Tulokset Nya Göingeplumset
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristianstads SLS Lag 1 | 0 | Kristianstads SLS | 2:06.77 | ||||||
2 | 1 Vithajarna | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:10.17 | ||||||
3 | Osby Simsällskap | 2002 | Osby Simsällskap | 2:16.20 | ||||||
4 | Kristianstads SLS Lag 3 | 0 | Kristianstads SLS | 2:25.82 | ||||||
5 | 2 Hammarhajarna | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:27.01 | ||||||
6 | Kristianstads SLS Lag 4 | 0 | Kristianstads SLS | 2:29.85 | ||||||
7 | Lag Björnbär | 2004 | Simklubben Lödde | 2:40.33 | ||||||
8 | Lag Blåbär | 2005 | Simklubben Lödde | 2:43.13 | ||||||
9 | Lag Hallon | 2004 | Simklubben Lödde | 2:45.43 | ||||||
10 | 3 Tjurhajarna | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 2:50.58 | ||||||
11 | Lag Jordgubbar | 2004 | Simklubben Lödde | 2:53.05 | ||||||
12 | Osby Simsällskap Lag 2 | 2006 | Osby Simsällskap | 2:53.54 | ||||||
13 | Lag Skogsbär | 2006 | Simklubben Lödde | 2:58.65 | ||||||
14 | 4 Rävhajarna | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 3:03.79 | ||||||
15 | Simsällskapet Delfin Lag 1 | 2000 | Simsällskapet Delfin | 3:05.87 | ||||||
- | Kristianstads SLS Lag 2 | 0 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristianstads SLS Lag 1 | 0 | Kristianstads SLS | 2:01.74 | ||||||
2 | 1 de Tappra | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:05.40 | ||||||
3 | Simsällskapet Delfin Lag 1 | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:07.32 | ||||||
4 | Kristianstads SLS Lag 3 | 0 | Kristianstads SLS | 2:07.95 | ||||||
5 | Kristianstads SLS Lag 2 | 0 | Kristianstads SLS | 2:13.98 | ||||||
6 | Osby Simsällskap | 2005 | Osby Simsällskap | 2:18.98 | ||||||
7 | Lag Päron | 2003 | Simklubben Lödde | 2:23.69 | ||||||
8 | Lag Banan | 2005 | Simklubben Lödde | 2:25.04 | ||||||
9 | Lag Äpple | 2004 | Simklubben Lödde | 2:30.76 | ||||||
10 | 2 de Snabba | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 2:37.48 | ||||||
- | Simsällskapet Delfin Lag 2 | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Älmhults Simsällskap | 1999 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 38.11 | ||||||
2 | Lee Strunk | 2009 | S77 Stenungsund | 38.82 | ||||||
3 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 39.75 | ||||||
4 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 39.99 | ||||||
5 | Ellinor Henriksson | 2009 | S71 | 41.47 | ||||||
6 | Thyra Hopp | 2010 | Kristianstads SLS | 41.76 | ||||||
7 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 42.05 | ||||||
8 | Neimi Carlsson | 2009 | Sjöbo Simsällskap | 42.21 | ||||||
9 | Cornelia Henriksson | 2009 | Simklubben Lödde | 42.76 | ||||||
10 | Minela Causevic | 2010 | Simsällskapet Delfin | 46.07 | ||||||
11 | Lykke Kindblom | 2009 | Simklubben Lödde | 51.11 | ||||||
12 | Nemie Löfberg | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:10.56 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 32.60 | ||||||
2 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 33.25 | ||||||
3 | Ellen Bernadsson | 2008 | Osby Simsällskap | 35.69 | ||||||
4 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 36.14 | ||||||
5 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 36.87 | ||||||
6 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 38.36 | ||||||
7 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 39.21 | ||||||
8 | Hanna Jönsson Andersson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 40.42 | ||||||
9 | Julia Thorsén | 2008 | Kristianstads SLS | 40.60 | ||||||
10 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 40.70 | ||||||
11 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 40.96 | ||||||
12 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 41.11 | ||||||
13 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 41.19 | ||||||
14 | Natalie Arvidsson | 2008 | Simklubben Lödde | 41.25 | ||||||
15 | Nina Ljungberg | 2008 | Simklubben Lödde | 41.82 | ||||||
16 | Doris Lundsten | 2008 | Simsällskapet Delfin | 42.08 | ||||||
17 | Rosa Thell | 2008 | Simklubben Lödde | 43.99 | ||||||
18 | Hedda Strömbäck | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 45.40 | ||||||
19 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 46.08 | ||||||
20 | Denise Björnemark | 2008 | Simsällskapet Delfin | 46.97 | ||||||
21 | Elna Nyblom | 2008 | Simklubben Lödde | 50.73 | ||||||
22 | Hanna Svensson | 2008 | Kristianstads SLS | 51.78 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 31.02 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 31.22 | ||||||
3 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 31.62 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 33.32 | ||||||
5 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 34.49 | ||||||
6 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 35.80 | ||||||
7 | Manita Klöckner | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 36.06 | ||||||
8 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 36.35 | ||||||
9 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 37.40 | ||||||
10 | Minna Carlsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 38.06 | ||||||
11 | Signe Olsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 38.18 | ||||||
12 | Fideli Ekstrand | 2007 | Osby Simsällskap | 38.37 | ||||||
13 | Ariella Bondesson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 38.89 | ||||||
14 | Matilda Kryger | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 39.57 | ||||||
15 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 40.39 | ||||||
16 | Anna Witzell | 2007 | Simklubben Lödde | 41.94 | ||||||
17 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 42.97 | ||||||
18 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 43.41 | ||||||
19 | Linnéa Sandström | 2007 | Älmhults Simsällskap | 44.30 | ||||||
20 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 44.76 | ||||||
21 | Annette Rosenqvist | 2007 | Simklubben Lödde | 47.25 | ||||||
22 | Felicia Toft | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.68 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 28.81 | ||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Kristianstads SLS | 29.77 | ||||||
3 | Cassandra Strömqvist | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 30.60 | ||||||
4 | Viola Berntsson | 2005 | Osby Simsällskap | 30.83 | ||||||
5 | Siri Norman | 2006 | Simsällskapet Delfin | 31.28 | ||||||
6 | Tigra Salomonsson | 2006 | Kristianstads SLS | 31.54 | ||||||
7 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 31.60 | ||||||
8 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 31.72 | ||||||
9 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 31.79 | ||||||
10 | Linnea Ranvert | 2005 | Kristianstads SLS | 31.88 | ||||||
11 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 32.01 | ||||||
