02.94 | |||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.39 | 1:02.46 | 1:34.88 | 2:07.15 | |||
6 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.81 | 1:03.49 | 1:37.65 | 2:11.89 | |||
7 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 31.01 | 1:05.10 | 1:39.76 | 2:13.49 | |||
8 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.71 | 1:06.19 | 1:41.66 | 2:17.33 | |||
9 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 31.85 | 1:06.55 | 1:42.80 | 2:18.28 | |||
10 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 31.81 | 1:08.17 | 1:46.81 | 2:23.54 | |||
11 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 34.65 | 1:12.67 | 1:51.82 | 2:28.12 | |||
12 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 31.85 | 1:10.11 | 1:50.37 | 2:29.15 | |||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.12 | 59.94 | 1:31.27 | 2:02.06 | |||
2 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 28.21 | 59.63 | 1:31.78 | 2:04.76 | |||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 29.64 | 1:01.87 | 1:33.84 | 2:05.42 | |||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.52 | 1:01.59 | 1:34.55 | 2:06.45 | |||
5 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.17 | 1:03.19 | 1:35.85 | 2:07.44 | |||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.02 | 1:00.66 | 1:33.66 | 2:07.65 | |||
7 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.10 | 1:03.87 | 1:36.51 | 2:08.22 | |||
8 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.03 | 1:01.52 | 1:34.90 | 2:08.62 | |||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.41 | 1:03.66 | 1:38.08 | 2:11.79 | |||
10 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.89 | 1:04.76 | 1:39.11 | 2:13.12 | |||
11 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.69 | 1:04.86 | 1:39.82 | 2:13.42 | |||
12 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.73 | 1:06.57 | 1:38.17 | 2:14.25 | |||
13 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.03 | 1:06.99 | 1:43.16 | 2:19.46 | |||
14 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 30.27 | 1:05.89 | 1:44.13 | 2:21.62 | |||
15 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 32.85 | 1:09.02 | 1:46.45 | 2:22.10 | |||
16 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 33.62 | 1:10.36 | 1:48.54 | 2:23.26 | |||
17 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 32.46 | 1:10.69 | 1:49.97 | 2:26.57 | |||
18 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 33.28 | 1:10.96 | 1:50.09 | 2:29.47 | |||
19 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 33.83 | 1:12.90 | 1:52.64 | 2:29.92 | |||
20 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.35 | 1:25.19 | 2:10.20 | 2:52.12 | |||
21 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.45 | 1:21.06 | 2:07.45 | 2:52.40 | |||
22 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 40.23 | 1:27.15 | 2:13.62 | 2:55.51 | |||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.55 | 1:05.29 | 1:39.95 | 2:13.69 | |||
2 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.25 | 1:09.34 | 1:45.94 | 2:21.24 | |||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.73 | 1:09.41 | 1:46.96 | 2:23.79 | |||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 34.10 | 1:10.25 | 1:47.14 | 2:24.37 | |||
5 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.96 | 1:10.97 | 1:49.12 | 2:27.75 | |||
6 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.24 | 1:13.53 | 1:52.62 | 2:28.92 | |||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 34.64 | 1:13.22 | 1:53.52 | 2:29.57 | |||
8 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 33.38 | 1:12.40 | 1:52.87 | 2:30.15 | |||
9 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.06 | 1:13.50 | 1:52.38 | 2:30.29 | |||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 34.52 | 1:12.49 | 1:52.12 | 2:30.82 | |||
11 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 34.70 | 1:13.93 | 1:54.25 | 2:33.71 | |||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.13 | 1:17.86 | 1:59.17 | 2:39.99 | |||
13 | Benjamin B Nielsen | 2001 | Odder IGF | 37.25 | 1:19.05 | 2:01.06 | 2:40.21 | |||
14 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 36.29 | 1:17.87 | 2:08.43 | 2:40.99 | |||
15 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 36.55 | 1:18.00 | 2:01.06 | 2:41.78 | |||
16 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 36.66 | 1:19.03 | 2:03.34 | 2:45.31 | |||
17 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 38.20 | 1:21.76 | 2:07.38 | 2:50.62 | |||
18 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.13 | 1:23.64 | 2:08.91 | 2:52.02 | |||
19 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 38.92 | 1:22.61 | 2:09.12 | 2:53.97 | |||
20 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.29 | 1:24.99 | 2:12.16 | 2:54.02 | |||
21 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.97 | 1:26.15 | 2:15.89 | 2:58.80 | |||
22 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.68 | 1:28.15 | 2:16.70 | 3:00.70 | |||
23 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 41.34 | 1:29.37 | 2:18.56 | 3:07.26 | |||
- | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 37.50 | 1:19.20 | 2:01.05 | 2:39.82 | |||
2 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.59 | 1:19.14 | 2:02.86 | 2:43.39 | |||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.84 | 1:22.56 | 2:05.22 | 2:46.89 | |||
4 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 39.93 | 1:25.47 | 2:12.07 | 2:56.03 | |||
5 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 40.42 | 1:26.54 | 2:13.96 | 2:59.76 | |||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 38.65 | 1:26.33 | 2:15.50 | 3:01.48 | |||
7 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 41.23 | 1:28.50 | 2:17.00 | 3:03.33 | |||
8 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.83 | 1:34.48 | 2:25.67 | 3:10.93 | |||
9 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.82 | 1:38.18 | 2:28.14 | 3:14.34 | |||
10 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.08 | 1:43.10 | 2:40.51 | 3:35.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.68 | 1:01.53 | |||||
2 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 30.24 | 1:01.78 | |||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 31.15 | 1:04.52 | |||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.74 | 1:04.84 | |||||
5 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 31.80 | 1:06.64 | |||||
6 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 32.27 | 1:07.18 | |||||
7 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 32.49 | 1:08.77 | |||||
8 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 33.04 | 1:08.92 | |||||
9 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.02 | 1:09.15 | |||||
10 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.19 | 1:10.69 | |||||
11 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 33.44 | 1:10.73 | |||||
12 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.82 | 1:12.74 | |||||
13 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.06 | 1:16.62 | |||||
