Results for Sum-Sim region 3 Stockholm
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.98 | 1:05.97 | 1:42.81 | 2:20.15 | |||
2 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 32.09 | 1:08.68 | 1:46.09 | 2:22.85 | |||
3 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.81 | 1:07.97 | 1:45.49 | 2:23.47 | |||
4 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 32.29 | 1:09.24 | 1:47.12 | 2:25.44 | |||
5 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.70 | 1:09.28 | 1:47.97 | 2:28.85 | |||
6 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.62 | 1:10.57 | 1:49.90 | 2:29.29 | |||
7 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.31 | 1:11.37 | 1:51.17 | 2:33.17 | |||
8 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.45 | 1:12.21 | 1:52.80 | 2:34.21 | |||
9 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.81 | 1:14.42 | 1:56.16 | 2:39.37 | |||
10 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.77 | 1:16.30 | 1:58.09 | 2:40.72 | |||
11 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.04 | 1:17.20 | 1:59.86 | 2:44.11 | |||
12 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.60 | 1:18.85 | 2:03.14 | 2:49.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 2, 200m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 30.89 | 1:05.87 | 1:43.91 | 2:14.96 | |||
2 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.96 | 1:01.67 | 1:45.02 | 2:15.14 | |||
3 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 29.84 | 1:05.20 | 1:44.92 | 2:17.47 | |||
4 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.11 | 1:02.33 | 1:44.87 | 2:18.36 | |||
5 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.81 | 1:06.51 | 1:45.13 | 2:19.26 | |||
6 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.52 | 1:08.09 | 1:48.26 | 2:21.74 | |||
7 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.59 | 1:07.66 | 1:51.93 | 2:23.72 | |||
8 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.31 | 1:06.73 | 1:50.68 | 2:25.24 | |||
9 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 31.18 | 1:07.51 | 1:52.37 | 2:25.71 | |||
10 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.58 | 1:07.17 | 1:53.84 | 2:27.80 | |||
11 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.65 | 1:10.74 | 1:53.28 | 2:28.73 | |||
12 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.66 | 1:09.94 | 1:54.16 | 2:29.28 | |||
13 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.76 | 1:09.83 | 1:54.81 | 2:29.64 | |||
14 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.12 | 1:09.72 | 1:55.69 | 2:30.61 | |||
15 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.40 | 1:07.60 | 1:56.95 | 2:32.42 | |||
16 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 31.94 | 1:12.37 | 1:55.85 | 2:34.59 | |||
17 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 32.11 | 1:13.51 | 2:00.67 | 2:35.41 | |||
18 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.21 | 1:12.63 | 2:00.25 | 2:35.78 | |||
19 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.55 | 1:12.57 | 1:59.65 | 2:35.92 | |||
20 | Tim Johansson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 33.40 | 1:14.94 | 2:04.94 | 2:42.40 | |||
21 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 34.78 | 1:18.34 | 2:08.27 | 2:45.62 | |||
- | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 3, 200m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.94 | 1:02.78 | 1:36.11 | 2:08.75 | |||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.22 | 1:03.01 | 1:36.44 | 2:09.90 | |||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.14 | 1:03.31 | 1:37.58 | 2:11.58 | |||
4 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 30.47 | 1:04.19 | 1:39.38 | 2:14.12 | |||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.81 | 1:04.85 | 1:40.05 | 2:15.00 | |||
6 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 31.30 | 1:05.03 | 1:40.31 | 2:15.41 | |||
7 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.33 | 1:06.60 | 1:43.14 | 2:19.52 | |||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 32.20 | 1:07.50 | 1:43.68 | 2:19.96 | |||
9 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 32.65 | 1:07.78 | 1:44.20 | 2:20.17 | |||
10 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.23 | 1:08.37 | 1:44.55 | 2:20.52 | |||
11 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.14 | 1:07.84 | 1:45.08 | 2:20.54 | |||
12 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 32.04 | 1:07.69 | 1:45.07 | 2:21.68 | |||
13 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 31.34 | 1:07.45 | 1:44.63 | 2:22.20 | |||
14 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 31.33 | 1:07.02 | 1:45.25 | 2:22.53 | |||
15 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 33.59 | 1:09.35 | 1:46.09 | 2:22.73 | |||
16 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.93 | 1:09.39 | 1:46.96 | 2:23.94 | |||
17 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.53 | 1:09.49 | 1:47.46 | 2:25.17 | |||
18 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.87 | 1:09.42 | 1:47.42 | 2:25.46 | |||
19 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.07 | 1:09.79 | 1:48.18 | 2:26.50 | |||
20 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 32.18 | 1:09.00 | 1:47.94 | 2:26.83 | |||
21 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.16 | 1:12.17 | 1:50.27 | 2:27.13 | |||
22 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.49 | 1:11.21 | 1:50.71 | 2:29.31 | |||
23 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 32.22 | 1:09.15 | 1:50.13 | 2:33.13 | |||
24 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.15 | 1:13.48 | 1:55.29 | 2:36.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:02.46 | 2:10.04 | 3:19.40 | 4:28.38 | 16:59.20 | ||
5:38.08 | 6:46.19 | 7:54.22 | 9:02.14 | |||||||
10:10.92 | 11:20.32 | 12:28.98 | 13:38.60 | |||||||
14:48.01 | 15:55.81 | |||||||||
2 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:03.26 | 2:11.00 | 3:19.09 | 4:27.99 | 16:59.32 | ||
5:37.20 | 6:45.07 | 7:53.52 | 9:02.43 | |||||||
10:10.63 | 11:19.83 | 12:28.53 | 13:37.65 | |||||||
14:46.30 | 15:54.81 | |||||||||
3 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:04.02 | 2:13.60 | 3:24.97 | 4:35.41 | 17:39.52 | ||
5:45.31 | 6:55.91 | 8:06.94 | 9:17.60 | |||||||
10:28.53 | 11:40.60 | 12:52.04 | 14:04.02 | |||||||
15:16.02 | 16:28.77 | |||||||||
4 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:04.61 | 2:13.02 | 3:23.36 | 4:34.29 | 17:50.74 | ||
5:44.66 | 6:55.89 | 8:07.63 | 9:20.34 | |||||||
10:34.08 | 11:47.49 | 13:01.10 | 14:14.24 | |||||||
15:28.08 | 16:41.38 | |||||||||
5 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:05.64 | 2:16.34 | 3:27.52 | 4:39.44 | 18:01.67 | ||
5:51.55 | 7:03.78 | 8:16.07 | 9:28.89 | |||||||
10:41.78 | 11:54.72 | 13:08.28 | 14:22.65 | |||||||
15:36.49 | 16:50.07 | |||||||||
6 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:06.39 | 2:17.37 | 3:27.42 | 4:38.88 | 18:16.95 | ||
5:51.05 | 7:04.73 | 8:19.75 | 9:35.21 | |||||||
10:50.59 | 12:05.57 | 13:20.40 | 14:35.25 | |||||||
15:49.86 | 17:03.65 | |||||||||
7 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:05.99 | 2:17.64 | 3:31.76 | 4:46.37 | 18:35.15 | ||
6:02.41 | 7:17.03 | 8:33.44 | 9:49.59 | |||||||
11:05.03 | 12:21.91 | 13:38.35 | 14:54.57 | |||||||
16:10.38 | 17:23.02 | |||||||||
8 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:07.95 | 2:21.34 | 3:35.96 | 4:51.63 | 18:57.24 | ||
6:07.97 | 7:24.86 | 8:41.67 | 9:57.29 | |||||||
11:13.53 | 12:31.39 | 13:48.92 | 15:07.19 | |||||||
16:25.45 | 17:43.09 | |||||||||
9 | Tim Johansson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:12.38 | 2:35.67 | 3:59.98 | 5:26.34 | 21:36.31 | ||
6:54.20 | 8:22.08 | 9:50.07 | 11:18.82 | |||||||
12:47.40 | 14:17.14 | 15:45.89 | 17:13.86 | |||||||
18:41.97 | 20:12.23 | |||||||||
10 | Robert Ahlbom | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:14.08 | 2:37.91 | 4:03.46 | 5:31.30 | 21:51.59 | ||
7:00.27 | 8:29.89 | 9:58.28 | 11:28.84 | |||||||
12:59.00 | 14:28.96 | 15:58.83 | 17:28.66 | |||||||
18:57.56 | 20:25.64 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 5, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.74 | 1:01.89 | 1:34.35 | 2:06.87 | |||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.59 | 1:01.96 | 1:34.98 | 2:07.41 | |||
3 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 30.61 | 1:03.65 | 1:37.16 | 2:09.91 | |||
4 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.53 | 1:03.09 | 1:37.03 | 2:10.38 | |||
5 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.42 | 1:03.74 | 1:38.57 | 2:13.35 | |||
6 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.01 | 1:03.54 | 1:38.84 | 2:13.40 | |||
7 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.05 | 1:04.22 | 1:38.72 | 2:14.38 | |||
8 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.53 | 1:06.01 | 1:41.55 | 2:16.43 | |||
9 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.24 | 1:07.10 | 1:42.62 | 2:17.60 | |||
10 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.89 | 1:06.46 | 1:42.08 | 2:17.70 | |||
11 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 31.60 | 1:06.30 | 1:42.79 | 2:19.76 | |||
12 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.00 | 1:07.86 | 1:44.32 | 2:20.74 | |||
13 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.93 | 1:08.88 | 1:45.24 | 2:20.98 | |||
14 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.22 | 1:08.35 | 1:45.21 | 2:21.10 | |||
15 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.79 | 1:08.83 | 1:46.92 | 2:23.33 | |||
16 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 33.53 | 1:10.73 | 1:48.12 | 2:25.30 | |||
17 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.21 | 1:10.19 | 1:48.53 | 2:27.33 | |||
18 | Sara Huslid | 1995 | Södertälje Simsällskap | 34.63 | 1:12.86 | 1:51.99 | 2:29.44 | |||
19 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.28 | 1:14.02 | 1:53.00 | 2:29.93 | |||
20 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 35.46 | 1:14.49 | 1:53.88 | 2:30.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:06.12 | 2:16.02 | 3:26.64 | 4:34.76 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:07.22 | 2:22.98 | 3:38.04 | 4:50.59 | |||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:08.18 | 2:23.75 | 3:39.55 | 4:51.16 | |||
4 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 1:07.24 | 2:23.06 | 3:39.96 | 4:52.19 | |||
5 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.85 | 2:18.13 | 3:36.07 | 4:52.45 | |||
6 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:10.80 | 2:27.96 | 3:44.08 | 5:00.08 | |||
7 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:09.80 | 2:27.01 | 3:45.28 | 5:03.15 | |||
8 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:10.56 | 2:30.17 | 3:50.28 | 5:07.99 | |||
9 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:08.87 | 2:28.93 | 3:51.00 | 5:08.41 | |||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:11.90 | 2:31.00 | 3:52.23 | 5:11.85 | |||
11 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.77 | 2:36.64 | 3:57.97 | 5:15.68 | |||
12 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:13.26 | 2:32.78 | 3:55.84 | 5:16.05 | |||
13 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:12.14 | 2:30.85 | 3:53.39 | 5:17.65 | |||
14 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:15.14 | 2:35.43 | 3:57.67 | 5:17.67 | |||
15 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.91 | 2:29.53 | 3:55.09 | 5:21.51 | |||
16 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:17.26 | 2:38.83 | 4:01.13 | 5:24.03 | |||
17 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:19.30 | 2:47.63 | 4:14.99 | 5:40.19 | |||
18 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:17.27 | 2:46.15 | 4:16.80 | 5:42.42 | |||
19 | Sebastian Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 1:19.21 | 2:48.86 | 4:19.48 | 5:45.76 | |||
20 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:13.31 | 2:37.92 | 4:08.83 | 5:52.66 | |||
- | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 7, 200m Medley F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.21 | 1:09.92 | 1:53.74 | 2:28.73 | |||
2 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.26 | 1:13.02 | 1:58.15 | 2:32.54 | |||
3 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.41 | 1:11.17 | 1:59.07 | 2:33.13 | |||
4 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.88 | 1:12.05 | 1:58.24 | 2:33.45 | |||
5 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.24 | 1:11.74 | 1:59.27 | 2:36.56 | |||
6 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.98 | 1:15.32 | 2:03.38 | 2:39.06 | |||
7 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.40 | 1:14.69 | 2:02.55 | 2:39.20 | |||
8 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 34.62 | 1:16.19 | 2:02.56 | 2:41.08 | |||
9 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 34.65 | 1:16.53 | 2:03.13 | 2:41.24 | |||
10 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.07 | 1:19.92 | 2:04.18 | 2:41.42 | |||
11 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.19 | 1:18.18 | 2:06.87 | 2:42.94 | |||
12 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.93 | 1:17.76 | 2:07.80 | 2:44.30 | |||
13 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.94 | 1:20.33 | 2:08.78 | 2:46.44 | |||
14 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.71 | 1:19.67 | 2:07.51 | 2:46.54 | |||
15 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.14 | 1:17.92 | 2:06.69 | 2:46.93 | |||
16 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.03 | 1:20.40 | 2:09.21 | 2:46.96 | |||
17 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.87 | 1:20.86 | 2:09.28 | 2:47.10 | |||
18 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.09 | 1:22.13 | 2:08.56 | 2:47.21 | |||
19 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.25 | 1:21.38 | 2:08.73 | 2:49.85 | |||
20 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.26 | 1:19.21 | 2:12.06 | 2:50.03 | |||
21 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.38 | 1:21.93 | 2:12.11 | 2:50.06 | |||
22 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.85 | 1:21.82 | 2:14.38 | 2:53.75 | |||
- | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.80 | 1:11.50 | 1:51.08 | 2:28.64 | |||
2 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 33.39 | 1:11.20 | 1:50.32 | 2:29.02 | |||
3 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.20 | 1:12.44 | 1:51.19 | 2:30.11 | |||
4 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.12 | 1:11.35 | 1:50.48 | 2:30.22 | |||
5 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.43 | 1:11.32 | 1:50.55 | 2:30.63 | |||
6 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.07 | 1:12.17 | 1:51.63 | 2:31.55 | |||
7 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.27 | 1:13.15 | 1:52.62 | 2:31.62 | |||
8 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.99 | 1:13.09 | 1:54.52 | 2:37.29 | |||
9 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.09 | 1:14.97 | 1:57.63 | 2:39.92 | |||
10 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 36.01 | 1:17.14 | 1:59.64 | 2:41.30 | |||
11 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.75 | 1:19.34 | 2:01.42 | 2:42.77 | |||
12 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.48 | 1:17.52 | 2:02.24 | 2:46.90 | |||
13 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 37.18 | 1:19.93 | 2:04.54 | 2:50.06 | |||
14 | Mahdi Nazari | 1995 | Södertörns Simsällskap | 41.09 | 1:28.59 | 2:17.11 | 3:05.13 | |||
15 | Jakob Hägglund | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.45 | 1:30.78 | 2:20.77 | 3:11.27 | |||
- | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robert Ahlbom | 1995 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.95 | 1:04.64 | |||||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.69 | 1:05.27 | |||||
3 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 31.58 | 1:05.45 | |||||
4 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.89 | 1:06.83 | |||||
5 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.86 | 1:07.54 | |||||
6 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.69 | 1:07.60 | |||||
7 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 33.03 | 1:09.33 | |||||
