Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 4x50m Freistil Herren AK 240+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team200 |
240 |
HSG Uni Rostock |
|
|
536 |
|
|
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Jänicke |
1961 |
0 |
|
28.93 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dirk Pröber |
1962 |
165529 |
|
31.81 |
|
|
|
|
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dieter Mühlner |
1953 |
81816 |
|
33.47 |
|
|
|
|
1:34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pedro Krüger |
1960 |
323846 |
|
32.78 |
|
|
|
|
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESV Frankfurt Herren |
242 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
|
520 |
|
|
2:08.33 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Holger Swazinna |
1958 |
105070 |
|
31.40 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jürgen Weber |
1951 |
398997 |
|
34.10 |
|
|
|
|
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Kaschel |
1959 |
115706 |
|
34.11 |
|
|
|
|
1:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tino Mattuschka |
1966 |
80155 |
|
28.72 |
|
|
|
|
2:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aqua Berlin e.V. Men |
259 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
355 |
|
|
2:25.75 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Sergej Petrov |
1969 |
421441 |
|
28.74 |
|
|
|
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wolf Peter |
1946 |
137198 |
|
36.67 |
|
|
|
|
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klaus Rohde |
1940 |
138427 |
|
46.98 |
|
|
|
|
1:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Steffen Breitbarth |
1962 |
233772 |
|
33.36 |
|
|
|
|
2:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Köpenicker SV Herren 240 |
267 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
|
256 |
|
|
2:42.47 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
Wolfgang Wollenberg |
1938 |
100756 |
|
46.55 |
|
|
|
|
46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Schröder |
1962 |
301967 |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eberhard Kosche |
1940 |
75443 |
|
40.17 |
|
|
|
|
2:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Kernchen |
1969 |
419090 |
|
37.31 |
|
|
|
|
2:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 4x50m Freistil Herren AK 200+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team240 |
218 |
HSG Uni Rostock |
|
|
708 |
|
|
1:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Lars Hinneburg |
1965 |
0 |
|
27.42 |
|
|
|
|
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olaf Ahlers |
1966 |
0 |
|
28.57 |
|
|
|
|
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Naethbohm |
1967 |
0 |
|
27.12 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Mundt |
1960 |
129385 |
|
27.73 |
|
|
|
|
1:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SV Halle / Saale |
228 |
SV Halle / Saale |
|
|
604 |
|
|
1:56.82 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Klaus Dockhorn |
1953 |
0 |
|
29.72 |
|
|
|
|
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Dockhorn |
1964 |
124540 |
|
26.68 |
|
|
|
|
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Weise |
1975 |
334361 |
|
29.73 |
|
|
|
|
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jürgen Priwitzer |
1956 |
287515 |
|
30.69 |
|
|
|
|
1:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
RostockMasters Team160 |
220 |
HSG Uni Rostock |
|
|
551 |
|
|
2:00.46 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Rene Eckermann |
1966 |
|
|
28.35 |
|
|
|
|
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bert Basan |
1960 |
|
|
34.37 |
|
|
|
|
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Münch |
1960 |
208814 |
|
29.35 |
|
|
|
|
1:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerhard Schuck |
1970 |
0 |
|
28.39 |
|
|
|
|
2:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 4x50m Freistil Herren AK 160+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Schwimm-Team Chemnitz |
187 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
|
532 |
|
|
1:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hellmich |
1976 |
183523 |
|
29.32 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Nebel |
1963 |
82610 |
|
30.76 |
|
|
|
|
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Riedel |
1964 |
183524 |
|
29.39 |
|
|
|
|
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eike Penzel |
1986 |
84604 |
|
26.40 |
|
|
|
|
1:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 10:27:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christel Schulz |
1940 |
SG Einheit Rathenow |
+0.36 |
671 |
46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dr. Ute Fehling |
1943 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
+0.88 |
413 |
54.68 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christa Kappis |
1945 |
HSG Uni Rostock |
+0.83 |
330 |
54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Auner |
1952 |
HSG Uni Rostock |
+0.83 |
195 |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bärbel Wodtke |
1953 |
TSV Chemie Premnitz |
+0.43 |
193 |
58.26 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uta Hermes |
1967 |
HSG Uni Rostock |
+0.76 |
559 |
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kati Maaß |
1973 |
SC Stadthagen |
+0.68 |
707 |
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annette Stein |
1974 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
+0.80 |
486 |
38.47 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Natalie Månsson |
1979 |
Simklubben Triton |
+0.75 |
508 |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dörte Kamrau |
1975 |
TG TriZack Rostock |
+0.73 |
491 |
36.57 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
SIGMA Birkerød |
+0.65 |
367 |
40.28 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susan Przywara |
1983 |
SCW Eschborn |
+0.68 |
676 |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Tristram |
1998 |
Hanse SV Rostock |
+0.77 |
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Spiller |
1995 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
+0.80 |
|
40.27 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 10:49:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manfred Ujma |
1939 |
Aqua Berlin e.V. |
+0.88 |
215 |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Rohde |
1940 |
Aqua Berlin e.V. |
|
149 |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manfred Saager |
1947 |
SC Herford |
+0.96 |
558 |
40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Beyer |
1953 |
Aqua Berlin e.V. |
+0.29 |
450 |
39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jürgen Weber |
1951 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
+0.74 |
254 |
47.89 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wolfgang Unger |
1950 |
PSV Stralsund |
+0.81 |
192 |
52.51 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Busch |
1950 |
Aqua Berlin e.V. |
|
156 |
56.32 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holger Swazinna |
1958 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
+0.73 |
539 |
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frank Kaschel |
1959 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
+0.91 |
438 |
39.02 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Hilbert |
1961 |
PSV Stralsund |
+0.81 |
513 |