14 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 38.49 | 1:20.82 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 30.57 | 1:02.51 | |||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.13 | 1:02.90 | |||||
3 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.02 | 1:03.70 | |||||
4 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 30.92 | 1:03.75 | |||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.94 | 1:04.90 | |||||
6 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 31.61 | 1:05.07 | |||||
7 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 31.62 | 1:05.64 | |||||
8 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 31.07 | 1:05.68 | |||||
9 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 32.18 | 1:05.91 | |||||
10 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 31.97 | 1:05.96 | |||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 31.85 | 1:06.19 | |||||
12 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 31.75 | 1:06.29 | |||||
13 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.00 | 1:07.31 | |||||
14 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 32.50 | 1:07.86 | |||||
15 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.18 | 1:08.80 | |||||
16 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 33.41 | 1:08.87 | |||||
17 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.62 | 1:09.43 | |||||
18 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 33.89 | 1:09.49 | |||||
19 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 34.24 | 1:09.68 | |||||
20 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 32.39 | 1:09.74 | |||||
21 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.75 | 1:10.01 | |||||
22 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 32.19 | 1:10.03 | |||||
23 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.45 | 1:10.16 | |||||
24 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 33.53 | 1:10.35 | |||||
25 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.15 | 1:10.93 | |||||
25 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.88 | 1:10.93 | |||||
27 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 34.71 | 1:11.51 | |||||
28 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 35.13 | 1:11.99 | |||||
29 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 34.28 | 1:12.72 | |||||
30 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 34.09 | 1:12.85 | |||||
31 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 36.83 | 1:16.18 | |||||
32 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 37.60 | 1:16.54 | |||||
33 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.28 | 1:16.55 | |||||
34 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.32 | 1:17.89 | |||||
35 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.73 | 1:20.40 | |||||
36 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.52 | 1:20.58 | |||||
37 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 38.81 | 1:21.27 | |||||
38 | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 40.40 | 1:25.49 | |||||
39 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 40.02 | 1:25.60 | |||||
40 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 40.78 | 1:30.43 | |||||
- | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 30.39 | 1:02.97 | |||||
2 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 30.81 | 1:03.74 | |||||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 32.08 | 1:07.48 | |||||
4 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.05 | 1:07.59 | |||||
5 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 33.04 | 1:08.31 | |||||
6 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 32.87 | 1:08.53 | |||||
7 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.44 | 1:09.07 | |||||
8 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.46 | 1:09.69 | |||||
9 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 34.88 | 1:09.88 | |||||
10 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 34.15 | 1:10.00 | |||||
11 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 34.25 | 1:10.31 | |||||
12 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.89 | 1:10.34 | |||||
13 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 34.20 | 1:10.77 | |||||
14 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 34.27 | 1:11.54 | |||||
15 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 34.67 | 1:11.72 | |||||
16 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.09 | 1:12.54 | |||||
17 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 35.72 | 1:13.50 | |||||
18 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.47 | 1:13.84 | |||||
19 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.81 | 1:14.30 | |||||
20 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.51 | 1:14.59 | |||||
21 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.99 | 1:14.67 | |||||
22 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.75 | 1:15.29 | |||||
23 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 36.86 | 1:15.65 | |||||
24 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 37.09 | 1:15.87 | |||||
25 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 36.94 | 1:16.34 | |||||
26 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 36.96 | 1:16.36 | |||||
27 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 36.23 | 1:16.42 | |||||
28 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.68 | 1:16.46 | |||||
29 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 36.92 | 1:16.58 | |||||
30 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.88 | 1:18.73 | |||||
31 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.18 | 1:19.13 | |||||
32 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 38.59 | 1:19.84 | |||||
33 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 36.89 | 1:19.91 | |||||
34 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.64 | 1:20.20 | |||||
35 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 38.64 | 1:20.68 | |||||
36 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 39.50 | 1:21.17 | |||||
37 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 38.47 | 1:21.22 | |||||
38 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 38.94 | 1:21.39 | |||||
39 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 39.15 | 1:22.51 | |||||
40 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 39.73 | 1:22.68 | |||||
41 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 39.43 | 1:22.86 | |||||
42 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.88 | 1:23.54 | |||||
43 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.26 | 1:24.17 | |||||
44 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 41.21 | 1:24.24 | |||||
45 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.67 | 1:26.60 | |||||
46 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.60 | 1:26.80 | |||||
47 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 41.91 | 1:27.73 | |||||
48 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.81 | 1:27.82 | |||||
49 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.59 | 1:29.46 | |||||
50 | Paulina Frandsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.93 | 1:31.36 | |||||