12 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 32.69 | ||||||
13 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 33.19 | ||||||
14 | Alva Bernsholt | 2005 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 33.54 | ||||||
15 | Emilia Hopp | 2005 | Kristianstads SLS | 34.58 | ||||||
16 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 34.64 | ||||||
17 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 34.68 | ||||||
18 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 35.20 | ||||||
19 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 35.24 | ||||||
20 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 35.51 | ||||||
21 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 35.86 | ||||||
22 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 37.17 | ||||||
23 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 38.29 | ||||||
24 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 40.39 | ||||||
25 | Freja Persson | 2006 | Simklubben Lödde | 41.34 | ||||||
26 | Clara Lindell | 2006 | Simklubben Lödde | 43.48 | ||||||
27 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 44.84 | ||||||
- | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 28.95 | ||||||
2 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 28.97 | ||||||
3 | Alexandra Petersen | 2003 | Kristianstads SLS | 29.17 | ||||||
4 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 29.30 | ||||||
5 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 29.43 | ||||||
6 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 29.56 | ||||||
7 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 29.63 | ||||||
8 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 29.71 | ||||||
9 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 30.55 | ||||||
10 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 30.68 | ||||||
11 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 32.48 | ||||||
12 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 32.50 | ||||||
13 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.40 | ||||||
14 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 33.84 | ||||||
15 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 35.04 | ||||||
16 | Nelly Gustavsson | 2004 | Simklubben Lödde | 35.56 | ||||||
17 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 36.15 | ||||||
18 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 38.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 39.04 | ||||||
2 | Axel Balte | 2009 | Osby Simsällskap | 43.03 | ||||||
3 | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | 44.20 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Bryski | 2008 | Kristianstads SLS | 33.60 | ||||||
2 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 34.85 | ||||||
3 | Anton Kindborg | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 41.44 | ||||||
4 | Rasmus Eriksson | 2008 | Simsällskapet Delfin | 44.82 | ||||||
5 | Lucas Larsson Jarl | 2008 | Kristianstads SLS | 50.51 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 34.71 | ||||||
2 | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | 35.47 | ||||||
3 | Didrik Brönjemark | 2007 | Simsällskapet Delfin | 37.02 | ||||||
4 | Maximus Löfberg | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.23 | ||||||
5 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 38.36 | ||||||
6 | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | 40.61 | ||||||
7 | Kim Strunk | 2007 | S77 Stenungsund | 40.81 | ||||||
8 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 41.22 | ||||||
9 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.71 | ||||||
10 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 43.22 | ||||||
11 | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | 44.84 | ||||||
12 | Truls Wendel | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 47.40 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 29.21 | ||||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 29.22 | ||||||
2 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 29.22 | ||||||
4 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 29.29 | ||||||
5 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 29.45 | ||||||
6 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 29.65 | ||||||
7 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 29.96 | ||||||
8 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 30.30 | ||||||
9 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 30.31 | ||||||
10 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 30.41 | ||||||
11 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 30.76 | ||||||
12 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 32.44 | ||||||
13 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 32.62 | ||||||
14 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 32.77 | ||||||
15 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 32.93 | ||||||
16 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 33.40 | ||||||
17 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 33.79 | ||||||
18 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 34.19 | ||||||
19 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 34.44 | ||||||
20 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 34.66 | ||||||
21 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 34.94 | ||||||
22 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 35.20 | ||||||
23 | Alfred Hansen | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.72 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 26.48 | ||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Kristianstads SLS | 26.57 | ||||||
3 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 26.82 | ||||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 27.08 | ||||||
5 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 27.13 | ||||||
6 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 27.17 | ||||||
7 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 27.79 | ||||||
8 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 27.86 | ||||||
9 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 28.21 | ||||||
10 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 29.31 | ||||||
11 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 29.37 | ||||||
12 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 29.52 | ||||||
13 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 29.78 | ||||||
14 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 30.00 | ||||||
15 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 30.14 | ||||||
16 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 49.21 | ||||||
2 | Ellinor Henriksson | 2009 | S71 | 50.10 | ||||||
3 | Thyra Hopp | 2010 | Kristianstads SLS | 50.97 | ||||||