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frank Nebel |
1963 |
Schwimm-Team Chemnitz |
+0.71 |
378 |
38.50 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jörg Leidel |
1960 |
Treptower SV e.V. |
+0.81 |
302 |
41.48 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Schulz |
1968 |
TSV Chemie Premnitz |
+0.65 |
641 |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Steven Baumberger |
1969 |
BSV Medizin Marzahn |
+0.70 |
523 |
33.11 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Perschke |
1967 |
Treptower SV e.V. |
+0.74 |
301 |
39.82 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Schneppe |
1967 |
Humboldt-Uni Berlin |
+0.74 |
285 |
40.55 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holger Münch |
1972 |
HSG Uni Rostock |
|
424 |
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthias Frotscher |
1977 |
HSG Uni Rostock |
+0.71 |
404 |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eike Penzel |
1986 |
Schwimm-Team Chemnitz |
+0.76 |
414 |
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Wegner |
1986 |
Treptower SV e.V. |
+0.80 |
400 |
32.38 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcel Hieronimus |
1992 |
BSV Medizin Marzahn |
+0.70 |
527 |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Rücken Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konrad Gawel |
1999 |
Aqua Berlin e.V. |
+0.67 |
|
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:45:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 10:45:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Brust Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgit Dierke |
1951 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
469 |
1:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:48:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Brust Damen AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sibylle Dolinski |
1955 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
390 |
1:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:48:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Brust Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Solveig Seidel |
1966 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
634 |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peggy Henning |
1968 |
Aqua Berlin e.V. |
|
411 |
1:40.84 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sinne Lundgaard |
1966 |
VAT Copenhagen |
|
254 |
1:58.38 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:48:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Brust Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Winnie Breitbarth |
1970 |
Aqua Berlin e.V. |
|
394 |
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annette Stein |
1974 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
328 |
1:42.33 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:48:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Brust Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Mühlner |
1981 |
TC Fiko Rostock |
|
|
DSQ |
|
|
Start vor Startsignal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:48:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Brust Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatiana Soraya González Gom |
1998 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Marcinkowski |
1997 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
1:31.78 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:48:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 12:10:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Brust Herren AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Heine |
1939 |
Aqua Berlin e.V. |
|
590 |
1:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erhard Schmeltz |
1938 |
Aqua Berlin e.V. |
|
274 |
2:21.20 |
+31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wolfgang Wollenberg |
1938 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
|
DSQ |
|
|
Bewegung der Beine nic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:11:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Brust Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Busch |
1950 |
Aqua Berlin e.V. |
|
196 |
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:11:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Brust Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Schröder |
1962 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
299 |
1:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:11:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Brust Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Steffen Schmolke |
1967 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
639 |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sergej Petrov |
1969 |
Aqua Berlin e.V. |
|
577 |
1:17.20 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Steven Baumberger |
1969 |
BSV Medizin Marzahn |
|
535 |
1:19.15 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
Simklubben Triton |
|
523 |
1:19.77 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jan Schneppe |
1967 |
Humboldt-Uni Berlin |
|
315 |
1:34.46 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frank Kernchen |
1969 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
268 |
1:39.63 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:11:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Brust Herren AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Wecker |
1981 |
TSV Schwerin |
|
577 |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:11:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Brust Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Steinhagen |
1989 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
824 |
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:11:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Brust Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eike Michel Schlesiger |
1995 |
PSV Stralsund |
|
|
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:11:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 11:19:51 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christel Schulz |
1940 |
SG Einheit Rathenow |
|
631 |
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dr. Ute Fehling |
1943 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
480 |
48.75 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angela Zingler |
1954 |
HSG Uni Rostock |
|
815 |
35.38 |
|
|
ER |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Rendez |
1960 |
HSG Uni Rostock |
|
536 |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Solveig Seidel |
1966 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
544 |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kati Maaß |
1973 |
SC Stadthagen |
|
737 |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manuela Schubert |
1970 |
Aqua Berlin e.V. |
|
688 |
32.31 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
Simklubben Triton |
|
535 |
35.14 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Natalie Månsson |
1979 |
Simklubben Triton |
|
643 |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susan Przywara |
1983 |
SCW Eschborn |
|
745 |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elena Gellermann |
1985 |
SC Stadthagen |
|
523 |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadine Stache |
1994 |
Hanse SV Rostock |
|
636 |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Michalski |
1994 |