51 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 48.71 | 1:42.23 | |||||
52 | Camille Klinge | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.41 | 1:46.46 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
- | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 37.14 | 1:16.48 | |||||
2 | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | 36.89 | 1:19.29 | |||||
3 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 38.92 | 1:21.62 | |||||
4 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 39.62 | 1:22.76 | |||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 40.33 | 1:23.10 | |||||
6 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 39.80 | 1:24.85 | |||||
7 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.02 | 1:25.46 | |||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.85 | 1:26.77 | |||||
9 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.56 | 1:27.17 | |||||
10 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 42.83 | 1:30.31 | |||||
11 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 43.58 | 1:31.89 | |||||
12 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 43.53 | 1:32.02 | |||||
13 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.85 | 1:33.75 | |||||
14 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 45.11 | 1:34.87 | |||||
15 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.13 | 1:37.42 | |||||
16 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 45.59 | 1:39.88 | |||||
17 | Jasmin Jepsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 47.00 | 1:44.27 | |||||
18 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.49 | 1:49.89 | |||||
19 | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 50.23 | 1:52.39 | |||||
20 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 52.19 | 1:53.37 | |||||
21 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 53.06 | 1:53.62 | |||||
22 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.58 | 2:01.45 | |||||
- | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej ber 75m | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.24 | 1:28.47 | |||||
2 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 43.72 | 1:30.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.03 | 1:00.31 | |||||
2 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 30.05 | 1:01.88 | |||||
3 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 30.17 | 1:02.16 | |||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.51 | 1:02.77 | |||||
5 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 30.56 | 1:03.90 | |||||
6 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.33 | 1:04.84 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 30.15 | 1:02.51 | |||||
2 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 30.40 | 1:02.63 | |||||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 31.68 | 1:05.63 | |||||
4 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 31.64 | 1:06.14 | |||||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.94 | 1:07.21 | |||||
6 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 33.19 | 1:08.74 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 36.27 | 1:15.85 | |||||
2 | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | 36.24 | 1:18.34 | |||||
3 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 38.24 | 1:19.00 | |||||
4 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 38.12 | 1:21.04 | |||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 38.29 | 1:21.25 | |||||
6 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 40.09 | 1:25.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 35.74 | 1:17.09 | |||||
2 | Florian Zarp | 1991 | Flensburg | 37.75 | 1:20.92 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.04 | 1:07.43 | |||||
2 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 33.06 | 1:29.72 | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.68 | 1:11.36 | |||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 36.17 | 1:16.18 | |||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 37.08 | 1:17.38 | |||||
4 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.65 | 1:17.68 | |||||
5 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.51 | 1:20.47 | |||||
6 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.04 | 1:22.67 | |||||
7 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 39.71 | 1:24.41 | |||||
8 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 39.39 | 1:24.43 | |||||
9 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 41.38 | 1:26.87 | |||||
10 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.87 | 1:28.50 | |||||
11 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 43.24 | 1:31.40 | |||||
12 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 45.71 | 1:36.99 | |||||
13 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.74 | 1:41.14 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.64 | 1:20.18 | |||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.55 | 1:25.68 | |||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.46 | 1:30.58 | |||||
4 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 43.44 | 1:31.53 | |||||
5 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.84 | 1:33.43 | |||||
6 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 45.54 | 1:37.90 | |||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.41 | 1:39.16 | |||||
8 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 47.42 | 1:40.68 | |||||
9 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.22 | 1:41.18 | |||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 49.23 | 1:41.22 | |||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 49.78 | 1:44.23 | |||||
12 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 47.00 | 1:44.34 | |||||
13 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 50.98 | 1:46.32 | |||||
14 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 54.01 | 1:52.39 | |||||
15 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 57.07 | 2:05.29 | |||||
16 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 1:03.28 | 2:12.78 | |||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 2 armtag i udsv. | |||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | 2 armtag v udsv | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.72 | 1:41.50 | |||||
2 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 49.86 | 1:43.30 | |||||
3 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 49.34 | 1:45.00 | |||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 50.69 | 1:45.66 | |||||
5 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 50.90 | 1:49.92 | |||||
6 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.01 | 1:56.06 | |||||
7 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.31 | 2:05.62 | |||||
8 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:09.24 | 2:23.85 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.77 | 1:07.31 | |||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 34.61 | 1:14.56 | |||||
3 | Florian Zarp | 1991 | Flensburg | 35.33 | 1:16.50 | |||||