4 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 54.69 | ||||||
5 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 54.86 | ||||||
6 | Cornelia Henriksson | 2009 | Simklubben Lödde | 55.79 | ||||||
7 | Neimi Carlsson | 2009 | Sjöbo Simsällskap | 56.61 | ||||||
8 | Zarah Sainath | 2009 | Älmhults Simsällskap | 59.03 | ||||||
9 | Minela Causevic | 2010 | Simsällskapet Delfin | 1:01.64 | ||||||
10 | Lee Strunk | 2009 | S77 Stenungsund | 1:02.20 | ||||||
11 | Lykke Kindblom | 2009 | Simklubben Lödde | 1:03.07 | ||||||
12 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 1:03.29 | ||||||
13 | Noelle Månsson Hultgren | 2009 | Kristianstads SLS | 1:14.70 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 44.78 | ||||||
2 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 46.47 | ||||||
3 | Julia Thorsén | 2008 | Kristianstads SLS | 47.09 | ||||||
4 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 48.50 | ||||||
5 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 49.18 | ||||||
6 | Nina Ljungberg | 2008 | Simklubben Lödde | 49.34 | ||||||
7 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 49.87 | ||||||
8 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 53.65 | ||||||
9 | Natalie Arvidsson | 2008 | Simklubben Lödde | 53.88 | ||||||
10 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 54.00 | ||||||
11 | Hedda Strömbäck | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 54.90 | ||||||
12 | Denise Björnemark | 2008 | Simsällskapet Delfin | 55.65 | ||||||
13 | Elna Nyblom | 2008 | Simklubben Lödde | 56.31 | ||||||
14 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 58.27 | ||||||
15 | Hanna Svensson | 2008 | Kristianstads SLS | 1:08.51 | ||||||
- | Ellen Bernadsson | 2008 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Jönsson Andersson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 39.80 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 40.99 | ||||||
3 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 44.05 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 44.72 | ||||||
5 | Fideli Ekstrand | 2007 | Osby Simsällskap | 45.26 | ||||||
6 | Anna Witzell | 2007 | Simklubben Lödde | 48.51 | ||||||
7 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 48.55 | ||||||
8 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 48.60 | ||||||
9 | Signe Olsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 48.70 | ||||||
10 | Matilda Kryger | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 49.70 | ||||||
11 | Ariella Bondesson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 49.80 | ||||||
12 | Minna Carlsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 50.33 | ||||||
13 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 52.84 | ||||||
14 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 53.84 | ||||||
15 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 53.89 | ||||||
16 | Linnéa Sandström | 2007 | Älmhults Simsällskap | 58.04 | ||||||
17 | Felicia Toft | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:01.72 | ||||||
- | Annette Rosenqvist | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Kristianstads SLS | 34.31 | ||||||
2 | Cassandra Strömqvist | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 35.38 | ||||||
3 | Alice Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 36.30 | ||||||
4 | Viola Berntsson | 2005 | Osby Simsällskap | 37.49 | ||||||
5 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 41.25 | ||||||
6 | Linnea Ranvert | 2005 | Kristianstads SLS | 41.31 | ||||||
7 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 43.62 | ||||||
8 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 43.72 | ||||||
9 | Siri Norman | 2006 | Simsällskapet Delfin | 44.06 | ||||||
10 | Tigra Salomonsson | 2006 | Kristianstads SLS | 44.52 | ||||||
11 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 44.85 | ||||||
12 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 45.96 | ||||||
13 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 45.97 | ||||||
14 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 46.44 | ||||||
15 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 47.79 | ||||||
16 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 48.49 | ||||||
17 | Emilia Hopp | 2005 | Kristianstads SLS | 49.50 | ||||||
18 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 50.95 | ||||||
19 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 51.62 | ||||||
20 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 54.44 | ||||||
- | Freja Persson | 2006 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.04 | ||||||
2 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.09 | ||||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.43 | ||||||
4 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.25 | ||||||
5 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 37.63 | ||||||
6 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 37.76 | ||||||
7 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 38.12 | ||||||
8 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 38.28 | ||||||
9 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.31 | ||||||
10 | Alexandra Petersen | 2003 | Kristianstads SLS | 40.19 | ||||||
11 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.26 | ||||||
12 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 42.99 | ||||||
13 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.77 | ||||||
14 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 43.86 | ||||||
15 | Nelly Gustavsson | 2004 | Simklubben Lödde | 44.69 | ||||||
16 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 46.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Schneider | 2009 | Älmhults Simsällskap | 56.78 | ||||||
2 | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | 59.39 | ||||||
3 | Axel Balte | 2009 | Osby Simsällskap | 1:02.33 | ||||||
- | Kaj Strunk | 2011 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Bryski | 2008 | Kristianstads SLS | 44.84 | ||||||
2 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 49.58 | ||||||
3 | Anton Kindborg | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 53.39 | ||||||
- | Lucas Larsson Jarl | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Rasmus Eriksson | 2008 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 44.98 | ||||||
2 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 46.10 | ||||||
3 | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | 51.58 | ||||||
4 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 51.85 | ||||||
5 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.37 | ||||||
6 | Kim Strunk | 2007 | S77 Stenungsund | 52.74 | ||||||
7 | Maximus Löfberg | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 53.34 | ||||||