Tri-Sport Schwerin |
|
386 |
35.90 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Schmetterling Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Tristram |
1998 |
Hanse SV Rostock |
|
|
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 11:21:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jörg Dr. Däumer |
1951 |
SG Chemie Zeitz |
|
324 |
41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wolfgang Unger |
1950 |
PSV Stralsund |
|
159 |
52.86 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holger Swazinna |
1958 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
491 |
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frank Kaschel |
1959 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
310 |
39.53 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ralf Jänicke |
1961 |
HSG Uni Rostock |
|
553 |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dirk Pröber |
1962 |
HSG Uni Rostock |
|
412 |
35.54 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Hinneburg |
1965 |
HSG Uni Rostock |
|
630 |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Steven Baumberger |
1969 |
BSV Medizin Marzahn |
|
605 |
30.13 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tino Mattuschka |
1966 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
603 |
30.16 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrich Pudschun |
1967 |
Tri-Sport Schwerin |
|
513 |
31.83 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Westphal |
1967 |
Hanse SV Rostock |
|
504 |
32.02 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kai Seehaus |
1968 |
SC Herford |
|
499 |
32.13 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Häring |
1967 |
SG Böhmetal |
|
415 |
34.17 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Ott |
1967 |
Treptower SV e.V. |
|
292 |
38.39 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
André Sauerstein |
1973 |
Hanse SV Rostock |
|
613 |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gerhard Schuck |
1970 |
HSG Uni Rostock |
|
421 |
32.51 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthias Frotscher |
1977 |
HSG Uni Rostock |
|
447 |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Harmat |
1979 |
Simklubben Triton |
|
421 |
32.20 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Florian Mindemann |
1988 |
Hanse SV Rostock |
|
331 |
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Schmetterling Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Ihloff |
1997 |
USV TU Dresden e.V. |
|
|
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Gawel |
1999 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
32.42 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 11:21:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Freistil Damen AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christel Schulz |
1940 |
SG Einheit Rathenow |
|
728 |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Freistil Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bärbel Wodtke |
1953 |
TSV Chemie Premnitz |
|
182 |
1:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Freistil Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ann-Kristin Niemann |
1969 |
Hanse SV Rostock |
|
623 |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peggy Henning |
1968 |
Aqua Berlin e.V. |
|
413 |
1:18.65 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Freistil Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kati Maaß |
1973 |
SC Stadthagen |
|
756 |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frauke Lübbert |
1974 |
Tri-Sport Schwerin |
|
547 |
1:10.77 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dagmar Pflücker |
1972 |
Tri-Sport Schwerin |
|
545 |
1:10.87 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annette Stein |
1974 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
473 |
1:14.27 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grit Schubert |
1970 |
Treptower SV e.V. |
|
265 |
1:30.10 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Freistil Damen AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lone Tolstrup Karby |
1976 |
SIGMA Birkerød |
|
557 |
1:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dörte Kamrau |
1975 |
TG TriZack Rostock |
|
486 |
1:12.59 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Freistil Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susan Przywara |
1983 |
SCW Eschborn |
|
680 |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Freistil Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Tristram |
1998 |
Hanse SV Rostock |
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tatiana Soraya González Gom |
1998 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
1:13.43 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Spiller |
1995 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
|
1:13.58 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Marcinkowski |
1997 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
1:19.36 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 11:34:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eberhard Kosche |
1940 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
350 |
1:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klaus Rohde |
1940 |
Aqua Berlin e.V. |
|
186 |
1:54.04 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Horst Lehmann |
1947 |
Humboldt-Uni Berlin |
|
699 |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wolf Peter |
1946 |
Aqua Berlin e.V. |
|
359 |
1:26.80 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Dockhorn |
1953 |
SV Halle / Saale |
|
656 |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jürgen Weber |
1951 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
323 |
1:24.81 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jürgen Baumann |
1955 |
HSG Uni Greifswald e.V. |
|
302 |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Dockhorn |
1964 |
SV Halle / Saale |
|
777 |
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Holger Mundt |
1960 |
HSG Uni Rostock |
|
674 |
1:02.13 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frank Riedel |
1964 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
593 |
1:04.87 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mario Hilbert |
1961 |
PSV Stralsund |
|
471 |
1:10.00 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Steffen Breitbarth |
1962 |
Aqua Berlin e.V. |
|
378 |
1:15.37 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
SIGMA Birkerød |
|
670 |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Steffen Schmolke |
1967 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
613 |
1:00.61 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Binkau |
1965 |
Aqua Berlin e.V. |
|
180 |
1:31.14 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjorløv |
1972 |
SIGMA Birkerød |
|
805 |
55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Holger Münch |
1972 |
HSG Uni Rostock |
|
488 |
1:05.15 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Wecker |
1981 |
TSV Schwerin |
|
493 |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Florian Mindemann |
1988 |
Hanse SV Rostock |
|
427 |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcel Hieronimus |
1992 |
BSV Medizin Marzahn |
|
610 |
55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Freistil Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konrad Gawel |