4 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 40.82 | 1:27.60 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.70 | 1:10.67 | |||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 33.72 | 1:10.67 | |||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 35.24 | 1:15.24 | |||||
4 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.57 | 1:16.34 | |||||
5 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.50 | 1:18.61 | |||||
6 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.36 | 1:20.34 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.79 | 1:23.79 | |||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.83 | 1:26.73 | |||||
3 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 41.29 | 1:28.49 | |||||
4 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.82 | 1:33.99 | |||||
5 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 45.66 | 1:38.76 | |||||
- | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 34.81 | 1:15.57 | 1:59.27 | 2:44.41 | |||
2 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 37.40 | 1:21.60 | 2:08.56 | 2:55.75 | |||
3 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 44.37 | 1:36.83 | 2:32.22 | 3:25.76 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 37.00 | 1:19.88 | 2:04.80 | 2:49.80 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 40.09 | 1:25.96 | 2:14.70 | 3:04.12 | |||
2 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 45.48 | 1:42.17 | 2:37.63 | 3:28.95 | |||
- | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 31, 4X50m Freestyle Man, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 1:42.06 | ||||||
Jonte Körner | 1997 | 25.78 | 25.78 | |||||||
Sergiy Antonyuk | 1987 | 26.86 | 52.64 | |||||||
Mathias Kopp | 1984 | 24.62 | 1:17.26 | |||||||
Lars Kopp | 1991 | 24.80 | 1:42.06 | |||||||
2 | Don 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:43.91 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 26.47 | 52.84 | |||||||
Victor Kristensen | 1999 | 26.03 | 1:18.87 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 25.04 | 1:43.91 | |||||||
3 | John Pe Tur | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:44.17 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 25.21 | 25.21 | |||||||
Karsten Winther Jensen | 1987 | 27.33 | 52.54 | |||||||
Rasmus Eriksen | 1995 | 26.11 | 1:18.65 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 25.52 | 1:44.17 | |||||||
4 | Holbæk Drenger 1-1990 | 1900 | Holbæk Svømme Klub | 1:44.27 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 26.26 | 26.26 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 25.57 | 51.83 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 26.26 | 1:18.09 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 26.18 | 1:44.27 | |||||||
5 | Holbæk Drenger 1-1999 | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:47.43 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 26.88 | 26.88 | |||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 26.94 | 53.82 | |||||||
Mikkel Halby | 1999 | 26.98 | 1:20.80 | |||||||
Frederik Palmø | 2000 | 26.63 | 1:47.43 | |||||||
6 | Ssk Drenge 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 1:51.44 | ||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 26.53 | 26.53 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 29.27 | 55.80 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 27.91 | 1:23.71 | |||||||
Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 27.73 | 1:51.44 | |||||||
7 | Don 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:54.37 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Svend Matzen | 1999 | 28.20 | 56.07 | |||||||
Magnus Lund Munk | 1999 | 30.46 | 1:26.53 | |||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 27.84 | 1:54.37 | |||||||
8 | Holbæk Drenger 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:54.70 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 27.68 | 27.68 | |||||||
Andreas Foverskov | 1999 | 29.59 | 57.27 | |||||||
Mads Toft | 2001 | 27.90 | 1:25.17 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 29.53 | 1:54.70 | |||||||
9 | Audi Team Kolding | 0 | Kolding SK | 1:59.22 | ||||||
Nicklas Frandsen | 1998 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.94 | 58.14 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 31.02 | 1:29.16 | |||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 30.06 | 1:59.22 | |||||||
10 | Isk Drenge | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:00.88 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 28.84 | 56.63 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 34.48 | 1:31.11 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 29.77 | 2:00.88 | |||||||
11 | Sks Søndarborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:01.11 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.43 | 1:03.27 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 31.36 | 1:34.63 | |||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 26.48 | 2:01.11 | |||||||
12 | Opnørs Drenge | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:02.74 | ||||||
Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Casper Piessenberger | 1999 | 29.15 | 58.75 | |||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 33.36 | 1:32.11 | |||||||
Magnus Havemann | 2000 | 30.63 | 2:02.74 | |||||||
13 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:09.62 | ||||||
Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Jacob Petersen | 2000 | 33.28 | 1:03.01 | |||||||
Benjamin Peruchon | 2001 | 31.86 | 1:34.87 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 34.75 | 2:09.62 | |||||||
14 | Opnørs Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:13.29 | ||||||
Frederik L. Hansen | 1999 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Oliver Salby | 2001 | 33.68 | 1:06.91 | |||||||
Hjalte Andersen | 2002 | 35.05 | 1:41.96 | |||||||
Jannick Hagensen | 2001 | 31.33 | 2:13.29 | |||||||
15 | Frem Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 2:13.37 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 35.67 | 1:07.83 | |||||||
Victor Christensen | 2001 | 35.25 | 1:43.08 | |||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 30.29 | 2:13.37 | |||||||
16 | Ssk Drenge 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:17.67 | ||||||
Christian Stender | 1999 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 35.67 | 1:06.24 | |||||||
Rafael Vahala Hvass | 2001 | 34.99 | 1:41.23 | |||||||
Christian Weidenmann | 2001 | 36.44 | 2:17.67 | |||||||
17 | Vejen Drenge 2 | 0 | Vejen Svømmeklub | 2:18.19 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Niclas Stølegaard | 2001 | 35.17 | 1:12.73 | |||||||
Magnus Rundstrøm | 2001 | 35.00 | 1:47.73 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 30.46 | 2:18.19 | |||||||
18 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:22.03 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Casper Petersen | 1999 | 35.29 | 1:08.66 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 36.13 | 1:44.79 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 37.24 | 2:22.03 | |||||||
19 | Odder Drenge 2 | 0 | Odder IGF | 2:27.88 | ||||||