8 | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | 53.47 | ||||||
9 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 56.22 | ||||||
- | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Didrik Brönjemark | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Truls Wendel | 2007 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 35.28 | ||||||
2 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 36.49 | ||||||
3 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 36.69 | ||||||
4 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 37.16 | ||||||
5 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 38.39 | ||||||
6 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 39.62 | ||||||
7 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.89 | ||||||
8 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 41.24 | ||||||
9 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 41.65 | ||||||
10 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 42.13 | ||||||
11 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 42.42 | ||||||
12 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.55 | ||||||
13 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.59 | ||||||
14 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 46.06 | ||||||
15 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 47.89 | ||||||
16 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 49.36 | ||||||
17 | Alfred Hansen | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.12 | ||||||
- | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 33.75 | ||||||
2 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.26 | ||||||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Kristianstads SLS | 34.63 | ||||||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 35.88 | ||||||
5 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.37 | ||||||
6 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.40 | ||||||
7 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 36.42 | ||||||
8 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 37.62 | ||||||
9 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 38.29 | ||||||
10 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 38.30 | ||||||
11 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 38.38 | ||||||
12 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 38.40 | ||||||
13 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 40.99 | ||||||
14 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 42.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 50.81 | ||||||
2 | Ellinor Henriksson | 2009 | S71 | 50.86 | ||||||
3 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 53.76 | ||||||
4 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 57.44 | ||||||
- | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 37.07 | ||||||
2 | Ellen Bernadsson | 2008 | Osby Simsällskap | 41.82 | ||||||
3 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 42.72 | ||||||
4 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 44.38 | ||||||
5 | Doris Lundsten | 2008 | Simsällskapet Delfin | 47.82 | ||||||
6 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 48.49 | ||||||
7 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 48.60 | ||||||
8 | Nina Ljungberg | 2008 | Simklubben Lödde | 48.66 | ||||||
9 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 48.98 | ||||||
10 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 53.20 | ||||||
11 | Denise Björnemark | 2008 | Simsällskapet Delfin | 55.58 | ||||||
- | Hanna Jönsson Andersson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 33.66 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 34.15 | ||||||
3 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 35.30 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 39.04 | ||||||
5 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 39.43 | ||||||
6 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 42.55 | ||||||
7 | Signe Olsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 43.50 | ||||||
8 | Fideli Ekstrand | 2007 | Osby Simsällskap | 43.99 | ||||||
9 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 45.02 | ||||||
10 | Minna Carlsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 48.54 | ||||||
11 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 49.42 | ||||||
12 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 55.48 | ||||||
- | Manita Klöckner | 2007 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 31.86 | ||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Kristianstads SLS | 32.17 | ||||||
3 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 33.23 | ||||||
4 | Cassandra Strömqvist | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 33.92 | ||||||
5 | Siri Norman | 2006 | Simsällskapet Delfin | 34.52 | ||||||
6 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 34.79 | ||||||
7 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 35.66 | ||||||
8 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 35.75 | ||||||
9 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 35.94 | ||||||
10 | Linnea Ranvert | 2005 | Kristianstads SLS | 36.00 | ||||||
11 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 37.05 | ||||||
12 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 37.55 | ||||||
13 | Viola Berntsson | 2005 | Osby Simsällskap | 38.16 | ||||||
14 | Tigra Salomonsson | 2006 | Kristianstads SLS | 39.28 | ||||||
15 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 40.57 | ||||||
16 | Alva Bernsholt | 2005 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 41.50 | ||||||
17 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.97 | ||||||
18 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 45.62 | ||||||
19 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 45.81 | ||||||
20 | Emilia Hopp | 2005 | Kristianstads SLS | 46.76 | ||||||
21 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 47.14 | ||||||
22 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 53.46 | ||||||
23 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 53.48 | ||||||
24 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 53.80 | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.14 | ||||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 30.90 | ||||||
3 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 30.99 | ||||||
4 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 31.27 | ||||||
5 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 32.02 | ||||||
6 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 32.26 | ||||||
7 | Alexandra Petersen | 2003 | Kristianstads SLS | 32.46 | ||||||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.26 | ||||||
9 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.34 | ||||||
10 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 34.46 | ||||||
