Results for Danske Bank Cup 2010, Esbjerg
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:55 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Grene | 2001 | 101 | 44.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 48 | 57.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | William Ohrt | 2002 | 23 | 1:12.97 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Lasse Højrup Madsen | 2002 | 18 | 1:20.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | 80 | 48.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Ole Gammeltoft | 2000 | 62 | 52.57 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | 39 | 1:01.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas H. Paulsen | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 223 | 34.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 127 | 41.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Troels D. Essendrop | 1999 | 112 | 43.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Bruun | 1999 | 99 | 45.02 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Mikkel Hansen | 1999 | 76 | 49.27 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
6 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 40 | 1:01.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Armin Sabanovic | 1999 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Grene | 1998 | 244 | 33.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 227 | 34.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Christian Kaul | 1998 | 201 | 35.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Anders Withen Krogh | 1998 | 196 | 35.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Nørholm | 1998 | 188 | 36.39 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 188 | 36.41 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Søren Bisgaard | 1998 | 159 | 38.53 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Simon Wulff Gregersen | 1998 | 122 | 42.10 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Niels Beyer | 1998 | 99 | 45.06 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 91 | 46.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | 38 | 1:01.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Thor Højrup Madsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Larsen | 1996 | 337 | 29.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Happy Kuddi | 1996 | 326 | 30.30 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | 295 | 31.35 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Rasmus Larsen | 1997 | 278 | 31.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | 273 | 32.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexander Wildenschild | 1997 | 273 | 32.15 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 258 | 32.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Bjørn Fries | 1996 | 246 | 33.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Victor Dyreborg | 1997 | 245 | 33.33 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Ohrt | 1997 | 241 | 33.53 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Esben Jepsen | 1997 | 221 | 34.49 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolaj Jyde | 1997 | 208 | 35.18 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
13 | Christian Gravgaard | 1997 | 207 | 35.25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Jesper Hansen | 1996 | 207 | 35.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Frederik Elmann | 1997 | 187 | 36.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Martin Jensen | 1997 | 183 | 36.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Kristensen | 1997 | 168 | 37.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Marcus Sönnichsen | 1997 | 162 | 38.28 | ||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kenneth Kejlstrup | 1997 | 158 | 38.57 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Jonatan Gade Holm | 1997 | 144 | 39.84 | ||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
21 | Hans Peter Gammeltoft | 1996 | 129 | 41.26 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
22 | Jacob Christensen | 1997 | 129 | 41.31 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Lucas Bruun Thomsen | 1997 | 123 | 41.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Sejdo Demirovic | 1997 | 99 | 45.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathias Bech | 1997 | 96 | 45.51 | ||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
26 | Thor Hviid-Olsen | 1996 | 70 | 50.57 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
- | Alexander Dahlgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emrah Cengic | 1997 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Dahl Vind | 1994 | 446 | 27.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Thomas Jensen | 1994 | 432 | 27.60 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 413 | 28.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 395 | 28.44 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Larsen | 1995 | 374 | 28.95 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Riisager | 1995 | 362 | 29.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 357 | 29.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Ian Cumming | 1995 | 349 | 29.64 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Kristoffer Logason | 1994 | 348 | 29.67 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Rasmus Baltsersen | 1995 | 336 | 30.00 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Anders Trab | 1995 | 323 | 30.40 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mike Nielsen | 1995 | 276 | 32.03 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bauke Keulen | 1995 | 254 | 32.96 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
14 | Preban Premathurai | 1995 | 252 | 33.01 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Gade Holm | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:55 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Grene | 2001 | 90 | 46.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 40 | 1:01.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | William Ohrt | 2002 | 25 | 1:11.41 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Lasse Højrup Madsen | 2002 | 20 | 1:16.60 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ole Gammeltoft | 2000 | 77 | 49.12 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 75 | 49.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | 40 | 1:00.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 204 | 35.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Troels D. Essendrop | 1999 | 104 | 44.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Bruun | 1999 | 73 | 49.99 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Mikkel Hansen | 1999 | 71 | 50.37 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
5 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 45 | 58.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Grene | 1998 | 248 | 33.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 246 | 33.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Withen Krogh | 1998 | 212 | 35.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Christian Kaul | 1998 | 196 | 35.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 192 | 36.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Anders Nørholm | 1998 | 189 | 36.35 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Larsen | 1996 | 350 | 29.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Happy Kuddi | 1996 | 327 | 30.29 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | 293 | 31.41 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Rasmus Larsen | 1997 | 290 | 31.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Alexander Wildenschild | 1997 | 282 | 31.82 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | 261 | 32.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Dahl Vind | 1994 | 443 | 27.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 421 | 27.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 414 | 27.99 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Jensen | 1994 | 403 | 28.24 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Christian Larsen | 1995 | 386 | 28.66 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Riisager | 1995 | 363 | 29.23 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:55 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 99 | 51.37 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Caroline Lindquist | 2001 | 90 | 53.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 85 | 54.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Gildenpfennig | 2001 | 84 | 54.27 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Iben Bak | 2001 | 68 | 58.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 58 | 1:01.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | 49 | 1:04.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Katharina Smidt | 2001 | 30 | 1:16.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 115 | 48.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Risager Seegert | 2000 | 98 | 51.61 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line Larsen | 2000 | 93 | 52.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 83 | 54.