Benjamin B Nielsen | 2001 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Jeppe Dall | 2002 | 38.20 | 1:13.14 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 37.02 | 1:50.16 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 37.72 | 2:27.88 | |||||||
20 | Sks Søndarborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:38.91 | ||||||
Torben Wetcke-Brask | 2002 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Tobias G. Sørensen | 2003 | 39.55 | 1:13.15 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 43.85 | 1:57.00 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 41.91 | 2:38.91 | |||||||
21 | Ssk Drenge 3 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:52.29 | ||||||
Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | 46.51 | 1:27.21 | |||||||
Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | 46.38 | 2:13.59 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 38.70 | 2:52.29 | |||||||
- | Don 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Lukas Larsen | 1996 | |||||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | |||||||||
Nicolaj Absalon | 1999 | |||||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 32, 4X50m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Holbæk Piger 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:55.74 | ||||||
Pernille Jensen | 1998 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 28.62 | 57.52 | |||||||
Mai Andersen | 2000 | 29.23 | 1:26.75 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 28.99 | 1:55.74 | |||||||
2 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 2:01.00 | ||||||
Zoe Julia Krause | 1999 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Lea Böhme | 2001 | 31.22 | 1:01.20 | |||||||
Emily Schröder | 2000 | 30.61 | 1:31.81 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 29.19 | 2:01.00 | |||||||
3 | Ssk Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:03.83 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Emilie Madsen | 2000 | 31.54 | 1:01.91 | |||||||
Felia Busk | 2000 | 31.52 | 1:33.43 | |||||||
Frida Frydendal | 1999 | 30.40 | 2:03.83 | |||||||
4 | Isk Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:05.36 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 31.18 | 1:00.35 | |||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 32.78 | 1:33.13 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 32.23 | 2:05.36 | |||||||
5 | Sg Elbe 2 | 0 | Sg Elbe | 2:07.81 | ||||||
Vanessa Nitsch | 1999 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Emma Mewes | 2001 | 32.03 | 1:02.71 | |||||||
Nele Sophie Ruholl | 2003 | 34.20 | 1:36.91 | |||||||
Elisabeth Buchholz | 1995 | 30.90 | 2:07.81 | |||||||
6 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:08.58 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Emma Jensen | 1999 | 33.42 | 1:03.17 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 34.93 | 1:38.10 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 30.48 | 2:08.58 | |||||||
7 | Mercedes Team Kolding | 0 | Kolding SK | 2:10.03 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 34.89 | 1:04.01 | |||||||
Anni Pedersen | 1998 | 32.34 | 1:36.35 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 33.68 | 2:10.03 | |||||||
8 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 2:10.88 | ||||||
Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 32.13 | 1:03.43 | |||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 32.08 | 1:35.51 | |||||||
Camilla Hein Saugmann | 1999 | 35.37 | 2:10.88 | |||||||
9 | Sks Søndarborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:11.04 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Julie Fink | 2001 | 34.66 | 1:06.97 | |||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 32.36 | 1:39.33 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 31.71 | 2:11.04 | |||||||
10 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:13.97 | ||||||
Emma Juul | 1999 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Linnea Paludan | 2001 | 35.65 | 1:08.44 | |||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 32.28 | 1:40.72 | |||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 33.25 | 2:13.97 | |||||||
11 | Erritsø Piger 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:16.83 | ||||||
Liselotte Baxter | 1998 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 35.58 | 1:08.22 | |||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 33.95 | 1:42.17 | |||||||
Kannika N. Christensen | 1998 | 34.66 | 2:16.83 | |||||||
12 | Odder Piger 2 | 0 | Odder IGF | 2:19.17 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 32.48 | 1:04.21 | |||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 37.64 | 1:41.85 | |||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 37.32 | 2:19.17 | |||||||
13 | Sks Søndarborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:20.23 | ||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Katrine Jensen | 2001 | 35.04 | 1:07.18 | |||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 38.61 | 1:45.79 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 34.44 | 2:20.23 | |||||||
14 | Ssk Piger 3 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:24.97 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Sofie B G Tolsøe | 2001 | 33.87 | 1:07.91 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 39.37 | 1:47.28 | |||||||
Katrine Mejlsbye | 2002 | 37.69 | 2:24.97 | |||||||
15 | Haderslev Piger 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:26.07 | ||||||
Freja Larsen | 2001 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 39.02 | 1:14.72 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 34.91 | 1:49.63 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 36.44 | 2:26.07 | |||||||
16 | Erritsø Piger 2 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:28.11 | ||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 35.84 | 1:09.40 | |||||||
Benedicte Lumbye | 2003 | 41.02 | 1:50.42 | |||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 37.69 | 2:28.11 | |||||||
17 | Opnørs Piger | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:30.58 | ||||||
Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Emma Bodum | 2001 | 39.75 | 1:16.43 | |||||||
Marie Lunding Nielsen | 2001 | 40.54 | 1:56.97 | |||||||
Anne Marie S. Hansen | 2002 | 33.61 | 2:30.58 | |||||||
18 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:30.87 | ||||||
Sidsel Agger | 1997 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Anna Kathrine Skjøth | 2001 | 39.96 | 1:16.70 | |||||||
Marie Lund Henriksen | 2001 | 38.73 | 1:55.43 | |||||||
Malea Benediktson | 2001 | 35.44 | 2:30.87 | |||||||
19 | Bmw Team Kolding | 0 | Kolding SK | 2:31.40 | ||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 42.45 | 1:16.04 | |||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 38.71 | 1:54.75 | |||||||
Sofie Knudsen | 2001 | 36.65 | 2:31.40 | |||||||
20 | Haderslev Piger 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:31.64 | ||||||
Christine Rasmussen | 2001 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Anna Kruse Mathiase | 2000 | 37.34 | 1:13.15 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 41.16 | 1:54.31 | |||||||