11 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 34.63 | ||||||
12 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.67 | ||||||
13 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 34.73 | ||||||
14 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 36.61 | ||||||
15 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 38.31 | ||||||
16 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.04 | ||||||
17 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 40.51 | ||||||
18 | Nelly Gustavsson | 2004 | Simklubben Lödde | 42.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristianstads SLS Lag 1 | 0 | Kristianstads SLS | 1:51.86 | ||||||
2 | 1 Pingvinerna | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:52.51 | ||||||
3 | Simsällskapet Delfin Lag 1 | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:56.04 | ||||||
4 | Kristianstads SLS Lag 3 | 0 | Kristianstads SLS | 1:58.93 | ||||||
5 | Kristianstads SLS Lag 2 | 0 | Kristianstads SLS | 2:01.32 | ||||||
6 | Osby Simsällskap | 2005 | Osby Simsällskap | 2:05.52 | ||||||
7 | Lag Päron | 2003 | Simklubben Lödde | 2:06.02 | ||||||
8 | Älmhults Simsällskap | 1999 | Älmhults Simsällskap | 2:07.54 | ||||||
9 | Lag Banan | 2005 | Simklubben Lödde | 2:08.03 | ||||||
10 | Lag Äpple | 2004 | Simklubben Lödde | 2:09.92 | ||||||
11 | 2 Sälarna | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 2:19.96 | ||||||
12 | Simsällskapet Delfin Lag 2 | 2007 | Simsällskapet Delfin | 2:49.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 9, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristianstads SLS Llag 1 | 0 | Kristianstads SLS | 1:57.19 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Thilde Lantz | 2001 | 29.32 | 59.27 | |||||||
Alexandra Petersen | 2003 | 29.11 | 1:28.38 | |||||||
Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 28.81 | 1:57.19 | |||||||
2 | Kristianstads SLS Lag 2 | 0 | Kristianstads SLS | 1:59.41 | ||||||
Alice Gulin | 2006 | 28.57 | 28.57 | |||||||
Olivia Klint Ipsa | 2005 | 29.13 | 57.70 | |||||||
Liv Axelsson | 2005 | 31.65 | 1:29.35 | |||||||
Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 30.06 | 1:59.41 | |||||||
3 | Osby Simsällskap | 2002 | Osby Simsällskap | 2:03.35 | ||||||
Moa Olofsson | 2002 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Viola Berntsson | 2005 | 31.08 | 1:00.22 | |||||||
Kajsa Eskilsson | 2006 | 34.54 | 1:34.76 | |||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 28.59 | 2:03.35 | |||||||
4 | 1 de Starka | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 2:03.54 | ||||||
Therese Svensson | 1991 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Nellie Björkqvist | 2007 | 33.21 | 1:04.19 | |||||||
Mathilde Berild Andersen | 2004 | 31.58 | 1:35.77 | |||||||
Clara Steen | 2003 | 27.77 | 2:03.54 | |||||||
5 | Kristianstads SLS Lag 3 | 0 | Kristianstads SLS | 2:09.83 | ||||||
Vicky Luc | 2007 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Linnea Ranvert | 2005 | 31.77 | 1:04.65 | |||||||
Emma Widerfors | 2005 | 32.79 | 1:37.44 | |||||||
Filippa Molin | 2005 | 32.39 | 2:09.83 | |||||||
6 | Kristianstads SLS Lag 4 | 0 | Kristianstads SLS | 2:13.68 | ||||||
Isabella Wahlund | 2006 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Elin Adler | 2006 | 34.73 | 1:07.45 | |||||||
Tigra Salomonsson | 2006 | 31.74 | 1:39.19 | |||||||
Emilia Hopp | 2005 | 34.49 | 2:13.68 | |||||||
7 | Kristianstads SLS Lag 5 | 0 | Kristianstads SLS | 2:18.82 | ||||||
Ida Lund | 2006 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Ellie Petersson | 2005 | 35.14 | 1:10.27 | |||||||
Johanna Gustafsson | 2005 | 34.69 | 1:44.96 | |||||||
Sofia Svensson | 2007 | 33.86 | 2:18.82 | |||||||
8 | Lag Blåbär | 2005 | Simklubben Lödde | 2:28.27 | ||||||
Emilia Berg | 2005 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Anna Witzell | 2007 | 41.21 | 1:12.88 | |||||||
Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | 40.32 | 1:53.20 | |||||||
Vilda Berg | 2007 | 35.07 | 2:28.27 | |||||||
9 | Lag Jordgubbar | 2004 | Simklubben Lödde | 2:31.29 | ||||||
Tilde Klehn | 2004 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Zoé Jindal | 2008 | 45.19 | 1:16.86 | |||||||
Nina Ljungberg | 2008 | 40.84 | 1:57.70 | |||||||
Violetta Pflug | 2008 | 33.59 | 2:31.29 | |||||||
10 | Osby Simsällskap Lag 2 | 2006 | Osby Simsällskap | 2:31.37 | ||||||
Fideli Ekstrand | 2007 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Ellen Bernadsson | 2008 | 35.76 | 1:13.68 | |||||||
Ella Nord | 2009 | 41.88 | 1:55.56 | |||||||
Signe Malmberg | 2008 | 35.81 | 2:31.37 | |||||||
11 | Lag Hallon | 2004 | Simklubben Lödde | 2:37.77 | ||||||
Julia Nilsson | 2004 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Inez Lund | 2007 | 44.47 | 1:15.52 | |||||||
Hanna Dahlander | 2008 | 38.08 | 1:53.60 | |||||||
Cornelia Henriksson | 2009 | 44.17 | 2:37.77 | |||||||
12 | Lag Skogsbär | 2006 | Simklubben Lödde | 2:37.98 | ||||||
Selma Lindell | 2008 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Clara Lindell | 2006 | 45.18 | 1:23.57 | |||||||
Tyra Sivtoft | 2006 | 32.93 | 1:56.50 | |||||||
Freja Persson | 2006 | 41.48 | 2:37.98 | |||||||
13 | 3 de Spänstiga | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 2:39.32 | ||||||
Signe Olsson | 2007 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Isabella Stoltz | 2008 | 42.26 | 1:21.37 | |||||||
Vilda Larsson | 2008 | 41.87 | 2:03.24 | |||||||
Manita Klöckner | 2007 | 36.08 | 2:39.32 | |||||||
14 | Simsällskapet Delfin Lag 1 | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:45.10 | ||||||
Moa Lindqvist | 2006 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Emelie Skoog | 2007 | 37.78 | 1:14.06 | |||||||
Minela Causevic | 2010 | 49.14 | 2:03.20 | |||||||
Doris Lundsten | 2008 | 41.90 | 2:45.10 | |||||||
15 | 4 de Sprintiga | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 2:45.38 | ||||||
Hanna Jönsson Andersson | 2008 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Neimi Carlsson | 2009 | 47.60 | 1:29.12 | |||||||
Matilda Kryger | 2007 | 38.33 | 2:07.45 | |||||||
Minna Carlsson | 2007 | 37.93 | 2:45.38 | |||||||
16 | Lag Björnbär | 2004 | Simklubben Lödde | 2:46.89 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Emma Martinsson | 2004 | 36.38 | 1:06.22 | |||||||
Elna Nyblom | 2008 | 50.42 | 1:56.64 | |||||||
Lykke Kindblom | 2009 | 50.25 | 2:46.89 | |||||||
- | 2 Svampbobs Krabburgare | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 39.43 | ||||||
2 | Noah Bryski | 2008 | Kristianstads SLS | 46.21 | ||||||
- | Rasmus Eriksson | 2008 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 37.70 | ||||||
2 | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | 40.81 | ||||||
3 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 48.49 | ||||||