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Anida Danovic | 2000 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Gade Holm | 2000 | DNS | |||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 248 | 37.87 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Stine Knudsen | 1999 | 231 | 38.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line Nielsen | 1999 | 165 | 43.37 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine Nielsen | 1999 | 158 | 44.01 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Katrine Elmann | 1999 | 145 | 45.22 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 129 | 47.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 128 | 47.24 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Thea Stenberg Hansen | 1999 | 123 | 47.83 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Celina R. Wiis | 1999 | 103 | 50.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Line M.c. Wind | 1999 | 50 | 1:04.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | 367 | 33.22 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 262 | 37.15 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Stine Gregersen | 1998 | 237 | 38.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sandra Guldborg | 1998 | 231 | 38.77 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Dorthea Jørgensen | 1998 | 220 | 39.42 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sarah Poulsen | 1998 | 207 | 40.20 | ||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marina Nielsen | 1998 | 200 | 40.64 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
8 | Laura Lund | 1998 | 180 | 42.15 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
9 | Anni Pedersen | 1998 | 178 | 42.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Ea-Kathrine Gammeltoft | 1998 | 161 | 43.71 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
11 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 145 | 45.23 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Camilla Eriksen | 1998 | 142 | 45.58 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Sarah Aarup Jensen | 1998 | 103 | 50.77 | ||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 392 | 32.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nanna Kristensen | 1996 | 377 | 32.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Tilde Lindvig | 1996 | 368 | 33.19 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Svarer | 1997 | 362 | 33.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 347 | 33.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Katrine Larsen | 1997 | 346 | 33.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | 345 | 33.91 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Sofie Hjortshøj | 1997 | 338 | 34.13 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lea Juul Hakesberg | 1996 | 336 | 34.22 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Julie Schmidt | 1997 | 323 | 34.65 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | 321 | 34.73 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Sørensen | 1997 | 321 | 34.74 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Elmann | 1996 | 319 | 34.80 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 304 | 35.38 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 299 | 35.56 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Louise B. Larsen | 1996 | 294 | 35.77 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 290 | 35.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nadja Jensen | 1996 | 266 | 36.97 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ida Schmidt | 1997 | 245 | 38.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | 234 | 38.58 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
21 | Klara Eggers | 1997 | 234 | 38.59 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Amalie Kjærholler | 1996 | 222 | 39.30 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Nazli Sharafat-Vaziri | 1997 | 213 | 39.81 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Clara Sennels | 1997 | 212 | 39.91 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Cecilie Knudsen | 1997 | 196 | 40.94 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Malene Rasmussen | 1996 | 139 | 45.93 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Sara Hansen | 1996 | 73 | 56.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Amila Pasalic | 1997 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Cathrine Dahlgaard | 1996 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 480 | 30.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 417 | 31.83 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Frederikke Kofoed | 1995 | 413 | 31.92 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Simone Frandsen | 1995 | 407 | 32.08 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Emilie Pedersen | 1995 | 407 | 32.09 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natashia Jensen | 1994 | 399 | 32.29 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Cathrine Breinholt Juhl | 1995 | 390 | 32.56 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jiajia Wu | 1995 | 384 | 32.73 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Hermansen | 1994 | 352 | 33.69 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natasja Simonsen | 1995 | 341 | 34.03 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jessica Heick | 1995 | 238 | 38.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Anja Pedersen | 1994 | 199 | 40.75 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Victoria Andersen | 1994 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:55 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 100 | 51.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Gildenpfennig | 2001 | 82 | 54.78 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 69 | 57.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 52 | 1:03.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Caroline Lindquist | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Charlotte Bisgaard | 2001 | DSQ | Ej berør. ved 25m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Risager Seegert | 2000 | 89 | 53.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Line Larsen | 2000 | 85 | 54.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 74 | 56.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Nanette Nikolajsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | 255 | 37.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 241 | 38.21 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Josephine Nielsen | 1999 | 163 | 43.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Line Nielsen | 1999 | 162 | 43.61 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Elmann | 1999 | 162 | 43.64 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 133 | 46.54 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | 354 | 33.62 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 269 | 36.82 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Sandra Guldborg | 1998 | 260 | 37.25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Dorthea Jørgensen | 1998 | 245 | 37.99 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Stine Gregersen | 1998 | 240 | 38.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Poulsen | 1998 | DNS | |||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kristensen | 1996 | 399 | 32.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Caroline Svarer | 1997 | 387 | 32.63 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 380 | 32.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Tilde Lindvig | 1996 | 371 | 33.08 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Katrine Larsen | 1997 | 370 | 33.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 367 | 33.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 518 | 29.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emilie Pedersen | 1995 | 451 | 31.01 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Frandsen | 1995 | 435 | 31.39 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Frederikke Kofoed | 1995 | 431 | 31.47 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 425 | 31.64 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Natashia Jensen | 1994 | 417 | 31.82 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Grene | 2001 | 57 | 2:15.14 | 2:15.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