1999 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 11:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 11:45:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 4x25m Freistil Mix AK 280+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Köpenicker SV Mix 280 |
300 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
|
|
|
|
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Wolfgang Wollenberg |
1938 |
100756 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eberhard Kosche |
1940 |
75443 |
|
39.44 |
|
|
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dr. Ute Fehling |
1943 |
194021 |
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sibylle Dolinski |
1955 |
361244 |
|
1:19.16 |
|
|
|
|
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 4x25m Freistil Mix AK 240+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team240 (X) |
240 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Holger Mundt |
1960 |
129385 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angela Zingler |
1954 |
101599 |
|
27.92 |
|
|
|
|
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torsten Pröber |
1962 |
|
|
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Rendez |
1960 |
177801 |
|
58.19 |
|
|
|
|
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aqua Berlin e.V. Mix |
249 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
|
|
|
1:07.68 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Peggy Henning |
1968 |
383850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klaus Heine |
1939 |
125145 |
|
34.98 |
|
|
|
|
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Busch |
1950 |
137199 |
|
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manuela Schubert |
1970 |
147921 |
|
1:07.68 |
|
|
|
|
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 4x25m Freistil Mix AK 200+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team200 (X) |
200 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Uta Hermes |
1967 |
44791 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Mühlner |
1981 |
|
|
29.58 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Jänicke |
1961 |
0 |
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Naethbohm |
1967 |
0 |
|
55.95 |
|
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESV Frankfurt Mix |
212 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
|
|
|
|
57.40 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Holger Swazinna |
1958 |
105070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solveig Seidel |
1966 |
92814 |
|
29.61 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annette Stein |
1974 |
282905 |
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tino Mattuschka |
1966 |
80155 |
|
57.40 |
|
|
|
|
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 4x25m Freistil Mix AK 160+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
SIGMA Mixed (X) |
187 |
SIGMA Birkerød |
|
|
|
|
|
53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjorløv |
1972 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Pedersen |
1965 |
6561AA |
|
23.65 |
|
|
|
|
23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lone Tolstrup Karby |
1976 |
|
|
23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
7684AA |
|
53.12 |
|
|
|
|
53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RostockMasters Team160 (X) |
171 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
53.48 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Matthias Frotscher |
1977 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerhard Schuck |
1970 |
0 |
|
25.87 |
|
|
|
|
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gellermann |
1985 |
|
|
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kati Maaꞵ |
1973 |
|
|
53.48 |
|
|
|
|
53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mix 160 SK Triton (X) |
179 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
55.25 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Peter Harmat |
1979 |
AB2979 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Ahlgren |
1968 |
AB3368 |
|
26.81 |
|
|
|
|
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Månsson |
1979 |
AA8279 |
|
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Borglin |
1971 |
AA5471 |
|
55.25 |
|
|
|
|
55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tri-Sport Schwerin 160 Mix |
175 |
Tri-Sport Schwerin |
|
|
|
|
|
1:00.98 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Dagmar Pflücker |
1972 |
382715 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrich Pudschun |
1967 |
110614 |
|
29.69 |
|
|
|
|
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Michalski |
1994 |
153684 |
|
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bernd Kircher |
1968 |
328573 |
|
1:00.98 |
|
|
|
|
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Treptower SV e.V. 160 |
196 |
Treptower SV e.V. |
|
|
|
|
|
1:06.48 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Robin Wegner |
1986 |
98768 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Meiꞵner |
1964 |
|
|
31.71 |
|
|
|
|
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jörg Leidel |
1960 |
173305 |
|
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grit Schubert |
1970 |
173313 |
|
1:06.48 |
|
|
|
|
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 4x25m Freistil Mix AK 120+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Hanse SV Rostock Mix |
144 |
Hanse SV Rostock |
|
|
|
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
André Sauerstein |
1973 |
184149 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Westphal |
1967 |
99587 |
|
24.96 |
|
|
|
|
24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Tristram |
1998 |
238436 |
|
24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadine Stache |
1994 |
140602 |
|
50.93 |
|
|
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
BSV Medizin Marzahn Mix |
120 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
|
|
|
55.49 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Steven Baumberger |
1969 |
414538 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Marcinkowski |
1997 |
161239 |
|
27.64 |
|
|
|
|
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tatiana Soraya González Gomes |
1998 |
424281 |
|
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcel Hieronimus |
1992 |
109239 |
|
55.49 |
|
|
|
|
55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 13:11:04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 4x50m Lagen Herren AK 240+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team240 |
240 |
HSG Uni Rostock |
|
|
548 |
|
|
2:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Jänicke |
1961 |
0 |
|
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dieter Mühlner |
1953 |
81816 |
|
40.13 |
|
|
|
|
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dirk Pröber |
1962 |
165529 |
|
35.23 |
|
|
|
|
1:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Mundt |
1960 |
129385 |
|
28.10 |
|
|
|
|
2:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESV Frankfurt Herren |
242 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
|
443 |
|
|
2:29.71 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Frank Kaschel |
1959 |
115706 |
|
39.53 |
|
|
|
|
39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Swazinna |
1958 |
105070 |
|
43.78 |
|
|
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tino Mattuschka |
1966 |
80155 |
|
31.41 |
|
|
|
|
1:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jürgen Weber |
1951 |
398997 |
|
34.99 |
|
|
|
|
2:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Köpenicker SV Herren 240 |
267 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
|
219 |
|
|
3:09.30 |
+49.86 |
|
|
|
|
|
Wolfgang Wollenberg |
1938 |
100756 |
|
1:00.34 |
|
|
|
|
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Schröder |
1962 |
301967 |
|
42.29 |
|
|
|
|
1:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Kernchen |
1969 |
419090 |
|
40.70 |
|
|
|
|
2:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eberhard Kosche |
1940 |
75443 |
|
45.97 |
|
|
|
|
3:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 4x50m Lagen Herren AK 200+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team200 |
218 |
HSG Uni Rostock |
|
|
572 |
|
|
2:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Lars Hinneburg |
1965 |
0 |
|
34.51 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronald Knauthe |
1960 |
244639 |
|
38.85 |
|
|
|
|
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Naethbohm |
1967 |
0 |
|
30.05 |
|
|
|
|
1:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olaf Ahlers |
1966 |
0 |
|
28.38 |
|
|
|
|
2:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RostockMasters Team160 |
220 |
HSG Uni Rostock |
|
|
464 |
|
|
2:21.33 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Bert Basan |
1960 |
|
|
40.68 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerhard Schuck |
1970 |
0 |
|
38.03 |
|
|
|
|
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rene Eckermann |
1966 |
|
|
33.89 |
|
|
|
|
1:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Münch |
1960 |
208814 |
|
28.73 |
|
|
|
|
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SV Halle / Saale |
228 |
SV Halle / Saale |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Asyme |
|
|
|
|
Thomas Dockhorn |
1964 |
124540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jürgen Priwitzer |
1956 |
287515 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Weise |
1975 |
334361 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klaus Dockhorn |
1953 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 4x50m Lagen Herren AK 160+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Hanse SV Rostock Herren |
171 |
Hanse SV Rostock |
|
|
547 |
|
|
2:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Westphal |
1967 |
99587 |
|
33.52 |
|
|
|
|
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
André Sauerstein |
1973 |
184149 |
|
32.62 |
|
|
|
|
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Lerche |
1977 |
|
|
31.20 |
|
|
|
|
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Florian Mindemann |
1988 |
244791 |
|
28.63 |
|
|
|
|
2:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schwimm-Team Chemnitz |
187 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
|
495 |
|
|
2:10.19 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Frank Nebel |
1963 |
82610 |
|
37.79 |
|
|
|
|
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eike Penzel |
1986 |
84604 |
|
35.75 |
|
|
|
|
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hellmich |
1976 |
183523 |
|
27.30 |
|
|
|
|
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Riedel |
1964 |
183524 |
|
29.35 |
|
|
|
|
2:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 13:32:10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Heine |
1939 |
Aqua Berlin e.V. |
|
552 |
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erhard Schmeltz |
1938 |
Aqua Berlin e.V. |
|
209 |
2:22.49 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jos Packenius |
1948 |
SG Schöneberg Berlin |
|
695 |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Beyer |
1953 |
Aqua Berlin e.V. |
|
448 |
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jürgen Weber |
1951 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
290 |
1:38.79 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holger Swazinna |
1958 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
518 |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ralf Jänicke |
1961 |
HSG Uni Rostock |
|
526 |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frank Riedel |
1964 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
520 |
1:16.45 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
SIGMA Birkerød |
|
649 |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Steven Baumberger |
1969 |
BSV Medizin Marzahn |
|
599 |
1:08.41 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kai Seehaus |
1968 |
SC Herford |
|
498 |
1:12.77 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Häring |
1967 |
SG Böhmetal |
|
403 |
1:18.07 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jan Schneppe |
1967 |
Humboldt-Uni Berlin |
|
283 |
1:27.86 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthias Frotscher |
1977 |
HSG Uni Rostock |
|
485 |
1:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Wecker |
1981 |
TSV Schwerin |
|
556 |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Wegner |
1986 |
Treptower SV e.V. |
|
412 |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Florian Mindemann |
1988 |
Hanse SV Rostock |
|
355 |
1:15.18 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcel Hieronimus |
1992 |
BSV Medizin Marzahn |
|
564 |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Lagen Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konrad Gawel |
1999 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Ihloff |
1997 |
USV TU Dresden e.V. |
|
|
1:17.10 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 13:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:04:04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christel Schulz |
1940 |
SG Einheit Rathenow |
|
765 |
1:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgit Dierke |
1951 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
366 |
1:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ann-Kristin Niemann |
1969 |
Hanse SV Rostock |
|
568 |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manuela Schubert |
1970 |
Aqua Berlin e.V. |
|
711 |
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Winnie Breitbarth |
1970 |
Aqua Berlin e.V. |
|
398 |
1:29.14 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grit Schubert |
1970 |
Treptower SV e.V. |
|
229 |
1:47.21 |
+33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dörte Kamrau |
1975 |
TG TriZack Rostock |
|
469 |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
SIGMA Birkerød |
|
367 |
1:29.58 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Mühlner |
1981 |
TC Fiko Rostock |
|
|
DSQ |
|
|
3. WK-Strecke Beine nic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elena Gellermann |
1985 |
SC Stadthagen |
|
550 |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadine Stache |
1994 |
Hanse SV Rostock |
|
691 |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Lagen Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Tristram |
1998 |
Hanse SV Rostock |
|
|
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Spiller |
1995 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
|
1:25.72 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:02:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:21:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Heine |