4 | Didrik Brönjemark | 2007 | Simsällskapet Delfin | 52.21 | ||||||
5 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 56.24 | ||||||
6 | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | 56.75 | ||||||
- | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 31.46 | ||||||
2 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 31.81 | ||||||
3 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 32.10 | ||||||
4 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 32.78 | ||||||
5 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 33.04 | ||||||
6 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 33.77 | ||||||
7 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 34.77 | ||||||
8 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 34.85 | ||||||
9 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 34.99 | ||||||
10 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 36.47 | ||||||
11 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 37.98 | ||||||
12 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 38.65 | ||||||
13 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 41.34 | ||||||
14 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 41.36 | ||||||
15 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 41.59 | ||||||
16 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 42.60 | ||||||
17 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 42.79 | ||||||
18 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 42.92 | ||||||
19 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 43.93 | ||||||
20 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 44.08 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Kristianstads SLS | 28.76 | ||||||
2 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 29.03 | ||||||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 29.27 | ||||||
4 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.43 | ||||||
5 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 30.60 | ||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 30.62 | ||||||
7 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 31.11 | ||||||
8 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 31.75 | ||||||
9 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.89 | ||||||
10 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 33.07 | ||||||
11 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 33.24 | ||||||
12 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 33.33 | ||||||
13 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 33.85 | ||||||
14 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.68 | ||||||
15 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 34.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thyra Hopp | 2010 | Kristianstads SLS | 47.82 | ||||||
2 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 48.66 | ||||||
3 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 48.96 | ||||||
4 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 49.40 | ||||||
5 | Lee Strunk | 2009 | S77 Stenungsund | 50.99 | ||||||
6 | Zarah Sainath | 2009 | Älmhults Simsällskap | 51.00 | ||||||
7 | Neimi Carlsson | 2009 | Sjöbo Simsällskap | 52.96 | ||||||
8 | Minela Causevic | 2010 | Simsällskapet Delfin | 56.92 | ||||||
9 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 58.01 | ||||||
10 | Nemie Löfberg | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:12.65 | ||||||
- | Noelle Månsson Hultgren | 2009 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 39.87 | ||||||
2 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 41.36 | ||||||
3 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 42.03 | ||||||
4 | Ellen Bernadsson | 2008 | Osby Simsällskap | 43.16 | ||||||
5 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 45.49 | ||||||
6 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 46.52 | ||||||
7 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 47.91 | ||||||
8 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 49.22 | ||||||
9 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 49.74 | ||||||
10 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 50.06 | ||||||
11 | Hanna Jönsson Andersson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 51.21 | ||||||
12 | Natalie Arvidsson | 2008 | Simklubben Lödde | 51.38 | ||||||
13 | Rosa Thell | 2008 | Simklubben Lödde | 56.97 | ||||||
14 | Denise Björnemark | 2008 | Simsällskapet Delfin | 58.65 | ||||||
15 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 59.13 | ||||||
16 | Hanna Svensson | 2008 | Kristianstads SLS | 1:06.44 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 38.62 | ||||||
2 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 39.97 | ||||||
3 | Ariella Bondesson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 42.70 | ||||||
4 | Manita Klöckner | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 43.77 | ||||||
5 | Matilda Kryger | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 44.94 | ||||||
6 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 45.29 | ||||||
7 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 45.31 | ||||||
8 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 45.81 | ||||||
9 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 45.89 | ||||||
10 | Minna Carlsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 45.97 | ||||||
11 | Fideli Ekstrand | 2007 | Osby Simsällskap | 48.72 | ||||||
12 | Annette Rosenqvist | 2007 | Simklubben Lödde | 50.27 | ||||||
13 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 50.28 | ||||||
14 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 55.40 | ||||||
15 | Linnéa Sandström | 2007 | Älmhults Simsällskap | 56.38 | ||||||
16 | Felicia Toft | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:00.98 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 35.64 | ||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Kristianstads SLS | 35.79 | ||||||
3 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 35.82 | ||||||
4 | Alice Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 36.66 | ||||||
5 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 37.18 | ||||||
6 | Viola Berntsson | 2005 | Osby Simsällskap | 37.75 | ||||||
7 | Siri Norman | 2006 | Simsällskapet Delfin | 38.06 | ||||||
8 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 38.08 | ||||||
9 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 38.39 | ||||||
10 | Linnea Ranvert | 2005 | Kristianstads SLS | 38.65 | ||||||
11 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 39.00 | ||||||
12 | Tigra Salomonsson | 2006 | Kristianstads SLS | 40.30 | ||||||
13 | Alva Bernsholt | 2005 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 40.47 | ||||||
14 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 41.65 | ||||||
15 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.43 | ||||||
16 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.76 | ||||||
17 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.14 | ||||||
18 | Emilia Hopp | 2005 | Kristianstads SLS | 43.38 | ||||||
19 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 43.92 | ||||||
20 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 45.66 | ||||||
21 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 46.26 | ||||||
22 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 46.83 | ||||||
23 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 47.02 | ||||||
24 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 48.26 | ||||||
25 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 51.21 | ||||||
26 | Clara Lindell | 2006 | Simklubben Lödde | 53.65 | ||||||
- | Freja Persson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 32.04 | ||||||
2 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.91 | ||||||
3 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.51 | ||||||
4 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.88 | ||||||
5 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 34.71 | ||||||
6 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.86 | ||||||
7 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.08 | ||||||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 37.54 | ||||||
9 | Alexandra Petersen | 2003 | Kristianstads SLS | 38.42 | ||||||
10 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.58 | ||||||
11 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 41.15 | ||||||
12 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 41.89 | ||||||
13 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 43.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 48.95 | ||||||
2 | Anton Schneider | 2009 | Älmhults Simsällskap | 53.44 | ||||||
- | Kaj Strunk | 2011 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Axel Balte | 2009 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Bryski | 2008 | Kristianstads SLS | 41.86 | ||||||
2 | Anton Kindborg | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 45.63 | ||||||
3 | Rasmus Eriksson | 2008 | Simsällskapet Delfin | 55.41 | ||||||
- | Lucas Larsson Jarl | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | 40.89 | ||||||
2 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 42.02 | ||||||
3 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 45.76 | ||||||
4 | Didrik Brönjemark | 2007 | Simsällskapet Delfin | 48.79 | ||||||
5 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 49.17 | ||||||
6 | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | 51.99 | ||||||
7 | Kim Strunk | 2007 | S77 Stenungsund | 53.71 | ||||||
8 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 58.57 | ||||||
- | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 33.29 | ||||||
2 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 34.20 | ||||||
3 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 36.05 | ||||||
4 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 36.14 | ||||||
5 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 37.65 | ||||||
6 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 37.70 | ||||||
7 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 38.10 | ||||||
7 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 38.10 | ||||||
9 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 39.27 | ||||||
10 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 39.89 | ||||||
10 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 39.89 | ||||||
12 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 40.15 | ||||||
13 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 40.17 | ||||||
14 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 40.22 | ||||||
15 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 40.91 | ||||||
16 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 41.28 | ||||||
17 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 43.67 | ||||||
18 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 47.19 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 29.75 | ||||||
2 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.52 | ||||||
3 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 30.88 | ||||||
4 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.17 | ||||||
5 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 34.20 | ||||||
6 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 35.63 | ||||||
7 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 36.14 | ||||||
8 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 36.27 | ||||||
8 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 36.27 | ||||||
10 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 37.65 | ||||||
11 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 37.70 | ||||||
12 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 39.27 | ||||||
13 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 39.64 | ||||||
14 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 48.76 | 1:43.00 | |||||
2 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 46.72 | 1:43.30 | |||||
3 | Ellinor Henriksson | 2009 | S71 | 51.87 | 1:44.11 | |||||
4 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 51.07 | 1:44.48 | |||||
5 | Cornelia Henriksson | 2009 | Simklubben Lödde | 47.73 | 1:45.65 | |||||
6 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 59.31 | 2:08.62 | |||||
7 | Minela Causevic | 2010 | Simsällskapet Delfin | 1:05.37 | 2:09.95 | |||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 41.42 | 1:27.73 | |||||
2 | Ellen Bernadsson | 2008 | Osby Simsällskap | 43.03 | 1:33.06 | |||||
3 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 44.28 | 1:35.01 | |||||
4 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 46.52 | 1:38.29 | |||||
5 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 50.47 | 1:43.95 | |||||
6 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 51.96 | 1:45.29 | |||||
7 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 52.70 | 1:50.10 | |||||
8 | Rosa Thell | 2008 | Simklubben Lödde | 53.27 | 1:56.71 | |||||
9 | Denise Björnemark | 2008 | Simsällskapet Delfin | 55.37 | 1:59.29 | |||||
10 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 56.01 | 1:59.48 | |||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 40.05 | 1:21.75 | |||||
2 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 38.31 | 1:23.61 | |||||
3 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 41.69 | 1:29.42 | |||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 42.34 | 1:30.89 | |||||
5 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 42.75 | 1:32.41 | |||||
6 | Fideli Ekstrand | 2007 | Osby Simsällskap | 45.44 | 1:35.05 | |||||