- | Andreas H. Paulsen | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 143 | 45.06 | 1:39.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Troels D. Essendrop | 1999 | 112 | 49.50 | 1:48.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 102 | 49.48 | 1:51.49 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Niels Bruun | 1999 | 70 | 56.55 | 2:06.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Henrik Lundby Pedersen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 239 | 39.68 | 1:23.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nicolai Grene | 1998 | 226 | 41.82 | 1:25.40 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Nørholm | 1998 | 161 | 42.31 | 1:35.58 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Withen Krogh | 1998 | 149 | 45.72 | 1:38.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 122 | 47.13 | 1:44.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Thor Højrup Madsen | 1998 | 90 | 52.42 | 1:56.12 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | 51 | 1:06.53 | 2:20.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Christian Kaul | 1998 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 50m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Simon Wulff Gregersen | 1998 | DSQ | Sv. på mave i ryg | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Lindquist | 2001 | 89 | 1:04.76 | 2:12.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 71 | 1:00.60 | 2:23.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella S Ryser | 2001 | 65 | 1:14.55 | 2:27.39 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Emilie Gildenpfennig | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 174 | 50.56 | 1:46.28 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
2 | Juliane Eggers | 2000 | 145 | 53.85 | 1:52.92 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Line Larsen | 2000 | 74 | 1:07.28 | 2:21.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | 195 | 45.61 | 1:42.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 159 | 51.04 | 1:49.60 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Line Nielsen | 1999 | 153 | 51.12 | 1:50.95 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Elmann | 1999 | 144 | 51.35 | 1:53.21 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | 315 | 40.09 | 1:27.26 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 265 | 42.37 | 1:32.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Dorthea Jørgensen | 1998 | 246 | 44.81 | 1:34.75 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Stine Gregersen | 1998 | 215 | 49.19 | 1:39.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 214 | 47.63 | 1:39.23 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Julie Nielsen | 1998 | 195 | 50.50 | 1:42.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Christine Larsen | 1998 | 175 | 52.63 | 1:46.10 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 5, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Larsen | 1996 | 377 | 32.44 | 1:13.47 | 1:59.47 | 2:36.60 | |||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Alexander Wildenschild | 1997 | 288 | 38.62 | 1:21.31 | 2:13.83 | 2:51.40 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Larsen | 1997 | 273 | 38.73 | 1:22.71 | 2:15.23 | 2:54.48 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 194 | 45.26 | 1:34.78 | 2:34.59 | 3:15.30 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Hansen | 1996 | 162 | 51.69 | 1:45.31 | 2:41.39 | 3:27.65 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Marcus S. Ryser | 1997 | 103 | 59.74 | 2:03.27 | 3:06.61 | 4:01.66 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Sejdo Demirovic | 1997 | 94 | 58.58 | 2:02.90 | 3:16.02 | 4:08.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Dahl Vind | 1994 | 392 | 31.97 | 1:11.82 | 2:00.40 | 2:34.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 364 | 33.78 | 1:14.41 | 2:01.30 | 2:38.50 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Christian Larsen | 1995 | 327 | 36.26 | 1:16.10 | 2:05.98 | 2:44.21 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ian Cumming | 1995 | 297 | 37.60 | 1:18.84 | 2:12.66 | 2:49.54 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | 246 | 44.22 | 1:27.88 | 2:18.16 | 3:00.45 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Bauke Keulen | 1995 | 196 | 43.19 | 1:29.80 | 2:29.14 | 3:14.75 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stefan Popplewel | 1994 | 179 | 42.11 | 1:36.64 | 2:35.77 | 3:20.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Larsen | 1997 | 385 | 39.26 | 1:25.49 | 2:13.52 | 2:55.10 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Josephine Sørensen | 1996 | 368 | 41.88 | 1:26.52 | 2:18.99 | 2:57.83 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 354 | 40.59 | 1:29.45 | 2:19.91 | 3:00.00 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Julie Schmidt | 1997 | 349 | 42.66 | 1:30.97 | 2:21.03 | 3:00.87 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Caroline Svarer | 1997 | 329 | 44.27 | 1:32.09 | 2:26.03 | 3:04.47 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 315 | 42.07 | 1:32.01 | 2:24.27 | 3:07.24 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 290 | 38.94 | 1:27.41 | 2:28.56 | 3:12.42 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Sofie Hjortshøj | 1997 | 264 | 45.93 | 1:37.03 | 2:32.73 | 3:18.64 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nadja Jensen | 1996 | 252 | 49.23 | 1:44.29 | 2:37.32 | 3:21.72 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise B. Larsen | 1996 | 241 | 44.03 | 1:32.93 | 2:37.49 | 3:24.60 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Christensen | 1996 | 239 | 47.03 | 1:39.09 | 2:42.44 | 3:25.29 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Knudsen | 1997 | 220 | 50.00 | 1:44.13 | 2:40.27 | 3:30.96 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Ida Schmidt | 1997 | 216 | 51.51 | 1:46.41 | 2:45.09 | 3:32.23 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klara Eggers | 1997 | 173 | 55.70 | 1:58.46 | 2:53.36 | 3:48.51 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 170 | 51.18 | 1:46.88 | 2:59.55 | 3:50.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Enida Sabanovic | 1996 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Amalie Kjærholler | 1996 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Lea Juul Hakesberg | 1996 | DSQ | Indsv. på mave i ryg | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Tilde Lindvig | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Pedersen | 1995 | 438 | 35.58 | 1:19.83 | 2:09.51 | 2:47.71 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 429 | 41.57 | 1:24.69 | 2:11.28 | 2:48.93 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 393 | 36.62 | 1:21.36 | 2:16.19 | 2:53.85 | |||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Shiva Leisner | 1995 | 318 | 41.97 | 1:29.36 | 2:24.70 | 3:06.68 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Natasja Simonsen | 1995 | 297 | 45.21 | 1:37.10 | 2:25.45 | 3:11.02 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lundby Pedersen | 1999 | 61 | 1:01.42 | 2:07.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Niels Bruun | 1999 | DSQ | Sv. på mave v 20m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | DSQ | Sv. på mave v 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 206 | 41.54 | 1:24.61 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Kaul | 1998 | 162 | 47.24 | 1:31.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Søren Bisgaard | 1998 | 144 | 46.71 | 1:35.29 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Anders Withen Krogh | 1998 | 136 | 48.49 | 1:37.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 128 | 48.05 | 1:39.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Simon Wulff Gregersen | 1998 | 91 | 52.91 | 1:51.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thor Højrup Madsen | 1998 | 75 | 57.15 | 1:58.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Niels Beyer | 1998 | 52 | 1:03.44 | 2:13.96 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 48 | 1:04.80 | 2:17.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Danielsen | 1996 | 310 | 35.93 | 1:13.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Alexander Wildenschild | 1997 | 242 | 39.42 | 1:20.18 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Ohrt | 1997 | 235 | 39.44 | 1:20.90 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Rasmus Larsen | 1997 | 205 | 41.94 | 1:24.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Bjørn Fries | 1996 | 190 | 42.76 | 1:26.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 176 | 43.61 | 1:29.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | 163 | 42.94 | 1:31.43 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Elmann | 1997 | 145 | 47.85 | 1:35.18 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Martin Jensen | 1997 | 119 | 50.31 | 1:41.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Kristensen | 1997 | 107 | 1:45.18 | 1:45.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Bruun Thomsen | 1997 | 70 | 56.12 | 2:00.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Hans Peter Gammeltoft | 1996 | 66 | 57.89 | 2:03.43 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
13 | Thor Hviid-Olsen | 1996 | 63 | 59.95 | 2:05.28 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