Lærke Bladtkramer | 2001 | 37.33 | 2:31.64 | |||||||
21 | Erritsø Piger 3 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:36.18 | ||||||
Camille Klinge | 2002 | 47.92 | 47.92 | |||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 34.59 | 1:22.51 | |||||||
Mie K. Svane | 2000 | 37.21 | 1:59.72 | |||||||
Freja Møller | 1999 | 36.46 | 2:36.18 | |||||||
22 | Frem Piger 2 | 0 | Frem Odense | 2:48.93 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 52.85 | 1:31.87 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 41.11 | 2:12.98 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.95 | 2:48.93 | |||||||
23 | Ssk Piger 4 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:58.33 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Laura Ælmholdt | 1999 | 52.01 | 1:32.74 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 45.93 | 2:18.67 | |||||||
Savannah Lundvig | 2001 | 39.66 | 2:58.33 | |||||||
24 | Sks Søndarborg 3 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:12.42 | ||||||
Ellen Jensen | 2005 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Nanna Bütikofer | 2004 | 44.89 | 1:25.55 | |||||||
Christina B Jurgensen | 2004 | 50.33 | 2:15.88 | |||||||
Ronja Beck Christensen | 2003 | 56.54 | 3:12.42 | |||||||
- | Isk Piger 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | DSQ | forkert heat | |||||
- | Ssk Piger 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Caroline Worrell | 2001 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 31.37 | 1:06.04 | 1:41.90 | 2:16.24 | |||
2 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 32.61 | 1:07.02 | 1:42.94 | 2:20.13 | |||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.26 | 1:09.70 | 1:47.41 | 2:23.84 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 32.92 | 1:07.07 | 1:41.12 | 2:14.29 | |||
2 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 36.72 | 1:15.78 | 1:56.87 | 2:37.07 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.71 | 1:08.71 | 1:44.48 | 2:19.21 | |||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.22 | 1:10.86 | 1:46.55 | 2:21.03 | |||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.02 | 1:09.28 | 1:45.90 | 2:21.98 | |||
4 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.92 | 1:10.99 | 1:48.19 | 2:25.18 | |||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.06 | 1:11.77 | 1:48.89 | 2:25.63 | |||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 35.05 | 1:13.63 | 1:52.66 | 2:31.11 | |||
7 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 36.94 | 1:16.92 | 1:58.56 | 2:38.44 | |||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.06 | 1:17.66 | 1:58.58 | 2:38.91 | |||
9 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 48.32 | 1:39.94 | 2:28.66 | 3:15.37 | |||
- | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej fort bev v 175m | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.76 | 1:14.93 | 1:53.76 | 2:31.70 | |||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.54 | 1:15.61 | 1:55.47 | 2:34.84 | |||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.57 | 1:21.57 | 2:01.75 | 2:40.92 | |||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 38.83 | 1:19.92 | 2:02.85 | 2:44.89 | |||
5 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.63 | 1:22.96 | 2:08.57 | 2:52.16 | |||
6 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.27 | 1:26.18 | 2:10.13 | 2:53.16 | |||
7 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 43.39 | 1:28.99 | 2:15.43 | 3:00.67 | |||
8 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 44.50 | 1:33.19 | 2:21.55 | 3:08.04 | |||
9 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 45.76 | 1:35.01 | 2:24.11 | 3:10.59 | |||
10 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 46.91 | 1:35.37 | 2:24.09 | 3:12.90 | |||
11 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 46.55 | 1:43.38 | 2:39.02 | 3:30.23 | |||
- | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Benjamin B Nielsen | 2001 | Odder IGF | DSQ | ej fort bev v 150m | |||||
- | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | flere armtag v 100m | |||||
- | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej fort bev. 175m | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.52 | 1:31.09 | 2:16.47 | 2:58.73 | |||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 42.33 | 1:29.06 | 2:16.20 | 2:58.98 | |||
3 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 47.14 | 1:38.02 | 2:29.38 | 3:19.03 | |||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.78 | 1:45.93 | 2:41.08 | 3:32.34 | |||
5 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 50.89 | 1:47.81 | 3:40.68 | ||||
6 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 51.68 | 1:49.90 | 2:50.18 | 3:46.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.47 | 1:09.09 | |||||
2 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 34.78 | 1:12.33 | |||||
3 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 36.34 | 1:13.66 | |||||
4 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 37.11 | 1:16.11 | |||||
5 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.36 | 1:17.79 | |||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 38.66 | 1:17.95 | |||||
7 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 37.93 | 1:18.02 | |||||
8 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.36 | 1:20.61 | |||||
9 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 49.30 | 1:42.04 | |||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 34.38 | 1:10.68 | |||||
2 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.84 | 1:13.00 | |||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.18 | 1:13.73 | |||||
4 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 36.42 | 1:13.92 | |||||
5 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 36.94 | 1:14.92 | |||||
6 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 36.43 | 1:15.01 | |||||
7 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 37.13 | 1:16.10 | |||||
8 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 37.21 | 1:16.28 | |||||
9 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.24 | 1:16.65 | |||||
10 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 36.77 | 1:16.78 | |||||
11 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 38.04 | 1:18.52 | |||||
12 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.05 | 1:21.49 | |||||
13 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 40.81 | 1:21.67 | |||||
14 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 40.69 | 1:22.66 | |||||
15 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 41.40 | 1:22.86 | |||||
16 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.04 | 1:25.01 | |||||
17 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 41.86 | 1:25.03 | |||||
18 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.02 | 1:25.11 | |||||
19 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 42.73 | 1:25.54 | |||||
20 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 43.11 | 1:26.24 | |||||
21 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 47.70 | 1:36.63 | |||||