7 | Matilda Kryger | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 46.00 | 1:36.88 | |||||
8 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 45.92 | 1:37.61 | |||||
9 | Signe Olsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 46.39 | 1:37.73 | |||||
10 | Anna Witzell | 2007 | Simklubben Lödde | 48.67 | 1:38.39 | |||||
11 | Minna Carlsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 47.99 | 1:42.42 | |||||
12 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 52.65 | 1:46.89 | |||||
13 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 54.06 | 1:56.31 | |||||
- | Manita Klöckner | 2007 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Kristianstads SLS | 34.33 | 1:10.23 | |||||
2 | Alice Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 35.24 | 1:14.42 | |||||
3 | Viola Berntsson | 2005 | Osby Simsällskap | 38.13 | 1:18.81 | |||||
4 | Linnea Ranvert | 2005 | Kristianstads SLS | 38.46 | 1:20.81 | |||||
5 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 37.45 | 1:21.68 | |||||
6 | Siri Norman | 2006 | Simsällskapet Delfin | 37.82 | 1:21.86 | |||||
7 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 37.41 | 1:22.48 | |||||
8 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 38.89 | 1:24.13 | |||||
9 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.35 | 1:26.98 | |||||
10 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 37.04 | 1:27.46 | |||||
11 | Tigra Salomonsson | 2006 | Kristianstads SLS | 41.69 | 1:27.50 | |||||
12 | Alva Bernsholt | 2005 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 40.06 | 1:28.68 | |||||
13 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 41.79 | 1:29.74 | |||||
14 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.16 | 1:31.95 | |||||
15 | Emilia Hopp | 2005 | Kristianstads SLS | 44.77 | 1:32.39 | |||||
16 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 44.33 | 1:32.53 | |||||
17 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.88 | 1:32.58 | |||||
18 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 46.55 | 1:35.22 | |||||
18 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 44.14 | 1:35.22 | |||||
20 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 51.28 | 1:41.57 | |||||
21 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 52.23 | 1:47.31 | |||||
22 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 51.88 | 1:49.47 | |||||
- | Clara Lindell | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.95 | 1:10.36 | |||||
2 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.53 | 1:10.86 | |||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.31 | 1:11.26 | |||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.61 | 1:12.27 | |||||
5 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.17 | 1:12.59 | |||||
6 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 33.61 | 1:12.64 | |||||
7 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 35.01 | 1:14.67 | |||||
8 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 34.54 | 1:14.96 | |||||
9 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 35.80 | 1:16.81 | |||||
10 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 38.29 | 1:21.80 | |||||
11 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 41.26 | 1:24.27 | |||||
12 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.54 | 1:25.00 | |||||
13 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 41.23 | 1:28.65 | |||||
14 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 42.79 | 1:30.29 | |||||
- | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Alexandra Petersen | 2003 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | SS Delfin / KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 augusti 2019 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Axel Balte | 2009 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Bryski | 2008 | Kristianstads SLS | 42.60 | 1:29.37 | |||||
2 | Rasmus Eriksson | 2008 | Simsällskapet Delfin | 58.47 | 2:00.39 | |||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Didrik Brönjemark | 2007 | Simsällskapet Delfin | 47.11 | 1:38.16 | |||||
2 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 45.76 | 1:38.63 | |||||
3 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 51.16 | 1:48.18 | |||||
4 | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | 53.61 | 1:50.43 | |||||
- | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 33.94 | 1:11.04 | |||||
2 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 35.64 | 1:12.66 | |||||
3 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 33.49 | 1:14.25 | |||||
4 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 36.33 | 1:16.20 | |||||
5 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 37.11 | 1:17.11 | |||||
6 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 37.17 | 1:17.51 | |||||
7 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 38.23 | 1:17.63 | |||||
8 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 35.74 | 1:19.65 | |||||
9 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.46 | 1:19.87 | |||||
10 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 37.54 | 1:23.46 | |||||
11 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 37.76 | 1:24.23 | |||||
12 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 43.97 | 1:27.58 | |||||
13 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 40.76 | 1:28.69 | |||||
14 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 42.59 | 1:30.05 | |||||
15 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.23 | 1:31.70 | |||||
16 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 46.35 | 1:33.02 | |||||
17 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 44.44 | 1:34.91 | |||||
- | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Kristianstads SLS | 31.69 | 1:06.60 | |||||
2 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.39 | 1:07.33 | |||||
3 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.86 | 1:09.23 | |||||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 32.18 | 1:09.54 | |||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 31.80 | 1:09.60 | |||||
6 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 32.62 | 1:12.22 | |||||
7 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 33.42 | 1:14.00 | |||||
8 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 34.66 | 1:14.12 | |||||
9 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 34.13 | 1:15.49 | |||||
10 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 35.62 | 1:15.66 | |||||
11 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 34.23 | 1:17.41 | |||||
12 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 36.73 | 1:24.19 | |||||
- | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 augusti 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:13 |