1939 |
Aqua Berlin e.V. |
|
624 |
48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wolfgang Wollenberg |
1938 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
422 |
55.18 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter Kusch |
1954 |
Eintracht Hildesheim |
|
867 |
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dieter Mühlner |
1953 |
HSG Uni Rostock |
|
511 |
40.63 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wolfgang Unger |
1950 |
PSV Stralsund |
|
260 |
50.89 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Busch |
1950 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
DSQ |
|
|
Beine nicht in waagerec |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jürgen Priwitzer |
1956 |
SV Halle / Saale |
|
|
DSQ |
|
|
Start vor dem Startsignal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Hilbert |
1961 |
PSV Stralsund |
|
442 |
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pedro Krüger |
1960 |
HSG Uni Rostock |
|
421 |
39.68 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronald Knauthe |
1960 |
HSG Uni Rostock |
|
405 |
40.21 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dirk Pröber |
1962 |
HSG Uni Rostock |
|
399 |
40.41 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stefan Schröder |
1962 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
394 |
40.55 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Steffen Breitbarth |
1962 |
Aqua Berlin e.V. |
|
338 |
42.70 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Steffen Schmolke |
1967 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
755 |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sergej Petrov |
1969 |
Aqua Berlin e.V. |
|
635 |
34.55 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
Simklubben Triton |
|
565 |
35.93 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Steven Baumberger |
1969 |
BSV Medizin Marzahn |
|
562 |
36.00 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jan Schneppe |
1967 |
Humboldt-Uni Berlin |
|
337 |
42.66 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frank Kernchen |
1969 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
307 |
44.00 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
André Sauerstein |
1973 |
Hanse SV Rostock |
|
675 |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gerhard Schuck |
1970 |
HSG Uni Rostock |
|
422 |
38.43 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hellmich |
1976 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
461 |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Wecker |
1981 |
TSV Schwerin |
|
522 |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Steinhagen |
1989 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
844 |
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Florian Mindemann |
1988 |
Hanse SV Rostock |
|
414 |
35.84 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eike Penzel |
1986 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
|
DSQ |
|
|
mehr as ein Delphinbein |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Brust Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Ihloff |
1997 |
USV TU Dresden e.V. |
|
|
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eike Michel Schlesiger |
1995 |
PSV Stralsund |
|
|
41.66 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:10:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:10:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid König |
1939 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
416 |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgit Dierke |
1951 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
542 |
50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christa Simmen |
1950 |
Eintracht Hildesheim |
|
449 |
53.41 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sibylle Dolinski |
1955 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
424 |
49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Rendez |
1960 |
HSG Uni Rostock |
|
584 |
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Solveig Seidel |
1966 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
624 |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peggy Henning |
1968 |
Aqua Berlin e.V. |
|
424 |
45.18 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sinne Lundgaard |
1966 |
VAT Copenhagen |
|
|
DSQ |
|
|
Anschlag Hände Wende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
Simklubben Triton |
|
577 |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Mühlner |
1981 |
TC Fiko Rostock |
|
547 |
38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elena Gellermann |
1985 |
SC Stadthagen |
|
544 |
38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brust Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Marcinkowski |
1997 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tatiana Soraya González Gom |
1998 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
41.57 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:23:46 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Schmetterling Herren AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Horst Lehmann |
1947 |
Humboldt-Uni Berlin |
|
651 |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Schmetterling Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tino Mattuschka |
1966 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
557 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Schulz |
1968 |
TSV Chemie Premnitz |
|
547 |
1:09.41 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrich Pudschun |
1967 |
Tri-Sport Schwerin |
|
477 |
1:12.62 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Steffen Schmolke |
1967 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
473 |
1:12.87 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bernd Kircher |
1968 |
Tri-Sport Schwerin |
|
188 |
1:39.05 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Schmetterling Herren AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjorløv |
1972 |
SIGMA Birkerød |
|
642 |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Schmetterling Herren AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Harmat |
1979 |
Simklubben Triton |
|
343 |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Schmetterling Herren AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcel Hieronimus |
1992 |
BSV Medizin Marzahn |
|
481 |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Schmetterling Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Ihloff |
1997 |
USV TU Dresden e.V. |
|
|
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:28:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Schmetterling Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Solveig Seidel |
1966 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
541 |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Schmetterling Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kati Maaß |
1973 |
SC Stadthagen |
|
713 |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Schmetterling Damen AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lone Tolstrup Karby |
1976 |
SIGMA Birkerød |
|
452 |
1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Schmetterling Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susan Przywara |
1983 |
SCW Eschborn |
|
657 |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:26:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wolfgang Wollenberg |
1938 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
314 |
45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erhard Schmeltz |
1938 |
Aqua Berlin e.V. |
|
288 |
47.31 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eberhard Kosche |
1940 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
368 |
41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klaus Rohde |
1940 |
Aqua Berlin e.V. |
|
244 |
47.16 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jos Packenius |
1948 |
SG Schöneberg Berlin |
|
578 |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manfred Saager |
1947 |
SC Herford |
|
484 |
34.23 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wolf Peter |
1946 |
Aqua Berlin e.V. |
|
366 |
37.57 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jürgen Weber |
1951 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
393 |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jörg Dr. Däumer |
1951 |
SG Chemie Zeitz |
|
355 |
35.87 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Busch |
1950 |
Aqua Berlin e.V. |
|
181 |
44.87 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holger Swazinna |
1958 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
513 |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jürgen Baumann |
1955 |
HSG Uni Greifswald e.V. |
|
346 |
35.45 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wolf-Henning Berners |
1964 |
W98 Hannover |
|
827 |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ralf Jänicke |
1961 |
HSG Uni Rostock |
|
596 |
29.12 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frank Riedel |
1964 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
537 |
30.15 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frank Nebel |
1963 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
473 |
31.45 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Steffen Breitbarth |
1962 |
Aqua Berlin e.V. |
|
401 |
33.23 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Westphal |
1967 |
Hanse SV Rostock |
|
574 |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olaf Ahlers |
1966 |
HSG Uni Rostock |
|
510 |
29.25 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Häring |
1967 |
SG Böhmetal |
|
486 |
29.72 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
Simklubben Triton |
|
482 |
29.80 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Ott |
1967 |
Treptower SV e.V. |
|
379 |
32.29 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Binkau |
1965 |
Aqua Berlin e.V. |
|
242 |
37.51 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frank Kernchen |
1969 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
193 |
40.41 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
André Sauerstein |
1973 |
Hanse SV Rostock |
|
672 |
26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hellmich |
1976 |
Schwimm-Team Chemnitz |
|
438 |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Wecker |
1981 |
TSV Schwerin |
|
495 |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Florian Mindemann |
1988 |
Hanse SV Rostock |
|
432 |
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Freistil Herren AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konrad Gawel |
1999 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Ihloff |
1997 |
USV TU Dresden e.V. |
|
|
31.71 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:29:25 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid König |
1939 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
347 |
51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christel Schulz |
1940 |
SG Einheit Rathenow |
|
769 |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dr. Ute Fehling |
1943 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
508 |
43.31 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jutta Habermann |
1948 |
HSG Uni Rostock |
|
345 |
46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angela Zingler |
1954 |
HSG Uni Rostock |
|
764 |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birgit Dierke |
1951 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
308 |
43.36 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bärbel Wodtke |
1953 |
TSV Chemie Premnitz |
|
225 |
48.13 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Auner |
1952 |
HSG Uni Rostock |
|
147 |
55.50 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sibylle Dolinski |
1955 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
227 |
46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uta Hermes |
1967 |
HSG Uni Rostock |
|
601 |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peggy Henning |
1968 |
Aqua Berlin e.V. |
|
419 |
35.10 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manuela Schubert |
1970 |
Aqua Berlin e.V. |
|
805 |
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kati Maaß |
1973 |
SC Stadthagen |
|
750 |
28.93 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frauke Lübbert |
1974 |
Tri-Sport Schwerin |
|
511 |
32.87 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Pflücker |
1972 |
Tri-Sport Schwerin |
|
495 |
33.22 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Natalie Månsson |
1979 |
Simklubben Triton |
|
684 |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dörte Kamrau |
1975 |
TG TriZack Rostock |
|
574 |
31.30 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
SIGMA Birkerød |
|
382 |
35.86 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadine Stache |
1994 |
Hanse SV Rostock |
|
724 |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Freistil Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Tristram |
1998 |
Hanse SV Rostock |
|
|
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Spiller |
1995 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
|
32.06 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tatiana Soraya González Gom |
1998 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
33.78 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Marcinkowski |
1997 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
34.13 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:37:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 80 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manfred Ujma |
1939 |
Aqua Berlin e.V. |
|
213 |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Beyer |
1953 |
Aqua Berlin e.V. |
|
436 |
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wolfgang Unger |
1950 |
PSV Stralsund |
|
208 |
1:54.12 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 60 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frank Kaschel |
1959 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
|
425 |
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 55 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Hilbert |
1961 |
PSV Stralsund |
|
465 |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Schulz |
1968 |
TSV Chemie Premnitz |
|
622 |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Steven Baumberger |
1969 |
BSV Medizin Marzahn |
|
556 |
1:10.47 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Steffen Schmolke |
1967 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
469 |
1:14.58 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Schneppe |
1967 |
Humboldt-Uni Berlin |
|
256 |
1:31.25 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holger Münch |
1972 |
HSG Uni Rostock |
|
416 |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthias Frotscher |
1977 |
HSG Uni Rostock |
|
395 |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 30 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Wegner |
1986 |
Treptower SV e.V. |
|
433 |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rücken Herren AK 25 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcel Hieronimus |
1992 |
BSV Medizin Marzahn |
|
537 |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:47:38 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Rücken Damer AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bärbel Wodtke |
1953 |
TSV Chemie Premnitz |
|
201 |
2:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:47:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Rücken Damer AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dörte Kamrau |
1975 |
TG TriZack Rostock |
|
497 |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:47:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Rücken Damer AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susan Przywara |
1983 |
SCW Eschborn |
|
704 |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:47:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Rücken Damer AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatiana Soraya González Gom |
1998 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Spiller |
1995 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
|
|
1:28.02 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 14:47:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 14:49:45 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 4x25m Lagen Mix AK 280+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Köpenicker SV Mix 280 |
285 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
|
|
|
|
|
1:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Dr. Ute Fehling |
1943 |
194021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid König |
1939 |
163647 |
|
53.31 |
|
|
|
|
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Kernchen |
1969 |
419090 |
|
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eberhard Kosche |
1940 |
75443 |
|
1:30.04 |
|
|
|
|
1:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 4x25m Lagen Mix AK 240+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team200 (X) |
249 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Rendez |
1960 |
177801 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dieter Mühlner |
1953 |
81816 |
|
35.42 |
|
|
|
|
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angela Zingler |
1954 |
101599 |
|
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Mundt |
1960 |
129385 |
|
1:03.82 |
|
|
|
|
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 4x25m Lagen Mix AK 200+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RostockMasters Team160 (X) |
202 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Uta Hermes |
1967 |
44791 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Mühlner |
1981 |
|
|
34.80 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Jänicke |
1961 |
0 |
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Hinneburg |
1965 |
0 |
|
1:01.87 |
|
|
|
|
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aqua Berlin e.V. Mix |
221 |
Aqua Berlin e.V. |
|
|
|
|
|
1:08.30 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Thomas Beyer |
1953 |
56760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Winnie Breitbarth |
1970 |
176783 |
|
38.74 |
|
|
|
|
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manuela Schubert |
1970 |
147921 |
|
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steffen Breitbarth |
1962 |
233772 |
|
1:08.30 |
|
|
|
|
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Treptower SV e.V. 200 |
208 |
Treptower SV e.V. |
|
|
|
|
|
1:15.13 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Thomas Perschke |
1967 |
240597 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Meiꞵner |
1964 |
|
|
40.42 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Ott |
1967 |
173294 |
|
40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grit Schubert |
1970 |
173313 |
|
1:15.13 |
|
|
|
|
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 4x25m Lagen Mix AK 160+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
SIGMA Mixed (X) |
187 |
SIGMA Birkerød |
|
|
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
7684AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Pedersen |
1965 |
6561AA |
|
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lone Tolstrup Karby |
1976 |
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjorløv |
1972 |
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RostockMasters Team240 (X) |
171 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
1:00.92 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Matthias Frotscher |
1977 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerhard Schuck |
1970 |
0 |
|
34.02 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gellermann |
1985 |
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kati Maaꞵ |
1973 |
|
|
1:00.92 |
|
|
|
|
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mix 160 SK Triton (X) |
179 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
1:02.44 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Camilla Borglin |
1971 |
AA5471 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Ahlgren |
1968 |
AB3368 |
|
34.80 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Månsson |
1979 |
AA8279 |
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Harmat |
1979 |
AB2979 |
|
1:02.44 |
|
|
|
|
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tri-Sport Schwerin 160 Mix |
176 |
Tri-Sport Schwerin |
|
|
|
|
|
1:09.51 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Ulrich Pudschun |
1967 |
110614 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hendrikje Winkler |
1991 |
126693 |
|
37.86 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bernd Kircher |
1968 |
328573 |
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frauke Lübbert |
1974 |
140445 |
|
1:09.51 |
|
|
|
|
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 4x25m Lagen Mix AK 120+ - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Hanse SV Rostock Mix |
144 |
Hanse SV Rostock |
|
|
|
|
|
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Nadine Stache |
1994 |
140602 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
André Sauerstein |
1973 |
184149 |
|
29.78 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Tristram |
1998 |
238436 |
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Westphal |
1967 |
99587 |
|
56.57 |
|
|
|
|
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
BSV Medizin Marzahn Mix |
120 |
BSV Medizin Marzahn |
|
|
|
|
|
1:02.09 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Marcel Hieronimus |
1992 |
109239 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Marcinkowski |
1997 |
161239 |
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steven Baumberger |
1969 |
414538 |
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tatiana Soraya González Gomes |
1998 |
424281 |
|
1:02.09 |
|
|
|
|
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 15:00:54 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|