22 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 47.54 | 1:38.57 | |||||
- | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 34.70 | 1:10.81 | |||||
2 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 34.56 | 1:11.37 | |||||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 36.00 | 1:13.49 | |||||
4 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 37.31 | 1:16.47 | |||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.28 | 1:17.23 | |||||
6 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.77 | 1:20.30 | |||||
7 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 39.06 | 1:20.65 | |||||
8 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.36 | 1:21.86 | |||||
9 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.67 | 1:22.22 | |||||
10 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 40.62 | 1:22.24 | |||||
11 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 40.41 | 1:22.33 | |||||
12 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.61 | 1:22.49 | |||||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.39 | 1:23.66 | |||||
14 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 40.75 | 1:24.67 | |||||
15 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 42.47 | 1:25.34 | |||||
16 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 41.32 | 1:25.37 | |||||
17 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.04 | 1:25.56 | |||||
18 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 42.03 | 1:26.34 | |||||
19 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 42.72 | 1:27.63 | |||||
20 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 41.96 | 1:27.84 | |||||
21 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.37 | 1:27.92 | |||||
22 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 44.85 | 1:28.71 | |||||
23 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 45.34 | 1:29.68 | |||||
24 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.85 | 1:30.42 | |||||
25 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 44.73 | 1:30.72 | |||||
26 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 44.65 | 1:30.92 | |||||
27 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 45.59 | 1:32.37 | |||||
28 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 46.20 | 1:33.88 | |||||
29 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 47.45 | 1:36.93 | |||||
30 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.77 | 1:38.00 | |||||
31 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.00 | 1:38.92 | |||||
32 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 49.51 | 1:40.08 | |||||
33 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.26 | 1:40.85 | |||||
34 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.33 | 1:43.63 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 44.60 | 1:31.36 | |||||
2 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 45.74 | 1:33.67 | |||||
3 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 45.84 | 1:33.91 | |||||
4 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.77 | ||||||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.90 | 1:36.13 | |||||
6 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 47.87 | 1:37.63 | |||||
7 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 47.66 | 1:37.82 | |||||
8 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 49.26 | 1:40.43 | |||||
9 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 49.12 | 1:41.07 | |||||
10 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 53.00 | 1:47.40 | |||||
11 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 52.88 | 1:48.18 | |||||
12 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 53.36 | 1:48.41 | |||||
13 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.87 | 1:56.18 | |||||
14 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.35 | 2:14.32 | |||||
- | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | DSQ | ej fort bev 50m | |||||
- | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | DSQ | ej fort bev 50m | |||||
- | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej ber 50m | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.24 | 1:41.26 | |||||
2 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 50.16 | 1:42.47 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.46 | 1:07.24 | |||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 33.69 | 1:08.64 | |||||
3 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 33.96 | 1:11.27 | |||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.07 | 1:12.70 | |||||
5 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 36.12 | 1:13.38 | |||||
6 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.61 | 1:13.86 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 33.52 | 1:09.60 | |||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 34.43 | 1:10.03 | |||||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 35.16 | 1:11.72 | |||||
4 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 36.47 | 1:15.83 | |||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.32 | 1:18.84 | |||||
6 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.41 | 1:19.87 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 42.36 | 1:28.55 | |||||
2 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 44.09 | 1:31.25 | |||||
3 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 43.95 | 1:31.69 | |||||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.40 | 1:32.17 | |||||
5 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.49 | 1:34.18 | |||||
6 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder IGF | 44.91 | 1:34.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 29.08 | 1:02.39 | |||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 28.91 | 1:02.85 | |||||
3 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 28.97 | 1:05.24 | |||||
4 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.82 | 1:09.59 | |||||
5 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.00 | 1:12.63 | |||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 27.74 | 1:00.51 | |||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.84 | 1:01.34 | |||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 30.33 | 1:03.77 | |||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.99 | 1:03.89 | |||||
5 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 29.18 | 1:04.40 | |||||
6 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.22 | 1:06.85 | |||||
7 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.52 | 1:07.83 | |||||
8 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.42 | 1:07.96 | |||||
9 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.20 | 1:08.42 | |||||
10 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 32.04 | 1:10.38 | |||||
11 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 33.78 | 1:16.37 | |||||
12 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 37.61 | 1:21.46 | |||||
13 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.18 | 1:26.48 | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.76 | 1:04.37 | |||||
2 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.56 | 1:08.83 | |||||