8 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.84 | 1:09.77 | |||||
9 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 33.39 | 1:10.24 | |||||
10 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 33.83 | 1:10.67 | |||||
11 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.23 | 1:10.99 | |||||
12 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.61 | 1:11.00 | |||||
13 | Jessica Hellström | 1994 | Täby Sim | 33.79 | 1:11.01 | |||||
14 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.66 | 1:11.35 | |||||
15 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.47 | 1:11.48 | |||||
16 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.48 | 1:13.34 | |||||
17 | Camilla Jitelius | 1994 | Simklubben Neptun | 36.04 | 1:14.11 | |||||
18 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 36.13 | 1:14.63 | |||||
19 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.96 | 1:15.60 | |||||
20 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.52 | 1:16.29 | |||||
21 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.23 | 1:18.69 | |||||
22 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 39.40 | 1:21.52 | |||||
- | Matilda Englund | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.82 | 1:00.68 | |||||
2 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.69 | 1:01.92 | |||||
3 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.82 | 1:04.03 | |||||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.22 | 1:05.82 | |||||
5 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.01 | 1:06.96 | |||||
6 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.11 | 1:07.76 | |||||
7 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 30.80 | 1:08.39 | |||||
8 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.46 | 1:09.49 | |||||
9 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.11 | 1:10.57 | |||||
10 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.22 | 1:10.67 | |||||
11 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.89 | 1:11.08 | |||||
12 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.71 | 1:11.57 | |||||
13 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 35.21 | 1:14.54 | |||||
14 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 34.81 | 1:15.08 | |||||
15 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 32.88 | 1:15.13 | |||||
16 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.23 | 1:15.31 | |||||
17 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 34.60 | 1:17.38 | |||||
18 | Victor Höglund | 1996 | Simklubben Neptun | 35.86 | 1:17.53 | |||||
19 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.55 | 1:21.40 | |||||
20 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.08 | 1:25.99 | |||||
21 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.86 | 1:28.40 | |||||
22 | Markus Mäkelä | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | 1:29.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 11, 400m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:11.01 | 2:33.69 | 4:02.56 | 5:10.03 | |||
2 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:14.80 | 2:35.53 | 4:05.24 | 5:17.66 | |||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:11.65 | 2:34.37 | 4:08.39 | 5:20.78 | |||
4 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:16.17 | 2:39.08 | 4:10.12 | 5:24.55 | |||
5 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:14.28 | 2:41.77 | 4:17.59 | 5:31.21 | |||
6 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:15.66 | 2:38.84 | 4:16.16 | 5:32.39 | |||
7 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:14.57 | 2:43.94 | 4:16.97 | 5:36.67 | |||
8 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:18.34 | 2:50.83 | 4:23.54 | 5:46.48 | |||
9 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:21.55 | 2:51.91 | 4:37.32 | 5:57.80 | |||
10 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.32 | 3:02.97 | 4:43.08 | 5:59.52 | |||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:28.17 | 2:54.75 | 4:37.69 | 6:03.77 | |||
12 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:25.38 | 3:04.49 | 4:50.97 | 6:20.02 | |||
- | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Spårvägen Lag 1 Herrar | 1994 | Spårvägens Simförening | 4:03.33 | ||||||
Adam Karlsson | 1994 | 28.91 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Gustav Thorstrand | 1994 | 32.17 | 1:08.57 | 2:08.18 | ||||||
Jesper Billquist | 1994 | 26.82 | 59.23 | 3:07.41 | ||||||
Ali Adel Ali | 1994 | 26.32 | 55.92 | 4:03.33 | ||||||
2 | Skuru Ik Herrar [1994] | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 4:13.43 | ||||||
Joakim Uhlin | 1994 | 30.06 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Lachlan Mcpheat | 1994 | 32.19 | 1:08.94 | 2:11.40 | ||||||
Sebastian Ridderskans | 1994 | 28.72 | 1:03.73 | 3:15.13 | ||||||
Jesper Falk | 1994 | 27.15 | 58.30 | 4:13.43 | ||||||
3 | Södertälje Herrar Lag 1 | 1994 | Södertälje Simsällskap | 4:14.56 | ||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 30.87 | 1:03.89 | 1:03.89 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 33.97 | 1:13.61 | 2:17.50 | ||||||
André Gradin | 1994 | 27.54 | 1:02.21 | 3:19.71 | ||||||
Adis Licina | 1994 | 25.88 | 54.85 | 4:14.56 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar [1995] | 1995 | Täby Sim | 4:16.15 | ||||||
Anton Sandäng | 1994 | 30.04 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Ludvig Strand | 1994 | 30.55 | 1:06.41 | 2:09.52 | ||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 30.51 | 1:06.93 | 3:16.45 | ||||||
Mikael Assarsson | 1994 | 28.07 | 59.70 | 4:16.15 | ||||||
5 | Polisen Herrar [1994] 1 | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:17.66 | ||||||
Anton Gomez | 1995 | 31.60 | 1:04.80 | 1:04.80 | ||||||
Joel Falk Hansson | 1994 | 31.08 | 1:06.40 | 2:11.20 | ||||||
Ousama Cherif | 1994 | 29.79 | 1:07.91 | 3:19.11 | ||||||
Robin Gustafsson | 1995 | 27.63 | 58.55 | 4:17.66 | ||||||
6 | Spårvägen Lag 2 Herrar | 1994 | Spårvägens Simförening | 4:20.75 | ||||||
Christoffer Malmgren | 1994 | 31.53 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
Tobias Gustafson | 1994 | 31.45 | 1:09.42 | 2:15.13 | ||||||
Haider Adel Ali | 1995 | 29.33 | 1:06.40 | 3:21.53 | ||||||
Daniel Ojaste | 1994 | 28.03 | 59.22 | 4:20.75 | ||||||
7 | Södertörn Herrar [1995] | 1995 | Södertörns Simsällskap | 4:21.09 | ||||||
Hannes Nyström | 1995 | 30.70 | 1:02.94 | 1:02.94 | ||||||
David Lind | 1994 | 34.20 | 1:14.06 | 2:17.00 | ||||||
Niclas Hvalgren | 1995 | 29.90 | 1:06.21 | 3:23.21 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 27.59 | 57.88 | 4:21.09 | ||||||
8 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1994 | Väsby Simsällskap | 4:23.16 | ||||||
Oscar Zedendahl | 1995 | 32.13 | 1:06.55 | 1:06.55 | ||||||
Andreas Gustavsson | 1994 | 33.73 | 1:13.89 | 2:20.44 | ||||||
Johan Berg | 1994 | 28.81 | 1:02.89 | 3:23.33 | ||||||
Henry Rebmann | 1994 | 27.93 | 59.83 | 4:23.16 | ||||||
9 | Skk Herrar [1994] | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:28.87 | ||||||
Felix Gudehn | 1995 | 33.74 | 1:10.27 | 1:10.27 | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 30.21 | 1:04.95 | 2:15.22 | ||||||
Patrik Talib | 1995 | 31.64 | 1:11.35 | 3:26.57 | ||||||
Ossian Ankarberg | 1996 | 29.42 | 1:02.30 | 4:28.87 | ||||||
10 | Åkersberga Herrar [1994] | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 4:34.12 | ||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 33.93 | 1:09.35 | 1:09.35 | ||||||
Anton Blomquist | 1995 | 36.71 | 1:20.13 | 2:29.48 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 28.63 | 1:04.39 | 3:33.87 | ||||||
Daniel Nyström | 1994 | 28.43 | 1:00.25 | 4:34.12 | ||||||
11 | Norrtälje Herrar Lag 1 | 1995 | Norrtälje Simklubb | 5:02.79 | ||||||
Tobias Westholm | 1996 | 38.74 | 1:20.87 | 1:20.87 | ||||||
Adam Alstermark | 1996 | 37.05 | 1:20.71 | 2:41.58 | ||||||
Tim Johansson | 1995 | 33.59 | 1:14.09 | 3:55.67 | ||||||
Robert Ahlbom | 1995 | 31.04 | 1:07.12 | 5:02.79 | ||||||
- | Järfälla S Herrar [1994] | 1994 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Elias Kirilmaz | 1994 | 32.92 | 1:08.98 | 1:08.98 | ||||||
Anton Orö | 1995 | 35.89 | 2:24.85 | |||||||
Nils Kalm | 1995 | 3:28.92 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1994 | Väsby Simsällskap | 4:00.56 | ||||||
Josefine Hippi | 1994 | 28.70 | 59.25 | 59.25 | ||||||
Julia Robertsson | 1995 | 28.69 | 1:00.75 | 2:00.00 | ||||||
Emma Arkenstrand | 1994 | 28.81 | 1:00.01 | 3:00.01 | ||||||
Emelie Åkerström | 1995 | 28.57 | 1:00.55 | 4:00.56 | ||||||
2 | Täby Sim Damer [1995] | 1995 | Täby Sim | 4:02.70 | ||||||
Elsa Ericsson | 1995 | 28.15 | 58.33 | 58.33 | ||||||
Sara Sangfelt | 1995 | 29.98 | 1:03.62 | 2:01.95 | ||||||
Alexandra Uusaro | 1995 | 29.43 | 1:01.46 | 3:03.41 | ||||||
Louise Åberg | 1995 | 28.53 | 59.29 | 4:02.70 | ||||||
3 | Södertörn Damer [1995] | 1995 | Södertörns Simsällskap | 4:02.71 | ||||||
Sara Hägglund-Björklund | 1995 | 28.99 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 28.59 | 1:00.35 | 2:00.08 | ||||||
Josefin Hallman | 1995 | 29.01 | 1:00.60 | 3:00.68 | ||||||
Caroline Speiner | 1994 | 29.30 | 1:02.03 | 4:02.71 | ||||||
4 | Spårvägen Lag 1 Damer | 1994 | Spårvägens Simförening | 4:04.13 | ||||||
Frida Cedergårdh | 1995 | 28.89 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Emma Wahlström | 1994 | 27.83 | 59.13 | 1:59.58 | ||||||
Cecilia Wallén | 1995 | 29.44 | 1:02.87 | 3:02.45 | ||||||
Helin Rahim | 1995 | 28.82 | 1:01.68 | 4:04.13 | ||||||
5 | SK Neptun Lag 1 | 1994 | Simklubben Neptun | 4:08.24 | ||||||
Jessica Eriksson | 1995 | 28.61 | 59.42 | 59.42 | ||||||
Josefine Schumacher | 1995 | 29.62 | 1:02.06 | 2:01.48 | ||||||
Camilla Jitelius | 1994 | 30.46 | 1:04.87 | 3:06.35 | ||||||
Anna Mathsson | 1994 | 29.02 | 1:01.89 | 4:08.24 | ||||||
6 | SK Neptun Lag 2 | 1994 | Simklubben Neptun | 4:12.51 | ||||||
Jonna Dahlberg | 1995 | 28.07 | 59.63 | 59.63 | ||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 29.56 | 1:02.29 | 2:01.92 | ||||||
Olivia Nelin | 1995 | 30.19 | 1:04.07 | 3:05.99 | ||||||
Linn Arkevret Söderlund | 1994 | 31.02 | 1:06.52 | 4:12.51 | ||||||
7 | Skk Damer [1994] | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:15.12 | ||||||
Julia Peterson | 1995 | 29.80 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Linnéa Rydberg | 1994 | 29.51 | 1:04.11 | 2:07.47 | ||||||
Danielle Lönnberg | 1995 | 30.12 | 1:03.43 | 3:10.90 | ||||||
Lovisa Malmberg | 1995 | 30.20 | 1:04.22 | 4:15.12 | ||||||
8 | Polisen Damer [1994] | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:17.45 | ||||||
Malin Blomquist | 1994 | 30.42 | 1:04.70 | 1:04.70 | ||||||
Christine Ekman | 1994 | 28.78 | 1:00.94 | 2:05.64 | ||||||
Hannah Walsh | 1994 | 31.32 | 1:06.09 | 3:11.73 | ||||||
Sofia Bergkvist | 1995 | 31.47 | 1:05.72 | 4:17.45 | ||||||
9 | Tyresö SS Damer | 1995 | Tyresö Simsällskap | 4:17.90 | ||||||
Linda Härmat | 1996 | 30.71 | 1:03.98 | 1:03.98 | ||||||
Sara Eklund | 1995 | 30.44 | 1:04.70 | 2:08.68 | ||||||
Sara Nyström | 1995 | 31.34 | 1:04.98 | 3:13.66 | ||||||
Vendela Norrman | 1995 | 30.48 | 1:04.24 | 4:17.90 | ||||||
10 | Södertälje Damer Lag 1 | 1994 | Södertälje Simsällskap | 4:21.94 | ||||||
Mathilda Dahlin | 1995 | 31.94 | 1:06.47 | 1:06.47 | ||||||
Josefin Agnekrans | 1994 | 31.13 | 1:04.57 | 2:11.04 | ||||||
Mazy Fritz | 1994 | 30.73 | 1:04.45 | 3:15.49 | ||||||
Cynthia Illanes | 1994 | 31.05 | 1:06.45 | 4:21.94 | ||||||
11 | Wisby SS Damer [1994] | 1994 | Wisby Simsällskap | 4:38.68 | ||||||
Sara Nyberg | 1996 | 29.72 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Matilda Persson | 1995 | 32.50 | 1:08.45 | 2:11.96 | ||||||
Emma Öhman | 1997 | 34.89 | 1:12.46 | 3:24.42 | ||||||
Love Rogersdotter | 1995 | 34.73 | 1:14.26 | 4:38.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.81 | 1:03.30 | 1:38.35 | 2:13.78 | |||
2 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.88 | 1:05.74 | 1:43.55 | 2:21.54 | |||
3 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.58 | 1:08.53 | 1:46.39 | 2:24.63 | |||
4 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.67 | 1:09.88 | 1:47.62 | 2:24.87 | |||
5 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 31.37 | 1:07.63 | 1:46.08 | 2:25.41 | |||
6 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.91 | 1:09.95 | 1:50.34 | 2:28.76 | |||
7 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.52 | 1:11.10 | 1:51.62 | 2:30.09 | |||
8 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.56 | 1:11.25 | 1:51.68 | 2:31.04 | |||
- | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.95 | 1:06.30 | 1:49.02 | 2:22.12 | |||
2 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.71 | 1:07.68 | 1:49.65 | 2:22.87 | |||
3 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.68 | 1:08.60 | 1:51.23 | 2:23.75 | |||
4 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.24 | 1:07.46 | 1:51.16 | 2:24.95 | |||
5 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 31.45 | 1:09.94 | 1:52.76 | 2:26.65 | |||
6 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.98 | 1:09.90 | 1:53.73 | 2:27.57 | |||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.33 | 1:09.38 | 1:54.22 | 2:28.11 | |||
8 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.27 | 1:10.49 | 1:54.32 | 2:28.54 | |||
9 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.05 | 1:09.69 | 1:56.36 | 2:31.06 | |||
10 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 30.65 | 1:10.08 | 1:55.69 | 2:31.53 | |||
11 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 33.70 | 1:12.57 | 1:57.63 | 2:35.91 | |||
12 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.68 | 1:15.53 | 2:02.09 | 2:36.97 | |||
13 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.64 | 1:15.12 | 2:01.01 | 2:37.52 | |||
14 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.52 | 1:14.26 | 2:01.63 | 2:37.60 | |||
15 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 34.06 | 1:14.71 | 2:03.93 | 2:39.35 | |||
16 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.84 | 1:15.86 | 2:03.72 | 2:39.61 | |||
17 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.92 | 1:16.78 | 2:04.44 | 2:42.43 | |||
18 | Camilla Jitelius | 1994 | Simklubben Neptun | 33.92 | 1:14.21 | 2:05.33 | 2:43.24 | |||
- | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 16, 200m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 26.60 | 56.67 | 1:27.74 | 1:58.10 | |||
2 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.01 | 57.90 | 1:29.18 | 1:58.85 | |||
3 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.26 | 1:01.47 | 1:34.26 | 2:07.59 | |||
4 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.49 | 1:01.80 | 1:36.25 | 2:09.27 | |||
5 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.80 | 1:03.65 | 1:37.59 | 2:11.16 | |||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.57 | 1:02.35 | 1:37.56 | 2:11.80 | |||
7 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.56 | 1:04.30 | 1:39.16 | 2:12.65 | |||
8 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.01 | 1:03.54 | 1:38.13 | 2:12.81 | |||
9 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.47 | 1:03.68 | 1:38.38 | 2:13.39 | |||
10 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.10 | 1:04.15 | 1:39.41 | 2:15.19 | |||
11 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.13 | 1:03.76 | 1:39.67 | 2:16.06 | |||
12 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.30 | 1:06.59 | 1:42.52 | 2:16.60 | |||
13 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.55 | 1:05.34 | 1:41.42 | 2:16.66 | |||
14 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.49 | 1:06.85 | 1:42.81 | 2:17.53 | |||
15 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 30.32 | 1:05.47 | 1:41.49 | 2:18.19 | |||
16 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.03 | 1:06.85 | 1:44.12 | 2:18.79 | |||
17 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.23 | 1:06.20 | 1:43.10 | 2:19.25 | |||
18 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 32.39 | 1:08.29 | 1:46.12 | 2:20.64 | |||
19 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 31.19 | 1:06.88 | 1:45.13 | 2:22.48 | |||
20 | Victor Höglund | 1996 | Simklubben Neptun | 32.64 | 1:08.53 | 1:46.17 | 2:22.68 | |||
21 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.14 | 1:07.41 | 1:46.17 | 2:25.38 | |||
22 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 33.05 | 1:10.52 | 1:48.50 | 2:26.44 | |||
23 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 31.66 | 1:09.50 | 1:50.05 | 2:30.54 | |||
24 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 33.81 | 1:12.05 | 1:52.38 | 2:30.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.03 | 59.78 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.67 | 1:00.29 | |||||
3 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.07 | 1:00.44 | |||||
4 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.16 | 1:02.16 | |||||
5 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.32 | 1:02.91 | |||||
6 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 29.93 | 1:03.43 | |||||
7 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.18 | 1:04.56 | |||||
8 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.86 | 1:04.90 | |||||
9 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.54 | 1:05.06 | |||||
10 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.40 | 1:05.28 | |||||
11 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.58 | 1:05.30 | |||||
12 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.29 | 1:05.31 | |||||
13 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.99 | 1:05.33 | |||||
14 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.76 | 1:05.53 | |||||
15 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.06 | 1:05.68 | |||||
16 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.05 | 1:05.89 | |||||
17 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.94 | 1:06.20 | |||||
18 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.06 | 1:06.44 | |||||
19 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | 1:06.78 | |||||
20 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 31.47 | 1:06.80 | |||||
21 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.97 | 1:06.91 | |||||
22 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.36 | 1:06.98 | |||||
23 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.11 | 1:07.28 | |||||
24 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.90 | 1:07.88 | |||||
24 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.35 | 1:07.88 | |||||
26 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 32.47 | 1:07.99 | |||||
27 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.22 | 1:08.45 | |||||
28 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.68 | 1:08.58 | |||||
29 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.68 | 1:08.75 | |||||
30 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 32.23 | 1:08.94 | |||||
31 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.39 | 1:09.12 | |||||
31 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.02 | 1:09.12 | |||||
33 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.51 | 1:09.39 | |||||
34 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.13 | 1:09.54 | |||||
35 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.45 | 1:10.21 | |||||
36 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 34.06 | 1:10.26 | |||||
37 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.34 | 1:10.73 | |||||
38 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.94 | 1:11.06 | |||||
39 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.98 | 1:12.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 32.16 | 1:06.49 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 33.51 | 1:08.94 | |||||
3 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.31 | 1:10.39 | |||||
4 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 34.05 | 1:10.75 | |||||
5 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.39 | 1:10.94 | |||||
6 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 35.05 | 1:11.47 | |||||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.96 | 1:12.70 | |||||
8 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.72 | 1:13.89 | |||||
9 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.92 | 1:14.46 | |||||
10 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.68 | 1:14.88 | |||||
11 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.46 | 1:15.04 | |||||
12 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.89 | 1:15.83 | |||||
13 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 37.83 | 1:17.52 | |||||
14 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.43 | 1:17.77 | |||||
15 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.13 | 1:18.31 | |||||
16 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.47 | 1:18.46 | |||||
17 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.67 | 1:19.30 | |||||
18 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.35 | 1:19.62 | |||||
19 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.42 | 1:19.69 | |||||
20 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.95 | 1:19.92 | |||||
21 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.21 | 1:20.17 | |||||
22 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.36 | 1:20.35 | |||||
23 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 39.99 | 1:21.89 | |||||
- | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.83 | 1:16.54 | 1:57.11 | 2:38.47 | |||
2 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.19 | 1:16.76 | 1:58.33 | 2:41.04 | |||
3 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 36.70 | 1:17.76 | 1:59.82 | 2:43.04 | |||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.87 | 1:18.20 | 2:01.18 | 2:43.93 | |||
5 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.87 | 1:18.43 | 2:01.24 | 2:44.43 | |||
6 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.81 | 1:19.72 | 2:04.58 | 2:51.45 | |||
7 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 38.77 | 1:21.79 | 2:06.86 | 2:51.92 | |||
8 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.72 | 1:20.94 | 2:05.96 | 2:52.10 | |||
9 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 39.67 | 1:24.57 | 2:09.44 | 2:53.24 | |||
10 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.56 | 1:23.88 | 2:09.30 | 2:55.98 | |||
11 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 39.42 | 1:23.85 | 2:10.03 | 2:56.39 | |||
12 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.26 | 1:25.37 | 2:13.50 | 3:02.22 | |||
13 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.65 | 1:25.90 | 2:13.95 | 3:02.60 | |||
14 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 39.44 | 1:25.90 | 2:14.19 | 3:02.61 | |||
15 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 39.40 | 1:25.40 | 2:14.39 | 3:04.31 | |||
16 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 39.33 | 1:25.82 | 2:15.74 | 3:04.42 | |||
17 | Astrid Berg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.02 | 1:30.67 | 2:19.13 | 3:07.74 | |||
18 | Sara Huslid | 1995 | Södertälje Simsällskap | 43.21 | 1:31.64 | 2:20.76 | 3:10.20 | |||
19 | Selma Kosevic | 1995 | Södertälje Simsällskap | 44.07 | 1:32.10 | 2:21.54 | 3:12.11 | |||
20 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 44.10 | 1:32.96 | 2:23.49 | 3:14.19 | |||
21 | Ellinor Sjöström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 47.45 | 1:44.74 | 2:48.48 | 3:51.29 | |||
- | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.08 | 59.52 | 1:30.39 | 2:00.59 | |||
2 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.27 | 59.16 | 1:30.32 | 2:01.27 | |||
3 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 28.87 | 1:00.36 | 1:32.47 | 2:04.38 | |||
4 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.80 | 1:00.34 | 1:32.72 | 2:04.56 | |||
5 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.08 | 1:00.97 | 1:33.28 | 2:04.63 | |||
6 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.76 | 1:00.51 | 1:33.14 | 2:04.77 | |||
7 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 28.89 | 1:00.69 | 1:33.99 | 2:08.04 | |||
8 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.51 | 1:02.59 | 1:36.22 | 2:10.11 | |||
9 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 29.20 | 1:02.71 | 1:36.89 | 2:10.25 | |||
10 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.29 | 1:03.92 | 1:38.10 | 2:10.71 | |||
11 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.61 | 1:03.98 | 1:38.50 | 2:11.51 | |||
12 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 29.87 | 1:03.31 | 1:38.11 | 2:11.68 | |||
13 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 29.71 | 1:02.52 | 1:37.28 | 2:12.22 | |||
14 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.05 | 1:02.22 | 1:37.89 | 2:12.36 | |||
15 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.38 | 1:03.01 | 1:38.02 | 2:12.40 | |||
16 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.01 | 1:03.25 | 1:38.03 | 2:12.87 | |||
17 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.70 | 1:02.40 | 1:37.61 | 2:13.34 | |||
18 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 28.98 | 1:02.43 | 1:38.02 | 2:14.02 | |||
19 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 29.30 | 1:04.60 | 1:40.96 | 2:14.45 | |||
20 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.50 | 1:05.08 | 1:40.28 | 2:14.98 | |||
21 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.62 | 1:04.37 | 1:40.59 | 2:16.06 | |||
- | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 29.91 | 1:04.35 | |||||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.86 | 1:06.02 | |||||
3 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 31.07 | 1:07.04 | |||||
4 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.09 | 1:08.45 | |||||
5 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.72 | 1:09.82 | |||||
6 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.29 | 1:10.12 | |||||
7 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.18 | 1:10.44 | |||||
8 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.13 | 1:10.80 | |||||
9 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.27 | 1:11.63 | |||||
10 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.32 | 1:12.33 | |||||
11 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.29 | 1:12.48 | |||||
12 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.87 | 1:12.58 | |||||
13 | Karin Sahlin | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.77 | 1:13.08 | |||||
14 | Linnéa Gustafsson | 1996 | Simklubben Neptun | 32.65 | 1:13.64 | |||||
15 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 34.72 | 1:14.29 | |||||
16 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.48 | 1:14.75 | |||||
17 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.67 | 1:15.01 | |||||
18 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.76 | 1:16.28 | |||||
19 | Sara Frisk | 1996 | Järfälla Simsällskap | 36.80 | 1:17.93 | |||||
20 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 36.03 | 1:19.17 | |||||
21 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 36.64 | 1:20.05 | |||||
22 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 37.59 | 1:22.15 | |||||
23 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 38.16 | 1:23.40 | |||||
24 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.96 | 1:23.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:05.23 | 2:18.52 | 3:43.30 | 4:50.50 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:13.64 | 2:31.83 | 4:02.77 | 5:13.54 | |||
3 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:11.66 | 2:32.23 | 4:06.71 | 5:13.56 | |||
4 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.43 | 2:32.54 | 4:10.74 | 5:26.49 | |||
5 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:17.56 | 2:44.51 | 4:22.26 | 5:40.40 | |||
6 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:22.50 | 2:56.07 | 4:41.74 | 6:03.73 | |||
- | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.85 | 1:08.39 | |||||
2 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.91 | 1:10.89 | |||||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.41 | 1:11.07 | |||||
4 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.45 | 1:11.89 | |||||
5 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.97 | 1:12.51 | |||||
6 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.32 | 1:13.93 | |||||
7 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 35.12 | 1:14.60 | |||||
8 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 1:14.87 | |||||
9 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.12 | 1:15.62 | |||||
10 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.90 | 1:15.80 | |||||
11 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.55 | 1:16.89 | |||||
12 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.93 | 1:17.52 | |||||
13 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.36 | 1:18.01 | |||||
14 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.79 | 1:18.31 | |||||
14 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.02 | 1:18.31 | |||||
16 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.44 | 1:20.28 | |||||
17 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.65 | 1:20.72 | |||||
18 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.67 | 1:21.05 | |||||
19 | Daniela Pavicevic | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.63 | 1:21.15 | |||||
20 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.27 | 1:21.63 | |||||
21 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.07 | 1:21.86 | |||||
22 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.40 | 1:22.10 | |||||
23 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.56 | 1:22.95 | |||||
- | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 36.24 | 1:17.29 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 37.17 | 1:18.56 | |||||
3 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.11 | 1:19.83 | |||||
4 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.72 | 1:22.30 | |||||
5 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.41 | 1:22.96 | |||||
6 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 39.53 | 1:23.61 | |||||
7 | Arraya Nebay | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.33 | 1:24.01 | |||||
8 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.70 | 1:24.81 | |||||
9 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.72 | 1:26.00 | |||||
10 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.36 | 1:26.13 | |||||
11 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 40.51 | 1:26.20 | |||||
12 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.14 | 1:26.29 | |||||
13 | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.38 | 1:26.30 | |||||
14 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.66 | 1:27.09 | |||||
15 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.96 | 1:27.18 | |||||
16 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.78 | 1:27.61 | |||||
17 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 41.21 | 1:29.60 | |||||
18 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.51 | 1:31.41 | |||||
19 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.04 | 1:31.70 | |||||
20 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.89 | 1:32.48 | |||||
21 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 43.72 | 1:33.49 | |||||
22 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.15 | 1:33.91 | |||||
23 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.23 | 1:36.37 | |||||
- | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 25, 800m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 1:04.25 | 2:12.54 | 3:20.89 | 4:29.59 | 8:58.80 | ||
5:37.06 | 6:44.67 | 7:52.80 | ||||||||
2 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:04.19 | 2:12.93 | 3:21.68 | 4:30.88 | 9:06.21 | ||
5:40.28 | 6:49.75 | 7:58.57 | ||||||||
3 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:04.52 | 2:12.66 | 3:21.35 | 4:30.33 | 9:12.10 | ||
5:39.58 | 6:50.24 | 8:01.18 | ||||||||
4 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:05.47 | 2:15.72 | 3:26.34 | 4:37.58 | 9:22.87 | ||
5:48.52 | 7:00.03 | 8:12.06 | ||||||||
5 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:06.91 | 2:18.37 | 3:29.78 | 4:41.94 | 9:27.97 | ||
5:53.55 | 7:05.51 | 8:17.62 | ||||||||
6 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:06.40 | 2:17.53 | 3:29.37 | 4:41.39 | 9:31.77 | ||
5:53.08 | 7:06.42 | 8:19.08 | ||||||||
7 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:06.63 | 2:17.73 | 3:29.89 | 4:42.40 | 9:33.73 | ||
5:55.07 | 7:07.54 | 8:20.68 | ||||||||
8 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.29 | 2:19.46 | 3:32.66 | 4:46.04 | 9:35.84 | ||
5:59.30 | 7:12.38 | 8:24.82 | ||||||||
9 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:09.59 | 2:23.35 | 3:37.41 | 4:51.93 | 9:44.53 | ||
6:05.74 | 7:18.99 | 8:32.59 | ||||||||
10 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:09.69 | 2:22.82 | 3:37.37 | 4:52.03 | 9:49.57 | ||
6:06.52 | 7:20.26 | 8:35.54 | ||||||||
11 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:09.65 | 2:23.87 | 3:38.23 | 4:53.26 | 9:50.99 | ||
6:08.51 | 7:23.84 | 8:38.87 | ||||||||
12 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.94 | 2:24.47 | 3:39.94 | 4:56.91 | 9:59.73 | ||
6:12.96 | 7:29.55 | 8:45.72 | ||||||||
13 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:09.66 | 2:23.96 | 3:39.76 | 4:56.40 | 10:08.55 | ||
6:14.46 | 7:32.36 | 8:51.35 | ||||||||
14 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:09.10 | 2:23.73 | 3:40.81 | 4:59.69 | 10:20.25 | ||
6:20.63 | 7:42.74 | 9:03.29 | ||||||||
15 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.18 | 2:31.78 | 3:50.79 | 5:09.53 | 10:23.62 | ||
6:28.39 | 7:47.53 | 9:06.26 | ||||||||
16 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.34 | 2:33.32 | 3:54.17 | 5:16.47 | 10:46.78 | ||
6:39.86 | 8:02.98 | 9:26.70 | ||||||||
17 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:11.92 | 2:32.65 | 3:55.76 | 5:20.41 | 10:58.03 | ||
6:45.63 | 8:11.00 | 9:35.20 | ||||||||
18 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 1:16.97 | 2:43.96 | 4:14.06 | 5:43.35 | 11:38.18 | ||
7:12.81 | 8:42.52 | 10:11.81 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.79 | 59.16 | |||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.48 | 1:00.58 | |||||
3 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.70 | 1:02.33 | |||||
4 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.34 | 1:02.43 | |||||
5 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 30.57 | 1:02.95 | |||||
6 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 31.08 | 1:04.16 | |||||
7 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 30.82 | 1:04.35 | |||||
8 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.81 | 1:04.72 | |||||
9 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.87 | 1:05.71 | |||||
9 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.10 | 1:05.71 | |||||
11 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.10 | 1:06.51 | |||||
12 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.44 | 1:06.68 | |||||
13 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 32.59 | 1:07.88 | |||||
14 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.77 | 1:08.14 | |||||
15 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 32.89 | 1:08.40 | |||||
16 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.61 | 1:08.62 | |||||
17 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.18 | 1:08.97 | |||||
18 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.83 | 1:09.06 | |||||
19 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.56 | 1:09.17 | |||||
20 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.69 | 1:09.39 | |||||
21 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 33.89 | 1:09.96 | |||||
22 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.04 | 1:10.11 | |||||
23 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.83 | 1:10.97 | |||||
24 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.65 | 1:11.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:32.16 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 33.20 | 1:09.86 | 1:09.86 | ||||||
Milana Salih | 1997 | 35.44 | 1:16.86 | 2:26.72 | ||||||
Emma Sjösten | 1996 | 30.45 | 1:07.02 | 3:33.74 | ||||||
Jaqueline Hippi | 1996 | 27.97 | 58.42 | 4:32.16 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag1[1996] | 1996 | Täby Sim | 4:33.87 | ||||||
Åsa Hambraeus | 1996 | 35.44 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Emelie Johansson | 1996 | 34.24 | 1:12.84 | 2:25.85 | ||||||
Anna Sandäng | 1996 | 29.78 | 1:05.49 | 3:31.34 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 29.49 | 1:02.53 | 4:33.87 | ||||||
3 | Järfälla S Damer 1 [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 4:39.37 | ||||||
Ida Eriksen | 1997 | 34.48 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 35.58 | 1:16.00 | 2:26.23 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 32.88 | 1:11.44 | 3:37.67 | ||||||
Karin Åström | 1996 | 29.47 | 1:01.70 | 4:39.37 | ||||||
4 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:42.94 | ||||||
Emelie Bäck | 1996 | 33.97 | 1:09.22 | 1:09.22 | ||||||
Josefin Lantz | 1996 | 36.71 | 1:20.01 | 2:29.23 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 32.33 | 1:10.84 | 3:40.07 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 30.19 | 1:02.87 | 4:42.94 | ||||||
5 | Skuru Ik Damer [1996] | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 4:45.40 | ||||||
Amanda Kimander | 1997 | 35.04 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Enya Mcpheat | 1997 | 38.28 | 1:20.30 | 2:33.33 | ||||||
Alice Suits | 1996 | 32.79 | 1:12.04 | 3:45.37 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 28.61 | 1:00.03 | 4:45.40 | ||||||
6 | Spårvägen Lag 1 Flickor | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:49.28 | ||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 36.19 | 1:16.41 | 1:16.41 | ||||||
Jessica Billquist | 1996 | 36.08 | 1:18.02 | 2:34.43 | ||||||
Ida Edin | 1996 | 32.35 | 1:10.91 | 3:45.34 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 30.48 | 1:03.94 | 4:49.28 | ||||||
7 | Järfälla S Damer 2 [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 4:50.51 | ||||||
Linda Lidström | 1997 | 36.47 | 1:15.25 | 1:15.25 | ||||||
Johanna Holm | 1996 | 35.83 | 1:16.50 | 2:31.75 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 33.28 | 1:16.60 | 3:48.35 | ||||||
Vanessa Vicko | 1996 | 29.07 | 1:02.16 | 4:50.51 | ||||||
8 | SK Neptun Lag 1 | 1996 | Simklubben Neptun | 4:51.85 | ||||||
Emmy Eneström | 1996 | 33.54 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Ida Jaraquemada | 1996 | 36.86 | 1:20.26 | 2:31.24 | ||||||
Linnéa Gustafsson | 1996 | 33.69 | 1:13.79 | 3:45.03 | ||||||
Carolina Wiorek | 1997 | 31.65 | 1:06.82 | 4:51.85 | ||||||
9 | Täby Sim Damer Lag2[1996] | 1996 | Täby Sim | 4:52.44 | ||||||
Elsa Arksand | 1996 | 35.30 | 1:13.48 | 1:13.48 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 38.16 | 1:20.26 | 2:33.74 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 33.75 | 1:14.54 | 3:48.28 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 29.85 | 1:04.16 | 4:52.44 | ||||||
10 | Järfälla S Damer 3 [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 5:00.69 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 36.58 | 1:15.46 | 1:15.46 | ||||||
Elin Talback | 1997 | 39.12 | 1:24.64 | 2:40.10 | ||||||
Sara Frisk | 1996 | 34.32 | 1:14.87 | 3:54.97 | ||||||
Vendela Vicko | 1997 | 31.00 | 1:05.72 | 5:00.69 | ||||||
11 | SK Neptun Lag 2 | 1996 | Simklubben Neptun | 5:00.86 | ||||||
Frida Wallentheim | 1996 | 37.13 | 1:16.93 | 1:16.93 | ||||||
Linnea Lindberg | 1996 | 36.46 | 1:18.66 | 2:35.59 | ||||||
Emina Bjelak | 1997 | 35.46 | 1:17.05 | 3:52.64 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.73 | 1:08.22 | 5:00.86 | ||||||
12 | Södertälje Damer Lag 2 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 5:07.42 | ||||||
Linn Olanders | 1996 | 37.87 | 1:18.26 | 1:18.26 | ||||||
Isa Kolmbäck | 1996 | 41.26 | 1:27.79 | 2:46.05 | ||||||
Saga Stille | 1996 | 33.54 | 1:13.77 | 3:59.82 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 32.55 | 1:07.60 | 5:07.42 | ||||||
13 | Spårvägen Lag 2 Flickor | 1996 | Spårvägens Simförening | 5:09.16 | ||||||
Mikaela Sigvardsson | 1996 | 38.33 | 1:19.03 | 1:19.03 | ||||||
Erika Gardelin | 1997 | 38.23 | 1:22.48 | 2:41.51 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 37.10 | 1:21.55 | 4:03.06 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 31.95 | 1:06.10 | 5:09.16 | ||||||
14 | Södertörn Damer [1996] | 1996 | Södertörns Simsällskap | 5:14.33 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 35.36 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Josefin Öster | 1997 | 41.93 | 1:33.44 | 2:46.15 | ||||||
Karin Sahlin | 1996 | 32.67 | 1:13.62 | 3:59.77 | ||||||
Gerd Waldheim | 1996 | 34.84 | 1:14.56 | 5:14.33 | ||||||
15 | Danderyd Damer Lag 1 | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 5:15.70 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 38.18 | 1:19.56 | 1:19.56 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 42.15 | 1:29.58 | 2:49.14 | ||||||
Filippa Hegardt | 1998 | 34.41 | 1:18.89 | 4:08.03 | ||||||
Annika Toll | 1996 | 32.24 | 1:07.67 | 5:15.70 | ||||||
16 | Norrtälje Flickor 96 | 1996 | Norrtälje Simklubb | 5:15.93 | ||||||
Katja Svarfvar | 1996 | 37.77 | 1:18.76 | 1:18.76 | ||||||
Fanny Alstermark | 1998 | 41.74 | 1:30.79 | 2:49.55 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 37.17 | 1:21.45 | 4:11.00 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 31.14 | 1:04.93 | 5:15.93 | ||||||
17 | Polisen Damer [1996] | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:17.83 | ||||||
Josefine Gidlöf | 1997 | 39.92 | 1:24.11 | 1:24.11 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 40.96 | 1:28.26 | 2:52.37 | ||||||
Ayleen Burt | 1997 | 35.99 | 1:18.01 | 4:10.38 | ||||||
Claudia Lienert | 1996 | 31.14 | 1:07.45 | 5:17.83 | ||||||
- | Saltsjöb Damer [1996] | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Ida Svensson | 1997 | |||||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | |||||||||
Emilia Herlitz | 1998 | |||||||||
Lovisa Bringman | 1997 | DNS | ||||||||
- | Södertälje Damer Lag 1 | 1996 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 35.36 | 1:13.56 | 1:13.56 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 36.41 | 2:32.26 | |||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 3:44.11 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 3:54.62 | ||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 26.69 | 56.63 | 56.63 | ||||||
Oscar Frisk-Garcia | 1996 | 29.87 | 1:03.53 | 2:00.16 | ||||||
Markus Fürst | 1996 | 25.77 | 54.82 | 2:54.98 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 28.09 | 59.64 | 3:54.62 | ||||||
2 | Spårvägen Lag 1 Pojkar | 1996 | Spårvägens Simförening | 3:59.48 | ||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 28.16 | 58.79 | 58.79 | ||||||
Anton Lüning | 1996 | 28.04 | 59.45 | 1:58.24 | ||||||
Elias Höckerfelt | 1996 | 28.52 | 1:00.40 | 2:58.64 | ||||||
Tobias Henriksson | 1996 | 28.11 | 1:00.84 | 3:59.48 | ||||||
3 | Södertörn Herrar [1996] | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:02.53 | ||||||
Andreas Persson | 1996 | 28.31 | 59.64 | 59.64 | ||||||
Denis Marijanovic | 1996 | 27.66 | 58.44 | 1:58.08 | ||||||
David Stalberg | 1996 | 28.82 | 1:00.37 | 2:58.45 | ||||||
Joel Huth | 1996 | 30.52 | 1:04.08 | 4:02.53 | ||||||
4 | Polisen Herrar [1996] | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:02.71 | ||||||
Daniel Lönnberg | 1996 | 26.94 | 57.19 | 57.19 | ||||||
Martin Blomquist | 1997 | 29.00 | 1:02.24 | 1:59.43 | ||||||
Dennis Q Hammarlind | 1996 | 27.97 | 59.25 | 2:58.68 | ||||||
Elias Sjöblom | 1997 | 30.34 | 1:04.03 | 4:02.71 | ||||||
5 | Täby Sim Herrar [1996] | 1996 | Täby Sim | 4:07.87 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 29.43 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 28.21 | 58.47 | 2:00.09 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 30.56 | 1:04.05 | 3:04.14 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 29.93 | 1:03.73 | 4:07.87 | ||||||
6 | Skuru Ik Herrar [1996] | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 4:13.49 | ||||||
Tim Filipsson | 1996 | 28.74 | 1:02.89 | 1:02.89 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 29.26 | 1:02.38 | 2:05.27 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 29.90 | 1:04.00 | 3:09.27 | ||||||
Erland Ekholm | 1996 | 29.91 | 1:04.22 | 4:13.49 | ||||||
7 | Södertälje Herrar Lag 1 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:14.59 | ||||||
Alexander Almqvist | 1996 | 29.35 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Sebastian Enerstrand | 1996 | 29.66 | 1:03.17 | 2:05.94 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 29.52 | 1:03.58 | 3:09.52 | ||||||
Albin Thelin | 1997 | 29.78 | 1:05.07 | 4:14.59 | ||||||
8 | SK Neptun Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Neptun | 4:20.58 | ||||||
Marcus Gyllberg | 1997 | 29.86 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Filip Weidlitz | 1997 | 30.20 | 1:03.37 | 2:07.28 | ||||||
Adel Khan | 1996 | 30.45 | 1:05.95 | 3:13.23 | ||||||
Victor Höglund | 1996 | 31.62 | 1:07.35 | 4:20.58 | ||||||
9 | Spårvägen Lag 2 Pojkar | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:24.24 | ||||||
Patrik Eriksson | 1996 | 28.94 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 31.65 | 1:06.68 | 2:07.59 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 31.50 | 1:08.06 | 3:15.65 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 32.01 | 1:08.59 | 4:24.24 | ||||||
10 | Södertälje Herrar Lag 2 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:34.77 | ||||||
Axel Ydenius | 1997 | 31.17 | 1:05.01 | 1:05.01 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 31.34 | 1:06.20 | 2:11.21 | ||||||
Emil Lundberg | 1997 | 34.13 | 1:11.72 | 3:22.93 | ||||||
Daniel Soume | 1996 | 32.84 | 1:11.84 | 4:34.77 | ||||||
11 | Järfälla S Herrar [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 4:42.21 | ||||||
Oscar Olsson | 1997 | 31.73 | 1:06.27 | 1:06.27 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 32.55 | 1:09.52 | 2:15.79 | ||||||
Sebastian Modin | 1997 | 34.11 | 1:11.02 | 3:26.81 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 35.67 | 1:15.40 | 4:42.21 | ||||||
12 | Södertörn Herrar [1996] 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:44.59 | ||||||
Daniel Böhme | 1996 | 31.26 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 34.20 | 1:10.33 | 2:18.63 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 34.47 | 1:13.14 | 3:31.77 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 34.48 | 1:12.82 | 4:44.59 | ||||||
13 | Saltsjöb Herrar [1996] | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 5:00.78 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 34.58 | 1:15.35 | 1:15.35 | ||||||
Andreas Strandt | 1997 | 33.46 | 1:12.05 | 2:27.40 | ||||||
Ivar Forsling | 1997 | 33.79 | 1:11.19 | 3:38.59 | ||||||
Simon Gipperth | 1998 | 38.46 | 1:22.19 | 5:00.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 26.39 | 54.84 | |||||
2 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 26.44 | 55.11 | |||||
3 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 26.78 | 55.22 | |||||
4 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 26.85 | 55.79 | |||||
5 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 26.78 | 55.92 | |||||
6 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 26.69 | 56.45 | |||||
7 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.93 | 56.67 | |||||
8 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 27.23 | 57.27 | |||||
9 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.61 | 57.45 | |||||
10 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 27.93 | 57.99 | |||||
11 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 28.08 | 58.08 | |||||
12 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 28.04 | 58.14 | |||||
13 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.62 | 58.56 | |||||
14 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.15 | 58.71 | |||||
15 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 28.33 | 58.73 | |||||
16 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 27.93 | 58.76 | |||||
17 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 27.92 | 59.19 | |||||
18 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.01 | 59.25 | |||||
19 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.84 | 59.30 | |||||
20 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 28.46 | 59.43 | |||||
21 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 28.07 | 59.59 | |||||
22 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.13 | 59.70 | |||||
23 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 28.62 | 59.78 | |||||
24 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.95 | 59.80 | |||||
25 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.56 | 59.82 | |||||
26 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 28.57 | 59.86 | |||||
27 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 28.77 | 59.91 | |||||
28 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 28.99 | 1:00.09 | |||||
29 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.83 | 1:00.13 | |||||
30 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 28.27 | 1:00.45 | |||||
31 | Robert Ahlbom | 1995 | Norrtälje Simklubb | 29.08 | 1:00.90 | |||||
32 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 28.59 | 1:01.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:02.94 | 2:10.12 | 3:17.29 | 4:24.38 | |||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:02.48 | 2:09.82 | 3:18.89 | 4:27.76 | |||
3 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:03.23 | 2:11.14 | 3:19.87 | 4:28.71 | |||
4 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 1:03.38 | 2:12.17 | 3:22.75 | 4:33.87 | |||
5 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:06.26 | 2:16.71 | 3:27.89 | 4:37.87 | |||
6 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:04.47 | 2:15.72 | 3:28.61 | 4:40.08 | |||
7 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.69 | 2:18.59 | 3:30.68 | 4:40.85 | |||
8 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:06.18 | 2:17.68 | 3:30.15 | 4:43.39 | |||
9 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:08.56 | 2:22.15 | 3:35.08 | 4:45.01 | |||
10 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:06.83 | 2:19.61 | 3:33.79 | 4:47.04 | |||
11 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:09.40 | 2:22.43 | 3:36.35 | 4:52.37 | |||
12 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.48 | 2:22.81 | 3:37.96 | 4:53.04 | |||
13 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:11.43 | 2:26.39 | 3:41.28 | 4:57.15 | |||
14 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.37 | 2:27.86 | 3:44.91 | 5:01.33 | |||
15 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:10.76 | 2:29.30 | 3:49.49 | 5:10.01 | |||
16 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.21 | 2:37.66 | 4:00.25 | 5:20.80 | |||
17 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.19 | 2:35.26 | 3:58.34 | 5:21.03 | |||
18 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:13.05 | 2:36.17 | 4:00.63 | 5:25.90 | |||
19 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 1:17.30 | 2:44.78 | 4:13.55 | 5:41.95 | |||
20 | Elsa Wadelius | 1995 | Södertälje Simsällskap | 1:18.08 | 2:45.94 | 4:16.11 | 5:45.67 | |||
- | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.82 | 1:06.13 | 1:43.45 | 2:15.06 | |||
2 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.40 | 1:03.29 | 1:44.84 | 2:16.91 | |||
3 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.13 | 1:08.28 | 1:47.37 | 2:20.48 | |||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.12 | 1:07.01 | 1:49.57 | 2:23.07 | |||
5 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.34 | 1:10.27 | 1:54.29 | 2:27.90 | |||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.31 | 1:09.83 | 1:54.53 | 2:29.40 | |||
7 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.13 | 1:10.12 | 1:55.51 | 2:29.51 | |||
8 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.06 | 1:10.33 | 1:56.93 | 2:31.25 | |||
9 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.55 | 1:12.15 | 1:58.77 | 2:33.93 | |||
10 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.60 | 1:14.13 | 1:58.99 | 2:34.12 | |||
11 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 34.93 | 1:17.93 | 2:02.45 | 2:38.50 | |||
12 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.17 | 1:15.75 | 2:02.69 | 2:38.64 | |||
13 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.56 | 1:17.79 | 2:02.19 | 2:38.84 | |||
14 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.81 | 1:15.46 | 2:00.55 | 2:38.90 | |||
15 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.11 | 1:12.66 | 2:01.95 | 2:39.52 | |||
15 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.88 | 1:15.11 | 2:04.95 | 2:39.52 | |||
17 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 35.62 | 1:18.92 | 2:10.98 | 2:49.01 | |||
18 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 34.73 | 1:21.85 | 2:14.35 | 2:50.58 | |||
19 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.44 | 1:28.21 | 2:18.29 | 2:59.99 | |||
20 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 41.40 | 1:30.19 | 2:30.75 | 3:14.35 | |||
- | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.40 | 1:11.27 | 1:48.81 | 2:25.24 | |||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.82 | 1:12.48 | 1:50.28 | 2:26.37 | |||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.39 | 1:11.71 | 1:51.00 | 2:29.41 | |||
4 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 34.73 | 1:13.65 | 1:52.44 | 2:29.67 | |||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.87 | 1:13.80 | 1:53.17 | 2:32.03 | |||
6 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.21 | 1:14.32 | 1:54.62 | 2:34.27 | |||
7 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 36.27 | 1:15.29 | 1:54.98 | 2:34.43 | |||
8 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 35.52 | 1:14.36 | 1:55.14 | 2:34.59 | |||
9 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.62 | 1:15.43 | 1:57.37 | 2:35.47 | |||
10 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.68 | 1:18.06 | 1:59.23 | 2:39.59 | |||
11 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.71 | 1:17.10 | 1:58.97 | 2:40.99 | |||
12 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 36.83 | 1:17.15 | 1:59.58 | 2:41.75 | |||
13 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.78 | 1:19.23 | 2:01.48 | 2:42.12 | |||
14 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 37.69 | 1:18.49 | 2:02.05 | 2:42.86 | |||
15 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 36.54 | 1:17.83 | 2:00.96 | 2:44.08 | |||
16 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 38.67 | 1:20.64 | 2:03.54 | 2:45.38 | |||
17 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.21 | 1:21.11 | 2:04.16 | 2:46.63 | |||
18 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 39.76 | 1:23.66 | 2:09.49 | 2:52.90 | |||
19 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.29 | 1:24.34 | 2:10.61 | 2:53.59 | |||
20 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.91 | 1:24.91 | 2:10.82 | 2:55.54 | |||
- | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sheila Grimstig | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 31.38 | 1:07.02 | |||||
2 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.61 | 1:07.18 | |||||
3 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 32.10 | 1:08.20 | |||||
4 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.81 | 1:09.12 | |||||
5 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.35 | 1:09.26 | |||||
6 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.10 | 1:09.30 | |||||
7 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.53 | 1:09.51 | |||||
8 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.12 | 1:10.31 | |||||
9 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.22 | 1:12.61 | |||||
10 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.95 | 1:13.35 | |||||
11 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.24 | 1:13.41 | |||||
12 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.28 | 1:13.44 | |||||
13 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.66 | 1:13.50 | |||||
14 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 35.42 | 1:13.90 | |||||
15 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.33 | 1:14.00 | |||||
16 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.34 | 1:16.48 | |||||
17 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.93 | 1:16.92 | |||||
18 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 36.50 | 1:18.06 | |||||
19 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.94 | 1:18.64 | |||||
20 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.59 | 1:18.79 | |||||
21 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 37.99 | 1:21.51 | |||||
22 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 38.16 | 1:21.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.81 | 1:08.29 | 1:44.37 | 2:20.31 | |||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.86 | 1:08.15 | 1:44.51 | 2:20.36 | |||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.39 | 1:09.34 | 1:45.89 | 2:22.30 | |||
4 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.66 | 1:10.18 | 1:47.94 | 2:23.43 | |||
5 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.20 | 1:11.63 | 1:50.67 | 2:29.55 | |||
6 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.43 | 1:13.64 | 1:54.45 | 2:34.06 | |||
7 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.82 | 1:13.56 | 1:54.41 | 2:34.66 | |||
8 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 34.44 | 1:13.30 | 1:53.91 | 2:35.08 | |||
9 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.58 | 1:16.44 | 1:59.13 | 2:40.85 | |||
10 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 40.15 | 1:23.47 | 2:08.79 | 2:52.31 | |||
11 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.78 | 1:24.38 | 2:09.69 | 2:53.12 | |||
12 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 39.51 | 1:23.35 | 2:09.02 | 2:55.20 | |||
13 | Selma Kosevic | 1995 | Södertälje Simsällskap | 40.08 | 1:24.93 | 2:11.13 | 2:57.11 | |||
- | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 35, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 31.84 | 1:09.51 | 1:54.41 | 2:28.47 | |||
2 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.12 | 1:12.18 | 1:58.89 | 2:33.82 | |||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 34.54 | 1:15.32 | 2:00.74 | 2:36.72 | |||
4 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.02 | 1:12.90 | 2:01.69 | 2:38.03 | |||
5 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 35.56 | 1:13.92 | 2:02.55 | 2:38.65 | |||
6 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.66 | 1:14.41 | 2:04.21 | 2:39.12 | |||
7 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.57 | 1:16.37 | 2:04.95 | 2:40.77 | |||
7 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.97 | 1:19.14 | 2:04.31 | 2:40.77 | |||
9 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 34.98 | 1:18.74 | 2:06.54 | 2:42.38 | |||
10 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 33.81 | 1:17.24 | 2:06.09 | 2:43.59 | |||
11 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.70 | 1:17.58 | 2:07.01 | 2:44.13 | |||
12 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.53 | 1:16.37 | 2:05.73 | 2:44.51 | |||
13 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.21 | 1:19.54 | 2:07.92 | 2:44.61 | |||
14 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.35 | 1:16.86 | 2:06.03 | 2:44.73 | |||
15 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.59 | 1:16.31 | 2:08.69 | 2:44.94 | |||
16 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.64 | 1:18.79 | 2:08.71 | 2:46.11 | |||
17 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.86 | 1:15.37 | 2:08.61 | 2:46.17 | |||
18 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.95 | 1:21.96 | 2:09.43 | 2:48.00 | |||
19 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.82 | 1:17.89 | 2:07.03 | 2:48.33 | |||
20 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.50 | 1:22.97 | 2:11.59 | 2:48.96 | |||
21 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.17 | 1:20.00 | 2:13.22 | 2:50.21 | |||
22 | Emil Lundberg | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.61 | 1:23.06 | 2:16.87 | 2:56.49 | |||
- | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:06.97 | 2:17.65 | 3:29.12 | 4:39.54 | |||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:07.07 | 2:18.54 | 3:31.23 | 4:44.00 | |||
3 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:08.72 | 2:22.89 | 3:37.65 | 4:49.88 | |||
4 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:08.83 | 2:24.18 | 3:38.74 | 4:51.25 | |||
5 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:09.44 | 2:23.53 | 3:39.01 | 4:51.58 | |||
6 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:08.61 | 2:22.97 | 3:39.28 | 4:51.96 | |||
7 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:09.01 | 2:23.61 | 3:39.27 | 4:54.26 | |||
8 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:09.38 | 2:23.99 | 3:39.91 | 4:54.82 | |||
9 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:08.38 | 2:23.87 | 3:39.90 | 4:55.20 | |||
10 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 1:10.53 | 2:25.50 | 3:41.33 | 4:57.18 | |||
11 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:10.37 | 2:25.47 | 3:42.33 | 4:57.47 | |||
12 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:11.28 | 2:28.70 | 3:45.07 | 5:01.62 | |||
13 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 1:09.47 | 2:26.10 | 3:46.02 | 5:05.23 | |||
14 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:13.08 | 2:31.94 | 3:50.97 | 5:07.39 | |||
15 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:10.39 | 2:28.19 | 3:48.39 | 5:07.66 | |||
16 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:10.25 | 2:29.32 | 3:50.12 | 5:09.10 | |||
17 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:10.57 | 2:29.35 | 3:51.42 | 5:13.48 | |||
18 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.66 | 2:36.22 | 3:58.33 | 5:16.40 | |||
19 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 1:12.49 | 2:34.28 | 3:57.46 | 5:17.45 | |||
20 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.83 | 2:36.23 | 3:59.09 | 5:19.08 | |||
21 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 1:13.38 | 2:34.26 | 3:58.86 | 5:21.64 | |||
22 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.20 | 2:36.43 | 3:59.90 | 5:22.15 | |||
23 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.17 | 2:41.44 | 4:06.96 | 5:28.79 | |||
24 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:15.87 | 2:39.18 | 4:04.53 | 5:29.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 37, 400m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 1:06.61 | 2:20.55 | 3:39.84 | 4:47.06 | |||
2 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:03.74 | 2:21.98 | 3:49.96 | 4:55.10 | |||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:06.19 | 2:24.87 | 3:52.98 | 4:57.41 | |||
4 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.81 | 2:26.62 | 3:50.72 | 4:57.54 | |||
5 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:07.48 | 2:32.53 | 3:56.59 | 5:04.51 | |||
6 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:08.78 | 2:26.91 | 4:02.25 | 5:13.34 | |||
7 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:08.65 | 2:25.52 | 4:03.92 | 5:14.96 | |||
8 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:11.68 | 2:30.15 | 4:06.03 | 5:17.11 | |||
9 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:14.17 | 2:39.47 | 4:08.70 | 5:23.02 | |||
10 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.81 | 2:35.82 | 4:14.36 | 5:30.79 | |||
11 | Tim Johansson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:15.89 | 2:43.52 | 4:28.00 | 5:48.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 30.03 | 1:04.31 | |||||
2 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 29.92 | 1:04.84 | |||||
3 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.69 | 1:05.72 | |||||
4 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.18 | 1:07.69 | |||||
5 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 31.24 | 1:08.12 | |||||
6 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.95 | 1:08.23 | |||||
7 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 31.49 | 1:08.53 | |||||
8 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.98 | 1:08.63 | |||||
9 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.94 | 1:09.04 | |||||
10 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.11 | 1:09.12 | |||||
11 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.68 | 1:10.21 | |||||
12 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.90 | 1:10.24 | |||||
13 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.01 | 1:10.74 | |||||
14 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.28 | 1:10.93 | |||||
15 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.64 | 1:12.02 | |||||
16 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.50 | 1:13.36 | |||||
17 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 34.17 | 1:14.11 | |||||
18 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.83 | 1:14.59 | |||||
19 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 35.69 | 1:15.58 | |||||
20 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 34.86 | 1:16.20 | |||||
21 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.82 | 1:18.02 | |||||
22 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 36.54 | 1:19.41 | |||||
23 | Karin Nilsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.12 | 1:20.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 39, 800m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:02.03 | 2:08.82 | 3:16.10 | 4:23.77 | 8:53.62 | ||
5:32.31 | 6:40.54 | 7:48.16 | ||||||||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:06.74 | 2:18.08 | 3:30.74 | 4:44.28 | 9:36.98 | ||
5:58.65 | 7:12.33 | 8:26.69 | ||||||||
3 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:07.66 | 2:20.63 | 3:34.09 | 4:47.01 | 9:37.75 | ||
6:00.92 | 7:14.78 | 8:27.23 | ||||||||
4 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.09 | 2:18.66 | 3:31.16 | 4:44.59 | 9:44.17 | ||
5:59.29 | 7:13.88 | 8:28.89 | ||||||||
5 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:07.74 | 2:21.45 | 3:37.03 | 4:54.22 | 9:57.81 | ||
6:10.96 | 7:27.52 | 8:44.61 | ||||||||
6 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.91 | 2:23.97 | 3:43.47 | 5:04.27 | 10:18.82 | ||
6:25.16 | 7:45.91 | 9:04.45 | ||||||||
7 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 1:05.63 | 2:20.87 | 3:38.77 | 4:58.54 | 10:21.91 | ||
6:19.76 | 7:41.97 | 9:03.39 | ||||||||
8 | Adam Gräns | 1996 | Hellas Simklubb | 1:11.21 | 2:31.94 | 3:55.11 | 5:19.48 | 10:54.94 | ||
6:43.07 | 8:08.86 | 9:33.20 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 40, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 35.19 | 1:14.38 | 1:54.39 | 2:34.88 | |||
2 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 37.36 | 1:19.00 | 2:01.39 | 2:43.94 | |||
3 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 38.49 | 1:21.18 | 2:02.99 | 2:44.91 | |||
4 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.39 | 1:19.72 | 2:02.95 | 2:45.06 | |||
5 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.41 | 1:20.16 | 2:04.34 | 2:49.06 | |||
6 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.21 | 1:21.29 | 2:04.97 | 2:49.13 | |||
7 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.23 | 1:21.30 | 2:05.48 | 2:49.74 | |||
8 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 37.94 | 1:22.45 | 2:07.72 | 2:52.77 | |||
9 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.25 | 1:21.21 | 2:06.63 | 2:54.01 | |||
10 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 37.83 | 1:21.63 | 2:07.08 | 2:54.24 | |||
11 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 37.85 | 1:22.22 | 2:08.59 | 2:54.91 | |||
12 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.60 | 1:23.14 | 2:09.86 | 2:56.99 | |||
13 | Karin Sahlin | 1996 | Södertörns Simsällskap | 40.00 | 1:25.77 | 2:14.68 | 3:03.79 | |||
14 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.29 | 1:28.28 | 2:16.20 | 3:05.20 | |||
15 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 42.83 | 1:30.19 | 2:19.78 | 3:08.67 | |||
16 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 42.99 | 1:32.08 | 2:22.31 | 3:10.54 | |||
17 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.87 | 1:29.22 | 2:19.80 | 3:11.52 | |||
18 | Isa Kolmbäck | 1996 | Södertälje Simsällskap | 42.09 | 1:29.33 | 2:19.87 | 3:13.00 | |||
19 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.01 | 1:32.52 | 2:24.45 | 3:17.49 | |||
- | Caroline Älmeby | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Evelina Häggh | 1996 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Spårvägen Lag 1 Herrar | 1994 | Spårvägens Simförening | 3:43.37 | ||||||
Ali Adel Ali | 1994 | 26.74 | 56.28 | 56.28 | ||||||
Gustav Thorstrand | 1994 | 26.36 | 55.80 | 1:52.08 | ||||||
Haider Adel Ali | 1995 | 27.18 | 57.24 | 2:49.32 | ||||||
Adam Karlsson | 1994 | 25.90 | 54.05 | 3:43.37 | ||||||
2 | Södertälje Herrar Lag 1 | 1994 | Södertälje Simsällskap | 3:46.51 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 27.79 | 57.21 | 57.21 | ||||||
Adis Licina | 1994 | 26.03 | 55.27 | 1:52.48 | ||||||
Oskar Emanuelsson | 1994 | 27.00 | 56.23 | 2:48.71 | ||||||
Oscar Kock | 1995 | 27.27 | 57.80 | 3:46.51 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar [1995] | 1995 | Täby Sim | 3:46.88 | ||||||
Ludvig Strand | 1994 | 25.54 | 54.35 | 54.35 | ||||||
Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | 28.38 | 1:00.12 | 1:54.47 | ||||||
Anton Sandäng | 1994 | 25.53 | 54.70 | 2:49.17 | ||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 27.50 | 57.71 | 3:46.88 | ||||||
4 | Polisen Herrar [1994] 1 | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 3:49.69 | ||||||
Joel Falk Hansson | 1994 | 27.62 | 57.06 | 57.06 | ||||||
Anton Gomez | 1995 | 27.76 | 58.30 | 1:55.36 | ||||||
Pontus Ericsson | 1995 | 26.63 | 56.29 | 2:51.65 | ||||||
Robin Gustafsson | 1995 | 27.52 | 58.04 | 3:49.69 | ||||||
5 | Södertörn Herrar [1995] | 1995 | Södertörns Simsällskap | 3:51.00 | ||||||
Hannes Nyström | 1995 | 26.84 | 56.42 | 56.42 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 27.51 | 57.68 | 1:54.10 | ||||||
David Lind | 1994 | 27.00 | 57.36 | 2:51.46 | ||||||
Niclas Hvalgren | 1995 | 27.90 | 59.54 | 3:51.00 | ||||||
6 | Skuru Ik Herrar [1994] | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 3:52.56 | ||||||
Sebastian Ridderskans | 1994 | 27.60 | 58.71 | 58.71 | ||||||
Lachlan Mcpheat | 1994 | 27.40 | 57.77 | 1:56.48 | ||||||
Joakim Uhlin | 1994 | 26.95 | 57.78 | 2:54.26 | ||||||
Jesper Falk | 1994 | 27.60 | 58.30 | 3:52.56 | ||||||
7 | Spårvägen Lag 2 Herrar | 1994 | Spårvägens Simförening | 3:53.31 | ||||||
Christoffer Malmgren | 1994 | 28.77 | 59.75 | 59.75 | ||||||
Tobias Gustafson | 1994 | 27.11 | 57.24 | 1:56.99 | ||||||
Jesper Billquist | 1994 | 27.59 | 57.96 | 2:54.95 | ||||||
Daniel Ojaste | 1994 | 27.53 | 58.36 | 3:53.31 | ||||||
8 | Järfälla S Herrar [1994] | 1994 | Järfälla Simsällskap | 3:56.72 | ||||||
Marcus Källbrink | 1994 | 28.79 | 1:00.39 | 1:00.39 | ||||||
Nils Kalm | 1995 | 27.45 | 57.48 | 1:57.87 | ||||||
Anton Orö | 1995 | 28.58 | 59.80 | 2:57.67 | ||||||
Elias Kirilmaz | 1994 | 27.72 | 59.05 | 3:56.72 | ||||||
9 | Åkersberga Herrar [1994] | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 3:58.10 | ||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 28.55 | 59.20 | 59.20 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 27.45 | 59.15 | 1:58.35 | ||||||
Daniel Nyström | 1994 | 28.78 | 1:00.94 | 2:59.29 | ||||||
Anton Blomquist | 1995 | 26.89 | 58.81 | 3:58.10 | ||||||
10 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1994 | Väsby Simsällskap | 4:01.18 | ||||||
Johan Berg | 1994 | 28.41 | 58.57 | 58.57 | ||||||
Andreas Gustavsson | 1994 | 28.67 | 1:00.87 | 1:59.44 | ||||||
Henry Rebmann | 1994 | 28.41 | 1:01.11 | 3:00.55 | ||||||
Oscar Zedendahl | 1995 | 28.57 | 1:00.63 | 4:01.18 | ||||||
11 | Södertörn Herrar [1996] 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:09.61 | ||||||
Marcus Stolt | 1995 | 28.22 | 1:00.03 | 1:00.03 | ||||||
Marcus Stridfeldt | 1995 | 29.61 | 1:01.88 | 2:01.91 | ||||||
Fredrik Nilsson | 1994 | 29.65 | 1:03.42 | 3:05.33 | ||||||
Alexander Hellgren | 1994 | 30.06 | 1:04.28 | 4:09.61 | ||||||
12 | Norrtälje Herrar Lag 1 | 1995 | Norrtälje Simklubb | 4:18.13 | ||||||
Tim Johansson | 1995 | 30.29 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Tobias Westholm | 1996 | 31.38 | 1:04.95 | 2:09.29 | ||||||
Adam Alstermark | 1996 | 30.60 | 1:05.22 | 3:14.51 | ||||||
Robert Ahlbom | 1995 | 29.79 | 1:03.62 | 4:18.13 | ||||||
- | Skk Herrar [1994] | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 25.69 | 53.64 | 53.64 | ||||||
Niklas Rior | 1997 | 1:56.60 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | SK Neptun Lag 1 | 1994 | Simklubben Neptun | 4:24.95 | ||||||
Jessica Eriksson | 1995 | 31.45 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Jonna Dahlberg | 1995 | 33.89 | 1:13.18 | 2:18.28 | ||||||
Anna Mathsson | 1994 | 29.83 | 1:06.10 | 3:24.38 | ||||||
Josefine Schumacher | 1995 | 28.28 | 1:00.57 | 4:24.95 | ||||||
2 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1994 | Väsby Simsällskap | 4:26.54 | ||||||
Julia Robertsson | 1995 | 32.64 | 1:08.29 | 1:08.29 | ||||||
Mikaela Bäck | 1995 | 35.10 | 1:14.75 | 2:23.04 | ||||||
Emma Arkenstrand | 1994 | 30.43 | 1:05.11 | 3:28.15 | ||||||
Josefine Hippi | 1994 | 28.03 | 58.39 | 4:26.54 | ||||||
3 | Södertörn Damer [1995] | 1995 | Södertörns Simsällskap | 4:27.70 | ||||||
Sara Hägglund-Björklund | 1995 | 32.01 | 1:05.91 | 1:05.91 | ||||||
Caroline Speiner | 1994 | 35.18 | 1:15.44 | 2:21.35 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 30.88 | 1:06.26 | 3:27.61 | ||||||
Josefin Hallman | 1995 | 28.97 | 1:00.09 | 4:27.70 | ||||||
4 | Täby Sim Damer [1995] | 1995 | Täby Sim | 4:31.07 | ||||||
Sara Sangfelt | 1995 | 33.68 | 1:11.05 | 1:11.05 | ||||||
Louise Åberg | 1995 | 35.28 | 1:15.36 | 2:26.41 | ||||||
Alexandra Uusaro | 1995 | 30.53 | 1:06.80 | 3:33.21 | ||||||
Elsa Ericsson | 1995 | 27.76 | 57.86 | 4:31.07 | ||||||
5 | Spårvägen Lag 1 Damer | 1994 | Spårvägens Simförening | 4:35.75 | ||||||
Emma Wahlström | 1994 | 30.97 | 1:05.61 | 1:05.61 | ||||||
Frida Cedergårdh | 1995 | 35.89 | 1:17.67 | 2:23.28 | ||||||
Emma Bring | 1995 | 31.43 | 1:09.67 | 3:32.95 | ||||||
Helin Rahim | 1995 | 29.42 | 1:02.80 | 4:35.75 | ||||||
6 | Polisen Damer [1994] | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:45.26 | ||||||
Christine Ekman | 1994 | 33.12 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Emmeli Hansson | 1995 | 37.70 | 1:20.75 | 2:28.53 | ||||||
Malin Blomquist | 1994 | 33.12 | 1:11.74 | 3:40.27 | ||||||
Sofia Bergkvist | 1995 | 31.10 | 1:04.99 | 4:45.26 | ||||||
7 | Skk Damer [1994] | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:45.77 | ||||||
Julia Peterson | 1995 | 32.97 | 1:10.40 | 1:10.40 | ||||||
Linnéa Rydberg | 1994 | 36.82 | 1:21.87 | 2:32.27 | ||||||
Lovisa Malmberg | 1995 | 32.37 | 1:09.82 | 3:42.09 | ||||||
Danielle Lönnberg | 1995 | 29.85 | 1:03.68 | 4:45.77 | ||||||
8 | SK Neptun Lag 2 | 1994 | Simklubben Neptun | 4:50.47 | ||||||
Camilla Jitelius | 1994 | 35.78 | 1:14.21 | 1:14.21 | ||||||
Olivia Nelin | 1995 | 37.78 | 1:20.38 | 2:34.59 | ||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 31.35 | 1:08.90 | 3:43.49 | ||||||
Linn Arkevret Söderlund | 1994 | 31.29 | 1:06.98 | 4:50.47 | ||||||
9 | Södertälje Damer Lag 1 | 1994 | Södertälje Simsällskap | 4:53.01 | ||||||
Cynthia Illanes | 1994 | 34.80 | 1:13.35 | 1:13.35 | ||||||
Jennie Sveronius | 1994 | 37.44 | 1:20.43 | 2:33.78 | ||||||
Mathilda Dahlin | 1995 | 34.85 | 1:15.56 | 3:49.34 | ||||||
Josefin Agnekrans | 1994 | 29.91 | 1:03.67 | 4:53.01 | ||||||
- | Tyresö SS Damer | 1995 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Linda Härmat | 1996 | 36.43 | 1:15.06 | 1:15.06 | ||||||
Vendela Norrman | 1995 | 2:31.55 | ||||||||
- | Wisby SS Damer [1994] | 1994 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 43, 100m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 28.62 | 59.04 | |||||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.80 | 59.09 | |||||
3 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 28.72 | 59.47 | |||||
4 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 29.00 | 1:00.29 | |||||
5 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 29.31 | 1:00.33 | |||||
6 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.41 | 1:00.50 | |||||
7 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.46 | 1:00.77 | |||||
8 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.01 | 1:01.26 | |||||
9 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.44 | 1:01.33 | |||||
10 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.55 | 1:01.51 | |||||
11 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 29.19 | 1:01.57 | |||||
12 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.16 | 1:01.71 | |||||
13 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.89 | 1:02.07 | |||||
14 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.07 | 1:02.88 | |||||
15 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.37 | 1:02.94 | |||||
16 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.12 | 1:03.66 | |||||
17 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.11 | 1:03.82 | |||||
18 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.36 | 1:04.09 | |||||
19 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 30.98 | 1:04.26 | |||||
20 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.06 | 1:04.29 | |||||
21 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 31.20 | 1:04.51 | |||||
22 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 31.12 | 1:04.68 | |||||
23 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 30.86 | 1:04.87 | |||||
- | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 44, 400m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:00.30 | 2:04.72 | 3:10.40 | 4:15.40 | |||
2 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:00.44 | 2:05.94 | 3:12.55 | 4:16.84 | |||
3 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:01.70 | 2:08.53 | 3:15.18 | 4:20.42 | |||
4 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:02.15 | 2:09.64 | 3:17.87 | 4:25.34 | |||
5 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:03.95 | 2:09.25 | 3:18.22 | 4:25.67 | |||
6 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:02.74 | 2:11.00 | 3:19.51 | 4:27.91 | |||
7 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:03.07 | 2:11.75 | 3:21.17 | 4:28.81 | |||
8 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:04.91 | 2:13.47 | 3:21.80 | 4:29.43 | |||
9 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:03.16 | 2:13.14 | 3:23.93 | 4:34.83 | |||
10 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:03.90 | 2:13.89 | 3:26.95 | 4:37.78 | |||
11 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.08 | 2:17.73 | 3:30.40 | 4:40.82 | |||
12 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:05.97 | 2:18.88 | 3:33.09 | 4:45.52 | |||
13 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:06.84 | 2:20.13 | 3:37.27 | 4:55.10 | |||
14 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 1:09.70 | 2:25.90 | 3:42.72 | 5:00.14 | |||
15 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 1:12.36 | 2:30.86 | 3:47.79 | 5:01.79 | |||
16 | Tim Johansson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:09.59 | 2:27.91 | 3:49.13 | 5:07.39 | |||
17 | Robert Ahlbom | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:11.27 | 2:30.94 | 3:52.00 | 5:08.71 | |||
- | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 45, 200m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.11 | 1:09.41 | 1:52.22 | 2:23.96 | |||
2 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.34 | 1:12.78 | 1:56.47 | 2:30.78 | |||
3 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 31.42 | 1:11.56 | 1:56.65 | 2:30.84 | |||
4 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.61 | 1:10.57 | 1:57.27 | 2:31.57 | |||
5 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 32.33 | 1:10.99 | 1:56.39 | 2:32.52 | |||
6 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.19 | 1:14.17 | 1:58.01 | 2:33.77 | |||
7 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:11.44 | 1:57.75 | 2:34.40 | |||
8 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.84 | 1:13.16 | 1:58.84 | 2:34.93 | |||
9 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.63 | 1:14.49 | 1:59.01 | 2:35.50 | |||
10 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.60 | 1:13.77 | 1:58.35 | 2:36.00 | |||
11 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.11 | 1:16.00 | 2:00.80 | 2:36.03 | |||
12 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.62 | 1:15.30 | 2:02.41 | 2:38.47 | |||
13 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.37 | 1:13.62 | 2:01.84 | 2:40.56 | |||
14 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 35.17 | 1:15.96 | 2:03.34 | 2:41.21 | |||
15 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 36.93 | 1:18.34 | 2:04.49 | 2:41.65 | |||
16 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:19.88 | 2:04.08 | 2:41.71 | |||
17 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 35.17 | 1:17.16 | 2:05.82 | 2:41.80 | |||
18 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 38.10 | 1:20.19 | 2:04.03 | 2:42.50 | |||
19 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 35.15 | 1:18.83 | 2:04.24 | 2:43.55 | |||
20 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 37.58 | 1:22.13 | 2:06.62 | 2:46.39 | |||
21 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.33 | 1:21.02 | 2:11.87 | 2:51.56 | |||
22 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.38 | 1:25.39 | 2:14.45 | 2:52.79 | |||
23 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.96 | 1:22.93 | 2:15.73 | 2:54.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 46, 200m Ryggsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.14 | 1:03.99 | 1:39.04 | 2:14.16 | |||
2 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.36 | 1:10.48 | 1:48.86 | 2:25.51 | |||
3 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.55 | 1:11.94 | 1:50.08 | 2:25.83 | |||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.68 | 1:11.13 | 1:49.51 | 2:27.03 | |||
5 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.97 | 1:12.96 | 1:50.77 | 2:28.28 | |||
6 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.07 | 1:11.53 | 1:51.13 | 2:30.24 | |||
7 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.60 | 1:15.89 | 1:55.40 | 2:33.45 | |||
8 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.61 | 1:16.52 | 1:57.35 | 2:35.53 | |||
9 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.05 | 1:16.29 | 1:57.03 | 2:36.55 | |||
10 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.00 | 1:15.83 | 1:57.36 | 2:39.36 | |||
11 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.87 | 1:21.05 | 2:03.91 | 2:44.94 | |||
12 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.69 | 1:21.32 | 2:06.82 | 2:51.00 | |||
13 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 41.01 | 1:27.65 | 2:15.11 | 3:00.12 | |||
14 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 43.19 | 1:28.80 | 2:15.17 | 3:00.24 | |||
- | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 47, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.67 | 1:07.01 | |||||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.05 | 1:09.38 | |||||
3 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.16 | 1:10.74 | |||||
4 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.36 | 1:12.33 | |||||
5 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.74 | 1:12.82 | |||||
6 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 35.21 | 1:12.99 | |||||
7 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.51 | 1:13.19 | |||||
8 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.80 | 1:13.30 | |||||
9 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.32 | 1:13.34 | |||||
10 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.94 | 1:15.03 | |||||
11 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.04 | 1:15.23 | |||||
12 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.05 | 1:15.46 | |||||
13 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.98 | 1:15.84 | |||||
14 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.15 | 1:15.86 | |||||
15 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 36.82 | 1:15.88 | |||||
16 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.00 | 1:15.95 | |||||
17 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.22 | 1:16.30 | |||||
18 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.16 | 1:16.58 | |||||
19 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.18 | 1:16.82 | |||||
20 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 37.55 | 1:17.59 | |||||
21 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 37.19 | 1:17.71 | |||||
22 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 38.43 | 1:18.96 | |||||
23 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.44 | 1:19.04 | |||||
24 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.68 | 1:19.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 48, 100m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.99 | 58.23 | |||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.24 | 58.58 | |||||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 29.76 | 1:01.29 | |||||
4 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.97 | 1:01.36 | |||||
5 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.08 | 1:01.68 | |||||
6 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 30.29 | 1:02.61 | |||||
7 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.04 | 1:02.83 | |||||
8 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 30.04 | 1:03.02 | |||||
9 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 30.11 | 1:03.28 | |||||
10 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.26 | 1:03.57 | |||||
10 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.10 | 1:03.57 | |||||
12 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.48 | 1:03.66 | |||||
13 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.15 | 1:04.05 | |||||
14 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.29 | 1:04.48 | |||||
15 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 30.88 | 1:04.65 | |||||
16 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.97 | 1:04.69 | |||||
17 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.27 | 1:04.98 | |||||
18 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.68 | 1:05.00 | |||||
19 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.07 | 1:05.43 | |||||
20 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.22 | 1:05.61 | |||||
21 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.63 | 1:06.06 | |||||
22 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.61 | 1:06.19 | |||||
23 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.54 | 1:07.23 | |||||
24 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.56 | 1:07.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 49, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 34.05 | 1:13.30 | |||||
2 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.15 | 1:15.43 | |||||
3 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 36.07 | 1:16.09 | |||||
4 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.99 | 1:16.39 | |||||
5 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.91 | 1:16.41 | |||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.95 | 1:16.47 | |||||
7 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.23 | 1:17.84 | |||||
8 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.55 | 1:18.04 | |||||
9 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 35.90 | 1:18.16 | |||||
10 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.21 | 1:18.86 | |||||
11 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.41 | 1:19.38 | |||||
12 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 37.68 | 1:19.48 | |||||
13 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:20.84 | |||||
14 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.75 | 1:21.13 | |||||
15 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.18 | 1:21.55 | |||||
16 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.65 | 1:22.33 | |||||
17 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 38.50 | 1:22.89 | |||||
18 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 38.31 | 1:23.18 | |||||
19 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.29 | 1:23.43 | |||||
20 | Jennifer Nygren-Ring | 1994 | Täby Sim | 37.93 | 1:23.88 | |||||
21 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.70 | 1:24.09 | |||||
22 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.69 | 1:25.45 | |||||
- | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 50, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.18 | 1:03.22 | 1:38.14 | 2:11.75 | |||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.22 | 1:05.12 | 1:40.34 | 2:14.94 | |||
3 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.56 | 1:07.53 | 1:42.30 | 2:17.46 | |||
4 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.86 | 1:06.21 | 1:41.95 | 2:17.72 | |||
5 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.72 | 1:09.03 | 1:45.83 | 2:19.25 | |||
6 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.31 | 1:07.73 | 1:43.78 | 2:19.64 | |||
7 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.42 | 1:08.63 | 1:44.70 | 2:20.27 | |||
8 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:08.69 | 1:46.29 | 2:22.31 | |||
9 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.72 | 1:10.35 | 1:48.71 | 2:24.27 | |||
10 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.03 | 1:10.87 | 1:47.90 | 2:24.28 | |||
11 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.37 | 1:10.91 | 1:48.58 | 2:26.63 | |||
12 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.90 | 1:12.65 | 1:51.10 | 2:29.22 | |||
13 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.04 | 1:14.08 | 1:51.75 | 2:29.76 | |||
14 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 36.17 | 1:14.47 | 1:53.94 | 2:33.22 | |||
15 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 35.25 | 1:14.05 | 1:55.73 | 2:36.24 | |||
16 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.06 | 1:18.22 | 1:58.60 | 2:38.88 | |||
17 | Tim Johansson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 38.31 | 1:20.16 | 2:02.89 | 2:43.38 | |||
18 | Robert Ahlbom | 1995 | Norrtälje Simklubb | 39.79 | 1:24.47 | 2:10.62 | 2:55.76 | |||
19 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 41.77 | 1:26.66 | 2:13.43 | 2:58.33 | |||
- | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 51, 800m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:04.23 | 2:13.64 | 3:24.86 | 4:36.33 | 9:24.55 | ||
5:48.98 | 7:01.06 | 8:13.26 | ||||||||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:06.46 | 2:17.00 | 3:28.65 | 4:40.51 | 9:25.45 | ||
5:52.39 | 7:04.81 | 8:16.40 | ||||||||
3 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:08.82 | 2:22.15 | 3:34.84 | 4:48.00 | 9:38.58 | ||
6:01.12 | 7:14.14 | 8:27.19 | ||||||||
4 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:08.39 | 2:21.97 | 3:35.79 | 4:50.00 | 9:45.91 | ||
6:04.37 | 7:18.51 | 8:32.75 | ||||||||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:08.51 | 2:22.73 | 3:37.78 | 4:52.51 | 9:51.09 | ||
6:07.39 | 7:22.50 | 8:37.30 | ||||||||
6 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:12.62 | 2:31.44 | 3:51.49 | 5:11.33 | 10:33.32 | ||
6:31.96 | 7:52.62 | 9:13.46 | ||||||||
7 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:12.93 | 2:32.15 | 3:52.09 | 5:12.23 | 10:39.52 | ||
6:33.32 | 7:55.55 | 9:19.00 | ||||||||
8 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:13.43 | 2:34.40 | 3:57.23 | 5:20.01 | 10:49.14 | ||
6:43.47 | 8:07.42 | 9:28.62 | ||||||||
9 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:20.45 | 2:48.49 | 4:16.80 | 5:45.08 | 11:35.82 | ||
7:13.49 | 8:41.95 | 10:10.36 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 52, 200m Bröstsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.46 | 1:07.41 | 1:45.39 | 2:24.66 | |||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.52 | 1:12.06 | 1:52.63 | 2:34.25 | |||
3 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.09 | 1:13.46 | 1:54.25 | 2:35.62 | |||
4 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.34 | 1:20.72 | 2:04.20 | 2:47.49 | |||
5 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.31 | 1:19.76 | 2:03.29 | 2:47.92 | |||
6 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.89 | 1:20.51 | 2:04.26 | 2:48.96 | |||
7 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.43 | 1:23.13 | 2:07.37 | 2:49.63 | |||
8 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.98 | 1:24.29 | 2:09.61 | 2:53.41 | |||
9 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.46 | 1:22.65 | 2:09.98 | 2:56.27 | |||
10 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.36 | 1:20.00 | 2:07.33 | 2:56.30 | |||
11 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.15 | 1:24.27 | 2:10.76 | 2:57.87 | |||
12 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.50 | 1:25.69 | 2:12.50 | 2:57.91 | |||
13 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.18 | 1:26.71 | 2:14.79 | 2:58.09 | |||
14 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 39.11 | 1:24.85 | 2:12.27 | 2:58.74 | |||
15 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.91 | 1:26.54 | 2:13.93 | 2:59.85 | |||
16 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.76 | 1:25.60 | 2:13.85 | 3:01.69 | |||
17 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 39.26 | 1:26.48 | 2:16.45 | 3:08.57 | |||
18 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 43.32 | 1:33.00 | 2:22.86 | 3:11.85 | |||
19 | Adam Gräns | 1996 | Hellas Simklubb | 43.18 | 1:32.44 | 2:23.12 | 3:12.82 | |||
20 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 44.25 | 1:38.07 | 2:34.10 | 3:28.75 | |||
- | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Henrik Petrov | 1996 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 53, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.60 | 1:16.02 | |||||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.23 | 1:16.90 | |||||
3 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.78 | 1:19.31 | |||||
4 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.69 | 1:19.63 | |||||
5 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 37.93 | 1:19.92 | |||||
6 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.94 | 1:21.35 | |||||
7 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 38.17 | 1:22.23 | |||||
8 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.95 | 1:22.24 | |||||
9 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.04 | 1:23.01 | |||||
10 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.19 | 1:23.89 | |||||
11 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 40.49 | 1:24.82 | |||||
12 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.60 | 1:25.12 | |||||
13 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.19 | 1:25.45 | |||||
14 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.13 | 1:25.66 | |||||
15 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.38 | 1:25.92 | |||||
16 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 40.19 | 1:26.47 | |||||
17 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.12 | 1:26.85 | |||||
18 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.60 | 1:27.05 | |||||
19 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.65 | 1:27.06 | |||||
20 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.86 | 1:27.37 | |||||
21 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.66 | 1:27.62 | |||||
22 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 40.77 | 1:27.84 | |||||
23 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.79 | 1:27.98 | |||||
24 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.18 | 1:28.35 | |||||
25 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.28 | 1:28.74 | |||||
26 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 41.74 | 1:28.97 | |||||
27 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 41.75 | 1:28.99 | |||||
27 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 40.94 | 1:28.99 | |||||
29 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.48 | 1:30.11 | |||||
30 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.59 | 1:30.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:05 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 54, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 31.13 | 1:08.64 | |||||
2 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 32.39 | 1:09.56 | |||||
3 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.28 | 1:11.16 | |||||
4 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 34.67 | 1:13.63 | |||||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.59 | 1:13.85 | |||||
6 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 34.03 | 1:14.06 | |||||
7 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.96 | 1:14.20 | |||||
8 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.30 | 1:16.31 | |||||
9 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:16.32 | |||||
10 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.33 | 1:16.53 | |||||
11 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.84 | 1:19.10 | |||||
12 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.67 | 1:19.44 | |||||
13 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.13 | 1:19.45 | |||||
14 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.75 | 1:19.53 | |||||
15 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.92 | 1:20.08 | |||||
16 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.63 | 1:20.53 | |||||
17 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.40 | 1:20.75 | |||||
18 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.07 | 1:22.15 | |||||
19 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.94 | 1:22.54 | |||||
20 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 36.87 | 1:23.42 | |||||
21 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.62 | 1:27.60 | |||||
22 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.07 | 1:30.86 | |||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Alexandrie | 1997 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:05 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 55, 400m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:09.21 | 2:22.05 | 3:50.54 | 4:55.94 | |||
2 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:05.69 | 2:20.24 | 3:49.30 | 4:58.59 | |||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:09.14 | 2:25.45 | 3:55.98 | 5:04.12 | |||
4 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:10.55 | 2:27.83 | 3:58.71 | 5:04.24 | |||
5 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:10.56 | 2:30.21 | 4:00.28 | 5:10.58 | |||
6 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 1:09.16 | 2:30.66 | 3:58.71 | 5:10.60 | |||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:10.63 | 2:31.77 | 4:02.17 | 5:13.60 | |||
8 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:09.08 | 2:33.37 | 4:05.14 | 5:14.61 | |||
9 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:09.89 | 2:31.59 | 4:09.22 | 5:25.58 | |||
10 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:13.57 | 2:40.65 | 4:18.74 | 5:30.19 | |||
11 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:16.45 | 2:41.09 | 4:17.65 | 5:30.61 | |||
12 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:15.58 | 2:44.06 | 4:23.23 | 5:36.35 | |||
13 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:19.76 | 2:49.84 | 4:22.82 | 5:44.84 | |||
14 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:21.50 | 2:51.20 | 4:31.10 | 5:48.44 | |||
15 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:26.96 | 2:53.64 | 4:38.33 | 6:01.29 | |||
- | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 56, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 26.91 | 58.93 | |||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.05 | 1:00.50 | |||||
3 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.32 | 1:01.14 | |||||
4 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.41 | 1:01.79 | |||||
5 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 27.98 | 1:02.37 | |||||
6 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.33 | 1:02.72 | |||||
7 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.95 | 1:02.96 | |||||
8 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 29.14 | 1:03.15 | |||||
9 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.89 | 1:03.33 | |||||
10 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.76 | 1:05.20 | |||||
11 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.12 | 1:05.71 | |||||
12 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.64 | 1:06.09 | |||||
13 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 30.82 | 1:06.56 | |||||
14 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.81 | 1:07.16 | |||||
15 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.84 | 1:07.95 | |||||
16 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.19 | 1:08.76 | |||||
17 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.83 | 1:08.80 | |||||
18 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.43 | 1:09.23 | |||||
19 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.73 | 1:09.83 | |||||
19 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.28 | 1:09.83 | |||||
21 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.20 | 1:11.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 18:56 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 57, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:01.58 | ||||||
Jaqueline Hippi | 1996 | 28.56 | 59.11 | 59.11 | ||||||
Milana Salih | 1997 | 29.59 | 1:02.45 | 2:01.56 | ||||||
Emma Sjösten | 1996 | 28.84 | 1:00.71 | 3:02.27 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 28.11 | 59.31 | 4:01.58 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag1[1996] | 1996 | Täby Sim | 4:08.88 | ||||||
Anna Sandäng | 1996 | 28.73 | 1:00.36 | 1:00.36 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 29.87 | 1:03.01 | 2:03.37 | ||||||
Emelie Johansson | 1996 | 29.12 | 1:00.86 | 3:04.23 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 29.95 | 1:04.65 | 4:08.88 | ||||||
3 | Järfälla S Damer 1 [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 4:10.53 | ||||||
Ida Eriksen | 1997 | 29.84 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Karin Åström | 1996 | 29.79 | 1:02.16 | 2:04.45 | ||||||
Vanessa Vicko | 1996 | 29.40 | 1:03.70 | 3:08.15 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 29.78 | 1:02.38 | 4:10.53 | ||||||
4 | Södertälje Damer Lag 1 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:10.74 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 29.03 | 1:00.20 | 1:00.20 | ||||||
Viktoria Engsoo | 1996 | 29.62 | 1:03.78 | 2:03.98 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 30.07 | 1:05.04 | 3:09.02 | ||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 29.45 | 1:01.72 | 4:10.74 | ||||||
5 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:14.63 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 29.67 | 1:01.61 | 1:01.61 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 31.14 | 1:05.33 | 2:06.94 | ||||||
Josefin Lantz | 1996 | 30.18 | 1:04.12 | 3:11.06 | ||||||
Emelie Bäck | 1996 | 30.10 | 1:03.57 | 4:14.63 | ||||||
6 | Spårvägen Lag 1 Flickor | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:16.05 | ||||||
Jessica Billquist | 1996 | 30.41 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 30.32 | 1:03.81 | 2:07.32 | ||||||
Ida Edin | 1996 | 30.42 | 1:03.72 | 3:11.04 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 31.16 | 1:05.01 | 4:16.05 | ||||||
7 | Skuru Ik Damer [1996] | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 4:16.48 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 29.02 | 1:00.56 | 1:00.56 | ||||||
Alice Suits | 1996 | 30.12 | 1:03.84 | 2:04.40 | ||||||
Enya Mcpheat | 1997 | 31.29 | 1:05.14 | 3:09.54 | ||||||
Amanda Kimander | 1997 | 31.44 | 1:06.94 | 4:16.48 | ||||||
8 | SK Neptun Lag 1 | 1996 | Simklubben Neptun | 4:17.71 | ||||||
Emmy Eneström | 1996 | 29.58 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Linnéa Gustafsson | 1996 | 29.97 | 1:03.94 | 2:07.03 | ||||||
Frida Wallentheim | 1996 | 30.19 | 1:04.19 | 3:11.22 | ||||||
Carolina Wiorek | 1997 | 31.12 | 1:06.49 | 4:17.71 | ||||||
9 | Järfälla S Damer 2 [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 4:20.69 | ||||||
Elin Talback | 1997 | 30.90 | 1:05.25 | 1:05.25 | ||||||
Linda Lidström | 1997 | 30.58 | 1:04.62 | 2:09.87 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 31.73 | 1:06.11 | 3:15.98 | ||||||
Vendela Vicko | 1997 | 30.70 | 1:04.71 | 4:20.69 | ||||||
10 | Täby Sim Damer Lag2[1996] | 1996 | Täby Sim | 4:24.16 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 31.75 | 1:06.18 | 1:06.18 | ||||||
Elsa Arksand | 1996 | 31.98 | 1:08.16 | 2:14.34 | ||||||
Åsa Hambraeus | 1996 | 31.28 | 1:05.40 | 3:19.74 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 30.49 | 1:04.42 | 4:24.16 | ||||||
11 | SK Neptun Lag 2 | 1996 | Simklubben Neptun | 4:29.37 | ||||||
Linnea Lindberg | 1996 | 30.58 | 1:04.63 | 1:04.63 | ||||||
Ida Jaraquemada | 1996 | 32.79 | 1:09.29 | 2:13.92 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.64 | 1:07.82 | 3:21.74 | ||||||
Emina Bjelak | 1997 | 32.13 | 1:07.63 | 4:29.37 | ||||||
12 | Norrtälje Flickor 96 | 1996 | Norrtälje Simklubb | 4:32.48 | ||||||
Katja Svarfvar | 1996 | 31.57 | 1:06.86 | 1:06.86 | ||||||
Fanny Alstermark | 1998 | 32.77 | 1:09.65 | 2:16.51 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 32.48 | 1:09.65 | 3:26.16 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 31.60 | 1:06.32 | 4:32.48 | ||||||
13 | Järfälla S Damer 3 [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 4:33.62 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 31.58 | 1:07.39 | 1:07.39 | ||||||
Johanna Holm | 1996 | 31.85 | 1:08.24 | 2:15.63 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 31.70 | 1:06.98 | 3:22.61 | ||||||
Silan Seydan | 1999 | 33.35 | 1:11.01 | 4:33.62 | ||||||
14 | Danderyd Damer Lag 1 | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 4:37.13 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 32.84 | 1:09.78 | 1:09.78 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 33.57 | 1:10.45 | 2:20.23 | ||||||
Filippa Hegardt | 1998 | 31.97 | 1:08.72 | 3:28.95 | ||||||
Annika Toll | 1996 | 32.06 | 1:08.18 | 4:37.13 | ||||||
15 | Polisen Damer [1996] | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:37.87 | ||||||
Claudia Lienert | 1996 | 32.23 | 1:07.20 | 1:07.20 | ||||||
Ayleen Burt | 1997 | 32.76 | 1:08.61 | 2:15.81 | ||||||
Alice Delfin | 1996 | 33.67 | 1:10.81 | 3:26.62 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 32.65 | 1:11.25 | 4:37.87 | ||||||
16 | Södertälje Damer Lag 2 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:41.15 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 34.47 | 1:10.39 | 1:10.39 | ||||||
Linn Olanders | 1996 | 32.68 | 1:10.07 | 2:20.46 | ||||||
Isa Kolmbäck | 1996 | 33.93 | 1:11.51 | 3:31.97 | ||||||
Saga Stille | 1996 | 32.21 | 1:09.18 | 4:41.15 | ||||||
17 | Södertörn Damer [1996] | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:42.38 | ||||||
Karin Sahlin | 1996 | 31.67 | 1:06.95 | 1:06.95 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 30.68 | 1:05.80 | 2:12.75 | ||||||
Josefin Öster | 1997 | 33.95 | 1:14.38 | 3:27.13 | ||||||
Gerd Waldheim | 1996 | 34.81 | 1:15.25 | 4:42.38 | ||||||
18 | Spårvägen Lag 2 Flickor | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:42.88 | ||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 32.81 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 33.30 | 1:09.83 | 2:20.81 | ||||||
Erika Gardelin | 1997 | 32.69 | 1:10.12 | 3:30.93 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 33.44 | 1:11.95 | 4:42.88 | ||||||
19 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:45.46 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 31.40 | 1:06.70 | 1:06.70 | ||||||
Sandra Swahn | 1997 | 34.03 | 1:13.44 | 2:20.14 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 34.44 | 1:13.19 | 3:33.33 | ||||||
Maja Stolpe | 1996 | 34.77 | 1:12.13 | 4:45.46 | ||||||
20 | Saltsjöb Damer [1996] | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 4:51.89 | ||||||
Emilia Herlitz | 1997 | 32.83 | 1:09.70 | 1:09.70 | ||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | 35.08 | 1:14.99 | 2:24.69 | ||||||
Ida Svensson | 1997 | 35.32 | 1:14.14 | 3:38.83 | ||||||
Lovisa Bringman | 1997 | 35.03 | 1:13.06 | 4:51.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 18:56 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 58, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:26.65 | ||||||
Markus Fürst | 1996 | 29.92 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 33.14 | 1:11.85 | 2:13.67 | ||||||
Max Bergh | 1996 | 32.10 | 1:11.16 | 3:24.83 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 28.65 | 1:01.82 | 4:26.65 | ||||||
2 | Spårvägen Lag 1 Pojkar | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:33.82 | ||||||
Tobias Henriksson | 1996 | 33.45 | 1:09.30 | 1:09.30 | ||||||
Patrik Eriksson | 1996 | 35.88 | 1:17.38 | 2:26.68 | ||||||
Anton Lüning | 1996 | 31.21 | 1:08.39 | 3:35.07 | ||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 27.89 | 58.75 | 4:33.82 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar [1996] | 1996 | Täby Sim | 4:37.63 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 34.20 | 1:09.21 | 1:09.21 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 37.37 | 1:18.96 | 2:28.17 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 32.09 | 1:11.61 | 3:39.78 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 27.43 | 57.85 | 4:37.63 | ||||||
4 | Skuru Ik Herrar [1996] | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 4:40.20 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 34.74 | 1:12.40 | 1:12.40 | ||||||
Erland Ekholm | 1996 | 35.40 | 1:18.52 | 2:30.92 | ||||||
Tim Filipsson | 1996 | 30.25 | 1:07.61 | 3:38.53 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 28.84 | 1:01.67 | 4:40.20 | ||||||
5 | Södertörn Herrar [1996] | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:45.79 | ||||||
Denis Marijanovic | 1996 | 32.43 | 1:07.28 | 1:07.28 | ||||||
Andreas Persson | 1996 | 38.05 | 1:22.88 | 2:30.16 | ||||||
David Stalberg | 1996 | 32.44 | 1:11.32 | 3:41.48 | ||||||
Joel Huth | 1996 | 30.92 | 1:04.31 | 4:45.79 | ||||||
6 | Södertälje Herrar Lag 1 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:53.24 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 34.83 | 1:11.12 | 1:11.12 | ||||||
Axel Ydenius | 1997 | 40.17 | 1:26.06 | 2:37.18 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 33.50 | 1:14.58 | 3:51.76 | ||||||
Alexander Almqvist | 1996 | 28.69 | 1:01.48 | 4:53.24 | ||||||
7 | Skuru Ik Herrar 2 [1996] | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 5:03.11 | ||||||
Martin Jareman | 1996 | 35.84 | 1:14.26 | 1:14.26 | ||||||
Petter Lindberg | 1997 | 37.36 | 1:22.82 | 2:37.08 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 34.80 | 1:20.45 | 3:57.53 | ||||||
Nisse Jansson | 1997 | 31.31 | 1:05.58 | 5:03.11 | ||||||
8 | SK Neptun Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Neptun | 5:06.50 | ||||||
Victor Höglund | 1996 | 37.68 | 1:18.88 | 1:18.88 | ||||||
Marcus Gyllberg | 1997 | 41.03 | 1:29.60 | 2:48.48 | ||||||
Adel Khan | 1996 | 33.30 | 1:14.56 | 4:03.04 | ||||||
Filip Weidlitz | 1997 | 30.10 | 1:03.46 | 5:06.50 | ||||||
9 | Järfälla S Herrar [1996] | 1996 | Järfälla Simsällskap | 5:15.07 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 38.29 | 1:19.04 | 1:19.04 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 40.98 | 1:29.92 | 2:48.96 | ||||||
Oscar Olsson | 1997 | 35.90 | 1:18.25 | 4:07.21 | ||||||
Sebastian Modin | 1997 | 32.29 | 1:07.86 | 5:15.07 | ||||||
10 | Södertälje Herrar Lag 2 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 5:18.48 | ||||||
Emil Lundberg | 1997 | 39.27 | 1:20.98 | 1:20.98 | ||||||
Daniel Soume | 1996 | 43.16 | 1:32.00 | 2:52.98 | ||||||
Albin Thelin | 1997 | 34.90 | 1:19.67 | 4:12.65 | ||||||
Sebastian Enerstrand | 1996 | 30.17 | 1:05.83 | 5:18.48 | ||||||
- | Polisen Herrar [1996] | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Elias Sjöblom | 1997 | 36.45 | 1:14.55 | |||||||
- | Spårvägen Lag 2 Pojkar | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 37.41 | 1:18.25 | 1:18.25 | ||||||
Elias Höckerfelt | 1996 | 2:39.52 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 19:16 |