- | Alexander Dahlgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Christian Gravgaard | 1997 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Jensen | 1994 | 351 | 33.94 | 1:10.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 335 | 34.59 | 1:11.92 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 322 | 35.81 | 1:12.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Christian Larsen | 1995 | 297 | 36.80 | 1:14.89 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bauke Keulen | 1995 | 233 | 1:21.23 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Riisager | 1995 | 210 | 41.98 | 1:24.09 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 96 | 59.82 | 2:04.42 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Isabella S Ryser | 2001 | 67 | 1:11.53 | 2:20.54 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 119 | 55.62 | 1:55.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 112 | 57.32 | 1:58.29 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 112 | 54.87 | 1:58.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Juliane Eggers | 2000 | DSQ | Unsv. på mave 25m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 184 | 49.79 | 1:40.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Line Nielsen | 1999 | 133 | 54.36 | 1:51.48 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Celina R. Wiis | 1999 | 88 | 59.48 | 2:08.16 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | 259 | 43.57 | 1:29.43 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | 229 | 45.19 | 1:33.15 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 102 | 56.13 | 2:01.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Eriksen | 1998 | DSQ | Sv. på mave v 50m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kristensen | 1996 | 416 | 37.09 | 1:16.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 290 | 42.24 | 1:26.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Elmann | 1996 | 277 | 42.69 | 1:27.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Josephine Sørensen | 1996 | 277 | 43.10 | 1:27.44 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | 276 | 42.17 | 1:27.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1997 | 241 | 1:31.56 | 1:31.56 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 235 | 44.95 | 1:32.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Charlotte Nielsen | 1996 | 226 | 45.40 | 1:33.48 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Amalie Kjærholler | 1996 | 220 | 1:34.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Louise B. Larsen | 1996 | 217 | 44.87 | 1:34.79 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nazli Sharafat-Vaziri | 1997 | 198 | 47.86 | 1:37.75 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Ida Schmidt | 1997 | 187 | 48.83 | 1:39.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | 182 | 49.69 | 1:40.48 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Katrine Christensen | 1996 | 180 | 49.54 | 1:40.99 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 171 | 1:42.69 | 1:42.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara Hansen | 1996 | 67 | 1:07.32 | 2:20.53 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Amila Pasalic | 1997 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Cathrine Dahlgaard | 1996 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Malene Rasmussen | 1996 | DNF | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Camille Møller-Sørensen | 1996 | DSQ | Crawl arm før vend | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Beyer | 1995 | 384 | 38.40 | 1:18.36 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilie Pedersen | 1995 | 348 | 39.67 | 1:21.02 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Frandsen | 1995 | 345 | 39.63 | 1:21.20 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Ane Jepsen | 1995 | 313 | 40.35 | 1:23.87 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natashia Jensen | 1994 | 305 | 40.43 | 1:24.68 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Frederikke Kofoed | 1995 | 284 | 1:26.66 | 1:26.66 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Ninna Frydendal | 1995 | 243 | 44.47 | 1:31.31 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sarah Hermansen | 1994 | 229 | 44.92 | 1:33.13 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Andersen | 1994 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Anna Vad Iversen | 1994 | DSQ | Sv. på mave v 25m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Jessica Heick | 1995 | DSQ | Eks. armt. vend 25m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 125 | 45.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 217 | 37.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nicolai Grene | 1998 | 166 | 40.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Nørholm | 1998 | 142 | 43.14 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 91 | 49.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Henrik Schou | 1998 | 80 | 52.17 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Thor Højrup Madsen | 1998 | 63 | 56.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Anders Withen Krogh | 1998 | DSQ | Indslag med 1 h. | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 92 | 56.19 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 71 | 1:01.20 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | 144 | 48.35 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Line Nielsen | 1999 | 99 | 54.88 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thea Stenberg Hansen | 1999 | 47 | 1:10.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 259 | 39.78 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Dorthea Jørgensen | 1998 | 206 | 42.95 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Sandra Guldborg | 1998 | 175 | 45.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Christine Larsen | 1998 | 102 | 54.34 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Stine Gregersen | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Happy Kuddi | 1996 | 251 | 34.71 | 1:18.94 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Wildenschild | 1997 | 201 | 39.50 | 1:25.06 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Esben Jepsen | 1997 | 128 | 43.97 | 1:38.79 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Dyreborg | 1997 | 126 | 44.34 | 1:39.33 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 111 | 48.63 | 1:43.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sejdo Demirovic | 1997 | 58 | 58.03 | 2:08.76 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Jensen | 1994 | 407 | 31.81 | 1:07.24 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 398 | 31.66 | 1:07.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 285 | 34.63 | 1:15.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Stefan Popplewel | 1994 | 128 | 42.74 | 1:38.71 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 12, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 528 | 32.73 | 1:09.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Natashia Jensen | 1994 | 442 | 34.83 | 1:13.96 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Emilie Pedersen | 1995 | 350 | 36.51 | 1:19.91 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 338 | 37.36 | 1:20.88 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Cathrine Breinholt Juhl | 1995 | 253 | 39.48 | 1:29.02 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Shiva Leisner | 1995 | 212 | 43.71 | 1:34.47 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ane Jepsen | 1995 | 164 | 46.15 | 1:42.81 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kristensen | 1996 | 341 | 36.90 | 1:20.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 237 | 43.23 | 1:30.99 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 236 | 41.63 | 1:31.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 205 | 43.81 | 1:35.45 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Amalie Fisker Sørensen | 1997 | 145 | 46.75 | 1:47.21 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Knudsen | 1997 | 141 | 51.27 | 1:48.16 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Felicia Hjernø | 1996 | 112 | 50.62 | 1:56.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 86 | 57.40 | 2:07.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Grene | 2001 | 87 | 48.43 | 1:43.93 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | 68 | 51.47 | 1:52.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Thomas Kristensen | 2000 | 34 | 1:06.71 | 2:21.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 187 | 37.20 | 1:20.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jeppe Kehlet | 1999 | 141 | 41.47 | 1:28.39 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 116 | 44.90 | 1:34.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 100 | 44.67 | 1:39.17 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Troels D. Essendrop | 1999 | 99 | 48.27 | 1:39.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Bruun | 1999 | 60 | 52.20 | 1:57.93 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 29 | 1:07.72 | 2:29.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Armin Sabanovic | 1999 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Grene | 1998 | 249 | 34.80 | 1:13.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 246 | 35.78 | 1:13.43 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Withen Krogh | 1998 | 190 | 39.19 | 1:20.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Christian Kaul | 1998 | 185 | 39.44 | 1:20.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 160 | 39.96 | 1:24.82 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Søren Bisgaard | 1998 | 131 | 42.27 | 1:30.71 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Peter Krogh Frausing | 1998 | 126 | 44.18 | 1:31.90 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Henrik Schou | 1998 | 122 | 44.74 | 1:32.85 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Thor Højrup Madsen | 1998 | 94 | 46.48 | 1:41.36 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 74 | 48.73 | 1:49.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Niels Beyer | 1998 | 69 | 50.50 | 1:52.11 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Larsen | 1996 | 350 | 32.13 | 1:05.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Happy Kuddi | 1996 | 315 | 32.34 | 1:07.66 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | 314 | 32.65 | 1:07.74 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Rasmus Larsen | 1997 | 284 | 33.38 | 1:10.05 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Bjørn Fries | 1996 | 253 | 35.29 | 1:12.84 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Esben Jepsen | 1997 | 249 | 35.61 | 1:13.15 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 218 | 36.48 | 1:16.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Hansen | 1996 | 208 | 36.56 | 1:17.76 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Victor Dyreborg | 1997 | 207 | 36.07 | 1:17.79 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicolaj Jyde | 1997 | 192 | 39.36 | 1:19.78 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
11 | Frederik Elmann | 1997 | 158 | 42.08 | 1:25.16 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Rasmus Kristensen | 1997 | 148 | 41.21 | 1:27.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kenneth Kejlstrup | 1997 | 134 | 41.92 | 1:30.01 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Jacob Christensen | 1997 | 130 | 43.16 | 1:30.81 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Marcus Sönnichsen | 1997 | 129 | 41.57 | 1:31.17 | |||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonatan Gade Holm | 1997 | 125 | 42.31 | 1:32.02 | |||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lucas Bruun Thomsen | 1997 | 98 | 45.26 | 1:39.81 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Sejdo Demirovic | 1997 | 97 | 48.52 | 1:40.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathias Bech | 1997 | 68 | 51.12 | 1:52.69 | |||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Dahlgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emrah Cengic | 1997 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Dahl Vind | 1994 | 454 | 28.66 | 59.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 415 | 29.44 | 1:01.73 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Jensen | 1994 | 414 | 28.77 | 1:01.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Christian Larsen | 1995 | 356 | 31.07 | 1:04.96 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ian Cumming | 1995 | 347 | 32.16 | 1:05.49 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Kristoffer Logason | 1994 | 347 | 32.07 | 1:05.49 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Anders Trab | 1995 | 328 | 32.10 | 1:06.76 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Baltsersen | 1995 | 328 | 31.96 | 1:06.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 322 | 32.17 | 1:07.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Preban Premathurai | 1995 | 209 | 36.11 | 1:17.54 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Bauke Keulen | 1995 | 164 | 40.35 | 1:24.06 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Gade Holm | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 89 | 54.06 | 1:57.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 129 | 48.33 | 1:43.41 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 112 | 48.80 | 1:48.24 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Juliane Eggers | 2000 | 112 | 49.37 | 1:48.41 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 105 | 52.59 | 1:50.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Katrine Risager Seegert | 2000 | 97 | 53.56 | 1:53.57 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Anida Danovic | 2000 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 232 | 39.72 | 1:24.97 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 185 | 44.00 | 1:31.56 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Katrine Elmann | 1999 | 145 | 45.94 | 1:39.38 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Josephine Nielsen | 1999 | 134 | 48.44 | 1:42.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 120 | 51.10 | 1:45.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Line Nielsen | 1999 | 119 | 48.52 | 1:46.09 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Stenberg Hansen | 1999 | 98 | 53.66 | 1:53.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Celina R. Wiis | 1999 | 94 | 53.13 | 1:54.87 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | 303 | 36.89 | 1:17.72 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Sandra Guldborg | 1998 | 265 | 39.29 | 1:21.28 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Stine Gregersen | 1998 | 232 | 41.60 | 1:24.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Nielsen | 1998 | 229 | 41.11 | 1:25.27 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 209 | 42.24 | 1:27.92 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Marina Nielsen | 1998 | 206 | 41.66 | 1:28.35 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
7 | Christine Larsen | 1998 | 196 | 41.62 | 1:29.90 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Anni Pedersen | 1998 | 170 | 45.75 | 1:34.29 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Laura Lund | 1998 | 143 | 43.05 | 1:39.74 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
10 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 134 | 47.68 | 1:41.97 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 405 | 34.28 | 1:10.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nanna Kristensen | 1996 | 403 | 33.73 | 1:10.69 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Josephine Sørensen | 1996 | 399 | 34.29 | 1:10.90 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Svarer | 1997 | 375 | 34.82 | 1:12.39 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Katrine Larsen | 1997 | 339 | 36.22 | 1:14.85 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 338 | 35.98 | 1:14.93 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | 331 | 36.22 | 1:15.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Charlotte Nielsen | 1996 | 322 | 36.93 | 1:16.18 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Julie Schmidt | 1997 | 321 | 36.45 | 1:16.21 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | 314 | 36.19 | 1:16.77 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 314 | 37.20 | 1:16.82 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Sørensen | 1997 | 281 | 37.42 | 1:19.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 280 | 38.64 | 1:19.81 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Louise B. Larsen | 1996 | 271 | 37.47 | 1:20.71 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Christensen | 1996 | 262 | 39.33 | 1:21.55 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 229 | 39.16 | 1:25.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Kjærholler | 1996 | 207 | 42.62 | 1:28.21 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Clara Sennels | 1997 | 204 | 41.02 | 1:28.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Ida Schmidt | 1997 | 197 | 44.14 | 1:29.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nazli Sharafat-Vaziri | 1997 | 193 | 44.26 | 1:30.36 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Cecilie Knudsen | 1997 | 172 | 44.87 | 1:33.86 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
22 | Sara Hansen | 1996 | 59 | 1:02.46 | 2:13.95 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Cathrine Dahlgaard | 1996 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Enida Sabanovic | 1996 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Line Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 510 | 31.63 | 1:05.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frederikke Kofoed | 1995 | 459 | 32.41 | 1:07.66 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 415 | 33.77 | 1:09.97 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone Frandsen | 1995 | 406 | 34.16 | 1:10.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Natashia Jensen | 1994 | 382 | 1:11.94 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Cathrine Breinholt Juhl | 1995 | 372 | 35.48 | 1:12.61 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 369 | 33.77 | 1:12.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Jiajia Wu | 1995 | 350 | 34.47 | 1:14.04 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ninna Frydendal | 1995 | 339 | 35.57 | 1:14.90 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jessica Heick | 1995 | 215 | 41.13 | 1:27.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Anja Pedersen | 1994 | 196 | 43.84 | 1:29.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Victoria Andersen | 1994 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 74 | 1:02.96 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | 35 | 1:20.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Højrup Madsen | 2002 | 14 | 1:48.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
- | Andreas H. Paulsen | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Thomas Kristensen | 2000 | DSQ | Går på bund v. 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Lindquist | 2001 | 116 | 1:01.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Isabella S Ryser | 2001 | 108 | 1:02.90 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Emilie Gildenpfennig | 2001 | 55 | 1:18.70 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katharina Smidt | 2001 | 40 | 1:27.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emma Sandberg Andersen | 2001 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Julie Gadgaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | DSQ | Assym. armtag 25m | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 170 | 54.06 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 168 | 54.33 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 114 | 1:01.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Line Larsen | 2000 | 52 | 1:20.39 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 142 | 51.19 | 1:50.33 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jeppe Kehlet | 1999 | 99 | 58.10 | 2:04.29 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Troels D. Essendrop | 1999 | 94 | 1:01.81 | 2:06.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 80 | 1:04.02 | 2:13.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Grene | 1998 | 230 | 45.06 | 1:33.92 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 201 | 47.85 | 1:38.22 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Nørholm | 1998 | 138 | 50.79 | 1:51.34 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 131 | 53.63 | 1:53.43 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Peter Krogh Frausing | 1998 | 129 | 55.04 | 1:53.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Henrik Schou | 1998 | 120 | 57.26 | 1:56.79 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Christian Falck | 1998 | 98 | 58.83 | 2:04.69 | |||||
Ringkøbing Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thor Højrup Madsen | 1998 | 74 | 1:04.14 | 2:17.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | 55 | 1:13.08 | 2:31.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Simon Wulff Gregersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Larsen | 1996 | 347 | 39.28 | 1:21.95 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Happy Kuddi | 1996 | 301 | 41.32 | 1:25.90 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | 268 | 42.53 | 1:29.31 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Anders Bjørn Fries | 1996 | 267 | 43.00 | 1:29.43 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Alexander Ohrt | 1997 | 220 | 45.86 | 1:35.36 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Jesper Hansen | 1996 | 166 | 49.62 | 1:44.71 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Jensen | 1997 | 146 | 51.46 | 1:49.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Kristensen | 1997 | 114 | 56.27 | 1:58.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus S. Ryser | 1997 | 104 | 58.42 | 2:02.59 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Thor Hviid-Olsen | 1996 | 103 | 2:02.97 | 2:02.97 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
11 | Kenneth Kejlstrup | 1997 | 99 | 57.29 | 2:04.60 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Alexander Dahlgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Christian Gravgaard | 1997 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emrah Cengic | 1997 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Bruun Thomsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Nicolaj Jyde | 1997 | DSQ | Armtag føres bag hof | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Riisager | 1995 | 333 | 39.15 | 1:23.06 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 316 | 39.94 | 1:24.49 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mike Nielsen | 1995 | 309 | 39.18 | 1:25.17 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Baltsersen | 1995 | 303 | 40.77 | 1:25.67 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Christian Larsen | 1995 | 284 | 41.26 | 1:27.52 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | 260 | 42.96 | 1:30.22 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Preban Premathurai | 1995 | 218 | 43.78 | 1:35.70 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Ian Cumming | 1995 | DSQ | Crawlben ved 25m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 204 | 52.36 | 1:49.96 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 180 | 54.34 | 1:54.58 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 159 | 55.20 | 1:59.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Josephine Nielsen | 1999 | 135 | 59.11 | 2:06.26 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Celina R. Wiis | 1999 | 129 | 1:00.60 | 2:08.19 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 125 | 1:04.39 | 2:09.46 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Line M.c. Wind | 1999 | 122 | 1:02.79 | 2:10.31 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Thea Stenberg Hansen | 1999 | 102 | 1:05.62 | 2:18.60 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dorthea Jørgensen | 1998 | 229 | 51.07 | 1:45.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Marina Nielsen | 1998 | 210 | 51.53 | 1:48.82 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
3 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 203 | 51.83 | 1:50.18 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 186 | 55.51 | 1:53.37 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Anni Pedersen | 1998 | 171 | 55.82 | 1:56.65 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Christine Larsen | 1998 | 159 | 55.88 | 1:59.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | 152 | 57.53 | 2:01.35 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Ea-Kathrine Gammeltoft | 1998 | 139 | 56.86 | 2:04.87 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
9 | Laura Lund | 1998 | 123 | 59.30 | 2:10.28 | |||||
Nørre Nebel | ||||||||||
10 | Camilla Eriksen | 1998 | 99 | 1:05.55 | 2:19.90 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | 373 | 43.55 | 1:29.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 347 | 43.54 | 1:32.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 347 | 45.38 | 1:32.13 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Lea Juul Hakesberg | 1996 | 342 | 44.49 | 1:32.54 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Josephine Sørensen | 1996 | 308 | 45.98 | 1:35.87 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadja Jensen | 1996 | 296 | 46.57 | 1:37.12 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Svarer | 1997 | 278 | 48.51 | 1:39.15 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Felicia Hjernø | 1996 | 263 | 49.88 | 1:40.95 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Klara Eggers | 1997 | 246 | 48.23 | 1:43.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Knudsen | 1997 | 244 | 49.47 | 1:43.54 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Ida Schmidt | 1997 | 225 | 51.41 | 1:46.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Elmann | 1996 | 225 | 50.72 | 1:46.35 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Clara Sennels | 1997 | 191 | 52.62 | 1:52.43 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Katrine Larsen | 1997 | 43.76 | 1:31.20 | EXTRA | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Amila Pasalic | 1997 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Malene Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 439 | 40.75 | 1:25.16 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natasja Simonsen | 1995 | 421 | 40.68 | 1:26.31 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jiajia Wu | 1995 | 389 | 41.23 | 1:28.61 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Beyer | 1995 | 363 | 43.80 | 1:30.74 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sarah Hermansen | 1994 | 276 | 47.65 | 1:39.44 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ane Jepsen | 1995 | 233 | 49.87 | 1:45.19 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Vad Iversen | 1994 | 187 | 54.75 | 1:53.14 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jessica Heick | 1995 | 184 | 54.41 | 1:53.82 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Anja Pedersen | 1994 | 171 | 55.72 | 1:56.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Victoria Andersen | 1994 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Grene | 2001 | 46 | 1:04.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 43 | 1:06.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Højrup Madsen | 2002 | 35 | 1:10.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ole Gammeltoft | 2000 | 81 | 53.60 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 54 | 1:01.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | 40 | 1:07.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas H. Paulsen | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 155 | 43.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jeppe Kehlet | 1999 | 121 | 46.93 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hansen | 1999 | 46 | 1:04.50 | ||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
4 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 31 | 1:14.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Henrik Lundby Pedersen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 132 | 52.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 107 | 56.05 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 82 | 1:01.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katharina Smidt | 2001 | 75 | 1:03.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emilie Gildenpfennig | 2001 | 66 | 1:06.06 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 41 | 1:17.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emma Sandberg Andersen | 2001 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 123 | 53.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Risager Seegert | 2000 | 107 | 56.22 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 91 | 59.16 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Line Larsen | 2000 | 86 | 1:00.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | 243 | 42.72 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Josephine Nielsen | 1999 | 171 | 48.05 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 149 | 50.25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Katrine Elmann | 1999 | 136 | 51.76 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Line Nielsen | 1999 | 134 | 52.13 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Stenberg Hansen | 1999 | 93 | 58.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Line M.c. Wind | 1999 | 54 | 1:10.30 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Grene | 1998 | 259 | 36.44 | 1:17.61 | 1:59.98 | 2:40.24 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 249 | 37.86 | 1:19.39 | 2:00.90 | 2:42.41 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Withen Krogh | 1998 | 212 | 39.96 | 1:24.54 | 2:10.39 | 2:51.45 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Christian Kaul | 1998 | 211 | 41.03 | 1:25.74 | 2:10.91 | 2:51.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Peter Krogh Frausing | 1998 | 135 | 43.98 | 1:35.78 | 2:28.59 | 3:19.21 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Søren Bisgaard | 1998 | 135 | 43.61 | 1:34.35 | 2:26.64 | 3:19.26 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Henrik Schou | 1998 | 130 | 44.11 | 1:35.60 | 2:30.44 | 3:21.50 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Thor Højrup Madsen | 1998 | DSQ | Går på bund ved 75m | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 307 | 34.44 | 1:13.97 | 1:53.37 | 2:31.43 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Alexander Ohrt | 1997 | 270 | 35.47 | 1:16.58 | 1:58.31 | 2:37.98 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Esben Jepsen | 1997 | 265 | 37.14 | 1:18.05 | 2:00.16 | 2:39.08 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Bjørn Fries | 1996 | 264 | 36.14 | 1:16.93 | 1:59.77 | 2:39.26 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 241 | 38.50 | 1:20.54 | 2:03.39 | 2:44.14 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | 216 | 38.97 | 1:23.83 | 2:09.58 | 2:50.34 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jesper Hansen | 1996 | 180 | 41.44 | 1:28.63 | 2:16.02 | 3:01.04 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Frederik Elmann | 1997 | 152 | 46.28 | 1:38.13 | 2:28.94 | 3:11.52 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Rasmus Kristensen | 1997 | 145 | 44.16 | 1:35.51 | 3:14.49 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kenneth Kejlstrup | 1997 | 130 | 43.74 | 1:34.91 | 2:29.25 | 3:21.89 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Jacob Christensen | 1997 | 126 | 45.16 | 1:37.36 | 2:31.11 | 3:23.89 | |||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Marcus S. Ryser | 1997 | 94 | 49.77 | 1:49.22 | 2:50.77 | 3:44.90 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Alexander Dahlgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Dahl Vind | 1994 | 423 | 30.50 | 1:04.74 | 1:40.85 | 2:16.08 | |||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 398 | 30.83 | 1:05.63 | 1:43.30 | 2:18.89 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ian Cumming | 1995 | 381 | 33.14 | 1:09.34 | 1:45.97 | 2:20.90 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Kristoffer Logason | 1994 | 336 | 33.25 | 1:10.30 | 1:49.05 | 2:26.90 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 317 | 33.60 | 1:11.63 | 1:51.56 | 2:29.83 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Anders Trab | 1995 | 299 | 35.36 | 1:14.65 | 1:54.52 | 2:32.79 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | 264 | 34.57 | 1:14.64 | 1:57.06 | 2:39.15 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stefan Popplewel | 1994 | 213 | 39.80 | 1:23.81 | 2:09.76 | 2:51.02 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Preban Premathurai | 1995 | 187 | 40.27 | 2:13.46 | 2:58.58 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | 349 | 37.72 | 1:18.67 | 1:59.91 | 2:41.14 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Sandra Guldborg | 1998 | 281 | 39.90 | 1:23.78 | 2:09.40 | 2:53.19 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 279 | 39.17 | 1:23.54 | 2:09.75 | 2:53.64 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Julie Nielsen | 1998 | 225 | 43.39 | 1:32.02 | 2:21.48 | 3:06.54 | |||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Stine Gregersen | 1998 | 225 | 43.62 | 1:31.36 | 2:20.93 | 3:06.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | 214 | 40.71 | 1:29.17 | 2:20.56 | 3:09.79 | |||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 172 | 44.59 | 1:37.89 | 2:32.95 | 3:24.26 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 133 | 50.65 | 1:46.85 | 2:44.06 | 3:42.24 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 128 | 48.82 | 1:48.62 | 2:48.45 | 3:45.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Eriksen | 1998 | 110 | 51.92 | 1:53.32 | 2:56.43 | 3:56.65 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kristensen | 1996 | 439 | 34.66 | 1:13.13 | 1:50.97 | 2:29.36 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 387 | 36.35 | 1:16.22 | 1:57.24 | 2:35.78 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Schmidt | 1997 | 371 | 36.84 | 1:17.48 | 1:59.01 | 2:37.91 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Katrine Larsen | 1997 | 335 | 38.19 | 1:19.75 | 2:01.83 | 2:43.34 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 335 | 37.73 | 1:19.47 | 2:02.10 | 2:43.41 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Tilde Lindvig | 1996 | 330 | 36.81 | 1:18.63 | 2:02.23 | 2:44.19 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julie Elmann | 1996 | 315 | 39.18 | 1:22.00 | 2:05.63 | 2:46.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Lea Juul Hakesberg | 1996 | 298 | 38.44 | 1:20.42 | 2:04.72 | 2:49.89 | |||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Sofie Hjortshøj | 1997 | 274 | 39.65 | 1:24.30 | 2:11.45 | 2:54.76 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Katrine Christensen | 1996 | 252 | 41.36 | 1:27.80 | 2:16.05 | 2:59.59 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nadja Jensen | 1996 | 225 | 41.67 | 1:29.22 | 2:18.27 | 3:06.56 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Felicia Hjernø | 1996 | 223 | 41.36 | 1:29.57 | 2:19.32 | 3:07.08 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | 207 | 43.19 | 1:33.12 | 2:23.91 | 3:11.73 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ida Schmidt | 1997 | 202 | 44.92 | 1:35.10 | 3:13.51 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 176 | 44.63 | 1:37.16 | 2:31.68 | 3:22.39 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Enida Sabanovic | 1996 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 527 | 32.65 | 1:08.32 | 1:44.48 | 2:20.50 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frederikke Kofoed | 1995 | 454 | 33.89 | 1:11.06 | 1:49.72 | 2:27.66 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 449 | 34.16 | 1:12.06 | 1:50.91 | 2:28.19 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 437 | 34.57 | 1:12.11 | 1:51.28 | 2:29.59 | |||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Sarah Hermansen | 1994 | 389 | 36.37 | 1:16.05 | 1:56.22 | 2:35.49 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Beyer | 1995 | 377 | 36.40 | 1:16.88 | 1:58.75 | 2:37.05 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Shiva Leisner | 1995 | 335 | 37.57 | 1:18.53 | 2:01.21 | 2:43.36 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ninna Frydendal | 1995 | 281 | 38.92 | 1:22.91 | 2:08.85 | 2:53.23 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Vad Iversen | 1994 | 151 | 47.31 | 1:41.62 | 2:38.03 | 3:32.89 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 25, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Deltaboys | 1999 | 3:06.25 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Niels Bruun | 1999 | 48.90 | 48.90 | |||||||
Charlotte Bisgaard | 2001 | 54.14 | 1:43.04 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 42.82 | 2:25.86 | |||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 40.39 | 3:06.25 | |||||||
2 | Nyborg Mix 1 | 1999 | 3:08.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 52.43 | 1:36.62 | |||||||
Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 57.18 | 2:33.80 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 34.29 | 3:08.09 | |||||||
3 | Wes Talent 3 Mix | 1999 | 3:18.82 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Jakob Grene | 2001 | 49.66 | 49.66 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 57.26 | 1:46.92 | |||||||
Thea Stenberg Hansen | 1999 | 49.20 | 2:36.12 | |||||||
Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 42.70 | 3:18.82 | |||||||
- | Kolding Drenge | 1999 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Thomas Jensen | 1994 | |||||||||
Rasmus Baltsersen | 1995 | |||||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | |||||||||
Johannes Larsen | 1996 | DNS | ||||||||
- | Osk Dreamteam 2 | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Victor Dyreborg | 1997 | |||||||||
Peter Krogh Frausing | 1998 | |||||||||
Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | |||||||||
Stefan Popplewel | 1994 | DNS | ||||||||
- | Wes Talent 1 Mix | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oliver Christensen | 2000 | |||||||||
Lasse Højrup Madsen | 2002 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | |||||||||
Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | DNS | ||||||||
- | Wes Talent 4 Mix | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:00 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 26, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Deltagirls | 1999 | 123 | 3:17.04 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 39.42 | 39.42 | |||||||
Charlotte Bisgaard | 2001 | 42.34 | 1:21.76 | |||||||
Isabella S Ryser | 2001 | 1:12.80 | 2:34.56 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 42.48 | 3:17.04 | |||||||
2 | Wes Talent 2 Piger | 1999 | 82 | 3:45.33 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Line Larsen | 2000 | 57.18 | 57.18 | |||||||
Caroline Lindquist | 2001 | 1:00.03 | 1:57.21 | |||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 47.72 | 2:44.93 | |||||||
Camilla Heide Nielsen | 2000 | 1:00.40 | 3:45.33 | |||||||
- | Frem Dreamteam | 1999 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Osk Dreamteam 1 | 1999 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Kolding Piger | 1999 | DSQ | Svømmer 3&4 årg. 98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:00 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:58 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 27, 4X50m Medley Mix, Finaler 12 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kolding Drenge | 1994 | 2:14.60 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 37.83 | 1:13.23 | |||||||
Thomas Jensen | 1994 | 32.69 | 1:45.92 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 28.68 | 2:14.60 | |||||||
2 | Vejens Herrer | 1995 | 2:17.57 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Anders Kjær Pedersen | 1995 | 38.37 | 1:15.95 | |||||||
Happy Kuddi | 1996 | 32.90 | 1:48.85 | |||||||
Mads Riisager | 1995 | 28.72 | 2:17.57 | |||||||
3 | Varde Mix 2 | 1994 | 2:22.64 | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Christian Larsen | 1995 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Mike Nielsen | 1995 | 37.88 | 1:12.57 | |||||||
Cathrine Breinholt Juhl | 1995 | 37.52 | 1:50.09 | |||||||
Bauke Keulen | 1995 | 32.55 | 2:22.64 | |||||||
4 | Tommerup Supermix | 1994 | 2:25.53 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Anne Beyer | 1995 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Natasja Simonsen | 1995 | 40.70 | 1:17.38 | |||||||
Anders Trab | 1995 | 35.34 | 1:52.72 | |||||||
Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | 32.81 | 2:25.53 | |||||||
5 | Wes1-1 | 1994 | 2:27.08 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 41.78 | 1:21.78 | |||||||
Nikolaj Ljørring | 1995 | 32.10 | 1:53.88 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 33.20 | 2:27.08 | |||||||
6 | Wes1-2 | 1994 | 2:35.86 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Anders Bjørn Fries | 1996 | 41.24 | 1:21.78 | |||||||
Kirstine Theilgaard | 1997 | 40.29 | 2:02.07 | |||||||
Jesper Hansen | 1996 | 33.79 | 2:35.86 | |||||||
7 | Osk Dreamteam 2 | 1994 | 2:57.82 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Peter Krogh Frausing | 1998 | 54.52 | 1:39.39 | |||||||
Victor Dyreborg | 1997 | 44.99 | 2:24.38 | |||||||
Stefan Popplewel | 1994 | 33.44 | 2:57.82 | |||||||
8 | Nyborg Mix 1 | 1994 | 3:04.64 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 50.43 | 50.43 | |||||||
Ida Schmidt | 1997 | 47.42 | 1:37.85 | |||||||
Morten Høybye Olesen | 1997 | 46.11 | 2:23.96 | |||||||
Stine Gregersen | 1998 | 40.68 | 3:04.64 | |||||||
9 | Wes1-3 | 1994 | 3:05.20 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Christian Kaul | 1998 | 43.44 | 43.44 | |||||||
Thea Stenberg Hansen | 1999 | 1:05.90 | 1:49.34 | |||||||
Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 39.74 | 2:29.08 | |||||||
Anders Withen Krogh | 1998 | 36.12 | 3:05.20 | |||||||
10 | Team Blaabjerg | 1994 | 3:15.17 | |||||||
Nørre Nebel | ||||||||||
Laura Lund | 1998 | 52.41 | 52.41 | |||||||
Marina Nielsen | 1998 | 50.01 | 1:42.42 | |||||||
Nicolaj Jyde | 1997 | 53.74 | 2:36.16 | |||||||
Hans Peter Gammeltoft | 1996 | 39.01 | 3:15.17 | |||||||
11 | Nyborg Mix 2 | 1994 | 3:22.24 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Jensen | 1997 | 48.42 | 48.42 | |||||||
Sørine M Gadegaard | 1998 | 1:01.92 | 1:50.34 | |||||||
Sejdo Demirovic | 1997 | 54.98 | 2:45.32 | |||||||
Camilla B. Kristensen | 1997 | 36.92 | 3:22.24 | |||||||
12 | Deltaboys | 1996 | 3:23.08 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 46.76 | 46.76 | |||||||
Kenneth Kejlstrup | 1997 | 55.47 | 1:42.23 | |||||||
Marcus S. Ryser | 1997 | 1:01.32 | 2:43.55 | |||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 39.53 | 3:23.08 | |||||||
13 | Wes2-1 | 1994 | 3:29.87 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Jakob Grene | 2001 | 1:01.86 | 1:01.86 | |||||||
Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 57.34 | 1:59.20 | |||||||
Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 47.10 | 2:46.30 | |||||||
Lucas Bruun Thomsen | 1997 | 43.57 | 3:29.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup | Udskriftsdato | 05 juni 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:58 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-05 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ste Piger 1 | 1996 | 384 | 2:27.94 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Katrine K. Jørgensen | 1997 | 42.73 | 1:23.71 | |||||||
Natashia Jensen | 1994 | 32.55 | 1:56.26 | |||||||
Frederikke Kofoed | 1995 | 31.68 | 2:27.94 | |||||||
2 | Vejens Damer | 1995 | 358 | 2:31.50 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Josephine Sørensen | 1996 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Anne-Mette Jensen | 1995 | 41.05 | 1:21.12 | |||||||
Emilie Pedersen | 1995 | 35.83 | 1:56.95 | |||||||
Sarah Hermansen | 1994 | 34.55 | 2:31.50 | |||||||
3 | Kolding Damer 1 | 1995 | 342 | 2:33.79 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Camille Møller-Sørensen | 1996 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Alberte Kling-Petersen | 1996 | 40.29 | 1:19.58 | |||||||
Julie Elmann | 1996 | 42.50 | 2:02.08 | |||||||
Simone Frandsen | 1995 | 31.71 | 2:33.79 | |||||||
4 | Frem Dreamteam | 1994 | 298 | 2:41.04 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Lea Vestergaard-Lund | 1998 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Lea Juul Hakesberg | 1996 | 45.33 | 1:29.92 | |||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 36.60 | 2:06.52 | |||||||
Charlotte Nielsen | 1996 | 34.52 | 2:41.04 | |||||||
5 | Ste Piger 2 | 1996 | 275 | 2:45.48 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Julie Schmidt | 1997 | 41.91 | 41.91 | |||||||
Cecilie Knudsen | 1997 | 48.22 | 1:30.13 | |||||||
Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 39.85 | 2:09.98 | |||||||
Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 35.50 | 2:45.48 | |||||||
6 | Tsk Supergirls | 1995 | 237 | 2:53.73 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Ninna Frydendal | 1995 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 47.24 | 1:30.45 | |||||||
Shiva Leisner | 1995 | 43.36 | 2:13.81 | |||||||
Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | 39.92 | 2:53.73 | |||||||
7 | Osk Dreamteam 1 | 1994 | 204 | 3:02.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Juliane Eggers | 2000 | 56.20 | 56.20 | |||||||
Klara Eggers | 1997 | 47.14 | 1:43.34 | |||||||
Amalie Fisker Sørensen | 1997 | 45.59 | 2:28.93 | |||||||
Tilde Lindvig | 1996 | 33.73 | 3:02.66 | |||||||
8 | Deltagirls | 1996 | 157 | 3:19.42 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 50.31 | 50.31 | |||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 52.10 | 1:42.41 | |||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 51.59 | 2:34.00 | |||||||
Camilla Eriksen | 1998 | 45.42 | 3:19.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:58 |