3 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.93 | 1:09.28 | |||||
4 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.67 | 1:09.34 | |||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.48 | 1:10.06 | |||||
6 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.84 | 1:10.11 | |||||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.60 | 1:10.28 | |||||
8 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 33.03 | 1:10.41 | |||||
9 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.50 | 1:12.08 | |||||
10 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 34.11 | 1:13.89 | |||||
11 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 32.88 | 1:14.51 | |||||
12 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 34.31 | 1:14.57 | |||||
13 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.01 | 1:16.02 | |||||
14 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.23 | 1:16.25 | |||||
15 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 36.36 | 1:20.47 | |||||
16 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.36 | 1:23.16 | |||||
17 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.96 | 1:26.77 | |||||
18 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 39.03 | 1:26.87 | |||||
19 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 38.87 | 1:27.98 | |||||
20 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.50 | 1:30.60 | |||||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 33.50 | 1:11.81 | |||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.67 | 1:12.69 | |||||
3 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 39.41 | 1:23.61 | |||||
4 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 37.60 | 1:24.71 | |||||
5 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.92 | 1:24.92 | |||||
6 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 40.18 | 1:28.88 | |||||
7 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 40.79 | 1:29.83 | |||||
8 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.11 | 1:30.77 | |||||
9 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.75 | 1:35.82 | |||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 45.55 | 1:43.45 | |||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 47.38 | 1:43.81 | |||||
12 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 52.20 | 1:47.87 | |||||
- | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | brystben v fly | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 47.03 | 1:42.17 | |||||
2 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 47.56 | 1:42.36 | |||||
3 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 48.87 | 1:49.45 | |||||
4 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.79 | 2:00.72 | |||||
- | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | DSQ | 1 hånd v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 28.69 | 59.80 | |||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 29.19 | 1:01.46 | |||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.68 | 1:01.83 | |||||
4 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 28.87 | 1:02.09 | |||||
5 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 29.24 | 1:03.56 | |||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.33 | 1:07.56 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.68 | 1:04.43 | |||||
2 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.63 | 1:06.83 | |||||
3 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.98 | 1:08.43 | |||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.04 | 1:09.37 | |||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.09 | 1:10.37 | |||||
6 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.57 | 1:10.56 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.67 | 1:10.42 | |||||
2 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 34.14 | 1:10.46 | |||||
3 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 36.70 | 1:21.87 | |||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 40.84 | 1:31.15 | |||||
5 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.10 | 1:32.85 | |||||
- | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | DSQ | 1 hånd v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 39.96 | 1:24.21 | 2:09.11 | 2:50.65 | |||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 39.27 | 1:22.66 | 2:07.77 | 2:52.13 | |||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 41.36 | 1:27.60 | 2:13.83 | 2:59.90 | |||
4 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.88 | 1:28.13 | 2:15.37 | 3:03.10 | |||
5 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 45.96 | 1:39.06 | 2:31.96 | 3:25.51 | |||
- | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.55 | 1:25.39 | 2:11.23 | 2:55.60 | |||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.73 | 1:28.29 | 2:14.76 | 2:59.69 | |||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.25 | 1:28.26 | 2:16.70 | 3:07.22 | |||
4 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 44.85 | 1:34.81 | 2:27.07 | 3:18.97 | |||
5 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 44.87 | 1:35.22 | 2:28.68 | 3:21.59 | |||
6 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.58 | 1:38.70 | 2:31.63 | 3:23.50 | |||
7 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 50.41 | 1:48.61 | 2:50.63 | 3:50.96 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 42.14 | 1:28.45 | 2:15.59 | 3:01.24 | |||
2 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 41.87 | 1:31.59 | 2:21.52 | 3:10.25 | |||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.79 | 1:29.39 | 2:19.28 | 3:10.32 | |||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 44.89 | 1:35.70 | 2:26.89 | 3:15.62 | |||
5 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.25 | 1:38.28 | 2:30.20 | 3:17.61 | |||
6 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 46.45 | 1:37.25 | 2:28.43 | 3:18.17 | |||
7 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 49.10 | 1:43.41 | 2:36.19 | 3:26.54 | |||
8 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 45.68 | 1:38.52 | 2:32.65 | 3:26.57 | |||
9 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 48.80 | 1:44.33 | 2:40.61 | 3:36.50 | |||
10 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 48.39 | 1:42.77 | 2:40.10 | 3:37.18 | |||
11 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 52.05 | 1:49.42 | 2:45.61 | 3:39.06 | |||
12 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.26 | 1:48.36 | 2:46.00 | 3:39.55 | |||
13 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 51.36 | 1:50.56 | 2:51.27 | 3:49.19 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 48.28 | 1:41.17 | 2:34.30 | 3:25.48 | |||
2 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 51.27 | 1:46.98 | 2:44.01 | 3:36.38 | |||
3 | Charlotte Jürgensen | 2004 | Flensburg | 50.98 | 1:48.35 | 2:46.45 | 3:43.16 | |||
4 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 51.03 | 1:49.96 | 2:48.95 | 3:45.74 | |||
5 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.21 | 1:57.20 | 3:01.63 | 4:04.46 | |||
- | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | DSQ | ej samt ber 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |